Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74651) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok! Egy kis segítség kellene.

Eddig mindig egy monitort használtam. Most szeretném a tv-re is rákötni a gépet. Próbálgattam de amit szerettem volna azt nem jött össze.
Az lenne a cél, hogy a monitoron játszok a TV-n pedig meglenne nyitva egy böngésző amin egy interaktív térkép lenne. Próbáltam win+tab és csináltam új asztalt de nem sikerült a célomat elérni. Mivel FPS játékról lenne szó nem jó, hogy jobbra húzásnál az egér a TV-n landol. Milyen megoldások léteznek?

[ Szerkesztve ]

(#74652) qqcqqc válasza kutkut (#74650) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ha jól tudom, az enterprise verziónál nem volt lehetőség a upgadre, de erre majd valaki válaszol.
a 180 napos lejárathoz, meg olvasd át ezt: [link]

(#74653) Syl válasza vlevi (#74649) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam a HP lézer LAN-nal lóg a routeren (fix ip), de a W10 időnként itt is eldobja. A Linux és a Mac soha.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74654) Papabear195


Papabear195
tag

Sziasztok!

Pár napja újraraktam Windows 10 (64) Home verzióját, és belefutottam, egy olyan problémába, hogy a
2018-02 Összesítő frissítés (KB4074588) minden újraindításnál sikertelen. - Hiba: 0x8007371b

A fórumban találtam javaslatokat a hiba megoldására, de sajnos azok eddig nem segítettek. Mivel lehetne még próbálkozni?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#74655) Ferenc. válasza Papabear195 (#74654) üzenetére


Ferenc.
tag

Szia,

Ugyan ez a helyzet unokaöcsém gépénél is, ott sem segítettek a javaslatok amiket írtak és tanácsoltak, s nem települ fel a KB4074588 , jó lenen ha lenne megoldás, vagy nem kell vele foglalkozni, mert úgyis jön a márciusi frissítés, s így nem baj a ha ez a februári nem ment fel, úgyis felülírásra kerül a frissebb márciusi lesz a lényeg?

(#74656) szabonagyur válasza kutkut (#74586) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

1. Enterprise nem frissíthető új rendszerre.

2. Valószínűleg a céges szervert nem találja, hogy ellenőrizze az aktiválást. Be kell lépni VPN-el.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#74657) kutkut válasza szabonagyur (#74656) üzenetére


kutkut
addikt

& qqcqqc: Köszi mindkettőtöknek! :R

Meizu MX3 32GB

(#74658) scrtaft


scrtaft
tag

Sziasztok.

A következő problémám van és már nem tudok rá mit kitalálni.
USB megy a gépbe. De nem ismeri fel a gép. A mellékelt képen mutatom mi a probléma.

[kép]

Újraindítom úgy, hogy marad a PEndrive a gépben akkor látja. Tudok másolni rá stb. Lehúzom utána visszadugom ugyan ez.

Driverek frissek, W10-et újraraktam. Alaplap: Asus Z270a.

Mit tudok még tenni?

Előre is köszi
Beef.

(#74659) King Unique válasza scrtaft (#74658) üzenetére


King Unique
titán

A Microsoft weboldalán van az eszközkezelős hibakódokhoz magyarázat és megoldási javaslatok. A 38-asnál ugyan csak az újraindítást javasolják, de célszerű lenne kipróbálni az eszközillesztő eltávolítását is, majd restart és utána újracsatlakoztatni az eszközt. Na meg célszerű kipróbálni másik USB-portban is, illetve elsődleges a hátlapon lévő portok javasoltak, mert az előlapon lévőknél olykor előfordulhatnak problémák.

[ Szerkesztve ]

(#74660) Pokesz007 válasza Papabear195 (#74654) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Ferenc. nek is ezt ajánlom figyelmébe.
Egy jó ember idézete!

"Parancssorba rendszergazdaként :
net stop wuauserv
Ez leállítja a netet és a wu folyamatot , hogy a következő mappában ne legyen futó folyamat !
Utána töröld a teljes tartalmát a :
C:\Windows\SoftwareDistribution mappának !
Reboot és hajrá . Mehet a WU keresés és letöltés frissítés"

+ dolog én alkalmazom ezt is.

"És egy takarítás ha az nem lenne elég !
WU szemét eltakarítása !
Frissítés után . Ha a WU szemetet nem tudnátok kitakarítani , vagy a lemezkarbantartó kevés a 100%-os munkához . Egy parancs ami biztonságos és alapos munkát végez ! Admin CMD és....
dism /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase
Mielőtt lassulást vagy hibát okozna , az idők során esetleg figyelmen kívül hagyott WU szemét ! "

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#74661) mpo válasza Papabear195 (#74654) üzenetére


mpo
veterán

#74655 Ferenc.

Itt alul egy lehetséges ok:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#74662) internetezoo


internetezoo
senior tag

Van ez a KB4074588 frissítőcsomag ami 686 MB. Win10 nem tudja befejezni a teljes telepítést. Van rá megoldás? Köszi.

(#74663) #73959936 válasza internetezoo (#74662) üzenetére


#73959936
törölt tag

olvass vissza vagy 10 hsz-t

(#74664) oke


oke
senior tag

Sziasztok!

A cégnél most kaptam win10-et a win7 helyett. Próbálom a megjelenítést testre szabni, de nem minden sikerül. A betűméretekkel van gondom. Win7-nél a rendszerben be volt állítva a 125%-os nagyítás, úgy használtam, viszont win10-nél nagyon homályosak a betűk/alkalmazások.Ezért elkezdtem egyénileg átállítani a menüket, címsorokat stb, de azt nem találom, hogy a paneleken megjelenő betűkét hogyan/hol lehetne nagyobbra állítani, pl mint ezen a képen:

Az itt található szövegeket szeretném jobban látni. Az itt nem találtam olyat, ami ezt "nagyítaná".

[ Szerkesztve ]

(#74665) Ferenc. válasza Pokesz007 (#74660) üzenetére


Ferenc.
tag

Szia, köszi a tippet, ez volt már korábban, nem segített sajnos. Nekem már csak az a kérdésem ,hogyha nem megy fel ez a februári csomag, s jön a márciusi meg a nagy féléves frissítés, akkor az baj ha nincs fent ez a februári? Vagy az felülírásra kerül a márciusival? (hiszen tovább emelkedik a bulid szám). Mert ha igen, akkor nem sokat fog számítani, hogy a .248 buildot átugrotta a gép, vagy nem jól gondolom?

Ezen most csak azért filózom, mert nincs már energiánk mókolni, hogy na menjen már fel a .248 build azaz a februári, ha 1-2 hét és úgyis jön újabb frissítés és még magasabb build lesz, azaz felesleges akkor ezzel a februári csomaggal foglalatoskodni!? (Vagy addig nem megy fel a következő build frissítés míg az előzővel nem végzett?)

[ Szerkesztve ]

(#74666) tope


tope
addikt

Szép napot!
Hogyan lehet beállítani, hogy alvó állapotból az Update ne keltse fel a gépet, ne frissítsen magától a gép?

(#74667) Cs1csó válasza tope (#74666) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem biztos, hogy lehetséges, de ha amiatt zavarna, hogy mondjuk az éjszaka közepén ne keltsen fel a gép azzal, hogy bekapcsol akkor a gépház - frissítés és biztonság - aktív időszak módosításánál ott be tudod állítani hogy mondjuk a frissítés keresés és telepítés délelőttre essen vagy egyéb időpontra.

[ Szerkesztve ]

(#74668) mpo válasza Ferenc. (#74665) üzenetére


mpo
veterán

Megnézted a #74661-et?
Milyen vírusirtót használsz?

Ha érted, akkor már elavult.

(#74669) Papabear195 válasza mpo (#74668) üzenetére


Papabear195
tag

Szia!

Én végrehajtottam az idézett instrukciókat (mielőtt írtam rákerestem és meg is találtam a fórumban), a kézi frissítést, de sajna a helyzet továbbra is, az hogy a frissítés lefut, de a következő újraindításkor, már kapom az üzenetet, hogy sikertelen frissítés, egyébként AVIRA free-t használok.

(#74670) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok.

Valaki segítsen már....légyszi...

Na az van, hogy kép-fájl (értsd: pl. jpg.) megjelenítésére nem a windóz képnézegetője van beállítva, hanem más...

Amikor az adott képfájlt megtalálom ott, ahol van nem a tartalma (a fénykép) jelenik meg, hanem a képnézegető ikonja. Hol tudom bekapcsolni ?

:U

:R

[ Szerkesztve ]

(#74671) mpo válasza #73959936 (#74670) üzenetére


mpo
veterán

Amióta Total Commander van (régen más volt a neve), azóta nem használok filekezelőt.
Most kipróbáltam, nálam is ezt csinálta, de ha a nézetnél nagy ikonokat, majd a rendezésnél dátumot választok, akkor újraolvasta és jó lett.
TC vagy Irfanview.

Ha érted, akkor már elavult.

(#74672) Zoz válasza Ferenc. (#74665) üzenetére


Zoz
őstag

Mindig csak az utolsó csomag kell, az tartalmazza az összes előző frissítést is.

(#74673) #73959936 válasza mpo (#74671) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ez lesz az...dátum szerinti rendezés.... ;)

egyébként tényleg irfanview

(#74674) warass


warass
csendes tag

Sziasztok!

Egyes gépeknél random tiltja az SMB-t a hálozatban lévő gépeken az újabb "letilthatatlan" frissítések egyike, 0x80070035 hibakóddal...Valami tipp esetleg? :F

(#74675) MeroM válasza #73959936 (#74670) üzenetére


MeroM
senior tag

Win 10 be tiltották/törölték?! ha googléba beírod h windows 10 képnézegető ki fog adni 2db fájlt amit letöltesz futtatsz és újra van.

(#74676) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Sziasztok!

A fejhallgatós csoportban nem kaptam választ, ezért hozzátok fordulnék.

Probléma: az USB-s fejhallgatómat (Mad Catz F.R.E.Q. 7) 4-14 közötti hangerőn tudom csak használni (a 100-ból ugye), efölött pokolian hangossá válik. Ha zenét hallgatok, videózom, vagy játszom sokszor kapom magam azon, hogy véletlenül lenémítom, mert már 2-esen is hangosabb mint szeretném.

Kérdés: lehet valahogy módosítani a default hangerőt, amihez képest a Windows 0-100 között állítja? A fejhallgató szoftvere a Windows hangerőt mutatja, a kézi tekerőgomb a fülesen pedig szintén csak azt módosítja.

Screenshot

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#74677) Ferenc. válasza Zoz (#74672) üzenetére


Ferenc.
tag

Oké, köszi, erre voltam kíváncsi, akkor nem kell aggódni, hogy a februári összesítő nem ment fel, majd a márciusival jó lesz minden.

(#74678) MeroM válasza Johnny_vT (#74676) üzenetére


MeroM
senior tag

Töröld a driverét és hagyd h a win automatan telepitse. (Külön szoftver ne legyen rajta)

(#74679) Cs1csó válasza Johnny_vT (#74676) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elkezdtem írni egy pár lehetőséget de nálam is az volt az első amit MeroM is írt, úgyhogy ezzel kezd, ha nem válik be akkor gyere vissza agyalunk még rajta.

[ Szerkesztve ]

(#74680) Ferenc. válasza mpo (#74661) üzenetére


Ferenc.
tag

Elolvastam igen, s nincs semmilyen víruskereső a gépen, csak az alap a win 10 -nek a defendere és ennyi.. Szóval nem értem miért nem települ a frissítés. De látom vagyunk páran ezzel így, és a mókolások sem segítenek amik keringenek megoldásként. Ezért hagyom, s várom a márciusi frissítést és kész, elvileg abba benne van a februári is, így nem lesz gond..

(#74681) Johnny_vT válasza Cs1csó (#74679) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Köszönöm a tippet, este kipróbálom :)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#74682) Doky586 válasza Ferenc. (#74680) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"s nincs semmilyen víruskereső a gépen, csak..."
Tehát van. :K

(#74683) MeroM válasza Ferenc. (#74680) üzenetére


MeroM
senior tag

Addig örülj amíg nem frissít! 😆

(#74684) DonMedve


DonMedve
addikt

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Emlékszem, hogy nem oly rég volt téma, de nem találom. Szóval adott egy Win 10pro egy HD4850-el szóval az a bajom, hogyha hdmi-n rádugom a tv-t akkor azt rakja be elsődleges megjelenítőnek és az Istennek nem tudom beállítani, hogy a monitor DVI-on legyen az elsődleges. Driver az amit a Win 10 felrakott. A másik, hogy a facen a videóknál kockás, csíkos lesz, meg youtube-on is van egy két videó abból csak feketeség van. Valaki talált megoldást ezekre? Előre is köszi.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#74685) internetezoo


internetezoo
senior tag

Felraktam újra a Windows 10-t utána egyből a 686 MB frissítést. Végigment, települt is végleg. Viszont a telefonos bejelentkezés nem működik jól. Azt írja,hogy nem hajtódik végre a bejelentkezés. Továbbra is sárga háromszög marad a hálózati ikonon miközben van internet. Hibaelhárítás nem tudja megoldani. Ötlet? Töröljem S frissítést?

(#74686) Ferenc. válasza Doky586 (#74682) üzenetére


Ferenc.
tag

Third party víruskeresőre gondoltam.. tehát bármilyen csak nem az alap windowsos.
Az már hogy a windows sajátja van fent amit el sem lehet távolítani a gépről, gondolom csak nem az miatt nem települ fel a frissítés, hiszen a windows saját programja.

(#74687) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Sziasztok! Ma retusáltam egy képet Ps-ben és amikor elmentettem hirtelen az asztalról eltűnt egy rakás mappa, fájlok meg néhány ikon is :Y . Fontos fájlokról lenne szó, valakinek valami tippje, mi lehet a gond és hogy tudnám visszaállítani? Recuvát próbáltam, csak néhány képet hozott vissza :( :W

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#74688) internetezoo válasza jjeahh (#74687) üzenetére


internetezoo
senior tag

(#74689) King Unique válasza jjeahh (#74687) üzenetére


King Unique
titán

Elég rejtélyesen hangzik ez a hirtelen eltűntek a fájlok és mappák dolog, pláne ha nem direkt lettek törölve... Az említett adatmentő program pedig csak egy a sok közül, vannak egyebek, illetve akár annál komolyabbak is Windowsra (példák). De egyrészt már ott el lett rontva, hogy ilyenkor a mentendő drive-ra nem tanácsos írni, amit a jobb adatmentő programok már a telepítésnél közölnek. Másrészt minden fájl megtalálásához nem gyorskeresés (quick scan), hanem eleve mélykeresés (deep scan) kell. De a jobb programokban olyan opció is van, hogy egyből kilistázzák a nemrég törölt fájlokat.

"Fontos fájlokról lenne szó"

Az olyanokról mondhatni kötelező biztonsági másolatokat készíteni! Tehát, ha nem volt róluk, akkor valójában nem is olyan fontosak... :N

[ Szerkesztve ]

(#74690) Cs1csó


Cs1csó
félisten

"Az olyanokról mondhatni kötelező biztonsági másolatokat készíteni! Tehát, ha nem volt róluk, akkor valójában nem is olyan fontosak... :N

Ez nagyon kemény, respect! :R

(#74691) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Hogy tudok egy frissen telepített és beállított OS-t lementeni, hogy ha legközelebb újra akarom rakni, akkor ne legyen szükség a személyes beállításokat újra elvégezni?

(#74692) Pokesz007 válasza kertsa (#74691) üzenetére


Pokesz007
senior tag

AOMEI Backupper

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#74693) jjeahh válasza internetezoo (#74688) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& King Unique: Kösz! Próbálgatom az említett progikat sorban, eddig nem sok sikerrel... Amúgy frissített előtte a windows és utánna kb egy félóráig még megvoltak a fájlok. Lehet, hogy a frissítés miatt történt? Szoktam mentést csinálni a fájlokról, csak most egyszerűen nem volt idő rá, akkor mentettem ki őket munka után :( . Gyakorlatilag ha felhőbe mentettem volna sem lett volna elég ideje szinkronizálni olyan gyorsan eltűntek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#74694) svgyula válasza King Unique (#74689) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Azt kihagytad a válaszból, hogy semmilyen fontos file-t NEM rakunk az asztalra! Ezt csak az 1bit-es luzerek csinálják akik nincsenek tisztába a számítógép logikájával. De hánynak elmondtam már és hiába. Aztán amikor behal a rendszer akkor jön a sírás-rívás "mert nagyon kell! Órákat dolgoztam rajta :W " De nem volt 10mp arra, hogy megfelelő helyre elmentse.................
Amúgy itt megtalálja:
c:\Users\akárki\Desktop\
Ha nagy frissítés volt akkor akkor pedig ide rakja átt:
c:\windows.old\Users\akárki\Desktop\

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#74695) jjeahh válasza svgyula (#74694) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem a windows felhasználók 99%-a 1bit luser, vagy még az sem, mert backup-ról nem is hallottak, sőt egy szimpla windows telepítést sem tudnak elvégezni. Ergo most jól lelúzereztél néhány milliárd embert csak mert átlag felhasználók és nem programozták beléjük már az anyaméhben, hogy asztalra NEM szabad menteni :DDD . Én most tanultam ebből és ezután nem mentek semmit az asztalra, szal... szvsz fölösleges volt ez a lekezelő most jólmegmondom nagybetűkkel hangnem.

Viszont ha valakinek van még bármi tippje ami segíthet... azt szívesen venném :R :R . Elméletileg nagyrészt arra való a fórum, hogy a technokraták segítsék a kezdőket-laikusokat, vagy nem? :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#74696) kertsa válasza Pokesz007 (#74692) üzenetére


kertsa
senior tag

Bootolható pendrive-ot is tudok készíteni vele a lementett rendszerről a free verzióval, vagy meg kell vásárolni?

[ Szerkesztve ]

(#74697) #73959936 válasza jjeahh (#74695) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nem tudom, lehet h.csak 1 rossz álom, de mintha a desktop tartalma átrakható a rendszerpartícióról másikra is....(vagyis fizikailag nem a C:\ meghajtón lesz.)

talán akkor nem bántja semmi ? nem vitaindítónak szánom, de hátha ? :U

[ Szerkesztve ]

(#74698) jjeahh válasza #73959936 (#74697) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hm, lehet, erre nem gondoltam. Bár nem nagy ügy másik particióra menteni a dolgokat... amúgy tisztában voltam vele, hogy ha a rendszerrel valami gond van, akkor az asztalon lévő fájloknak lőttek, ezért amit oda mentek és fontos, általában csinálok backup-ot is belőle. Csak franc gondolta, hogy ennyire hamar is megtörténhet a baj, mert ha gond van, azt általában hetekkel-napokkal-órákkal azelőtt jelezni szokta a rendszer valamilyen formában, pl belassulás, mittudomén, szal egy rövid backup-ra azért mindíg hagyott időt... :B :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#74699) szimi57 válasza kertsa (#74691) üzenetére


szimi57
őstag

Keriver Image.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#74700) mpo válasza King Unique (#74689) üzenetére


mpo
veterán

hirtelen az asztalról eltűnt egy rakás mappa, fájlok meg néhány ikon is

Én úgy tudtam eddig, hogy ha az asztalon törlődik, attól még máshol nem.
Törlöm is az ikonokat telepítés után.

Látom a hsz-eket.
(Fájlokat nem teszek ki oda).

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.