Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74501) Syl válasza #86564352 (#74498) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem akarok belekeveredni az update vitátokba, csak jelezném, hogy egy apróságról mindig megfeledkeztek:

>build update halasztása pár hónapig

Windows 10 HOME-ban nincs

>gpedit policy

Windows 10 HOME-ban nincs

Nem mindenki szaladgál Professional/Enterprise változatokkal ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74502) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#74458) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Erre valaki?
Biztos, hogy a defender víruskeresője csinálja, mert fájlkezelőben is szinte megfagy a gép, az utorrent viszont rendben van.

Tehát .torrent megnyitására a defender megfagyaszt 2-3 másodpercre.
(1-2 hete kezdte, mindkét gépen)

[ Szerkesztve ]

(#74503) #86564352 válasza vampire17 (#74500) üzenetére


#86564352
törölt tag

Videókártya drivert rakd újra. Másik böngészővel is nézd. Elég bosszantó lehet, nincs más ötletem sajnos.

(#74501) Syl: aktív órák, restart options sincs Home verzióban? :)

[ Szerkesztve ]

(#74504) quailstorm válasza #19482368 (#74493) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mindig kell, hogy legyen offline megoldás, emiatt ne aggódj. Sőt, biometrikus és kétlépcsős azonosítás mellett is kötelező hogy legyen egy jelszós belépési lehetőség.

(#74495) rgeorge: köszi az infót. Szerencsére nem volt rá szükségem, de megjegyeztem, hátha kellbár az erőszak miatt helyet se nagyon tudtam csinálni, 9GB-tal neki nem vágtam volna alapesetben ilyennek...

(#74498) twofatcat: á, megérkezett Mr. Clean Install barátunk. Nem, nem fért volna bele, egész hétvégém ráment volna, és még utána lehetett volna hívogatni a gameloft customer caret, hogy be tudjak jelentkezni. Nem csak 1db böngésző van a gépemen. Win7-em XP-m 2010 óta nem lett újratelepítve, és azok tartalmaznak olyan szoftvert is, aminek megszűnt a támogatása (Nokia firmware flasherek), tehát újratelepíteni se lenne triviális. Ezért nem vagyok odáig meg vissza a build upgrade-től, mert potenciális hibaforrás.

(#74496) vampire17: virtualizált környezetben Microsoft Edge böngésző használata esetén igen, amúgy nem. Hardvergyorsítással hogy állunk a gépedben? Mi van benne milyen driverrel? Böngészőben próbáltad már kinyomni a hardvergyorsítást?

[ Szerkesztve ]

(#74505) szimi57


szimi57
őstag

Szerintem ezt a frissitsen, ne frissitsen témát rövidre lehetne zárni. Vannak olyan felhasználók, akik fel vannak háborodva, hogy hogy merészel stb. stb... Javasolni kell az MS-nak, hogy iktasson be egy kapcsolót a frissitésre vonatkozóan, hogy a felhasználó választhat két lehetőség közül, hogy ő power user, vagy mezei user. A power user esetében a frissitést teljes egészében a felhasználóra bizná, annak minden előnyével ill. kockázatával. Na?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#74506) quailstorm válasza szimi57 (#74505) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ellenkezik a termékstratégiával, sajnos egy ilyen üzenet írásának kevesebb értelme van mint itt a fórumon körberejszolni egymást. Multicégek nem kíváncsiak az egyén véleményére, csak ha ezerszámra, tízezer-számra jönnek. MS meg még akkor se nagyon.
Az egyetlen garantált megoldás csak az, ha te magad az elérhető eszközökkel ki tudod elégíteni a saját igényeidet.

(#74507) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Van valami ötlet, hogy ez ki lehet mi lehet? Új alkalmazásként volt megjelölve, tehát az 1709-cel került oda. (mellette jobbra a Baidu cloud van)

(#74508) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Tököm kivan már a windows 10-el :W Néha gondol egyet és újraindul magától.. :F Mikkor lesz javitva ez a hiba ?

(#74509) quailstorm válasza jenei1994 (#74508) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az gondolom a Spectre mikrokód-frissítéses probléma lesz. [link] [link]

Ha ez az oka, akkor viszont Intelt kell szidni, nem az MS-t.

[ Szerkesztve ]

(#74510) Syl válasza #86564352 (#74503) üzenetére


Syl
nagyúr

Írtam mi nincs a HOME-ban ;)

Aktív óra van, de az csak a gép újraindítására vonatkozik, a frissítés telepítésére nem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74511) vampire17 válasza quailstorm (#74504) üzenetére


vampire17
addikt

AMD FX-8370 CPU

16 Gb RAM G.Skill (F3-12800CL9-4GBRL) 4*4 Gb

MSI NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB

Minden driver a legfrissebb, Chrome bongeszot hasznalok.

(#74512) jenei1994 válasza quailstorm (#74509) üzenetére


jenei1994
addikt

AMDs vagyok :F

(#74513) quailstorm válasza jenei1994 (#74512) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez van akkor, ha nem adsz meg szinte semmi infót és találgatni kell valószínűség alapján :DDD
Eseménynapló bejegyzés van-e az újraindításokhoz?

(#74511) vampire17: neked is azt tudom javasolni csak, hogy próbáld meg megkeresni, hogy fagyás előtt ír-e valamint az eseménynaplóba.

Azt már saját káromon kitapasztaltam, hogy a random reboot bejegyzés nélkül az táp, akkor is ha drága táp volt. De ez még Ryzen Spectre és Meltdown előtt volt.

(#74514) vampire17 válasza quailstorm (#74513) üzenetére


vampire17
addikt

Ezeket talaltam, ezek kb egybevagnak a lefagyasokkal.

Ez a log elso bejegyzesenek datuma igencsak beszedes....:)

Update megjelenesi datum a wiki szerint: 2017. október 17.

[ Szerkesztve ]

(#74515) quailstorm válasza vampire17 (#74514) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sajnos ez csak annyit jelez, hogy áramelvétel miatt megszakadt a rendszer futása, érdemi infó a hibáról nincs a kernel-power 41-ben soha.

[ Szerkesztve ]

(#74516) Doky586 válasza szimi57 (#74505) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha valaki kikapcsolja a frissítéseket azzal nemcsak önmagát veszélyezteti hanem sok más embert is. Ugyanaz mint a gyerekeknél a védőoltások be(nem)adatása: ha sokan nem oltatják be magukat akkor a járvány sok halottat fognak követelni, de lehet mondani hogy jogom van hozzá.. (más szóval azt mondják jogom van megölni a szomszéd gyerekét - PC viszonylatban: jogom van kikapcsolni a frissítéseket ezáltal jogom van részt venni a szomszédaim adatainak elpusztításában) :((
Sajnos ilyenek az emberek. :(((

(#74518) vampire17 válasza quailstorm (#74515) üzenetére


vampire17
addikt

Igen tudom, viszont az elso hiba datuma elegge megkapta most a szemem... Mar-mar kezdtem a hardver hiba fele hajlani, de ez igy eleg nagy veletlen egybeeses lenne......

Elotte (bar vagy fel oraval) vannak ilyenek:

[ Szerkesztve ]

(#74519) #86564352 válasza Syl (#74510) üzenetére


#86564352
törölt tag

Írtam milyen lehetőségeket kínál a Windows. Válassza ki mindenki a neki szimpatikusabbat, ha neked nem elég a Home, szabad a pálya a Pro verzióra. Win10 gépek 85%-án már a 1709 verzió fut armageddon nélkül. Több lényegesen idegesítőbb dolgot tudnék mondani a rendszerről, az évi két nagy feature és havi egy-két javító frissítésen sok értelme nincs ennyire fennakadni. (amilyen hiszti volt itt, amilyen stílusban)

(#74522) svgyula válasza vampire17 (#74500) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A LAN drivert cseréld le az eredetire! Az újabb nem mindig jobb! Főleg akkor ha a gyártó nem követte a Win kötelező frissítését és ezért a telepítő lecserélte a jól működőt egy univerzálisra mert annak frissebb volt a "rendszáma" :K

(#74520) quailstorm
Tudod van az a mondás, hogy a beteg ember szerint mindenki bolond csak Ő a normális. Most miért kell mindenkivel összeveszni? Te nem akarsz frissíteni és pont. DE ezzel mások nem így vannak! Szóval szerinted aki nem tiltja le a frissítéseket az mind bolond :F

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#74524) Syl válasza #86564352 (#74519) üzenetére


Syl
nagyúr

Bocsi, de valamit félreértettél! :B Írtam, hogy nem akarok belefolyni az update kikapcsoló vitába, annál is inkább, mert nálam megy az update, relatíve hibátlanul.
Én csak jeleztem, ha az itt, 90%-ban leírt módszerek a HOME verzión nem működnek és ezt általában elfelejtitek megemlíteni. Mintha mindenkinek PRO változata lenne.

>szabad a pálya a Pro verzióra

Igen? Akkor engedj meg egy kis cinizmust: te fizeted a különbséget? ;)
Csak mert én boltban, pénzért vettem az OS-t, DVD-n, matricával, áfás számlával. És biza ott a PRO változat 15 ezerrel drágább a HOME-tól. (Az ilyen, enkórról leszedett aktivátoros sz*rok, meg az aprón pár ezresért árult kétes eredetű sorszámok nem érdekelnek)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74525) quailstorm válasza svgyula (#74522) üzenetére


quailstorm
nagyúr

LAN drivernél Realtek oldaláról érdemes mindig feltenni a legfrissebbet, ellenben az eredeti alatt nem szabad a telepítő DVD-s vagy a gyártói honlapos drivert érteni, mert ha felmegy (általában nem), akkor abban nem lesz köszönet.

Ha nem Realtek chipes, akkor is lehet, hogy van a gyártónál frissebb driver (Broadcom, Intel).

Nekem az LGA775-ös lapom ugye Win7-nél véget ért. De a gigabites alaplapihoz van driver W10-re is. Igaz, a Windows beépítettel is megy, de méréseim szerint azzal nem tudtam elérni a stabil gigabites átvitelt LAN-on.

Ez csak plusz infó a félreértések elkerülése végett. Amúgy nem hiszem, hogy nála ettől lennének bajok.

[ Szerkesztve ]

(#74529) szimi57 válasza Doky586 (#74516) üzenetére


szimi57
őstag

Igen, csak vannak olyan egyének, akik nem szeretik, ha szurkálják őket, Különösen, ha a MS-röl van szó. Nyilván a Win10 is igyekszik megfogni a legnagyobb piacot, azokat is, akik azt sem tudják mi az update. Ezért ilyen a rendszerük. Persze a profik ezt nem fogják fel, mivel csak a saját orrukig látnak.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#74530) quailstorm válasza pc360 (#74528) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Minden biztonsági és kumulatív frissítés felkerül legkésőbb 48 órával a kiadás után, csak buildet nem szoktam frissíteni csak akkor, ha oda tudok figyelni, fel tudok készülni. Ami helycsinálást és régi appok eltávolítását takar, meg nyugodt körülményeket ha véletlen balul sülne el.

Sokadjára írom le.

Senkit nem veszélyeztetek, továbbá nem is ajánlottam senkinek, másoknak telepített gépeken se állítom be ilyenre. Munkatársakat is győzködöm, meg mindenkit, aki megrögzött tiltó, hogy a vírusirtója nem ér semmit, ha lukas a rendszere.

Ennél többet nem tudok tenni, de már bánom, hogy szóltam, pedig én csak annyit akartam tényleg, hogy akinek valamiért (hardverelem, legacy szoftver), 1607 van vagy 1703, az ne tegye fel a KB4023814-t, ami 2018.03.02-án jött, mert nem nagyon lesz visszaút.
Meg jeleztem, hogy nagyon csúnyának tartom ezt a módszert az MS részéről, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#74531) pc360 válasza quailstorm (#74530) üzenetére


pc360
addikt

Az mondjuk árnyalja a képet - ebből is látszik, hogy nem olvastam el minden hsz-t. A második bejegyzésem pedig nem rólad szólt, csak összeszedtem a legtipikusabb topikbéli megjelenési formájáit a 'nemfrissítünk' jelenségnek. Akkor egyetértés van.

Én is jobban szerettem az előző buildet, mert nekem is azóta vannak random fagyásaim, de remélhetőleg idővel elmúlik a dolog. Meg már igencsak húzódik kifele az a bizonyos Linux telepítős pendrive-ot tartalmazó fiók... Főleg most, hogy elkezdek aktívan fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74532) [CS]Blade2 válasza Doky586 (#74516) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem hinném, hogy a frissítések kikapcsolása ilyen problémát eredményezne. Ha én kikapcsolom, és a szomszéd is kikapcsolja, a 3. pedig nem, és
- a szomszédnak lesz ebből egy adatvesztése, annak egyetlen oka lehetne, hogy ő kikapcsolta, de a valóság inkább az, hogy célzottan az ő adataira támadtak vagy olyan weblapokat nézegetett, stb.
A 3. usernek még talán használ is, hogy a másik kettő kikapcsolta, mert ők könnyebb célpontok a támadónak, valamint, ha ők ketten is frissítenek, tehát mindenki, akkor a támadót arra sarkalja, hogy újabb rést keressen, amire a 3. user rász**ókázhat. A valóság viszont az, hogy, ha az első kettőnek 5000-5000Ft-os kerékpárja van, a 3.-nak meg egy 800.000Ft-os lelakatolt (3. user), akkor a tolvaj inkább elkezd bajlódni a lakattal. Ha a szomszédnak van egy 50.000Ft-os lezáratlan, az már vonzó ajánlat lehet. Kicsit visszatérve az oltásra, ha nem oltatod be magad semmi ellen, akkor is támadás kell, hogy érjen, vagy user error, hogy pl. ennek ellenére utána Afrikába költözöl. (ez felelne meg pl. az olyan weboldalak látogatásának)

A Mircosoft is hivatalosan azért sz..tja a népet a kötelező frissítéssel, mert elvileg ez az utolsó Windows, és a sok változtatás egy után olyan különbséget jelentene a frissítő és a nem frissítő userek között, hogy hiába érnék el akár, hogy mindenki egy verziót, a 10-es Windows-t használná, a különböző frissítési állapotok miatt külön kellene kezelni, hogy valaki a megjelenés kori állapotban használja, valaki a 2018.03-ai állapotban, stb. Az idővel olyan, mint, amikor xp,7,8,8.1 van vegyesen használatban. Külön kellene szarakodni, hogy a régi buildekkel is minden kompatibilis legyen. Ha hivatalosan kikapcsolhatóvá tennék a frissítést, akkor annyi erővel elég lenne átnevezni az xp-t, a 7-est, a 8-ast is 10-esre, és akkor mindenki 10-est használ, az MS hozhatná az XP Sp3-ra is a drivereket meg a frissítéseket.
Maguk miatt csinálják, a maguk dolgát akarják könnyebbé tenni vele.
Tehát nem azért tesznek egy k..va nagy lakatot kötelezően a 5000Ft-os kerékpárra...

[ Szerkesztve ]

(#74533) vampire17 válasza svgyula (#74522) üzenetére


vampire17
addikt

Legfrissebb LAN driver van fonn, Realtek oldalarol.

(#74534) pc360 válasza [CS]Blade2 (#74532) üzenetére


pc360
addikt

Ez a Linux disztribúcióknál van jól megoldva, lásd pl. Ubuntu. 2 évente jön hosszabb támogatást élvező (LTS - long term support) release, és 2 évente a kevesebb supporttal járó, megújuló darab, amiben meredekebb dolgokat is tesztelnek. Az LTS jobban ki van tesztelve, egy mindenre való fejlesztő az ilyen verziókhoz nyúl. Tehát igény lenne ilyesmire, de az MS mintha nem venné komolyan a felhasználóit. De tök mindegy, programozni úgyis Linuxon fog minden értelmes ember, és a normális cégeknél is azon folyik az irodai munka.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74535) quailstorm válasza [CS]Blade2 (#74532) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen, ezt magyarázom már évek óta, hogy ez az "egy Windows" nem más, mint hogy félévente build upgradelsz Vistáról Win7-re.
Nagyságrendjét és mechanizmusát tekintve.

Ami ha jól emlékszem, nem különösebben volt ajánlott a W10 előtti időkben, mert hozza magával a problémát. Inkább a tiszta telepítést javasolta a fórum közössége.
Valószínűleg azóta javult a W10 build upgrade, de tökéletes most se lett. 1607-ről 1703-ra pl nekem eltűntek az üzenetek is a forgóbogyó képernyőkről. Leállítás, újraindítás stb. helyett csak és kizárólag a "kis türelmet" volt látható.
Most ez mind csak kozmetika szerencsére, de nem arra utal hogy tökéletes a rendszer.

Amikor meg olvasom a sok panaszt a topicban, csak annak tudok örülni, hogy nekem nincs gondom. Mint ahogy általában jön is 2-3 válasz mindig hogy nekik pedig jó.

(#74534) pc36: pontosan, csak sajna W10-nél az LTSB az nem elérhető földi halandónak.
Pedig mikor még ubuntuztam, akkor nem LTS-nél ott is futottam bele vicces bugokba upgrade-nél :DDD , csak ugye más piaci részesedés, több lelkesedés, másról szólt.

Programozással meg az a baj, hogy pl. én beleugrottam az Ipari fejlesztésbe, Belden, Siemens termékek Windows alapon és kész.
Itt egy W10 upgrade-nél lehet imádkozni, hogy na jó lesz a driver? Eddig max. újra kellett telepíteni a drivert, mert törölte, szóval eddig OK.

[ Szerkesztve ]

(#74536) Werkly válasza vampire17 (#74533) üzenetére


Werkly
őstag

Ez a Distributed COM nálam is telerakta az eseménynaplót!

(#74537) #19482368 válasza quailstorm (#74504) üzenetére


#19482368
törölt tag

köszi, egy cseppet se aggódom emiatt. Csak szerintem akkor lenne a baba, ha akkor is működne, amikor maga a laptop offline állapotban van, tehát nem csatlakozik hálózathoz. Csak azért, mert annyi rossz indulatú programot fosnak ki napi szinten, hogy az ember 2x is meggondolja valóban szükséges neki megadni a jelszót. Persze tudom nem mindenkinek fontos a biztonság. De én nem akarom megvárni amíg valami okosság kellemetlen helyzetbe nem hozz. Mert utána nem győzi az ember helyre állítani.

Egyébként bocs hogy bele szólok itt a nagy update vitába. De hogy őszinte legyek nem igazán értem lakossági szinten miért kapcsolják ki emberek, és miért ódzkodnak tőle ennyire. Sajnos pont ez a magatartás okozz másoknak kellemetlenséget, mert legtöbb esetben ilyen eszközök árasztják támadnak más ember eszközét.
Még nagyvállalati környezetben ahol több ezer alkalmazást használnak, ott megértem. Mert egy ilyen update, be tud kavarni más programok megfelelő működésében. De ott viszont elég komoly infrastruktúra van kiépítve ahhoz, hogy a rendszergazdák tudják tesztelni, mielőtt terítik wsus-on keresztül.

(#74542) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,

Windows 10 Pro frissítés után nem indul el.
Valahol már olvastam mi a teendő, de nem találom.
Automatikus javítás kékképernyő van, de csak újraindítani lehet ami semmit se segít.
Hogyan tudnám letörölni a legutolsó frissítést?

(#74544) quailstorm válasza lanszelot (#74542) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Egy Windows 10 telepítőről tudsz indítani egy rendszer-visszaállítást, amennyiben a számítógépeden engedélyezve volt a rendszer-visszaállítás, és van visszaállítási pont.
Hirtelen most nem tudom hogy telepítő nélkül ilyen legutóbb működő konfiguráció dolgot hogy lehetne indítani, mert én a W10-et legacy bootmenuvel használom és quick boot nélkül.

(#74546) orangutan4


orangutan4
tag

Üdv, amikor a régi win7,8ról lehetett ingyen frissíteni win10re, akkor a a korábbi nem OEM windows vajon OEM-es lett, és a konkrét géphez lett kötve? Vagy ha nem, akkor miként lehet másik gépre "áttelepíteni" a windowst, hogyha az aktiváló kód a 7-8 hoz van meg csak? köszi

(#74547) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Adott egy alaplap, amiben a HDD-k nem működnek. Gondolom alaplapon a sata vezérlő halott vagy ilyesmi. Ez most mindegy.

A gép usb-ről bootolva működik.

Ha egy usb-re teszek windows-t, akkor az mennyire lehet hosszútávú?

Mennyi ideig bírná egy usb drive az effajta terhelést?

Elvileg sok írás, olvasás nem lenne rajta, csak amit a windows végez. (esetleg wu kikapcsolom rajta)

(#74548) svgyula válasza vampire17 (#74533) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Mivel ahogy írtad a böngészés közben a leggyakoribb a fagyás, próbáld meg visszatenni az eredetit. Mivel a driver a legfrissebb viszont a te hardvered meg nem fiatalodott hozzá így lehet, hogy azzal már gondok vannak a működésben. Nem mindig a legfrissebb a legjobb!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#74549) King Unique válasza kory24 (#74547) üzenetére


King Unique
titán

Ezt a WTG-vel lehet megoldani, amiről egy korábbi hozzászólásban volt szó bővebben. Használok ilyeneket én is és működőképes, OK a dolog. Az OS + programok által generált írás idővel pedig inkább egy gyengébb pendrive-nál okozhat gondot. Ellenben egy komolyabb darab, illetve főleg az előző válaszban linkelt WTG-s használatra hitelesített pendrive-ok már nyilván jobban bírják a strapát. Egy USB HDD-nél pedig eleve nem téma ez, de egy külső SSD-nél sem különösebben.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.