Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74451) mpo válasza jjeahh (#74426) üzenetére


mpo
veterán

Túl van bonyolítva, nem kell screensaver, mert úgyis kikapcsol a monitor. Akkor nem fogyaszt, ha meg nem kapcsol ki és screensaver működik, akkor meg igen.
Egérre vagy billentyűre meg visszajön.

Ha érted, akkor már elavult.

(#74452) SP4C3 válasza YASKATIR (#74412) üzenetére


SP4C3
veterán

Na, beböffentett az iobit pro. Aztán driver-t tudsz-e már telepíteni? :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#74453) krealon válasza tata93 (#74448) üzenetére


krealon
veterán

"Az lehetséges, hogy a Windows-t veszteségek nélkül át tudom tenni az új SSD-mre a régiről"

Igen, lehetseges.

Letoltesz egy Macrium Reflect Free WinPE lemezkepfajlt.
Kiirod CD/DVD-re vagy ha nincs optikai meghajtod, akkor Yumi-val USB pendrive-ra.
A Win10-en kikapcsolod a hibernalast (ezzel egyutt a fast-start-ot is).
powercfg -h off
parancsot kell futtatni adminisztratori parancssorban (vagy egy csomot kattogtatni a rendszerbeallitasok kozott).

Gep leallitas.
Uj SSD beszerelese. (Az egyeb diszkeket erdemes levalasztani a rendszerrol a masolas idejere.)
Bootolas Macrium Reflect CD/USB-rol es Disk Image --> Copy-val atteszed a rendszert az uj SSD-re.
Gep leallitas.
Regi SSD kiszerelese. (A levalasztott HDD-k viszacsatlakoztatasa az eredeti helyukre.)

Siman indulnia kell a rendszernek az uj SSD-vel.

(#74454) King Unique válasza tata93 (#74448) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván nem kell, erre való a jelenlegi rendszerről lemezkép készítése, majd annak visszaállítása az új meghajtóra, vagy közvetlenül a klónozás. Lemezképet és helyreállítási meghajtót a Windows 10 is tud készíteni. De pl. a Macrium Reflect szintén megfelel a célra, vagy akár még jobb választás is. Aztán, hogy esetedben mi van átirányítva, meg átrakva a HDD-re, az már más dolog. De amúgy felesleges az SSD túlkímélése, ami a téma topikjában is le volt írva számtalanszor (példa).

(#74453) krealon:
Lehet a Macrium esetében közvetlenül klónozni is, sőt a célmeghajtó erre az időre csatlakozhat akár USB-n is. Lemezképet akkor célszerű készíteni, ha egyúttal biztonsági másolat is kell a rendszerről, amiből később is helyreállítható. A kiíráshoz meg inkább Rufus, vagy a felcsatolt ISO tartalmának manuális átmásolása a FAT32 fájlrendszerű pendrive-ra. A YUMI normál változata UEFI boot módban egyáltalán nem működik és a külön UEFI-s verziója is csak kikapcsolt Secure Boot mellett... Továbbá, ha előre elkészített WinPE rendszer kell, akkor az egyik fórumtárs weboldalán mindig a naprakész verzió van és nem az X éves régebbiek...

[ Szerkesztve ]

(#74455) mpo válasza tata93 (#74448) üzenetére


mpo
veterán

Én a HDD-ről vittem át a Samsung SSD-re, adnak hozzá programot (le kell tölteni), de mások más programot fognak ajánlani. Gond nélkül ment.

Ha érted, akkor már elavult.

(#74456) jjeahh válasza mpo (#74451) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem kapcsolt ki, hanem elaludt, ezért zavart. Onnan meg nem jön vissza olyan gyorsan egérmozdításra... no de közben lefuttattam a ccleanert és helyrejött :F :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#74457) King Unique válasza egykori (#74449) üzenetére


King Unique
titán

Ha a 1709-es kell, akkor a Microsoft weboldaláról le tudod tölteni az MCT-t, majd azzal az ISO-fájlt. Vagy a böngészőben trükközve egyből magát az ISO-t. De a nemrég említett Microsoft Windows and Office ISO Download Tool eszközzel szintén letölthető a kívánt lemezképfájl.

[ Szerkesztve ]

(#74458) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Két gépen is elkezdte a Win 10 azt csinálni, hogy chrome-ban letöltött .torrent fájl-ra kattintva szinte megfagy a gép, mielőtt behozná az utorrent-et a megnyitott fájl miatt.

A Defender szarakodhat, legalább is annak ugrik fel a cpu használata kb 26%-ra:
Antimalware Service Executable
- víruskereső szolgáltatás

Volt valami frissítés mostanában ezen a területen? Esetleg a chrome-ok frissültek, és ott lehet a hiba?

Eddig majdhogynem ahogy rákattintottam, már a képemben volt az utorrent. (SSD-s gép.)

(#74459) sajby válasza Doky586 (#74447) üzenetére


sajby
senior tag

Ha lesz időm,nevetek :)

(#74460) egykori válasza King Unique (#74457) üzenetére


egykori
őstag

Ezt is köszönöm! :R

(#74461) Maska48


Maska48
csendes újonc

Sziasztok,
felhasználó vagyok, nem szakértő!
Kérlek benneteket, az alábbiak szerint adjatok tanácsot.
Volt egy legális W7, 8 amiről én ingyenes időszakban frissítettem W10-re.
A működésével kapcsolatosan a mai napig semmi gondom nincs, jönnek az automatikus frissítések, minden műkszik, kivéve egyet.
Gépház > személyre szabás > zárolási képernyő itt a legfelső sorban ez szerepel pirossal: *Egyes beállításokat a szervezet elrejt vagy kezel.

A Microsoft helpjében leírtak nem segítenek a megoldásban, felhívtam a Microsoft ügyfélszolgálatát, ahol azzal kezdték, hogy mondjam meg legális-e a progim. Elmondtam, hogy ha nem lenne legális, akkor gondolom nem frissítene rendszeresen, meg is néztem, a legutolsó update van rajta. De ragaszkodnak hozzá, hogy nézzem meg a "matricát a gépen", állítólag ott kéne lennie ráragasztva. Hát nincs ott, annál is inkább, mert kb. 3,5 éve asztali gép van, amin először még a W7 és 8 volt, aztán lett online ráfrissítve a W10 és digitálisan aktiválva.

Szóval ez őket nem érdekli, mondjam meg mi van a matricán. Nem érteni... :) ...hát ők nem látják, hogy legális a progim?

Mi a megoldás? Köszi ha tudja valaki.

(#74462) #86564352 válasza Maska48 (#74461) üzenetére


#86564352
törölt tag

Gpedit-ben, registry-ben, valamilyen 3rd party programmal nem piszkáltál el valamit?

(#74463) #19482368 válasza Maska48 (#74461) üzenetére


#19482368
törölt tag

Viszont a licenc kérdést, jobb tisztázni időben, mielőtt probléma adódna belőle. Ha legális a Windows, akkor tuti partnerek lesznek. Ha probléma van a licencel, akkor jobb mielőbb rendezni lehetőségeknek megfelelően.

(#74464) King Unique válasza Maska48 (#74461) üzenetére


King Unique
titán

Volt már ilyen problémája másoknak is a topikban. Általában azt szokták mondani, hogy a diagnosztikával kapcsolatos, de ez sem feltétlen igaz. Használtam már jogtiszta Education verziót és annál alapból ezt írta a gépházban az előbbitől függetlenül, míg pl. a Pro esetében nem. Valamint, ha a frissítések és a csoportházirend erre vonatkozó beállításai meg vannak piszkálva, akkor is ez a piros szöveg lesz látható a gépházban.

[ Szerkesztve ]

(#74465) Doky586 válasza Maska48 (#74461) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Microsoft ügyfélszolgálatot felhívni..? döbbenetes hogy mire vetemednek egyesek.. :))
Inkább fórumokban, neten keresgélni a megoldást.

Piros hibaüzenettel még nem találkoztam. Biztos hogy aktiválva van a win ?

Nálam hasonló de szürke menüpont hibára volt megoldás egy másik beállítás átkapcsolása, és egyből működött újra.

(#74466) laszlohu


laszlohu
addikt

A munkalyemen 4 gépből 3 - nál kijött a spectre sebezhetőségre ( 1709 -es verzióhoz) az Inteles frissítés,
de egynél a Windows defendertől eltérő vírusirtó miatt ( NOD ), nem jött ki a frissítés.

(#74467) Doky586 válasza laszlohu (#74466) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

köszönjük a hasznos információt.

(#74468) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!

Ismerősöm tavaly év elején vásárolt egy Lenovo Ideapad laptopot előre telepített Windows 10 oprendszerrel. Sajnos a kamionon az inverterhez csatlakoztatva füst szállt fel a laposból, a táp IC környéke teljesen elégett.
A vinyó kiszerelésre került a gépből, tökéletesen működik.
Vásárolt a napokban egy Lenovo Ideapad gépet, újabb modellt, de oprendszer nélkül.
A kérdésem az volna, hogy a régi gép eredeti Win 10 rendszerét rá lehet valahogy telepíteni az új gépre? A vinyó mindkét gépben 1 TB, ghostolható a meghajtó? Ilyen esetekben hogyan működik a licensz? Megvalósítható és legális?

Előre is köszönöm! :R

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#74469) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Kicsit késő, de aki nem akar erőszakosan 1709-re váltani, az ne telepítse a KB4023814 kódjelű vírust!!!

Azért vírus, mert nem lehet eltávolítani, ellenben a frissítési segédet még hamvaiból is feltámasztja 5 percenként, bárhogy törlöd, gyilkolod, blokkolod.
Magyarán a viselkedése tisztára mint egy vírus.

Nincs benne halasztás vagy kegyelem, jön lát, gyilkol, kérdés nélkül újraindít.

Undorító az MS, soha soha többé frissítést előzetes vizsgálódás nélkül nem engedek települni, ezt is elérték (következő szint a teljes update blokkolás lesz).

[ Szerkesztve ]

(#74470) Cs1csó válasza quailstorm (#74469) üzenetére


Cs1csó
félisten

Annyira későn, hogy kb. már 4 hónapja megjelent, én is ezt használom a kezdetektől megelégedéssel.

Ajánlhatnád inkább az xp-t vagy a win 95-öt arra lehet már vírus sincs.

[ Szerkesztve ]

(#74471) quailstorm válasza Cs1csó (#74470) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A frissítés az nekem ma települt a 3 gépemre, eddig ki tudtam húzni. Úgy néz ki 2 gép megúszta, de nem véletlenül szoktam halogatni, nem érek rá "bétatesztelni".

Amúgy roppant humoros vagy. 95-re tényleg nincs már vírus.

[ Szerkesztve ]

(#74472) King Unique válasza Cs1csó (#74470) üzenetére


King Unique
titán

Nálam szintén OK a 1709, ahogyan bizonyára vannak még ezzel így jó egynéhányan. Egyesek meg nem tudom mégis meddig akarják halogatni a frissítést, amikor a 1607-es verzió támogatása idén áprilisban, a 1703-asé pedig októberben megszűnik... Az ilyeneknek tényleg inkább XP, vagy 7-es való inaktív meg letiltott WU-val, ha már LTSB/LTSC nincsen...

[ Szerkesztve ]

(#74473) #16939776 válasza quailstorm (#74471) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha nem harcolsz ellene a frissítések létiltásával, összeszedi magát és használható lesz.

Update: Működik a nas-ommal, csak mindenkinek külön user+pasword kellett beállítani a kapcsolathoz, máshogy nem enged kapcsolódni hozzá.

Nálam a teljes kétségbeesés után pár nappal: gördülékenyebb, gyorsabb lett és jobban is szól a rendszer, nem olyan sz@r a 1709. ;)

[ Szerkesztve ]

(#74474) quailstorm válasza King Unique (#74472) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Általában egy builddel szoktam elmaradni, mert addigra már összekókányolják annyira, hogy nem találkozok a kezdeti bugokkal.
Bár, ha jól tudom akinek rossz a start menü annak még most is rossz.
Nem ezt használnám, ha nem lenne muszáj, és az egyéb frissítések mehetnek, csak a build upgrade nem, mert egyszerűen nem engedhetem meg, hogy ezzel szarakodjak, mikor a diplomát kergetem.
1607-ről 1703-ra váltás is lemondással telt emlékezzetek (NOX emulátor).

Nem én vagyok a gépért, a gép van értem. Az a baj, hogy már a farok csóválja a kutyát és ennek egyesek még örülnek is.

(#74473) Duracellm...: bár még nem próbáltam ki IDE-ket, appokat, de maga az OS upgrade eseménytelen volt és a UI egyelőre smooth. Szóval talán megúsztam. NOX-ot is frissen kell tartanom már, az nem lehet gond. LeapDroid is fut még. Szerintem ezt most tényleg megúsztam.
USB DAC-om meg nincs még. Legacy dolgokat meg legacy OS-es külön gépre költöztettem most már, azzal se foglalkozok W10 alatt többé.

Félreértés ne essék, én attól fosok, hogy egy build upgrade-be belerokkan a Visual Studio, vagy valamelyik beágyazott IDE, aztán nyekk a szakdolgozatnak egy időre. Önállósítást nagyon utálom. Volt pár W10-es élményem már azon túl, hogy mennyit buktam a gameplay felvétel teljesítményben.
Beragadt automata update otthagyott Visual Studio project mellett míg vizsgáztam például. Ez a mostani 1709 is mocsok erőszakos volt, és bár megpróbáltam legyilkolni, csak az lett a vége hogy beletörődtem. Most is tök mással foglalkoztam, egyszerre kellett volna a két gép, erre nézhettem a laggot meg a csíkot, aztán meg hogy halasztás gomb nélkül visszaszámol és újraindít. Ez igen kéremszépen, ez tempó.
Laptopomat is nem egyszer kellett már szabálytalanul leállítani, mert ez a mocsok kikapcsolt frissítés mellett is képes volt elkezdeni a Windows előkészítése az időpazarlásra műsorszámot, mikor indulnék... Előjele nem volt, értesítés nem volt, sőt azóta se tudom mi volt és ki volt az. Kb. 2-3 hete.

[ Szerkesztve ]

(#74475) King Unique válasza quailstorm (#74474) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan tisztában vagy vele, hogy van évente kb. 2 build upgrade, amiket ugyan lehet kissé halasztani, de nem a végtelenségig. Ha ennyire nem tetszik az új módi, akkor lehet 7/8.1-et használni, vagy szerezni valahonnan LTSB/LTSC kiadást. Ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#74476) quailstorm válasza King Unique (#74475) üzenetére


quailstorm
nagyúr

8.1 talán, de késve kapja a store az updateket, nem jó (ezen kívül reklám API-t se nagyon támogat és néha számít).
LTSB-vel meg haver akkorákat szívott a több MS fiókos Store telepítéssel, hogy neeeem. Asphalt 8 miatt kell a legalább 8.1, 2 hónap híján 3 éve vagyok a világ legjobb 25 pilótája közt, és Elite klántag. Az a bizonyos 1703 óta letiltott és tényleg nem működő NOX emulátor is amiatt kellett volna.

Nekem elég lenne ha nem partizánkodna ez a fos, majd én tudom mikor mit (tervben volt már az 1709 telepítése).

Szóval az a faramuci helyzet van, hogy W10-re nem tartok igényt, de amit használok, az többnyire Windows only, és az az 1 nyomoronc játék meg kvázi W10 only, mivel a 8.1 késése sokszor túlzott hátrányt jelentene.
Ezért kénytelen leszek folytatni a "ki az erőszakosabb?" című játékot a Windows 10-zel.

[ Szerkesztve ]

(#74477) King Unique válasza quailstorm (#74476) üzenetére


King Unique
titán

Pedig lehet inkább azt kellene nyomogatni, ha már ezt fosként emlegeted... Vagy van másik desktop OS platform is, meg lehet venni akár mekkbúkot is...

Azért szokott ám más is komolyabban dolgozni a gépén és rendszerint sikerül nekem is Windows 10-zel. Az a havi 2 összesítő frissítés sem megerőltető, de a Pro verziótól már halasztani/szüneteltetni is tudom közvetlenül a gépházban, ahogyan aktív időszak is van már egy ideje.

[ Szerkesztve ]

(#74478) King Unique válasza G@bi90MR (#74468) üzenetére


King Unique
titán

Ha előtelepített laptop, akkor a Windows 10 licenc arra a hardverre vonatkozik, hivatalosan (legálisan) elvileg csak azon a gépen használható, pláne ha OEM. Illetve az ilyen gépeknél rendszerint a termékkulcs is az UEFI BIOS-ba van "égetve". Technikailag ugyan megoldható a régi HDD-ről a rendszer klónozása az újra, de az új laptopnál (más hardver) az előbbi dolog miatt gond lehet az aktiválással. Hardvermódosítás (pl. alaplapcsere) esetén elvileg van leírás a Microsoft weboldalán és a digitális licenc összekapcsolható a Microsoft-fiókkal, de a mostani eset már más dolog.

[ Szerkesztve ]

(#74479) quailstorm válasza King Unique (#74477) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem érdekel se az aktív időszak se a szüneteltetés. Nekem az XP-s "szól, ha van valami, ad egy listát, megnézem, majd amikor ráérek, felrakom" kell. Emiatt kénytelen vagyok hanyagolni a legális Home licenszemet (gpedit), de annyira nem izgat.

havi összesítő frissítést nem tudom honnan veszed, hogy bajom, hányszor írjam még le, hogy azok 1-2 napon belül felkerülnek, csak nem mindegy, hogy mikor. Aztán mivel van, amikor hajnali 4-kor még dolgozok a gépen, az ilyen időablakokkal meg marhaságokkal nem akarom az időmet pazarolni.

Csináltam egy időben hogy kinyaltam a seggét a 10-nek és mindent felraktam azonnal, addig abbahagytam amit csináltam, nem hálálta meg. értem ezalatt, hogy csak el tudta kezdeni olyankor a laggolást, mikor nagyon nem kellett volna, plusz volt hibás frissítés is

Amúgy meg nem kell meggyőzni, hiszen úgyis azt fogom használni, ami a munkámhoz, szórakozásomhoz szükséges, úgy, ahogy a képességeimhez mérten telik.

Én mindössze tájékoztatni kívántam a fórum tagjait, hogy vigyázzanak a Windows frissítési segéd tartalmű Windows updaten jövő frissítésekkel, mert elhozza az armageddont. Ha felkerül neki a KB4023814 ,
akkor onnantól max a rendszer-visszaállítás, vagy a lemezképes backup segít. Esetleg még el lehet venni a jogot a C gyökérben a mappájától, de az error akkor is jönni fog popup formájában.

Akinek véletlenül hardveres/szoftveres inkompatibilitás miatt maradni kell a régebbin, annak muszáj figyelni.

Úgyhogy örülnék, ha a jövőben tartózkodnál te is, meg mások is a hasonló megnyilvánulásoktól. Amíg nem ártok senkinek, addig ne basztassál.

Arra is kíváncsi lennék mennyi direkt hasznot hoz az MS-nek ez az erőszak. Mert a net inkább az elégedetlenségtől hangos, meg a problémáktól, még ha eltúlzott is.

[ Szerkesztve ]

(#74480) King Unique válasza quailstorm (#74479) üzenetére


King Unique
titán

Felesleges itt írni a litániákat, meg kivastagítani a szöveget - hátha úgy talán hatásosabb lesz - , attól még nem fog vele mindenki egyetérteni és csak ezért ignorálni az upgrade-t, meg leminősíteni a rendszert... Sőt, most többen is rákontráztak és elvannak épp a 1709-es verzióval is. Ezt a bizonyos tájékoztatást pedig lehetett volna kicsit másmilyen stílusban is, ha már itt tartunk... De amúgy most olvastuk, megtudtuk, ennyi, nincs ebben több. Az egyéb személyes történetek meg mehetnek valami off topikba, vagy logout blogba...

Egyébként, ha megtörténik is a build upgrade, arról azért előtte tájékoztatni szokott a Windows, az meg a másik. Szóval lehet vele számolni, úgy alakítani a dolgokat. Az meg mondhatni alap, hogy a fontos adatokról és akár magáról a rendszerről is legyen mentés.

[ Szerkesztve ]

(#74483) Cs1csó válasza quailstorm (#74476) üzenetére


Cs1csó
félisten

"LTSB-vel meg haver akkorákat szívott a több MS fiókos Store " ha tudod a hibát akár el is kerülheted, kritkus és problémásabb programoknál tényleg jobb az LTSB. A virtuális futtatással nem lehetne megoldani?. Ez az Asphalt 8 játékot nem tudod konzolon játszani? Azt szokták mondani a PC-s játékoknál sok a csaló a konzolon nincsenek, kormányt lehet hozzá csatlakoztatni.

Talán megfontoltabb lett volna ha beírod azt a pár programod aminek a használatát összebarmolja az upgrade, hogy más is figyeljen oda aki használja. Esetleg még valamilyen kompatibilitási módban történő futtatást is kipróbálhatnál, lehet segít.

Sajnos az upgradet én sem szeretem, érdekes anomáliák stb. ezért amikor kijön a friss gyári telepítő abból csinálok egy tiszta telepítést. A programjaidnak biztos van valamilyen mappája amiben a beállításokat stb. tartalmazza amit friss telepítés után visszamásolva ugyanott folytathatod a munkát ahol abbahagytad - játékoknál ugye a save mappa felülírása a mentett állással ugyanezt csinálja.

(#74484) quailstorm válasza King Unique (#74482) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Továbbra sem győzködtem senkit, próbáltam megmagyarázni a nézőpontomat, hátha megérted. Nem akarod, oké, lépj rajta tovább.

Tisztában vagyok vele hogy miért került ki a frissítés könnyű kikapcsolhatósága a W10-ből, de én annak nem vagyok célközönsége.
A támogatásra vonatkozó adatok alapján októberig jönnének a biztonsági frissítések, tehát addig használhatnám papíron biztonsággal az 1703-at, ha annyira akarom.

Az 1709-re való frissítés pedig nem értesítés volt, de leírom még egyszer, utoljára.

Jött egy valami WU-n, gépházban telepítettem, nem néztem meg, mert ugye W10 óta az plusz utánajárás. Gyorsan felrakta, pici volt, örül, még restartot se kért.

Használom a gépet, lagzik. Egyszer csak megjelenik egy Windows 10 frissítési segéd ablak, mely már a letöltési fázis vége felé jár. Mondom, hinnye, ennek a fele se tréfa. Kilőttem. Uninstall vezérlőpultból. 5 percre rá ott van újra. Töröltem exéstül. 5 percre rá ott van.
Keresem KB szám szerinti eltávolítót, nem létezik.
Megpróbáltam elvenni a jogait, továbbra is megnyílik de errort dob. Ezt egyszerre 3 gépen ugye, egyiken már telepíteni is elkezdte, mert csak NASpótló volt.

Jó akkor inkább felrakom. Mindhárom gép túlélte gond nélkül. De nem erről van szó, nem magát a W10-et minősítem, hanem ezt a putyini tempót. Boldoggá ver, ha belegebedsz is.
Semmi szólás nem volt, hogyha nem rakom fel 3 napon belül akkor armageddon. Ráadásul teljesen nyilvánvalóan számoltak azzal, hogy meg fogják próbálni akadályozni.

Egyébként sikerült eljutnod a személyeskedésig, ezúton is gratulálok hozzá. Lehet egy kicsit túlfújtad a témát. Igen, bulvárosra sikerült a belépőm, de ezt a fajta viselkedést másképpen nem lehet jellemezni szerintem. Rootkitek szoktak így visszanőni.

(#74483) csicso82:

1607-ről 1703.nál beírtam. [link]
Igaz, se a blacklist feloldásának menetét, se a NOX verziót nem írtam le (nox_setup_v3.7.1.0_full_En), mert tudom, hogy annyira rétegcucc, hogy a kutyát se érdekli. Ez volt az egyetlen olyan NOX, aminek rendben volt a hangja, és a többi emulátorral vagy stabilitási vagy input gondok vannak.

Szerencsére ennél komolyabb gondom eddig nem volt. Tényleg csak annyiról van szó, hogy akkor akarok frissíteni, mikor rá tudok figyelni. Most is 0:20 lett, mire minden gépen visszaraktam a rendszer-visszaállítást, lelőttem a telemetriákat, meg CEIP-et, meg újra letiltottam a store autofrissítést, mert ugye ezek elszállnak upgradekor.

Asphalt 8-at amúgy nem adták ki konzolra. Csaló dolog az él itt is, sajnos hiába próbáltam elérni a GL-nél, nem sikerült javítani rajta, pár dolog azért bekerült már a játékba általam. De ez mellékvágány.

Virtuális géphez nem elég jó a gépem, meg ugye 3D gyorsítás se ártana. LTSB-ben meg nincs alapból store, és onnantól kezdve meg már taknyolás az egész, nem látom értelmét. Eddig tök jól elvoltam a gpedites update visszatartással, meg a WUMT-tal. letölt

[ Szerkesztve ]

(#74485) quailstorm válasza quailstorm (#74484) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bocs, hogy duplázok még egyet. Csak szórakozásképp, ez volt a max, ameddig el tudtam jutni vele. Úgy értem el, hogy a c:\Windows10Upgrade mappának elvettem az örökölt engedélyeit, csak tulajdonosa maradt.
Ezért mondtam, hogy vírus, mert ez a fajta halhatatlanság rootkitekre jellemző.

Egyébként ha már itt tartunk, sajna az 1709 sem oldotta meg a Word ablakának mozgatását, ilyen negyed másodperces késést képzeljetek el az egér mozgatásához képest. Csak annál és csak 1703 telepítése óta.

[ Szerkesztve ]

(#74488) Laraxior válasza quailstorm (#74487) üzenetére


Laraxior
titán

Tényleg hulladék a frissített win. Nem véletlenül keresik többen is a régebbi verziót. (1607)
Én sem értem, hogy mi ez a nem frissíthetem, vagy éppen ha nem akarom akkor nem frissíthetem a saját gépem. Jól nézünk ki, majd ha az autóm is önálló életre kel az autópálya közepén, mert éppen egy kósza wifit fogott és frissülni akar a szoftver.
:W

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#74489) Geth válasza Laraxior (#74488) üzenetére


Geth
addikt

Jaj, de rossz hasonlat :DDD

(#74490) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok!

Egy szülői felügyelettel kapcsolatos kérdésem lenne.

Be lehet-e azt állítani, hogy mondjuk a gép 11:00-kor kikapcsoljon minden nap, és utána, ha megpróbálják megint bekapcsolni, akkor mondjuk jelszót kérjen másnap 7:00-ig? Utána megint jelszó nélkül lehetne használni.

Öcsém hajnalig gépezik, ennek akarnánk elejét venni...

...Szeretem leracsniztatni...

(#74491) mpo válasza Pete55555 (#74490) üzenetére


mpo
veterán

[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#74492) Laraxior válasza Geth (#74489) üzenetére


Laraxior
titán

Biztosan, de a lényegen nem változtat, hogy a gép van értem, és nem fordítva. Normális esetben azt kellene csinálnia amit én jóváhagyok.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#74493) #19482368


#19482368
törölt tag

A Windows 10 S-ben elfelejthetjük a jelszót!

Szerintetek ezt hogy kell értelmezni, Hogy a következő nagy update után, lehetőség lesz Microsoft Authenticator használatával belépni az operációs rendszerbe? De ha offline, a gép akkor ez hogyan fog megvalósulni? Vagy ha offline a gép, akkor felkínál más bejelentkezési lehetőséget?
Azt tudom hogy jelenleg ha weben keresztül jelentkezünk be a Microsoft fiókba akkor működik a Microsoft Authenticator de feltétele mint a mobil telefon, mint számítógép internet kapcsolattal rendelkezzen. De ha a számítógép offline állapotba lesz, tehát nem csatlakozik az internetre akkor hogyan valósul meg az autentikáció?

(#74494) Pete55555 válasza mpo (#74491) üzenetére


Pete55555
addikt

:R

Bár úgy látom nem úszom meg egyszerűen, jelenleg csak 1 fiók (rendszergazda) van a gépén, microsoft fiók nélkül... :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#74495) rgeorge válasza quailstorm (#74469) üzenetére


rgeorge
addikt

Nálam egy T61-en akart települni, már kétszer sikertelenül, azaz az újraindítás után végtelen frissítésbe ragadt. Tegnap szerette volna újraindítani magát, és csak egy órára hagyta magát elhalasztani. A spec. beállításokban kértem a frissítések szüneteltetését, és most nyugi van. Ez a fajta szüneteltetés tehát akkor is érvényre jut, ha már elvben települt a KB4023814, mert azt az előzményekben települtnek mutatja, és ott van a $WINDOWS.~BT$ mappa is 2.9GB tartalommal.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#74496) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Valaki tapasztal olyat, hogy a Fall Creators Update ota a rendszer random lefagy? Nincs kek halal vagy ilyesmi, egyszeruen megall az eger es kesz, semmire nem reagal. Hardver valtozas a frissites ota nem volt.

Mar ezzel szivok miota kijott az update es nagyon idegesit... Neha elmegy 3-4 napig gond nelkul, de van, hogy lefagy egy nap 2-3 szor is.

Amit eszrevetttem, hogy talan mintha bongeszes kozben fagyna le, mert pl jatek kozben meg sosem tette... (pedig az ember azt hinne,akkor nagy a terheles...)

Amit meg eszrevettem, hogy amikor lefagy, a billengyuzetem hattervilagitasa lekapcsol (par mp mulva)

(#74497) Geth válasza Laraxior (#74492) üzenetére


Geth
addikt

Nekem azt csinálja :)

(#74498) #86564352


#86564352
törölt tag

"Nem érdekel se az aktív időszak se a szüneteltetés
ilyen időablakokkal meg marhaságokkal nem akarom az időmet pazarolni"

Szóval megoldás nem érdekel, csak jól esik háborogni két oldalon át időt pazarolva? Ennyi időbe egy teljes clean install még programokkal együtt is belefért volna már és talán 1709 megoldott volna 1703 hibákat is.

"Nekem az XP-s "szól, ha van valami, ad egy listát, megnézem, majd amikor ráérek, felrakom" kell."

Használj XP-t akkor. Nem véletlenül történt a változás, azt rontották el a kezdeti Win10 túl szigorú volt a frissítéssekkel, csak később tették be az aktív órákat.
Elég sokan használnak automatán naprakészre frissített Win10 gépeket armageddon nélkül.
18 órás aktív órák időszak
build update halasztása pár hónapig
restart options megadható mikor
gpedit policy
ennyi lehetőséggel jobban kell félni egy kósza áramszünettől hogy gondot okoz

(#74499) #86564352 válasza vampire17 (#74496) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezt nehéz kinyomozni hardverhibától szoftverek összeakadásán át bányász scriptig bármi lehet. Ha táp, RAM, VGA hiba kizárható akkor milyen oldalak böngészése közben történik? Nyitva lehet hagyni a feladatkezelőt, tekeri-e valami túlságosan is a CPU-t. Úgy fagy le csak reset segít, vagy idővel magához tér?

(#74500) vampire17 válasza #86564352 (#74499) üzenetére


vampire17
addikt

Igazabol barmelyik oldal bongeszese kozben le tud fagyni, de talan az online videok (youtube, indavideo) a leggyakrabban.

Nem tekeri semmi a CPU-t, normal modon fut.

Csak a reset segit...

Volt mar olyan is, h tavolrol felkapcsoltam a gepet, de nem csinaltam vele semmit (tehat meg csak at sem leptem) es mire hazaertem a kepernyozaron lefagyott....

Viszont azert nem gondolom h hardver hiba, mert a frissites elott konkretan egyszer sem csinalt ilyet, a frissites utan meg mar aznap...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.