Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74151) pc360 válasza mpo (#74150) üzenetére


pc360
addikt

Kurzorgombok fölötti sleep gomb: X
Zselés csuklótámaszos egérpad: X

Egy átlag gamer ezektől a falnak rohan. Borzasztó megoldások. :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74152) Syl válasza pc360 (#74147) üzenetére


Syl
nagyúr

>Esetleg valami registry töredezettség-mentesítő, vagy szoftverhézagoló integrált indítás-optimalizációval?

RAM tömörítő és/vagy RAM duplázó jöhet? ;] :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74153) mpo válasza pc360 (#74151) üzenetére


mpo
veterán

A kurzor fölötti gombok, már nem működnek.
Utoljára C64-en játszottam joystickkel a barátomnál versenyben 1987-ben (31 éve!), nekem kell ez az egérpad, nem dísznek vettem, már a másodikat nyúzom.

Ha érted, akkor már elavult.

(#74154) YASKATIR válasza pc360 (#74147) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Ja malware.. annyira szanalmasak vagytok es ez allitolag egy "szakmai" forum, nem a hvg tech komment szekcioja... Itt okoskodtok, mikozben olyan alap fogalmakkal sem vagytok tisztaban, hogy mi az a malware, es mi a whql. Az mar csak hab a tortant, hogy probaltok mindent osszemosni mindennel, hogy a vegen ugy tunjon, baromi nagy szakertok vagytok

(#74155) pc360 válasza YASKATIR (#74154) üzenetére


pc360
addikt

Ha még egy tiszta, portable szoftvert terjesztgetnél, de sajnos nem. Ettől nem mi válunk szánalmassá. Az a gond az ilyen szoftverekkel, hogy általában több bajt okoznak, mint amennyire hasznosak. Ténykérdés. Tévesen listáznak újabb drivereket, hogy úgy tűnjenek, mintha valóban találtak volna frissítést stb., és ez a dumb usereket - mint ahogy a mellékelt ábra is mutatja - megerősíti abban, hogy valóban csodatévő szoftverre tapintottak.

Azért, mert te lustaságból nem vagy képes összeszedni a gépedhez illő legújabb drivereket, attól még nem más a hülye, ha ilyen szarware-eket nem alkalmaz. Hiába próbálod itt összemosni a dolgokat, hogy még a fogalmakkal se vagyunk tisztában. Hogyne lennénk.

Fogd fel, hogy nincs értelme a driver-frissítgetésnek! Egyedül a VGA-driver az, amit az egyszeri játékos jó, ha frissen tart, és ezzel kifújt. De arra meg ott van a két gyártó weboldala, illetve már mindkettő automatikusan frissíteni tudja magát, ha engedélyezve van ez az opció.

Az utóbbi nemtom hány hozzászólásban próbálták a többiek a fentieket érthetően elmagyarázni neked. Pontosan azért kaptad ezeket a véleményeket, mert egy szakmai fórumon nem szokás kétes szoftvereket terjeszteni. Az lenne az igazi szakmaiatlanság.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74156) skitzoo


skitzoo
senior tag

Szaisztok!
Olyan problémám lenne hogy, feltettem egy teljesen új gépre a Windows 10-et. És skb 5-10 perc után egyből kékhalált kap a gép. Mi lehet a probléma? 120GB SSD/4GB DDR4/ Intel Pentium G4400.

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#74157) YASKATIR válasza pc360 (#74155) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Ja, szakmai forum.. "szarware", "malware" "iobit irja a drivert" "nincs ertelme frissiteni"... Ha ilyen a szakmai forum, akkor milyen a nem szakmai forum?

Szanalmas, innentol tenyleg nem reagalok semmire, mert nincs ertelme ennyi "szakerto" kozt, akiknek arrol sincs fogalmuk, hogy mi az a malware de azert szakertenek ezerrel

(#74158) pc360 válasza YASKATIR (#74157) üzenetére


pc360
addikt

Belekerültél egy loop-ba, amiből jó lenne kikeveredned. Ha nem érted, hogy mi a bajunk ezekkel a szoftverekkel, akkor lehet, hogy valóban azzal járna mindenki a legjobban, ha itt semmiféle tartalmat nem produkálnál, főleg értelmes ellenérvek hiányában.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74159) krealon válasza skitzoo (#74156) üzenetére


krealon
veterán

"5-10 perc után egyből kékhalált kap a gép. Mi lehet a probléma?"

A Kekhalal kepernyon megjelennek kodok, amivel azonosithato a problema forrasa.
Ezek nelkul a kodok nelkul, elo ember nem fog tudni neked segiteni. :R

(#74160) Doky586 válasza mpo (#74142) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"a régi gépemen (Vista) se használtam az alvó módot, hibernálást ... Fél percet kibírok az indulásnál"

De van aki használja az altatást, hybrid alvást..
Pl már 2 órája fut egy számítási folyamat (pl videotömörítés) és még csak a számítások felével van kész de el kell menned a laptoppal vagy szóltak hogy az építkezés miatt a munkások lekapcsolják a vellanyt fél óra múlva az asztali gépedről, akkor most vagy elvesztesz két órányi munkád vagy benyomod a hybrid alvást és az áramszünet után minden folytatódik tovább, semmi nem vész el mint kikapcsolásnál.

[ Szerkesztve ]

(#74161) skitzoo válasza krealon (#74159) üzenetére


skitzoo
senior tag

Jogos. Itt van egy. Utána egy "Bad pool hadert" dobott.

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#74162) jokeph válasza skitzoo (#74161) üzenetére


jokeph
nagyúr

Minden driver/eszközillesztő helyesen feltelepült ?

Esetlegesen nem ártana egy mem-test sem. :U

Illetve a CPU rendesen a helyén van ?

Mivelhogy az tud érdekes hibákat produkálni... meg a csavarozható, túlfeszitett cpu hűtők.

Csak mert a CPU-ban rengeteg minden van, többek közt a memória-vezérlő is. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#74163) skitzoo válasza jokeph (#74162) üzenetére


skitzoo
senior tag

Alap CPU hűtő van. Most újrahúzom a rendszert. És ha megint kiadja a hibát, akkor a ramot tudom cserélni mert az én gépemben is DDR4 van. Proci meg eljesen jól illeszkedik.

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#74164) seger


seger
addikt

Kellene egy gyors segítség!

Win10 home rendszer, hálózatra kattintva nem látják egymást a gépek. Eddig működött, most valamiért nem. 14 gépből 1 gép van amin jó. Mit nézzek meg? Hálózati felderítés be van kapcsolva. File és nyomtató megosztás is.
Köszönöm!

(#74165) YASKATIR válasza seger (#74164) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Settings - WiFi - *kapcsolatod neve
(alternativ ut: Klikk a wifi ikonra, majd ott a halozatodra es "Properties")

Itt allitsd be, hogy a halozat privat legyen es ne publikus

[ Szerkesztve ]

(#74166) mpo válasza Doky586 (#74160) üzenetére


mpo
veterán

Amit írsz, csináltam is a munkahelyemen, amikor több program futott és dokumentumok voltak szerkesztés alatt és már haza akartam menni este 10-kor.
De ma már csak itthon használom a gépem.
Ha szükség lesz arra, amit írsz, akkor meg be fogom kapcsolni.

Ha érted, akkor már elavult.

(#74167) #86564352


#86564352
törölt tag

1803 verzióban már több példányban is meg lehet majd nyitni UWP appokat. 2018-ban bámulatos fejlesztés 40-80 ezer forintért, köszi MS. :)

(#74168) Geth válasza #86564352 (#74167) üzenetére


Geth
addikt

Az új verzió pénzes lesz és ennyibe fog kerülni? wtf? :DDD

(#74169) #86564352 válasza Geth (#74168) üzenetére


#86564352
törölt tag

:F Ennyiért árulja a Microsoft a kulcsokat: a Home 46 ezerbe, a Pro 80 ezerbe kerül.

(#74170) skitzoo válasza skitzoo (#74163) üzenetére


skitzoo
senior tag

Ram volt a hibás. Az enyemben is ugyanúgy kekhalal.

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#74171) seger válasza YASKATIR (#74165) üzenetére


seger
addikt

Nem wifi hálózat! Gbit lan
Magánhálózat most
Eddig ment

[ Szerkesztve ]

(#74172) Geth válasza #86564352 (#74169) üzenetére


Geth
addikt

Ez oké, de Te egy konkrét fejlesztést kötöttél össze ezekkel az árakkal, erre próbáltam rávilágítani ;]

(#74173) jokeph válasza skitzoo (#74170) üzenetére


jokeph
nagyúr

Bejött a memtest. ;]

Vagy elég volt a szimpla csere-bere ? ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#74174) King Unique válasza #86564352 (#74167) üzenetére


King Unique
titán

Ennyi erővel a legelső verziót is kb. ennyiért árulták a store-ban, de OEM formájában a Home és Pro kiadások nyilván olcsóbbak voltak akkor és most is... A még mindig élő potyázási lehetőségről már nem is beszélve...

Aztán az meg a másik, hogy az évi 2-ből egy-egy új build nyilván nemcsak a kommersz újításokból áll, hanem vannak egyebek is, ahogyan kevésbé reklámozott, de ugyanakkor hasznos funkciók szintén. Elég csak a CU-ra gondolni, amelynél nyilván megint nemcsak a Paint 3D és társai volt az extra, hanem voltak egyebek is: [link], [link]. Ahogyan az MBR2GPT, pendrive-oknál több partíció kezelése stb. szintén. Szóval nagy valószínűséggel a 1803-as verziónál sem csak a több példányban futó UWP appokból fog állni a teljes lista... Aztán az meg a következő, hogy anno a Windows 7-et és a 8-at / 8.1-et is meg kellett 1x venni hasonló áron az adott kiadástól függően. Viszont azoknál utána ennyi újítás, ennyi új funkció ingyen korántsem volt...

[ Szerkesztve ]

(#74175) #86564352 válasza King Unique (#74174) üzenetére


#86564352
törölt tag

Arra próbáltam utalni 40 ezres Ablakok nevű op. rendszer reklámozott UWP Paintből nem tudsz két ablakot megnyitni. Win10 megjelenése után közel 3 évvel most elvileg menni fog. Hurrá...

(#74176) Geth válasza #86564352 (#74175) üzenetére


Geth
addikt

Én egyet se nyitok soha :DDD

(#74177) vlevi válasza #86564352 (#74175) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem lenne baj azzal, hogy az UWP appot csak 1 pld-ban lehet futtatni, ha az UWP-t ott használnák, ahova való. Telefonon, tableten, érintős környezetben. De, mivel a telefon kimúlt, az ARM-ot futtató surface pedig inkább csak halva született, ezért nem sok felhasználási területe maradt az UWP-nek. Talán még az XBOX-t tudom, ami futtat UWP appokat. De nem tudom, hogy mennyire rendszeres az, hogy valaki az XBOX-át alkalmazások futtatására, pl. levelezésre, facebookra, időjárásra, bankiutalás, könyvolvasás, és hasonló, a telefonon megszokott tartalomfogyasztási feladatokra használná.
Tehát az UWP is kvázi használhatatlan, mert úgy járt, mint az őserdei állatok, kivágták alóla a fát. Namármost, vagy megtanul más környezetben életben maradni, vagy pedig reszeltek neki. Asztaligépes környezetben pedig elvárás, hogy több példányban fussanak a programok, habár mondjuk egy levelezőtől ezt nem várom el, de akár mondjuk egy rajzolóprogitól, file managertől adott esetben igen. Telefonon csak azért nem elvárás, mert úgysem nagyon fér el, és a tapicskolós felület alapvetően lehetetlenné teszi 4-5 alkalmazás közötti váltogatást, ésatöbbit.

(#74178) King Unique válasza #86564352 (#74175) üzenetére


King Unique
titán

Nem mintha eddig annyira égető lett volna a hiánya, illetve pl. a számológépnél és az Edge-nél most is működik. De legalább ugye a Windows 10-et fejlesztik, még ha bizonyos újításokra várni is kell egy ideig. Ellenben a korábbi Windows-verzióknál, pláne némelyiknél (...) már nem feltétlen ez e helyzet. Sőt, vannak olyan dolgok, amelyeket egyik-másik már a néhány évvel ezelőtti megjelenéskor sem tudott és most 2018-ban sem, ahogyan fejlesztések híján a jövőben sem fog...

[ Szerkesztve ]

(#74179) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Van egy Toshiba Satellite L850-13M típusú laptopom. Ezt gyakran rákötöttem a régebbi LG 32LK430 tévére HDMI kábellel, működött is megfelelően, 1920x1080 felbontáson. Viszont az új TV, egy 32LJ500V esetén kiválasztom az 1080p-t, de így nagyok az ikonok és a kezelőfelület is. Beállítani kézzel az AMD CCC-ben csak 1680x1050-re tudom.

Mit rontok el? Hogyan tudnám beállítani 1920x1080-ra?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#74180) cr4sh-


cr4sh-
tag

Ismét megakadtam.
Továbbra is bootcamp assistant-al szeretnék, win 10-et telepíteni mac-re.
https://youtu.be/Hmm9Q-T0oTo?t=233
Idáig eljutok, és a licence elfogadása után nem kedzdi el telepíteni, mint a tutorialba, hanem megkrédezi, hogy visszaállítás lesz, vagy új telepítése. A visszaállítást természetesen nem engedi, az új telepítésénél, meg megkérdezi, hogy hova szeretném telepíteni, természetesen kiválasztom, a bootcamp által létrehozott partíciót, és kiírja, hogy nem tetszik neki. Innentől nincs további lehetőség. Valaki tudja, hogy miért nem úgy telepítődik nekem, mint bármelyik tutorialba?? Köszönön előre is.

[ Szerkesztve ]

(#74181) King Unique válasza cr4sh- (#74180) üzenetére


King Unique
titán

A formázás opció nem működik, utána nem lehet továbblépni, mint pl. ennél és ennél a videónál? Ezt a Windows-partíció létrehozása Mac számítógépen leírás is említi.

If you see a partition alert while using Boot Camp to install Windows

Ha valami Mac-specifikus problémáról van szó, akkor azt lehet inkább pl. az Apple notebookok topikban kellene tovább fejtegetni. Ott használnak többen is Windowst Boot Camp megoldással.

[ Szerkesztve ]

(#74182) Syl válasza Geth (#74176) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor neked ingyen jár az OS ;]

UWP-ből csak a számológépet használom.
Akkor így nem lehetek sikeres ember? :DDD

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74183) Geth válasza Syl (#74182) üzenetére


Geth
addikt

Jessz :)

Volt már, hogy alarmot is állítottam...
Meg aztán ott a Store, hogy le tudjam tölteni az Ubuntut :DDD

Egyébként ennek a lélekemelő UWP hírnek a kapcsán rákerestem, fincsi dolgok jönnek WSL fronton is :P (ingyen)

[ Szerkesztve ]

(#74184) seger válasza seger (#74164) üzenetére


seger
addikt

Erre ötlete valakinek?

(#74185) #86564352 válasza cr4sh- (#74180) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ilyesmi nem Mac gépek telepítésénél is előfordul néha, nekem egyszer a megoldás egyszerűen egy másik pendrive használata volt. Azt már szerette.

(#74186) skitzoo válasza jokeph (#74173) üzenetére


skitzoo
senior tag

Elég volt a csere-bere. Amint beraktam az én gépembe a ramot egyből kékhalál. :DDD

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#74187) vlevi válasza Geth (#74183) üzenetére


vlevi
nagyúr

Megvallom töredelmesen, hogy én a Linux alrendszert sem használom. Nem tulzok sokat, ha azt mondom, hogy az itthoni win10 csak egy indító felület a Firefox-hoz, és a steamhez :)
Melohelyen pedig még sokáig maradni fog a hetes.

(#74188) pc360 válasza vlevi (#74187) üzenetére


pc360
addikt

Ne sajnáld, elég használhatatlan a Linux szekció, fejlesztésre alkalmatlan. Nem is vártam mást tőle, csak akkor megint felmerül, hogy minek rakták bele.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74189) Geth válasza pc360 (#74188) üzenetére


Geth
addikt

Én ssh-ra/git-re használom, sh scripteket írok/tesztelek alatta, sőt egyre többször forgatok ott, kényelmesebb :)
Illetve most a wildfly+node kombóból is utóbbit rábízom.
Szóval a használhatatlantól szerintem igencsak messze van, én fejlesztésre is használom :DDD Tehát fogalmazzunk úgy, hogy Neked nem sikerült :)

[ Szerkesztve ]

(#74190) csixy válasza pc360 (#74188) üzenetére


csixy
addikt

Lényegében az csak egy linuxos konzol (parancssor) nem?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#74191) Geth válasza csixy (#74190) üzenetére


Geth
addikt

Hát annál azért picit több.

Pl. kollégám a Plone-t WSL alatt próbálta ki, és csak később migrálta át egy linuxos szerverre.
A lényeg, hogy ha valami linuxos dolgot kell kipróbálni, megnézni hogy működik, akkor elég gyors alternatíva lehet, nem kell másik erőforrás (gép, server, stb), nem kell VM-et indítani, nem kell átbootolni.

(#74192) csixy válasza Geth (#74191) üzenetére


csixy
addikt

Köszi értem . Akor ez olyasmi a windowsban , mint a wine a linuxban ?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#74193) Syl válasza csixy (#74192) üzenetére


Syl
nagyúr

[link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74194) Geth válasza csixy (#74192) üzenetére


Geth
addikt

Bár a Wine-t nem ismerem csak hírből (ami nem csoda, mert Win-t használok natívan), de talán nem írok nagy hülyeséget, hogy a válasz a kérdésedre az, hogy lényegében igen :)

(#74195) csixy


csixy
addikt

Syl , Geth:
Köszönöm szépen!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#74196) worxland válasza 4ron (#74179) üzenetére


worxland
addikt

A tv-n állítsd át/írd át a bemeneti jel nevét PC-re. Ezer éves hiba HDMI-nél, samu és LG tv-n is meg kellett csinálnom.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#74197) Geth válasza worxland (#74196) üzenetére


Geth
addikt

Hibának nem nevezném, csak a TV gyártók rátolnak minden "javítást" a képre, amikor ezekre semmi szükség nincs. Ez a PC mód igazából csak kikapcsolja ezeket, és azt kapod amit kell.
Ezen kívül a color range-re érdemes ránézni (RGB esetén full vs limited).

Egyébként nem biztos, hogy eredetileg itt most ez a probléma. Simán ki kéne tudni választani az 1080p-t mint HDMI felbontás. A túloldalon a TV mód én úgy tudtam, hogy csak a képfeldolgozást változtatja, a felbontást nem.

(#74198) #16939776


#16939776
törölt tag

Most értünk el oda, hogy kérdés nélkül frissít új biuld-re és cseréli a hangkártya driverét amitől 192/24 helyett 48/16-on hajlandó működni a windózzal, és előző build-re visszaállás után azonnal újrakezdi a frissítést.

Mind ezt úgy tette, hogy a letöltő ablakkal a háttérben, -80dB-ről felszaladt a kártya kezelő felületén a master hangerő +10dB-re, "MAGÁTOL".
Amit egyébként csak egér kurzorral, vagy egy mezőbe történő decimális érték beírásával lehet bármerre állítani, és teljesen független a Win saját fő hangerejétől, vagy bármilyen bill. gomb-tól/scroll-tól.

Még beavatkozni sem engedett egér kurzorral ezután, majd 1x csak újraindult, és frissített miközben dolgoztam... :U

Egy nagyon picit úgy érzem, hogy ez nem lehet véletlenek egybeesése, vicc-nek meg elég durva. :W

[ Szerkesztve ]

(#74199) YASKATIR válasza #16939776 (#74198) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Device Manager-ben Roll Back-eld a drivert es mond meg neki, hogy azert csinaltad, mert az uj verzio kaksi. Vissza fogja tenni az elozo drivert es nem probalja meg frissiteni tobbe

[ Szerkesztve ]

(#74200) #16939776 válasza YASKATIR (#74199) üzenetére


#16939776
törölt tag

Köszönöm, megpróbálom!

Ha felteszek egy friss buildet, akkor is lesz lehetőség saját drivert használni hozzá, vagy akkora már - rollback hiányában - csak a win sajátját sz@r driverét engedi?

Csak sejteni tudom, hogy milyen indíttatásból akart/tudott MS egy professzionális DSP kártyához saját drivert írni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.