Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74401) egykori válasza King Unique (#74399) üzenetére


egykori
őstag

Igen, amikor belassult, próbáltam keresni az okát, de nem jöttem rá. Azután itt, valamelyik topikban kérdeztem, hogy arra az őszi frissítésre hogyan tudnék visszaállni, de nem volt ötlet.
Azt hiszem elkerülhetetlen lesz a tiszta telepítés. Nem tudom, elfogadja-e a W10 telepítőt, mert anno 7-essel vettem, bár a legális időszakban frissítettem W10-re.

(#74402) Cs1csó válasza egykori (#74396) üzenetére


Cs1csó
félisten

A lemezkép készítése sem jó megoldás, sajnos maga az upgrade baxta el a rendszert. DE ha már az upgradelt rendszert tolnád fel tisztán gyári lemezképből akkor ott már nem lenne gond.

(#74403) Dexter68


Dexter68
addikt

Segítsééééég! Hol lehet kikapcsolni, hogy a bal Alt+Shift -re ne váltogasson nyelvet? Megőrülök... Win7 alatt tudtam, de itt nem találom :Y :R

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#74404) egykori válasza Cs1csó (#74402) üzenetére


egykori
őstag

Igen, egy kicsit gyanakodtam akkor is és most ez megerősíti a gyanúmat, hogy a novemberi upgrade csinálhatott valamit, mert hiába nézegettem vissza, nem találtam semmilyen új program vagy driver telepítést, ami okozhatta a belassulást.

(#74405) King Unique válasza egykori (#74401) üzenetére


King Unique
titán

Ha 1x már frissítve / tisztán telepítve lett a gépre a 10-es, akkor eleve regisztrálta a hardverazonosítót. Azaz egy újratelepítésnél még termékkulcsot sem szükséges megadni, mert utána automatikusan aktiválódni fog a rendszer azon a gépen. De amúgy elfogadja, amiről épp nemrég volt szó. :D

[ Szerkesztve ]

(#74406) Cs1csó válasza Dexter68 (#74403) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudom pontosan mire gondolsz de ide kukkants be - tálca jobb alsó sarok - minden beállítás - géház - idő és nyelv beállítása - régió és nyelv ha idáig eljutottál akkor a ugyanezen a lapon jobboldalt felül is van egy további dátum idő beállítások.

Ezeken a helyeken lehet el is tudsz távolítani nyelvet stb.

(#74407) chungee


chungee
addikt

Estét!

Auto login be van kapcsolva. És amióta átneveztem a számítógép nevét azóta csak így tudok belépni mert 2 ilyen ízé lett :( És újra kell begépelni a jelszót. Mi a megoldás:F

1.)
[link]

2.)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#74408) egykori válasza King Unique (#74405) üzenetére


egykori
őstag

Rendben, köszönök minden segítséget. :R

(#74409) Geth válasza SP4C3 (#74393) üzenetére


Geth
addikt

Vaagy Occam :)

(#74410) Cs1csó válasza SP4C3 (#74393) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez technikai kérdés, ugyanannyi dolog indul jelesül: vírusírtó és qbittorrent. A vírusirtó a Comodo Cloud de volt már rajta Avast free, és Win defender is. Lényeg, hogy gyorsabb.

(#74411) Dexter68 válasza Cs1csó (#74406) üzenetére


Dexter68
addikt

Arra gondolok, hogy ha két nyelv van beállítva, akkor a win-ben automatikusan létrejön egy gyorsbillentyű kód, miszerint a bal oldali Alt és a Shift együttes lenyomásával nyelvet vált. Ezt a win7-nél a nyelvi beállítások mélyén ki lehetett szedni, ennél viszont nem találom, hogy hova dugták.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#74412) YASKATIR válasza SP4C3 (#74400) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

"frissítéseket elküldöd melegebb éghajlatra, ahová valók"

Remelem, hogy senki sem hallgat a te "szakmai" tanacsaidra..

(#74413) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Nem tudom mennyire on vagy off téma itt, de defragmentálásra ti mit használtok? Eddig Auslogics Disk Defrag ScreenSaver-t használtam, de egy ideje Win10 alatt nem akar működni... Csak két követelménynek kéne megfeleljen:
- dolgozzon viszonylag gyorsan
- defragmentáljon automatikusan a háttérben időzítve, vagy olyankor, amikor nem ülök a gép előtt (ezért szerettem a screensavert)
Tudtok olyant, ami a kritériumoknak megfelelne? Defraggler-t használtam még, de nálam iszonyat lassan dolgozik...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#74414) Dexter68 válasza Dexter68 (#74411) üzenetére


Dexter68
addikt

Megtaláltaaaaam!!!! Leírom ide, hogy legközelebb is meglegyen, meg hátha másnak is kelleni fog:

Baloldali Alt+Shift billentyűkombináció kiirtása:
Vezérlőpult → Régió és nyelv → További dátum-, idő- és területi beállítások → Nyelv/Beviteli módszer módosítása → Speciális beállítások → Nyelvi eszköztár billentyűparancsainak módosítása

(sírok)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#74415) mpo válasza jjeahh (#74413) üzenetére


mpo
veterán

Megnéztem 0% töredezett a HDD-n.
Nincs semmi külső programom.

Még jó, hogy ránéztem, mert az SSD-nél is be volt kapcsolva, holott kikapcsoltam, amikor beállítottam az új gépen.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#74416) svgyula válasza jjeahh (#74413) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Mivel van saját beépített nem kell külső defragment programot használni. Valószínűleg azért volt nálad "Win10 alatt nem akar működni" mert a kettő ütötte egymást. Régebbi op rendszerek sem nagyon tolerálták azt ha egy külső program ide-oda pakolgatta a rendszer file-kat. Persze "parasztvakításnak" jó volt.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#74417) jjeahh válasza mpo (#74415) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& svgyula: Elég hatékony a win saját defragmentálója is? Meg tud automatikusan háttérben defragmentálni? No de egyszerűbb ha meglesem... :DDD . Anno win7 alatt próbáltam volt, akkor nem győzött meg, a defraggler jóval hatékonyabbnak tűnt, azóta változott valamit?

szerk: na de hol kell keressem? :DDD . Magyar windóz, rákerestem a start menüben a "defrag" meg "töredezettség" szavakra is, nem talált semmit.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#74418) mpo válasza jjeahh (#74417) üzenetére


mpo
veterán

Start-on jobb gomb->lemezkezelés.
[kép]

A keresésbe elkezdtem írni, törede és megtalálta!

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#74419) jjeahh válasza mpo (#74418) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi! :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#74420) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Most van egy 4670k-z97 párosom win10 pro-val. Váltanék ryzen 5 2400-ra, tehát lap és ram is cserés lesz. Rá lehet bírni az os-t hogy elfogadja a váltást? A 10-em win7-ről frissített, melyik kód kell, amit a bioszból kiolvastam vagy a 7-é?

Az élet kegyetlen .

(#74421) svgyula válasza jjeahh (#74417) üzenetére


svgyula
addikt

A file kezelő meghajtó jobb klikk- tulajdonságok-eszközök ott a második a töredezettség mentesítő. Ez automatikusan megy. Ha nem vetted észre akkor jól végzi a dolgát és nem zavar.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#74422) Syl válasza Geth (#74388) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74423) jjeahh válasza svgyula (#74421) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#74424) Cs1csó válasza jjeahh (#74413) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy többen is írták megfelelő a windows beépített töredezettségmentesítője, a működését azonban te is megtámogathatod:
- legyen a HDD-n legalább 10-20% szabad hely
- menjen a gép többet IDLE módban is (karbantartás, update stb. lefusson)
- néha nem árt újraindítani a rendszert

(#74425) lao válasza lsc (#74420) üzenetére


lao
tag

win 7>win 10-re OEM ami az alaplaphoz van kötve.Nem át vihető másik lapra. (dobozos igen).Ha az MS jó fej akkor ad egy másik kulcsot. Persze erröl valahogy meg kéne őket gyöznöd Pl : tönkre ment az alaplapod és ezért cseréled.

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#74426) jjeahh válasza Cs1csó (#74424) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz, ezek megvannak :K

Közben rájöttem, hogy a laptopomon semmilyen screensaver nem műkszik, sőt a kijelző sem kapcsol ki elalvás előtt egy ideje, hanem egyből csak úgy elalszik, pedig így van beállítva :F . Elég zavaró a dolog mert sokszor olyankor alszik el hirtelen, amikor pont bele vagyok merülve egy cikkbe, olvasgatok vagy ilyesmi... ilyenkor ha működne a screensaver, simán csak megmozdítanám az egeret oszt olvasnék tovább.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#74427) hardline válasza Dexter68 (#74414) üzenetére


hardline
senior tag

Ezer hála érte! :R :R :R

(#74428) ace05


ace05
senior tag

A mai tanulság gyerekek, kapcsoljátok ki a fiók szinkronizálást, ha nem akarjátok, hogy a főnökötök észrevegye az otthoni géped háttérképeit a dolgozós laptopodon.

[ Szerkesztve ]

(#74429) Cs1csó válasza jjeahh (#74426) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tele van a windows ilyen anomáliákkal. Kedvencem: az otthoni gépemen nincs jelszó, tehát ha megnyomom a bekapcsoló gombot egyből betölt az asztalra, idáig okés, nade ha elküldöm aludni a gépet és ébresztem akkor megjelenik a zárolási képernyő és rá kell kattintani hogy be tudjak lépni az asztalra végül úgy oldottam meg hogy csináltam egy jelszót - ami idáig ugye nem volt - majd ezt a jelszót kikapcsoltam és azóta ébresztés után egyből az asztal jelenik meg.

(#74430) lsc válasza lao (#74425) üzenetére


lsc
nagyúr

Hasonlót már csináltam, telefonon sikerült, majd kiderül, köszi.

Az élet kegyetlen .

(#74431) sajby


sajby
senior tag

Őszi frissítés előtti win10 link van valakinek? :)
Tesztelnem kellene, mert valamit nem szeret az egyik progim.

(#74432) YASKATIR válasza sajby (#74431) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Innen leszedheted barmelyik verziot. Ez nem warez, mert minden link egyenesen a Microsoft weboldalara mutat ez az oldal csak egyszerusiti a letoltest

Amint latom valamit valtoztatott a Microsoft, mert egyetlen letoltesi link sem el. Lehet erdemes kesobb visszanezned az oldalra

[ Szerkesztve ]

(#74433) krealon válasza sajby (#74431) üzenetére


krealon
veterán

"Őszi frissítés előtti win10 link van valakinek?"

Beszerzel egy korabbi verzioju "Media Creation Tool.exe"-t, es azzal le tudod tolteni a hozzatartozo telepitomediat (persze csak akkor, ha az adott verzio meg tamogatott).

Nekem csak a Redstone (1607+) valtozatot sukerult letoltenem MCT-vel, a 1511-es MCT azt uzente, toltsek le frissebbet.

[ Szerkesztve ]

(#74434) ktamask


ktamask
tag

szokegyorgy
2017-09-27 16:22:11
kérdésére, problémájára senki nem válaszolt, miközben egy másik fórumlapot nyitott erre a problémára, és átírányították ide, hogy itt már biztos írtak ilyet. hát nem.
és 50000 üzenet van.
Köszi!

(#74435) sajby válasza krealon (#74433) üzenetére


sajby
senior tag

Ránézek mit sikerül kihozni :)

(#74436) #86564352 válasza YASKATIR (#74432) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az Adguardnál van fennakadás, tweet:
We are experiencing a technical problem - similar to the DDoS attack.
All services are temporarily unavailable.

(#74437) Cs1csó válasza ktamask (#74434) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez most nem értem, mi az összefüggés.

(#74438) jjeahh válasza Cs1csó (#74429) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na igen, ez ismerős :DDD . Bár ez inkább feature, mint hiba, nekem a screensaverrel eddig nem volt gondom, csak pár napja rakoncátlankodik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#74439) King Unique válasza mpo (#74415) üzenetére


King Unique
titán

Arról már a téma topikjában is volt szó, hogy Windows 8.1/10 esetében SSD meghajtóknál a meghajtók optimalizálása a töredezettségmentesítéssel! Tehát csak a TRIM-et futtatja a meghajtón, illetve a kijelölt partíciókon, vagyis teljesen felesleges letiltani és kikapcsolni... Sőt, ha esetleg automatikusan nem futna le a karbantartással, akkor akár manuálisan is lehet időnként futtatni.

(#74431) sajby:
Ha a TechBench oldalán jelenleg átmenetileg nem elérhető a letöltés, akkor ott a másik, ami egy korábbi hozzászólásban említve volt. Ez utóbbi jelenleg is működik. Az aktuális MCT meg eleve a 1709-et tölti le és max. egy régebbi változatával lehetne a korábbi verziót leszedni, de azt előbányászni megint macerás...

[ Szerkesztve ]

(#74440) Laraxior


Laraxior
titán

Végülis újratelepítettem. Lemezről. Mindegy is.
Valami frissebb verziót.
Sajnos ugyanaz a probléma itt is megvan.
Mégpedig amikor váltok, hogy fejhallgatóról, mondjuk hangszórón hallgatnék valamit.
Régebbi Win alatt nem volt ilyen, simán átváltott, most meg hangprobléma, aztán meg nem nyitja meg a media fájlokat, csak a restart segít.
Nem tapasztalt más ilyen problémát? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#74441) sajby válasza King Unique (#74439) üzenetére


sajby
senior tag

Sikerült egy 1607es ISO-t találni. :)
Azzal emlékeim szerint nem volt problémám,szóval próba :)

[ Szerkesztve ]

(#74442) Laraxior válasza sajby (#74441) üzenetére


Laraxior
titán

Van hozzá linked? Nekem is az kellene. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#74443) sajby válasza King Unique (#70166) üzenetére


sajby
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#74444) King Unique válasza sajby (#74441) üzenetére


King Unique
titán

A linkelt oldalról leszedett program közvetlenül a Microsoft szervereiről tölti le az ISO-t, ami tiszta, nem kókányolt és értelemszerűen a 1607-es is letölthető vele. Ez a "sikerült találni" viszont nem derült ki, hogy pontosan milyen forrást is jelent...

[ Szerkesztve ]

(#74445) sajby válasza King Unique (#74444) üzenetére


sajby
senior tag

bocsánat :)
Alapból nem gondolok warez dolgokra.De ez nem derült ki :)

(#74446) Laraxior válasza sajby (#74443) üzenetére


Laraxior
titán

:C :R
Még jó, hogy újraírható DVD-ket vettem :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#74447) Doky586 válasza sajby (#74441) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én inkább az 1998 -as ISO-t javaslom... :W

(#74448) tata93


tata93
tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e, de remélhetőleg igen.

Van egy SSD meghajtóm, amire feltelepítettem a Win10-et. Erre a meghajtóra még a több grafikus program is telepítve van, hogy gyorsabban fussanak (Photoshop, Invertor, AutoCad, stb..) A többi dolgomat mind HDD merevlemezre mentem, még a letöltések mappa is át van irányítva az SSD-ről a HDD-re. Sajnos kinőttem az SSD méretét, és szeretnék venni egy nagyobbat. Az lehetséges, hogy a Windows-t veszteségek nélkül át tudom tenni az új SSD-mre a régiről, vagy mindent újra kell telepítenem egyesével?

Előre is köszi a válaszokat!

(#74449) egykori válasza King Unique (#74444) üzenetére


egykori
őstag

Ez az ISO engem is érdekelne, nincs vagy nem lesz mostanában 1709-es?

(#74450) mpo válasza King Unique (#74439) üzenetére


mpo
veterán

Köszönöm, visszaállítottam az SSD-nél is, kézzel futtattam 3 sec volt.
Úgy volt jó, ahogy volt, de felejtek.

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.