Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74601) Rainman05 válasza Dumi86 (#74598) üzenetére


Rainman05
tag

Igazából a videókátyú drivert raktam legújabbat Asus HD7750 a kártya. Googleba beírva hiba kódot olvasni valamit hogy pont az ati driver csinálja de nagyon megoldást nem olvasok róla. De az előző rendszernél is új drivert raktam és sose volt kék halál.

(#74602) Dumi86 válasza #16939776 (#74600) üzenetére


Dumi86
senior tag

Igen pontosan ezért teszem én fel kézzel már a reinstall után egyből :) Nem mindig jó avagy elég a windows alap drivere :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#74603) Dumi86 válasza Rainman05 (#74601) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nos akkor nagyon valószinű hogy meg is van a hiba forrása :) Szerintem tegyél fel vagy eggyel régebbit vagy egy friss bétát. Próbáld ki.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#74604) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Egyszer csak megállt az usb-s egér és billentyűzet is, valószínűleg W10 frissítés történt.
Semmilyen usb-s beviteli eszköz nem megy, de a wifi meg a pendrive tökéletesen működik. Sima USB2-ről van szó.
Bármit bedugok, ezt írja: Nincs az eszközzel kapcsolatos illesztőprogram. Eszköz konfigurálva (null). Mintha az alap Windows driverek eltűntek volna.
Ha kézzel rákeresek a driver frissítésre, azt írja hiányoznak a file-ok. Ha megnézem a filemanagerben, az alap Hid driver meg van. (kbdhid.sys és kbdclass.sys). Mintha valami dirver-file tábla összerendelés borult volna meg,

[ Szerkesztve ]

(#74605) Cs1csó válasza #16939776 (#74600) üzenetére


Cs1csó
félisten

A monitor drivert én is kiemeltem, mint manuálisan telepítendőt mert azt nem jól telepíti.

Szirtimorc

Az egér USB kábelét kihúztad a gépből majd újra vissza, ez megvolt már? Azt is megpróbálhatnád hogy az usb-s eszközeidet megcseréled és más USB portba dugod.

[ Szerkesztve ]

(#74606) Szirtimorc válasza Cs1csó (#74605) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Persze, ilyeneken már túl vagyok. Próbáltam 3 féle egeret, meg két billentyűt. PS/2 bill. megy, így legalább be tudtam egy Teamwievert állítani, különben nagyon keserves lenne. (1 ps/2 port van rajta, Y kábelem meg nincs, meg ps/2 egerem se). A BIOS-ban minden rendben, ott megy is a billentyűzet szépen, így hw hiba kilőve.

[ Szerkesztve ]

(#74607) Cs1csó válasza Szirtimorc (#74606) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bosszantó ez a sok hiba amit a windows 10 update/upgrade (főleg az upgrade) kapcsán olvasok. Talán lassíthatnának a tempón és jobban rágyúrhatnának a stabilitásra. Legutóbb olvastam, hogy az egyik redstone 4-es insider build (a tavaszi windows 10 lesz) nagy innovációja az EMOJI ikonok jobb integrációja, nem is értettem, hogy ez mit jelent. Elképesztő. Az egész szoftveriparra ez jellemző, az NVIDIA-nál az elmúlt 3 évben 2db BETA drivere volt, a többi mind WHQL minősítéssel jött ki, holott ugyanúgy volt köztük pár igencsak beta teljesítményt mutató darab.

A kedvenc hibám mikor a tálcán megjelent az "eszköz csatlakoztatva" ikon ami pl. pendrive vagy külső HDD csatlakoztatásakor jelenik meg és ott ugyanúgy megjelent hogy: eject gtx 970 azaz a videókártyámat eltávolíthatom, hehe.. nem vagyok szívbajos rákattintottam egy pillanatra elsötétült a monitor de más nem történt.

(#74608) tata93


tata93
tag

Sziasztok!

A napokban telepítettem egy új windows 10 frissítést a gépemre. Tudni kell, hogy két monitorom van. Az egyik egy DVI csatlakozóval megáldott LG monitor, a másik pedig egy HDMI csatlakozóval ellátott Samsung TV. A TV-t csak akkor szoktam használni, ha mondjuk az ágyból valamilyen filmet szeretnék nézni. Ma este a következő problémával szembesültem. Amikor átkapcsoltam a képernyőt a TV-re, akkor az egész kép totál zavaros volt, mintha valami alacsony felbontású játékkal játszanék, amiben a színek teljesen zagyvák.
Meg lehet ezt esetleg oldani valahogyan, hogy ne legyen ilyen?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#74609) Sátán44 válasza #16939776 (#74596) üzenetére


Sátán44
addikt

Sajnos így is 2,2 GB. Megnéztem, a munkahelyi laptopomon is ugyanez a helyzet.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#74610) Szirtimorc válasza Cs1csó (#74607) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Botrány az egész, Windows, IOS, Android szinte mindegy. A felhasználó a bétateszter.
Én még W7-t használok, ez egy haverom gépe, csak meg kéne neki csinálnom.
Még jó, hogy nem maradt úgy :)

[ Szerkesztve ]

(#74611) Szirtimorc válasza Cs1csó (#74607) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Hát az Emoji ikonok komolyabb integrációja tényleg létfontosságú, nem is tudom, hogy voltunk meg eddig nélküle...

(#74612) Cs1csó válasza Szirtimorc (#74611) üzenetére


Cs1csó
félisten

MAJDNEM AZONNAL tértem is át az insider programra hogy azonnal használhassam ezeket a funkciókat. Valaki írta korábban, hogy bőven vannak olyan tekintélyes fórumok ahol nagy létszámú szavazásokkal kérnek egy adott funkciót de ezek vastagon xarnak rájuk. Pedig szerintem annál jobb nincs mikor nem kell azon töprengeni meg piackutatókat, piackutatásokat végezni, marketingeseket pénztelni stb. csak simán van egy lista a felhasználók által igényelt funkciókról és a lista elejéről haladva szépen megvalósítani azokat. Ha van egy funkció amit 5 millió user kér akkor az nem lehet akkor baromság, gondolom én NAÍVAN.

(#74613) #16939776 válasza Sátán44 (#74609) üzenetére


#16939776
törölt tag

jobb klikk/feladatkezelő/előforrásfigyelő/memória itt észre veszel 700KB pluszt, nálam ~50KB a legnagyobb rendszer által használt szelet, utána 130KB-al az avgsvc.exe üres asztallal.

[ Szerkesztve ]

(#74614) javorszky válasza Cs1csó (#74578) üzenetére


javorszky
tag

Szia.Azzal nem jött össze.Másik lehetőség: .NET Framework Cleanup Tool Sehonnan nem tudom le szedni.

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#74615) trialboj


trialboj
őstag

Nincs rá mód hogy a start menü színét külön állíthassam?

Nem értem hogy színezi, az általam választott sötét lile szín csak a lenti taskbarra vonatkozik, a start menü sokkal világosabb...

[link]

Van erre lehetőség?

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#74616) mpo válasza javorszky (#74614) üzenetére


mpo
veterán

Kis kereséssel meg lett.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#74617) javorszky válasza mpo (#74616) üzenetére


javorszky
tag

Köszönöm szépen nagyon sokat segítesz nekem,de nem tudom ezek közül melyik az ami kell nekem.Sajnálom nem vagyok nagy számítógépes guru.
Meg van sikerült köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#74618) mpo válasza trialboj (#74615) üzenetére


mpo
veterán

Nálam így van beállítva, kissé átlátszó a tálca, de ez háttérkép függő (világos vagy sötét).
Ennél többet nekem sem sikerült kihozni belőle.
[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#74619) Geth válasza #19482368 (#74585) üzenetére


Geth
addikt

Egy egyszerű nem is elég lett volna :)

(#74620) #86564352


#86564352
törölt tag

Akit zavar a záróképernyőn egy percen belül elsötétül a monitor, én most settings/gépház beállítottam monitor: never/soha és a gép 25 perc tétlenség után aludjon. Így már nincs sötétség egy perc után.

[ Szerkesztve ]

(#74621) Geth válasza #86564352 (#74620) üzenetére


Geth
addikt

Vaagy ha nem akarod ezt átállítani, és valóban csak a console lock video timeout zavar: (#74388) Geth

(#74622) #86564352 válasza Cs1csó (#74612) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sajnos a marketing előrébb van a programozóknál. Edge: FCU előtt nem lett volna szabad kiadni. Frissítés szigorítása: Anniversary előtt aktív órák nélkül nem lett volna szabad kiadni. Képnézőben nincs egy átméretezés gomb se. UWP ablakkezelés, UI design elkapkodott zavaros káosz. A jobb kéz nem tudja mit csinál a bal. Sajnos az alapoknál a parasztvakító új funkciók előrébb vannak a rangsorban. El is vették a kedvem régen a feedbacktől. Redditen is ott vannak MS dolgozók, látják a power user haragot mégis a marketingosztály az úr.

(#74623) Syl válasza #86564352 (#74622) üzenetére


Syl
nagyúr

Megnyugtatlak, macOS fronton is ugyanez a helyzet...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74624) #86564352 válasza Syl (#74623) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sajnos igen. Ott se nagyon tudja a jobb kéz mit csinál a bal. Nagyon szétdarabolták a termékpalettát, hardver és szoftver funkciókat az ökoszisztéma kárára. Több kompromisszumra kényszerítve a vásárlót.

(#74625) DagiGere1


DagiGere1
csendes tag

Sziasztok!

A minap vásároltam egy Asus Vivobook 15 x542un-dm145 típusú notebookot. Windows 10 Pro van rajta.
Meg tudnátok nekem írni, hogy mi lehet a megoldása az alábbi problémámnak?

- Remeg a kép filmlejátszásnál.
- A különböző feltelepített programok felbontás pixeles, egy böngészőben megjelenő oldalhoz képest rondább

- Amennyire értek hozzá, az illesztőprogramok fel vannak telepítve.
- A kijelző felbontása 1920*1080

A HDR videó folyamatosan átvitele fül inaktív.
Lefuttattam egy DirectX diagnosztikát, ahol is többek között az alábbi eredmény jött ki:

- HDR Support: Unknown
- Monitor Advanced Color Capabilities: None

Valaki tudja esetleg mi lehet a megoldás?

(#74626) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
A rendszerkarbantartó program előnyét észre veszi egy átlag felhasználó?

(#74627) Cs1csó válasza DagiGere1 (#74625) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mit akarsz te a HDR-el? Egyáltalán HDR képes e ez a notebook? Gyárilag rajta volt már az oprendszer vagy te telepítetted, mert ha már rajta volt akkor kezdésnek, szedd le a legfrissebb Media Creation Toolt szerezz egy pendrive-ot és arra készíts egy telepítőt - a legfrissebb build-el - és csinálj egy tiszta telepítést. Egy 256 GB-so SSD van benne egy ekkora meghajtó maradhat egy particióban de bármilyen felosztás is van gyaluld mindent és hozz létre egy frisset. Manuálisan telepítsd majd a legfrissebb Nvidia drivert és esetleg a hang drivert is keresd meg. A többi drivert hagyd hogy a windows saját maga telepítse.

Ajánlott esetleg telepíteni:
- dirctx runtime instalert [link]
- [Visual C++ Runtime Installer (All-In-One) v56 ]

Filmlejátszásra pedig: VLC media player 64 bites verzióját vagy a Potplayer 64 bites verzióját telepítsd.

(#74628) #86564352 válasza cooi11 (#74626) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hátrányát inkább. Teljesen felesleges felraknod ezt. 1-2 havonta a Windows saját karbantartóját futtasd le admin módban és ennyi.

(#74629) Cs1csó válasza cooi11 (#74626) üzenetére


Cs1csó
félisten

EZ FELEJTSD EL DE GYORSAN!! AZ IOBIT termékeit inkább ne erőltesd, ezt pedig végképp ne.

A CCleaner bőven elég.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: TALÁN.

Ha van egy erős géped amire felhúzol egy tiszta rendszert, telepíted a programjaidat használod akkor ezen nem sokat javít.
DE ha van egy ezeréves telepítésed ott talán segíthet.

A windows pont attól lesz gyors ha szépen belakja magát, begyorsítótárazza magát stb. de ahogy telik az idő programok telepítése, törlése, a widows update, upgrade következtében már lehetnek lassulások, fagyások stb.

(#74630) cooi11 válasza #86564352 (#74628) üzenetére


cooi11
senior tag

Hol találom a Windows saját karbantartóját?

(#74631) Cs1csó válasza cooi11 (#74630) üzenetére


Cs1csó
félisten

Vezérlőpult - biztonság és karbantartás - karbantartás

A tálca bal alsó sarkába kattintva elkezded írni karbantartás kiadja

(#74632) asus1


asus1
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy valami lefogja a netemet és így pl. játékon belül a pingem 60-180 között mozog folyamatosan és játszhatatlan. 100%, hogy a gépen fogja le valami. Van, hogy nagyon jó a net, ilyenkor 33-50 között mozog a ping.
Ránéztem a windows saját erőforrás figyelőjében és arra jutottam, hogy a system küld ki valamit és az fogja le.

Nem tudom mi lehet ezen belül..

Másik gondom: Hiába állítom be a windows reflektorfényt semmi nem történik, beállít egy képet és annyi.

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.

(#74633) SP4C3 válasza asus1 (#74632) üzenetére


SP4C3
veterán

Ez teljesen normális, seed-eli a frissítéseket meg telemetriázik. Ez ilyen.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#74634) asus1 válasza SP4C3 (#74633) üzenetére


asus1
aktív tag

Valami, pedig nem jó. Semmi más nincs rácsatlakozva a wifire.
Esetleg valami program amivel látszik ennél jobban, hogy mi is zabálja?
Vagy kábel probléma is lehet? Pl. megvan törve és egyszer jön rendesen a net egyszer meg rossz?

(#74635) SP4C3: Értem, de ezt valahogy nem lehet kikapcsolni? Olyan szuper net van az utcánkba, hogy hihetetlen 5Mbit/s lefele és 0.25 fel. Tudom a lassú feltöltésem miatt érzem ennyire a seedet, de nincs rá valami?

[ Szerkesztve ]

(#74635) SP4C3 válasza asus1 (#74634) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem érted...
Nincs semmi baj sem a wifi-vel, sem a kábellel, se semmivel. A windows 10-ed tölti fel a frissítéseket (SEED-eli, tudod, mint a torrent), szóval le van terhelve a hálózat, azért nagy a ping.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#74636) Szirtimorc válasza asus1 (#74632) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Valahol a registry-ben be lehet állítani, hogy a telemetria melyik hálókártyán menjen. Irányítsd át a kábeles portra (az nem baj, ha nincs benne kábel :) )

(#74637) SP4C3 válasza asus1 (#74634) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem a lassú feltöltésed miatt van, a win10 ilyen kikúrt jó lett. Satya Nadella Szutyok Na-Della-nak lehet megköszönni.

Ki lehet kapcsolni, de a telemetriát nem, és sok mást sem. Alapból nem szabadna, hogy ilyenek benne legyenek, nem hogy bekapcsolva legyenek default-on. Megfelelően beállított tűzfal sem árt erre a hulladékra. (nem, a win tűzfala nem jó erre a célra)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#74638) Geth válasza asus1 (#74634) üzenetére


Geth
addikt

Megpróbálok támpontot adni, mert a kollégának nem sikerült :)

Settings / Privacy / Feedback & diagnostics alatt minden ki van kapcsolva,
Settings / Update & Security / Windows Update alatt Advanced options / Delivery Optimazation, hogy ne töltsön föl (nekem is csak a helyi hálón).
Így nálam a rendszer maga 0-5 KB/s között mozog.

(#74639) Cs1csó válasza SP4C3 (#74637) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért a telemetria nem 4K HDR-ben küldi a tartalmat és nem 0-24-ben full speeden. A frissítések SEEDelése pedig csak az otthoni hálózatban lévő gépek között lehetséges de ez is csak előny mert az internet felől csak egyszer kell letölteni és belső hálón küldik át egymásnak de ezt is ki lehet kapcsolni a géphzázban - frissítés és biztonság - speciális beállítások - kézbesítés optimalizálás de itt is az alapbeállítás szerint csak a SAJÁT belső hálózaton lévő gépek között megy az adatküldés.

(#74640) asus1 válasza Geth (#74638) üzenetére


asus1
aktív tag

A vicces az, hogy mindenhol minden ki van kapcsolva, sőt már a reistryben is nullára állítottam, de semmi nem változott. Ugyan úgy nyomja fel.
146-162kbit/s jelenleg is.
Találtam egy Spybot Anti-Beacon nevű programot, ez jó lehet vagy felesleges lenne?

(#74641) SP4C3 válasza Cs1csó (#74639) üzenetére


SP4C3
veterán

Számít? Még egy negyed görbe bitet se küldjön sehova. Amúgy meg nem csak helyi hálón seedel...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#74642) Cs1csó válasza asus1 (#74640) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet, hogy ott más gond van. A telemetria időszakos, a windows update tovább töltése meg ugye akkor működik ha van frissítés az meg havi egy-két alkalom.

Nálam, ha kikapcsolom a qbittorrent-et akkor kb. 8Kb/s az adatforgalom de az sem folyamatos néha egy kis tüske a grafikonon, ez természtes hiszen élő internet kapcsolatom van.

(#74643) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Az mitől lehet, hogy win újratelepítés után nem látja a hdd-t az oprendszer? Biosba látni, eszközkezelőben már nem. Lemezkezelőben se, telepítés előtt rendben volt, hdd az jó szóval nem hardveres gondja van.

(#74644) F_Zolee válasza F_Zolee (#74643) üzenetére


F_Zolee
veterán

Közben megoldódott. Feltettem a chipset drivert és megjelentek a meghajtók is...

(#74645) asus1 válasza Cs1csó (#74642) üzenetére


asus1
aktív tag

Nálam folyamatosan annyi, és nem fut semmi torrent vagy bármi más.

(#74646) Geth válasza SP4C3 (#74641) üzenetére


Geth
addikt

Nekem csak ott.

(#74647) DagiGere1 válasza Cs1csó (#74627) üzenetére


DagiGere1
csendes tag

Köszi, közben úgy néz ki megoldódott. Én abban a hiszemben voltam a Windows feltelepitett minden drivert + a notihoz kapott cd is elegendő. De nem. Az Asus oldaláról letöltött legfrisebbel már tuti.

Mindenesetre köszönöm a segítséget.

Filmlejátszásra BS Player-t használok, megteszi szerinted?

(#74648) #86564352 válasza Cs1csó (#74639) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szeretem amikor szakmai topikban alátámasztott, megindokolt választ ír valaki mint te most elég tényszerűen leírtad a frissítés seed helyzetét, és akkor mégis osztják neked, hogy nem úgy van mert csak. :)

(#74647) DagiGere1: ha megszoktad a BS Playert... amúgy van még MPC-BE, VLC, mpv lehet válogatni a lényeg codec packot ne telepíts, ha nem muszáj. (én mpv párti vagyok mostanában, de nem mindenkinek jön be ennyire minimalista felületű lejátszó, az mpv.io oldalon elérhető)

[ Szerkesztve ]

(#74649) vlevi


vlevi
nagyúr

Azt mondja meg nekem valaki, hogy a Win10 mikor fog leszokni arról, hogy a nyomtató driverét letörölje?
Routerre van kötve USB-n keresztül a nyomtató, amit 1-2 hetente, szóval nagyon ritkán használunk.
Win7-es (és korábban az XP-s) másik gépen nincs soha semmi gond, de az én gépemen W10 van, és itt állandóan eltűnik.
És nem is lehet rávenni ezt a vackot, hogy újra meglegyen, csak úgy, ha fogom a nyomtatót, kibányászom a helyéről, átviszem a géphez, és beledugom USB-n. Akkor azonnal felismeri, és egy ideig meg is marad. Úgy értem, nem tudom hány napig, hétig, vagy, mitől függ, hogy mostantól már megint nincs a gépen.
Nem sima IP nyomtatóként van telepítve, mert a router (TP-Link WDR3600) ezt nem így oldja meg. A helyileg feltelepített nyomtatót köti össze a routerbe USB-n bedugott nyomtatóval.

Húznábeleaf***t az, aki ezt a Microsoftnál kitalálta!

(#74650) kutkut válasza kutkut (#74586) üzenetére


kutkut
addikt

Erre valaki?

Meizu MX3 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.