Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74251) Doky586 válasza joccadoki (#74250) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"A hibajelenség olyan mintha a be nem zárt ablakokat betöltené induláskor."
Pontosan. Sajnos ez nem bug hanem feature... :))

(#74252) joccadoki válasza Doky586 (#74251) üzenetére


joccadoki
senior tag

és mi a megoldás?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#74253) King Unique válasza joccadoki (#74250) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem hiba, hanem egy új funkció a 1709-ben. Ha azt akarod, hogy ne töltse be a rendszer újra a be nem zárt programokat, akkor pl. Alt+F4 billentyűkombinációval kell leállítani. Vagy előtte bezárni a megnyitott programokat, ahogyan egyébként normál esetben szokás...

[ Szerkesztve ]

(#74254) Doky586 válasza joccadoki (#74252) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy megírtad a választ magadnak: "a be nem zárt" - tehát zárd be őket kilépés előtt..
Vagy az asztalt alt-F4 el zárd be.

(#74255) joccadoki válasza Doky586 (#74254) üzenetére


joccadoki
senior tag

az a helyzet hogy pl a torrentet meg sem nyitom.

előtte is w10et használtam nem volt ilyen jellegű problémám

[ Szerkesztve ]

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#74256) King Unique válasza joccadoki (#74255) üzenetére


King Unique
titán

Attól, hogy nem volt megnyitva a torrent program, még be lehet állítva, hogy automatikusan induljon a Windowszal... Az meg, hogy előtte is Windows 10-et használtál, vagyis annak egy régebbi verzióját, pont nem számít... Ugyanis az előző válasz lényege épp az volt, hogy az említett funkciót az új verziónál vezették be. A megoldás pedig le volt írva, amit már csak alkalmazni kellene.

[ Szerkesztve ]

(#74257) Werkly válasza joccadoki (#74252) üzenetére


Werkly
őstag

Vagy ezzel:
C:\Windows\System32\shutdown.exe -s -t 00
Jobb klikk-új parancsikon-elérési útvonalba beilleszted a fölső sort, majd választasz egy "képet" az ikonnak.
Én ezt használom azóta sosem indul el semmi "magától"! :)

(#74258) joccadoki válasza Werkly (#74257) üzenetére


joccadoki
senior tag

rendben Uraim! Megvan a megoldás: "Gépház--Fiókok--Bejelentkezési lehetőségek: A bejelentkezési adataim használata az eszköz beállításának automatikus befejezéséhez frissítés vagy újraindítás után" kapcsoló ki, és nem tölti be az ablakokat

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#74259) #19482368 válasza Ferenc. (#74245) üzenetére


#19482368
törölt tag

Kb 20.000Ft csak átírási licencet kapsz. Hogy is néz ki ez a gyakorlatban,

Pl, Veszel egy használt laptopot, boltban. Ha régen vállalati eszköz volt, akkor annak az eszköznek egyszer már megvették a licencét, amit ugyan használhatsz, de hivatalosan nem vagy jogosult használni. Értsd úgy, hogy a NAV nem fogadja el, vagy ha kapsz egy ellenőrzést, akkor büntető jogi következményei lehetnek. Éppen ezért van egy kb 20.000 Ft-os átírási díj. Hogy a te neveden legyen a licenc. Erről adnak neked egy hivatalos formanyomtatványt, amire fel van tüntetve a licenc kulcs. Ezt a jobb boltokban meg is csinálják neked.

(#74260) szimi57


szimi57
őstag

Üdv, a hiberfil.sys-t hogyan kell legyalulni. powercfg.exe -h off nem müködik.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#74261) szimi57 válasza szimi57 (#74260) üzenetére


szimi57
őstag

Közben parancssorból megoldódott. :)

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#74262) #16939776 válasza Geth (#74227) üzenetére


#16939776
törölt tag

Amit a témában találtam már végig próbáltam: vírusirtó, fix ip, lankártya reinstall és a win. szolgáltatások között az SMB1 ki*-be-ki-be kapcsolását is, a nas-on max.protokol SMB2-re van állítva.

*alapból be volt kapcsolva az SMB1 support!

(#74228) Laraxior: Néztem most hogy up-to-date Az aktív időszak és az újraindítási beállítások is hasznosak, engedi késleltetni a frissítések egy ?részét?, de egyből hisztizik is miatta. Nálunk 24/7 megy a gép, még a monitort se kapcsolhatja ki.

(#74223) YASKATIR: Ez azért egy kiforrott, bevált dolog "volt". Folytatása is, ami a pci-expres-es interface-en és egy DC-DC-n kívűk 1:1 ben változatlan maradt.

(#74263) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Wifi, illetve mobil stick problémàm lenne.
1) a wifi szinte kizárólag csak az otthoni hálózatra hajlandó felcsatlakozni. Azokra az idegen hálózatokra, amelyeken mobil eszközök esetében van internet a laptop felcsatlakozik, de nem jön létre az internet kapcsolat.
2)upc mobilstickel pedig az a probléma, hogy a stick driver feltelepítését követően nem hajlandó net kapcsolatot létrehozni, holott win 7-et futtató gép esetén tökéletesen megy.

Tudnátok nekem segíteni a fenti problémák megoldásában.

[ Szerkesztve ]

(#74264) etejedu


etejedu
őstag

Sziasztok!
Valaki meg tudná magyarázni mitől lehetséges az, hogyha belépek a gépházba azonnal lefagy a rendszer?
Eddig ezt nem produkálta!

(#74265) Sub-ZeRo válasza etejedu (#74264) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

cmd -> rendszergazdaként -> sfc /scannow parancs futtatása mit hoz eredménynek?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#74266) Cs1csó válasza etejedu (#74264) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nézd meg az eseménynaplót, talán abból okosabb leszel.

(#74267) Kawaiii


Kawaiii
csendes újonc

na azért Bill bácsi most veheti be a ... mézeskalácsot. Páromnak lett volna 1 órája hogy skypeoljunk és arra jövök be a toalettről hogy a win10 márpedig akkor is lefrissíti a lapost, ezzel nem lett volna baj ha nem 1,5 (nem túlzás) óráig tartott volna úgy hogy ssd meg kaby i5 van a házban. :W
(slussz poén hogy amint beindult a frissítés után a gép az volt az első kérdése mikor akarok megint frissíteni mert fontos biztonsági updatek várnak rám)

Szóval, nagyon megköszönném ha valaki leírná egy hozzá nagyon nem értőnek step by step hogy a francba kell egy az egybe lekapcsolni a windows updatert. Ahhoz hogy én tudjak párommal beszélni még nem vagyok otthon illetve a picsányi szabadidőmbe tudjak kicsit dotázni untig elég nekem a jelenlegi build szóval megszabadulnék ettől a freaturtól ha lehet.

előre is köszi ha valaki tud segíteni :R

(#74268) Doky586 válasza ssgt1981 (#74263) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

1.) Nekem is volt ilyen Symbian alatt. Hiába volt ott a bejelentkezős oldalon hogy elfogadom a feltételeket vagy OK gomb, hiába nyomogattam. Gondolom a gomb mögött valami java/activex script bújik meg amit a Symbian böngészője már nem ismert..

(#74269) Sub-ZeRo válasza Kawaiii (#74267) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Bill bácsi nagyon rég óta nincs benne... Amúgy meg nem tudod lelőni az updatet, hiába vannak rá kokányolások. Le kell frissíteni sajnos.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#74270) BudaiZoli


BudaiZoli
tag

Sziasztok!

Kicsit fejlesztettem anyumék régi Lenovo M57e gépüket a lenti configra. Új vinyó is kerül bele, ezért Win reinstall is lesz. Érdemes erre felrakni a Win10-et? Leginkább a driver gondoktól félek. Nem tudom, hogy 8.0 vagy 8.1 driverek mennyire sikeresen települnének fel. :F Ha csak a gond van vele, marad a jó öreg 7.

Intel Core 2 E5800 2x3.2Ghz
2x2Gb ram
Intel GMA 3100
1TB WD Blue WD10EZEX

Köszönettel,
Zoli

(#74271) Doky586 válasza Kawaiii (#74267) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha be van állítva a használat ideje (pl reggel 9-től este 9.ig) akkor ezen időtartamban nem frissít magától. A féléves frissítés pedig már több mint negyed éve jelent meg, ne mondd hogy azóta halasztgatod..

A párodnak meg küldj sms-t hogy "most a másik barátnőmmel leszek pár óráig intim hangulatban.." :))

(#74272) etejedu válasza Sub-ZeRo (#74265) üzenetére


etejedu
őstag

"Windows Resource Protection did not find any integrity violations."

Eseménynapló is "tiszta"! Most megnéztem nincs fagyás. Ki érti ezt?! :U

[ Szerkesztve ]

(#74273) etejedu


etejedu
őstag

Bonyolódik...minden xarra lefagy; most indítottam el egy twich videót...beállt a gép. Újraindítás csak resettel ment! Nem tudom esetleg mond valamit az eseménynaplóból a 41-es azonosító, vagy az csak arra utal, hogy manuálisan lett újraindítva?

(#74274) Zoz válasza Sub-ZeRo (#74269) üzenetére


Zoz
őstag

Én Winaero Tweakerrel már vagy 2 éve kikapcsoltam, azóta is nyugton van, pedig volt közben pár build frissítés is.
Patch kedd után amikor éppen nem kell a gép, kézzel rányomok, hogy frissítsen.

(#74275) Dexter68 válasza Zoz (#74274) üzenetére


Dexter68
addikt

Ez megoldhatja azt a problémát is, hogy magától újrainduljon a gép? Konkrétan megőrülök, mikor lefekvés előtt lerakom szundiba, aztán hajnal kettőkor arra kelek, hogy világít minden, mint az istennyila, mert őneki el kell indulnia. És újra is.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#74276) etejedu válasza etejedu (#74273) üzenetére


etejedu
őstag

ŐŐŐŐŐŐŐ... :Y :F

[ Szerkesztve ]

(#74277) Hokunda


Hokunda
aktív tag

Üdv

Viszonylag friss win 10 pro (pár napos, eddig win7 volt) a külső 3 terás vinyómon okozott egy "adathordozó írásvédettséget". Egyszerűen se rendszergazdaként, se sehogy nem tudom megszüntetni, így a rendszer se menteni rá közvetlenül és se törölni nem enged! Magát a meghajtót látja, másolhatok is, csak az előzőeket nem és kissé idegesít a dolog! Hol vagy mit kéne átállítanom, hogy ez megszűnjön?

(#74278) Csupingo válasza BudaiZoli (#74270) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha nincsenek friss extra kivánságaik, akkor szerintem egy win 7 jobban illene a rendszerhez. Kevesebbet zaklat és netelni bőven jó az is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#74279) Cs1csó válasza BudaiZoli (#74270) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre a gépre akár mehetne valami felhasználóbarát Linux disztró is. A windows 10 is nagyon jó (telepítés után kell pár dolgot beállítani) saját példa: 10 éves core2duo procis notin jobban fut a win 10 mint a win 7. Nem kell megijedni se a Linuxtól se a Windows 10-től.

Amúgy ha feldobsz rá tiszta telepítéssel egy windows 10-et és a telepítés szépen lefut ezután pár óra használat alatt simán kiderül ha valami nem jó stb.

(#74280) BudaiZoli válasza Cs1csó (#74279) üzenetére


BudaiZoli
tag

Köszi Nektek, még meggondolom. :R

(#74281) King Unique válasza Kawaiii (#74267) üzenetére


King Unique
titán

Az mondjuk nem volt említve, hogy mióta nem volt frissítve a rendszer, de ha felhalmozódott egy adag, akkor nem meglepő, ha sokáig elszöszöl vele a rendszer. Amiben a letöltés, az előkészítési és telepítési szakaszok is benne vannak. Amúgy meg van havonta 1-2 nagyobb összegző frissítés, szóval nem kell naponta ezzel foglalkozni, hanem elég lenne havonta pár alkalommal... De amúgy a megfelelő kiadásokban van halasztási és szüneteltetési opció, valamint aktív időszak, szóval nem kötelező azonnal frissíteni. Végleg kikapcsolni a frissítéseket pedig nem javasolt, mert ennyi erővel akkor lehetne nem támogatott XP-t is használni...

[ Szerkesztve ]

(#74282) King Unique válasza Hokunda (#74277) üzenetére


King Unique
titán

Mi az, hogy írásvédettséget okozott a rendszer...? Viszonylag sok külső merevlemezt használok, de ilyet eddig még nem nagyon tapasztaltam Windows 10-nél. Ha egy USB-s meghajtó végleg írásvédett lett, akkor az lehet annak a hibája is, leginkább főleg a flash-alapú cuccoknál...

Ha NTFS fájlrendszerre van formázva a külső meghajtó, akkor a jogosultságok rendben vannak? Nem lett véletlenül írásvédettség beállítva, illetve ezen leírás alapján a DiskPart mit mond rá?

[ Szerkesztve ]

(#74283) prolad


prolad
őstag

Üdv
Újabb hibába futottam bele, valamiért nem megy a parancssor. Fiókom rendszergazdaként van beállítva, illetve próbáltam futtatás rendszergazdaként fülre nyomva indítani, de mindig csak annyi történik, hogy felvillan és eltűnik.Mit tudok ilyenkor csinálni?

(#74284) GEPESZ66 válasza etejedu (#74264) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A fiamnál a gépház nem nagyon akart előjönni,mintha lefagyott volna,ill. a start menü sem jelent meg.
Javasolták a DDU-t az Nvidia eltávolításához,majd újrarakást.
Azóta jó!

[ Szerkesztve ]

(#74285) etejedu válasza GEPESZ66 (#74284) üzenetére


etejedu
őstag

Hát az lesz, hogy újratelepítem a drivert, majd ha az sem segít, Windows reinstall. Amit lehetett megnéztem. Ezek a hibák nagyon összetett problémára utalnak vagyis sok forrása lehet a hibá(k)nak. (Virus, szoftver, hardver)

(#74286) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot. Néha teljesen random módon újra indul a gépem. Mem teszt nem talált hibát. Másnál is van ilyen?
Nem olyan régóta csinálja.

(#74287) pc360 válasza ignisz (#74286) üzenetére


pc360
addikt

Lehet.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74288) ignisz válasza ignisz (#74286) üzenetére


ignisz
senior tag

Mi okozhatja?

(#74289) pc360 válasza ignisz (#74288) üzenetére


pc360
addikt

Hardverhiba, szoftverhiba, OS hiba, elektromos hálózati hiba, user error, voodoo babák.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74290) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!
Tiszta Bermuda háromszög! Most már 5 hete figyelem, hogy találjak valami összefüggést a ritmikus történések között!
Asztali gép. Bekapcs - rendesen feláll a wéndóz - a képernyőn a szokásos kirakott ikonok, de bármelyikre is kattintok semmi nem történik! A startgombra feljön a startmenü, de innen sem működik semmi! Intézőből se és TCM-ből se indítható semmi.
Indító lemez be, visszaállítás egy korábbi időpontra - van hogy 5 perc, ritkábban 20 -, akár két nappal korábbi működő állapotra és minden jól működik újra!
Ez az egész 6-7 naponta ismétlődik mostanában! Másfél hónapja kezdte. Malvarebites defender iobit nem jelez!
Mi az utcalány anyja lehet a baja?

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#74291) pc360 válasza eax1650 (#74290) üzenetére


pc360
addikt

Határozottan voodoo babák.

Nálam egyébként ugyanez már előfordult, akkor jellemzően az X-Mouse Button Control állt be. Van valami egér-penderítő programod?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74292) eax1650 válasza pc360 (#74291) üzenetére


eax1650
aktív tag

Az miaz?

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#74293) pc360 válasza eax1650 (#74292) üzenetére


pc360
addikt

Emberi testet ábrázoló tárgy, melyet rituálisan... Egérgomb átállítóka, főleg driver nélküli egerekhez. De ezek szerint nem az lesz, az csak egy ötlet volt.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74294) eax1650 válasza pc360 (#74293) üzenetére


eax1650
aktív tag

Ez egy Trust egér, igaz a kerék mögött van agy gomb, amivel felbontást lehet állítani. De ez már több, mint egy éves.

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#74295) pc360 válasza eax1650 (#74294) üzenetére


pc360
addikt

Akkor egyéb szoftveres probléma valószínűsíthető. Ennél közelebbit nehéz lenne mondani.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74296) eax1650 válasza pc360 (#74295) üzenetére


eax1650
aktív tag

Visszaemlékezve mintha az IObit malware felrakása óta lenne talán. Most leintéztem!
Mit izéljek még ki?
Korábban a Comodo volt fenn, esetleg tegyem fel újra a fentiektől függetlenül?

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#74297) pc360 válasza eax1650 (#74296) üzenetére


pc360
addikt

Az iobit szoftverek felejtősek, főleg a védelem helyett. :D Minden ilyen szart letakarítva mehet vissza a Comodo, azzal nincs semmi baj. Itt van belőle reklámmentes telepítő.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74298) eax1650 válasza pc360 (#74297) üzenetére


eax1650
aktív tag

Köszönöm!

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#74299) G33Z@


G33Z@
tag

Üdv!
Van 2x4gb kingston 1600 ram valamint 2x4gb vmi kínai 1600mhz. A lapom z87. 1333mhz ismerte fel őket. Beállítottam 1600ra, majd 1800mhz. Itt az időzítések auto üzemmódban megnőttek ugyan, de szépen dolgoznak a ramok bf1 alatt sem volt probléma. A feszt 1.5-ről 1.6-ra emeltem. A kérdésem annyi, hogy
ez így tényleg rendben van? Csak mert számomra meglepő, hogy nincs fagyás, memhiba, holott ez elég erős ramtuningnak tűnik nekem.. Mondjuk teljesítmény változást nem tapasztaltam. A biosban az általam beállított értékek láthatók.

[ Szerkesztve ]

(#74300) Csupingo válasza G33Z@ (#74299) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha változást nem tapasztaltál, akkor kár kínozni őket. Szerintem használd 1600-on 1,5 V-tal.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.