Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74551) #19482368 válasza quailstorm (#74540) üzenetére


#19482368
törölt tag

Én itt a keyloger miatt gondoltam, hogy faxa lenne ha offline módban is össze jönne, na de mindegy, így is biztos vagyok benne, hogy jó lesz. Azért azt meg kell hagyni, a Microsoft részéről, hogy elsőként alkalmazzák ezt a belépési lehetőséget. Se Linuxon, se Mac-en nincs jelen pillanatban ilyen lehetőség.

(#74552) orangutan4 válasza quailstorm (#74550) üzenetére


orangutan4
tag

rendben, megpróbálom, köszi :)

(#74554) Werkly válasza quailstorm (#74550) üzenetére


Werkly
őstag

Mikor jó? Ha mit ír a script után? Kösz!

(#74555) Geth válasza #19482368 (#74551) üzenetére


Geth
addikt

A keyloggertől a lock screenen kell kevésbé félni.
Offline alatt TOTP-re gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#74556) quailstorm válasza Werkly (#74554) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Retail Channel a dobozos, VOLUME a mennyiségi, OEM-et még nem láttam, de feltételezem az meg OEM channelt írna. Most nem tudom olyan gépen megnézni.
De ha véletlenül retailt írna, akkor se tudom, hogy milyen W10 kulcsot kéne írni a másik gép telepítőjébe, nem vagyok profi licenszes.

(#74557) Syl válasza #86564352 (#74526) üzenetére


Syl
nagyúr

Na most, vagy nem érted azt ami miatt ezt írtam, vagy csak trollkodsz :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74558) Geth válasza pc360 (#74534) üzenetére


Geth
addikt

:Y

(#74559) trialboj


trialboj
őstag

Nincs rá lehetőség hogy win login közben a háttér minden alkalommal más legyen? Kezd nagyon unalmas lenni, és most találtam ilyen opciót telefonon, hátha van valami winre is. (NEM a win háttérre gondolok)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#74560) quailstorm válasza trialboj (#74559) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha Windows spotlightra gondolsz, akkor az létezik asztali gépen is. magyarul reflektorfény

[ Szerkesztve ]

(#74561) #19482368 válasza Geth (#74555) üzenetére


#19482368
törölt tag

óóó dehogynem, lassan mindentől, mert minden tele van hibákkal, ha más nem akkor egy adott szolgáltatás felelőtlensége miatt tud az ember fia szívni.

Offline alatt TOTP-re gondoltál?
aham

(#74562) Geth válasza #19482368 (#74561) üzenetére


Geth
addikt

Erre a lock screen alatt keylogger dologra hozzál plz példákat, érdekel :)

(#74563) pc360 válasza Geth (#74558) üzenetére


pc360
addikt

* Ideális esetben. :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74564) Geth válasza pc360 (#74563) üzenetére


Geth
addikt

Érdekes vélemény, az biztos.

(#74565) Dumi86 válasza quailstorm (#74556) üzenetére


Dumi86
senior tag

Érdekes nálam ez a cmd-s parancs RETAIL-t ír :Y Én úgy tudtam OEM windowsom van. Boltban vettem matrica,papir is van róla. Most akkor átvihető lenne a windowsom akkor másik gépre?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#74566) Werkly válasza Dumi86 (#74565) üzenetére


Werkly
őstag

Szerintem Retail a hordozható nem pedig az OEM. Vagy tévednék?

(#74567) quailstorm válasza Dumi86 (#74565) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sajnos én ehhez nem értek, sose foglalkoztam vele.
Annyit kikerestem, hogy tud OEM-et írni a VBS script. [link]

[ Szerkesztve ]

(#74568) Dumi86 válasza Werkly (#74566) üzenetére


Dumi86
senior tag

Azt tudom hogy a RETAIL a hordozható :) Itt az a lényeg most,hogy tudomásom szerint OEM windowsom van,ehelyett a script meg RETAIL-t ír. Most akkor melyik az igaz? :) Másnál is van ilyen?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#74569) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok! Erre van valami megoldás? „0x80070643” Defender-t nem tudja frissíteni ezt a hibát dobja fel. Ha valaki tud segítene???

[ Szerkesztve ]

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#74570) mpo


mpo
veterán

Az Intel ütemezésénél a CPUID és Platform ID-t megmagyarázná valaki?

[kép]

Az én processzorom esetén, hogy jön ki az 5 karakteres CPUID ezekből az adatokból?

[kép]

Ha érted, akkor már elavult.

(#74571) mpo válasza javorszky (#74569) üzenetére


mpo
veterán

[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#74572) javorszky válasza mpo (#74571) üzenetére


javorszky
tag

Köszönöm szépen!

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#74573) javorszky


javorszky
tag

NET-keretrendszer karbantartó eszközét nem lehet letölteni.Tud valaki egy linket aki már csinálta ezt? Ahonnan le tudom tölteni?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#74574) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Kellene egy kis help, nem nagyon vágom mi van most. :(

Szóval ma kikapcsoltam az asztali gépem, kiportalanítottam majd visszadugdoztam mindent és elindítottam. Szépen be is töltött a windows, de se az egér se a billentyűzet nem működik. Konkrétan az egér kurzor meg se jelenik, a billentyűzeten nem világítanak a lámpák. Nyomtam egy restartot, biosba szépen be tudok lépni, jó a bill és az egér is működik, látszik az is, hogy felismeri a gép, hogy be vannak dugva. De a Windowsban meg semmi. Csökkentett módot próbáltam, ott sem működik. Most mi a sz*rt csináljak? :) Windows reinstall vagy mi? Köszi!

(#74575) pc360 válasza Geth (#74564) üzenetére


pc360
addikt

Micsoda?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74576) movax válasza Ideg (#74574) üzenetére


movax
őstag

Biztos nem moccant meg az alaplapon valami véletlenül, portalanítás közben? Finoman végigmatatnék minden csatlakozót, drótot stb. Hogy valami kis zárlatra ne is gondoljunk.

(#74577) Cs1csó válasza Ideg (#74574) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kapcsold ki a gépet, húzd is ki áramtalanítsd szedd szét újra és ahogy fentebb is tanácsolták nézd végig mindent. esetleg az usb-s dogokat húzd ki és dugd vissza újra.

(#74578) Cs1csó válasza javorszky (#74573) üzenetére


Cs1csó
félisten

(#74579) Geth válasza pc360 (#74575) üzenetére


Geth
addikt

De tök mindegy, programozni úgyis Linuxon fog minden értelmes ember, és a normális cégeknél is azon folyik az irodai munka.

Az első fele blődség, a második fele meg szubjektív, mit tekintesz normálisnak :)
Na mindegy biztos tapasztalt fejlesztő vagy és sok helyen megfordultál, én egy kicsit túlzónak tartom ezeket a kijelentéseket.

(#74580) pc360 válasza Geth (#74579) üzenetére


pc360
addikt

Írtam végül, hogy ideális esetben. :) Persze, winre is van VS Code, én csak a futtatható részekre vagyok kiakadva. Mind az asztali, mind a webes dolgokra, de most nem részletezek, nyilván csak egy vélemény volt.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74581) #19482368 válasza Geth (#74562) üzenetére


#19482368
törölt tag

Valamit nagyon félre értettél, vagy nem olvastad el amit előtte írtam.
Azt mondom, milyen jó lenne, ha egyáltalán nem kellene jelszavakat beírni, hanem mint jelen esetben 2 faktoros azonosítást használva lehetne belépni jelen esetben a Windowsba akár offline-ban is. Tudom, hogy a Microsoft hamarosan megoldja, csak az érdekelt hogyan. És nem azt, mondtam, írtam hogy ez biztonsági kockázatot jelent.

(#74582) Geth válasza pc360 (#74580) üzenetére


Geth
addikt

Az ideális ugyancsak szubjektív. Én például azt tekintem ideálisnak munkavállaló szempontjából, ha azt a platformot használják az emberek munka közben (persze ha ez megoldható), amin a leghatékonyabbak, legkényelmesebb nekik.
Másfelől nem rossz dolog, ha több platformon is tudsz dolgozni, sok embernek igazából mindegy mi van az IDE alatt :)
Nem kizáró ok nálam sem, de pluszpont ha például a munkaeszköz választható, nem az van, hogy ezzel a géppel, ezzel a rendszerrel, ezzel a szoftverrel kell dolgoznod és pont.
Munkaadók szempontjából nyilván jó a homogén, menedzselhető géppark.
Szóval árnyaltabb a kép, van aki by choice nem Linuxon fejleszt, én nem formálok negatív képet róluk.

(#74581) k.feri80:
Azt hittem erre:
A keyloggertől a lock screenen kell kevésbé félni.

Ezt írtad:
óóó dehogynem, lassan mindentől, mert minden tele van hibákkal, ha más nem akkor egy adott szolgáltatás felelőtlensége miatt tud az ember fia szívni.

Ezért kérdeztem, hogy Te tudsz-e ilyenről?
Én csak azt tudom, hogy inaktív desktopról nem triviális inputot captureolni. Ami eszembe jut módszer, ahhoz mind admin szintű hozzáférés kell, de az meg azt feltételezi, hogy a gép már megvan, csak a konkrét jelszó a kérdés...

[ Szerkesztve ]

(#74583) Ideg válasza movax (#74576) üzenetére


Ideg
aktív tag

@Movax és @csicso82

Átnéztem, minden a helyén van. Csak kompresszorral lett átnyomva, nem mocorgott el semmi. Hálisten a Teamviewer alapbol indul a winnel egyutt így rá tudtam lépni laptoprol, eszközkezelőben a HID-nál voltak hibák:

Itt hiába töröltem az USB eszközöket, kábel ki-be húzkodás után ugyanígy visszaállt. Mivel más ötletem nem volt és a winfos rikácsolt egy frissítés miatt ezért ráengedtem és frissítés után visszajött az egér és bill is. :W

(#74584) weiss válasza trialboj (#74559) üzenetére


weiss
addikt

Vannak rá appok a store-ban, Én a Daily picture-t használom, az a napi Bing hátteret állítja be.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#74585) #19482368 válasza Geth (#74582) üzenetére


#19482368
törölt tag

Az a helyzet, hogy főleg a gyengén védett lakossági környezetben, túl sok módszer áll rendelkezésre, hogyan lehet megszerezni, és vannak olyan módszerek, amikor alapvetően nincs is rá szükség. Na ez az ami megijeszti, az embert. Egy gyengén védett lakossági hálózaton a Meterpreter és hozzá tartozó okosságok simán alkalmazhatóak. Főleg, ha nem is tartják naprakészen a rendszereket. És mindezt úgy, hogy gyakorlatilag észre se lehet venni. Egyszóval, túl sok gyenge láncszem van, ahhoz hogy megszerezhető legyen. Aki akarja, és kellően elszánt, annak nem probléma.

(#74586) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok! Enterprise verzióban jártas emberektől kérnék egy kis segítséget! :R

Adott egy Win 8.1 Enterprise rendszer, ezt kéne frissíteni Win 10-re.

Az itt írt ingyenes frissítési lehetőség az Enterprise-ra is vonatkozik? Rákerestem, de csak régi válaszokat találtam a témában. :R

Másik kérdésem egy kicsit összetettebb - nekem pláne -, mert nem látom át az Enterprise (license-ek) világát... Elöljáróban annyit, hogy a frissítendő PC nem az enyém, nincs előttem.

Olyankor mi a teendő, ha valami aktiválásért sír a rendszer? Nem, nem virágbolti. Az tuti, hogy céges. Szóval, ilyenkor mit lehet tenni?
Most a cég rendszergazdái tényleg úgy raktak fel egy win-t a usernek, hogy nem aktiválták?! Nekem amúgy az első gondolatom, hogy ez valami olyan verzió, amit 180(?) naponta meg kell újítani, de én itt vesztettem el a fonalat, illetve nem is találtam sok infót a témában. Ha lehet, megpróbálnánk megoldani otthonról, neten, telefonon, akármin keresztül a problémát, hogy ne kelljen cipelni ide-oda a gépet. Ha minden igaz, rendszergazda fiókhoz van hozzáférés, legalábbis programokat lehet vele telepíteni.

Előre is nagyon köszi! :R

Meizu MX3 32GB

(#74587) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Valamiért mintha úgy nézem eltünt volna a GPU szekció a Feladatkezelőből?! :(
Másnak sincs ott? A legújabb frissitések vannak fennt Windows Update-en keresztül, minden szépen fut, annyi hogy nvidia driver-ből nem a legújabb van fennt hanem 385.69-es verzió.
Emiatt lenne, vagy most mi történik? :F

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#74588) mpo válasza Norbi887 (#74587) üzenetére


mpo
veterán

Nálam ott van.

Ha érted, akkor már elavult.

(#74589) Norbi887 válasza mpo (#74588) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Úgyértem, hogy a Teljesitmény-re kattintva igen ott ott van nekem is, viszont a folyamatok-nál, nincs ott a sorban. :F

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#74590) mpo válasza Norbi887 (#74589) üzenetére


mpo
veterán

Firefoxnál ott van: GPU 0 - 3D.
Ennek kell ott lennie?

Ha érted, akkor már elavult.

(#74591) Norbi887 válasza mpo (#74590) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Hát kellene, viszont nekem nincsen ott.
Ma downgradeltem 391.01-ről vissza a jól bevált 385.69-es nvidia driverre, lehet emiatt ilyen, a driver mivel régi és amiatt, gondolom. :U

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#74592) Norbi887 válasza Norbi887 (#74591) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Ui.: Megoldottam, valamiért kivolt véve a pipa a GPU és GPU-motorból, visszajelöltem és már müködik!:D

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#74593) Sátán44


Sátán44
addikt

Hivatalos W10 1709 Enterprise verzióm van. Mostanában vettem észre, hogy a rendszer felállása után régen 1,4 gb alap memória, egy jó ideje felugrott 2,2 gb-ra. Ezt más is tapasztalta? Feladatkezelőben nem látok semmilyen memóriazabáló programot.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#74594) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Az értesítéseket hol tudom vissza olvasni?

(#74595) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok! Újra raktam a Windows 10-et, felraktam a szokásos drivereket mint előtte de sajnos most napi egyszer kék halált kapok system thread exception not handled/atikmdag.sys üzenettel. Nem nagyom tudom mit csináljak vele sajna. Valakinek lenne rá megoldása? :F

(#74596) #16939776 válasza Sátán44 (#74593) üzenetére


#16939776
törölt tag

indítsd újra leállítás helyett, nálam megoldotta 2.6->1,5GB lett üres asztalon.

(#74597) Cs1csó válasza Rainman05 (#74595) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az mit jelent, hogy "felraktam a szokásos drivereket"?

Konkrét eszközt írnál aminek telepítetted. Azért kérdezem mert a windows 10 gyakorlatilag MINDEN eszköznek megkeresi és feltelepíti a driver-ét (a VGA driver-t szoktam manuálisan mert abból 2-3 verzióval korábbit tenné fel)
Többször is volt róla már szó alapesetben 2 ok miatt kell manuálisan vagy driver kereső progival megtalálta driver-t telepíteni:
- a windows nem talál az eszközhöz driver-t
- az eszköz HIBÁSAN működik

Azt javaslom ha ezen 2 ok valamelyike nem merül fel, akkor inkább hagyd a windows-ra.

Természetesen telepítsd úra a windows-t és utána nézd meg van e hiányzó vagy hibás driver, ezt a rendszert már ne barkácsold.

[ Szerkesztve ]

(#74598) Dumi86 válasza Cs1csó (#74597) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szerény véleményem erről: chipset,vga,hangkártya,wifi(ha van)illetve hálókártya driver ami felmehet kézi telepítéssel :) Többi maradjon meg a windowsnak.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#74599) Cs1csó válasza Dumi86 (#74598) üzenetére


Cs1csó
félisten

Továbbra is tartom, mivel minden variációt teszteltem már éles rendszeren:

- hiányzó driver
- hibásan (hiányzó funkciók ESETLEG az új driver tartalmazz már azt a funkciót ) működő dirver

A WIFI driver pont egy jó példa - a windows 10-nek még az elején számos baja volt a wifi driverekkel - az én régi notimon is csak úgy dobta a hálózatot vagy nem kapcsolódott bekapcsoláskor de mint kiderült a driverrel nem volt gond, az eszközkezelőben a tulajdonságoknál az energiagazdálkodás volt energiatakarékos módban azt kikapcsoltam (még az is ajánlották a fórumok hogy az "N" sávot tiltsam elég a "B" vagy a "G" de ezt nem tettem - nem is kellet mert G-n csatlakozik) és azóta ATOM stabil.

(#74600) #16939776 válasza Dumi86 (#74598) üzenetére


#16939776
törölt tag

...és a monitor drivere... mint egy hányás, úgy nézett ki minden, amíg nem tettem fel kézzel!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.