Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74951) Geth válasza mzso (#74945) üzenetére


Geth
addikt

Sose fogyott el a memória, melyik program ilyen ügyes?
(Videó befagyásos problémát nem is értem, miért fagyna be?)
Audio problem nincs, sima 5.1-es konfig alaplapi realtek chippel szuperál.

Hallod, ez nem a Te oprendszered :DDD

(#74952) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Talán nem topic téma, ezért offba teszem.
Van egy Asrock Z370 Taichi lapom és egy SSD, valamint egy HDD van Sata csatlakozókba kötve.
Azt csinálja a Win, hogy fogja és feldobja a Rapid Storige Technology-t, hogy leválasztotta a HDD-t és az SSD-t, majd megfagy a gép, mivel nincs miről menjen a rendszer.
Mi lehet ez?
Előre is köszi a választ!

(#74953) M@no válasza ro_bert17 (#74946) üzenetére


M@no
tag

Mindig meglepődök rajta, hogy ha valaki még az Internet Explorert használja böngészésre. :DDD
Az a bátrak böngészője. :C :C
Azon kívül, hogy egy 2005-ös Helpdeskes program miatt kénytelen vagyok a melóban azt is használni, mert a többiben nem jelenik meg a webfelület rendesen, szerintem már úgy 10 éve nem használnom. :D :D

(#74954) mpo válasza M@no (#74953) üzenetére


mpo
veterán

Az a bátrak böngészője.

Jó vicc! :DD

Minden barátomnál, ahol én segítek a gép működésében, Firefox és Chrome van fent kiegészítőkkel, amelyik szimpatikus azt használják, pedig mindegyikük 60 év felett van.
(Egyik gépen sincs Adobe Flash Player.)
-----------
Egyik kolléganőm azt mondta nem szereti a majonézt.
Miért?
Nem tudom, még nem kóstoltam.
Tegyél a szendvicsre végére egy pöttyöt és utána nyilatkozz.

Megszerette.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#74955) Sub-ZeRo válasza M@no (#74953) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én használtam, meg most is használnám, de a telefon <-> pc között nincs közös böngésző.
;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#74956) mpo válasza Sub-ZeRo (#74955) üzenetére


mpo
veterán

Ezeket próbáltad? Nem jön össze a FF Quantummal?
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#74957) Sub-ZeRo válasza mpo (#74956) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Persze, hogy próbáltam! A chrome, firefox is fent van, sőt még a Vivaldi is, bár oda kiegészítő kell ha szinkronizálni szeretnék. Amúgy FF-t használok, mert ott nem droppolja a frameket youtube alatt, a chrome meg igen és zavar. :((

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#74958) Syl válasza Sub-ZeRo (#74955) üzenetére


Syl
nagyúr

Ne már! Évek óta használom telefonon (is) a Firefoxot és tökéletes az összhang. Oda-vissza megy a sync.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#74959) Sub-ZeRo válasza Syl (#74958) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A vivaldihoz írtam hogy kell kiegészítő. 😉

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#74960) worxland válasza pzstm (#74949) üzenetére


worxland
addikt

Nem.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#74961) csixy válasza M@no (#74953) üzenetére


csixy
addikt

Bocs ez törölhető. Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#74962) csixy válasza pzstm (#74949) üzenetére


csixy
addikt

Örülünk , hogy újra látunk. :D

Más:
Az NC200-as kandikamera gyári böngésző pluginját már csak az explorer fogadja el. Új pugint meg nem csinálnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#74963) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

Jövő héten érkezik az új alaplapom procival, memóriával.
Elég lehet az, ha a win 10-et ami jelenleg van telepítve a gépre alaphelyzetbe állítom miután betettem az új alkatrészeket és elindítottam a rendszert? (Aztán a drivereket telepítem.)
Azt írják ez olyan, mintha újratelepíteném, csak talán egyszerűbb és lehet gyorsabb is, mert SSD-n van.
Mit gondoltok?

Esetleg mindenképp format c: és tegyek fel egy teljesen szűz win 10-et?

Köszi a segítséget!

(#74964) #97862144


#97862144
törölt tag

Előrebocsájtom, nem értek hozzá, egy szimpla felhasználó vagyok:-)
Szóval mitől lehet az, hogy a gép időnként kikapcsol és egyből újra is indul?
A gépen Windows 10 van, olyan 1 éves gép, egy nap elkezdte ezt, hogy váratlanul kikapcsol, egyből újra is indul. Ez minden nap megvolt 1x, 2x, max 3x teljesen szabálytalan időközönként. Vagy egy hónapig ment ez, aztán egy nap mikor egy ilyen után újraindult akkor a Windows logónál megállt az egész és onnan se kép se hang. Kikapcsolásra, bekapcsolásra ugyanígy ott megállt a dolog és annyi.
Visszavittük oda ahol vettük, ott elvileg tesztelgették, azt mondták Windows 10 probléma ez, hardveres probléma nincs, újrarakták rajta a Windowst, ez volt vagy 5 napja, és ma újra kezdődött az egész:-))
Kikapcsol magától, újraindul egyből. Ja, azt is mondták, hogy bármikor lehet ez megint, mármint hogy újraindul.
Ez normális?
Szerintetek biztosan Windows gond ez tényleg? Nem lehet valami tápegység vagy akármi más?

(#74965) Promi válasza NdrewSunix (#74963) üzenetére


Promi
aktív tag

Ha meg akarod magad kímélni a problémáktól, akkor a második verzió ajánlott. Mindenképp teljesen szűz telepítés. Előtte menteni mindent ami fontos.

(#74966) NdrewSunix válasza Promi (#74965) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Tehát akkor ez az alaphelyzetbe állítás nem azt takarja, mintha feltelepítenék egy új rendszert?
Azaz maradhatnak fájlok, beállítások a korábbi driverekből, telepítésekből?
Mit takar pontosan ez az alaphelyzetbe állítás és mikor van értelme alkalmazni, ha van egyáltalán?

(#74967) Promi válasza NdrewSunix (#74966) üzenetére


Promi
aktív tag

Mikor már egyszer fel volt telepítve a Windows, és valamilyen probléma miatt kell alap helyzetbe állítani. Bár én akkor is inkább újra húzom, pendrive -ról megvan pár perc alatt.

(#74968) NdrewSunix válasza Promi (#74967) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Értem.
A hardver csere miatt a licencemnek annyi ugye, mindegy, hogy alaphelyzetbe állítom vagy újratelepítem? Elméletileg a hardver azonosítás meg fog bukni, mert kicserélem a fő komponenseket. (Nincs termékkulcsom.)

(#74969) Promi válasza NdrewSunix (#74968) üzenetére


Promi
aktív tag

Igen, de majd generálsz egy másikat. :)

(#74970) NdrewSunix válasza Promi (#74969) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

OK, azt hiszem akkor mindent értek.
Köszönöm a segítséget!

(#74971) toto0569 válasza King Unique (#74915) üzenetére


toto0569
addikt

Ma újraraktam a gépet,így most minden jó... :C
Windows defender és tűzfalat használok egyelőre...

[ Szerkesztve ]

(#74972) Cs1csó válasza toto0569 (#74971) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor a tanácsom bevált, mármint ha nem jön össze semmi akkor az újratelepítés. A Comodo-t inkább nem ajánlanám. Szükséges a "külön" tűzfal? Remélem tudod, hogy a Comodo is csak a win tűzfalát használja, szoktál külön blokkolni dolgokat vagy a Comodo-ra hagyod mert alap beállításokon a Comodo gyakorlatilag egy win tűzfal, de a win tűzfal kevésbé látványos felületén is tudsz szabályokat létrehozni.

Ha megfontoltabb felhasználó vagy + naprakész windows + naprakész böngésző (Firefox, Chrome vagy Chrome alapú : opera, vivaldi legfrissebb stabil, explorert vagy edge-t inkább hanyagold) + a böngészőbe telepítsd az UBLOCK ORIGIN kiegészítőt FF-re és Chrome-okra van, reklámoktól és kártékony dolgoktól is véd - van pár jó szűrőlistája)
+ 1-2 hetente vagy ha valami gyanúsat érzel másodlagos védelemként lefuttatod a következőket:
- MBAM (a prémium licence-t inaktiválod a rendszerrel indulást kikapcsolod onnantól ingyenes verzió lesz és nem fog fölöslegesen futni)
- Adwcleaner
- Emsisoft Emergency Kit
- Dr. Web CureIt

Esetleg mét Hitman pro de csak ha komolyabb gondot észlelsz mivel ennek nincs ingyenes verziója csak fizetős és a próbaverzió 30 nap alatt lejár és utána már nem használható a fentiek teljesen ingyenesek.

Akkor bőven elég lehet a windows saját védelem (a fontos adatokról egy külső offline adathordozón rendszeres mentéssel) DE ha igényled a külső fél védelmét akkor ajánlom az Avast free-t (telepítésnél csak ezt a 3 és/vagy 4 modul telepítéssel : fájlvédelem, webvédelem, viselkedés védelem és ha van igény levelezés védelem (a webvédelem modul védi a webes leveleződet pl. gmail, freemail stb. de az asztali pl. outlook használata eetén érdemes a 4-ik modult a levelezésvédelmet is feltenni)

Aktívan használom egy erős és egy régi gyenge gépen is megelégedéssel, szoktam mást is kipróbálni de a végén mindig visszatérek rá.

[ Szerkesztve ]

(#74973) humax


humax
senior tag

üdv

Macbookon is jól fut a Windows 10?
nem érdekes részemre a mac OS X , csak a gép tetszik azért csak w 10 szeretnek használni rajta
milyen gondok , hibák szoktak lenne?
köszönöm

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#74974) toto0569 válasza Cs1csó (#74972) üzenetére


toto0569
addikt

Köszi!
Tegnap írtam,hogy ezeket használom:Malwarebytes ,AWC :R

(#74977) Geth válasza mzso (#74976) üzenetére


Geth
addikt

Megnyitottam 64 tabot különböző oldalakkal. Tekert mint az állat, néhány GB szabad RAM eltűnt. Kicsit váltogattam közöttük, majd becsuktam egybe az egészet. Újabb tekerés (1-1,5mp), RAM vissza.
Igaz, nem nyitottam meg annyit, hogy a 13 GB szabad RAM eltűnjön, de akkor pontosítsd, hogyan fogy el Nálad. Ja, ami idekapcsolódik: a VM auto-n van, a rendszer jobban ért hozzá, mint én :)

A videó lejátszás pontosan mit takar? Natív lejátszó / web / egyéb?
Elkezdtem (smb share-ről) lejátszani egy videófilet, MPC-HC, fullscreen. Pause, sleep. Felkeltettem, bejött a fullscreen videó ahogy hagytam, unpause, megy tovább.

Pattogó hang nekem anno gagyi táp miatt volt, mostanában driver verzió váltásnál tapasztaltam.

Én is találkozom bugokkal, ha van rá megoldás, örülök, ha csak workaround, akkor kevésbé.
Jelenleg 3 bug van a kis listámon, amivel nem tudok mit kezdeni, tehát együttélek vele. Mindhárom IPv6-al kapcsolatos, szóval annyira nem vész.

[ Szerkesztve ]

(#74978) martin.p


martin.p
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Eddig Windows 7-et használtam főleg, most vásároltam egy laptopot, ami miatt Windows 10-re váltottam. A problémám az, hogy elég gyakran tapasztalható egy bizonyos micro stutter jelenség, ami ismerős leírása alapján olyan, "mintha megállna a gép egy másodpercre".

https://www.youtube.com/watch?v=A_FsNxh168A

Ezt pl. Illustrator megnyitása közben csinálta... Kikapcsoltam szinte minden energiatakarékosságot, ahol csak lehetett, hálózatról megy, és akkor is ugyanez a jelenség. A BIOS-ban nem sok állítási lehetőségem van, így már fogalmam sincs, hogy hol kellene keresgéljek.

Ha esetleg bárkinek van valami ötlete, azt örömmel fogadnám.

(#74980) mzso válasza Geth (#74977) üzenetére


mzso
veterán

Hát fogyott el már nálam aliexpress nézegetés közben 16 giga memória mellett, úgyhogy megnöveltem a lapozófájlt. Mondjuk a Firefox memóriaéhesebb ha több megnöveled a folyamatainak a számát.

"Igaz, nem nyitottam meg annyit, hogy a 13 GB szabad RAM eltűnjön,"
Hát igen a probléma akkor jött elő amikor elfogyott az összes memória a virtuális is. Nyilván, mert ekkor kéne lelőnie a rendszernek a legtöbb memóriát foglaló processzt.

"A videó lejátszás pontosan mit takar? Natív lejátszó / web / egyéb?"

Helyi lejátszó. Leginkább Potplayer.

"Felkeltettem, bejött a fullscreen videó ahogy hagytam, unpause, megy tovább."

Nem tudom milyen faktor számít. Lehet, hogy az alvás nem csak amikor kikapcsolja a gpu-t/monitort a windows. Arra meg már nem emlékszem, hogy hány rendererrel próbáltam, szerintem madVR és EVR.

"Jelenleg 3 bug van a kis listámon, amivel nem tudok mit kezdeni, tehát együttélek vele."

Sajna az én listám nem akar csökkenni és nem mindegyikkel bírok együtt élni.

(#74983) #86564352 válasza NdrewSunix (#74966) üzenetére


#86564352
törölt tag

alaphelyzetbe állítás:
ha nincs pendrive kéznél
kevésbé hozzáértőknek egy next-next lehetőség
megtarthatod a személyes fájlokat
driver és registry apróságok megmaradhatnak a létezőből
windows.old mappa is keletkezik, utólag kell letakarítani
ha újratelepítés közben elszáll valamiért, ott vagy minden nélkül

pendrive tiszta telepítés:
formázhatsz, gyalulhatod a partíciókat
minden nulláról frissen gyári beállítással települ
kevésbé időigényes

(#74989) pc360 válasza Fandango (#74988) üzenetére


pc360
addikt

Na jah. Épp ezt próbálom elmagyarázni neki, de még mindig ellenkezik.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#74990) Geth válasza mzso (#74980) üzenetére


Geth
addikt

Oh, tehát leakel ahogy kell.
Ha folyton teliberakod az összes memóriát, lehet a Windows-t valóban nem Neked találták ki.
Bár egyik kollégám W7-ről upgradelt W10-es rendszerén nagyon bőkezűen hagy nyitva marhasok processt és többször betelt a memóriája; ilyenkor a rendszer dob egy hibaüzenetet, hogy akkor ez most cumi, leOK-zza, bezárja az egyik IDE instance-t, a gépet meg használja tovább. Egyszer nem fagyott le, szóval annyira nem gáz a helyzet.
Van amikor nem hagyja jóvá, behozza a procexpet, és ő zárja le az egyik progit.

Az alvás kikapcsolja a gpu-t/monitort IS, de megnéztem, csak a monitor timeout-tal is tökéletesen működik. EVR, de egy időben használtam madVR-t is.

(#74991) mzso válasza Geth (#74990) üzenetére


mzso
veterán

"Az alvás kikapcsolja a gpu-t/monitort IS, de megnéztem, csak a monitor timeout-tal is tökéletesen működik. EVR, de egy időben használtam madVR-t is."

Hmmm.... Akkor majd még kérdezem azt aki visszajelezte, hogy még tapasztalja.

"Ha folyton teliberakod az összes memóriát,"
Nem folyton, de ha ritkán fordul elő és rendszerfagyás a vége akkor is szopás. Össze tud jönni olykor.

"Bár egyik kollégám [...]"

Az még csak a figyelmeztetés. A fagyás akkor jön amikor automatikusan kéne lelőnie a Windows-nak, mert ténylegesen elfogyott.

(#74992) benedekco válasza Roxkex (#63714) üzenetére


benedekco
addikt

Nálam is a keresővel van a baj.
Pont mint Palánál.
Van valakinek erre megoldása? Frissen telepített programokat nem talál, csak az alapértelmezetteket. Újra indexeltem mindent, cortanat újra indítottam. Search-öt újra indítottam, se kép se hang.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#74993) woolwich válasza vlevi (#74917) üzenetére


woolwich
tag

Ez eddig megvan, a problémám az, hogy bizonyos esetekben működik, míg néhány esetben nem.
Alt gr 7 +a esetén pl. nem akar menni. Simán leíródik az ékezet és utána külön az a karakter.

mpo: Nyelv váltlással a kiosztás is változik. Magyar billentyűzeten tudok vakon gépelni, francián borul az egész...

[ Szerkesztve ]

(#74994) Geth válasza mzso (#74991) üzenetére


Geth
addikt

Ez oké, hogy figyelmeztetés, de ha rányom, be is zárja azt ami okozza :) ergo automatikusan megszünteti az okát, nincs fagyás.

(#74995) vlevi válasza woolwich (#74993) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, igazad van, vaksi vagyok, hogy már olvasni se tudok.
Akkor, marad a karaktertábla alkalmazás.
Ebből rögtön ki is másolhatod a megfelelő, karaktert, de azt is kírja, hogy tudod leírni.
pl Alt+0231 (numerikus részen beírva) ç , de à-nek nincs ilyen száma, csak kimásolni lehet.

(#74996) Djuree


Djuree
félisten

hali.

friss win10et raktam fel.
a másik particiot is létrehoztam de nem formáztam és nem látja a sajátgép. hogy tudom formázni h lássam azt is és tudjak rá másolni?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#74997) #86564352 válasza benedekco (#74992) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha 3rd party "optimalizáló" program kizárható, lehet összetojta magát a profilmappa és korrupt lett. A kereső folyamat a leírtak alapján fut szolgáltatásoknál. Esetleg másik fiók alól tesztelni még a keresőt. A start menü lista részén egyébként látni a dolgokat? A banális gép újraindítás megvolt?
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs mappába is be lehet dobálni manuálisan parancsikonokat és fel kéne dobnia ezeket.

(#74998) Geth válasza woolwich (#74993) üzenetére


Geth
addikt

Nem tudom mennyire segít: én US-International kiosztást használok angol helyett.
Ebben a `, ', ^ és " karakterek nem jelennek meg azonnal, szóközt kell nyomni utánuk.
De ha olyan karaktert ütök le szóköz helyett, amivel kombinálható, akkor a kombinált karakter jelenik meg.
Például:
' + a = á
` + a = à
' + c = ç
" + y = ÿ
Alapvetően angolul gépelek, de néha lusta vagyok átváltani magyarra, ilyenkor így szoktam. Sajnos a magyarban a ő és ű karakterek nem előcsalhatóak alapból így.

(#74999) King Unique válasza Djuree (#74996) üzenetére


King Unique
titán

A "sajátgép" (fájlkezelő) csak azokat a köteteket mutatja, amelyeknek van meghajtóbetűjele. Ha jelen esetben nincsen formázva, akkor pedig eleve nincs is neki. Tehát nem meglepő, ha nem jelenik meg a fájlkezelőben. Ilyenkor a lemezkezelőben a nem lefoglalt területen létre kellene hozni egy új kötetet NTFS fájlrendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#75000) Djuree válasza King Unique (#74999) üzenetére


Djuree
félisten

és ezt meg tudom csinálni a win-ből is?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.