Hirdetés

2019. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#17801) SP4C3 válasza whYz (#17799) üzenetére

SP4C3
(PH! addikt)

Nem. Ha win7-hez van kulcsod, akkor felraksz egy win7-et a saját kulcsoddal és azt tudod frissíteni, de ez nem "clean install", ez upgrade... Ha a jelenleg telepített rendszert szeretnéd frissíteni, akkor pedig engedélyezned kell a frissítéseket.

-JNA- Yugoslav National Army // ОТПОР! OTPOR! // KEBAB REMOVAL UNIT // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 8GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte GTX 750 2GB GDDR5. Ó, e​g​y​ ​re​klámszű​rő! :/

(#17802) peterk válasza t72killer (#17794) üzenetére

peterk
(őstag)

A keresés minimális forgalmat generál, az csak egy POST/GET alkalmanként, amikor tényleg használod. Pár kilobyte. Ha spórolni akarsz, akkor tiltsd le a metros appok háttérben futását, plusz a live tile-t amin csak nem "létszükséglet".

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#17803) t72killer válasza Oki23 (#17797) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Köszi:R Bár ez se 100%-os megoldás: "Windows Update will only download priority updates." - beb#szna, ha 250megás keretnél - horribile dictu adatroamingon- nekiáll egy többszázmegás csomagot letölteni, mondván "létfontosságú" biztonsági frissítés. Eddig szépen kaptam egy értesítőt és ha netkábel közelébe ért a lapos szépen frissítettem manuálisan.

Ha komolyan kell a spórolás a MB-okkal, akkor bizony kézzel is neki kell menni a beállításoknak:(.

#17802: live tile kilőve, a háttérben futást hol kell?

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#17804) kisvitya

kisvitya
(újonc)

Sziasztok!
Előre is bocsánat hogy nem nagyon értek a pc témához!
Ma délután frissítettem windows 10 pro-ra és azóta nincs internetem az asztali gépen.. azt írja hogy etherent kapcsolat korlátozott. Valaki írna egy részltes segítséget hogyan állíthanám helyre az internetkapcsoaltot? :B

(#17805) freelanced

freelanced
(őstag)

Hello!

Fel szeretném rakni az új Windows a laptopomra (Fujitsu A544), érdekelne, hogy miképp lehetne kivitelezni, hogy mindent letöröljek és "tiszta" telepítést hajtsak végre. Egyáltalán lehetséges?

Köszönettel!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#17806) peterk válasza Kernel (#17795) üzenetére

peterk
(őstag)

Na látod, ez már értelmes felvetés, és korlátozni ill. szabályozni is lehet értelme. :) Éééésss .....erre van is jó kis beállítási lehetőség is.:

A keresőbe beírod hogy "indexelési beállítások", upsz, bocsánat, nem megy a keresőd. :D Szóval vezérlőpult => indexelési beállítások. Itt aztán azt indexeltetsz, amit csak akarsz. Le tudsz tiltani tartalom típusokat (dokumentumok, levelezés, letöltések, onedrive, stb.), sőt ki tudsz tiltani foldereket, vagy akár komplett meghajtókat is a keresésből, stb., és közben a start menüt meg hagyod indexelni. Vagy fordítva, kinek mi tetszik, mit akar könnyen a keresőben megtalálni.

Megj.: Az indexelés egyébként nem indexeli le minden fájlod TARTALMÁT. Az akkora overkill lenne, mint a huzat. :) A fájlok 99%-ánál csak a nevet és a meta-információkat indexeli, hiszen értelmesen erre is lehet csak keresni. Csak néhány fájltípust indexel tartalomra is (dokumentumok, doc, xls, stb.) Egyébként még ezt is tudod állítani fájl típusonként: a "speciális" => "fájltípusok" fülön fájl típusonként állíthatod, hogy a tartalmat is, vagy csak a metainfót indexelje. Vagy azt sem.

(Megj2: Az indexelés egyébként nem csak a start menüre és a fájlokra és azok tartalmára történik meg, hanem pl. a levelezőben is a search indexel. Például outlookban. De a gyári mail kliensben is. Vagy a kapcsolatokban (contacts). Vagy a naptárban, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#17807) gg72 válasza t72killer (#17786) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

@pzstm: Azt már futtattam és töröltem az old könyvtárat is és így 20 giga a win mappa. Ezért gondolkodom rajta, hogy újrateszem tisztán...

(#17808) t72killer válasza freelanced (#17805) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Gondolom win7-tel érkezett, így megvan a frissítési alap. A tiszta telepítéshez két lépés kell:

1. Frissíted a rendszert
2. Újraparticionálod a lemezt és újrarakod a win10-et

Pl linkek a szükséges ISO-hoz, gyorsabb a download toolnál - és nem kell hozzá adminként belépni.

Arra figyelj, hogy csak egy ideig lehet a frissítéstől viszakozni (30 napig megvan a windows.old mappa, aztán nem tudom engedi-e a tisztán visszatett win7 újraaktiválását - én ezzel szívtam egy sort). illetve a win10 előszeretettel vágja tönkre a recovery partíciókat, ergo a win7-re visszaút rögös.

#17807: ja, gyanús, énis lepucolnám. Office 2013-at v egyéb nagyobb alkalmazást migráltál a régi rendszerből? Az is okozhatja a szemétdombot.

[ Szerkesztve ]

(#17809) whYz válasza SP4C3 (#17801) üzenetére

whYz
(PH! addikt)

Ha jol ertem akkor:
Eloszor win7 clean install -> azt aktivalni a win7 kulccsal -> frissiteseket bekapcsolni -> win10 upgrade?
Clean installt nem is tudok csinalni csak ha mar megvolt a upgrade win7-rol win10-re?

P20 PRO - unlocked - magisk ftw

(#17810) JanR válasza whYz (#17809) üzenetére

JanR
(PH! addikt)

Igen, jól értelmezed.

Én is így csináltam, igaz én 8.1-t upgradeltem. Aztán csináltam egy W10 bootolható pendrive-t és raktam fel a tiszta W10-t :)

W7 teljes update mellé 3-4 napnyi hideg élelmet készíts magad mellé! ;]

(#17811) Borisz76

Borisz76
(PH! kedvence)

Sziasztok.

Úgy döntöttem, hogy nem akarom frissíteni a win8.1 rendszeremet win10-re.

Hogy tudom kikapcsolni az értesítést és hogyan tudom eltüntetni a kis ikont a tálcáról ?

Ha fel is teszem akkor tiszta telepítéssel és másik SSD-re....ISO-ból.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#17812) Kernel válasza #58000384 (#17800) üzenetére

Kernel
(PH! nagyúr)

Attól, hogy nem tartasz rá igényt, a többi felhasználó még igen. TC-t annyira nem szokás használni, a keresés benne meg jóval lassabb, mint az indexelt beépített keresővel.

Számomra ez irreleváns, mint az indexelés konfigurálása is. Nekem nem kell és ennyi, tiltom le. Nem fogok vele szarakodni. TC sem vitatéma.

Nem egyszerű fájlkezelőről beszélek, itt pluginek vannak, hasznos képességek, aki mélyebben nem ismeri, annak úgyis hiába magyarázom.

Magam részéről egyébként hajlok arra, hogy a Win7-et fogom használni, ez pedig még ráér.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#17813) #58000384 válasza gg72 (#17807) üzenetére

(törölt tag)

Tiszta telepítéssel biztosan kisebb lesz a rendszer mérete, a kérdés az, hogy ha mindent újra feltelepítesz, frissítesz, akkor mekkora lesz?

peterk: Nálam alapból nem indexel sehol, csak a felhasználó mappáiban, a start menüben és az offline felhős fájlokban.

Kernel: Alig pár helyen keres, azt is gyorsan megteszi, utána nem lehet észrevenni, ha néhány új fájlt indexel. Ha egy ilyen szolgáltatás annyira zavar, hogy visszaraknád a 7-et (és nem fér meg a TC és a wsearch egymás mellett), akkor szerintem is az lenne a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#17814) SP4C3 válasza whYz (#17809) üzenetére

SP4C3
(PH! addikt)

Clean installt mindíg tudsz csinálni, csak ha tönkremegy a géped, akkor nem.

Win7 clean install, (bootolsz usb-ről, vagy dvd-ről) -> feltelepíted (azthiszem, már telepítésnél sírni, fog, hogy "jaaaajjj a frissítések") ezután ha feltelepítetted, akkor nagy valószínűséggel órákra félreteheted a gépet, mert "frissíteni" fogja magát, hacsak nincsenek a telepítőbe integrálva a frissítések, de ez most mindegy. ha frissült a windows 7, akkor kapod maaajd az értesítést a win10-ről és ezután mehet a windows 10-re upgrade. :/

Ha tévednék, javítson ki valaki. :)))

-JNA- Yugoslav National Army // ОТПОР! OTPOR! // KEBAB REMOVAL UNIT // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 8GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte GTX 750 2GB GDDR5. Ó, e​g​y​ ​re​klámszű​rő! :/

(#17815) whYz válasza JanR (#17810) üzenetére

whYz
(PH! addikt)

Ha csinalok bootolhato pendrive-ot akkor azzal tudom frissiteni W7-et W10-re? Mert munkahelyen 200kb/s-os nettel nem allnek neki updatelgetni.

(#17816) peterk válasza gg72 (#17807) üzenetére

peterk
(őstag)

Pedig ott valami nagyon teli szemetelte a rendszeredet.... Nincsenek esetleg több gigás letöltött metro appjaid? (asphalt és többiek),

A lemezkarbantartóval biztosan mindent töröltettél? (lemezkarbantartó => rendszerfájlok törlése gomb, majd bejelölve minden?)

(#17817) gg72 válasza t72killer (#17808) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

Igen, Office 2013 átjött, de ez az egyedüli nagyobb program, még nagyon friss volt a Win7.

@peterk: Nincs semmmi ilyen metro app és töröltem mindent 2 lépsében a lemezkarbantartóval. A Win7-re felment mindenféle frissítés több nap alatt, az is volt majdnam 30GB...

@karak_22: Hát ezt lenne jó tudni, de mások szerint 12GB körül kellene lennie, ha jól értem.

@JanR: Ha win7-re teszem fel a win10-et, mindenképpen kell előtte W7 teljes update? Ugyanis utána úgyis menne rá egy tiszta telepítésű win10.

[ Szerkesztve ]

(#17818) freelanced válasza t72killer (#17808) üzenetére

freelanced
(őstag)

Értem, köszönöm szépen! És megéri frissíteni? Sebesség illetve stabilitás terén? Vagy akkor várjak vele inkább? Amúgy 8.1 van fent de gondolom nem sokat számít ebből a szempontból.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#17819) peterk válasza Kernel (#17812) üzenetére

peterk
(őstag)

Én is total commandert használok (nem is "csak úgy", fejlesztő vagyok, sftp-től millió pluginig), de mondjuk a leveleimben vagy a naptáramban az nem fog keresni, akármennyire is szeretném. :) (Másra szolgál a kettő. Persze az átfedéseket érdemes kikapcsolni, de amúgy....)

(#17820) Döglött Róka válasza Kernel (#17812) üzenetére

Döglött Róka
(PH! addikt)

Az index nelkuli kereses jobban tekeri a vinyot es lassabb mint az indexelt. De hiaba, ha az elvek a szaktudas fole emelkednek :U

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#17821) SP4C3 válasza whYz (#17815) üzenetére

SP4C3
(PH! addikt)

Na látod ez jókérdés. Azthiszem, hogy tudsz, ha elindítod a setup.exe fájlt, de ott kérni fog kulcsot a 10-hez. Akkormár mehetne a win10 clean install, de ugye nincs 10-hez kulcsod. Ezesetben, vagy kalózkodsz és használod illegálisan, és élsz ezzel a tudattal, vagy megveszed 199.99 amerikai pezóért. (esetleg 99 dollár a butított home verzió, vagy amazonon olcsóbban win-pró, a minap néztem, azthiszem 160 pezó körül van.)

(#17822) #58000384 válasza gg72 (#17817) üzenetére

(törölt tag)

Változó, a frissítések, programok, szolgáltatások számától függ. Én inkább 16GB-ra tenném az átlagos méretet (64bites rendszernél). Idővel kicsit hízni fog, ahogy egyre több frissítés érkezik.

A 7-nél csak az a fontos (elvileg), hogy az SP1 telepítve legyen, utána a programmal lehet kézzel indítani a frissítést 10-re.

(#17815) whYz: Tudsz frissíteni bármiről, a lényeg, hogy még a 7-ből indítsd a telepítőt.

[ Szerkesztve ]

(#17823) t72killer válasza Borisz76 (#17811) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

El kell távolítani a KB3035583-as frissítést.

A tiszta telepítéshez win10 licensz kell, ha az ingyenes ajánlatot ki akarod használni, akkor egyszer frissítened kell (bár a frissítéshez semmi szükség a gwx appra, simán iso-ból is megteheted).

#17818 freelanced: még nem tökéletes, de használható. A nejem az egyetlen használója a családban, én még nem tértem át, de komoly panaszt nem hallottam még (hp 720 noti).

#17821, #17815: Lehet frissíteni pendriveról is, én úgy csináltam. Viszont biztosamibiztos nem arról bootoltam, hanem win7 alatt indítottam a setup.exe-t a kulcskérést pedig átugrottam. (aztán az egészet visszacsináltam, de ez másik történet)

[ Szerkesztve ]

(#17824) gg72 válasza #58000384 (#17822) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

Itt lehet látni, hogy a Windows mappa 20GB-ot foglal el és ezen belül igen nagy a WinSxS és az Installer mappa:

[ Szerkesztve ]

(#17825) peterk válasza SP4C3 (#17821) üzenetére

peterk
(őstag)

Nem fog kérni kulcsot, a setup.exe-s frissítés pont olyan, mint az értesítő ikonos, vagy az image creatoros. Kulcsot csak új telepítésnél kér.

(#17826) Kernel válasza #58000384 (#17813) üzenetére

Kernel
(PH! nagyúr)

Ha egy ilyen szolgáltatás annyira zavar, hogy visszaraknád a 7-et...

Ki mondta, hogy emiatt? Hanyagoljuk ezt a kis fikázó mellékzöngét, ami a megjegyzésed végén kisugárzik, ha még szöveget sem tudsz értelmezni.

Több dolog van, ami nem nagyon tetszik, emiatt hajlok arra, hogy Win7 lesz a rendszerem továbbra is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#17827) Döglött Róka válasza Kernel (#17826) üzenetére

Döglött Róka
(PH! addikt)

Peldaul?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#17828) peterk válasza gg72 (#17824) üzenetére

peterk
(őstag)

A winsxs normális, hogy ekkora. Az installer a baromi nagy. Futtasd úgy a lemezkarbantartót, ahogy az előbb leírtam.

(#17829) whYz válasza #58000384 (#17822) üzenetére

whYz
(PH! addikt)

Koszi szepen akkor ezt fogom csinalni.

Majd irok meg ha nem megy. :DDD

(#17830) kisvitya

kisvitya
(újonc)

Sziasztok Sürgős! :F
Előre is bocsánat hogy nem nagyon értek a pc témához!
Ma délután frissítettem windows 10 pro-ra és azóta nincs internetem az asztali gépen.. azt írja hogy etherent kapcsolat korlátozott. Valaki írna egy részltes segítséget hogyan állíthanám helyre az internetkapcsoaltot? :B

(#17831) SP4C3 válasza peterk (#17825) üzenetére

SP4C3
(PH! addikt)

Lehet, hogy úgy van, ahogy írod, de én úgy emlékszem, hogy setup.exe-nél a szervízelt laposon 8-as alól kért kulcsot. Bocsi, de ezt nemvágom. :S Clean install-t preferálom.

(#17832) t72killer válasza gg72 (#17824) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Installer - office2013? Az pakolja ide havonta a ~gigányi frissítés hulladékát, ráadásul nem is engedi törölni. Ha az office-t áthoztad a régi rendszerből, akkor bizony jött vele a szemét is. A legtisztább, ha csinálsz egy clean installt.

#17831 SP4C3 : át lehet ugrani a kulcsmegadást bármilyen szituban, clean és frissítéses telepítésnél is.

#17830: a diagnosztika/troubleshooting mit mond? Esetleg próbáld meg ezt futtatni parancssorból:

ipconfig /flushdns

[ Szerkesztve ]

(#17833) peterk válasza kisvitya (#17830) üzenetére

peterk
(őstag)

Kéne még néhány infó ahhoz, hogy segíteni tudunk. Miről frissítettél? (win7, win8?). Milyen hálókártya van a gépben? Volt/van vírusírtó telepítve frissítés előtt?

(#17834) peterk válasza t72killer (#17832) üzenetére

peterk
(őstag)

Az office update-eket is le lehet töröltetni a lemezkarbantartóval, azért nem érdemes új installt futtatni. :)

(#17835) gg72 válasza peterk (#17828) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

Minden ki van pipálva és már lefuttattam többször is, most is csak 67MB-ot tudna felszabadítani:

Nem tudom, hogy nem a rengeteg office frissítés zabált-e meg ennnyi helyet... Szerk: @t72killer: Na, egyre gondoltunk. De ha tiszta frissítést csinálok és újra teszem az Office-t is, akkor újra teleszemeteli majd, nem? Vagy valahogy ki lehet ezt védekezni, azon kívül, hogy letiltom az Office frissítéseket?

[ Szerkesztve ]

(#17836) kisvitya válasza peterk (#17833) üzenetére

kisvitya
(újonc)

Köszönöm előre is a segítséget!
Win 7-ről frisstítettem, fogalmam sincs milyen hálókártya van benne.. :( nod32 smart security volt és még most is aktív

(#17837) peterk válasza gg72 (#17835) üzenetére

peterk
(őstag)

Lejjeb a listába nincs még valami, ami nincs bekapcsolva?

(#17838) peterk válasza kisvitya (#17836) üzenetére

peterk
(őstag)

Kezdd azzal, hogy leszeded a Nod-ot... (Ha nem javul meg, akkor sajnos kelleni fog a hálókártya típusa...)

(#17839) kisvitya válasza peterk (#17838) üzenetére

kisvitya
(újonc)

Már szedem is le :B remélem ez megoldja, ha nem még írok és addiga megtudom valahogy miylen a hálókártya

(#17840) #58000384 válasza gg72 (#17824) üzenetére

(törölt tag)

Abba a mappába kerülnek a frissítések, ezért írtam, hogy idővel valószínűleg a 10 is hízik majd szépen (bár remélhetőleg ezen kicsit változtattak). A lemezkarbantartó tud törölni belőle olyanokat, amiket a rendszer jónak lát, a rendszerfájlok törlésére kattintás után (ha kézzel törölsz bele, akkor hibákat írhat később az Update).

Ha nem engedi, akkor elvileg vannak még megoldások rá, de soha nem teszteltem egyiket sem. Rendszerint ezek a WU szolgáltatás megállításával és a fájlok kézi törlésével járnak.

Kernel: Hogy milyen "fikázó mellékzöngét" képzelsz a hozzászólásomba, az a te dolgod :U Teljesen komolyan mondtam, hogy a 7 jobban megfelelne neked, ha a rendszer működésével vannak gondjaid.

(#17841) t72killer válasza peterk (#17834) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

"office update-eket is le lehet töröltetni a lemezkarbantartóval" - ha win10 alatt így van, az szuper, 7, 8.1 alatt nem mert hozzájuk nyúlni, csak a win frissítésekhez:(

(#17842) gg72 válasza #58000384 (#17840) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

Most találtam egy progit, ami elvileg leszedi az inaktív installer fájlokat: [link]. Kipróbálom.

(#17844) kisvitya válasza peterk (#17838) üzenetére

kisvitya
(újonc)

Letöröltem a nod-ot újraindítottam de semmi változás, a hálózati kártyám: Realtek PCIe GBE family Controller

(#17845) t72killer válasza kisvitya (#17844) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Esetleg drivercsere?

(#17846) Döglött Róka

Döglött Róka
(PH! addikt)

Start > Ird be hogy cmd; enter ; Command promptba : ipconfig /all; enter

Kimenetet masold ide

t72killer: Drivercsere mielott latnank mi a baj?:)

Kernel: Nem hiszem hogy barki igenyt tart az agressziv kismalac stilusodra, foleg hogy eleg sok marhasagot is osszehordtal. Hasznald a win-t ahogy akarod, lelked rajta, csak ne terjeszd es ne konfiguralj gepet egy laikusnak se.

[ Szerkesztve ]

(#17847) #58000384 válasza gg72 (#17842) üzenetére

(törölt tag)

Csak figyelj, nehogy olyant is töröljön, amit nem kéne.

Kernel: "Magam részéről egyébként hajlok arra, hogy a Win7-et fogom használni, ez pedig még ráér."

Én pedig ezzel értettem egyet. Mivel te válaszoltál nekem, és ez egy fórum, így reagáltam erre. Na mindegy, szia!

(#17848) peterk válasza t72killer (#17841) üzenetére

peterk
(őstag)

Ezzel most megfogtál, lehet, hogy neked van igazad... (Nálunk központi frissítés van, a saját domainben levő szerverről töltik a kliensek a frissítéseket, gp alapján, itt működik. Lehet, hogy egyedi gépnél nem. :( )

(#17849) kisvitya válasza t72killer (#17845) üzenetére

kisvitya
(újonc)

Megpróbálom 32 bites win 7-re való jó lesz? Mert arról frissítettem..

(#17850) peterk válasza kisvitya (#17844) üzenetére

peterk
(őstag)

A "vezérlőpult => hálózati és megosztási központ => bal oldalon adapterbeállítások módosítása" ablakban látszik a hálókártya? Egy "ethernet" v. hasonló nevű eszközt kéne látnod, ami alatt a részletekben ott van a "Realtek blablabla".

Ha látszik, akkor jobklikk => tulajdonságok, és másold ide a feljövő ablak tartalmát (a képet másold).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.