Hirdetés

2019. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#17901) peterk válasza JenciHUN (#17900) üzenetére

peterk
(őstag)

Akkor ott valami bibi van. Ugyanolyan verziót próbálsz telepíteni? (Sima win8.1-re win10 home-ot, ill. 8.1 pro-ra win10 pro-t?)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#17902) JenciHUN válasza peterk (#17901) üzenetére

JenciHUN
(tag)

Ezt nem tudom, egy másik gépről töltöttem le a Media Creation Toolal, lehet hogy akkor az egy másik verziót szedett le ami ehhez nem passzol...akkor megpróbálom ezen a gépen letölteni vele, hátha.

(#17903) electrodoki

electrodoki
(fanatikus tag)

Először is szeretnék mindenkitől elnézést kérni, hogy nem olvasok vissza 17ezer kommentet, de olyan kérdés lenne, hogy játékok szempontjából mik a tapasztalatok? i5, 8gb, 280 3gb, ssd-k. Ez van a gépben. Az egész neten nincs konkrétum, hogy jobb, vagy rosszabb, mint a win 7. Úgy vagyok a frissítéssel, hogy várok még, mert olvasok hideget, és meleget is egyaránt. Előre is köszönöm a válaszokat :R Kb mindennel játszom, amivel csak lehet. BF-ek minden mennyiségben, GTA V hébe hóba, COD - AW stb... Nem mai gyerek vagyok, és még csak noob sem, de ez érdekelne.

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#17904) semetka válasza nyega (#17890) üzenetére

semetka
(őstag)

Lehetséges. Nekem kezdetektől gyors a boot. Ilyen 8 másodperc, azt leszámítva hogy a biosban vagy 30-40 másodperc mire végigmegy :D

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#17905) peterk válasza Dalai Láma (#17898) üzenetére

peterk
(őstag)

Próbálj bootolás közben F8-at nyomni, hátha bejön a recovery menü (nem biztos, hogy sikerül, ha UEFI módon volt telepítve a rendszer).

Ha ez nem sikerül, akkor kell az eredeti telepítő lemez (win10 most már), és bootolj arról, majd helyreállítás, és ott valahol indítás safe módban. Ezzel talán bebootol addig, hogy az adataidat le tudd menteni. (Az legyen az első.... tulajdonképpen enélkül nem is szabadott volna nekiállni, de késő bánat eb gondolat :) )

(#17906) peterk válasza JenciHUN (#17902) üzenetére

peterk
(őstag)

A media creation tool rákérdez. Arra is, hogy home vagy pro, és arra is, hogy 32 v. 64 bit. Szóval nem azon múlik, hogy melyik gépen készíted, hanem azon, hogy jót válassz ki. :) (Nézd meg a vezérlőpult => rendszer képernyőn. "windows verzió". Ha ott 8.1 van akkor home kell, ha 8.1 pro van, akkor pro.)

(#17907) peterk válasza electrodoki (#17903) üzenetére

peterk
(őstag)

Azért nincs a neten "kontrétum", mert nem is lehet. :) Tele van ezzel a net, de mindenki mást mond. Van akinek az elmondása szerint gyorsabbak lettek a játékok, van akinek ugyanolyan, és van aki szerint lassabbak. Mindegyik lehet valódi ok miatt is, de simán lehet placebo hatás is sokaknál. :D

Érdemesebb talán saját hardver oldalról megközelíteni. Videokártyára, hangkártyára rákeresni, hogy mi a helyzet win10 fronton. Így talán célzottabb választ kapsz. A vége úgy is az lesz, hogy ki kell próbálnod és te eldöntöd. :)

(#17908) XtremLor válasza JenciHUN (#17902) üzenetére

XtremLor
(őstag)

win+x parancssor rendszergazdakent
slmgr /xpr

Kiirja hogy mizu, de szerintem valami olyat fogsz kapni hogy Mennyisegi aktivalas x honapon belul lejar, elvileg akkor kellene csak key-t kernie!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#17909) electrodoki válasza peterk (#17907) üzenetére

electrodoki
(fanatikus tag)

Már kerestem. Az audigymhez nincs driver, de max kiiktatom, amíg érkezik. Továbbra is várom a tapasztalatokat Magyar gamer kollégáktól! :R

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#17910) nyega válasza semetka (#17904) üzenetére

nyega
(tag)

Én bootracer méréseit nézem, mindennel együtt,(bios) most már 21 sec. -nél tartok.
Korábban 32 sec. volt, Win 8.1- nél 17 sec. volt a legjobb idő, mikor minden betöltődött.

Javulni fog ez.... :)

[ Szerkesztve ]

(#17911) electrodoki válasza nyega (#17910) üzenetére

electrodoki
(fanatikus tag)

Ti erre élveztek?? A WIN7-EM SSD-VEL MAX 10-11MP ALATT FELÁLL :D Hihetetlen :D

(#17912) gtamate2 válasza electrodoki (#17909) üzenetére

gtamate2
(PH! kedvence)

Van hozzá, a daniel_k oldalán keresd.

*Sn0w

(#17913) csƵ

csƵ
(őstag)

Egyszerűen nem tudom beállítani, hogy ne kérjen jelszót a bekapcsolás után.

[ Szerkesztve ]

(#17914) gg72 válasza peterk (#17878) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

Kösz szépen a tanácsot, Kkarak_22, neked is! :K

[ Szerkesztve ]

(#17915) electrodoki válasza gtamate2 (#17912) üzenetére

electrodoki
(fanatikus tag)

Szia! Audigy SE-hez nem találtam :(

(#17916) htc07

htc07
(PH! addikt)

Meg tudnátok mondani, mi is az a gyorsbillentyű-kombináció, amivel a futtatás (Win+R) ablakból rendszergazda jogosultsággal tudom indítani a programot?

(#17917) bombibmw

bombibmw
(PH! kedvence)

Sziasztok!
Holnap alaplapot cserélek.
Tegyek fel win7-et és frissítsem le 10-re az új lappal, vagy hogy kéne?
Cserélt már lapot valaki, akinek Win10 volt fent és hagyta is fent, vagy az előző kérdésemben leírtakat alkalmazta?
Köszi a választ! :R

Lenovo Y530

(#17918) Dalai Láma válasza peterk (#17905) üzenetére

Dalai Láma
(őstag)

És ha már bootolok usb-ről, és megpróbálom ismét telepíteni, akkor van olyan opció, hogy ne kelljen megformázni a lemezt? Tehát ismét csak frissíteni próbáljon? Esetleg visszaállítani a Win7-et?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#17919) lanw válasza XtremLor (#17908) üzenetére

lanw
(fanatikus tag)

csak azt írja,hogy a win értesítési módban van.ez mi ez?

"TRANCE it's my RELIGION" To be or not To be

(#17920) nyega válasza electrodoki (#17911) üzenetére

nyega
(tag)

Nem nevezném így, csak megszokik valamit az ember és megszereti. Senki nem örül annak, ha valami lassabb, mint amihez hozzászokott. Bocs, ha kiakasztottalak. :R

(#17921) vlevi válasza electrodoki (#17911) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Nem hihetetlen, nekem Sata2-re kötött SSD-vel, Core2Duo procival se volt sokkal több. A vinyó a lassú a botlásban, nem a CPU.
[link]
A videó 26-40másodperce csak a BIOS, de 56-nál már van desktop.
Ugyanez i5-ös konfiggal, 8G RAM-al, Sata3 SSD-vel
[link]
a youtube videó 25-45 másodperce között a boot, tehát 20másodperc, de ebben benne van a jelszóbeírás is.

(#17922) peterk válasza electrodoki (#17911) üzenetére

peterk
(őstag)

Van, akinek a barátnője szereti a tempót. :D

(#17923) nyega válasza peterk (#17922) üzenetére

nyega
(tag)

Bizony, minél előbb feláll, annál jobb...

(#17911) electrodoki egyébként tényleg érdekelne a fent említett programmal egy mérés a rendszeredről,valami akkor nálam nem stimmel...

[ Szerkesztve ]

(#17924) Ba cy lus válasza csƵ (#17913) üzenetére

Ba cy lus
(PH! kedvence)

win+R, netplwiz, ott ki lehet lőni

(#17925) [CS]Blade2 válasza Kernel (#17795) üzenetére

[CS]Blade2
(PH! addikt)

Nem szabad elfogadni, hogy ez ilyen, valahogy biztos, hogy lesz lehetőség a személyre szabásra. Majd maximum egy marék lelkes orosz ír valami alkalmazást hozzá.

Egyébként hogy tiltottad le a defendert? Nálam a szolgáltatásoknál az az egyetlen, ami elől ha kiveszem a pipát, az alkalmaz gombra kattintva visszakerül. És úgy oldottam meg az állandó reszelés elkerülését, hogy kivételnek betettem a C: és D: -t mappának, hogy azon ne keressen. Még tesztelem, hogy ez így jó-e.

A másik, hogy kikapcsolt windows update is feltette a frissítéseket. Ki van tiltva a szolgáltatás, de az első újraindítás után feltolta a 4 frissítést, és le sem lehet szedni, mert a két listába nem került be.

(#17926) csƵ válasza Ba cy lus (#17924) üzenetére

csƵ
(őstag)

Hiába szedtem ki a pipát, semmit se ér.

(#17927) baker_

baker_
(PH! addikt)

Tudtok mondani egy értelmes lejátszót, ami viszi az mkv-t? A media palyer classic befagy, semmit nem visz, a windows media player szintén nem viszi, csak ez a gyári "filmek + tv" van, de az meg feliratot nem kezel. Köszi!

(#17928) Ba cy lus válasza baker_ (#17927) üzenetére

Ba cy lus
(PH! kedvence)

VLC

(#17926) csƵ:

Nekem is volt ilyenem, valamit variáltam netplwiz-ben, hogy mikor kilövöm ezt az opciót és alkalmazom, akkor ugye mikor bejön az az ablak, ahol a jelszót meg kell adni kétszer, ott a felhasználónév a valami@valami2.com alakú legyen, talán úgy sikerült. De lehet töröltem az egyik felhasználót is, most nem emlékszem pontosan. Nekem az volt a gondom konkrétan, hogy a jelszót ugyanúgy kérte, de már kétszeresen ott voltam a bejelentkezésnél (míg előtte nem volt választási lehetőség).

[ Szerkesztve ]

(#17929) rétisün válasza baker_ (#17927) üzenetére

rétisün
(PH! nagyúr)

kmplayer

good hunting, stalker.... Ron Swanson for president! (-: eladó bringás cuccok: https://bolha.testbike.hu/clList/userCls?uid=12723

(#17930) baker_

baker_
(PH! addikt)

Köszi! Megnézem őket.

(#17931) Colos1 válasza peterk (#17887) üzenetére

Colos1
(őstag)

Egyik sincs. :(

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#17932) peterk válasza Dalai Láma (#17918) üzenetére

peterk
(őstag)

Elvileg tudsz formázás nélkül is telepíteni. Ilyenkor új rendszerként mellé telepíti a meglevőnek, és boot menüből kell majd kiválasztani, hogy melyik verziót bootolja. Működhet, ha van elég helyed a C meghajtón...

(#17933) bombibmw válasza bombibmw (#17917) üzenetére

bombibmw
(PH! kedvence)

Valaki? :R
Csak, mert akkor elkezdeném a műveletet. :)

(#17934) Oki23:
Köszöntem! :R

[ Szerkesztve ]

Lenovo Y530

(#17934) Oki23 válasza bombibmw (#17933) üzenetére

Oki23
(tag)

A frissítést mindenképp az új alaplappal kezdd el, mert a Windows 10 géphez (alaplaphoz) van rendelve és csere után nem tudnád aktiválni.

szerk.: pontosabban ha Win10 alatt lapot cserélsz, akkor automatikusan nem fog aktiválódni, de elvileg telefonos úton megoldható (azért továbbra is az új alaplappal történő frissítést javasolnám)

[ Szerkesztve ]

(#17935) csƵ válasza Ba cy lus (#17928) üzenetére

csƵ
(őstag)

Nekem is ott van már 2 felhasználó nevem is a bejelentkezésnél, viszont most már a netplwiz sem jön be...

(#17936) Ba cy lus válasza csƵ (#17935) üzenetére

Ba cy lus
(PH! kedvence)

Valószínűsítem, hogy azért nem, mert a nem rendszergazdai jogosultságú "éneddel" jelentkeztél be. :)

(#17937) bombibmw válasza Oki23 (#17934) üzenetére

bombibmw
(PH! kedvence)

Előbb tegyem fel a Win7-et gondolom és majd az új lappal frissítsek Win10-re akkor?

(#17938) Oki23:
:R

[ Szerkesztve ]

Lenovo Y530

(#17938) Oki23 válasza bombibmw (#17937) üzenetére

Oki23
(tag)

Igen, így valószínűleg nem lesz gond.

(#17939) k3z3w

k3z3w
(senior tag)

Sziasztok.

Gondom van.
Nem tudok DX-t telepíteni.
Ez az üzenet fogad: [link]
Valaki tud okosat mondani?

(#17940) csƵ

csƵ
(őstag)

De, azzal...

(#17941) Ba cy lus válasza csƵ (#17940) üzenetére

Ba cy lus
(PH! kedvence)

Akkor keress rá netplwiz-re, és futtasd rendszergazdaként. Ha úgy sem jön be, több tippem nincs. Nekem ilyen gondom azért nem volt. :U

(#17942) csƵ válasza Ba cy lus (#17941) üzenetére

csƵ
(őstag)

Rákereséssel sem ment. Most már be se enged a Windows-ba téves jelszóra hivatkozva. :W

(#17943) Kátai

Kátai
(fanatikus tag)

Még a Win7-ből megmaradt jelszó kérést bekapcsoláskor hol lehet kikapcsolni(most Ctrl+Alt+Delete és jelszóval indul a gép)?

(#17944) csƵ válasza Kátai (#17943) üzenetére

csƵ
(őstag)

Pont arról meg a diskurzus. Nálam nem működik és elbaszta az egészet. Rendszergazdai jogosultságom is elveszett.

(#17945) Partyface007 válasza csƵ (#17944) üzenetére

Partyface007
(őstag)

mindig praktikus tartani egy tartalék rendszergazdai fiókot (nem kell feltétlen a beépítettet vissza engedélyezni) arra az esetre ha megsérülne a profilja az embernek pl. (sőt az UAC ellenére nem is kéne rendszergazdai fiókkal használni a gépet napi szinten)

(#17946) pendre54 válasza csƵ (#17942) üzenetére

pendre54
(őstag)

Üdv!
Sajnos látom, hogy többeknek volt már gondja a Win 10 alatt a jelszokkal. Én Win 7-ről váltottam, ott semmilyen jelszót nem, használtam, mivel egyedül használom a gépet. Pár napja frissítettem, szerencsére a frissítés után se kért jelszót, de ez örömöm nagyon rövid ideig tartott. A mini asztalon lévő tök ismeretlen dolgokat próbáltam kinyomozni, hogy mik is azok, és az egyikhez kérte az outlook-os jelszavamat, amit én balga módon meg is adtam. A következő géprestartkor, meg már csak jelszóval engedett be.
Szerencsére ezzel a "netplwiz"-es paranccsal sikerült elérnem, hogy ne kérje, de cserébe megnőtt induláskor az asztalra eljutásig idő, illetve bizonyos mappákhoz nem férek hozzá, csak úgy, hogy minden egyes indításkor, a mappa biztonsági fülén teljes hozzáféréseket kell beállítani, ami azért egy kicsit idegesítő már.
Hozzányúlni ezen a jelszavas téren már nem merek semmihez nyúlni, nehogy még nagyobb gubanc legyen, mint nálad.
Minden esetre jó lenne, ha valaki, aki profi ezen a téren leírna jó pár ötletet a megoldásokat illetően.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17947) NyuszyCaster válasza csƵ (#17944) üzenetére

NyuszyCaster
(senior tag)

én tiszta telepitést csináltam és csak egy felhasznóló nevet irtam a többit kihagytam és jó

HTC desire 500

(#17948) mefistofeles válasza csƵ (#17944) üzenetére

mefistofeles
(PH! addikt)

Ahogy olvasom már két felhasználó neved (fiókod) is van.
Nem vagyok szaki a kérdésben de logikusan ha két fiókod van akkor nem enged jelszó nélküli belépést beállítani, hisz így a másik fiókból sosem tudnál bejelentkezni.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#17949) Barthezz2

Barthezz2
(PH! nagyúr)

Egy frissítést hogyan tudok eltávolítani? :U

Everybody lies.

(#17950) rétisün válasza Kátai (#17943) üzenetére

rétisün
(PH! nagyúr)

még a win8-nál linkelte/írta valaki, nálam működött:

Ehhez csak pár lépés szükséges. Nyomjuk meg a Windows + R billentyűkombinációt, aminek hatására előjön a Futtatás ablak.
Akár az Asztalon, akár a Modern UI-ban vagyunk, megnyílik a Futtatás. Írjuk be:
netplwiz, majd OK.

A megjelenő ablakban vegyük ki a pipát innen: "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni."

Ha kivettük a pipát, kattintsatok az OK gombra, ennek hatására felugrik egy újabb ablak,
ahol kétszer meg kell adni a jelenlegi jelszót, írjuk be és OK. Következő újraindításnál
már automatikusan bejelentkeztet a rendszer.

good hunting, stalker.... Ron Swanson for president! (-: eladó bringás cuccok: https://bolha.testbike.hu/clList/userCls?uid=12723

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.