Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) ignisz


ignisz
senior tag

Régi 2.2.1-es portable utorrentet használok. A memóriát nem eszi.

(#18352) ksanc válasza sz.j (#18339) üzenetére


ksanc
őstag

akkor továbbra is megőrzi a dobozos verziók előnyeit,

Nem. Jelenleg minden frissítés az alaplaphoz fogja kötni a Win 10 licenszét, tökmindegy, hogy OEM vagy dobozos win 7/8-ról frissítetted. Ahogy Bali27 is írta.

Át tudom vinni asztali gépre? Szerintem igen, de meg kell próbálni.

Hát ugye az OEM verziók elvileg szintén egy adott hardverre aktiválódnak, ha pl. alaplapot cserélsz, mindjárt újra kell aktiválni. Viszont valamiért a Microsoft enged több aktiválást is egy OEM kulccsal totál különböző hardverekre is. Én eddig azt hiszem 3 különböző gépre próbáltam beaktiválni egy OEM kulcsot és sikerült is. De mindig csak egy gépen volt aktív.
De ez csak a korábbi Windows verziókra igaz, a Win 10-el ezt már nem lehet eljátszani.

[ Szerkesztve ]

(#18353) #14595328 válasza ksanc (#18352) üzenetére


#14595328
törölt tag

De, megőrzi. Benne van a licensz szerződésben is. Többen írták a fórumon is, hogy telefonon lehet utána aktiválni.

(#18354) ksanc válasza #14595328 (#18353) üzenetére


ksanc
őstag

Igaz, bocsánat. Valóban örökli a licensz tulajdonságait. :U

(#18355) artiny


artiny
őstag

Windows 10 telepitése kozben nem megy a billentyuzet, eger?

Annal a lepesnel ahol ki kell valasztani a nyelvet,nem tudok tovabb lepni mert nem mukodik az eger.
Az egeret,billentyuzet - probaltam usb 2 és 3 ban is elol hatul is a gepen.

de ahogy olvasva,masnal is elofordult mar ilyen:

http://www.tomshardware.co.uk/forum/51782-63-mouse-keyboard-stop-working-installing-windows

http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2365763/mouse-keyboard-stop-working-attempting-install.html

windows 8 telepitest elinditottam,ott viszont mukodik az eger/bill.
A biost is frissitettem.

(#18356) pendre54 válasza artiny (#18355) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Én 6 napja frissítettem Win 7-ről 10-esre. Azóta én is azt tapasztalom, hogy az UEFI-be belépve a billentyűzetet nem tudom használni, se USB2, se USB3-ba csatlakoztatva. Az egér viszont működik. Én úgy hidalom ár a problémát, ha olyan beállítást kell alkalmazni, amihez szükséges a billentyűzet, akkor egy PS/2-es átalakítót használok. Tesoro Durandal billentyűzetem van, szerencsére gyárilag járt hozzá ilyen átalakító, és az alaplapom is támogatja.
Próbálkozz ezzel, ha technikailag megoldható nálad. Csak billentyűzettel is lehet navigálni telepítéskor, és inkább erre van szükség, mint egérre.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#18357) snecy20 válasza Bali27 (#18303) üzenetére


snecy20
veterán

"Az "SP1"-et tudja valaki hogy mikor jön ki és hogy mi lesz benne?"

Konkrét SP1 nem lesz, vagy nincs betervezve, viszont kisebb-nagyobb update-ek folyamatos jelleggel igen.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18358) Doky586 válasza artiny (#18355) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nálam ugyan nem a 10 hanem a 7 telepítőjében jelentkezett ugyanez, de ennek engedélyezése a biosban helyreállította.:

Később miután feltelepült az OS, már vissza lehet disabled-re állítani (de bizonyos egereknél akkor sem).

[ Szerkesztve ]

(#18359) Doky586 válasza snecy20 (#18357) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én úgy tudom hogy akár naponta/hetente új telepítőt lehet letölteni (erre szolgál a MediaCreationTool) és emiatt évül el minden ~elmentett~ iso fileod.. A meglevő telepítésre meg folyamatosan jönnek a neten a frissítések. Emiatt nem lesz szükség SP-re..

(#18360) ksanc válasza Doky586 (#18359) üzenetére


ksanc
őstag

... meg azért, mert ha az MS valóban szolgáltatásként kezeli a Windows-t ezután, akkor nem is lesz rá szükség. A Windows 10 már úgy épül fel, hogy akár részenként, modulárisan is lehet frissíteni. Tehát x idő múlva akár már köze sem lesz az eredeti verzióhoz.

(#18361) Lassú Víz


Lassú Víz
őstag

Van valakinek arra tippje, hogy az automatikus karbantartás (vagy valami más?) miért ébreszti fel a gépet és engem :O akkor is, ha "A számítógép felébreszthető az ütemezett karbantartás idejére" opció nincs engedélyezve?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#18362) freelancer68 válasza sz.j (#18339) üzenetére


freelancer68
tag

Én is nem rég tudtam meg egy fórumtárs által linkelt hírből: [link]

"A dobozos (nem OEM) Windows 7, 8, illetve 8.1 tulajdonosoknak nem jó hír, hogy az ingyenes frissítési ajánlat a géphez kötődik, így a Windows 10-es frissítési licenc nem hordozható tovább másik számítógépre. Az a furcsa helyzet áll elő, hogy aki egy éven túl cseréli a program keretében frissített, Windows 10-et futtató gépét, az eredeti rendszert lesz kénytelen használni, vagy megvásárolhatja a Windows 10-et."

(#18363) ignisz


ignisz
senior tag

Sziasztok! Eltünt a start menüm és a keresés sem él. Minden segítséget köszönök.

(#18364) whYz válasza rbalint88 (#18272) üzenetére


whYz
addikt

Szia

Nekem is ugyanez volt a problemam.

Biost kellett frissiteni az volt a megoldas.

Ha az se segit akkor probalkozz azzal, hogy radugsz a laptopra egy masik monitort es azon elvileg lesz kep. Ha nincs masik monitor akkor nyomd meg a windows gombot es a P gombot egyszerre majd kettoszor a lefele gombot es enter, ha ez se valt be restart egy windows gomb + P es lefele gomb haromszor es enter.

(#18365) Djuree válasza Sanya (#18341) üzenetére


Djuree
félisten

"rendes" win10-et nem lehet még venni? nem akarok ilyennel tökölni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#18366) rbalint88 válasza whYz (#18364) üzenetére


rbalint88
addikt

Szia
Köszi a tippet, de sajnos nem segített a bios frissítése sem, az is megvolt még tegnap. Most még marad a 8.1, aztán ha sok szabadidőm lesz, rászánok egy hétvégét, csinálok mentést a mostani rendszerről és clean installal felrakom a 10-est.

(#18367) freelancer68 válasza Djuree (#18365) üzenetére


freelancer68
tag

Lehet már vemmi. Pl. ipon
vagy
szoftverabc

(#18368) Djuree válasza freelancer68 (#18367) üzenetére


Djuree
félisten

ejj de szép ára van. :DDD
így lehet megfontolandó inkább a frissítés, bár ugyis meg kell venni 1 év után...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#18369) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Tudom, ez nem teljesen Win10 kérdés, de végtére is a telepítéshez tartozik, ezért itt kérdem meg a következőt... A rendszerpartícióm kb. 16,5 GB adatot tartalmaz, ezt (meg a segédpartíciókat) a Lazesoft Recovery Suite-tal mentettem, "Drive to Image" opcióval.

Az normális, hogy az így mentett "*.lvi" képfájl csak ~9 GB lett? (Nem volt bekapcsolva a "Sector-by-Secor Copy" opció, annyi helyem azért nincs, de még így is gyanúsan kicsi lett a kép. Netán tömörített is közben? Ez utóbbit azért nem hiszem, mert mindössze 10 perc alatt végzett a tableten.)

(#18370) whYz válasza rbalint88 (#18366) üzenetére


whYz
addikt

En is 1 napot szivtam vele. Ha mas nem megy akkor safe mode-ban inditod a wint a win10 telepitovel, letorlod a drivert es letiltod a driver updateket.

Esetleg meg az segithet, hogy letiltod az intel vga-t biosban ha van benne masik.

(#18371) #14595328 válasza freelancer68 (#18362) üzenetére


#14595328
törölt tag

EULA

Ennél hivatalosabbat nehéz találni.

(#18372) whYz


whYz
addikt

Hat ezt nem hiszem el. Amikor azt hittem mar minden mukodik:

Chrome elindul es azonnal befagy. Probalom uninstallalni de azt se lehet mert az uninstallerje is befagy egybol.

WTF? :(((

(#18373) cattus válasza Djuree (#18368) üzenetére


cattus
őstag

bár ugyis meg kell venni 1 év után...

Ha jogtiszta rendszerről frissítesz, akkor addig használhatod ingyenesen, amíg tönkre nem negy alóla a hardware.

Do the thing!

(#18374) szunyi777 válasza Djuree (#18368) üzenetére


szunyi777
őstag

Miért is kellene megvenni 1 év után, ha hivatalosan frissited?!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#18375) Kernel válasza Crystalheart (#18369) üzenetére


Kernel
nagyúr

Értelmes klónozó program eleve nem teszi be a lemezképbe a lapozó- és hibernációs fájlt, ezeket a rendszer újrakreálja első induláskor.

Vannak programok, ami még ezen felül is ki tud hagyni bizonyos szemeteket, ez a dokumentációban le van írva, külön be kell jelölni, nem jut most eszembe a program neve.

A Rendszervisszaállítási pontok is feleslegesek általában, mivel nem azért mentünk lemezképet, hogy azon belül is még visszább lépjünk időben, ennek nincs túl sok értelme.

Amellett ezek a programok tömöríteni is szoktak, esetleg lehet választani több fokozatban, gyorsabb, lassabb, közepes például.

Szokott lenni belenézési lehetőség is a lemezképbe, amivel utólag ellenőrizni tudod a tartalmát.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18376) ferikek válasza Warter (#18344) üzenetére


ferikek
aktív tag

köszi, megnézem!

(#18377) spuros válasza leviske (#18310) üzenetére


spuros
őstag

32 bittel nem is próbálkoztam mert 5 giga rammal veszteséges lenne a dolog.. Hát ha nincs más ötlet nyakamba veszem az internetet. Köszönöm. :)

(#18378) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Más is kapott ma egy adag frissítést?Nekem most szedi lefelé.
Van benne kártevő-eltávolító,Cummulative meg nemtudom a többit,mert már leszedte.

(#18379) Angel2014 válasza Colos1 (#18350) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszönöm, mondjuk én tiszta telepìtést csinàltam és nem csatkakoztam sehovà és nem töltöttem le béta verziót sem akkor ez a lehetőség miért van benne nem értem.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#18380) zalderan válasza Crystalheart (#18369) üzenetére


zalderan
csendes tag

Valószínű, hogy a tömörítés be volt kapcsolva, mivel tudja. [link]
Nekem az Acronis 7 perc alatt ment el- és állít vissza egy 80gigás particiót.

[ Szerkesztve ]

(#18381) ksanc válasza Kernel (#18375) üzenetére


ksanc
őstag

a lapozó- és hibernációs fájlt, ezeket a rendszer újrakreálja első induláskor.

Hát a hibernációs fájlt az kétlem, hogy szó nélkül kihagyná bármelyik értelmes progi. Ki mondta, hogy nem hibernáltam a gépet hanem rendesen kikapcsoltam? Szóval ezt biztosan beleteszi.
A lapozó fájl akár ki is maradhatna, bár én pl. azt nem a rendszerpartíción szoktam létrehozni.

Eddig még senki sem emlegette az AOMEI Backupper progit, pedig hosszas keresgélés és próbálgatás után nekem ez vált be igazán. Mindent tud az ingyenes verzió is, ami a mentéshez/klónozáshoz/visszaállításhoz kell, legyen az komplett disk, vagy a partíciók egyenként, vagy akár komplett rendszermásolás másik lemezre, akár változó partíciókiosztással.

[ Szerkesztve ]

(#18382) freelancer68 válasza szunyi777 (#18374) üzenetére


freelancer68
tag

Talán azért, mert dobozos win 7 van és ha 1 év után hardvert cserél, akkor csak win 7-et tud majd rátenni és akkor már nem lesz ingyenes frissítés win 10-re.

(#18383) Crystalheart válasza Kernel (#18375) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Számításba vettem ezeket is, de egyrészt rendszer-visszaállítás nincs bekapcsolva - 28 gigás SSD-n még jó -, a lapozófájl és a hibernációs fájl együtt is csak 2-3 GB. Nem tudom, hogyan jön ki ez a kis méret. A Lazesoft programja ingyenes (de állítólag megbízható, meg a win regkulcsokat is ezzel szedtem ki a halál után), minden beállítási lehetőség annyi, hogy a "Sector-by-Secor Copy" opció ki van-e pipálva vagy nincs.

Nem szeretnék hoppon maradni, ha egyszer valaha újra kell húzni a rendszert, inkább most tájékozódom, hogy nem valami hiba okozza-e ezt.

zalderan: Köszönöm, igaz, nem találtam erre vonatkozó beállítást vagy infót a programon belül. Mondjuk gyanús, hogy 10 perc alatt készen lett, az egy sima másolás ideje.

[ Szerkesztve ]

(#18384) Kernel válasza ksanc (#18381) üzenetére


Kernel
nagyúr

Amikor egy rendszerről lemezképet készítünk, azt eleve nincs értelme hibernálni, le kell állítani normálisan.

Vagy a működő rendszerből is lehet indítani lemezképkészítést, az árnyékmásolat-szolgáltatást kihasználva. Ha él a rendszer, nyilván nincs hibernálva.

Szóval ezt biztosan beleteszi.

Ezt mi alapján jelented ki ekkora magabiztossággal? Régen a Ghost is mindig kihagyta, az Acronis is, ha jól emlékszem.

Tehát az állításod így ebben a formában nem igaz.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18385) szunyi777 válasza freelancer68 (#18382) üzenetére


szunyi777
őstag

MS supporton sem aktiválható? Érdekes...

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#18386) freelancer68 válasza szunyi777 (#18385) üzenetére


freelancer68
tag

Olvasd el amit linkeltem. Tóth András Mihály, a Microsoft Windows üzletágvezetője adja meg a válaszokat.

"A dobozos Windows 7, 8, illetve 8.1 tulajdonosok számára azonban rossz hírünk is akad: a frissítési akció gépre szól.

Ha műszaki hibából adódóan valamilyen fő komponenst cserélni kellett a gépen, az ügyfélszolgálat segít majd a rendszer megtartásában. A dobozos (nem OEM) Windows 7, 8, illetve 8.1 tulajdonosoknak nem jó hír, hogy az ingyenes frissítési ajánlat a géphez kötődik, így a Windows 10-es frissítési licenc nem hordozható tovább másik számítógépre. Az a furcsa helyzet áll elő, hogy aki egy éven túl cseréli a program keretében frissített, Windows 10-et futtató gépét, az eredeti rendszert lesz kénytelen használni, vagy megvásárolhatja a Windows 10-et."

(#18387) ksanc válasza freelancer68 (#18386) üzenetére


ksanc
őstag

Magyarán mégsem viszi tovább a dobozos verzió licenszjogait. Egy éven túl biztosan nem. :(

Kernel: A Ghost nem hagyta ki biztosan, csak ha beállítottad neki...
Alapvetően a partíció vagy komplett lemez másolása, mentése MINDEN adatot érint, a programok nem fogják önkényesen ezt- vagy azt kihagyni. Ez mindig beállítás kérdése.
Működő rendszer alól komplett mentést készíteni... lehetőségnek nem rossz, én a magam részéről hanyagolom az ilyeneket.

Amikor egy rendszerről lemezképet készítünk, azt eleve nincs értelme hibernálni, le kell állítani normálisan.
Ez alapból még igaz is. Mondjuk úgy, hogy így a tuti :) Ezzel egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#18388) szunyi777 válasza freelancer68 (#18386) üzenetére


szunyi777
őstag

Akkor kuka?! Érdekes... :Y

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#18389) dui


dui
aktív tag

Ez mennyire normális friss telepítésnél?

(#18390) Kernel válasza ksanc (#18381) üzenetére


Kernel
nagyúr

Will backup store hiberfil.sys and pagefile.sys?

Only Disk Backup function will backup the pagefile.sys and hiberfil.sys.

Tehát a teljes HDD mentése esetén, amikor az első szektortól az utolsóig mindent levesz, abban nyilván benne vannak ezek is, és ez programtól függetlenül természetes.

Egyébként értelmetlenségből kifolyólag felesleges.

Megmondom őszintén, kicsit kezdem már unni, hogy ebben a topikban mindig az veszi el az időt (akár a másoknak való segítéstől is) hogy szinte minden hozzászólásomba beleköt valaki, amúgy tök értelmetlenül.

De csak csináljátok, nekem is akad azért fegyvertáram, nem tegnap kezdtem.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18391) Воланд válasza freelancer68 (#18386) üzenetére


Воланд
titán

a magyar ms rosszul tudja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18392) freelancer68 válasza szunyi777 (#18388) üzenetére


freelancer68
tag

Nekem ebből az jött le, ha továbbra is windows 10-et akarsz használni előbb-utóbb meg kell majd venni.

(#18393) szunyi777 válasza freelancer68 (#18392) üzenetére


szunyi777
őstag

Nekem Retail kulcsom van, annál nincs ilyen korlát..

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#18394) ksanc válasza Kernel (#18390) üzenetére


ksanc
őstag

Elég messze volt ez a belekötéstől, hacsak neked nem az minden, ami nem egyezik a te véleményeddel.
Fegyvertárad? Mire? A kötözködésre? Gratulálok.

Nem mindegyik program működik hasonlóan. Az általad emlegetett így működik, csak Disk Backup esetén menti ezeket a fájlokat is. De nem ez az egyetlen út a boldogsághoz...

[ Szerkesztve ]

(#18395) freelancer68 válasza szunyi777 (#18393) üzenetére


freelancer68
tag

Nekem is dobozos retail ultimate windows 7-esem van, ezért is érdekel, hogy mi lesz majd ha 1 év után gépet cserélek. Ha belegondolok, csak ezt a win7-et tudom majd feltenni (nincs win10-es kódom), de akkor már nem lesz ingyenes frissítés.

(#18396) Dr. Akula válasza freelancer68 (#18386) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Majd meglátjuk. Mindenesetre van még pár win7/8-am a polcon amit be tudok áldozni alaplapcsere után. :) (Persze csak 1 évig.)

[ Szerkesztve ]

(#18397) Crystalheart válasza ksanc (#18394) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Utánanéztem, a Lazesoft sem menti ezeket a fájlokat, de mint említettem, ezek 2 GB-ot tesznek ki. Mindenképp tömörítenie kellett valahogy, hogy elérje ezt a méretet.

(#18398) Kernel válasza ksanc (#18394) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak ez az általad emlegetett AOMEI program, eszerint nem sikerült még kiismerni a működését, ezért közöltél téves állítást.

Ami a józan logikának is ellentmond mellesleg.

(#18397) Crystalheart

Megpróbálnék belenézni a lemezképbe, ha a program ad rá lehetőséget, vagy elővennék egy HDD-t a lomtárból, felnyomnám, kipróbálnám.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18399) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hi all

Csak nálam indul lassabban a Win 10,mint a 8.1 ?

50s-ig tölt,utána jön a jelszó és utána még 30s amíg tudom használni.
Win 8.1 alatt ez az egész lezajlott kb 40s alatt.

Természetesen töredezettség mentesítve van a hdd. Alig 3 hetes a rendszer,pár progival,szóval nem értem, nagyon kinyírós :)

Vagy pattintsak be egy ssd-t?

(#18400) kaszaf válasza Воланд (#18391) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szerintem ha veszek új alaplapot, feltelepítem rá a dobozos 8.1-et majd frissítek 10-re az működni fog. Függetlenül attól, hogy már ezzel a kulccsal egy másik lappal már megtettem korábban.

Ha az ezen a módon frissített win 10-ből kinyerem a kulcsot azzal már nem biztos, hogy tudok telepíteni de nem tartom kizártnak. Retail channelen van a win 10-em megnéztem.

De ezek csak feltételezésen alapuló találgatások a részemről.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.