Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) Joshi válasza Pisztillus (#18699) üzenetére


Joshi
titán

Igen, már tudom szóval nekem az nem jó. Erre esetleg? :B

(#18702) SP4C3 válasza #58000384 (#18696) üzenetére


SP4C3
veterán

"Nem az interneten van reklám, hanem a weboldalakon, amiket nem az internet tart fent, és nem ingyen. Ha idegesítő reklámok vannak, akkor jelezd az oldal tulajának (aki valószínűleg tojik majd rá)."

Helytálló, amit írtál. Az a baj, hogy már a legnagyobb oldalak is kezdik ezt "kíszürkítjük az oldalt, bedobunk egy ablakot, ahová e-mail címet kérünk (körlevélre való feliratkozás) és hasonlók", ezek úgy a tizedik látogatásra, már elég idegesítőek tudnak lenni, főleg ha 1 pixellel mellé clickelünk és nem a picsányi "x"-re kattintunk már át is leszünk irányítva. Ilyen-olyan promóciók, melyre csak azt mondják, hogy "most olcsóbb", holott ugyanazon az áron kínálják a reklámaikban a termékeket, mint a valódi "alap" áruk.

Időközben jöttek az "anti adblock" html scriptek, amivel az oldal érzékeli, ha van adblock-od és kitakarja a teljes oldalt, amíg az bekapcsolva van stb...

Mondjuk torrent oldalakon, online filmek és egyéb illegális oldalakon nem kell csodálkozni a reklámok miatt, azok ott megérhetőek, de nagy részét megoldja az adblock és az avast pluginja is.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#18703) ignisz válasza Popes (#18695) üzenetére


ignisz
senior tag

Lefuttattam még egyszer. Ugyanaz. Nem változott semmi. A log-ban jó néhány warning bejegyzés van. Való színűleg újratelepítem a gépet este.

(#18704) Popes válasza ignisz (#18703) üzenetére


Popes
őstag

Mielőtt újrarakod a telepítő javítás funkcióival még próbálkozhatsz hátha onnan alapra vissza tudja állítani.

Deus ex machina

(#18705) ignisz válasza Popes (#18704) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm a segítséget.

(#18706) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Valaki nem tudja, hogy elindult-e már újra az insider program? Be lehet aktiválni már a windows-t insiderként?

(#18707) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Sziasztok, nekem is megjött a 8.1-re a Win 10 Pro.
Amennyire nem jött be a Win 8/8.1, eddig annyira bejövős a 10.
Egy problémám van eddig:
Az email kliens nem szeretne Google-fiókot regisztrálni.
Amikor ráklikkelek az add account-ra, kiválasztom a Google-t ezt a hibakódot dobja:

0x8007042b

Mi lehet a baj?
A másik kérdésem meg az, hogy hogyan lehet beállítani az email klienst hogy automatikusan szinkronizálja a fiókokat?

Köszi!

(#18708) GEPESZ66 válasza Fitzgerald (#18707) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Gond van még az email-kliensel.
Javításra vár.

(#18709) paye válasza GEPESZ66 (#18708) üzenetére


paye
tag

Az is... :W

(#18710) yodamester10


yodamester10
őstag

Erre tud valaki valami megoldást,mert megőrjít hogy nem áll le a gép :W
Samsung 850-re telepítve gyors leállítás kikapcsolva és mégis ezt csinálja.

(#18711) Pisztillus válasza Joshi (#18701) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ebben az esetben neked mindenképp dobozos (retail) windowsra van szükséged, ez nem köti hozzá magát az alaplaphoz (mint az OEM), és így később másik gépre is átvihető. (Viszont egyszerre csak egy gépen használható.) Windows 10 esetében ez jelenleg a MS Store-ban érhető el, míg windows 8.1 esetében a szokásos webáruházakban.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#18712) Kolondrum


Kolondrum
félisten

No uraim, hova küldhetem a számlát adatvesztés ügyében? 10évnyi kép és videó anyag rólam meg páromról, 10 év fontos adatai, dokumentumok stb egy pillanat alatt elszállt. Este 9-re a getdata talán visszanyer valamit belőlük. Történt (MSI Z77 mpower), hogy nagy lelkesen a frissen megjött 3.0-ás USB caddy-t rádugtam a gépre, benne az 500-as HDD-vel. Fel-le-fel-le dobálja olyan gyorsan mint a géppuska. Egy körforgásba kezd és nem lehet leválasztani, mert nincs úgymond mit. Amikor kikapcsolod a gépet majd be az fogad, hogy: FORMÁZZA? MEg az anyucikádat azt. microSD-t is kinyírta, az már teszt volt. Mondom a caddy a rossz, de nem, az OS csinálja. A hideg kiráz ha arra gondolok mi tűnt el, főleg pár olyan dolog, hogy ne tudjátok meg.. Tehát *** **** !

(#18713) #58000384 válasza t72killer (#18698) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha gyűjtenek ilyen adatot, akkor az nem lesz leírva sehol. Viszont ha kiderülne bármi hasonló, akkor az EU-tól kezdve mindenki a... lábukra lépne, szóval nem hiszem, hogy annyira megkockáztatnák a dolgot, főleg a vállalati ügyfelek körében.
Elvileg a nem önkéntesen megadott adatok begyűjtésével azonosításra alkalmas infó nem kerül ki.

SP4C3: Erre van az Adblock+Element Hiding Helper. Csak kiválasztod azt, amit nem akarsz látni (pl. elsötétítés, beúszó akármi ami kitakar egy gombot), és onnantól az nem lesz ott. Remélem, hogy az Edge is megkapja ezeket, mert tableten azt használom, és a sok reklám bizonyos oldalakon engem is idegesít.

(#18714) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Helló!

Érdeklődnék, hogy az Edge böngészőben meglehet-e oldani, hogy amikor a netről töltök le valamit felajánlja, hogy hova töltse le és ne automatikusan a c/user/download mappába mentse?

(#18715) #14595328 válasza Vadászmenyét (#18714) üzenetére


#14595328
törölt tag

Még nem.

(#18716) t72killer válasza Kolondrum (#18712) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

pffh. A caddy-n kívül más lehetőséged van a winyó elérésére? Sztem az okozta a problémát. Ha hardveresen nem sérült a winyó (remélhetőleg nem adott neki extrém feszültséget az a vacak...), akkor getdataback-el vissza fogod kapni az adatokat, csak ne írj rá semmit.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18717) #25583896 válasza Kolondrum (#18712) üzenetére


#25583896
törölt tag

A fontos adatokról mindig van backup. Amiről nincs, az nem fontos.
(Amúgy ha tönkrement volna a HDD, akkor mit csinálsz? Mármint nem az OS miatt, hanem egyébként... Így még sokkal jobban jártál, mert ha még működik a lemez és nem lett rá írva azóta semmi, akkor 100%-ban visszaállítható minden adat.)

#18718: mondjuk másik HDD-re? A leírtak alapján úgy értelmezem, hogy csak ezen az 500-ason voltak meg az idő során elmentegetett dolgok, márpedig ha tényleg fontos adatokról van szó, akkor az a minimum, hogy egy másik tárolóra szinkronizálod a tartalmat. Sokan sajnálják rá az időt/pénzt, hogy mentést készítsenek, aztán amikor megtörténik a baj, akkor jön az, hogy mégiscsak jól jött volna egy backup. Szinte biztos vagyok benne, hogy vissza tudsz állítani mindent, de ezentúl vedd figyelembe (és mindenki más is), hogy az az adat, ami csak egy példányban van meg, bármikor elveszhet.

[ Szerkesztve ]

(#18718) Kolondrum válasza t72killer (#18716) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem a caddy a rossz, sima microSD-t is fel le dobálja és eltűnik róla a partíció. Most keresi az adatokat, órák óta csinálja. Csak 3.0-ás csatin ilyen. Most is ezen a caddy-n van csak 2.0-ás porton és mentem amit lehet. Csodát várok tőle. Még soha nem volt adatvesztésem. Tudtam én, hogy a 13.-a gáz nap...

Oki23! Hova? Ez volt a mentőöv, úgymond ahova minden értéket lementettem. Ez a kis 500-as volt a "múlt". 1998-as adatokat is őrzött. Valszinleg nem fogtam fel, mert nem borultam nagyon ki.

t72killer! NEm volt rá írva a hiba óta.

[ Szerkesztve ]

(#18719) #14595328 válasza Kolondrum (#18718) üzenetére


#14595328
törölt tag

Ha nem volt rá írva, jók az esélyeid! GetDataBack-et használsz? Azon ne lepődj meg, ha esetleg nem az eredeti nevén lesz meg a fájl.

(#18720) Kolondrum válasza #14595328 (#18719) üzenetére


Kolondrum
félisten

Semmit nem írtam rá. Valami csak meglesz. közel 7000 mappát talált már és több mint 90.000 fájlt. Ez még semmi amúgy ami kéne. :)) Sört valaki? :DD

(#18721) t72killer válasza Kolondrum (#18718) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A törölt partíció még nem katasztrófa, elvileg a getdataback tud mit kezdeni a szituval. Anno egy linuxos cuccot is használtam amikor egyszer sikerült egy melós noti rendszerpartícióját totál gajravágtam. Visszaállítás után még a rátelepített XP is simán bootolt:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18722) #14595328 válasza t72killer (#18721) üzenetére


#14595328
törölt tag

Ha nem nincs felülírás, szinte minden visszaállítható. Még gyors formázás, partícionálás után is. Legalábbis eddig ezt tapasztaltam, de szerencsére igen ritkán volt erre szükség.

(#18723) King Unique válasza t72killer (#18716) üzenetére


King Unique
titán

Bár azt nem írta, hogy másik Windows alatt, hogy muzsikál az a caddy, de sanszos, hogy az is ludas.
Amúgy notivinyókat eleve nem is ilyenekben szokás külsőként használni, hanem sima 2,5" külső USB-s házakban.

(#18724) Aarpok válasza dredjudge84 (#18706) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen működik újra az insider program.

Аарпок

(#18725) Kolondrum válasza King Unique (#18723) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ugyan azon a rendszeren, sőt gép alatt is muzsikál szépen, de csak 2.0-ás porton. Sőt laptopon is megy 2.0-án. Azon csak az van. OS gond, bár sztem driver amit ő maga feltett.

[ Szerkesztve ]

(#18726) #58000384 válasza Kolondrum (#18725) üzenetére


#58000384
törölt tag

Jó lenne tudni, hogy másik gépen USB3-ba dugva mit csinálna. Vannak eszközök amik érdekes dolgokat művelnek akkor.

(#18727) Kolondrum válasza #58000384 (#18726) üzenetére


Kolondrum
félisten

A házban csak nekem van modern gépem, csak ebben van 3.0-ás. Még ismi körben sincs 3.0. :)) Az lesz ,hogy visszalépek 2.0-ra, ettől meg megválok.

(#18728) King Unique válasza Kolondrum (#18725) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha maga a caddy 3.0 és nem a gép 3.0 portja rossz (mást is eldobál, másik portban próbálva?), akkor az illesztőprogram, illetve a 2 chip nem megfelelő együttműködésének a hibája. Vagy esetleg maga az OS is okozhatja, bár én sok, különféle chipes külső házat rápróbáltam a 10-esre, de nem tapasztaltam hibát.

Azt megtudhatjuk, hogy pontosan milyen caddy ez (link), csak hogy más nehogy ilyet vegyen és szívjon vele? Illetve, ha HDS esetleg felismeri, akkor mi a VID-PID azonosítója [link]?

[ Szerkesztve ]

(#18729) King Unique válasza Kolondrum (#18727) üzenetére


King Unique
titán

Sőt akár még azt is érdemes megnézni, hogy nem-e a Wi-Fi zavarja!
Nem egy panasz volt már erre, hogy ahol be volt kapcsolva, vagy túl közel volt az antenna a 3.0 porthoz, ott szakadozott az adatátvitel, eldobálta stb. De volt akinél egy túl közel lévő Bluetooth vevő kavart be.

[ Szerkesztve ]

(#18730) Kolondrum válasza King Unique (#18729) üzenetére


Kolondrum
félisten

wifi? A driver fent van de nem megy pedig felismeri. Amúgy pár centire van az antenna, de nem megy. Nem nagyon érdekel, csak az adatok legyenek meg. Még kb 2 óra és nyilatkozik a program mire jutott.
Még mindig azt vallom a 2009-es notin KB zökkenőmentesen megy minden, még a modern asztalin nem. Amúgy a noti néha fagy amikor megjelenik az asztal. A HDD leg úgy marad és az egér is megáll. Nekem kicsit úgy tűnik ez egy alap, vagy mondjuk elhamarkodottnak. Megy megy, de még nem kerek teljesen a rendszer. Rengeteg fura buggal találkoztam már, mint pl magától visszakapcsoló dolgok szemem láttára bla bla bla.

(#18731) dredjudge84 válasza Aarpok (#18724) üzenetére


dredjudge84
őstag

És akkor hogyan tudom beaktiválni insiderként a frissen telepített win 10 prot? Vagy a home aktiválódik csak insidereknek?

[ Szerkesztve ]

(#18732) Poplacsek válasza Amur (#15140) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Köszi a leírást! :R :R
Két kérdésem van:
10. pont: "Alkalmazások és szolgáltatások" -ra ha kattintok akkor semmi nem nyílik meg, mintha lefagyna az egész hiába is várom.. Ennek mi lehet az oka?
18. pont: Ennek a hosts file módosításnak mi a lényege? Ezt még nem csináltam meg.

(#18733) justaview


justaview
őstag

Szerintetek a Gépházban ez a piros (vagy narancs :) ) mondat mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#18734) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Egy hete megtörtént a frissítés Win 7-ről, az aktiválással nem volt gond. Nézegettem az Aida 64-et, és ott a Windowsnál írja a termékkulcsot, ami értelemszerűen már nem azonos a Win 7-essel. Ez a most látható, szerintetek mennyire valós? Tudom, hogy egy tiszta újratelepítésnél már nem szükséges megadni a termékkulcsot, de ha tegyük fel mégis beírnám ezt, mennyi az esély, hogy rendben találná?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#18735) King Unique válasza Kolondrum (#18730) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a Wi-Fi zavarja bizonyos esetekben az USB 3.0-át, mert ugye 2,4/ 5 Ghz és a 3.0 max frekvenciája is 5 Ghz. USB 2.0 meg ennek közelében sincs és ott nyilván nem kavar be.
Azt osztom, hogy még nagyon bugos a rendszer, akárki akármennyire is fényezi, de ebben az esetben nekem ez a caddy is sántít egy picit.

(#18736) hamizoli válasza justaview (#18733) üzenetére


hamizoli
tag

[link]

régi név:hammer1

(#18737) t72killer válasza justaview (#18733) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem mintha akkor jött volna elő, miután a group policy editorban turkáltam.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18738) Dr. Akula válasza King Unique (#18729) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nálam meg simán csak szar. Semmi nincs mellette, mégis mindig eldobja magát másolás közben.

(#18739) labeda válasza Pisztillus (#18711) üzenetére


labeda
aktív tag

Szia! A linkelt verziónál a felajánlott letöltési lehetőséggel dobozos termékként kapom meg a home verziót?

(#18740) Aarpok válasza dredjudge84 (#18731) üzenetére


Aarpok
őstag

Ezt passzolom nekem még aktiválta saját magát pedig nem adtam neki semmilyen kulcsot (bár nekem volt már frissítésként és tisztán is a rendszer a gépemen,lehet azért aktiválta) Utána feltettem az insider hud programot WU résznél kattintottam az insider nél a kezdésre és pár info után kérte az újraindítást.Újraindítás után már bent voltam az insider programban bár én most 8.1 - en vagyok volt egy - két bosszúság a rendszerrel.

Аарпок

(#18741) King Unique válasza Dr. Akula (#18738) üzenetére


King Unique
titán

Ilyen is előfordul 3.0-án...de hogy bármit is lehessen mondani, ahhoz meg kell nézni pár dolgot, illetve a releváns topikokban érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#18742) #56474624 válasza #14595328 (#18715) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem lennék meglepve, ha ez így is maradna, a metrós IE-ben sincs ilyen opció mai napig. Komolyan nem értem, miért fáj az a Microsoftnak, hogy én nem akarok minden egyes letöltésnél az SSD-mre írni, hanem kijelölném, hogy vinyón belül hova. Fene a fogyatékos programjaikba már, komolyan... :W

(#18743) justaview válasza hamizoli (#18736) üzenetére


justaview
őstag

Köszönöm. (bár a megjelenő mondat továbbra is értelmetlen számomra :) )

(#18737) t72killer Nekem olyan nincsen, az csak PRO-ban van, ha jól tudom.

(#18744) t72killer válasza justaview (#18743) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, pro+enterprise (esetleg educ)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18745) Đusty válasza #56474624 (#18742) üzenetére


Đusty
addikt

Ez tényleg több mint szánalmas, aztán meg csodálkoznak, hogy lassan a kutya se használja a böngészőjüket.

(#18746) #14595328 válasza #56474624 (#18742) üzenetére


#14595328
törölt tag

Metrós IE-t csak tabon használtam, ott meg olyan gyakran töltöttem le, hogy ez fel sem tűnt :D

Remélem nem fogják kihagyni ezt a beállítást, nem látnám értelmét. Amúgy eddig nekem egész pozitívak a tapasztalataim az Edge-dzsel, természetesen leszámítva az ismert hiányosságokat (bővítmények, mentés, swipe, stb...). Ha jól rémlik, registry turkálással lehetett cserélni a letöltési mappát, de annyira nem érdekelt, hogy foglalkozzak vele. Azt hiszem ez a megoldás, de nem próbáltam!

(#18747) vlevi


vlevi
nagyúr

Azért nagy kötsög ez az edge!
Firefoxot tőteném, edge-el, de nem indul el sehol semmi letöltés.

(#18748) CyberPunk666 válasza #56474624 (#18742) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Akkor miért nem rakod a letöltések mappát a winyóra?

(#18749) Kernel válasza vlevi (#18747) üzenetére


Kernel
nagyúr

Próbáld ezt a linket: https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all/

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18750) juve600


juve600
nagyúr

üdv

ismerősnek nem sikerül a frisssités

win 8.1 pro 64 bit EREDETI

toolkittel frissitene:
-letölt,telepit
-indit
- kis kék ablak,utánna SAJNOS HIBA TÖRTÉNT és egy számkód
8x8007002-0x20016

utánna csinál egy WINDOWS BT mappát és ennyi

mi lehet a gond ??????????

le van frissitve a 8.1,automata frissités beállitva

:R :R :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.