Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) NyuszyCaster válasza dui (#18499) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Sajnálom nem tudom de nekem nem volt ilyen

HTC desire 500

(#18502) pendre54 válasza Partyface007 (#18495) üzenetére


pendre54
addikt

Kösz, de ha erre gondoltál, ez eddig is be volt kapcsolva:
[/L]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#18503) Döglött Róka válasza dui (#18499) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nyers install?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#18504) daimonion válasza bandras0226 (#18497) üzenetére


daimonion
senior tag

Fényképek a neve és a minden alkalmazásnál megtalálod vagy ki van tűzve alapból a startképernyőre

(#18505) Partyface007 válasza pendre54 (#18502) üzenetére


Partyface007
őstag

igen erre

meg arra tippeltem ha ez be van kapcsolva akkor win update elött készít restore point-ot..

most bekapcsoltam tesztképpen majd megnézem nálam csinál-e....

(#18506) Partyface007 válasza NyuszyCaster (#18496) üzenetére


Partyface007
őstag

tudom nem vígasztal de nem te vagy az egyetlen

link

mondjuk ez win7-re van írva...

de ellenőrizd hogy a hibernáció engedélyezve van-e a power settingsnél ha igen kapcsold ki

[ Szerkesztve ]

(#18507) bandras0226 válasza daimonion (#18504) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Nem erre gondoltam hanem a régi képnézegetőre. Ezt próbáltam de nem jó nekem. :(

De azért köszi.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#18508) csƵ


csƵ
őstag

Elég nagy bajban vagyok. Elvesződött a rendszergazdai jogom, emiatt újra akartam húzni a rendszert 0-ról. Viszont ennek hiányában telepíteni se engedi a MediaCreationTool-t.
Mi a fenét csináljak?

(#18509) Liliom86


Liliom86
csendes tag

Sziasztok.
Olvastam,hogy Microsoft fiókkal nem lehet be állítani az automatikus bejelentkezést,mindig be kell írni a jelszót.
"netplwiz" dolgot próbáltam előtte mielőtt utána néztem,nem jött be.
Valóban nem lehet megoldani,akkor? Helyi fiókkal tudom,hogy automatikusan belép,de Microsoft..?

(#18510) NyuszyCaster válasza Partyface007 (#18506) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

ne haragudj de nem találom...

HTC desire 500

(#18511) bzoley válasza Liliom86 (#18509) üzenetére


bzoley
veterán

De lehet, úgy ahogy leírtad.

(#18512) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az Edge nálam is kifagyott, csak az újraindítás segített.

(#18513) sz.j válasza lanw (#18476) üzenetére


sz.j
nagyúr

" ... Nálam is volt ilyen gond.Az újra telepítés segített,de nem tudom mi okozta"

Lehet, hogy ez: "Itt az első nagy Windows 10-baki"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18514) NyuszyCaster válasza Partyface007 (#18506) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

közben meg van és ki van kapcsolva ha arra gondolsz mikor lője le a monitort és mikor vonuljon alvó állapotba mind a 2 soha/soha

HTC desire 500

(#18515) NyuszyCaster válasza sz.j (#18513) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

nem tudom ez a frissités nekem is fönt van de semmi gondot nem okozott hacsak.. nem ettől vannak a restartok de miért pont mindig du 4 körül??

HTC desire 500

(#18516) Liliom86 válasza bzoley (#18511) üzenetére


Liliom86
csendes tag

Az úgy nem jött be.Egyik gépünkön se.

(#18517) gbela válasza Liliom86 (#18516) üzenetére


gbela
senior tag

Én is netplwiz-ben csináltam, pipa kivesz (figyelni kell h jó accnál vedd ki), kétszer jelszó, és loginnél nem kér többször. Más kérdés h lock screen-re ez nem vonatkozik, amikor a tabletem leraktam, 2perc mulva lock screen és kért jelszot mindig, ehhez külön az egész lockscreent ki kellett kapcsolnom.

(#18518) dkpisti


dkpisti
tag

Edge állandóan szétfagy nem válaszol a weblap stb üzenet erre van megoldás? i3,4gb ram szal nem a gép kevés

[ Szerkesztve ]

(#18519) GEPESZ66 válasza dkpisti (#18518) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Inkább a Chrome-t használom.

(#18520) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Ket hibam van:
1. Nem tudnak nekem uzenetet kuldeni, mert azt irja tele van a mailboxom.. Es kuldeni sem tudok..
A 2., hogy elkezdtem torolni a maileket(kb 100 volt) de ezeket nem torli, sot, keszit ugyanarrol az emailrol ket vagy akar 5 emailt is.(ezeket persze mindd lattam) van valami megoldas?

Samsung Galaxy A55 5G

(#18521) DrDobos válasza DrDobos (#18520) üzenetére


DrDobos
őstag

Micr.outlookrol van szo!!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#18522) Döglött Róka válasza dkpisti (#18518) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szar az edge sajnos, hasznalj mast.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#18523) csƵ


csƵ
őstag

Ha az .iso tartalmát átmásolom egy pendrive-ra, akkor bootolható lesz?

(#18524) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

igazából csak most vettem észre egy fura dolgot
digi netem van és hiába ugy csináltam mint a 8.1 nél mégis telefonos kapcsolatnak jelzi
esetleg másnál is igy van?

[link]

HTC desire 500

(#18525) NyuszyCaster válasza csƵ (#18523) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

szerintem nem inkább olvass vissza és csináld rufusal

HTC desire 500

(#18526) t72killer válasza csƵ (#18523) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha GPT-rendszerben fat32-re van formázva, akkor UEFI-s gépre bootolni fog, simán - én is így telepítek mostanában. (MBR+fat32-es usb-ről azt mondta itt egy kolléga, hogy úgy nem megy).

Ha régebbi a géped és BIOS/MBR rendszert szeretnél, akkor viszont mókolni kell a bootloaderrel vagy manuálisan vagy rufusszal.

#18525: NyuszyCaster: debizony, modern (=UEFI) gépeken simán megy a dolog, én már nem RUFUS-ozom egy ideje.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18527) lanw válasza sz.j (#18513) üzenetére


lanw
aktív tag

akkor hiába törölgettem le egyesével az összes frissítést.legalább tudom mi volt az.

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#18528) #27813376


#27813376
törölt tag

A defender mindig jelez, hogy at kell vizsgalni a gepet. Kb. naponta tobbszor. Ezt el lehet tuntetni? Hogy ne ugasson. Masik, hogy a jelszot (pin) ki tudom kapcsolni, h ne kerje?

(#18529) Kernel válasza csƵ (#18523) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha szokványos telepítőre van szükség, akkor csak NTFS-re kell formázni, érdemes aktívként megjelölni (ha nem is minden alaplap igényli), rámásolni, kész.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18530) NyuszyCaster válasza t72killer (#18526) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

nem tudom nekem is ufi s a deszka asus a88x-gamer de nem tudom miben jobb az uefi nint a nem uefi én még nem telepitettem uefi ben

HTC desire 500

(#18531) csƵ válasza t72killer (#18526) üzenetére


csƵ
őstag

Most ez félig kínai volt.
UEFI van a gépen, amire akarom telepíteni. Amin elkészítem a bootolható pendrive-ot, az egy régi XP-s gép.

(#18532) NyuszyCaster válasza csƵ (#18531) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

fat32 re formázd a pent és másold át a cuccot és kész

ez nekem is uj

HTC desire 500

(#18533) Kernel válasza csƵ (#18531) üzenetére


Kernel
nagyúr

XP estén más a helyzet, korábban írtam róla: [link]

Ezzel megoldható:

https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool

Szerintem nem az a lényeg, hogy UEFI-van a gépen, enyémen is van, de nem arra van beállítva. Így nem egyértelmű, hogy mi a célod.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18534) dui válasza Döglött Róka (#18503) üzenetére


dui
aktív tag

Teljesen, format C, minden (jog)tiszta.

(#18535) GEPESZ66 válasza NyuszyCaster (#18525) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Rufus alkalmas arra is, hogy a Kaspersky Rescue Disk ISO-t is kiírjuk?

(#18536) Kernel válasza NyuszyCaster (#18532) üzenetére


Kernel
nagyúr

FAT32-vel az a probléma, ha NT-alapú rendszerben formázza a Lemezkezelővel, annak indítószektora az Ntldr-t indítja.

Ehhez a telepítőhöz viszont más indítószektor szükséges (ami a bootmgr-t indítja), ami Vista-alapú rendszerben formázható, azon belül is csak az NTFS alkalmas. FAT32 nem tudja ezt, Win7-ben sem, eleve a rendszer sem telepíthető FAT32-re, az indítószektort sem alakították ki ennek megfelelően.

Teljesen más kérdés a Rufus-trükközés, UEFI stb., én most csak a normál telepítőről beszélek.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18537) csƵ válasza Kernel (#18533) üzenetére


csƵ
őstag

És, ha Win10 rendszer alól csinálom?

(#18538) Zsüll


Zsüll
tag

Sziasztok. Windows Insider program lévén telepítettem a win 10 emet. Bosszant,hogy még mindig nem magyar. Mikor lesz az? Hogy tudnám áttenni rá? 10162 build

(#18539) t72killer válasza sz.j (#18513) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó, hogy már tegnap lecserélték a problémás frissítést. IT hírekért nem szoktam az indexre menni ;]

#18531: Ha a célgép egészséges, particionáld azon a pendriveot. Először törölni kell a partíciót a diskpart/clean paranccsal majd létrehozni rajta az új partíciót - adminjoggal futtatott cmd-ablakba ezeket szépen egymás után be kell írni:

DISKPART
list disk
SELECT DISK [I][B]ide a pendrivehoz tartozó indexet[/B][/I]
CLEAN
CREATE PARTITION PRIMARY size=12000 (ha nagyobb lenne 15GB-nál a pendrive, akkor méretet kell megadni, 16+GB-ot nem szereti a fat)
SELECT PARTITION 1
ACTIVE
FORMAT FS=FAT
ASSIGN
EXIT

Ezekután bármilyen rendszer alatt rámásolhatod az iso tartalmát, uefi-s gépen bootolni fog róla a win10-telepítő.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18540) Kernel válasza csƵ (#18537) üzenetére


Kernel
nagyúr

Win10-ben csak simán, ahogy írtam: [link]

Tehát ez így egy normál telepítő lesz, ami a DVD-vel egyenértékű.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18541) Liliom86


Liliom86
csendes tag

Megint megnéztük ezt az automatikus bejelentkezést Microsoft fiokkal és két fiokot mutat a bejelentkező ablaknál most... Ugyan azzal a névvel, egyiknél az email cím.Hogy lehet megcsinálni,hogy normálisan menjen a dolog? Következő újraindításakor meg azzal akart bejelentkezni amelyikkel nem kellene és persze,hogy érvénytelen a jelszó neki. Mit kezdjek vele? Valaki segítene megértetni a dolgot meg köszönném..

(#18542) NyuszyCaster válasza GEPESZ66 (#18535) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

nem tudom

HTC desire 500

(#18543) cselt


cselt
senior tag

Az új fényképek app-ot nem lehet úgy beállítani, hogy ha megnyitok egy képet egy mappában, akkor a többi képet is tudjam lapozni az adott mappában? Illetve, ha ez nem megy, akkor hol találom a régi képnézegető alkalmazást?

(#18544) csƵ válasza Kernel (#18540) üzenetére


csƵ
őstag

Oké, köszi.
Akkor W10-ben csinálom, ha ezt legalább még engedi a rendszerem. :D

(#18545) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

erre valaki?

[link]

HTC desire 500

(#18546) bzoley válasza Liliom86 (#18541) üzenetére


bzoley
veterán

Elsőre nálam is a másikkal próbálkozott, de többet nem volt gond vele.
Egy alkalommal meghülyült(mert erről szól a win10, véletlenül meghülyülő dolgokról), akkor visszakapcsoltam a jelszó kérést, majd ki. Azóta nincs gond vele. Egész más dolgok kergülnek meg véletlenszerűen.

(#18547) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A Defender ikonja néha megjelenik a tálcán, máskor pedig nem.
Mi az oka?
Jó lenne, ha pl. egy pendrive-t csatlakoztatok, akkor felajánlaná az átvizsgálást.

[ Szerkesztve ]

(#18548) S-IW válasza NyuszyCaster (#18545) üzenetére


S-IW
tag

Nekem is pont így van. Nem tudom beállítani sehogy az automatikus kapcsolódást.

(#18549) unravel


unravel
őstag

Hi

Ugye kitörölhetem a Windows.old mappát?

¯\_(ツ)_/¯

(#18550) SP4C3 válasza unravel (#18549) üzenetére


SP4C3
veterán

Lemezkarbantartót futtasd

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.