Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) djculture válasza hunluki (#17400) üzenetére


djculture
félisten

Maga az alkalmazás támogatása megszűnt így nem ajánlott a használata én ezt olvastam. Mondjuk engem nem érint sose használtam

[ Szerkesztve ]

(#17402) szabonagyur válasza hunluki (#17400) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ki volt ez kommunikálva csak ugye sok a félrefordított dolog megint...

Egy a lényeg amit MS publikált azokkal nincs gáz, megy is mind kivéve az időjárás, ezeken nincs mit foltozni sem.

A külsősek a gázosak csak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17403) Geri Bátyó válasza hunluki (#17400) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A Win 7-es minialkalmazások már Win7 alatt sem támogatottak, a biztonsági kockázatok miatt. Én is nemrég szembesültem vele (néhány hónapja).
A Win 10 start menüjében viszont ott vannak a csempés alkalmazások, amik ki tudják ezeket váltani. Én a naptárat és az időjárást használtam, de most a postafiók nagyon tetszik. Nem kell Gmail-be belépni, mert látom, ha jön valami.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#17404) stanley00


stanley00
tag

Sziasztok!

Ha Windows 10 alatt több több felhasználói fiók van (helyi, nem Microsoft account) és egyik sem védett jelszóval akkor a rendszer indulása után mindig bejelentkezik automatikusan valamelyikbe (én úgy vettem észre mindig abba amelyikbe a rendszer legutolsó leállításakor be van jelentkezve). Szóval ha nincsenek jelszóval védve a fiókok akkor miért nincs egy kezdőképernyő a rendszer indulásánál a fiókokkal (mint mondjuk Windows 7 alatt) ahol kiválaszthatm melyikbe szeretnék belépni? Be lehet ezt állítani, hogy ne automatikusan lépkedjen be több fiók esetén?

(#17405) Popes válasza HussarF (#17386) üzenetére


Popes
őstag

Az intézőbe lemezképeszközzel megnyitod a win iso-t és a tartalmát rámásolod egy Fat32-re formázott pendrive-ra és kész is.
Tiszta telepítéshez úgy is kellene egy Win10 telepítőt csinálnod, szóval ezt nem úszod meg. Ehelyett viszont most el kezdesz mindent törölgetni hogy legyen 20GB helyed a telepítéshez amitől lesz egy instabil rendszered és lehet le se fut a frissítés. :U

Deus ex machina

(#17406) bobalazs válasza Ringman (#17376) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Keresőbe: powershell jobb katt futtatás rendszergazdaként.

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

(#17403) Geri Bátyó

DESKtop gadgets revived kiváltja a oldalsáv alkalmazásokat, tökéletesen működik. http://gadgetsrevived.com/

[ Szerkesztve ]

(#17407) Tiger. válasza bobalazs (#17406) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ahogy elnézem nem onnan szedted le a widgeteket.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17408) szabonagyur válasza stanley00 (#17404) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Csak a jelszó segít ezen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17409) bobalazs válasza Tiger. (#17407) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

win 7es oldalsávok működnek vele éppen. Csak magát a sidebart kellett feltelepítenem, onnantól integrálva van máris az oldalsáv.

[ Szerkesztve ]

(#17410) TriX2010


TriX2010
tag

Hát ez W10 egy nagy rakás sz*r :)
Még nem sikerült tökéletesen működőképes telepítést varázsolnom egy gépre sem.... Se asztalin, se laptopon, se netbokon nem képes rendesen működni :D

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#17411) szabonagyur válasza TriX2010 (#17410) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor keress valakit aki tud telepíteni ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17412) kemotox válasza Geri Bátyó (#17403) üzenetére


kemotox
addikt

Próbáld ki a Rainmetert, elég menő.

(#17413) djculture válasza TriX2010 (#17410) üzenetére


djculture
félisten

Én már vagy 500 frissítésen túl vagyok, abból egynél volt baj de ott a cpu volt túl régi..

[ Szerkesztve ]

(#17414) etooo válasza kemotox (#17379) üzenetére


etooo
senior tag

Félmegoldás csak, de hibernálhatod a gépet leállítás helyett, és akkor ezt az elrendezést fogod látni visszakapcsolás után is.

(#17415) Partyface007 válasza velizare (#17356) üzenetére


Partyface007
őstag

PowerShell?

link

(#17416) Sqveeze


Sqveeze
tag

Sziasztok, hatalmas problémám lenne, ma reggel olvastam ezt az útmutatót: http://winsupersite.com/windows-10/how-make-sure-your-free-copy-windows-10-activated

Nos itt tisztán azt írja, hogy ha először a media creation tool-al upgrade-elek. Akkor utána USB-ből vagy Lemezről is újratehetem a rendszert úgy, hogy törlök minden particiót, hogy "Tiszta" telepítésem legyen. Hát én felfrissítettem, aztán megnéztem aktiválva van, ígyhát el is kezdtem media creation tool-al letölteni egy USB verziót és azt feltettem. A telepítés közben legalább kétszer kérte a kulcsot, de ahogy az útmutatóban is levolt írva, fogtam és skip-eltem. A végén elvileg aktiválva kéne legyen a windows, de nincsen...

Most akkor tehetem vissza 8.1 et majd azt frissítsem és ne tiszta telepítgessek?

GeTreKt!.hu - Magyar Teamspeak Közösség

(#17417) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

2x is probaltam frissiteni win7-rol.
Eger billenytyuzet nem mukodik.
Tiszta telepitest tudok csinalni ,higy valahogy hivatalosan letoltok egy win 10 iso-t es a win7-es termekkulcsal aktivalom?

(#17418) #10234880 válasza Sqveeze (#17416) üzenetére


#10234880
törölt tag

Hali. Nemértem minek törölni a partikat? Elég ha leformázod, csak mindet, és nemkell rettegned attól,hogy aktivált lesz e vagy nem. Ugyhogy most akkor szerintem tégy fel valamelyiket,. mind1 ,hogy 7est,vagy mit. aztan frissitsd, és utana tiszta telepités, de a partikat netöröld, csak formázd le őket !!!! és akkor is aktiválnia kell magát, mer nekem igy volt,. aktivált lett, és nemvolt vele gondom.

(#17417) nem aktiválod kulcsal,semmit sem kell beirni

[ Szerkesztve ]

(#17419) Dr. Akula válasza kope87 (#17375) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Itt azt mondják hogy felmegy, és elindul. Máshol viszont azt is hozzáteszik hogy nem teljesen tökéletes a működése.

(#17420) Dr. Akula válasza Sqveeze (#17416) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Párszor már újraraktam pendriveról, teljesn jó, aktiválódik is. Persze miután legelőször csak frissítettem.

(#17421) #58000384


#58000384
törölt tag

Egy nagyon nagy problémám van a rendszerrel, nevezetesen minden egyes lemezt, amit beteszek, üresnek lát! Ez nekem qrva nagy gond, mert nem csak a gyári lemezekre írja, hanem a backup lemezeimre is...
Frissítettem az író FW-jét is, hogy azt kizárhassam, a rendszeren kívül meg hibátlanul működik a meghajtó. Valakinek van valami ötlete esetleg? :F

(#17422) Sqveeze válasza #10234880 (#17418) üzenetére


Sqveeze
tag

Az baj, ha én úgy csináltam, hogy 8.1-en még megcsináltam az USB-re a media tool-al, és utána az upgrade-t, hogy az upgrade után egyből tudjam feltenni USB-ről? Upgrade után mennyit kellett volna várnom, mielőtt restart és USB be?

GeTreKt!.hu - Magyar Teamspeak Közösség

(#17423) #10234880 válasza Sqveeze (#17422) üzenetére


#10234880
törölt tag

szerintem csak pár mp-t , amig aktiválta volna magát a rendszer, és utana már csinalhattad volna a tiszta telepitést, és a partik törlése nélkül, és csak max leformázva mindet.

[ Szerkesztve ]

(#17424) Sqveeze


Sqveeze
tag

### Siker ###

Nos a probléma az volt, hogy akárhogy is az USB-re a Pro-t írtam ki a media tool-al. A telepítő mégis Home-t tett fel, és miután megtaláltam a lehetőséget, hogy upgrade to pro. 5 perc alatt letudta, újraindult és aktiválta magát.

GeTreKt!.hu - Magyar Teamspeak Közösség

(#17425) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Engem felkúr hogy egy kibaszott online játék tök szarul fut, win7en meg siklik, akár mit csináltam jobb nem lett amúgy is max 60fps enged a játék, de itt éppen meg van az 50ven és letud gyorsan zuhanni.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17426) Sqveeze


Sqveeze
tag

Egyébként a rendszer über gyors :D Az egyetlen problémám most az, hogy feltettem a geforce experience-t és leszedettem meg feltetettem vele az nv drivert. Na most tényleg minden jó, csak a game scan panelen azt írja, hogy a rendszerem nem felel meg a követelményeknek és így nem tud optimalizálni. Az alsó három az pipa a felsőnél meg azt írja, hogy a nvidia gtx 780ti nem felel meg és levan húzva. A poén, hogy nem 780ti-m van, hanem csak sima 780, de igazából ez már nem zavar majd egyszer kijavítják

GeTreKt!.hu - Magyar Teamspeak Közösség

(#17427) #58000384 válasza #58000384 (#17421) üzenetére


#58000384
törölt tag

Na, ez úgy volt, hogy csak azt a lemezt volt hajlandó beolvasni, amivel együtt indult a rendszer (tehát restart után már a meghajtóban volt). Kb. tíz újraindítás után most megjavult magától, olvas mindent. Szeretem, ha ilyen kiszámítható a 10 :U

(#17428) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Ha visszaállok Win7-re, később, ha kiforrja magát talán 2016 elejére akkor újra feltudom tenni?
Ha tiszta telepítést bekockáztatom, akkor többet nem tudok visszaállni? Nem lesz old mappa.
Win7-et tudom újra pakolni? Tudom aktiválni? Vagy becumizom a Win10-et.
Én a folyamatos fejlesztés alatt nem arra gondoltam, hogy tesztverziót adnak ki.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#17429) tomboy0013


tomboy0013
veterán

A legutóbbi frissítés óta ha alvó állapotba rakom a laptopom, felkeltés után semmit nem érzékel a billentyűzet. Csak újraindítás segít. Jó ez a Win10 :D

(#17430) hape60


hape60
aktív tag

Első nagy fekete pont a win10-nek: nikon d90-es gépemen nem látja a képfájlokat. A d90 mappa megjelenik, de azt írja, hogy nincs kép. Pedig van... a net teli van ezzel a problémával, más Nikon gépeken sem látja a tartalmat.... :(((

(#17431) zoltan6 válasza Sztlaci (#17428) üzenetére


zoltan6
őstag

kiforrta ez már magát,3 különböző itthoni gépen használjuk+egy tableten itthon ,különböző felhasználói szokásokkal,semmi probléma nincs egyik géppel sem.csak akinek kimaradt a 8-as,8.1-es korszak az idegenkedik a 10-től.tudom mert sok ismerősömnek is ez a véleménye.
hidd el 2016-ban sem lesz olyan mint a win 7,ez már egy másik korszak,el kell engedni az xp-t w7-et,haladni kell a korral.

(#17432) phanfantom


phanfantom
senior tag

A feladatnézetnek van gyorsbillentyűje?
köszi előre is :R

(#17433) egykori válasza djculture (#17398) üzenetére


egykori
őstag

Ehhez társulnia kell, hogy a W10 problémamentesen telepíthető legyen és a használat is elfogadhatóvá váljon. Sajnos, most úgy látom, hogy a Microsoft július 29-én nem egy kész operációs rendszert adott ki órási ricsajjal, hanem beindította az Insider 2.0-t. Ezért van az a sok anyázás és kínlódás sokaknál.

Jómagam is visszariadtam a W10-re váltástól, mert nekem szükségem van a gépre mókolás mentesen, és töröltem a KB 3035583-at, majd beraktam a rejtettek közé. A frissítés, telepítés saját hatáskörbe került az automatikus helyett. Ha kell januárig is simán tudok várni, nem probléma, most a gépem stabilan, gyorsan megy W7 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#17434) laleeee válasza hape60 (#17430) üzenetére


laleeee
őstag

Canon-t kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#17435) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Frissítettem akkor WIN10-re.
A nyomtatóknál, ill. az eszközkezelőben is szerepel a régi HP scannerem.
Viszont, ha megnyitom a Windows fax és képolvasót, akkor azt írja, hogy nincs scanner csatlakoztatva.
Akkor most mi van, ha az eszközkezelő nem mutat hibát?
Hogyan tudok dokumentumot beolvasni?
Esetleg az Office 2013-ból is lehet valahogyan?

(#17436) front3r válasza Sztlaci (#17428) üzenetére


front3r
őstag

Nálam pl. semmi probléma a 10-el, minden stabil. Hogy nálad miért nem ilyen? Más driverek, más hardverek, amikhez a gyártó nem adott ki a Windows 10-hez drivert, tehát nem a Microsoft a hibás. És ha egy driver rendellenesen működik, akkor a gépeden az BÁRMIFÉLE hibát tud okozni. Én is szívtam életemben driver hibák miatt elég sokat...tehát már eleve úgy kell egy gépet megvenni, hogy okosan ki kell választani a megfelelő hardver elemeket. Egyáltalán nem mindegy, hogy mivel mit párosítasz, de ennek az a hátránya, hogy sokat kell bújni a neten a fórumokat, az alaplap kompatibilitási listáját is pl., szinte mindent. De utána hálás leszel érte, ha egy atomstabil rendszered lesz. Kicsit többet kell a gépedre költeni, mintha a legolcsóbb cuccokat összedobod, de hát annak az a hátránya, hogy nem lesz normálisan működő számítógéped.
Pl. laptopoknál is lehet gagyit választani sajnos, ott is alaposan utána kell járni, hogy vannak-e driver hibából adódó bugok, rendellenességek.

Aktiváltad már a 10-et, nem? Mármint aktiválva volt, megnézted? Elvileg ha frissítettél, akkor az után beaktiválja magát.

A Win7-et, fel tudod tenni minden gond nélkül, tudod aktiválni. Nem veszik el semmi licenc, ugyanúgy használhatod a gépeden.
Ha majd tiszta telepítést csinálsz Win10-el(már ha a frissítés során neked egy aktivált Win10-ed volt), akkor automatikusan beaktiválja magát ha lát internetet a géped. Ezt már ezentúl bármikor meg tudod csinálni a gépeden. Amikor kéri telepítéskor a kulcsot, akkor egyszerűen kihagyod azt a lépést, és mikor beléptél a Windows 10-be, akkor fogja aktiválni magát, természetesen internet kapcsolattal.
Egyszerűen az alaplapod alapján aktiválja be magát a rendszer, ennyi a dolog kulcsa. :)

De fenti összefoglalóban ez is le van írva, olvasd el!

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#17437) bobalazs válasza phanfantom (#17432) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

feladatkezelő?
control shift escape

(#17438) Nimda válasza laleeee (#17434) üzenetére


Nimda
addikt

Ez egy "értelmes" válasz volt :DDD :U

hape60 az én nikonomat simán látja a win10, fotókkal együtt.Nem tudom mi lehet a baj nálad...

[ Szerkesztve ]

(#17439) kemotox válasza phanfantom (#17432) üzenetére


kemotox
addikt

Win + Tab ha erre gondolsz

(#17440) phanfantom válasza kemotox (#17439) üzenetére


phanfantom
senior tag

igen, erre, köszi

bobalazs:
neked is köszi a segítő készséget

(#17441) < CyberBob > válasza Sztlaci (#17369) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Próbáld meg ezt: 8GadgetPack_Windows 8 / 8.1 / 10

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#17442) King Unique válasza t72killer (#17384) üzenetére


King Unique
titán

DreamSpark telepítők eleve külön kulcsot adó, retail OS-ek, nem keverendő a 180 nap újraaktiválosos tisztaszoftveres verzióval.

(#17375) kope87: nekem 8.1 alatt sincs gondom, illetve a AutoCAD 2016-os verzió szerintem biztos megy Win10 alatt is, de lehet a korábbiak is.

(#17395) hunluki: nem értem mért vagytok annyira rápörögve erre a minialkalmazás témára... :F
Egyrészt már rég meg lett mondva, hogy ezeket váltották fel a modern appok a 8.x bevezetésével, másrészt ott egy csomó külső program a pótlására, ha vkinek annyira kell. A 8GadgetPack teljesen jó és folyamatosan frissítik, valamint sokkal többet tud, több alkalmazást tartalmaz, mint a Win7 beépített, basic kínálata.

[ Szerkesztve ]

(#17443) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdvözletem

Olyan problémám lenne h most frissítettem barátnőm laptopját és a microsoftos szolgáltatások azt írják h nem csatlakozik az internetre a gép. Pedig van net, Operában tökéletes, Steam bejelentkezik tökéletesen, de pl a Microsoft Edge azt írja h nincs intenet. Érdekes egy jelenség, nálam ugyan az a rendszer lett fel téve és tökéletesen működik.
Segítsetek h mi lehet a gond, mért nem látja a netet a rendszer, vagy is igazábol látja de mégse látja.
Köszönöm :))

(#17444) Sztlaci válasza front3r (#17436) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Az összefoglalóba tényleg sok minden le van írva, csak hivatalos MS nyilatkozat nincs sehol.
A HSW-is leírtak ilyet, majd cáfolták három hónap után, hogy mégis veszik a korábbi kulcs, akkor kinek van igaza?
Természetesen aktivált.
Az hogy nincs helyreállítási lehetőség stb. szintén minősíti a Ms-ot..

Volt egy frissítés utáni ghostom azt visszahúztam, most megy újra az Edge.
Egyébként meg egy idei kiadású DELL laptop. Alig egy hónapos, milyen újabb hardvert vegyek 'pcikeszoftéknak'?

CyberBob: Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#17445) jubilleum válasza jubilleum (#17370) üzenetére


jubilleum
senior tag

up! :)

(#17446) Amur válasza ldave (#17374) üzenetére


Amur
addikt

Sztem nem vagy bejelentkezve az áruházba semmilyen fiókkal.
Csak tipp, mert én sem használok MS fiókot.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17447) hape60 válasza laleeee (#17434) üzenetére


hape60
aktív tag

:Y :W :Y :W :C :C Vagy APLE-t, Macintosh-al... :C :C :C

(Legalább olyan jó válasz, mint a 17434!)

[ Szerkesztve ]

(#17448) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Meg lehet oldani,hogy átlátszó legyen a tálca ahogy win7 alatt is volt?

(#17449) Partyface007 válasza hape60 (#17430) üzenetére


Partyface007
őstag

hát igen Canon-t kell venni :-)

viccet félre téve kártyán se látja ha beteszed egy kártyaolvasóba?

[ Szerkesztve ]

(#17450) kemotox válasza ToBeY (#17448) üzenetére


kemotox
addikt

Alapból az, amúgy így kell:
Settings / Personalization / Colors / Make Sart, task bar, and Action Center transparent

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.