Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) hunluki válasza vlevi (#17046) üzenetére


hunluki
senior tag

Jaja, játék és vasfüggő. Nálam most külön partíción figyel a 10-es, main egyelőre a 7-es, de hajt a kíváncsiság :D Játékok jelenleg bőven alul teljesítenek (átlagosan olyan 20-30%-al alacsonyabb az FPS), a rendszer is jobban röcög, és még mindig sokszor hal le az explorer.exe. Minden nagyobb update-nél ránézek, hagyom picit üresbe had eméssze, indexelgessen, csinálja amit akar, utána rápróbálok hátha, de eddig nem győzött meg. Pedig nem erőltetett update volt, hanem ő szólt az óra mellett hogy lehet. Még jó hogy gondoltam a backupra :)

[ Szerkesztve ]

(#17052) #41133696


#41133696
törölt tag

Azt hiszem, az ideális méretet, és elrendezést megtaláltam magamnak a Windows 10 hibrid startmenüjében:

(#17053) Amur


Amur
addikt

frissen telepített win10home:
semmilyen windows alkalmazás nem indul el, sőt még a start menü, értesítések sem reagál a kattintásra.
A steam pedig simán elindul, videót nézek játszok rajta.
Háttérben a hdd teker ezerrel, lehet még frissítéseket telepít, de ha egy steam elindul akkor miért nem tud mondjuk egy start menü bejönni?

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17054) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Akad az egerem. Megint. Ez már vicc. Még valamelyik preview alatt csinálta, aztán megszűnt, erre jött egy update valamelyik nap, és most megint.
Az a vicc, hogy a touchpad is, tehát nem az egér, és nem az USB a rossz. Leszedtem az egér drivert(razer), leszedtem az touchpad drivert, egyik sem segít.

Olyan az egész, mintha 1-2 másodpercenként 1 másodpercre eltűnne az eszköz. Húzod az egeret, és nem folyamatos, hanem ugrál, de nemcsak a mozgásra hat ki, mert ha épp akkor kattintok, mikor az "eltűnés" van, akkor a kattintást se veszi be.

Valami ötlet, vagy b***am falhoz? :W :W

Everybody lies.

(#17055) Bali27


Bali27
addikt

A műveletközponti "ne zavarjanak" milyen programokra vonatkozik?

(#17056) Partyface007 válasza csixy (#17049) üzenetére


Partyface007
őstag

virtuális gép nem jöhet szóba? vagy az már nem fér bele a paranoid megközelítésbe? :-)

(#17057) pendre54 válasza #41133696 (#17052) üzenetére


pendre54
addikt

Hááát igen, ahogy mondják, ízlések és pofonok ... ;]
Én meg így akarom látni:
[/L]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17058) csixy válasza Partyface007 (#17056) üzenetére


csixy
addikt

Nem, csak a kristálytiszta szűziesség MS fiók nélkül, hogy ne piszkáljon bele a beállításokba.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#17059) Partyface007 válasza pendre54 (#17050) üzenetére


Partyface007
őstag

home verziód van? a saját profilodban lévő képek mappáról van szó?

(#17060) whYz


whYz
addikt

Valahogy kikapcsoltam a start menut es a teljes kepernyos(win8 style) menu jon be. Hogyan tudom visszakapcsolni?

(#17061) Partyface007 válasza whYz (#17060) üzenetére


Partyface007
őstag

nem a tablet módot kapcsoltad be?

(#17062) bzoley válasza #41133696 (#17052) üzenetére


bzoley
veterán

Egy pillanatra elgondolkodtam, mi a hiba a képen. El tudnám képzelni ezt a színátmenetet gyárilag is a start menüben. De lehet, hogy élőben nem mutatna ilyen jól.

[ Szerkesztve ]

(#17063) whYz válasza Partyface007 (#17061) üzenetére


whYz
addikt

Tablet modban es desktop modban is ugyanaz jon be, tehat nem ez a problema.

(#17064) Gyick


Gyick
őstag

vki találkozott olyannal hogy a wsappx(ügyfél licenszelési szolgátatás) a feladatkezelőben 100% tekeri a hdd-t?,úgy tudom ez az áruház szolgáltatása.Ha letiltom a Wsservice-t és az ügyfél licenszelési szolgáltatást a services.msc-ben attól nem lesz baja?Amúgy sem akarom használni az áruházat...

(#17065) pendre54 válasza Partyface007 (#17059) üzenetére


pendre54
addikt

Igen, home verzió, és a C/Felhasználók/Név/Képek mappáról van szó. Sejtem a probléma forrását, csak a megoldást nem tudom. Tegnap valamihez be kellett lépnem a Microsoft fiókomba, és ezután a géprestartkor lejelszavazta a gépemet, amit szerencsére sikerült kilőnöm, és ezóta van a xarakodás a jogosultsággal. A többi itt lévő mappákat még nem is néztem ilyen szempontból, de lehet, hogy ott is lesznek gondok.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17066) Partyface007 válasza whYz (#17063) üzenetére


Partyface007
őstag

ettings/personalization/start itt nincs bekapcsolva a full screen?

(#17067) Partyface007 válasza pendre54 (#17065) üzenetére


Partyface007
őstag

nézd meg ki a képek mappa tulajdonosa

(#17068) pendre54 válasza Partyface007 (#17067) üzenetére


pendre54
addikt

Így néz ki:
tehát a HomeUsers-nél és a rendszergazdáknál is én vagyok a tulaj, de mint írtam a HomeUsersnél a géprestartnál a felső két opció törlődik, azt minden egyes alkalommal be kell állítanom.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17069) Partyface007 válasza pendre54 (#17068) üzenetére


Partyface007
őstag

jobb alsó sarokban van egy advanced opció, magyarul az gondolom valami haladó beállítás lehet (nem tudom hogy fordítják)

na ott nézd meg ki a tulajdonos a helyi felhasználód vagy a live id-s

(#17070) Armahun


Armahun
addikt

Urak azt hol a fenébe tudom beállítani, hogy bizonyos frissítéseket ne akarjon telepíteni?
A touchpad driverét nem szeretném, ha folyton lecserélné az újabb használhatatlan szarjára.
Miért kellett kivenni a winupdatet a vezérlőpultból, ez az egész gépház olyan gyermeteg.

[ Szerkesztve ]

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#17071) sid87 válasza sid87 (#17001) üzenetére


sid87
senior tag

Valakinek erre valami ötlet? Nem tudom mihez kezdjek, nincs ötletem mi a hiba.. :W

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#17072) whYz válasza Partyface007 (#17066) üzenetére


whYz
addikt

Aha ez volt az koszi szepen. :)

(#17073) Partyface007 válasza Armahun (#17070) üzenetére


Partyface007
őstag

(#17074) Amur válasza Amur (#17053) üzenetére


Amur
addikt

Közben javult a helyzet, elérem a frissítési központot(talált is egy rakat frissítést), valamint végre a gépház, feladatkezelő, start menü is elérhető.
Közben a gyerek már nyúzza, játszik közben a steam-en.
Annyit csináltam hogy vezetéknélküli egerét kihúztam, mert olvastam hogy másnál ütközött az usb-s wi-fivel.
Utána kiírta hogy ismeretlen usb eszköz, de meglepetésre nem a frissen bedugott egérre gondolt hanem az usb wi-fi-re. Javasolta a win hogy húzzam ki,és utána be hátha akkor müködik.(amolyan bill gates tanács).
Láss csodát utána müködött(nem mintha előtte nem működött volna :D )
Gyerköc véleménye: a játékai simábban futnak, azok is amelyek korábban beszaggattak.
Tanulság: az éppenhogy frissítet,t elöszőr bebootolt win10 még olyan, mint egy befüvezett, beivott tinédzser amikor megpróbál megmászni 3 emeletnyi lépcsőt: lassan halad, és sokszor behány a sarokba, olyankor percekre megáll, majd lassan folytatja az útját.
Valamint valószinüleg azért olyan lassú(visszatérve a frissen telepített win10re) mert éppen ezerrel tölt a háttérben frissítéseket, drivereket.
Sajna rá kell szánni több órát,hagyni frissíteni, néhányszor újrabootoltatni amikor éppen nem frissít, de magához tér idővel, akár a részeg,befüvezett egyén akihez hasonlítottam.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17075) Armahun válasza Partyface007 (#17073) üzenetére


Armahun
addikt

Köszi

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#17076) leviske válasza #10234880 (#17007) üzenetére


leviske
veterán

Én erre csak annyit tudok, hogy mondani aktuálisan mindenhez fent van a megfelelő Inteles driver a notin. Ez korábban 2 telepítés után sem állt fenn.

Nem reklámozni akartam, csak leírni a topikban a tapasztalatom, hátha valaki más is ilyen gondokba ütközne.

(#17001) sid87: Bedugott LAN kábellel is próbáltad?

(#17077) Askformore válasza pendre54 (#17057) üzenetére


Askformore
senior tag

Miért nem állítasz be egyésges ikonokat az asztalon lévő 3 mappádnak? Nekem is hasonló az asztalom, sokat dob rajta :)
[Ebből a fajtából elég sokféle van neten.]

(#17078) h1mpi


h1mpi
nagyúr

A windowsnext oldalon ma féláron adnak MS kulcsokat. Ha érdekel valakit.

(#17079) csƵ


csƵ
őstag

Frissítettem W8.1 Próról W10 Próra. Igazából semmit nem kellett volna tennem a telepítés után, ha nem vagyok alapos. Felismerte a régebbi drivereket és teljesen jól működik a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#17080) pugi11


pugi11
csendes tag

hali

A win 10 home-ból van 64 bites magyar dobozos verzió? Mindenhol csak az oem-et látom. Google keresés sem hozott nagy sikert csak a Microsoft oldalán találtam iso-verziót. Megnéztem a legtőbb nagyobb áruház oldalát is. Vagy esetleg később fog még magyarországra érni?

(#17081) Narasim válasza adamka16 (#16028) üzenetére


Narasim
aktív tag

nekem is ugyan ez a gondom!

berendezem az ikonokat, ahogy mindig is, már vagy 100 éve. nyomok egy f5-öt és beb*ssza az összeset balra!

találtam rá egy progit, amivel el lehet menteni az ikonok helyét. reicon a neve. lehet vele olyat, hogy kiteszek egy parancsikont az asztalra, ami visszatölti az elmentett ikonbeállítást.

más gondom nincs a 10-zel. 1 éves 8.1-ről frissítettem, dell xps 18 gépen. működik minden!

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#17082) repvez


repvez
addikt

[link]
Valaki már tesztelte, hogy mennyivel javult a helyzet dx11-dx12 között ?

(#17083) Sdi válasza repvez (#17082) üzenetére


Sdi
addikt

Igen.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#17084) thomasa


thomasa
senior tag

Tehát, ha eladom az alaplapomat, amivel regisztráltam a legális win10-em, akkor a vevőnek lesz egy legális win10-e?

(#17085) Popes válasza thomasa (#17084) üzenetére


Popes
őstag

Legális biztos nem, csak aktivált, de gondolom hogy ha te hamarabb aktíválod telefonon az új lapoddal a rendszert akkor már nem.

Deus ex machina

(#17086) Partyface007 válasza Narasim (#17081) üzenetére


Partyface007
őstag

jobb egérgomb az asztalon view/auto arrange nincs bepipálva? (magyarul gondolom valami nézet/automatikus rendezés lehet)

(#17087) CyberPunk666 válasza Popes (#17085) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Miért ne lehetne legális? A windows is eladható, akár az alaplappal együtt is.
Ezt egy EU törvény és bírósági döntés előírja.

(#17088) Воланд válasza CyberPunk666 (#17087) üzenetére


Воланд
titán

legalis majd akkor lesz, ha van frissitesi alapja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17089) schawo válasza pugi11 (#17080) üzenetére


schawo
titán

A Microsofttól tudsz vásárolni: [link] Itt jelöld be a Vásárolja meg a Windows 10-et (letöltés) mezőt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17090) peterk válasza Amur (#17074) üzenetére


peterk
senior tag

Friss install után még ezeken (windows frissítések, driver update-ek) kívül is rengeteg funkció kezd el "dolgozni a háttérben". Például a search indexelés (leindexeli a fájljaidat, a leveleidet, stb.), a prefetch és még egy csomó minden. Tényleg érdemes 1-2 napig türelemmel lenni, ha eleinte túl magas a procihasználat, vagy "túl sokat teker a vinyó".

(Ha kifagy, kiakad, az más, akkor ott valami probléma van.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#17091) t72killer válasza Воланд (#17088) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyakorlatilag a frissítési alap is átkerül a vevőhöz, lévén a frissítéssel elveszítette a win7-8.1 licenszét, ráadásul azok is gondolom a kérdéses alaplaphoz voltak kötve.

Apropó, licenszkérdés: a PRO-t fel lehet tenni az Education kiadás kulcsával? A nejem kapott egy ilyen licenszet az új sulijától, de lusta vagyok letölteni a hozzátartozó iso-t :B .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17092) schawo válasza thomasa (#17084) üzenetére


schawo
titán

Igen, de mellé kell adnod a Win7/8-at, mint frissítési alapot, illetve egész pontosan ennek az igazolását kell mellékelned.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17093)



addikt

Windows 10-ben az updatelés teljesen automatikusan megy?
Korábbi verziókban szerettem, hogy kiválaszthatom mit és mikor akarok telepíteni, ha valami nem jött össze, akkor még rákereshettem, feltehettem külön stb.

Itt Win10-ben egyelőre nem találtam semmi opciót ezekre... Kb annyi "beleszólásom" van, hogy rákattinthatok a tepepít gombra, de nem tudom kiválasztani, hogy mit és mikor akarok feltenni. Ráadásul ha valami telepítése sikertelen volt valamiért, akkor már nem kapom meg újra az opciót??

Ez tényleg ennyire automatizálva lett, vagy csak én nem találok valami beállítást?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#17094) Armahun válasza schawo (#17092) üzenetére


Armahun
addikt

Az nem elég frissítési alap, hogy az adott hardverhez kötötten lett megvásárolva?

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#17095) CyberPunk666 válasza Воланд (#17088) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

??
Én arra reagáltam, hogy ha eladja az alaplapjával a windowsát, akkor az új tulajdonos legálisan használhatja tovább. Ezt előírja a törvény.

(#17096) Воланд válasza t72killer (#17091) üzenetére


Воланд
titán

igen, papiron elveszitette, technikailag meg nem. szoval at kell adni a frissitesi alapot is az alaplappal.

nem, nem rakhato fel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17097) Воланд válasza (#17093) üzenetére


Воланд
titán

ennyire automatizalt lett.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17098) schawo válasza Armahun (#17094) üzenetére


schawo
titán

Jogi szempontból egyáltalán nem. A jogosultságot nem az mutatja, hogy aktivált. Hogy megfordítsam, az aktivált állapot nem jelent automatikusan jogosultságot.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17099) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Hali tud valaki megoldást arra a problémámra, hogy a default dokumentumok könyvtárba nem tudok írni? Azt írj, hogy a rendszergazdától kéretek engedélyt, miközben én vagyok a rendszergazda és az egyetlen user a gépen. Próbáltam mind microsoft mind pedig helyi fiókkal, de ugyanaz az eredmény. WIN7 ről frissítettem ahol semmi ilyesmi gondom nem volt.

Pontosabban a save as... nem megy office-ból, mert ha máshová mentem utánna total commanderben tudok oda írni (átmozgatni a filet) de a TC is kér rendszergazdai engedélyt egy külön ablakban amit engedélyezve átmozgatja...de office-ból ez nem valósul meg.

a rendszergazdai jogosultság engedélyek rendben vannak teljes irási és olvasási jog megvan minden mappához

[ Szerkesztve ]

(#17100) freelancer68 válasza Partyface007 (#17086) üzenetére


freelancer68
tag

Nálam se jó a win10-re való frissítés óta. Nincs bepipálva az auto arrange, át tudom rendezni az ikonokat úgy ahogyan szereném, de egy egy refresh (F5) vagy egy újra indítás után újra rendezi abc sorrendbe. Érdekes módon ha s sort by-t átállítom névsorba rendezésről másra, azt megtartja. Végig turtam a netet sokaknak volt problémája, hogy a windows (már xp-től kezdve) automatikusan átrendezi az ikonokat. Próbálgattam ezek közül sok mindent, de nem vált be. Volt olyan is, hogy kapcsoljuk be az auto arrange-t indítsuk újra, majd kapcsoljuk ki, de amikor bekapcsoltam újra indítás után ki volt kapcsolva, nem jegyzi meg.
Csináltam másik felhasználó pofilt is, ott is ugyanez a helyzet vagyis nem user függő.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.