Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) tomp válasza Bandy331 (#18847) üzenetére


tomp
félisten

Milyen telefon? Nekem a Sony Xperia M4 gond nélkül megy miután felrakta a Sony programját.

(#18852) Norbi095HUN válasza SP4C3 (#18850) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Leszedtem, készitettem belőle Bootolhatót, de a gép egyszerüen mikor kiválasztom továbblép a bott menüben és betölti a Win7-et ugyanúgy....

(#18853) ignisz válasza Bandy331 (#18847) üzenetére


ignisz
senior tag

Szia! Samsung s3 LTE rögtön felismerte, kezeli.

(#18854) #78032384


#78032384
törölt tag

PC Win 10 és Lumia probléma:

Eddig PC-n 8.1 alatt volt a Metro Windows Phone app. Amikor rákötöttem a gépre a mobilt, mindig szépen automatikusan importálta a képeket ömlesztve a gépre a From Windows Phone Camera Roll mappába, ha végzett jelzett és kész, legközelebb csak az újakat és így tovább, remekül működött. A mappát rendeztem készítés dátuma szerint, explorerben szépen láttam a legfrissebb képeket.

Most 10 alatt sok minden más mellett ezt is elcseszték. Már egy Phone Companion app van és nem csinál magától szart se, de kattintásra sem. Olyat ír ki a Photos app majd importálja nekem. De az is mint minden Metro app ovisoknak van írva és semmilyen opció nincs hogyan hova, be akarta dobálni a telefon képeit a gépre a sima Pictures mappámba ráadásul külön mappákba. Plusz én nem is akarom, hogy aztán a Photos appot megnyitva ott legyen minden létező kép minden létező helyről.
Nekem a fenti felállásra lenne szükségem, hogy egy darab mappában gyűlik az összes fotó, egy helyre importálja a telefonról. Ahogy eddig két éven át működött rendben. És a Store-ban már nincs is fent a régi 8.1-es WP app, csak ez a béna Companion fajta. Nehogymár kézzel kelljen minden alkalommal explorerben telefonról gépre másolni, ami eddig automatikusan ment a háttérben.

Valakinek ötlete? Előre is köszi.

(#18855) t72killer válasza Norbi095HUN (#18848) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

mountolhatod daemonnal - vagy inkább másold ki a tartalmát a winyóra és a setup.exe-vel mehet a frissítés. Annyi, hogy 32bitesre csak 32biteset lehet tenni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18856) Khelben


Khelben
nagyúr

Nem biztos, hogy ez a legjobb topic, de azért megkérdezem: egyszemélyes bt-nek milyen windows-t (7,8,10 mindegy) kell vennie, ha használni szeretné 1 db gépen és nem szeretné kidobni akkor sem, ha a gépet lecseréli újabbra vagy asztalit notebookra, stb? A hárombetűs rövidítésekkel nem nagyon boldogulok, annyit sikerült kiderítenem, hogy az OEM nem jó, mert az a géphez kötődik és csere esetén kuka a windows is.

(#18857) #14595328 válasza Khelben (#18856) üzenetére


#14595328
törölt tag

Retail, dobozos verziót. Az átvihető másik gépre is, de egyszerre egy gépen lehet aktív. Tudtommal az MS online boltjában is retail verziót árulnak, de erre én is megerősítést várnék. Home vagy Pro már rajtad múlik, tudtommal nincs kikötés, hogy a Home verziót cég nem használhatja.

[ Szerkesztve ]

(#18858) Döglött Róka válasza Khelben (#18856) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Csere eseten az ugyfelszolgalat tud segiteni es atvinni a licenszt masik gepre.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#18859) t72killer válasza #14595328 (#18857) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, amit ők árulnak retail lesz - de ott a csetablak, csak meg kell kérdezni, hogy mi a helyzet alaplapcsere vagy asztali->noti váltás esetén.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18860) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

Van arra bármi mód, hogy a fiókképemet töröljem, és az eredeti kis alak jöjjön be indításkor? Bejelentkeztem Microsoft fiókba, onnan szedett magának egy fiókképet. Azóta a képet már a fiókból is töröltem, többször újraindítottam a gépet, de még mindig az a kép fogad.

(#18861) Clemi válasza #78032384 (#18854) üzenetére


Clemi
veterán

Azt gondolom ismered, hogy a WP (ha bekapcsolod ezt a lehetőséget) akkor automatikusan feltölti a telefon Pictures/Képek mappa tartalmát (illetve ami még nincs ott) a OneDrive Képek mappájába?
Nagyjából 3 kattintás, hogy beállítsd a W10-en a szinkronizálandó OneDrive mappákat, így gyakorlatilag a telefon/OneDrive képek mappa/W10 OneDrive képek mappa folyamatosan szinkronban van. De ha te ragaszkodsz, hogy még kábelen is maszatoljon, na meg egyáltalán USB kábellel akarod összekötögetni a telefont (minek is?) akkor ha csak egy kicsit is szétnézel a beállításokban csodálkozni fogsz, hogy mi mindent tudsz szabályozni.

Íme:

Jaaa és megjegyzem, hogy semmiféle külön app nincs nálam telepítve. A frissen telepített W10-re csatlakoztattam a WP-t (Lumia) és minden működik ahogy anno a W8.1-en is, ahogy ott is mindenféle külön alkalmazás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#18862) tatararpad válasza Khelben (#18856) üzenetére


tatararpad
őstag

Az EU-ban tudtommal az OEM is átvihető, de majd megmondják.

(#18863) #14595328 válasza t72killer (#18859) üzenetére


#14595328
törölt tag

Köszönöm, szerencsére lapcsere még nem érint!

Viszont felmerült bennem egy másik kérdés. OEM Vista frissítve lett Win 8-ra az akkori pár ezer forintos akció keretében. Ugyebár 8-ból nem volt OEM verzió, sem géphez kötés. Ebből a 8-asból később 8.1 lett, majd most 10. Milyen Windows ez, retail vagy OEM? :) slmgr retail channelt ír, de pl. a tabon is, amin biztos OEM Windows 8.1 volt.

(#18864) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Amikor WIN8.1-ről frissítettem WIN10-re, akkor a Windows szkenner app nem ismerte fel a régi szkenneremet.
Tiszta telepítés után letöltöttem az áruházból, s így már működik.
A HP2300c szkennerhez, ill. a Microsoft VX-1000 webkamerához fel kellett rakni a drivereket, kompatibilitási módban, ahogy a WIN8.1-nél is volt.
A Sandboxie működik-e WIN10 alatt?

Mivel először kísérleteztem, hogy kell-e driver, vagy sem, ill. próbágattam a rendszert, lehet, hogy csinálok ismét egy friss telepítést, hogy minden szemétmentes legyen.
Esti tévénézés közben símán megvan.
Az egyes alkalmazásokat meg majd telepítem, amikor szükségem lesz rájuk.
A Defender-t pedig lehet, hogy az ESS8-ra cserélem.Hiányolom, hogy a pendrive-t nem ellenőrzi, ha rádugom a PC-re.

[ Szerkesztve ]

(#18865) t72killer válasza #14595328 (#18863) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a gond, hogy a retail 8.1-ért OEM 10-est ad a M$, ergo először költöztesd át a 8.1-esed és csak utána frissíts.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18866) #14595328 válasza t72killer (#18865) üzenetére


#14595328
törölt tag

A dolog nem érint ilyen mélységben, az a frissítés marad azon a gépen, amin van. Csak maga a licenszelési folyamat érdekelne, mert azt nehezen hiszem el, hogy OEM Vistából pár év alatt egy retail 10-em lenne.

Szerintem nem OEM 10 lesz retail 8.1-ből, mert a frissítési alap licenszét örökli az EULA alapján. A HW ID már más kérdés, futni kell egy plusz kört az ügyfélszolgálatnál átvitelkor.

(#18867) t72killer válasza #14595328 (#18866) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mivel a win8 upgrade-ért fizettél, ezért neked most win8-ad van, nem vistád, ergo jár a 10es:R.

Nézz utána ennek az oem-dolognak:

"A dobozos Windows 7, 8, illetve 8.1 tulajdonosok számára azonban rossz hírünk is akad: a frissítési akció gépre szól."

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18868) #14595328 válasza t72killer (#18867) üzenetére


#14595328
törölt tag

Hát ez az! :)

Az OEM dologra korábban már valakinek írtam:

Amúgy itt van a Windows 10 EULA-ja, ezen belül a 4. pontban leírja a dobozos verzióra vonatkozó feltételeket. Szerintem a lényeg, ami a frissítéseket is érinti: "Ha Ön a szoftvert önálló szoftverként szerezte be (vagy ha a szoftvert önálló szoftverként beszerzett szoftverről frissítette), akkor a szoftvert átviheti egy másik, Önhöz tartozó eszközre."

Nekem ez hivatalosabb, mint amit az ügyfélszolgálat mond, ez egy szerződés, amit elfogadtam telepítéskor.

[ Szerkesztve ]

(#18869) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Sziasztok, nemtudtok valami appot ami ki irja nekem a processzor sebesseget esetleg homersekletet, es amit ki rakhatok a start menube?

(#18870) Sutee89 válasza Ice_Man22 (#18869) üzenetére


Sutee89
aktív tag

8gadgetpack
Ebben van CPU és GPU widget, hőmérsékletekkel, feszültségekkel, log opcióval, talán még a venti RPM-et is kijelzi (bár erre nem emlékszem tisztán). Asztalra tudod kitenni, nem start menübe.

(#18871) thebencus90


thebencus90
csendes tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy a tálcán nem működik semmi Windows 10-es cucc, mint pl.: Start menü, keresés, áruház, Edge böngésző, hangerő ikon, naptár, stb. Neten több helyen is vannak megoldások, parancsok a hibáról, de egyik sem jó nekem :S Tud valaki valamiről, hogy mi okozhatja? Előre is köszi :)

(#18872) #78032384 válasza Clemi (#18861) üzenetére


#78032384
törölt tag

Köszi de ezzel a kissé gúnyos válasszal nem vagyok kisegítve. Ahogy írtam a Fényképek app nem jó, mert elkezd havi mappákat gyártani az import során, ha egy hónapban csak egy képet lövök azt is bemappázná. Én azt akarom egy mappában legyen minden telefonról jött kép, ahogy eddig. A OneDrive módszer pedig több okból sem megfelelő, én csak annyit szeretnék a telefon és egy mappa a gépen legyen szinkronban, automatikusan, háttérben, ahogy a 8.1 WP app csinálta.

(#18873) gr.bence


gr.bence
aktív tag

Kèrnèm aki HP envy laposon frissitett 8.1ről win10re irjon ràm privàtban.
Köszi

(#18874) #41133696 válasza #41133696 (#13423) üzenetére


#41133696
törölt tag

Comodo miatt tisztatelepítés a 32-bites Home verzióval:

Kellemes :C

(#18875) TheProb válasza Zoshi85 (#18834) üzenetére


TheProb
veterán

Ah, tényleg. :R

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#18876) daimonion válasza Bandy331 (#18847) üzenetére


daimonion
senior tag

Ez egy hatalmas butaság amit írtál.
Egy példa Ioceán X8 MINI telefon. Egy ízig vérig androidos KÍNAI telefon. Egy emachines laptopon muzsikáló win 10 re lett feldugva. A Telefonon kiválasztva a megfelelő usb mód és voálá máris lehet WIN 10-el használni a droidos telefont

(#18877) t72killer válasza #41133696 (#18874) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem ment a comodo?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18878) ignisz


ignisz
senior tag

Nem igazán win10-es téma. Microsoft fiókkal van gondom. Tegnap megcsináltam, most meg akartam nyitni és nem enged. Nem megfelelő e-mail vagy jelszó miatt. Leírtam tegnap mindkettőt. Találkozott ilyennel valaki?

(#18879) pzstm válasza ignisz (#18878) üzenetére


pzstm
titán

Én nem

Jelszóemlékeztető?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#18880) ignisz válasza pzstm (#18879) üzenetére


ignisz
senior tag

Akkor kéri az e-mil címet, aztán azt írja, hogy küld kódot a megadott emailre ha azzal lett létre hozva a fiók. A kód viszont nem jön.

(#18881) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Nem tudjátok, hogy ha egy új eseményt hozok létre a naptárban, be lehet-e állítani hozzá emlékeztetőt? És ha igen, hogyan?

(#18882) malacka87


malacka87
senior tag

Na csatlakozom a Win10 felhasználókhoz! Első ránézésre jobban bejön mint a 8.1 letisztult szebbek a színek gyorsabb is. Bár ez lehet az új ssd-nek köszönhető (samsung 850pro). Most még csak települnek a játékok és a programok úgy hogy arról még nem tudok nyilatkozni. Van valami finombeállítás amit elkell végeznem? Gondolok itt pl ssd vagy frissítés? Vírusírtót mondanátok nekem ami jó?

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#18883) Döglött Róka válasza malacka87 (#18882) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem kell finomhangolni, hasznald ugy ahogy tetszik. Avast mondjuk.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#18884) snorbi5


snorbi5
csendes tag

Hogyan tudom visszaallitani a windows 7-t? A gephazban mar nem jelenik meg hogy visszaallitas..

(#18885) Djuree


Djuree
félisten

az mitől lehet, hogy mióta win10 van fent, a laptop nem kapcsol ki ha kikapcsra nyomok. a monitora leáll de megy tovább a gép. csak a powerrel tudom kinyomni ha hosszan nyomom. baromi idegesítő.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#18886) ignisz válasza ignisz (#18880) üzenetére


ignisz
senior tag

Sikerült belépni a microsoft fiókomba

(#18887) csƵ


csƵ
őstag

Újrahúztam a rendszert. Próbáltam megint kivenni a jelszavas bejelentkezést és ugyanott tartok. A jelszót nem vette ki, viszont lett eggyel több felhasználóm.
Azt a felesleges felhasználót hogyan tudom eltüntetni?

(#18888) csƵ válasza csƵ (#18887) üzenetére


csƵ
őstag

Visszavonom. Most rejtélyes módon működik.

(#18889) espista


espista
senior tag

Sziasztok! Van egy Toshiba Satellite C55-A-1H9 típusú laptopom gyári Win8.1-gyel. Insider résztvevőként július 29 óta elérhető a Windows 10 update. Azóta minden nap próbálom frissíteni, de szinte mindig 80070003-as hibakóddal a telepítés végén kidob. Próbáltam már a windows update-en keresztül a media creation tool-lal és telepítő pendrive-ról is, de mindig ugyan az a vége. A Microsoft által ajánlott Windows mappát mindig törlöm, de semmi. Van valami ötletetek, javaslatotok?

Romani ite domum!

(#18890) littlemamba válasza szunyi777 (#18774) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Már csak az időjárást nem tudom feltámasztani. Kattintásra rányit, de azonnal kilép mielőtt rendesen megnyitná. Egyébként működik, a csempe frissül.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#18891) Ice_Man22 válasza Sutee89 (#18870) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Koszonom!Isten vagy! Igaz nem lehet a start menube, de igy.....gadgettel....imadom!

(#18892) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Windows Fényképnézegetőt, hogy lehet beállítani? 8.1-ről frissítés után még működött, de miután a wifi driver kék halálozása után alap állapotba tettem, már nem megy. Akár mint programot vagy PhotoViewer.dll-nek adom meg, mindig ezt az üzenetet kapom.

[ Szerkesztve ]

(#18893) McCsaplak válasza zoli62 (#18783) üzenetére


McCsaplak
tag

Ez a win 10 így egy Insider Program extended version.

KB3081436 betette a kiskaput a gépemnek. [link]

Tök jó dolog az endless reboot, 10 újraindulásból 1x eljutottam odáig hogy leszedjem ezt a "rontást".
A BIOS-om már kiírta, hogy rövid időn belül túl sokszor indult újra a gép...
Most enélkül stabilnak tűnik eddig... Fura, mert anno mikor a win 8 kijött nem találkoztam ilyen hibával.
Most kap így egy esélyt, ha megint instabil lesz egy következő "javítástól" akkor megy vissza a jó öreg win 7, azt' majd karácsonykor megint megpróbálom, addig talán kiforrja magát. :-D

(#18894) peterk válasza espista (#18889) üzenetére


peterk
senior tag

Valószínűleg vagy valami hardver elemet, vagy drivert, vagy valami telepített programot nagyon nem szerethet a win10. Ha hardver ellemmel van probléma, az zűrösebb, esetleg ha bios-ban le lehet tiltani az segíthet. A driverek ill. szoftverek esetén nem jut jobb eszembe, mint, hogy szedd le a drivereket és minden olyan programot aminek saját szolgáltatása fut (a vezérlőpult -> felügyeleti eszközök -> szolgáltatásokat nézd végig, és ha látsz bármilyen szolgáltatást amit telepített programhoz tudsz kötni, azt a programot szedd le). Aztán próba.

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#18895) t72killer válasza McCsaplak (#18893) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Anyám... Asszem az asszony notiján kilövöm a frissítőszolgáltatást, v legalább a defer-updates-et aktiválom, ha nem akarok otthon repülő csészealjakkal és laptopokkal találkozni :U .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18896) CyberPunk666 válasza t72killer (#18895) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Inkább asszonyt cserélj, ha dobálózik.

(#18897) t72killer válasza CyberPunk666 (#18896) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem jó 5let, gyerkőc menne vele. Megaztán pozitív oldalai is vannak a dolognak:)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18898) Kami11 válasza thebencus90 (#18871) üzenetére


Kami11
őstag

Nálam ezt egy tiszta telepítés oldotta meg.
Más megoldást nem találtam rá. A frissítés után jött elő és nem is javult meg.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#18899) alfa20 válasza Ice_Man22 (#18869) üzenetére


alfa20
senior tag

Én az Open Hardware Monitort használom, witgetre azt teszel ki amit akarsz, és csak 6,9MB-ot foyaszt.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#18900) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ismét egy törölhetem-e kérdés:
2 felhasználói fiók van a gépen, Főnök mint rendszergazda és Kati korlátozott. Az User mappában azonban megjelent egy Default.migrated mappa is.

Törölhetem?

Másik: pl. User\Főnök mappában van Skydrive mappa (amit gondolom a Win8-ból örökölt) és Ondrive könyvtár (win10 alatt nem üzemeltem még be az Ondive-ot).

Törölhetem a Skydrive könyvtárat?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.