Hirdetés

2019. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#17951) Poplacsek válasza Oki23 (#17899) üzenetére

Poplacsek
(senior tag)

Értem, köszönöm a választ... :(((

(#17952) pendre54 válasza rétisün (#17950) üzenetére

pendre54
(őstag)

Üdv!
Ez a módszer, mint írtam feljebb valóban működik, de nálam pl. az a gond, hogy amikor valamelyik alkalmazás megnyitásakor kérte az outlookos jeszavamat, utána létrejött automatikusan egy új felhasználó, ez a HomeUser. Na ez kavar be a mappáknál, mert itt kell minden egyes újraindításnál engedélyezni e teljes hozzáférést, meg a módosítást.

Én ezt a HomeUsert szeretném végleg eltüntetni, hogy csak a rendszergazda maradjon egyedül, ahogy korábban is volt.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17953) Oki23 válasza Poplacsek (#17951) üzenetére

Oki23
(tag)

Egyébként mihez kellene az Enterprise?

(#17954) hunluki válasza peterk (#17806) üzenetére

hunluki
(fanatikus tag)

"Megj.: Az indexelés egyébként nem indexeli le minden fájlod TARTALMÁT. Az akkora overkill lenne, mint a huzat."

Kár hogy opcionálisan sincs ilyen. OSX-en rohadt jó dolog, ahhoz képest a win keresője vicc, de legalább lassú mint a csiga :( Workaroundként van egy everything nevü ingyenes progi, pár kb és villámgyors ha esetleg valaki instant keresési eredményeket szeretne :)

(#17955) zoli62

zoli62
(PH! addikt)

Hasznos leírás a szükségtelen appok eltávolítására. https://thomas.vanhoutte.be/miniblog/delete-windows-10-apps/

(#17956) Bali27 válasza zoli62 (#17955) üzenetére

Bali27
(PH! addikt)

Ezzel egyszerűbb szerintem
2.kép nagyítva

[ Szerkesztve ]

(#17957) Angel2014 válasza Barthezz2 (#17949) üzenetére

Angel2014
(őstag)

Tessék:

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#17958) honeker válasza rétisün (#17950) üzenetére

honeker
(őstag)

:C :R

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#17959) peterk válasza hunluki (#17954) üzenetére

peterk
(őstag)

Olvasd el még egyszer amit írtam. :)

(Egyébként az OSX sem indexel le mindent természetesen....)

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#17960) bon válasza Bali27 (#17956) üzenetére

bon
(őstag)

Birom ezeket a programokat, simán előfordulhat, hogy az mellett, hogy megcsinálják aimre szánták őket (jobbik esetben) közbe saját maguknak csinálnak kiskapukat, meg küldözgetik az adatokat a hacker csapatoknak :)

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z370-A, Intel CoreI7 8700, 2x8GB DDR4 3333MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Surface 3 64gb, Cooler Master Cosmos C700P

(#17961) Dr. Akula válasza #58000384 (#17879) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Nem hinném hogy ez normális, régen az Nvidiások nem panaszkodtak rá, sőt.

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#17962) Kátai

Kátai
(fanatikus tag)

Köszi a választ.

(#17963) Oki23 válasza bon (#17960) üzenetére

Oki23
(tag)

Ez nem számít, meg az sem, hogy később emiatt pár dolog nem fog működni (és majd jönnek vissza a topikba rejtélyes hibákkal), a lényeg, hogy a Microsoft ne kapjon semmilyen adatot... (A gmail és az android persze nem probléma.) :U

(#17964) #58000384 válasza Bali27 (#17956) üzenetére

(törölt tag)

Ez jó. Félünk az MS-től, ezért egy akármilyen programot használunk a netről, amit egy valaki írt. A "Сменить язык" is bizalomgerjesztő :D (Tudom, nyelvváltás)
Lehet, hogy a biztonság kedvéért létrehoz egy folyamatot magának, ami figyeli és jelenti otthonra, hogy biztosan nem kémkedik-e az MS a gépeden :)

A viccet félretéve, én nem bíznék egy ilyen programban.

Oki23: Igen, ennek könnyen lehet köze ahhoz, ha az Edge bezáródik, vagy a gépház is. Az sem számít, hogy a Win7, az MSE, a Win8, stb. szintén ezt csinálta, de most jól fel lett fújva az egész nagy hirtelen.

Dr. Akula: De, sajnos normális. Tele van a net azzal, hogy miért nem megy jól ezen meg azon a gépen a játék. Egy példa. Igaz, ott csak a "lag" szóra kerestem, de hidd el, ez nagyon gyakori dolog. A gyengébb gépeken a GTA V jobban fut sokszor, mint a IV.

[ Szerkesztve ]

(#17965) Ferdzsoo

Ferdzsoo
(PH! addikt)

Hol lehet dobozos verziót kapni a 10-esből?
Ez annak számít?

A felnőtt férfit egy dolog különbözteti meg a gyerektől, ... ...a játék ára...

(#17966) snecy20 válasza k3z3w (#17939) üzenetére

snecy20
(PH! kedvence)

Nem is kell DX-et telepíteni egyébként sem, alapból már a DirectX 12-t teszi fel a Win10.

(#17967) netpeti98 válasza #58000384 (#17964) üzenetére

netpeti98
(PH! kedvence)

Mondjuk én se értem, hogy sokan teljesen sokkban vannak a W10 "kémkedésétől", de egy nevesincs tweaker programot nyugodt szívvel felraknak.

(#17968) Barthezz2 válasza Angel2014 (#17957) üzenetére

Barthezz2
(PH! nagyúr)

Köszi, köszi, közben meglett, és segített is. Leszedtem a legutóbbi frissítést(KB3081424), és megint jó az egér.

Így egy kérdésem akad. Miként tudom megakadályozni, hogy ez a frissítés visszatelepüljön? Mert már tölti is le.. :O

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#17969) Partyface007 válasza netpeti98 (#17967) üzenetére

Partyface007
(őstag)

már miért ne bíznának? Benne van a nevében "destroy w10 spying" ergo tuti hogy megbízható :-)))))

bezzeg a Microsoft az teljességgel megbízhatatlan egy cég és tuti minden adatodat statisztikádat kiadja harmadik félnek. Beazonosíthatóan persze :-))))

(#17970) Bali27 válasza bon (#17960) üzenetére

Bali27
(PH! addikt)

Az lehet, de 2 napja semmi se történt, se indokolatlan netfogyasztásban, sem pedig a feladatkezelőben új exe nem jelent meg. Amugy WZT csinálta.

(#17971) Partyface007 válasza Barthezz2 (#17968) üzenetére

Partyface007
(őstag)

(#17972) zed1983

zed1983
(őstag)

Sziasztok!

Win 10 után miért nem tudok 8.1et telepíteni?
Particionáláskor nem hozza létre a rendszer számára fent tartott particiót, viszont a win10 simán felmegy??

Köszönöm!

zed1983

(#17973) pinnacle

pinnacle
(PH! kedvence)

Toshiba Tecra A10-11M-et frissítettem 8.1-ről 10-re, semmi gond nem volt, de előjött a System_thread_exception_not_handled (athwbx.sys) BSOD hiba. Ilyen volt a 8.1-nél is, de már nem emlékszem mi volt a megoldás. athwbx.sys a Qualcomm Atheros wifi drivere. Nem tudom, hogy lehetne eltávolítani. Számítógép alap visszaállítását választottam, de most éppen elakadt. Lehet, hogy újra kell telepíteni az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#17974) atike

atike
(PH! nagyúr)

Sziasztok!

Nem kerestem rá, lehet volt már itt téma....

Van egy laptop, Win7 matrica, jogtiszta, aktivált Windows.

Oké, ingyen lehet frissíteni 1 évig még Windows 10-re - eddig tiszta sor. Frissítek.

Mi van, ha bármi miatt újra kell rakni a rendszert...? Akkor innentől kezdve a Windows 10 telepítő "meg fogja enni" a matricán lévő Win7 kódot...? Vagy Win7 felrak, frissít Win10-re...? Na meg mindkét esetben mi a helyzet ha ez egy év után kellene, hogy megtörténjen...? Simán meg tudom majd tenni...? :U

(#17975) Barthezz2 válasza Partyface007 (#17971) üzenetére

Barthezz2
(PH! nagyúr)

Köszi! :R

Egyébként meg csodálatos.. Nem tudom ki volt aki a MS-nál kitalálta, hogy el kell tüntetni a régi jól működő vezérlőpultot, meg ki, aki rábólintott, hogy jelen állapotában lehet a Win10-el így kiadni, de mind a kettőt szívesen beutalnám egy elmegyógyintézetbe..
Lehet, hogy jó volt az elgondolás, de ami most van.. Valamit itt, valamit ott tudok állítani, valamihez meg töltsek le egy rakás más dolgot, mikor Win 7 alatt két kattal megoldottam mindent egy helyen. Gratulálni tudok az egészhez.. :W

Everybody lies.

(#17976) Oki23 válasza atike (#17974) üzenetére

Oki23
(tag)

Amikor frissítesz Win 10-re, akkor automatikusan aktiválódik a rendszer és megjegyzi a konfigurációdat. Onnantól kezdve bármikor újratelepíthető a W10, akár tiszta telepítéssel is (kódot pedig nem kell beírni, a konfigod alapján újra aktiválja, amint internetet kap).

(#17977) atike válasza Oki23 (#17976) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Köszi!

Esetlegesen ha bármi miatt a Win7-nek "vissza kellene mennie" akkor Win10 után a kódjával visszarakható marad az is, vagy onnantól kezdve felejtős...? :U

(#17978) gr.bence

gr.bence
(fanatikus tag)

Sziasztok.

Bocs hogy làma vagyok régen vàgtam ezt a telepitès témà de most kimaradt az életemből.
Szòval win8.1 van fent minden tiszta legalis win 10 iso akarom felrakni pendriveròl de az istenért nem akar felmàszni.
Annyi mindent olvastam hogy nem tudom eldönteni mi lenne a helyes eljàràs.
A win 10 frissitős alkalmazàs is bedobta hogy nehet a frissitès de szarakodott az is. Aztàn rendszervissza àllìtàst csinàltam majd ez a lehetősèg eltűnt ezèrt akarom iso-bòl felrakni.
Köszi előre is a helpet

(#17979) Oki23 válasza atike (#17977) üzenetére

Oki23
(tag)

Igen, vissza lehet tenni. De ha a frissítés után nem csinálsz tiszta telepítést, akkor egy hónapig a Windows 10-ből is van lehetőség visszaállni az előző rendszerre.

(#17980) zalderan válasza Barthezz2 (#17975) üzenetére

zalderan
(újonc)

Start ,menü jobb klikk és ott van miden.

(#17981) atike válasza Oki23 (#17979) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Köszi ezt is... :) Lassan képbe is kerülök... :DDD

(#17982) Barthezz2 válasza zalderan (#17980) üzenetére

Barthezz2
(PH! nagyúr)

Na ne viccelj.. Így meg is magyaráztad vele, hogy miért kell 6 fele szórni mindent..

Meg mellesleg bárhogy is keresem, a start menü jobb klikk után nincs ott a frissítést letiltó segéd.. Ja, mert azt nekem kell letölteni és telepíteni? Tényleg sokkal könnyebb, mint a régi, testre szabható WU.. :U

Everybody lies.

(#17983) repvez válasza pinnacle (#17973) üzenetére

repvez
(őstag)

Hát ez elég szomoruan hallom, mert nekem is toshiba laptopom van satelite 750d-16k és nekem is elöjött w8.1 alatt friss telepités után a BSOD, ugyan erre a hibára hivatkozva.
Nekem ugy sikerült urrá lennem a problkémán, hogy letiltottam a frissitések telepitését, mert ahogy ráment valamelyik frissités egyböl kékhalál és boot loop lett a vége még a win asztalig sem jutott el, hogy bármit beállithattam volna.

ÉS , az hogy ez a win10 alatt is megvan azzal az a baj, hogy ahogy olvasom nem lehet a frissitéseket letiltani, csak akkor hogyan lehet ezt a problémát kiküszöbölni? Ha felmegy a javitás elkezd kékhalálozni akkor hogyan telepedne fel rá a következő esetleg javitott patch vagy driver ha a win sem tölt be utánna?

Ezért nem mertem még feltenni a laptopra.Meg egyáűltalán, hogyan telepitsek fel bármit is , ha a gyártó oldalán még win8-hoz sincs driver nem hogy 10hez, máshonnan meg elvileg nem szereti a toshiba ha driver van telepitve.

(#17984) Dr. Akula válasza Ferdzsoo (#17965) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Ennyi pénzért csak OEM lehet.

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#17985) MomoSinX

MomoSinX
(fanatikus tag)

Valaki talált módot a Windows Defender végleges kiiktatására? Megcsináltam a regedites szerkesztést, de ez a pofátlan program így is visszakapcsolja magát... Tehát csak a manuális kapcsoló felülete lett szürke, amúgy önálló életet él.. Hihetetlen. Eddig minden zavaró dolgot megoldottam, de ezzel nem tudok mit kezdeni.

(#17986) Colos1 válasza peterk (#17887) üzenetére

Colos1
(őstag)

Eszembe jutott valami. Az USB -s meghajtók zavarhatják? Mert van egy ősrégi kártyaolvasóm, arra minden indításnál panaszkodik az eseménynaplóban, hogy nem sikerült betölteni hozzá a drivert, de túl nagy jelentőséget nem tulajdonítottam neki, mert működik rendesen. Ez zavarhatja? Amúgy nem az az 5 másodperc zavar, hanem a tudat, hogy valami gond van a gépemmel :O

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#17987) peterk válasza Bali27 (#17970) üzenetére

peterk
(őstag)

Miért, minek kellett volna történnie? Letölti az internetet? :D Szerintem éppen elég, ha még két napja amikor futtattad elküldte mondjuk a google cookiejadat, és azóta nem csinál semmit. :)

(#17988) eszakas válasza gr.bence (#17978) üzenetére

eszakas
(senior tag)

Hali,

Lehet elmaradott frissítés az oka a 8.1 alatt. De nézd meg a frissítéseket onnan újra indíthatod a w10-es frissítést.
Nekem is voltak gondok vele, a rendszer számára fenntartott /100mb/ partíciót törültem és utána csont nélkül felment.

[ Szerkesztve ]

Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#17989) Dr. Akula válasza Barthezz2 (#17975) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

"Nem tudom ki volt aki a MS-nál kitalálta, hogy el kell tüntetni a régi jól működő vezérlőpultot"

Én kiraktam az asztalra. Asztalon jobb klikk / personalize / themes / desktop icon settings, és ott bepipálod a control panelt. Ami olyan mint a win7-ben. :)

(#17990) GEPESZ66

GEPESZ66
(PH! kedvence)

Felraktam a WIN10-et tiszta telepítéssel. Eddig minden rendben van.
Azt nem tudom eldönteni, hogy maradjak-e a Defender-nél, vagy az ESS8-at használjam-e újságos kóddal?
Szoktam netbankolni is, s így talán az ESS8 jobb választás lehet.
Melyik böngészőt használjátok?
WIN8.1-en a Chrome-t használtam, tetszett benne, hogy az oldalakat idegen nyelvről letudta fordítani.
Kár, hogy ebben az új WIN böngészőben nincs ilyen lehetőség.

(#17991) snecy20 válasza Dr. Akula (#17989) üzenetére

snecy20
(PH! kedvence)

Mondjuk az is érdekes hogy egy sajátgép ikon hogyhogy nincs kinn az asztalon alapértelmezettbe. :)

(#17992) Dr. Akula válasza snecy20 (#17991) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Már a 7-esben se volt, csak egy kuka, úgy kellett classic nézetre váltani a start menüt, akkor kiadta. Nagyon rejtegetik, biztos sok titok van benne. :)

[ Szerkesztve ]

(#17993) moonguru válasza Darth_Revan (#17892) üzenetére

moonguru
(őstag)

Szia!

Nem kéne erőltetni, mivel a Windowsé (általában) jobb! :)

Monitor Guru!

(#17994) Barthezz2 válasza Dr. Akula (#17989) üzenetére

Barthezz2
(PH! nagyúr)

De ebben pl a WU már nincs ott, hogy két kattintással le tudjak tiltani egy olyan frissítést, ami szétbarmolja az egerem...
Start menu keresővel is lazán előhozom, de ez a fenti tényen sajnos nem változtat.

Everybody lies.

(#17995) peterk válasza pinnacle (#17973) üzenetére

peterk
(őstag)

Eltávolítani úgy tudod véglegesen, hogy bebootolsz safe módban, hogy ne fagyjon ki. Aztán:

1. Vezérlőpult, eszközkezelő, és itt távolítsd el az eszközt.
2. parancssorban (keresés -> parancssor -> futtatás rendszergazdaként) írd be a következőt:
dism /online /get-drivers /format:table (ENTER)

A parancs kilistázza a külső gyártótól származó eszköz driver inf fájlokat. Nézd végig a listát, látsz-e qualcomm provider nevű fájlt. Ha találsz, akkor az első oszlopban ott lesz az inf file neve "oemXXX.inf" néven, ahol az XX egy szám. Menj be a c:\windows\inf mappába, és keress rá erre a fájlra. Bele is nézhetsz a biztonság kedvéért, ez egy szövegfájl, és a fájl fejlécében kell lennie egy leíró résznek, ami utal az eszközre (qualcomm atheros mittudomén). Ha megvan, akkor töröld a fájlt, és egyúttal töröld az ugyanolyan nevű, de pnf kiterjesztésű fájlt is (tehát "oemXXX.pnf". Utána reboot.

Ha reboot után telepíteni akarja, akkor a driver a driver store-ban van (c:\windows\system32\driverstore\filerepository). Innen inkább ne kézzel távolítsd el. Van rá egy jó kis tool, DriverStore Explorer, innen töltheted le. Ez egy codeplexes tool, szóval nem kell tőle félni. Indítsd el, ki fogja listázni a driverstore-ban levő drivereket. A qualcomm, atheros szavak alapján meg fogod találni a drivert. Jelöld ki, és "delete package".

(Ja, azt majdnem elfelejtettem, hogy ha a drivernek van telepítője - a telepített programok között látsz valami qualcomm atheros driver megnevezésűt -, akkor természetesen a programok közül egyszerűen simán távolítsd el, és nem kell a fenti matatás. :) )

[ Szerkesztve ]

(#17996) zolee0307 válasza zolee0307 (#17772) üzenetére

zolee0307
(őstag)

A win update hibát írt, aztán eltűnt az egész és minden megjavult. Ki érti ezt :F :U

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\

(#17997) peterk válasza Colos1 (#17986) üzenetére

peterk
(őstag)

Persze, simán.

(#17998) szunyi777 válasza Bali27 (#17956) üzenetére

szunyi777
(PH! addikt)

Elérhető a DWS 1.4.3-is már de még mindig Pre-Release, de nem hozzáértőknek nem igazán ajánlott a használata!!!
-Pik-pakk törölhető vele a Host file, ami egy belakott rendszer esetében gondot is okozhat...
-A Skype-ot hazavágja, ha nincs jól beállitva... (Természetesen reklám mentesiti is!!) :K
-Annyira lehet vele blokkolni, álligatni, hogy a végén már a Posta sem fog se frissiteni, stb.. rossz beállitás esetén...De helyrehozható pillanatok alatt..
-Törölhető a "Bloatware" (előretelepített szoftver) pillanatok alatt, stb...De sok Jó funkciót tartalmaz...
Én a Teszt rendszeremen használom, nincs vele gond...

Az újabb verziókra már fütyül a Norton.. De No para.. Nincs vele gond..

Az nfo-ban benne van minden, és a Windows alkalmazások eltávolitása-visszaállitása is tökéletesen működik!! Teszteltem...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 6 pro (tulip) >Firmware:PIE-Rom: Havoc-OS 2.5(PIE) >Kernel: Genom PIE>Recovery: Batik PIE >Ed Xposed.... ROM Magyaritások:http://logout.hu/blog/szunyi777/index.html

(#17999) peterk válasza GEPESZ66 (#17990) üzenetére

peterk
(őstag)

A netbankolásnak nincs semmi köze a víruskeresőhöz, az nem fogja biztonságosabbá tenni. Ha tartasz az adatlopástól, akkor netbankolás után törölj a böngészőből minden előzményt: cache-t, előzményeket, cookiekat. De ha kétlépcsős, külön hardverkulcsos, vagy külön mobilappos authentikációt használó netbankod van - pl. CIB -, akkor nincs mitől tartanod, azt egy netkávézóban is vidáman használhatod, az isten nem töri fel (hacsak nem hagyod ott a kulcsot vagy a telefont :D )

(#18000) netpeti98 válasza GEPESZ66 (#17990) üzenetére

netpeti98
(PH! kedvence)

Ha eddig bevált az ESS8, akkor szerintem használd itt is. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.