Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) #58000384 válasza vlevi (#17745) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hát pedig a 8 előtti rendszerek is pont ilyenek voltak. Bejelentkezett X idő alatt, utána még egy darabig töltögetett, homokórázott, idővel jelentek meg a programok a tálcán, stb. Ebben semmivel sem volt jobb a 7.

"gigányi lomot ki kell írni a HDD-re, hogy a fastboot tudjon olvasni"

A hibrid leállítás nem így működik. Kijelentkezteti a felhasználót a rendszer, bezár minden programot, majd kiírja vinyóra a rendszert magát, driverekkel, mindennel. A következő indításnál nem kell ezeket újra betöltenie, mert már ott van készen, csak a memóriába kell írni. Ezért sokkal gyorsabb.

(#17752) #56474624 válasza Dave™ (#17750) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én vissza is tettem a 8.1-et. Írtam az ügyfélszolgálatnak leírni a panaszaimat: még úgy próbálta nekem előadni a válaszoló, mintha a "csak online" fájlok nemláthatósága valami rohadt nagy fejlődés lenne. De említhetném azt is, hogy sikerült a 8.1-hez képest tovább szűkíteni a már amúgy is szűkös megjelenési beállításokat. Vagy hogy a metrós alkalmazások maguktól kilépnek se szó se beszéd. A 8.1-es alkalmazások jó része nincs 10-re, nem érhető el. A start menü visszajött, és szarabb, mint valaha. Inkább ne jött volna így vissza. Remélem, az elkövetkezendő 1 évben sikerül elérni legalább a 8.1 szintjét használhatóság, kinézet, stabilitás, funkcionalitás terén.

Még a stabilitási gondokat meg is érteném egy új oprendszer esetén, de ami a konfigurálási lehetőségeket, felületet stb illeti, abból süt az átgondolatlanság. Pedig pont azt ígérték, hogy ez mennyivel átgondoltabb lesz. Egyetlen ilyet tapasztaltam: a metrós alkalmazások ablakban futása. Ez az egyetlen pozitívum.

[ Szerkesztve ]

(#17753) gabesz839


gabesz839
senior tag

Sziasztok. Hogyan tudom megoldani hogy a vlc legyen az alapértelmezett videólejátszó a win 10ben ? Köszi ha valaki tudná.Megoldva

[ Szerkesztve ]

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#17754) #58000384 válasza #56474624 (#17752) üzenetére


#58000384
törölt tag

A megjelenési beállítások remélhetőleg idővel bővülnek (ha elég visszajelzést kapnak, akkor szerintem biztos lépnek valamit), viszont a bezáródó appok tényleg idegesítőek. Random appok random időnként. Néha nagyon ritkán.
A start menüvel nekem nincs különösebb bajom, de asztali gépen is a kezdőképernyőt használom inkább.

Nekem a tabletes használattal kapcsolatban vannak gondjaim, bár mindegyik javítható a jövőben. Ezek leginkább átgondolatlan dolgok, vagy hiányzó funkciók. Egyelőre szerintem a 8.1 gördülékenyebben használható tableten.

(#17755) ToXeN válasza #56474624 (#17752) üzenetére


ToXeN
tag

Igen, 8.1-en csak a metrót kellett kikapcsolni, meg start menüt varázsolni és jobb lett mint a 7.
Windows 10-en már sokkal több mindent kell kikapcsolni, hogy használható kezdjen lenni: úgymint metro, metro a start menüben, wifisense, p2p updates, cortana, ja és nem akarok felhőbe megosztani kb mindent, nem akarok több asztallal szenvedni, nem akarok ikon méretekkel játszani, nem akarok új internet explorer-t vagy új alt-tabot. Már elnézést.

"The days are long but the years are short"

(#17756) Dave™ válasza #56474624 (#17752) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ezeket ki is hagytam, tényleg, főleg a placeholdereket a onedriveból, ami miatt jobb volt mint a konkurencia. Most hogy kivették a leginnovatívabb feature-t, sikerült sokkal szarabbá tenni. Az meg nem válasz, hogy sokakat összezavart, akkor legyen alapból kikapcsolva, de engedélyezhető annak, aki érti mi az és mire jó. Meg ez az össze-vissza felület... ehhez képest még a 8.1 is egy tök egységes oprendszer, pedig az is elég hibrid volt. Mindjárt felteszek valami linuxot, komolyan. Pedig WP-m van, amit szeretek is, ott valamiért sikerült működő operációs rendszert csinálniuk.

(#17757) #58000384 válasza ToXeN (#17755) üzenetére


#58000384
törölt tag

Az appok 8-on is ugyanúgy megvoltak, a wifi sense önmagában semmit sem csinál, a Cortana-t itthon be sem lehet kapcsolni, a felhős integrációt azonnal feldobta a 8 is mikor online fiókra váltottál, a többasztalos módot ha nem használod, akkor észre sem veszed, ha meg nem tetszik az Edge, akkor nem használod. Egyedül a p2p frissítés az, amit én is kikapcsoltam.
Nem kötekedésből, de ha már a 8.1 szerinted annyiban jobb volt, akkor olyan dolgokat sorolj, amik tényleg mások voltak.

(#17758) ToXeN válasza #58000384 (#17757) üzenetére


ToXeN
tag

Mindenképpen kipróbálom majd a 10-et később, ha kinőtte a gyerekbetegségeit. Amiket felsoroltam, azokat úgy olvastam itt-ott, és köszönöm a felvilágosítást, hogy mégsem minden olyan durva.
Windows 8.1 miben jobb mint a 7? Jobb feladatkezelő és másolás. Ennyi. Metrot és minden elemét le kell tiltani és csak utána használható. Nem tetszik ez a mobilosítás, de nem tudok előle menekülni. Egy Windows 7-et szeretnék, win 8-as feladatkezelővel és másolással, valamint win10-es DX12-vel.

"The days are long but the years are short"

(#17759) #56474624 válasza #58000384 (#17754) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az a gondom a start menüvel, hogy egyetlen hosszú listában található az összes alkalmazás, amit aztán görhethetsz le... 8.1-nél sokkal átláthatóbb és kényelmesebb az egész még asztali gépen is. És hiába állítom be, hogy teljes képernyős start menü/kezdőképernyő legyen, ott is ugyanez van. Mellesleg nem bootol be kezdőképernyőre akkor sem, ha teljes képernyős a start menü. A kezdőképernyőn/start menünk a csempéket elég kötötten lehet elhelyezni, egy oszlop egy telefon kijelzőnek felel meg kb. Egyszerűen hülyén néz így ki.
Az már csak kötekedés részemről, hogy hol start menüre kitűzésnek, hol kezdőképernyőre kitűzésnek írja, de talán jól szimbolizálja, mennyire nem tudja az egész oprendszer, hogy mi legyen.

(#17758) ToXeN:

Egyáltalán nem "kell" kilőni 8.1 alatt a metrót, én például előszeretettel használom, mert csomó metrós alkalmazás van wp-s telefonra is, könnyen tudok szinkronizálni a telefon és a gép között. Annyit kellett volna megcsinálni, hogy a metrós alkalmazások fussanak ablakban is.

[ Szerkesztve ]

(#17760) pzstm válasza tomboy0013 (#17740) üzenetére


pzstm
titán

programok telepítése és törlése részben kérj az Office-ra javítást.

Néhány embernek akkor ír hibát ha emailből nyitnák meg, temp mappával valamit összekavar....nálam mondjuk nem jött elő, de 2 esetbe már belefutottam

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#17761) lolal


lolal
senior tag

Üdv fórumtársak !

A mai nap folyamán frissítettem Windows 10-re és egy olyan problémával szembesültem , hogy belépés után a képernyő villog és vele eggyüt az asztal is így ugrabugrál. Folyamatosan tölt valamit , de nem tudom mit mert a Feladatkezelő szerint nem fut semmi. A képernyő csatlakozásával sincsen semmi probléma , megnéztem másik gépen. Ezelőtt windows 8.1 - volt. Teljesen hibátlanul futott. De igy gyakorlatilag használhatatlan a gép. ( viszont bejelentkezési képernyőnél és Ctr + Alt + Delete kombináció esetén abbahagyja , majd ha visszalépek az asztalra , újra rákezd. Nagyon hálás lennék ha valaki tudna segíteni.
Üdv egy elszomorodott felhasználló.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#17762) fuze


fuze
őstag

Azt be lehet állítani, hogy a Cortana angol legyen, de a rendszer magyar nyelvű maradjon? Jó lenne használni. Illetve az Edge-ben nagyon zizisek a betűk...

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#17763) GEPESZ66 válasza lolal (#17761) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Próbáld meg felrakni a legfrisebb VGA drivert.
De inkább szerintem célszerűbb most már egy tiszta telepítést csinálni.
Legjobb tiszta lappal indulni.

(#17764) lolal válasza GEPESZ66 (#17763) üzenetére


lolal
senior tag

Feladatkezelőben valami " Host Process for Setting Synchronization " neven nagyon tekeri a processzort. Köze lehet hozzá ? . Adatokat megtudom menteni a HDD- ről ?

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#17765) Falcon C.


Falcon C.
aktív tag

Windows 10 Home-ban a Windows.old mappa nem törölhető. Tudom, hogy lemezkarbantartóval kéne, be is jelölöm, le is fut, de nem törli. Meghagy egy 450MB-os mappát, amibe folyamatosan dolgozik, mert a mappa és a fájlok dátuma, időbélyege állandóan frissül. Ez mi lehet?

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#17766) GEPESZ66 válasza lolal (#17764) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én ilyenkor egy külső merevlemezre szoktam lementeni az állományokat, amire később is szükségem lesz.
Én ilyen nagymértékű processzor terhelést nem tapasztaltam, bár én is még csak tegnap frissítettem, de ma este csinálok tiszta telepítést.

(#17767) lolal válasza GEPESZ66 (#17766) üzenetére


lolal
senior tag

Csak ez az epilepsziás villogás mitől lehet.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#17768) Döglött Róka válasza GEPESZ66 (#17763) üzenetére


Döglött Róka
veterán

En ezt nem ertem, adott egy phenom II 965 os gep ami raadasul insider frissitest kapott. 4 eve csak upgradeelve volt 7-8-8.1-10 insider - majd 10 vegleges. Soha semmit nem turtam rajta, nem allitottam registry-t, update utan magara hagytam hadd szuttyogjon es mukodik.

Tablagepem ugyanez. Mindegyik verzionak kellett az ido meg jo par reboot mire magara talalt, a 10 foleg, mivel rengeteg winrt appot frissitett a store-bol.

Egyedul az edge, ami gazos.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#17769) vlevi válasza fuze (#17762) üzenetére


vlevi
nagyúr

" Illetve az Edge-ben nagyon zizisek a betűk..."
Ez a "szép" új világ. Microsoft mostanában ennyit tud :(
Sajnos nem csak az Edge ilyen. Valamikor Internetexplorer 9 körül (vagy 10?) kezdték el ezt a fajta élsimiítást hasznlni, ez került bele az újabb office-ba is. Nincs mit tenni, vagy hozzászox, vagy nem használod. Vagy veszel 4K monitort, felskálázod 200-ra, és akkor pont ott leszel, mintha fullhd-t használnál, és majdnem jó lesz. Ja, mégsem, mert nem lesz jó, a felskálázás túlnyomórészt nem működik. :O :W Marad az előző verzió, nemhasználod...

(#17770) lolal válasza Döglött Róka (#17768) üzenetére


lolal
senior tag

Nekem is jól működött mindegyik idáig.
De most nagynehezen elindítottam csökkentett módban. Így semmi villogás , használható....

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#17771) #58000384 válasza ToXeN (#17758) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nem szabad mindent elhinni, amit olvasol. Iszonyatos mennyiségű hülyeség kering a neten. Persze nem azt mondom, hogy semmi sem igaz, és tökéletes a rendszer, de átlagban marhaság. Például itt a topikban is volt pár hozzászólás a nem működő keresésről, meg hogy milyen gáz az egész, aztán csak kiderült, hogy a wsearch (keresőszolgáltatás) ki lett kapcsolva...

Ha semmi sem tetszik a 7 utáni rendszerekben azt a 3 dolgot leszámítva, akkor felesleges megpróbálnod 7-et csinálni a 10-ből, mert nem lesz olyan soha. A mobilosodás egyébként max. a kinézetben érinthet ha semmilyen appot nem használsz, de ez meg pláne nem fog változni. A 8.1 és a 10 amúgy pont annyira használható, mint a 7, csak lehet, hogy elsőre meg kell szokni, hogy bizonyos beállítások máshol vannak. Egyszer a korábbi rendszereket is meg kellett tanulni kezelni.

Ba cy lus: Ja, én úgy értettem, hogy rosszabb, mint a korábbi start menük. Ez a keskeny sáv azokban is megvolt, most visszahozták. Szerintem is kényelmetlenebb így, de szerencsére nem sokat használom, így annyira nem zavar.
Hát a kezdőképernyőre indítás jelenleg csak tablet módban megoldott...

(#17772) zolee0307


zolee0307
őstag

Hi!

A windows updatben megjelent a nyomtatómhoz driver. Le akarná tölteni. Hogy tudom eltüntetni ezt a win updateből (a canon oldaláról letöltöttet akarom felrakni)? Egyébként ki is van kapcsolva az eszköztelepítés beállításainál, hogy automatán telepítsen, de akkor hogy jelent ez meg?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#17773) Döglött Róka válasza vlevi (#17769) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Vagy veszed a faradsagot es fel perc alatt vegignyomod a cleartype setupot a display settings alatt.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#17774) Kernel válasza #58000384 (#17771) üzenetére


Kernel
nagyúr

aztán csak kiderült, hogy a wsearch (keresőszolgáltatás) ki lett kapcsolva...

Az egy dolog, csak a Win7 startmenü-keresője ettől nem pusztul le, a Win10 meg lepusztul.

Nekem csak annyi lenne az elvárásom, hogy a Windows saját, illetve telepített programjait megtalálja ez a kereső.

Ne foglalkozzon az én saját adataimmal, vagy Internetes kereséssel sem. A Win10-nél ez már problémát jelent.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#17775) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Hogy lehet otthoni hálózatra változtatni a nyilvános helyett? Sehol nem találom azt a beállítást win7 alatt egyszerű volt.?

(#17776) SP4C3


SP4C3
veterán

Fuck you MicroFos. Nem tetszik ez nekem!

Itt látszik, hogy hova is kapcsolódik a windows. :) Sunyi kis szemetek. (Kikapcsoltam mindenféle visszajelzést, error report-ot, frissítéseket, mindent... Akkor meg miért is csatlakozik a microsoft corp. hoz???)

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#17777) Dave™ válasza SP4C3 (#17776) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hogy mást ne mondjak a store minimum csatlakozni fog, ha nem local accountot használsz akkor pedig még egyértelműbb. Sőt, ugye a onedrive is bele van drótozva a rendszerbe, ezért onnan is kérhet le állapotfrissítést. Totál esélytelen, amit szeretnél, ezernyi szálon kapcsolódik az MS-hez így vagy úgy.

(#17778) SP4C3 válasza Dave™ (#17777) üzenetére


SP4C3
veterán

Minden kikapcsolva, service szinten is. Amint látod a képen az összeset blockoltam. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#17779) Colos1


Colos1
őstag

Töröltem pár nagy méretű, nagyon rég telepített játékot, de mivel a win telepítése előtt már ott voltak, Total Commanderből töröltem.

Közben megnyitottam a lomtárat.

Az eredménye: :Y :O :DD

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#17780) Dave™ válasza SP4C3 (#17778) üzenetére


Dave™
nagyúr

Miért akarsz Windows10-et használni, ha semmit sem akarsz belőle használni? :F

(#17781) t72killer válasza SP4C3 (#17778) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"az összeset blockoltam. " - tuti? Amúgy ilyen megszorítások mellett megy a net rendesen? (edge, frissítések, skype)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17782) vg válasza SP4C3 (#17778) üzenetére


vg
addikt

nem nézik ms-nél, hogy mennyi ideig nézed redtube-ot

(#17783) pzstm válasza SP4C3 (#17776) üzenetére


pzstm
titán

köszönjük a szakmai, roppant hasznos hozzászólásodat. Érvelésed különösen tetszett.... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#17784) gg72


gg72
veterán

Két napja felment a gépemre win7-re automatikus update-tel a win10 pro és közel 20GB helyet foglal el. Ha tiszta telepítéssel újratenném, ez csökkenthető lenne, vagy nagyjából akkor is ekkora területet foglalna el?

(#17785) lck válasza SP4C3 (#17776) üzenetére


lck
senior tag

Linux a Te barátod !

(#17786) t72killer válasza gg72 (#17784) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, kb 8 gigát visszakapsz:) Amúgy a helykérdés idővel is javul, uis a win10 1 hónap elteltével törli a windows.old könyvtárat ill lemezkarbantartóval te is tudod törölni ha jók az értesüléseim.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17787) pzstm válasza gg72 (#17784) üzenetére


pzstm
titán

lemezkarbantartót futtass ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#17788) PuMbA válasza SP4C3 (#17776) üzenetére


PuMbA
titán

Ha a frissítéseket kikapcsoltad, akkor hogy fognak jönni az újdonságok és biztonsági javítások a Windows 10-hez? Ugyanis a Windows most már egy folyamatosan fejlődő rendszer, évenkénti frissítésekkel és újdonságokkal, bár a biztonsági rész a legfontosabb itt :) Másrészt, amiket blokkolsz tudod egyáltalán, hogy mit csinálnak? Mert a felének köze sincs az Internethez meg az adatgyűjtéshez, illetve adatküldéshez, csak a rendszer alapvető működéséhez :) Érdemes utánanézni a dolgoknak mielőtt tudatlanul össze-vissza csinálunk mindent :)

[ Szerkesztve ]

(#17789) #58000384 válasza SP4C3 (#17776) üzenetére


#58000384
törölt tag

És az miért is jó, hogy letiltottad az online súgót is? Gondolod, hogy a Microsoft azon keresztül szippantja ki a böngészési előzményeid? :U

Meg látom, hogy ettől függetlenül az aktivátorod meg a torrentezés nem nagyon zavar. Egyébként tele van mindenféle szolgáltatással a rendszer, ami ezért vagy azért csatlakozik a netre. Tudod, az online dolgok így működnek. De senki sem kényszerít a "MicroFos" rendszerének használatára, nyugodtan felrakhatsz mást is.

Kernel: A keresőt fájlok keresésére is szokták használni, így nyugodtan kereshet a fájljaid között (az adataid nem érdeklik). Neten csak akkor keres, ha ezt külön bekapcsolod.

(#17790) Audison válasza vg (#17782) üzenetére


Audison
senior tag

Azt nem, csak, hogy mit néz rajta... ;]

(#17791) SP4C3 válasza pzstm (#17783) üzenetére


SP4C3
veterán

:O

Gondoltam megosztom, veletek, hátha akadnak, akik még nem tudták. :) Nem kell rögtön nekem esni. Mivel nincs über sávszélem, elég zavaró ha a feltöltési sebességem "elfogy".

Másrészt, nem kellenek a személyre szabott reklámok, van belőlük így is rendesen.

@t72killer
Megy minden rendesen, frissítések kivételével, mert azt service szinten letiltottam. A rendszer stabil. :DD

@vg
..!., barátnőm elég nekem, nincs szükségem ilyen undorító megjegyzésekre.

@Dave™
A kezelőfelület miatt.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#17792) peterk válasza SP4C3 (#17776) üzenetére


peterk
senior tag

"(Itt látszik, hogy hova is kapcsolódik a windows. :) Sunyi kis szemetek. (Kikapcsoltam mindenféle visszajelzést, error report-ot, frissítéseket, mindent... Akkor meg miért is csatlakozik a microsoft corp. hoz???)"

Nem, itt nem a "HOVA" látszik, hanem a "MI". Ennél fogva nem is a microsoft corp.-hoz csatlakozik, mert az csoportosítás az alkalmazás szerzője szerint. A torrent kliensed sem a Bittorent Inc-hez kapcsolódik ugye. :D

( Az a tippem, hogy fogalmad nincs mi mit jelent és mit hova kapcsolsz, de ha évezed, akkor abba ne hagyd. :D )

[ Szerkesztve ]

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#17793) #58000384 válasza SP4C3 (#17791) üzenetére


#58000384
törölt tag

A reklámokhoz és a sávészélességedhez semmi köze egyiknek sem. A WU letiltása meg a legnagyobb hülyeség a 10-nél (egyrészt, mert tele van most is apróbb hibákkal és hiányzó funkciókkal, másrészt folyamatosan adagolják majd az újdonságokat).

t72killer: Az csak az egyik, mert annyira azért nem jellemző, hogy így levadásznának valakit (legalábbis nem sűrűn olvasni ilyenről, persze ki tudja). Viszont a mindenféle krekkelés meg hasonlók szerintem sokkal nagyobb kockázatot rejtenek magukban. Olyanról is olvasni, hogy a játék a háttérben bitcoint bányászott...

[ Szerkesztve ]

(#17794) t72killer válasza #58000384 (#17789) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jah, a kmspico-s tabot (@ByELDI) nem ártott volna kihagyni a kép aljáról ;] .

Amúgy torrent: a konkrét infótulajok, maguk a kiadók vadásznak a megosztást végző felhasználókra, ami ellen max vpn-szolgáltatással lehet lépni. Hobbi-admin voltam az előző melóhelyemen (egyetem), és láttam, ahogy a főadminnak küldtek levelet a témában (xy IP-ről valaki torrentezett a doménünkben, lőjük ki - nem usa-ban történt, így a személyes adatokat nem kérhették, de "köztörvényes" esetben (gyerekpornó, stb) azt is továbbítottuk volna).

#17791: amúgy énis megnyirbáltam a dolgokat, group policy-ben engedi beállítani a régi WU viselkedést (figyelmeztet letöltés előtt) - hogy ez a valóságban hogy fog működni, nem tudom. A noti, amin ezt csináltam soványka+limites mobilneten fog tengődni, ergo ha csak 1-2MB-ot is pocsékol egy véletlen netre menő kereső - amikor csak a calc.exe-t keresem a gépen - az is számít.

#17793: nem Mo.-gon történt, hanem "vhol" Ny-EU-ban:). Arrafelé azért megy a levadászósdi, bár nem vészes. Valszleg űzték páran az ipart, de csak ezt az egy levelet láttam 4év alatt.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17795) Kernel válasza #58000384 (#17789) üzenetére


Kernel
nagyúr

Itt nem az a lényeg, nem vagyok paranoid.

Egyszerűen csak én nem tartok rá igényt, hogy a fájljaim között keressen (megrögzött Total Commander használóként), valamint arra sem, hogy a Windows Search a lemezeimen keresgéljen, indexeljen.

Azt viszont már megszoktam, hogy a Win7 Startmenübe csak beírom egy program nevét és rögtön hozza. Annak dacára, hogy ott is első dolgom a Windows Search tiltása.

Win10-nél is, ahogy letiltottam a Defenderrel együtt, rögtön lenyugodott a processzor. Ez jó, de az már nem, hogy a Startmenü-kereső is leamortizálódott a Search titása miatt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#17796) whYz


whYz
addikt

Van egy ceges notim win7-el amin le van tiltva(korlatozva?) a win update igy nem is ajanlotta fel a frissitest.

Mi lenne a legegyszerubb mondja letakaritani rola mindent es win10-et felrakni?

[ Szerkesztve ]

(#17797) #25583896 válasza t72killer (#17794) üzenetére


#25583896
törölt tag

"A noti, amin ezt csináltam soványka+limites mobilneten fog tengődni, ergo ha csak 1-2MB-ot is pocsékol egy véletlen netre menő kereső - amikor csak a calc.exe-t keresem a gépen - az is számít."

Metered Connection

(#17798) SP4C3 válasza whYz (#17796) üzenetére


SP4C3
veterán

Microsoft-tól letöltöd a media creation tool-t, vagy rufus + windows 10 iso képfájlt. A többi lépés gyakorlatilag ugyanaz, mint elődeinél.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#17799) whYz válasza SP4C3 (#17798) üzenetére


whYz
addikt

Ez eszre fogja venni a win7 kulcsomat es aktivalni fogja magat? Vagy hogy mukodik?

(#17800) #58000384 válasza Kernel (#17795) üzenetére


#58000384
törölt tag

Attól, hogy nem tartasz rá igényt, a többi felhasználó még igen. TC-t annyira nem szokás használni, a keresés benne meg jóval lassabb, mint az indexelt beépített keresővel.

Attól függetlenül, hogy a fájlok között is keres, még a beírt programot első helyen listázza. A 10 ilyen, el kell fogadni.

whYz: Elég, ha innen letöltöd az eszközt, és azzal frissíted vagy csinálsz telepítőt.

Ha ráfrissítesz a 7-re, akkor kap a 10 egy sima kódot, de nem azzal lesz aktiválva, hanem a gép alapján generált hardwareID-t nézi a szerver. Onnantól a tiszta telepítésnél nem kell megadnod kódot a 10-nek (kétszer kéri), netre csatlakozva aktiválja majd magát. Csak alaplapot ne cserélj, mert akkor nem fog egyezni a két ID.

t72killer: Hát, így jártak, ebből csak tanultak :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.