Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Greentea


Greentea
senior tag

Sziasztok!
Tegnap én is frissítettem windows 10-re, win8.1 után.
Első belépésnél az új rendszernél fogadott egy kék halál, de mivel amikor 1 éve feltettem a 8.1-et akkor is kaptam így ennek már nem tulajdonítok nagy jelentőséget. :P
Akkumulátor idő borzalmasan romlott, most másfél órát bír ki 1 töltéssel (Lenovo Z50-70), win 8.1 alatt átlagban 3 órát bírt ki. (ha játszok az akksin akkor most 1 óra, eddig 2 óra volt..) Merem remélni,hogy valamit tudnak még optimalizálni ez ügyben. Lehet tudni már valamit?

Engem leginkább az akksi idő zavar, Start menüt én nem nagyon tartom "nagy számnak", nekem megfelelt a win8.1-es külső csempe nézet is.
Összességben ha nem oldják meg ezt az akkumulátor problémát akkor tuti visszatérek az elődökhöz mert egy notebooknak ugye ez a lényege..
Természetesen eredeti Windows.
Igaz, hogy a windows böngészővel javul az üzemidő?

2x2 néha 5

(#17602) mekker válasza jbl (#17598) üzenetére


mekker
őstag

Igen, jó a crack, csak szeretném tudni, hogy mivel tömi telehasználja ki ilyen királyul a memóriát a rendszer, mivel van olyan kedves, hogy nem mutatja mit gyorsítótáraz bele még pluszba 1,5-2 gigát.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#17603) t72killer válasza Popes (#17591) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tömöríteni kell az install.wim-et + esetleg kipucolni a felesleges appokat és máris lesz hely.

A win10-es fájdalommentesen eltávolítható applista - én csak a számológépet tartottam meg:U.

Az integrálósdit amúgy win10-zel is elkezdtem, 300+MB frissítés van már hozzá.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17604) jbl válasza mekker (#17602) üzenetére


jbl
aktív tag

Nekem minden jó. Igaz én nem crack –kelek semmit.

Mindent mutat, amit látni akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#17605) rita7107 válasza jbl (#17589) üzenetére


rita7107
aktív tag

Ha rámegyek a legfelső részre a WI-FI-nél ugyan ezek a menü pontok vannak....
De akkor hol találom a hálózati eszközöket?

(#17606) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

nekem ez igy néz ki nem tudom jó e vagy sem semmi gondot ne vettem észre még

[link]

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#17607) jbl válasza rita7107 (#17605) üzenetére


jbl
aktív tag

Kép alapján neked fent van a driver, csak nincs bekapcsolva az eszköz.

(#17608) Partyface007 válasza velizare (#17585) üzenetére


Partyface007
őstag

100Mbiten valóban nincs nagy értelme az smb 3.0-t hiányolni ha a sebesség miatt kell az tény :-)

ha sikerült feltornáznod a nas elérését gigabitre és az valóban kiajánl 3.0-t és csatlakoztál már a share-hez akkor a Get-SmbConnection -servername xyz parancs-al le tudod kérni a tulajdonságait

(#17609) Dyingsoul válasza Partyface007 (#17514) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi, átvettem, magamtól nem is jöttem volna rá, hogy ezt kell csinálni...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#17610) mekker válasza jbl (#17604) üzenetére


mekker
őstag

Igaz, ennek semmi köze nincs a crackhez, de köszönöm.
Nálam valami iszonyatosan falja a memóriát, van hogy Firefox alatt felhozza a kevés a memória ablakot.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#17611) mekker válasza mekker (#17610) üzenetére


mekker
őstag

Egyszerűen nem értem. Itt is ha csak a lefoglalt területet nézem, több mint egy gigányit nem tudok hova tenni egy nyitott möngésző mellett.
Úgy általánosságban mióta frissítettem, telepakolja szeméttel a memóriát. A Win7 alapjáraton 800-1200MB-ból elvan, ez meg 2-2,5-et eszik üresjáratban. Amikor a böngésző elhasználja a maradékot, akkor persze egyből pagolja ki a dolgokat a memóriából rendesen, csak nem tudom hogy mit.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#17612) jbl válasza mekker (#17610) üzenetére


jbl
aktív tag

Ezt próbáld meg, Firefox-ba beállítani.

(#17613) scherno


scherno
újonc

Üdv Mindenki!
Következő a problémám van egy új Lenovo laptoppal. Win10-et raktam rá.
De miután minden drivert telepítettem nem szűnt meg a probléma igazából nem is értem FullHD a kijelzője azaz 1920*1080 de valamiért egyes ablakokban AZAZ az ablakon belül más a felbontás 1536*864 valaki tud rá megoldást, hogy miért? És miként lehetne, hogy ne csinálja ezt. Ezt már az első elindulás után is csinálja nem változik a driver telepítés után sem :W
Már vagy 3* telepítettem újra :W


itt látni lehet, hogy amit az eszközkezelőből nyitottam meg AMD kártya tulajdonsága az gyenge felbontásban van. Amit a képernyőfelbontás beállításból az meg jó.
Erre adjon valaki választ MIÉRT?!

(#17614) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Rájöttem miért szar a játék ez az onlines csak 1 magot használ a win, pedig kéne a többit is.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17615) randras válasza gg72 (#17587) üzenetére


randras
veterán

MacBook-ra? ;]

(#17616) csixy válasza #51736960 (#17596) üzenetére


csixy
addikt

Jobb klikk a bal alsó windows ablakra, majd katt a gépházra, majd katt a fiókokra, ... voilá

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#17617) noxon


noxon
őstag

Ez a Cortana kereső nem tud keresni gépen sem? Beírok egy szót és nem találja a neten, vagy egy telepített program nevét, de azt sem, csak felül mozog az a kereső animáció vagy mi.

We live in a simulated world...

(#17618) Clemi válasza mekker (#17611) üzenetére


Clemi
veterán

A memória zabálást szvsz egy W10-el inkompatibilis program okozhatja, például a vírusirtó, ami folyamatosan monitorozza a memória műveleteket is, csak épp belenyúlása miatt a memóriában maradnak az adatok.

(#17619) Giovanny válasza #51736960 (#17599) üzenetére


Giovanny
őstag

Én mikor frissítettem W10re,nekem is voltak furcsaságok,aztán teljesen friss telepítést csináltam,és eddig semmi gond nincs,igaz laptopon csináltam.

Zero Defect.No Compromise !

(#17620) jbl válasza scherno (#17613) üzenetére


jbl
aktív tag

Sidebar Nem kavarhat be?

(#17621) ambatenator válasza SP4C3 (#17517) üzenetére


ambatenator
csendes tag

Újra kellett aktiválni a boltban feltett win 8.1-et, de lemezem nem volt és kmspico-val oldottam meg.
De nem villan be a start menu csak forog a karika, hogy tölt és abbamarad pár másodperc után.

(#17622) gg72 válasza randras (#17615) üzenetére


gg72
veterán

Hm :F

(#17623) mekker


mekker
őstag

Köszönöm a jó tanácsokat, most msconfig + services.msc-ben le van állítva tényleg minden felesleges elemet (vírusirtót is), de valami nem stimmel.
Először betölt a rendszer, rendes memóriahasználattal. Aztán röviddel a rendszer felállása után hozzáugrik a semmiből kb. +1GB memóriahasználat egy pillanat alatt.
Így néz ki jelenleg üresjáratban (~2,3-2,4GB/4GB):

Lehet, hogy a frissítés betett neki, és tiszta telepítés kéne.
Vírusirtót már ezret futtattam korábban (Malwarebytes+360TS+Win Defender)

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#17624) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Hogyan kell a Windows tűzfalában beállítani, hozzáadni a szabályokhoz, hogy pl. egy program exe-je ki-be ne kommunikáljon a neten?

(#17625) Clemi válasza GEPESZ66 (#17624) üzenetére


Clemi
veterán

A startmenübe csak kezdd el beírni, hogy Tűzfal és feljön a Fokozott Biztonságú Tűzfal, ott a Kimenő szabályok az Új szabály... innentől szerintem egyértelmű

[ Szerkesztve ]

(#17626) wjbhbdux válasza mekker (#17623) üzenetére


wjbhbdux
veterán

ez nekem normálisnak tűnik

/s

(#17627) jbl válasza GEPESZ66 (#17624) üzenetére


jbl
aktív tag

(#17628) Mart10000


Mart10000
aktív tag

Sajnos a Win10 frissítéssel két fontos drivert nem ismert fel. :( Így vissza kellett egyelőre állnom a Win7-re. :(((

(#17629) jbl válasza mekker (#17623) üzenetére


jbl
aktív tag

Húzd újra. 15perc az egész. Malwarebytes+Win Defender páros ajánlom.
[windows10]

(#17630) randras válasza gg72 (#17622) üzenetére


randras
veterán

Csak jeleztem, hogy nekem MacBook-ra kellett felszenvedni, ott azért vannak egyéb befolyásoló tényezők...

(#17631) kope87 válasza Dr. Akula (#17419) üzenetére


kope87
csendes tag

Köszi a linket! 2016-osnak működnie kellene, kénytelen leszek kipróbálni :)

[ Szerkesztve ]

(#17632) vovoka


vovoka
csendes tag

Sziasztok.
1.
Adott egy x64 alapú proci, amin W10 32 bites rendszert futtatok + 6 GB RAM. Mivel csak 3,5 Gb használható, a kérdésem az, hogy a megosztott vinyót teljes egészében formáznom kell-e, ha 64 bit-es rendszert akarok rá feltenni, vagy csak elég azt a particiót legyalulni, amin az Op rendszer van?
2.
A képernyőillesztő kernel problémáim nem oldódtak meg, pedig már feltettem a legújabb drivert is. Ötlet? netezek, filmet nézek, lefagy, elsötétül a monitor, jobb esetben 3 mp belül visszajön az alábbi hibaüzenettel, ha nem restart.

(#17633) lanw válasza ambatenator (#17621) üzenetére


lanw
aktív tag

Nekem is hasonló a gondom,abban a tekintetben,hogy spicoval van aktiválva,de sehogy sem tudom ki irtani,és nincs kedvem újra rakni a rendszert.

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#17634) daczkó


daczkó
aktív tag

Nektek nem fordul néha elő, hogy a virusirtó (3rd alkalmazás) az indulást követően nem kapcsol egyből be, és a windows jelzi is, hogy a gép védtelen? Nagyjából minden 5. 6. boot alkalmával

/ignore wwenigma

(#17635) jbl válasza vovoka (#17632) üzenetére


jbl
aktív tag

1. Csak elég azt a particiót legyalulni, amin az Op rendszer van!
2. Ez NVIDIA Driver hiba

Vagy
Képernyő frissítési gyakoriság oké?

[ Szerkesztve ]

(#17636) randras válasza daczkó (#17634) üzenetére


randras
veterán

De, Bitdefender?

(#17637) scherno válasza jbl (#17620) üzenetére


scherno
újonc

nem, már rögtön az első indultától ilyen van ablak amibe jó a felbontás és van amibe meg nem

(#17638) AMD_ok válasza mekker (#17611) üzenetére


AMD_ok
őstag

Detto ez volt a bajom nekem is. A segitokesz forumtarsak kiokositottak, hogy jobb lenne utorrent helyett valami mast hasznalni, valamint felment egy clean install a frissites utan, es mindjart megjavult minden. Nincs memoria problemam, es egyeb hulyesegek...

(#17639) goku_sama


goku_sama
tag

Sziasztok,

A kérdést már a videókártya topikjában is feltettem, ezért duplikált a bejegyzés :)
Egy Ati Radeon HD 4650 (RV730) PCI-E videókártyám van.
Windows 10 frissítést követően a windows eszközkezelőben Code 12 hibát jelez a PCI-E gyükérhub-nál, viszont nem ír más eszköznél konfliktust.
Valaki esetleg tapasztalt hasonlót, vagy van ötlete, hogy mi lehet a megoldás?

(#17640) ambatenator válasza lanw (#17633) üzenetére


ambatenator
csendes tag

Pár napig minden rendben volt és tetszett is az új rendszer. Jó lenne ha a továbbiakban is úgy tudnám használni.

(#17641) jbl válasza ambatenator (#17640) üzenetére


jbl
aktív tag

Ha Windows 7- 8-8.1-ról frissítetted a rendszert, és úgy döntesz, hogy akarsz egy szűz telepítést csinálni, neked már nem kell aktiválni, érzékelni fogj a rendszer, hogy ezen a gépen már volt Windows 10 és kész.

Sőt még termék kulcsot se kell beírni!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#17642) CyberPunk666 válasza AMD_ok (#17638) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Minden gond nélkül használok utorrentet és 1,7GB memória van használatban, pedig a gép kb reggel 9 óta megy.

Ment ma már visual studio, excel, word, adobe reader, vlc, firefox, edge, sticky notes.... programok megszámlálhatatlan sora. Mégsincs ilyen gond.

Mondjuk én eleve nem frissítettem, hanem rögtön teljesen clean installt csináltam (még csak nem is a beépítettel, hanem pendrivot használva), és a régi rendszer partícióját töröltem a telepítés előtt, hogy még véletlenül se mentsen át semmit belőle.

[ Szerkesztve ]

(#17643) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mitől függ az hogy bios vagy uefi módban települ a win ?

Attól hogy ha az install pendriveot uefi módban bootolom akkor uefi módban fog talapülni, és ha usb módban bootolok a pendrivra akkor bios módban települ???
Vagy attól függ hogy mbr-re vagy efi-re partícionálom a hdd-t ??

Vagy ez valami mástól függ ? clean install esetén.

[ Szerkesztve ]

(#17644) GEPESZ66 válasza jbl (#17627) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!
Azért kérdeztem, mert nem működött a szkenner (régi HP2300c), holott az eszközkezelőben ott szerepelt hiba nélkül.
A Vuescan-t kellett felraknom, s ennek a kimenő forgalmát kellett tiltani. Ezzel szépen működik a szkenner.
Miután frissítettem WIN10-re, pár óra elteltével beüzemeltem egy másik TP routert. Illetve próbáltam volna, csak nem értem el a TP-Link webes felületét ezen a gépen. Nagy nehezen rájöttem, hogy valami miatt a ESS8 zűzfala letiltott mindent. Nem tudom, hogy a router csere most miként zavarta meg.
WIN8.1 alatt a szkennernek, a nyomtatónak, ill. a webkamerának is kellet drivert felraknom.
Napokon belül, ha lesz időm csinálok a WIN10-nek egy tiszta telepítést.
Mielőtt csatlakoztatom az eszközöket, akkor gondolom, hogy itt is rakjam fel a drivereket, ne reménykedjek abban, hogy majd maga felrakja. Jól gondolom?

(#17646) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Kéne egy kis segítség, mert nem világos egy dolog. Létre akarok hozni egy Win 10-es telepítőt ISO formátumban pendrájvra. Elindítottam az MS progiját, kiválasztva az ISO formátumot. Leszedte a cuccot, és most itt tartok:

Innen hogyan tovább, én nem DVD-re akarom kiírni.
A Dokumentumok mappában ott van a kb. 3 gigányi anyag Windows.iso néven, típusa lemezképfájl. Akkor ezt az ISO-t Rufussal másoljam rá a pendrájvra?
Megköszönném a mielőbbi infót, mert egyelőre nyitva van a program, nem akarom bezárni, nehogy valami adatvesztés , vagy más gubanc legyen.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17648) yanna válasza Doky586 (#17643) üzenetére


yanna
őstag

(#17649) CyberPunk666 válasza pendre54 (#17646) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Én rufussal csináltam.

Javaslom neked is.

Elviekben gondolom azért nincsen most olyan pendrivekészítő, mint a 8-nál volt, mert itt elvileg elég frissíteni majd clean installt tudsz csinálni a rendszerből.
Bár nekem a clean install azt jelenti, hogy le is törlöm a partíciót...

(#17650) Popes válasza Doky586 (#17643) üzenetére


Popes
őstag

Attól függ hogy a biosban UEFI-re vagy bios-ra állítod és GPT partíció kell hozzá de ha UEFI-re állítod akkor a telepítő úgy is GPT-re formáz.

Deus ex machina

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.