Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) ffodi válasza ToBeY (#17448) üzenetére


ffodi
veterán

Személyre szabás -> Színek -> (alul) Áttetsző Start stb...

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#17452) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Ennél nem kell ki kapcsolni mint win7 esetén ssdénél
Indexelés,hibyerfile.sys, virtuális memoria stb?

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17453) hcs57


hcs57
őstag

Már fölvetettem, hogy az ATI HD 4830 kártyámmal körben fekete sáv van, a win 10 driverével nem tudom kihúzni szélig. A legújabb catalist már nem támogatja a kártyámat, a legutolsó, amelyik támogatja feltelepül, de a driver telepítése sikertelen:

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#17454) ToBeY válasza ffodi (#17451) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nekem ez be van kapcsolva,de ennek ellenére nem áttetsző a tálca úgy mint a win7-nél volt.
Csont fekete a tálca semennyire sem átlátszó.

(#17455) Kernel válasza Sqveeze (#17416) üzenetére


Kernel
nagyúr

A végén elvileg aktiválva kéne legyen a windows, de nincsen...

Gyakorlatilag nem kell aktiválva lennie, mert jelenleg a szerverek túlterheltsége miatt ez várathat magára.

Egyébként nem az a lényeg, hogy a telepítőt honnan veszed / kreálod / letöltöd, csak a cikkben leírt feltételeknek megfelelő változat legyen, illetve előzőleg a frissített, majd törölt rendszer is aktív állapotú legyen.

Partíciót valóban elég csak formázni, sőt sok esetben előnyösebb, mert partíciótörlés esetén a Windows önkényesen kreálhat logikai meghajtókat, akár dinamikus lemezt is.

Legjobb ezt megelőzni és kész tények elé állítani a telepítőt, hogy ne tudjon kavarni.

Az viszont csak a topikban terjedő téves felfogás, hogy rejtett adatok maradnának a lemezen, amennyiben nem particionálja valaki, ebből a MS kiolvas valamit az aktiválással kapcsolatban stb.

El kellene ezt már felejteni. Nyugodtan lehet cserélni HDD-t is SSD-re.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#17456) bozont


bozont
veterán

Üdv
Ha jól tudom, akkor a Microsoft nem tervez a közeljövőben újabb wint kiadni, hanem a Win10-et fogja fejlesztgetni. Hogy kell ezt elképzelni? Minden ingyenes lesz, vagy esetleg egy-két új funkcióért vagy "nagyobb frissítésért" külön kell fizetni valamennyit?
Azért is kérdezem, mert ha tényleg hosszútávon megmarad, akkor érdemes lenne az OEM helyett teljes verziót venni? Vagy általában nem nagyon problémáznak ha cserélni kell a "hibás" alaplapot? Úgy tervezem legalább 2-3 évig marad ez a konfig.

(#17457) ffodi válasza ToBeY (#17454) üzenetére


ffodi
veterán

Szerintem áttetsző az, csak az alapszíne fekete. Ha a felette lévő "Szín megjelenítése....." menüpontot bekapcsolod, akkor a Témaszín lesz oda is érvényes, ami vélhetően nem fekete, így látható lesz, hogy áttetsző. (na persze nem annyira, mint w7-nél....)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#17458) hunluki válasza Sztlaci (#17428) üzenetére


hunluki
senior tag

Tipp: Csinálj egy teljes rendszerwinyó backupot vele:

https://www.paragon-software.com/home/br-free/

Utána frissítsd fel, és várd meg hogy aktiválódjon. Ha már a gépházban is látod hogy aktív, akkor mehet egy clean install (formattal). Ha tetszik akkor maradhat, ha gond van akkor backupról vissza tudod tenni az aktív win7-et.

Ha pedig meggondolnád magad, akkor bármikor clean installal újra tudod rakni a 10-est, ami már gond nélkül aktiválódik (elméletileg 1 év után is ezzel a módszerrel).

(#17459) nyega


nyega
tag

Sziasztok!

A posta nálam nem működik. Beállítom a gmail fiókomat, 0x80072726- os hibakódot ír ki, nem sikerült szinkronizálni a gépet. Neten erre a kódra csak win 7- es találatok jönnek, mind angol, abban meg nem vagyok annyira ott.. :B

(#17460) Partyface007 válasza hcs57 (#17453) üzenetére


Partyface007
őstag

manuálisan se tudod updatelni device Managerből .inf file -al?

(#17461) Partyface007 válasza nyega (#17459) üzenetére


Partyface007
őstag

nincs valami third party tűzfal alkalmazásod ?

(#17462) hunluki válasza King Unique (#17442) üzenetére


hunluki
senior tag

Azért vagyok rápörögve, mert szeretem őket :) Jó hogy vannak, szerintem jól néznek ki, és nem mellesleg w7-en futnak :) A 8-as széria nekem 3 hónapig bírta, aztán úgy döntöttem hogy megy vissza a 7-es, mert nem tetszik a dolog. A gépem nem lett gyorsabb, de legalább rusnyábbá vált, és az egész rendszer úgy ahogy van egy káosz számomra (összevissza vezérlőpult pl) de ez egyéni ízlés kérdése.

3rd party programot nem szeretnék használni ha nem muszáj. Gondom sincs vele, az elmúlt fél év tapasztalatai alapján (insider + most másik partíción w10) egyelőre nekem nagyon úgy áll a dolog hogy maradok a 7-esnél.

Aztán ki tudja, lehet fél-1-5 év múlva úgy helyrekalapálják hogy nekem is tetsszen, akkor majd váltok, addig meg ami működik azt ne csesztessük elv van érvényben. Per pill (az én gépemen) a w10 sokkal bénábban teljesít mint az utolsó insider release. Az még egész vállalható volt, de az azóta kijött frissítések nálam csak rontottak a helyzeten. Pl XP óta nem láttam explorer.exe-t crashelni, de a 10 olyan jófej hogy megmutatta hogy lehet ilyet ám 2015-ben is produkálni :))

(#17463) szabonagyur válasza hunluki (#17462) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor nem kell használni, ennyi, nem kell itt túlzásba esni, nem is fog mindenkinek megfelelni.

Amúgy meg attól, hogy jópofa nem fogják a rendszert veszélyeztetni még a te kedvedért sem. Ott a külső alkalmazás használható.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17464) nyega válasza Partyface007 (#17461) üzenetére


nyega
tag

AVG internet security 2015 van fent, de sehol nem blokkolja a hozzáférést. (legalábbis én nem láttam benne)

Bakker... belementem a szakértői beállításokba, lehet, hogy itt kéne módosítani valamit, de én inkább nem nyúlok ezekhez... :D :R

[ Szerkesztve ]

(#17465) hunluki válasza jubilleum (#17445) üzenetére


hunluki
senior tag

Hali, nem :(

Csinálni kell egy frissítést, megvárni amíg beaktivál. Ha ez megvan, akkor mehet media creation tool-al penre a telepítő (vagy DVD-re ízlés szerint :D ), utána szépen formatcé, és mehet az install. Kód nélkül szépen aktiválni fog amint netet kap :)

(#17466) laleeee válasza Nimda (#17438) üzenetére


laleeee
őstag

én akkor is a canon-t ajánlanám ;]

(#17467) Tiger. válasza nyega (#17464) üzenetére


Tiger.
nagyúr

lol én ezt akartam fel tenni de nekem ki irta hogy erre rendszerre nem jó.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17468) Воланд válasza Tiger. (#17452) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17469) hunluki válasza bozont (#17456) üzenetére


hunluki
senior tag

Elvileg egyszer megvetted, és innentől kezdve a tiéd. Jönnek az új funkciók, jelenleg az jön le a hivatalos forrásokból hogy nem kell többet költened rá. Lesznek benne pénzköltési lehetőségek, pl vehetsz nagyobb onedrive-ot, de ez nem újdonság :)

Aztán hogy pár év múlva mit mond majd az MS azt senki sem tudja, per pill ez a helyzet.

(#17470) Воланд válasza bozont (#17456) üzenetére


Воланд
titán

minden frissites ingyen lesz. az ufsz meg altalaban beaktival mindent.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17471) hape60 válasza Partyface007 (#17449) üzenetére


hape60
aktív tag

Kártyaolvasóval nincs gond, úgy látja. A Nikon gépeket nem szereti...gondolom, egyszer majd lesz egy frissítés, vagy a Nikon csinál valamit.

(#17472) szabonagyur válasza hape60 (#17471) üzenetére


szabonagyur
félisten

Melyik Win10 kiadás? Home, Home N, Pro vagy Pro N?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#17473) nyega válasza Tiger. (#17467) üzenetére


nyega
tag

Pedig win 10 kompatibilis. Nekem az Avast! volt fent ez előtt de az ncor kezdőoldalnál nem voltak menü gombok és képek sem.

Lányom gépén aComodi is van fent, hibátlanul működik, nálam nem lehetett leszedni, újra kellett telepítenem a z egész rendszert, hogy eltűnjön. :DD Ez egy nagy kaland!

[ Szerkesztve ]

(#17474) Grande Ale válasza < CyberBob > (#17441) üzenetére


Grande Ale
őstag

Uefi módban telepítettem a Windowst. Nem úgy van ilyenkor, hogy inditaskor nem látszanak a kis kék Windows ablakocskák? Nem az alaplap gyártó felirat után már a bejelentkező képernyő kéne fogadjon?

(#17475) Partyface007 válasza nyega (#17464) üzenetére


Partyface007
őstag

I think I found the solution. I use AVG too and I had issues syncing a gmail account. Basically, you go to your firewall settings and click on the tab which lists all the rules for applications (The tab is called "Applications"). You then find the ones labeled Host Process for Windows Services. The Domains for these applications should be: "C://Windows/System32/svchost.exe and C://Windows/SYSWOW64/svchost.exe"

Enable/Allow these to bypass the firewall and the app should be working.

forrás

(#17476) Partyface007 válasza hape60 (#17471) üzenetére


Partyface007
őstag

én mindig kártyaolvasóval másolom át a képeket szóval ha Nikonom lenne se okozna problémát :-)

(#17477) hape60 válasza szabonagyur (#17472) üzenetére


hape60
aktív tag

Pro, 64 bit.

[ Szerkesztve ]

(#17478) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Miért töltöget folyamatosan a vinyó?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17479) hape60 válasza Partyface007 (#17476) üzenetére


hape60
aktív tag

Elég sokszor másolgatok, nem várom meg, amíg megtelik a kártya. (8GB) Nem akarom állandóan ki-be dugdosni a kártyát, a Fuji kompaktomnál már néha kártyahibát jelez. ( Ki-bedugás után működik.)
Egyébként a Fujit látja. :K

(#17480) nyega válasza Partyface007 (#17475) üzenetére


nyega
tag

Nagyon köszi, megcsináltam. Most nem dob hibaüzenetet, csak azt, hogy nincs megjeleníthető elem.

(#17481) Partyface007 válasza nyega (#17480) üzenetére


Partyface007
őstag

ha kikapcsolod akkor se szedi le a leveleket? mert ha úgy igen akkor csak blokkol még valamit...

(#17482) King Unique válasza hunluki (#17462) üzenetére


King Unique
titán

A 8-as felülete, flat dizájn valóban ízlés kérdése is, de nekem inkább bejön már, mint a 7-es Aero Glass csodája. :) Bár azt aláírom, hogy ami jól működik, azt nem feltétlen kell babrálni, azért maradt meg nálam is a 7-es + a 8.1 és 10-es külön partíción csücsül, mert nem nyerte el maradéktalanul a tetszésemet... :D
3 rd party program szerintem ebben az esetben (minialkalmazás) vállalható, semmi hátrányát nem tapasztaltam és remekül fut az újabb Windows verziókon is. Tehát akinek kell, annak adott a lehetőség, mert visszahozni a minialkalmazásokat az MS már nem fogja.

[ Szerkesztve ]

(#17483) raidx válasza Tiger. (#17478) üzenetére


raidx
őstag

1, frisítéseket töltöget a WIn

2, a Win a használat alapján igyekszik optimalizálni a vinyót, hogy az általad gyakran használt cuccok a külső sávokon kapjanak helyet a gyorsabb elérés érdekében.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#17484) malacka87


malacka87
senior tag

Kedden kapok egy win 8.1 box verziót? Mi a legegyszerűbb módja win10-re frissíteni? Tálcán kell majd jelentkeznem a letöltésért?

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#17485) nyega válasza Partyface007 (#17481) üzenetére


nyega
tag

Semmilyen beállítás mellett sem szedi le. Most küldtem magamnak egy próbát, de semmi.

(#17486) peterk válasza Agyas (#17311) üzenetére


peterk
senior tag

A windows update service letiltásával kikapcsolható. De véleményem szerint nem véletlenül csinálta a MS így a win10-esben. Soha még nem volt a történelemben ekkora frissítési hullám (már csak az ingyenes upgrade lehetősége miatt sem), és eleinte szinten biztosan nagyon sűrűn fogják updatelgetni, és meg akarják előzni, hogy a magukat a gyártónál is okosabbnak érző userek kapcsolgassák, aztán ne telepedjen le valami javítás, és jöjjenek a panaszok, hogy nálam nem megy. :)

Szerintem idővel vissza fog kerülni az opció. Egyelőre meg úgy is érdemes hagyni, hogy amint jön a frissítés az töltődjön is le, mert sok javítás várható a közeljövőben. (A driver frissítéseket ki lehet kapcsolni, de nem business gépen én azt se tenném. Előfordul, de elég ritka, hogy egy driver update ne javítson, hanem rontson a helyzeten.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#17487) raidx válasza ToBeY (#17454) üzenetére


raidx
őstag

Szin megjelenitése ...... is be van kapcsolva?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#17488) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

Sziasztok
Win 8.1 ről frissitetem 10 re igazából nincs vele semmi bajom megy szépen minden driver megvan hozzá nem fagy nem lagol játék sem sőt talán jobban is fut némelyik játék mint win 8.1 en
az egyetlen gondom az hogy a telepités napján le jött és települt 4db frissités és zóta semmi azt irja hogy az ezköz napra kész valakinek valami ötlete van esetleg?

[link]

[link]

számomra ez kissé fura hiszen az előző rendszerekhez rengeteg frissités volt

HTC desire 500

(#17489) zibo73 válasza NyuszyCaster (#17488) üzenetére


zibo73
aktív tag

Szia!
Nálam is ez az utolsó frissítés.

(#17490) NyuszyCaster válasza zibo73 (#17489) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

értem és köszönöm szépen

HTC desire 500

(#17491) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Melyik szkennelő program működik WIN10 alatt?

(#17492) nyega válasza Partyface007 (#17481) üzenetére


nyega
tag

Attól lehet, hogy nincs ms fiókom?

(#17493) nyega válasza GEPESZ66 (#17491) üzenetére


nyega
tag

Pontosan nem tudom mire gondolsz, nekem a hp photosmart b110 a működik minden gond nélkül. All IN ONE.
Nyomtat, szkennel, másol.

Valószínűleg nem ilyesmire gondoltál. :)

(#17494) GEPESZ66 válasza nyega (#17493) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Olyan szkennelő program kellene, amivel tudok szkennerrel képet beolvasni.

(#17495) nyega válasza GEPESZ66 (#17494) üzenetére


nyega
tag

De milyen az a szkenner????
Legalább a márka, típus kéne.

[ Szerkesztve ]

(#17496) zoltan6 válasza GEPESZ66 (#17494) üzenetére


zoltan6
őstag

a szkennered vagy nyomtatód gyári oldalán levő programmal,nekem epson-om van tökéletesen müködik a gyári programjával.

(#17497) wjbhbdux válasza GEPESZ66 (#17494) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Windows Szkennelés, vagy a készülék gyártó programja.

/s

(#17498) Gabiapu70


Gabiapu70
csendes tag

Sziasztok!
W7> W10-re frissítés után az utorrent nem tölt le semmit. 'Egy összetevő hiányzik' üzenetet dobálja. A torrent letöltő újra telepítése se segíttet. Vírus irtónál a kivételekhez hozzá van adva.......Ötlet?.......Előre is köszi a segítséget.

Mérd mikrométerrel, jelöld krétával, vágd baltával...

(#17499) Snip3r_HUN válasza Gabiapu70 (#17498) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

utorrent 3.4.3 van feltéve itt, az gond nélkül megy.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#17500) Tiger. válasza raidx (#17483) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nincs hozzá semmilyen frissités elvileg mind fent van, akkor nem értem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.