Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) t72killer válasza SP4C3 (#17120) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony, új gépeknél nem matricán, hanem a bios egyik zugában ül az OEM termékkulcs. Ki is olvastam, nem ez a gond, hanem az, hogy a win10 upgraddel ezt a kulcsot feladtam, és úgy lehet visszaszerezni, ha downgradelek win7-re. Ez elvileg egy gombnyomás lenne, viszont hiányzik a gomb :F Végülis van win7-es iso-m is, nem tudom, az megfelel-e a célra (hogy a M$-nál "visszaváltson" a licensz win10-ről win7-re)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17152) schawo válasza ffodi (#17149) üzenetére


schawo
titán

Hát ez egy nagyon béna bug :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17153) Amur válasza Polír (#17126) üzenetére


Amur
addikt

Pont ezt osztottam meg ma délelőtt hogy frissen telepített w10 annyi mindent kezd el egyszerre csinálni, hogy jobb magára hagyni pár órára, mert ha még te is szöszölsz rajta valamivel akkor tuti úgy belassul hogy nem fogsz tudni ugyse rajta semmit..
Elsőre én is szidtam mint a bokrot, aztán egy bő óra múlva mintha kicserélték volna a rendszert!
Pikk-pakk ment rajta minden, pedig még akkor is szöszölt valamivel, de legalább nem tekerte a winyót a sok update.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17154) schawo válasza t72killer (#17151) üzenetére


schawo
titán

Érdekes kérdés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17155) SP4C3 válasza t72killer (#17151) üzenetére


SP4C3
veterán

Besz@rás. Jó nagy erőbefektetéseket tesznek a kalózkodás ellen, de szerintem még így is marad a 10/8-as "10-ből 8 ember illegálisan használja a terméket" arány. Ha eredeti M$ iso, akkor egy próbát megér. :S :F

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#17156) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A feleségen laptopján van egy olyan partíció, hogy:Recevery-D-kb.13GB. Ezen van a laptoppal együtt vásárolt WIN8.1.
A másik partíció: -C- Ezen van a telepített Windows, s az összes többi minden, mérete több 100 GB.
Tiszta telepítéskor a következő képpen szeretném csinálni.
A Recovery -D- partíciót nem bántanám.
Ha ezt így hagyom, akkor innen bármikor visszaállítható a WIN8.1?
A másik -C- partíciót megszüntetném, újrapartíconálnám két részre.
60 GB-ra menne a WIN10, a maradékra a saját állományok.
Jó elképzelés-e a C-újrapartícionálása?
Vagy a másik elképzelés, hogy a teljes meghajtót újrapartícionálom két részre, a Recovery részt sem tartom meg.
Amikor a laptopot először használatba vettük, akkor készítettem a menüből rendszervisszaállító lemezeket.
Erről elméletileg bármikor visszarakható a WIN8.1?

(#17157) SP4C3 válasza GEPESZ66 (#17156) üzenetére


SP4C3
veterán

Bocsi, nekem kicsit zavaros.

Mielőtt telepítenéd, bootolsz egy hordozható oprendszerrel és partícionálod a lemezt: PL:
C: - 60GB - erre megy az OS - Ezt előre formázod, hogy ne baCCa a teremtőjét a 100mb-os partíciójával
D: - Adatok tárolására - személyes méret... Ez logikai meghajtó legyen
E: - ide amit akarsz
F: - ide is
:D

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#17158) Tiger. válasza SP4C3 (#17147) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Pnp buzisagnak irja, win7 latta rendesen.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#17159) GEPESZ66 válasza SP4C3 (#17157) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ahogy írod DVD lemezről bootolok.
Telepítés közben mutatja, hogy van egy meglévő D, amin a Recovery van, és egy C.
Tehát a D-t nem bántanám, csak a C-t partícionálnám két részre, aminek egyik részére kerülne most a WIN10.

(#17160) t72killer válasza GEPESZ66 (#17156) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ha ezt így hagyom, akkor innen bármikor visszaállítható a WIN8.1?"

Erre keresem én is a választ, jogilag/aktiváció szempontból hogy megy a visszaállás? Mindjárt nyomok egy recovery-t a nejem gépén, ami a "back to win7" gomb híján a recovery partícióról fog menni - visszajelzek, hogy rendben lesz-e az aktiváció.

"Jó elképzelés-e a C-újrapartícionálása?"

Mindenképpen. Az adatok menjenek külön partícióra.

Hogy a lemezekről mi a visszatérés határideje nem tudom, szakértők véleményét várjuk :B

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17161) wwenigma válasza GEPESZ66 (#17156) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Mintha korabban irta volna valaki, hogy ledarálta a recovery particiot a W10 telepito....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#17162) Kernel válasza SP4C3 (#17155) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerintem nem véletlenül ment az insider ingyenes legalizálás, meg a varázsütésre aktiválódó Windowsok.

Kezdetben, főleg Win 9x korszakban sem nagyon foglalkoztak vele, hogy ki lopja a rendszert. Sokkal fontosabb volt a Windows nevű "vírus" világszintű elterjesztése.

Utána voltak szigorítások, most mintha ismét fontosabb lenne, hogy minél többen használjanak Windows 10-et, a rivális rendszerek helyett. Akár Linux, vagy főleg amerikai piacon az Apple / Mac helyett. Közvetve ebből milyen haszna származik a Microsoftnak, azon lehetne kombinálgatni, hosszú téma.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#17163) eszakas válasza SP4C3 (#17145) üzenetére


eszakas
senior tag

Nem engedi:(
Érdekes akárhányszor indítom ugyan az a hiba :(

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#17164) hape60 válasza hape60 (#16444) üzenetére


hape60
aktív tag

Írtam a ronda betűkről, érdekes a probléma. A fenti képen látható elmosódott betűk csak az Edge-ben vannak...a IE11 és a Firefox-szal hibátlan a kép.
Másik gond, és ez többeket érinthet: a win10 egyenlőre haragban van néhány Intel grafikus processzorral, többek között az én procimban levő 4600-al is...erről van rengeteg hozzászólás a neten, az Intel kiadott már új drivert is, de még nem az igazi. Valószínűleg ez okozza az előző hozzászólásomban említett minden alkalmazás megnyitásnál fellépő hibát; feltételezem, hogy az Edge hibám is ez miatt van :((

(#17165) DAVE_CH1


DAVE_CH1
tag

Nekem olyan problémám van ami nagyon zavaró az a színbeállítás, színkészlet kezelés.

Itt a példa látható ugyan az a kép, bal oldalt a beépített fényképnézővel megnyitva, jobb oldalt pedig acdsee-vel megnyitva. (a jobb oldali a jó kép) Látható a különbség!

Alap esetben beépített nézővel minden kép atom contrastos. Nem értem hogy miért. Fénykép szerkesztéssel foglalkozom leginkább a gépen, és Win8.1 és Win10 alatt is ugyan ez a "hiba".
Minden létező dolgot kipróbáltam: monitort, videokártyát, cseréltem mindent amit el lehet képzelni kipróbáltam és a jelenség ugyan az. Win7 alatt minden kép jól megjelenik.

Valakinek ötlete hogy ez a színkezelés "élénkebb" színek kezelését hol p*csában lehet kikapcsolni?

Xiaomi Mi3 / Mi5 Pro / MiNyóc / 14pro

(#17166) junior11 válasza DAVE_CH1 (#17165) üzenetére


junior11
veterán

A beállításokban próbáld kikapcsolni az automatikus képjavító módot.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17167) Kernel válasza DAVE_CH1 (#17165) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem nagyon értem, hogy mikor van alapeset, és mikor nem alapeset?

Szakember miért foglalkozik a beépített nézővel, ha úgyis célprogramot használ?

Gammakalibráció le volt futtatva egyébként?

De annak egyébként sincs hatása az átméretezési simításra, elmosásra. Már amennyiben a betett képek nem 100 % méretben futnak, hanem le vannak méretezve. Az árnyalat eltérését befolyásolhatja esetleg, ami a kék felületen látszik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#17168) bugylee


bugylee
tag

A laptopom win8-cal jött anno, de letöröltem az oem partíciót és onnantól nem lehetett aktíválni újratelepítés után és KMS-sel tudtam csak használni. Aztán frissítettem win 10-re, megvártam míg aktívál, majd újraraktam lemezről és egyből aktíválta is magát, és a KMS-t sem kellett feltenni. Most akkor vhogy kiolvasta az OEM kódot aktíváláshoz v a KMS törés miatt van?

(#17169) #10234880


#10234880
törölt tag

Légyszi valaki,hogy kell feketére állitani,hogy a gépház olyan legyen?

(#17170) DAVE_CH1 válasza junior11 (#17166) üzenetére


DAVE_CH1
tag

Nincs beállítva automatikus javítás beépített fényképnézőben. Nem csak a beépítettel van gond, hanem az összes képnénézővel. Viszont ha a képet szerkesztés nézetben nyitom meg, akkor a színek rendben vannak. legyen az acdsee, vagy ps. nemértem

Xiaomi Mi3 / Mi5 Pro / MiNyóc / 14pro

(#17171) wolfman


wolfman
veterán

másnak is rossz az nCore Chrome alatt? Nekem nem jelennek meg a képek.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#17172) XtremLor válasza wolfman (#17171) üzenetére


XtremLor
őstag

Nincs fent veletlen reklamblokkolo?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#17173) Zsoleszhun válasza wolfman (#17171) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nekem hibátlan.

¯\_(ツ)_/¯

(#17174) SP4C3 válasza GEPESZ66 (#17159) üzenetére


SP4C3
veterán

Törlöd a C: partíciót, majd újrapartícionálod 2 részre, csak ha a D primary, akkor azt fogja C: partícióra átnevezni és a system nem a C:-n lesz, ha látja a rendszer a D partíciót. Így a D:-ből C-lesz és a system a D: partícióra kerül, ami nem túl jó megoldás. :S fack logic. :S

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#17175) SP4C3 válasza eszakas (#17163) üzenetére


SP4C3
veterán

Mit ír ki egész pontosan? Gondolom, azt hogy nem engelyezett a boot, vagy hasonló az adott merevlemezről..

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#17176) Űrvándor


Űrvándor
csendes tag

(#17011) Erre tudtok már megoldást?

(#17177) jam1991


jam1991
tag

nálam most nem megy az asztal és akadnak a játékok...

ha nyomok egy jobb klikket az asztalon, akkor előjön a homokóra és úgymarad.. nem tudok kijelölni se de a tálca müxik

másnál ilyen? :W

tücsök hátán csücsök ლ(ಠ益ಠლ)

(#17178) ignisz válasza wolfman (#17171) üzenetére


ignisz
senior tag

Hello! Olvastam a problémádat.Kipróbáltam az nCore-t. Szépen működik, képek megnyílnak. Használok reklám blokkolót. Win10 pro, Chrome.

(#17179) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hihetetlen, a win10 upgrade tönkretette a noti recovery partícióját! (új HP 720G2-ről van szó) Félig lefut a rendszervisszaállítás, aztán behal. Kezdhetek hozzá win7 telepítőt letölteni :((

17011, Űrvándor: a Mediont kérdezd, a részükről kéne megfelelő win10 driver. Legközelebb linkeld a HSZ-t, nem sok a motiváció visszalapozni, kikeresni:U

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17180) Imi1981


Imi1981
veterán

Tegnap előtt csináltam egy tiszta telepítést és minden rendben volt, aktiválta is magát ,frissítettem és beléptem a microsoft fiókomba. A baj az ,hogy azóta se szinkronizálta vissza a könyvjelzőimet az internet explorerben sem az edge-ben pedig be van állítva a gépházban ,hogy böngészőbeállítások szinkronizálása! Lehet ezzel valamit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#17181) Szokenesz válasza wolfman (#17171) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Avastot használsz? Ha igen, akkor valószínűleg az a baja.

Beállítások > Aktív védelmek > Web védelem testreszabás > Kizárások > Kizárandó URL-ek:
• https://ncore.cc
Beállítások > Aktív védelmek > Web védelem testreszabás > Script kizárások > Kizárandó URL-ek:
• https://ncore.cc
• https://static.ncore.cc

[ Szerkesztve ]

(#17182) eszakas válasza SP4C3 (#17175) üzenetére


eszakas
senior tag

A frissítés elindítása sikerült. Ez volt a hibaüzenet: "w10 nem sikerült frissíteni a rendszer számáras fenntartott partíciót"

A lemezkezelőben tettem aktívvá a partíciót /nem tudom miért nem volt az /, elindult a frissítés utána kék halál mert nem találta a telepítendő filéket vagy mi valami számkódot írt ki. Most lemezről visszaállítottam a W8.1-et és újra megpróbálom :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#17183) Rayyy


Rayyy
senior tag

ÚÚ, teljesen beparáztattatok... nekem is kiírta a 7, hogy frissíthetek 10-re, de pár perc itteni olvasgatás után úgy döntöttem, hogy még várok... sokat. :)

Minden a legnagyobb render!

(#17184) norbiamen


norbiamen
csendes tag

Segítség!
Egyik gépemen letöltötte magát a win10, de még nem raktam fel, viszont egy másik gépemen szeretném felrakni, amire nincs letöltve. Net szűkében megoldható, hogy áttegyem valahogy a telepítőt?

(#17185) kezo0 válasza Rayyy (#17183) üzenetére


kezo0
addikt

Én is halogatom napok óta...:)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#17186) noorbertt


noorbertt
őstag

sziasztok,

hogyan lehet eltuntetni az onedrive es hasonlo alkalmazasokat?

(#17187) ignisz


ignisz
senior tag

Sziasztok! Olvasgatom a hozzá szólásokat. Néhány napja frissítettem win10-re. Én is tartottamtőle, mivel régi szoftver és hardver is van a konfigomban. Itt kaptam ötletet, hogy hogyan indítsam a frissítést. A tapasztalatom ebben a néhány napban pozitív. A régi szoftver és hardver is működik . A Chrome-mal sincs bajom, a windows képnézegetővel sincs. Minden az első perctől rendesen, akadás mentesen működik. Bocsánat ha hosszan írtam.

(#17188) hape60 válasza kezo0 (#17185) üzenetére


hape60
aktív tag

Két gépre,három napja frissítettem win7pro-ról win10 pro-ra. Ismerkedem a win10-el, egyenlőre minden jól működik. (Kivéve az Edge, de az lehet, hogy megjavul egyszer.)
Biztosan van még egy halom bug, olvastam, hogy az SP1 már ki is jött a win10-re...:.

http://www.geeks.hu/hirek/150804_az_elso_nagy_frissites_kint_is_van_a_windows_10_hez_es_mar_a_masodikrol_is_jonnek_az_in?utm_source=weekly_newsletter&utm_medium=title&utm_campaign=email_2015-08-07

[ Szerkesztve ]

(#17189) Mate válasza noorbertt (#17186) üzenetére


Mate
nagyúr

Onedrive-ot simán nem lehet eltávolítani.

A többit meg vezérlőpultban vagy gépház/Rendszer/Alkalmazások és szolgáltatások.

(#17188) hape60:

"Biztosan van még egy halom bug, olvastam, hogy az SP1 már ki is jött a win10-re...:."

Cikk:

"A Microsoft az új rendszerrel átalakította a frissítések módját: most már nem Service Packek képében érkeznek a nagyobb léptékű fejlesztések, hanem a hagyományos frissítő csomagokkal."

[ Szerkesztve ]

(#17190) Cry0


Cry0
őstag

na ujra dobtam a gépet az az egy fura hogy mindent töröltem mind a 2 meghajtó meg az ssd is formázva lett de a háttér képem még is megmaradt

Azt hol tudom kikapcsolni hogy ugye bevagyok jelenkezve az áruházba és mikor bekapcsol a gép ne kérjen jelszót?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#17191) Mate válasza Cry0 (#17190) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem csak áruházba vagy bejelentkezve. A képet is innen tudta, átszinkronizálta a régi gépről, mivel ott is online fiókot használtál.

Netplwiz-re keress rá és indítsd el. Ott be tudod állítani, hogy induláskor ne kérjen. Alvó állapotnál ilyenkor fog még kérni, azt pedig gépházban tudod kikapcsolni.

(#17192) Cry0 válasza Mate (#17191) üzenetére


Cry0
őstag

aham köszi :R

Gépházba hol keressem nézem de seholse találom

[ Szerkesztve ]

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#17193) Semplar


Semplar
őstag

Üdv!
Valaki nézzen már rá megy -e a windows update.
Nálam "WindowsUpdate_80072EFE" "WindowsUpdate_dt000" hibát dob, de még a honlapjuk sem tölt be:
[link]
Köszi!

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#17194) eszakas válasza Semplar (#17193) üzenetére


eszakas
senior tag

Le kell még tölteni hozzá valamit.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#17195) Semplar válasza eszakas (#17194) üzenetére


Semplar
őstag

Ja bocs lemaradt, ez windows7, ahhoz is kell?

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#17196) hunluki válasza hunluki (#17012) üzenetére


hunluki
senior tag

Asus x552cl a laptop. Aki a tapipad ezen tulajdonságaival élne az még picit várjon.

(#17197) Joker88


Joker88
őstag

ismerős, legális windows 8.1 Pro verzióján már nagyon régen megjelent a Windwos10-es frissítő-ablak. Amin keresztül egy email címmel lehetett regisztrálni a Win10-re.
Azonban azóta ez az ablak semmitse változott..

Ez most hogyan van ? vagy nemárt letölteni külön dvd-re az új operációs rendszert ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#17198) pendre54 válasza Mate (#17191) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Tegnap, ahogy ismerkedtem a dolgokkal, ha jól emlékszem pont az áruházba belépéskor kérte a fiók jelszavát, azután kérte a jelszót a gép újraindításakor és az alvó állapotból visszalépéskor. Na most ezt kilőttem ahogy Te is írtad. Viszont a Microsoft fiókban folyamatosan jelen vagyok minden újraindításkor, és ez kavar be egyes mappák elérési jogosultságánál, szóval érdeklődnék, hogy ki lehet ebből a fiókból valahogy jelentkezni a gépen, az áruházból úgyse veszek semmit?

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17199) Mate válasza Joker88 (#17197) üzenetére


Mate
nagyúr

Majd értesítenek, ha letöltheted.

(#17198) pendre54 Kiléphetsz, ha helyi fiókot hozol létre.

(#17200) eszakas válasza Semplar (#17195) üzenetére


eszakas
senior tag

Nekem is volt kettő a w8.1-re.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.