Hirdetés

2019. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#18551) baboss

baboss
(őstag)

Tud valaki segiteni ?
Lehet,hogy nem ide való,de elsönek op hibára gyanakodtam.

Reggel kikapcsoltam a gépet,áram alól is,amikor hazajöttem bekapcsolás után az egér nem ment rendesen.
A kurzornyil nem mozog az egér mozgatására,csak a bal és a jobb klikk megy.Ráraktam egy másik egeret azal meg ha lefele mozgatom az egeret akkor a kurzor nyil felfele megy,de azon meg nem megy a jobb és bal klikk Most 2 egérrel tudom csak használni 1-es mozgatom a kurzort,és a 2-es egérrel meg a jobb bal klikket használom.
Volt redszer visszaállitás rendszerkép visszaállitás ujból raktam az illesztöprogramot,biost is ujra raktam de nemváltozott semmi.
:F

(#18552) SP4C3 válasza baboss (#18551) üzenetére

SP4C3
(PH! kedvence)

Bios reset vagy bios update?? USB-s egér vagy normális ps/2-es?

-JNA- Yugoslav National Army // ОТПОР! OTPOR! // KEBAB REMOVAL UNIT // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 8GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte GTX 750 2GB GDDR5. Ó, e​g​y​ ​re​klámszű​rő! :/ sp4c3.speedtestcustom.com

(#18553) [CS]Blade2 válasza bandras0226 (#18507) üzenetére

[CS]Blade2
(PH! addikt)

Ezt a reg fájl-t szedd le, és katt rá kettőt, majd utána katt kettőt egy jpg-re, és megkérdezi, hogy mivel akarod, a fos Fénykép app-al, vagy a régi fényképnézegető-vel, ahol még olyan funkciók is voltak, hogy lapozni lehetett a fényképek között, és nem záródott be magától véletlenszerűen.
Ajánlok egy pipát a mindig ezzel elé, mert a másik úgy szar, ahogy van, az a életben nem lesz jó.

Nekem pedig valaki ráállhatna az ügyre, hogy hogy a francba lehetne kivésni ezt a számológépet, és betenni a régit, de úgy, hogy a billentyűn a számológép gomb is felhozza.
Szedtem le valami bizonytalan forrásból valami win7 calc-ot, és fel is tett egy hasonló számológépet, mint a régi, de mellé még ccleanert, meg operát, meg már kezdett feltolni még 49 progit, szóval ez zsákutca.
Ráadásul hiába írtam felül a 10-es calc.exe-t a 7-esével, utána a gomb megnyomására csak felvillant a 7-es calc egy pillanatra, így végül nem működött egyik sem.

(#18554) baboss válasza SP4C3 (#18552) üzenetére

baboss
(őstag)

Volt bios rtest meg bios frissités ugyan azt a biost raktam ujra mert nincs frisebb.Mind a 2 egér usb 1 Genius gilla usb ezzel nem tudom mozgatni a kurzort. cxsak bal és jobb klikk 2-es nevesincs gagy usb 2-es egér ezzel megy a mozgatás csak forditva mozgatja a kurzort de nem megy a bal és jobb klikk.
Elviszem mind 2 egeret egy haverhoz megnézni ott mit csinál.Majd jelentkezem. :R
Baromi nehéz bal kézzel forditva használni az egeret a jobbal meg klikkelni.

[ Szerkesztve ]

(#18555) darkhorse válasza [CS]Blade2 (#18553) üzenetére

darkhorse
(kvázi-tag)

(#18556) randras válasza randras (#18313) üzenetére

randras
(PH! kedvence)

Na ez megjavult, viszont most meg háttérképet meg lockscreen hátteret nem tudok változtatni, tallózásra semmi nem nyílik meg. :N

Külföldi termékrendelések lebonyolítása tetszőleges díjjal: http://goo.gl/UCAL1 || Megbízhatósági pontjaim: http://goo.gl/2KRQJ (TOP100-ban)

(#18557) Man0gatya

Man0gatya
(fanatikus tag)

Sziasztok win 10 frissitése után nem hajlandó elidnulni ASUS transformerbook T100

[ Szerkesztve ]

(#18558) daczkó

daczkó
(fanatikus tag)

A "régi" windows-os képnézegető előcsalogatható ?

/ignore wwenigma

(#18559) BioNiCMaN válasza daczkó (#18558) üzenetére

BioNiCMaN
(PH! addikt)

Igen. ;)

Igen, ismétlem, nem.

(#18560) daczkó válasza BioNiCMaN (#18559) üzenetére

daczkó
(fanatikus tag)

Köszike

/ignore wwenigma

(#18561) Barthezz2 válasza westlake (#18331) üzenetére

Barthezz2
(PH! nagyúr)

Igen, le, de mi a búbánat ez? Mert ha feltelepül, nálam emiatt is akad az egér és a touchpad, akárcsak a 24-es miatt.. :(((

Everybody lies.

(#18562) baboss válasza SP4C3 (#18552) üzenetére

baboss
(őstag)

Mind a 2 egér rossz volt.A Gillát vihetem be gariztatni.Van egy kölcsön egér azzal jó .

(#18563) kisbancsa

kisbancsa
(senior tag)

Üdv. Hogy tudom lefrissíteni a windows 8.1es rendszerem win 10re? Próbáltam különféle progival stb, de semmi.. :\

[ Szerkesztve ]

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#18564) [CS]Blade2 válasza darkhorse (#18555) üzenetére

[CS]Blade2
(PH! addikt)

Thx. Ez végre működik a billentyűről is, mert ez betette a gyári helyére, míg a többi nem épült be, csak volt a gyári gagyi mellett.

Még egy, amit eddig nem használtam: volt itt pár napja egy lista, hogy a gyári alkalmazásokat le lehet szedni, szerintem powershelles megoldással. Azokból ami nekem nem kell egyben vagy soronként csak be kell másolni a powershell-be, és enter, és ennyi?

Egyébként csal a 10-es magyarban, mert azt hiszem azt mondja, hogy fényképek, pedig az csak fénykép, és nem hiszem, hogy a fordítás rossz.
Ami vicc, hogy a gyári képek mappából szeretne valami galériát csinálni, amikor szerintem az MS-nél is tisztában vannak vele, hogy a felhasználók fele nem használja azt, még átirányítva sem.

Nem értik meg, hogy nem kell a gyári, nem akarjuk, hogy ránk erőltessék az új gyári appot, és szeretnénk megtartani ami bevált, és szeretnénk sok mindent beállítani, több lehetőségből választani. Semmibe nem tartott volna, hogy ha beteszik a régi fényképnézegetőt és a régi számológépet is.

Pedig biztos, hogy szólt valaki a készítéskor, hogy te John bazzeg, ez a sz*r, amit írtunk 26x annyi idő alatt indul csak el, mint a régi, és ezek után valaki áldását adta, hogy csak az új rosszabb legyen benne. :W

Nekem nem kell a vista mini alkalmazás, de sokan meg azt keresik a topicban, amit elvileg azért vettek ki, mert veszélyes. Miért nem lehet gyárilag bekapcsolni valahol úgy, hogy előtte bepipálja a user, hogy tudja, hogy biztonsági rést nyit ezzel. Ha ellenőrzött appot használ, akkor nem is lehetne gondja belőle. Ha meg nem, az az ő baja, de legfőképp az ő döntése. Had döntse már el a user, hogy mi a jó neki. És akkor minialkalmazásosak is boldogok és a nem minialkalmazásosakkal sincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#18565) poli27 válasza kisbancsa (#18563) üzenetére

poli27
(PH! kedvence)

:F

(#18566) vlevi válasza Zsüll (#18538) üzenetére

vlevi
(PH! nagyúr)

Miert maradtál 162-n? Frissulnie kellett volna 10240-re, meg juli 29 elott. A 10240-hez van magyar myelv.

(#18567) JColee

JColee
(őstag)

Az explorer (file explorer) másnál is ótvar lassú?
20 gigás mkv-t másoltam usb3-as hdd-re közben egyszerűen használhatatlan volt. Azóta úgy néz ki, hogy meggyógyult.

[ Szerkesztve ]

Én már a következő rendszert is utálom.

(#18568) Doky586 válasza Zsüll (#18538) üzenetére

Doky586
(PH! nagyúr)

Ezt a build számot hol látjátok?

(#18569) [CS]Blade2 válasza JColee (#18567) üzenetére

[CS]Blade2
(PH! addikt)

Véletlenül nem ette meg a feladatkezelőben a komplett RAM-ot, vagy a komplett lemezt, vagy a komplett CPU-t? Nekem is csinálta már, és ránéztem. Van, hogy valami beakad, és elkezd valamit tolni a RAM-ba addig, amíg meg nem telik. Pl. azt, amit másolsz, vagy amit elindítasz... nem tudom, hogy valójában mit csinál.
Van amikor csak a fél procit eszi meg valami, egyszerűen amíg nem zárod be, addig 51% cpu terheléssel fut. IE, fáljkezelő, fényképek, Edge, gépház csinálta már nálam.

És amit saját maga b.arint el, arról nem kapsz hibaüzenetet, hogy pl. megtelt a ram, zárj be valamit, mint annó talán XP-nél. (kb. akkor láttam ilyen üzenetet.)

(#18570) JColee válasza [CS]Blade2 (#18569) üzenetére

JColee
(őstag)

Erre én is gondoltam, de csak kb 15% cpu és 8-ból 2,2 giga ram volt használatban. Mindegy, most már lenyugodtam, de akkor eléggé felidegesített ez a szar.

Én már a következő rendszert is utálom.

(#18571) #41133696

(törölt tag)

Hmm, ezt a Windows 10-zel érkező új verzióban sem sikerült megoldaniuk :)

(#18572) tope

tope
(PH! addikt)

Van 10-essel is működő program amivel Multiboot-ot (7, 8, 10) tudnék csinálni pendrivera ?
WinSetupFromUSB sajna nem jó 10-hez.

https://hardverapro.hu/apro/lenovo_motorola_moto_g6_3_32_dual_sim_kek_2_ev_gar_2/friss.html

(#18573) thomasvold

thomasvold
(senior tag)

Van ugye ez a szép naptáras-órás dolog, mikor rákattintok a jobb alsó sarokban az órára és egy szép kis ablakban mutatja. Azt meg lehet csinálni, hogy az folyamatosan ott legyen, ne tűnjön el?

OnePlus 3 - Never Settle

(#18574) ksanc válasza unravel (#18549) üzenetére

ksanc
(őstag)

tárgytalan...

Nem láttam, hogy érkezett még vagy 30 hozzászólás. Nem olyan jó ez a nagy pörgés :D

[ Szerkesztve ]

(#18575) GEPESZ66

GEPESZ66
(PH! kedvence)

A Start menüben van olyan,hogy Skype letöltése.Ez az asztali verziót tölti le ugye.

(#18576) vigyori78 válasza bandras0226 (#18507) üzenetére

vigyori78
(őstag)

(#18577) Zsüll válasza vlevi (#18566) üzenetére

Zsüll
(kvázi-tag)

Ez sajna nem frissült :( És hiába keresem naponta a frissítéseket, semmi... Csak apróságok

Doky586 én konkrétan az asztalon a jobb alsó sarokban

[ Szerkesztve ]

(#18578) jános válasza tope (#18572) üzenetére

jános
(őstag)

Ha jól emlékszem én ezzel csináltam.

Zero Defect.No Compromise ! 20/2-117-558

(#18579) Partyface007 válasza NyuszyCaster (#18514) üzenetére

Partyface007
(őstag)

link

emelt színtű parancssorból: powercfg -h off

(#18580) tope válasza jános (#18578) üzenetére

tope
(PH! addikt)

Ezzel hogy lehet, hogy egyszerre legyen fent a 3 Windows a pendriveon ?

https://hardverapro.hu/apro/lenovo_motorola_moto_g6_3_32_dual_sim_kek_2_ev_gar_2/friss.html

(#18581) Partyface007 válasza Partyface007 (#18453) üzenetére

Partyface007
(őstag)

link

AEG szünetmentest senki nem használ 10 alatt?

(#18582) Mart10000

Mart10000
(tag)

Üdv.! Más is találkozott azzal a problémával, hogy a Windows10 telepítő segéddel akart képfájlt készíteni a telepítéshez és nem történt meg? :( Mikor elindítottam órákat állt és nem csinált semmit. :(((

(#18583) Partyface007 válasza Mart10000 (#18582) üzenetére

Partyface007
(őstag)

próbálkozz többször különböző napszakokban, lehet még mindig terheltek a serverek a sok letöltéstől...

(#18584) Mart10000

Mart10000
(tag)

Üdv.! Más is találkozott azzal a problémával, hogy a Windows10 telepítő segéddel akart képfájlt készíteni a telepítéshez és nem történt meg? :( Mikor elindítottam órákat állt és nem csinált semmit. :(((

(#18585) cyber86

cyber86
(őstag)

Sziasztok. Valaki találkozott már ezzel a hibával? [link] Skype csinálja ezt mikor leállítom a gépet vagy újraindítom.

ASUS P8Z77-V, i7 3770K 4.5 GHZ 1.20v (Scythe mugen 2), 4x4 GB Patriot intel extreme 1866 MHZ, Zotac GTX 1080 AMP EXTREME 8 GB, Samsung 850 pro 256 GB, Creative Sound Blaster Z, Corsair RM650X, Be Quiet Dark Base Pro 900, Dell U2412m ( Oázisnál kalibráltatva ) , Onkyo TX-SR606, JBL E-

(#18586) jános válasza tope (#18580) üzenetére

jános
(őstag)

Bocsi,akkor félreértettem,azt hittem csak W10 kell a pendrive-ra.

Zero Defect.No Compromise ! 20/2-117-558

(#18587) hcs57

hcs57
(őstag)

Kritikus hiba

A Start menü és Cortana nem érhetőek el. A legközelebbi bejelentkezéskor megpróbáljuk kijavítani a hibát.

Újraindítás után sem jó... az avast lehet a hunyó, de most hogy tudom startmenü nélkül eltávolítani?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#18588) Doky586 válasza tope (#18572) üzenetére

Doky586
(PH! nagyúr)

Ha az ISO kisebb mint 4GB akkor YUMI-val, de mindet az 'egyéb' csoportból..!

De 10-et nem érdemes, mert az iso verziója is folyamatosan frissül...

[ Szerkesztve ]

(#18589) Partyface007 válasza hcs57 (#18587) üzenetére

Partyface007
(őstag)

pl win+R -> control panel -> majd ott progams and features?

(#18590) tope válasza Doky586 (#18588) üzenetére

tope
(PH! addikt)

Ez az hogy nagyobb, de akkor marad a fentebb említett progi.

Más: Felraktam a HD6290-es vidikarimhoz a 8.1-es drivert, mert 10-es elvileg nincs (fent volt a legújabb 15.7-es de azzal vagy zöld képernyő volt az online videóknál, vagy szakadozott a kép, vagy esetleg hajlandó volt működni), de ezzel lefagyott az Edge pl. youtube alatt meg az Explorer is. Na jó, akkor töröljük, újra indít, vissza a 15.7-es. Hát ugyan az, viszont a korábbi bajom, hogy a MPC-HC nem akarta játszani az .mkv-t az most rendbejött. Na ezt rakja össze valaki, mi a franc van már ezzel.

(#18591) Doky586 válasza tope (#18590) üzenetére

Doky586
(PH! nagyúr)

Az már a te hibád,,,

4db 3GB-os telepítöt simán kezelne, de ha te összevonod őket 2db 6GB-os ISOba az már nem megy rá a fat32-re..

(#18592) baker_

baker_
(PH! addikt)

Nekem win10 alatt nem megy a wifi sehogy sem... többféle drivert próbáltam már. Broadcom 4313GN 802.11b/g/n 1x1 Wi-Fi adapter a típusa. HP dv6-6b08eh a laptop, a hivatalos oldalon levővel sem megy.

Valakinek van ötlete, Win 7 alatt működik csak, anno Win8 alatt sem volt wifi sehogy. :F

(#18593) tope válasza Doky586 (#18591) üzenetére

tope
(PH! addikt)

All-In telepítő (32 és 64 bit egyben), az nagyobb mint 4GB, de lehet akkor megpróbálom külön ISO-ban.
Köszi. :R

(#18594) tope válasza tope (#18590) üzenetére

tope
(PH! addikt)

Elnézést a dupláért, de így jobban átlátható.

Videókártya driverét manuálisan rányomtam hogy keressen újabbat, mert 2012-es tett fel, erre felrakott egy 2015-set (2015.07.07). Ezzel megszűnt a youtube lefagyás, viszont jött a MPC-HC nem megy, de sikerült megoldani azt is, a LAV Video Decoder-nél a Hardware Acceration-nál a DXVA 2 (native) -> DXVA 2(copy-back) -ra kellett állítani és így műkszik, igaz bele kell tekerni majd vissza a videóba, mert zöld kép lenne csak, de így megy. :DD

(#18595) King Unique válasza hcs57 (#18587) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Win+X --->Programok és szolgáltatások és ott eltávolítod.
Viszontont van neki saját eltávolítója is [link], ami csökkentett módban kell elindítani.

(#18596) Chalez válasza dui (#18499) üzenetére

Chalez
(senior tag)

Hali. Nekem is 100% a procihasználat... P67 lap és 2500K dettó... Persze eddig nem vettem észre semmit, megy minden ahogy kell, nem lassul be a rendszerem....

troll off

(#18597) ignisz válasza Looserke (#18475) üzenetére

ignisz
(senior tag)

Szép estét! Újra indítottam a windows search-öt. A hiba továbbra is fenn áll. Nincs start menü, keresés, a művelet központot se tudom megnyitni.

Huawei P30, Huawei P9, Huawei MediaPad T3 10, ASRock FM2A78M-HD+ , AMD A10-5800K, 8GB DDR3

(#18598) hcs57 válasza Partyface007 (#18589) üzenetére

hcs57
(őstag)

win+R nem működik..

win+x nem működik

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#18599) SP4C3 válasza hcs57 (#18598) üzenetére

SP4C3
(PH! kedvence)

Hogyhogy nem működik? windows logóra (start menu) jobb click -> control panel

Próbálgasd, ha csak felvillan a start menü, akkor néhány próbálkozás után elő kell jönnie rendesen. :K

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ОТПОР! OTPOR! // KEBAB REMOVAL UNIT // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 8GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte GTX 750 2GB GDDR5. Ó, e​g​y​ ​re​klámszű​rő! :/ sp4c3.speedtestcustom.com

(#18600) TazLeacher

TazLeacher
(PH! nagyúr)

Két gépen kezdtem (volna) meg a frissítést, mintkettő Win7-ről.

Asztali. Kisikonra kattint, mailcímet kér, kiírta, hogy meg van erősítve a regisztrációm, küldenek mailt, háttérben pedig töltődik. Rövidesen jött a mail, Win Update pedig tölti a Win 10-et, amikor eljöttem, 82%-on állt.

Hazajöttem, nekifutottam a nitnak, rákattintottam, majd kiírta, hogy a regisztráció él, majd értesítenek...de nem kért mailcímet, ez nem kezdett tölteni, nem csinál semmit, csak annyit írt ki, hogy

"Az ingyenes frissítés már úton van"

"OK, értesítést kérek, ha kész" vagy "GYIK"

Pár órán belül két Win7-en ugyan azt csinálva teljesen más eredményre jutok? Raádul az asztalin kb. 1 óra se volt, az itthonin meg ugye azt se tudom, hogy mi van?! Hol fog jönni értesítés? Update-en? Jobb alul a tálcán?

Köszi előre is...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.