Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) #10234880


#10234880
törölt tag

Valaki tudja,hogy kell azt megcsinalni,hogy feketék legyen a ablakok keretei, és köztük a gépház?

(#17202) netpeti98 válasza #10234880 (#17201) üzenetére


netpeti98
addikt

[link]

De ez nem fog az összes alkalmazásra, se az ablakkeretekre hatni.

(#17203) pendre54 válasza Mate (#17199) üzenetére


pendre54
addikt

Azt, hogy kell és hol?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17204) #14595328 válasza Imi1981 (#17180) üzenetére


#14595328
törölt tag

Edge nem fogja szinkronizálni még, importálni kell Explorerből. Explorernek szinkronizálnia kellene, próbáld meg ki-be kapcsoni a böngészőbeállítások szinkronizálását.

(#17205) #10234880 válasza netpeti98 (#17202) üzenetére


#10234880
törölt tag

:R megpróbálom :R

(#17206) wolfman válasza ignisz (#17178) üzenetére


wolfman
veterán

Michrosoft Edge-ben nekem is tökéletes, csak Chromeban nem. Na akkor reinstall.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#17207) Mate válasza pendre54 (#17203) üzenetére


Mate
nagyúr

Mint az alapbeállítások 99%-át, a gépházban.

(#17208) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#17054) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Senkinek sincs ötlete? Rohadt idegesítő.. :(((

Az még adalék, hogy nem mindig jön elő. Most pl csatlakoztatott egérrel jó, 20 perce a touchpaddel nem volt az. Közben semmit se csináltam, csak összecsuktam az udvaron a lapost, és bejöttem vele..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#17209) King Unique válasza Barthezz2 (#17208) üzenetére


King Unique
titán

a.) ha másik OS-en nem csinálja, akkor a W10 hibája...amit a jövőben talán javítanak
b.) ha máshol is csinálja, akkor egér probléma, mikrokapcsoló stb.

(#17210) Semplar válasza eszakas (#17200) üzenetére


Semplar
őstag

Oké. de ez win7. :) Most lett visszaállítva júliusi lemezképből. Minden jó csak a winupdate nem...

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#17211) Mate válasza Semplar (#17210) üzenetére


Mate
nagyúr

Miért nem win7 topicban kérdezel rá? Tömören a válasz: Az update jelenleg működik.

(#17212) sheep válasza Joker88 (#17197) üzenetére


sheep
addikt

a fórum elején az összefoglalót kinyitod, legörgetsz, ott rákattintasz arra hogy 'a windows beszerzése közvetlenül a microsofttól"
és voala, ugyanott vagy mintha a gép ajánlaná fel a frissítést
amúgy a linkről letöltött media creatin tool-t elindítva ki is lehet írni az iso-t pendrive-ra vagy dvd-re

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#17213) Semplar válasza Mate (#17211) üzenetére


Semplar
őstag

Ennyi lett volna, kösz! :R

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#17214) #10234880 válasza netpeti98 (#17202) üzenetére


#10234880
törölt tag

háát,nemlett sötét még a gépház sem :(

(#17215) netpeti98 válasza #10234880 (#17214) üzenetére


netpeti98
addikt

Ki-be jelentkezés/restart megvolt?

(#17216) Imi1981 válasza #14595328 (#17204) üzenetére


Imi1981
veterán

Most próbáltam de semmi változás.De érdekes a vezérlőpult/felhasználói fiókok/ hitelesítőadat-kezelóben meg megtaláltam a könyvjelzőkben mentett oldalaimhoz tartozó jelszavakat!De akkor miért nem szinkronizálja a könyvjelzőket ?Az explorert használom legszívesebben mert nálam az a leggyorsabb (az edge se rossz de kicsit lomhább néha) de szerencsére mozillába és chromeba is mentve vannak a könyvjelzőim úgyhogy feltelepítem azt importálom valamelyikből .

[ Szerkesztve ]

(#17217) #10234880 válasza netpeti98 (#17215) üzenetére


#10234880
törölt tag

meg, át is irtam az értékeket 1-re ahogy irják,és mégse

(#17218) TomBond


TomBond
aktív tag

Van arra lehetőség, hogy valami módon újra hivatkozásként lehessen látni a start menüben a dokumentumokat és a fotókat?

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#17219) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok aktiválni szeretném a win 10-et de amikor beírom a kulcsot 0xc004e016 kódot kapok.
win 8 és 8.1 es kulcsokkal próbálkoztam (pro64bit) de állandóan ezt a hibakódot kapom.
próbáltam telefonos aktiválást de az se jött össze (a droidos fajtát)

Szépnapot!

(#17220) #10234880 válasza Dexter-2000 (#17219) üzenetére


#10234880
törölt tag

nemkell kulcsot beirni!!

(#17221) fornettisuti


fornettisuti
veterán

üdv, immáron w10-ről, 8.1-után clean install volt a w10, de nincs aktiválva.
a kérdésem, hogy milyen hátrány ér(het), amíg nem lesz aktiválva a rendszer?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#17222) Amur válasza jam1991 (#17177) üzenetére


Amur
addikt

nálam most nem megy az asztal és akadnak a játékok...
ha nyomok egy jobb klikket az asztalon, akkor előjön a homokóra és úgymarad.. nem tudok kijelölni se de a tálca müxik
másnál ilyen?

Fiam gépén frissen a telepítés után csinálta amikor indexelt, frissített meg ki tudja még miket csinált egyszerre a háttérben. Konkrétan még a feladatkezelő sem jött fel a ctrl+alt+del-re..
Aztán 1 óra múlva minden happy volt.
Ha neked már nem friss a dolog akkor lehet talált egy nagyobb telepítendő upgrade csomagot.
Most az még elég gyakori. Tudod, alapból akkor frissít amikor csak akar. Win10-ben nem a felhasználó a főnök hanem az OS. :)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17223) Amur válasza Rayyy (#17183) üzenetére


Amur
addikt

ÚÚ, teljesen beparáztattatok... nekem is kiírta a 7, hogy frissíthetek 10-re, de pár perc itteni olvasgatás után úgy döntöttem, hogy még várok... sokat.
Ebbe a topicba 99%-ban azok írnak akiknek valamilyen problémájuk van! Akiknek minden rendben van, azok max néha megválaszolnak 1-1 kérdést, de nem írják be hogy nálam minden ok(1-2 kivétel erősíti a szabályt esetet kivéve).
Ne vonj le téves következtetést!
Egyébként mielőtt a frissítés mellett döntöttem, én is paráztam, aztán elkezdtem nézegetni a hsz-eket ahol probléma volt, megnézni milyen gépekkel, milyen hardverekkel rendelkeztek, és azt láttam hogy a legtöbb problémás telepítés, frissítés notikon volt ahol a gyártó cseszett win10 kompatibilissé tenni a cuccait (ez más hardvereknél is erősen előjött). Ha "átlagos" géped van, és odafigyeléssel csinálod a frissítést, telepítést, akkor boldog win10 használó lehetsz.
Ha beleolvasol a topicba akkor nem csak a hibákat kell látnod! Én több oldalnyi tanácsot másoltam már ki magamnak a frissítés előtt hogy mire figyeljek, mit hogy csináljak, milyen esetleges hibákra mi a megoldás.
Erre használd inkább a topic-ot!
Tény: ha jól müködő win7 rendszered van, minden tekintetben, akkor még várhatsz vele, pláne hogy a win10 inkább a win8ra hajaz, neked idegen lesz. Ha viszont már egy régen használt, összegányolt win7 van fenn, és amúgy is érne egy újratelepítés, akkor frissíts!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17224) kisapa válasza pendre54 (#17022) üzenetére


kisapa
senior tag

Ez a frissítés eszköz tényleg elég furcsán viselkedik. Én jelentkeztem,hogy érdekelne a frissítés. Két nappal ezelőtt jelezte,hogy a letöltés megtörtént és válasszam ki mikor szeretném. Én egyszerűen csak bezártam. Ehhez képest ma közölte velem,hogy a gépem nem képes futtatni a W10-et mert a videó kártya nem kompatibilis. Ehhez még az is hozzátartozik,hogy ugyanezen a gépen egy másik partíción a mai napig működik igaz nem aktivált mert csak a programjaim kipróbálása miatt raktam fel. Mindenesetre elég érdekes.Azt hiszem egyenlőre ezen a gépen ami egyébként egy régebbi Dell laptop még hanyagolom. Az asztali gépemen eddig kifogástalanul működik.

[ Szerkesztve ]

(#17225) alratar


alratar
addikt

Amennyiben a Win7-me frissítem 10-re, a Win7-et felhasználhatom újra? (felrakhatom a laptopomra?)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#17226) Dr. Akula válasza alratar (#17225) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Persze, amennyiben a win7 a laptophoz járt eredetileg. Ellenkező esetben ki tudja, ki kell próbálni.

(#17227) vovoka


vovoka
csendes tag

Érdekes dolgokat tud produkálni a W10. Tegnap szinte használni sem tudtam, 60-80%on pörgött a proci, a ram is az egekben volt, ma teljesen Ok. Tegnap tudtam használni a tálca keresőjét, ma hiába írok be bármit, csak a kereső tetején látszik, mintha dolgozna, de találatot nem ad be. A fényképezőmet felismer, mennyi szabad /üres hely van rajta, a mappa üres, a képeket nem látja. Van mikor lefagy,CTRl.alt.del sem segít, akár csak az egérmutató. Maga a rendszer tetszik, de ez néha sok, lehet ideiglenesen visszaváltok, míg ki nem forrja magát. Vkinek, hasonló élménye, vagy javaslata a fentiekhez?

(#17228) Mate válasza alratar (#17225) üzenetére


Mate
nagyúr

Jól értem a kérdést, miszerint 1 windows 7-ből szeretnél 1 windows 7-et és egy windows 10-et?

(#17229) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Miért nincsen még Win 10-re Skype? Mert a jelenlegi asztali verzió egy rakás szar. Hívok valakit és összeomlik. Ugyanez fordítva. Valami megoldás? Áruházból meg fel se lehet rakni.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#17230) Kernel válasza vovoka (#17227) üzenetére


Kernel
nagyúr

Telepítés után amennyiben letiltom a Windows Search és Defender szolgáltatásokat, akkor lenyugszik a processzor 1 %-ra.

Viszont a Search tiltása után a Startmenü keresési funkciója is igen fogyatékossá válik, nem talál szinte semmit, ellentétben a Win7 Startmenü keresőjével, amit ez a letiltás nem befolyásolt.

Most nem mennék bele részletekbe, de több kellemetlenség miatt elképzelhető, hogy Win7 újratelepítésem lesz. Vannak bosszantó dolgok. (Egyébként is megvan multibootban a régi Win 7, csak az már elégé tele lett szemetelve, noha működik.)

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#17231) junior11 válasza kalozhun100 (#17229) üzenetére


junior11
veterán

Csak az asztali verzió lesz továbbra is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#17232) cattus válasza kalozhun100 (#17229) üzenetére


cattus
őstag

A csempés Skype már nem elérhető Windows 10-en, csak az asztali verzió.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#17233) alratar válasza Mate (#17228) üzenetére


alratar
addikt

Igen.
Hiszen ha frissítek, más kulcsa lesz 10-nek mint a 7-nek. Vagyis elvileg a 7 kulcsát újra lehet használni, nem?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#17234) lanw


lanw
aktív tag

Valaki tapasztalt olyat,hogy a bal klikk a start menün nem csinál semmit,viszont jobbal működik? Magyarul nem akar megjelenni a start menü.Nem tudom mitől lehet.

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#17235) Mate válasza alratar (#17233) üzenetére


Mate
nagyúr

Bevallom őszintén nem olvastam el teljesen az ingyenes frissítésre vonatkozó "szerződést", így nem tudom szabad vagy sem ilyet csinálni.

Szerintem nem lehet, csak ha jelzed, hogy visszaállsz win7-re. Így lenne logikus, hisz nekik sokszorosan nem érdekük, hogy +1 ingyen wined legyen, ráadásul win7.

(#17236) MrCsiT válasza Barthezz2 (#17054) üzenetére


MrCsiT
addikt

Én ezt asztali PC-n tapasztaltam, de azt hittem, rosszul esik a fény a monitorra, azért látom eltűnni az egérmutatót a képernyő jobb széle felé húzva. :DDD

a problémára a megoldás viszonylag egyszerű, ha adottak a feltételek: visszaállni 8.1-re, mentésből. :DD
thx, MS.... :(((

cattus: "A csempés Skype már nem elérhető Windows 10-en, csak az asztali verzió." - valaki írta, hogy MS-nek halvány fogalma sincs, merre is terelgesse ezt a szerencsétlen op.rendszert. Amit írsz, remek példája ennek..

vovoka: visszaállásra +1..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#17237) alratar válasza Mate (#17235) üzenetére


alratar
addikt

Üzletileg valóban nem érdekük. De jófejségből... :)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#17238) Amur válasza lanw (#17234) üzenetére


Amur
addikt

Korábban írtam hogy a fiam gépe ezt csinálta ideiglenesen, mikor a háttérben frissített, indexelt stb.. a win.
Azóta nem tapasztalt ilyet.
Érdekes az volt hogy minden nem windows-os dolog simán elindult(pl. steam, steam-es játékok),de se egy feladatkezelő, se egy gépház, sem egy start menü nem reagált a kattintásra.
Nem tudom hogyan kezeli az erőforrásokat, de gyanítom hogy alárendeli magát furcsa módon, vagy nem is tudom.. a steam és a játékok akadásmentesen futottak, miközben a win10 majd összefosta magát a háttérben úgy le volt terhelve indexeléssel,frissítéssel..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17239) Kernel válasza MrCsiT (#17236) üzenetére


Kernel
nagyúr

Jobbszélen eltűnik az egérkurzor, nálam ez mindig így van, az Intel Video telepítése után, mivel bekapcsolja a kiterjesztett asztalt. Egyszerűen vissza kell állítani szimpla monitorra.

Amellett a TV-kimenetet is használom természetesen, de nem kiterjesztve, hanem vagy-vagy.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#17240) Pferi válasza alratar (#17233) üzenetére


Pferi
senior tag

Én legális, a laptopomhoz adott win 7-et frissítettem Win 10-re de több ok miatt visszaálltam a Win 7-re, egy teljesen friss telepítéssel (pont megjött az ssd-m a laptopomba, arra telepítettem fel). Elfogadta a Win 7 a kódot, aktiválta is magát gond nélkül.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#17241) lanw válasza Amur (#17238) üzenetére


lanw
aktív tag

18% memória használat,és 0% processzor,és minden más.Nem tudom,hogy nem akadhatott e össze valamivel,de nem nagyon telepítettem semmit.Frissítés nem megy.

Ja,és a tálcán a keresés funkció meg a start menü kivételével minden tökéletes.Csak egyszerűen eltűnt.

[ Szerkesztve ]

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#17242) vovoka


vovoka
csendes tag

Mivel nem vagyok egy PC guru, csak kérdezem: WIN10, 32 bites az operációs rendszer, x64 alapú a processzor. 6Gb a RAM, de ebből csak 3,5 GB használható - miért? Normális ez így, vagy ez lehet ez lehet az Nvidia képernyőillesztő kernel problémáim oka, folyamatosan dolgozik, magas hőfok....

(#17243) kalozhun100 válasza junior11 (#17231) üzenetére


kalozhun100
őstag

Okés, eddig is asztalit használtam, de a kérdésem főrészére még mindig nem kaptam választ.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#17244) emmm


emmm
senior tag

Feltettem a Win 10-et, először update-tel, majd clean install.

Tapasztalatok röviden: nehezen találok meg mindent, ki kell gúglizni pár dolgot. Végül is nem rossz, sebességre nekem nem gyorsabb, mint a 8.1-em volt. Az Edge...szerintem egy rakás sz@r - nekem. Próbálkozom vele, de totál gyengusz nekem, lassú, nem találok semmit, inkább az Explorer, ha lehet, ha nem, akkor firefox.

Driver problémám is van: az istennek nem sikerül beüzemelnem a hangot. Egy régi X-fi Gamer hangkártyám van, PAX driverrel még működött 8.1 alatt simán. Itt már semmi. Az alaplapi hangot hiába telepítem, azt nem érzékeli (realtek, Asrock Z68 Extreme 3 Gen 3 alaplap). Neten utánanéztem, sajnos az ott lévő videókkal sem bírtam működésre bírni. Felmegy az install, de hang, az nincs és nem is jelenik meg, hogy ki lehetne választani a hangok között.

Eddig nem dobtam hátast a rendszertől. Játékot hang híján nem teszteltem...

(#17245) #56474624 válasza vovoka (#17242) üzenetére


#56474624
törölt tag

4 GB RAM és fölötte 64-bites oprendszer kell.

[ Szerkesztve ]

(#17246) Dr. Akula válasza Barthezz2 (#17054) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor jó. Mármint nem az hogy szívsz vele, hanem hogy nem egyedi jelenség ez nálam, tehát reméljük lesz vmi javítás hozzá.

Frissítéseknél van nálam egy sikertelen Logitech driver (billentyű vagy egér, mindkettő van), ami azért érdekes mert most is a win10-ben levőt használom, a saját filejaikat se képesek frissíteni az MS-nél?

"vagy b***am falhoz?"
Én már megtettem, csak ajánlani tudom. :D Persze nem segített. :)

(#17247) alratar válasza Pferi (#17240) üzenetére


alratar
addikt

Ezek szerint pórba cseresznye...

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#17248) Gh00st válasza #10234880 (#17217) üzenetére


Gh00st
tag

Rosszul van írva/értelmezve:
- sötétre állítás 0
- visszaállítás alapra 1

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#17249) Amur válasza lanw (#17241) üzenetére


Amur
addikt

Tippem nincs rá, a fiam gépén magától megjavult. Lehet akkor köze nem volt a háttérben futó dolgoknak..
Ide sem került fel még semmi csak amit a win10 felrakott magától.. Lehet az ucsó frissítésben volt valami.
Ami egyes hardverkonfig csillagállásoknál ilyet okoz.. A win10 útjai kifürkészhetetlenek!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#17250) Misi-67gyurc


Misi-67gyurc
csendes tag

Sziasztok.

Napokban frissítettem Win 8.1-ről...10-re .
Látszólag hiba mentesen üzemel minden,csupán azt vettem észre,hogy a feladatkezelőben a teljesítmény adatoknál,...a CPU 100%-on teljesít,.....legalább is a mellékelt kép szerint.
Valójában pedig nem veszek észre arra utaló jelet/jeleket,hogy ennyire leterhelt lenne a proci.

Valakinek lenne erre vonatkozóan ötlete,vagy megnyugtató válasza...?
Érdemes ezzel foglalkozni,vagy majd kiforrja magát a Microsoft műhelyében...?

Köszönettel.

MIsi-67

Misi-67

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.