Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) jani04


jani04
aktív tag

Sziasztok.
A mai nap updateltem a 13-ik gépet win 10-re.Ebben a legalja a dual core a teteje az i7 4790k.Laptop és asztali.Töredelmesen bevallom 6 gép totál warez winnel került hozzám.Soha semmi gond nem volt.Első körben update aztán toltam rá egy tiszta telepítést.
Szerencsés vagyok. :)

(#18302) Sztlaci válasza Anfänger (#18196) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Még ez sem atombiztos megoldás.
Kb.két éve telepített gépen Win8, majd 8.1 mobil racken jól megvolt, racket többször hurcoltam, a belső HDD-ről Win7 hibátlanul ment egy tavaszi Win8.1 frissítésig, amely után, ha kivettem a mobli vinyót nem bootolt a rendszer a belső vinyóról.
Na ilyenkor mondom, a lónak az a nemesebb szerve a szoftverfejlesztő bűzlyukába. ;]

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#18303) Bali27


Bali27
addikt

Az "SP1"-et tudja valaki hogy mikor jön ki és hogy mi lesz benne?

(#18304) t72killer válasza jani04 (#18301) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyi előnye van a dolognak, hogy így legalább a warezzel érkező malware-eket is legyalultad:R Ezt hívják illegális tisztaszoftvernek ;]

#18303: ősszel jön, én úgy novemberre tartom reálisnak - ja és persze nem úgy fogják hívni, de akkor lesz egy nagyobb frissítési pakk + remélhetőleg új iso-kat is kapunk.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18305) King Unique válasza Bali27 (#18303) üzenetére


King Unique
titán

Őszre mondták a Service Release 1 = SR 1 csomagot, vmikor október gondolom.
De, hogy mi lesz benne pontosan, azt az itteni MS bennfentesektől kérdezd, ők biztos többet tudnak ez ügyben. :D

(#18308) netpeti98: az volt az SR 1, akkor októberben mi lesz SR 2, vagy TH2??
Amúgy ez a mostani csak egy kommutatív gyűjtőfrissítés volt, mert amúgy semmi extra, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#18306) csacsa01


csacsa01
tag

Sziasztok,
A fiókbeállításnál található, "igazolnia kel személyazonosságát ezen a gépen" Ellenőrzésre kattintva, feldobja a visszaigazoláshoz szükséges email címet, beírom (jól), várom a kódot, de csak nem jön meg. Se módosítani nem tudom a fiókomban, nincs 2. email cím beállítási lehetőség, mit lehet tenni? egyáltalán mennyire fontos ez? Ki lehet kapcsolni?

(#18307) spuros


spuros
őstag

Erre esetleg ötlete van valakinek?

(#18308) netpeti98 válasza Bali27 (#18303) üzenetére


netpeti98
addikt

Egy nagyobb optimalizáló pack már megérkezett augusztus elején (SR1). A következő nagyobb Release valószínűleg ősszel lesz, eddig az új üzenetkezelő alkalamazásról és az Edge bővítmény kezeléséről lehetett hallani. Az őszi frissítés Treshold Wave 2 név alatt fut jelenleg. A tavaszi pedig a Redstone lesz.

[ Szerkesztve ]

(#18309) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Csökkentett módot F8-ra, hogy lehet beállítani? Próbáltam a Bcdedit /set {bootmgr} displaybootmenu yes -t, egy pillanatra bevillan a képernyő, de azután betölt.

(#18310) leviske válasza spuros (#18212) üzenetére


leviske
veterán

A 32bit-es verziók is hibát dobnak? Bár elég fura, mert a Penryn gondolom tartalmazott mindent, amit a W10 64bit-hez megkövetel.

(#18311) cog777 válasza pinnacle (#18309) üzenetére


cog777
senior tag

Nekem mukodott, lasd a masodik opciot. [link]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#18312) gr.bence


gr.bence
aktív tag

Sziasztok.

Segitsetek.
Kerdesem az lenne hogy a win8.1 nem frissitettem gw10appal hanem siman letoltottem a win10 es fel telepitenem de keri a termekkulcsot kihagyhatom vagy inkabb ne. Valahol olvastam hogy eloszor frissiteni kell win10-re aztan generalnak uj termekkulcsot a gepnek es utana miutan ez meg van lehet igy isobol felrakni.
Szoval mehet elsore isobol es legalis maradok megkapom a termekkulcsot aktivalja magat vagy nem?

(#18313) randras


randras
veterán

Windows 8.1 alatt használtam a Clouder! nevű store-os appot. Most fel akartam rakni, és a "Felhasználói adatok visszaállításán" áll fél órája... ez már így is marad? :U

(#18314) #72042496 válasza gr.bence (#18312) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jól olvastad - ISO-ból telepítve csak akkor tudod aktiválni ha előtte vagy W10-re frissítettél azon a gépen, vagy megvetted a W10-et.

(#18315) gr.bence válasza #72042496 (#18314) üzenetére


gr.bence
aktív tag

Most azt olvastam ha win8.1 alol inditom el (nem usb bootolva) akkor az is mehet...valaki?

[ Szerkesztve ]

(#18316) justaview válasza gr.bence (#18312) üzenetére


justaview
őstag

Telepítheted iso-ból elsőre is, csak a W8.1-ből indítsd el a telepítőt, ezzel upgradeled a W8.1-et 10-re. Így nem kér kulcsot. Másodszorra már csinálhatsz clean installt is.

(#18317) gr.bence válasza justaview (#18316) üzenetére


gr.bence
aktív tag

Vagyis a setup.exe vel inditom a telepitot.nem bootolva mint a clean installnal

(#18318) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok!

Tudja valaki mit is jelenthet, hogy az Oulook.exe ikonnál megjelenik egy kék/sárga pajzs:

Ugyanis amikor indítom au Oulook-ot a "start" sorból (vagy bárhonnan máshonnan is) elindul, de rögtön utána megnyílik egy figyelmeztető ablak, hogy megengedem e, h. a program módosításokat hajtson végre gépemen, csak IGÉN válaszra történik valami, konkrétan indult MS Office PRO Plus 2013 beállítás/letöltése. Ha lefut, újra kell indítani a gépet, de ezt követően minden kezdődik elölről. Vagyis nem lehet használni Outlook-ot, más Office alkalmazások pedig jól futnak !? :W
2 napja felraktam win 10-et (frissitéssel) és az elején gond nélkül ment is az Outlook.

Örülnék valamilyen javítási javaslatnak.
Üdv,

(#18319) justaview válasza gr.bence (#18317) üzenetére


justaview
őstag

Így van, elsőnek ne bootolásból indítsd, hanem miközben a W8.1 fut, dugd be a W10-es usb-t, és indítsd el Windowsból.

(#18320) Rasiel válasza t72killer (#18243) üzenetére


Rasiel
senior tag

"Offline letöltési lehetőség úgy nézem továbbra sincs"
Pedig van. :K

Lehet szemezgetni: [link]
Amire szükségem van Windows 10 frissítésekkel kapcsolatban, régóta innen töltöm le.

[ Szerkesztve ]

(#18321) tomesto


tomesto
aktív tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy van egy .bat kiterjesztésű fileom a C meghajtón és azt szeretném hogy automatikusan fusson le rendszer indításakor rendszergazdai jogosultsággal windows 10 alatt.
Addig eljutottam hogy feladatütemezőbe betettem le is futtatja de nem tudom beállítani, hogy futtatás rendszergazdaként induljon a rendszerrel együtt!Lehetséges ez valamilyen módon külső program bevonása nélkül?
Köszönöm előre is!

(#18322) thomasa


thomasa
senior tag

"Elara app is delaying the shutdown" leállításkor felugrik.
Másnál is van ilyen?

(#18323) Vegas1989 válasza Clemi (#18198) üzenetére


Vegas1989
újonc

Helló! Először is Köszönöm, hogy próbálsz segíteni. :R

A lényeg : "A gépem Gamer Config mivel játékos vagyok, szóval a Hardveres körülmények bőven megfelelnek és adottak."
Ez annyit tesz hogy nem 4-5 éves konfig, hanem 4690k proceszor és egy 970 gtx kártya például, de minden gyári beállításon van.
A biosban a memória kártya van időzítve cl9-re de elméletileg cl9 nek is kéne lennie, de valamiért alapból cl 11- kapcsolja.
A "tüntesd el a gépedről a 3rd alkalmazást" ez nekem sajnos semmit nem jelent :( Ezalatt mit értesz, mi az a 3rd alkalmazás? Tudom ez nektek próhardvereseknek biztos egy nagyon egyértelmű dolog, de én nem vagyok ekkora ász ide, én csak játszadozom néha :D

"Elég gyanús nekem hogy nálad a rendszer memória beállítások okozzák a fekete képernyőt"
Alapbeállításon van, hogy a windows szabályozza!
Nvidia Fórumon meg hasonlót olvastam, de nem ugyan ilyen volt a probléma mint nálam, de attól lehet ez a ludas, pedig legújabb win 10 update van rajta :(

[ Szerkesztve ]

(#18324) szunyi777


szunyi777
őstag

Patch Kedd csont nélkül letudva! :K

(KB3087916), (KB3081436), +17 Office 2013, Windows Defender, Skype for Business 2015 (KB3055014) , Silverlight (KB3080333)....

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#18325) ctibor


ctibor
senior tag

Sziasztok, az Acer topikban vetettem fel az alábbi problémát, de nem volt reagálás :( Hátha itt kapok segítséget!

Az Acer Aspire M5-581T(G) típusú notebookomra, amin eddig legális 8.1 volt, feltettem Microsoft webhelyről letöltve a Windows 10-et. Azzal az opcióval, hogy a programjaim, adataim maradjanak meg.

Minden rendben ment, de az új op.rendszerben egy nagy gond van: nem ismeri fel, hogy van beépített mikrofonom is. Realtek HD audio drivereket telepített, a mikrofonhoz is, csak éppen eszköz látszólag nincs hozzá, mintha azt várná, hogy dugjak be egy külső mikrofont.

Mit tegyek?

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#18326) Clemi válasza Vegas1989 (#18323) üzenetére


Clemi
veterán

A "tüntesd el a gépedről a 3rd alkalmazást" ez nekem sajnos semmit nem jelent :( Ezalatt mit értesz, mi az a 3rd alkalmazás?

Ez alatt konkrétan azt a bizonyos driver frissítő programot értem :) Nálam már az is bekavart a W10-en, hogy az alaplaphoz kapott W8.1-es hálókártya drivert feltettem. Szerencsére csak az okozott galibát, mert a chipset driver kellett, mivel volt egy ismeretlen eszközöm és az helyre tette, de amúgy minden mást a Windows-ra bízok, mármint driver vadászatilag. Ha az a program varázsolta neked valamelyik drivert, akár még az is okozhat galibát. De ha minden gyári és alap beállításon van, akkor sajna az nVidia supporthoz lesz a legcélszerűbb fordulni, mert erősen a videókártya driverre terelem a gyanút! Tuti fognak adni tippeket.

(#18327) Anfänger válasza pzstm (#18216) üzenetére


Anfänger
őstag

Eddig még én sem,hála Istennek!
Csak ráleltem erre a cikkre. :DDD

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#18328) pinnacle válasza cog777 (#18311) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ez az, ami nekem nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#18329) t72killer válasza Rasiel (#18320) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow, szuper, köszi!:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18330) Vegas1989 válasza Clemi (#18326) üzenetére


Vegas1989
újonc

Rendben van, köszönöm szépen a segítséget. :R
Ha megtudok valamit vagy sikerül valamit alkotnom, akkor ide is megírom, hogy más is tanuljon belőle.

(#18331) westlake


westlake
félisten

Szerintem a problémás KB3081424-es frissítést már "lecserélték" a KB3081436-ra. A telepítése óta: 10240.16430

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#18332) lanw válasza dajkapeter (#18286) üzenetére


lanw
aktív tag

lehet,hogy Nekem is át kellene állnom.

#18294: ezt még nem próbáltam,de lehet,hogy egyet megérne,köszönöm!

[ Szerkesztve ]

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#18333) oldmanoka


oldmanoka
tag

sziasztok lenne egy etlen egy problémám a w 10 el egyszerüen nem kapcsol ki a monitorom pedig elvileg belőttem az energia gazdálkodásnál a dolgokat . Nem jovok rá mi a baja . Nvidia 960 gtx videokártya samsung monitor . minen korábbi verziónál ment a kikapcsolás rendben. valaki esetleg megoldásban tudna ötletelni ?

(#18334) Nagymelák válasza oldmanoka (#18333) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Nincs megoldás,vagy legalább is eddig senki nem közölte :(
Nekem már az Insider verziókban sem működött a képernyőkímélővel együtt,jeleztem hibaként is,de eddig nem orvosolták.

(#18335) oldmanoka válasza Nagymelák (#18334) üzenetére


oldmanoka
tag

remek úgy kiadni egy végleges verziót hogy ez benne maradjon .

(#18336) Poplacsek válasza oldmanoka (#18335) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Nálam egyszer kikapcsol a monitor a beállított 20 perc tétlenség után, máskor meg nem.. Nem jöttem még rá, hogy mi alapján működik egyszer így máskor úgy.. :F (GTX750Ti)

[ Szerkesztve ]

(#18337) raidx


raidx
őstag

Három napig nyűglődött az Office 2010 frissítésével sikertelenül. Ma reggel indításkor bő 10 percig csak fekete képernyő volt és semmire nem reagált. Mér éppen áramtalanítani akartam mikor megjött az üdvözlőképernyő és közölte, ne kapcsoljam ki a gépet mert frissítéseket telepít. Most hibátlanul települt minden. Korábban direkt leállítottam a gépet hátha. de nem jött neki össze. Lehet, MS produkált valamit a csomagoknál.
Időnként megszoktam nézni az Mpc Hc-t működik e?. Most is megpróbáltam és azonnal feljött a kompatibilitás varázsló egy idő után közölte, teszteljünk. Egy filmet le is tudtam játszani rendesen, jóváhagytam a beállításokat de több film már nem ment. Vagy továbbra is lefagyott vagy egyszerűen kilépett.
Próbálkoztam a kompatilitás beállításával de nem ment. Kiírta, nem kompatibils program. Pedig a fejlesztők is bütyköltek valamit a Win 10 miatt de sajna az sem jött össze.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#18338) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy kis Dell laptopom eredeti Windows 7-el. Természetesen már be van regisztrálva. Át tudom ezt valahogy vinni asztali gépre és utána frissíteni Win 10-re? Ha igen, utána lehet csinálni olyat, hogy ne Win 7-ről frissített Win 10-em legyen, hanem csinálni egy tiszta telepítést? Pl. lehúzom a Win 10 MSDN-t és újratelepítem vele a gépet, megmarad az aktiválásom? Köszönöm :R

(#18339) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Dobozos Windows 7-em van, kérdésem az lenne, hogy ha ezt frissítem win 10-re, akkor továbbra is megőrzi a dobozos verziók előnyeit, azaz bármikor telepíthetem újabb gépre is, vagy elveszti ezen tulajdonságait és "OEM-é válik"?

Mindezt azért is kérdezem, mert kissé elavult már a konfigom (E8400) és előbb vagy utóbb váltani fogok egy újabbra, amikor nem szeretnék feleslegesen windowsra is költeni.

Előre is köszi az infókat.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#18340) Djuree


Djuree
félisten

hali!

tegnap felraktam a win10-et csak próbára, egyenlőre még "virágbolti" de ha tetszik megvenném. hol lehet legjobb áron megvenni? dobozos és oem ár is jöhet. a pro verzió érdekelne.
ill. tényleg nem lesz több win? mert akkor dobozosan megvenném ezt.
a home verzió sokkal kevesebb dolgot tartalmaz? nem érdemes ezt venni ha sokkal olcsóbb esetleg?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#18341) Sanya válasza Djuree (#18340) üzenetére


Sanya
nagyúr

itt, ha ráérsz. 8500 a pro.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18342) Warter válasza raidx (#18337) üzenetére


Warter
őstag

Nálam tökéletesen fut a MPC-HC.1.7.8.x86 verzió. Windows 10 Pro 32bit és portable verzió.

(#18343) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

Kis tapasztalat: egy regebbi hp dv5 6005sh keszulekre telepitettem egy hete.
Elsore. Jobb, mint a win7 (ezt hasznaltam elotte), sokkal gyorsabb lett tole a gep. Egy ideig. Kb mostanaban viszont belassukt.
Sajnos vmiert a hp rendszerevel meg nem komostibilis, fenyerosseget, stb biklenytyuzetrol nem tudok allitai es az amd catalyst vezerloje is hibat jelez, kene neki frissebb driver. Alvo allapot nincsen, sok, a hp altal beepitett funckcio nem mukodik.
Tivabba az akkuido az eddigi 90-95 percrol 45-50-re esett vissza es a ventilkator is ko kemenyen dolgozi, ekeg hangosan, brutalis hot termelve.
De a legnagyobb hjba: jelszavas belepom van, de vmiert a gep 'alvo' allapotabol valo visszaterese ztan nem lehet bevinni a jeszot, ujra kell inditani a gepet.
Gondolom a gyartok igyekeznek majd minel elobb kiadni friss drivereket azert, higy mukodjenek a funkciok.
A tobbi gepemre meg nem teszem fel, mert rengeteg szoftver meg nem kompatibilis (vallalati geprk, tehat pl szsmlazo sem mukodne)

(#18344) Warter válasza ferikek (#18343) üzenetére


Warter
őstag

Sajnos vmiert a hp rendszerevel meg nem komostibilis, fenyerosseget, stb biklenytyuzetrol nem tudok allitai es az amd catalyst vezerloje is hibat jelez, kene neki frissebb driver. Alvo allapot nincsen, sok, a hp altal beepitett funckcio nem mukodik.

Telepítsd fel hozzá a win7/Win8 drivert és menni fog.

(#18345) Bali27 válasza thomasvold (#18338) üzenetére


Bali27
addikt

Át tudom vinni asztali gépre? Szerintem igen, de meg kell próbálni.
Mindig OEM lesz a Win10 amig meg nem veszed a dobozost, és lehet tiszta telepítést csinálni utána amennyiszer akarsz

(#18346) Bali27 válasza raidx (#18337) üzenetére


Bali27
addikt

MPC nem tudom müködik -e, de PotPlayer tuti frankón müködik, és van 64 bites verzsön is.PotPlayer

(#18347) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok ez mit jelent a windows updatében?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#18348) Doky586 válasza Angel2014 (#18347) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem ez magyarról magyarra lefordítva: Beta verziók kihagyása..

(#18349) Đusty


Đusty
addikt

A dobozos változatot hány gépre lehet telepíteni otthoni felhasználásra?

(#18350) Colos1 válasza Angel2014 (#18347) üzenetére


Colos1
őstag

Ez akkor működik, ha csatlakozol az Insider programhoz, és letöltöttél egy bétát. Azt lehet eltávolítani vele.

(#18349) Rudi50: 1 gépre, de át lehet vinni másikra, ha az előzőről eltávolítod.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.