Hirdetés

2021. augusztus 3., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#120950) Sztyepadzso

Sztyepadzso
senior tag

Sziasztok,
A következő bajom lenne:
Feltettem a régi gépemre, amit őseim használnak, a W10-et(64bit, Pro, legális), eddig W7 volt rajta, működöt minden.
A rendszer(2004) egy Samu 850, 250 GB-os SSD-n van ahogy a W7 is volt, ez ugye gyalulva lett, a minden másnak ott volt az 500 GB-os HDD(WDC). Ehhez nem nyúltam.

A HDD-t BIOS, a W10 lemezkezelő, eszközkezelő látja, de az intéző nem. Állapota" kifogástalan,rendszer, aktív, elsődleges meghajtó)"

Amit furcsállottam, h a W10, amikor a W7-et, meg annak a kis szar 100MB-os meghajtóját legyalultam, és egybeformáztam, nem rítt, hogy itt most ő még pár meghajtót létrehoz. Ennek lehet ehhez köze? Mert a lemezkezelőben egy, osztatlan sáv van mellettük, nincsenek új meghajtók..

Tudok valami tippet? :R

[ Szerkesztve ]

(#120951) King Unique válasza Sztyepadzso (#120950) üzenetére

King Unique
félisten

Az "intézőben" = fájlkezelőben akkor jelenik meg a HDD, a rajta lévő partíció, ha van meghajtóbetűjele. Ha nincsen, akkor nyilván nem, meg sz esetben értelemszerűen hozzárendeled a leírás alapján. + Majd az NTFS jogosultságokat is beállíthatod, saját tulajdonba veheted a HDD-t, mivel az eredeti tulajdonosa a W7-en létezett felhasználó volt.

"Amit furcsállottam, h a W10, amikor a W7-et, meg annak a kis szar 100MB-os meghajtóját legyalultam, és egybeformáztam, nem rítt, hogy itt most ő még pár meghajtót létrehoz. Ennek lehet ehhez köze? Mert a lemezkezelőben egy, osztatlan sáv van mellettük, nincsenek új meghajtók.."

Ha a rendszermeghajtóként használt SSD-re célzol, akkor gratula, a nem megfelelő telepítés eredménye! :DDD :C Törölni kellett volna a célmeghajtót, majd a létrejött szabad területet megadni telepítési célnak, aztán tovább stb., nem előre és fixen particionálni + formázni és úgy megadni, hogy ne tudjon új partíciókat létrehozni a telepítő... Illetve ha BIOS/MBR szerinti telepítés, akkor ilyenkor csak a C meghajtó lesz, az lesz megjelölve aktívként, arra kerülnek a bootoláshoz szükséges fájlok, stb. Rosszabb esetben másik lemezre, pl. a HDD-re került az 5XX MB-os rendszer számára fenntartott kicsi partíció (példa).

[ Szerkesztve ]

(#120952) canniball válasza Doky586 (#120949) üzenetére

canniball
nagyúr

Azóta az is volt (ha a kikapcsol-áramtalanít-visszakapcsol folyamatra gondolsz), de semmi változás. :(
Valamint a felsorolásból kimaradt a tűzfal kikapcsolása, az sem segített.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#120953) Doky586 válasza Sztyepadzso (#120950) üzenetére

Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lemezkezelőről mutass képet!
(az alsó grafikus részéről úgy hogy minden lemez lázszódjon)

Telepíteni így kell(ett volna): [link] [kép], nem particionálgatni!

[ Szerkesztve ]

(#120954) Dumi86 válasza Keem1 (#120943) üzenetére

Dumi86
senior tag

Mennyi idő után van 1.5gbon a lapozható készlet? Még több napos állandó géphasználat után se lehetne ennyi. Nálam régi driverrel csinálta ezt, bár nálam 500mb körül megállt. Nekem wifi driver frissítés megoldotta. Bezárod a böngészőt akkor mennyire ugrik vissza a teljes memória használat?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 11.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 2104 (19043.1151) 21H1 OEM , Vivaldi 4.1 , F-Secure Anti-Virus 18.0

(#120955) Czmorek

Czmorek
aktív tag

Helló!
Ez nem egy rendhagyó komment lesz...
Mi a ló pikuláért foglal el 10 meg 10Gb lemezterületet a windows mindenféle biztonsági, meg helyreállítási dolgokhoz, amikor egy egyszerű tuning próbálgatások miatti induláskor lefagyó win10 nem képes helyreállítani magát?
Mikor már natív felbontáson van a monitor és login-ol be a nevemben, meghal és kékhalál... :W

(#120956) Doky586 válasza canniball (#120952) üzenetére

Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem. Nem elég. Ha bekapcsolva hagytad a 'gyorsindítást'.

Vagy nyomod a shift-et miközben a leállításra kattintasz, vagy újraindítás közben kilövöd a 220-at.. :K

(#120957) Keem1 válasza Dumi86 (#120954) üzenetére

Keem1
addikt

Mindjárt megnézem újraindítás után. Az Intel VGA drivert frissítettem, bár kétszer is rundll32 hibát dobott, hogy "nem, engedélyezett művelet: write" vagy valami ilyesmi. A többire nem talált frissebb drivert. Itt nincs wifi driver, ez desktop, nem laptop.

Most megállt 37-38%-nál, a lapozható 501 MB.
Nem mondom, hogy tuti megoldódott, mert van ilyen, 5-ből 3-szor jó, máskor meg 10-12 GB alatt nem áll meg. Egyik nap elkezdett belassulni a gép, szaggatott a böngésző, mint a fene, hát megnéztem, 14,7 GB memória volt használatban, gondolom, lapozott a gép a HDD-re, mint az állat (a lapozófájl az SSD helyett HDD-re van téve, mondván, úgyse nagyon lesz használatban... hát tessék).

Ha bezárom a Chrome-ot, akkor kb. pont annyival megy lejjebb. Most 1,4 GB, általában valahol egy és két GB között szokott menni, ha bezártam, 2,2-nél több szabad ram növekedés nem volt (pl. az említett kritikus, 14,7 GB-Chrome szaggatós eset).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10 | Nexus 7 (2013) | Dropbox reg: https://db.tt/2QEPVJVS Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is. | Apróim: https://bit.ly/2T2y2IZ

(#120958) Jack Oneill válasza King Unique (#120920) üzenetére

Jack Oneill
veterán

Szuper, nagyon köszönöm :)

(#120959) Sztyepadzso válasza Doky586 (#120953) üzenetére

Sztyepadzso
senior tag

&#120951 King Unique

Köszönöm mindkettőtök segítségét!
Jogos, nem kellett volna partícionálni, ezt elb@szarintottam.
Kép nem lesz, bocsi, már megy boot USB-ről.
De a két meghajtó mellett a két sáv egy darab téglalap volt, nem dirib-darabokból állt.
Sebaj, 45 perc, addig borozgatok tovább :)

(#120960) canniball válasza Doky586 (#120956) üzenetére

canniball
nagyúr

Na ez nekem új (eddig w7 volt, abban nem volt ilyen), ki is kapcsoltam ízibe!
Közben kiderült, hogy a bios alól sincs net, úgyhogy nem a win hibája lesz.
Megyek is tovább, köszönöm a segítséget!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#120961) Sztyepadzso válasza King Unique (#120951) üzenetére

Sztyepadzso
senior tag

&#120953) Doky586
Újra itt...
A helyzet az, hogy felraktam a W10-et, particionálás nélkül, de ugyanúgy egy sáv van a lemezkezelőben. De a meghajtó betűjelet beállítottam, azért jövök egy sörrel! A jogosultságokhoz már tekereg a látásom, azt majd később.

(#120964) Doky586 válasza Sztyepadzso (#120961) üzenetére

Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

1 Ha lehúzod a hdd-t az ssd nem fog bootolni.
2 Nem uefi hanem a korszerűtlen legacy módon telepítettél
3 nincs helyreállítási partíció, bitlocker se működne, stb stb rengeteg hiba.. :(((

(#120965) Sztyepadzso válasza Doky586 (#120964) üzenetére

Sztyepadzso
senior tag

Szia, köszi a gyors választ.
1. Valóban.
Holnap egy csak SSD-s telepítessel felteszem. A kérdésem az lenne, hogyha a holnapi windowsban a D: tartalmát lementem, majd lemezkezelőben formázom és visszapakolom, az úgy ok lesz-e. Mert ha odafialt pár meghajtót, se látom.
:F
2.Akkor is lehet korszerűen telepíteni, ha ezen vannak a dolgok?:
Ga-ma770t-ud3 Rev 1.4. Ez 2011-ből való, award biossal, nem tudom, hogy ilyenkor van-e ennek "letjogosultsága" :F

3. Nem tudok erre mit mondani(szeritnem soha nem állítottam helyre Windowst).

(#120966) King Unique válasza Sztyepadzso (#120961) üzenetére

King Unique
félisten

Azért, mert most sem megfelelően telepítettél, illetve csak részben... Az előző válaszban linkelt hozzászólásban, illetve az ott linkelt eseteknél le van írva, hogy a törlés + a szabad terület megadása / egyből ott a létrehozás mellett a BIOS-ban a célmeghajtó legyen beállítva elsődlegesként, vagy aki ezekre nem figyel oda, akkor biztos ami biztos alapon válassza le a telepítés idejére a többi fizikai meghajtót (HDD). + Ha esetedben már az előző, elrontott telepítésnél is a lemez 0-n lévő HDD-re került a rendszerindítás, az lett megjelölve aktívként, akkor a mostaninál a telepítő szintén azt használta ilyen célra, azért sem hozott létre új partíciót a célmeghajtón (SSD).

Ha nem szándékozod a HDD-t eltávolítani és már nem akarod a W10-et újratelepíteni, akkor akár maradhat így is. Ha igen, akkor viszont a HDD eltávolítása után nem fog bootolni a W10. Ha újratelepítés nélkül akarod megoldani, akkor meg pl. ezzel a módszerrel, parancs kiadásával lehetne akár a W10 telepítőjéról bootolva, C (vagy amilyen betűjelet ott kap) partíciót aktívvá tenni, HDD-n lévőt inaktívvá, stb.

[ Szerkesztve ]

(#120967) Sztyepadzso válasza King Unique (#120966) üzenetére

Sztyepadzso
senior tag

Köszi neked is a választ.
Most ki van húzva, holnap, ha alszanak a gyerkekek, feldobom újra. Miután az ősök nem használnak sok dolgot, 90% a a dolognak a W10 install, a a maradék a Chrome meg a frissítéssek.
Csak azt nem értem, hogy a HDD - n miért nem látom azokat a meghajtókat... :F

(#120968) King Unique válasza Sztyepadzso (#120967) üzenetére

King Unique
félisten

Itt pont az a lényeg, hogy nem jött létre külön partíció a rendszer számára fenntartva, hanem a HDD-n lévő lett megjelölve és használva olyan célra, ott jöttek létre a szükséges mappák, fájlok, Amik eleve rejtettek és védettek, ezért értelemszerűen a rejtett elemek és az OS védett fájljainak bekapcsolásával lehet csak láthatóvá tenni, alapesetben eleve nem látszanak ezek a Windows fájlkezelőjében.

[ Szerkesztve ]

(#120969) Doky586 válasza Sztyepadzso (#120965) üzenetére

Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"hogyha a holnapi windowsban a D: tartalmát lementem"

A csatolt képen NINCS D: meghajtó.. :))

Ez egy 10 éves gép. Nincs rajta UEFI. Ettől függetlenül úgy telepítsd ahogy linkeltem. Csak a választásnál nem lesz uefi. A HDD-t húzd le a telepítés idejére, a működő win ha visszadugod fel fogja ismerni.
(Az F: ről az aktív fleget elveheted ha akarod, de egyébkén jól van az úgy)

[ Szerkesztve ]

(#120970) Sztyepadzso válasza King Unique (#120968) üzenetére

Sztyepadzso
senior tag

Aha. Értem már.
De azt hülyeségnek tartom a Windows részéről(már ha most tényleg így van), hogyha egy nem partícionált ssd-n szól, hogy heló, idebiggyesztek 500 MB meghajtót, te nem fogod látni, de nekem kell, élj együtt velem. Ha meg elb@szom, partícionált az SSD akkor nem szól, hogy ő most máshonnan elveszi a jussát, odaszórja :F

(#120971) Sztyepadzso válasza Doky586 (#120969) üzenetére

Sztyepadzso
senior tag

Bakker, jogos, F: :W

Köszi!

(#120972) King Unique válasza Sztyepadzso (#120970) üzenetére

King Unique
félisten

Igen, akár felhívhatná erre a telepítő külön a figyelmet. De ugyanakkor maga a telepítés, annak egyéni particionálás része egy haladóbb művelet, ami feltételezi, hogy a felhasználó rendelkezik bizonyos ismeretekkel. Illetve ha megfelelően vannak beállítva pl. a BIOS-ban is a boot opciók, akkor nem pakolja összevissza. + Ha a particionálatlan terület van megadva telepítési célnak, majd ott új + alkalmaz, akkor eleve rákérdez a telepítő, hogy létrehozhatja-e a rendszer számára fenntartott partíciókat, mutatja is egyből mi és hova került, stb. Ahol egyébként nem feltétlen kell a teljes célmeghajtónak particionálatlannak lennie, elég ha csak a Windows-telepítésnek szánt lemezterület az, ellenben utána lehet egy már meglévő másik partíció. Meg amúgy az sincs előírva, hogy a telepítésnél a célmeghajtónak okvetlenül particionálva és formázva kell lennie, egy vadonatúj (belső) HDD/SSD is gyárilag eleve nincs se inicializálva, se particionálva, se formázva, aztán mégis elég csak kijelölni és lehet rá telepíteni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.