Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53101) troller válasza spe88 (#53100) üzenetére


troller
senior tag

Van ennek a témának topikja (mármint a beágyazott videók letöltése weboldalakról) , lehet hogy ott több segítséget kaphatsz.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#53102) BiP válasza troller (#53101) üzenetére


BiP
nagyúr

PH-n mindenre IS van topik :)

(#53103) troller válasza BiP (#53102) üzenetére


troller
senior tag

Nem véletlenül járok ide lassan 20 éve. :K

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#53104) Vesa válasza BiP (#53102) üzenetére


Vesa
veterán

Óriási! :D

A tudomány a valóság költészete!

(#53105) mezis válasza ollie (#53099) üzenetére


mezis
nagyúr

Korábban nekem az oCam-al sikerült felvenni pár filmet a netflix-ről. Próbaidőszak volt és Tv-n néztük utólag. Eredmény: elég a családnak az a 70 másik csatornából az a pár db. amit néznek. Én meg TV nélkül is meg vagyok.

mezis

(#53106) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!

PDF24 Toolbox egyes elemeit/egyes alfunkcióit, miként lehtséges direkt mód megnyitni, a Toolbox elindítása nélkül?
Hivatkozással nem tudtam elérni eddig...

(#53107) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Bitwarden-t kezdtem el használni jelszókezelőnek. Nagyon tetszik, csak egy bajom van vele, hogy az Edge extension folyton kijelentkezik, amikor zárolásra (windows + L) kerül a win. Hiába állítottam be a széf időkifutását "Soha"-ra. Tud erre valaki megoldást? Azt szeretném, hogy folyamatosan bejelentkezve legyek, folyamatosan dobja be a felhasználónév+jelszó párost a bejelentkezési ablakoknál. bármilyen esemény történik.

Ha nem Bitwarden, akkor melyik másik jelszókezelő lehet még jó?

[ Szerkesztve ]

(#53108) BitRider válasza tibbike01 (#53107) üzenetére


BitRider
aktív tag

Akkor a következő feladatod a normális böngésző kiválasztása lesz. Minden kérdésedre az összefoglalóban találod a választ.

[ Szerkesztve ]

(#53109) tibbike01 válasza BitRider (#53108) üzenetére


tibbike01
őstag

Választanék én normális böngészőt, de sajnos céges korlátozások miatt csak az Edge játszik. :U

Otthon és mobilon Chromeot használok.

(#53110) BitRider válasza tibbike01 (#53109) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ó baszker. Akkor még a KeePassXC-vel tehetsz próbát.

Érdeked hozzáállás, hogy a böngésző nem mindegy, de hogy milyen kiegészítőt rak fel hozzá a jómunkás, az nincs megszabva. Biztonságtechchcccbrrrnika.

[ Szerkesztve ]

(#53111) efemm válasza zsoltip (#53106) üzenetére


efemm
tag

C:\Program Files\PDF24 könyvtárban rákattintasz a megfelelő exe-re.
Egyébként parancssorból is el tudod érni az egyes alkalmazások funkcióit.
https://creator.pdf24.org/manual/11/

(#53112) bluemirage válasza BitRider (#53110) üzenetére


bluemirage
őstag

Svájci multi, több országban jelen. Nálunk 100 User. Only Edge, ugyanúgy. Megjegyzem az MS felhős megoldásoknál (Onedrive, Sharepoint stb...) gyorsabb és stabilabb az Edge, mint a Chrome.
De abban igazad van, hogy a multi kultis IT-Security-ban semmi, de semmi logika vagy következetesség nincs. Van terület, ahol ágyúval lőnek verébre, máshol meg nem kiskaput hagynak nyitva, hanem inkább komplett 'kétszárnyas ajtót'. :) Ha meg megemlíted, akkor megmagyarázzák, hogy "Hajnalkám, Te ezt nem tudhatod"

Meliora sunt bono inimica

(#53113) troller válasza tibbike01 (#53107) üzenetére


troller
senior tag

Most kipróbáltam, engem nem léptet ki a bitwarden edge alatt se a win+L után, mint ahogy más böngészőnél se.
Valami el van nálad állítva, de így a távolból nehéz megmondani, hogy mi.
Persze lehet, hogy ott ülve se lenne 1×ű kideríteni.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#53114) cigam válasza tibbike01 (#53107) üzenetére


cigam
félisten

Van Jelszókezelők topik. Ez sima user error, és nem programra van szükséged. Valószínű hogy a Security -» Lock options -» On System Lock-ra van állítva.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53115) BitRider válasza tibbike01 (#52776) üzenetére


BitRider
aktív tag

Csak így utólagosan... az 1.1.0 óta van rendesen dark mód a Double Commander-ben.

(#53116) tibbike01 válasza BitRider (#53115) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszönöm ez jó hír! :R

(#53117) zsoltip válasza tibbike01 (#52776) üzenetére


zsoltip
őstag

Esetegleg próbáld ki a Q-Dir Commandert. Nekem bevált, már vagy 8 éve. :K

(#53118) wital


wital
tag

Sziasztok!
Milyen programmal lehet egyszerű reklámszöveget készíteni? Mi az ilyen programok összefoglaló neve, amiben a google már segít? Ilyen jellegű szövegre gondolok:

(#53119) Vesa válasza wital (#53118) üzenetére


Vesa
veterán

Grafikát kérdezed, vagy a szöveget?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#53120) kovacs65 válasza wital (#53118) üzenetére


kovacs65
senior tag

Ennyit még a word is tud

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#53121) wital válasza Vesa (#53119) üzenetére


wital
tag

Csak a szöveg. A betűtípus ne a szokványos legyen, hanem mint pl. az első két feliratnál. A szöveg meg ne egyenes legyen

(#53122) ollie válasza wital (#53121) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bármilyen betűtípust tud használni a word, tőled függ, hogy milyen fontkészletet teszel fel a gépre. Amúgy meg szerintem ne készíts ilyen stílusú reklámszövegeket, logókat, már 20 éve elavultak.

[ Szerkesztve ]

***

(#53123) wital válasza kovacs65 (#53120) üzenetére


wital
tag

Talán félkörívbe lehet hajlítani a szöveget, de jó lenne valami egyedibb betűtípus.

(#53124) wital válasza ollie (#53122) üzenetére


wital
tag

Mi a mostani trend?

(#53125) makoss


makoss
addikt

Üdv!

A Splash Pro videólejátszó miben másabb a Splash 2.0-nál? :R
A 24 fps videók feljavítása 60 fps-re volt a cél, szerintem érezhetően jobb vele :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53126) BiP válasza makoss (#53125) üzenetére


BiP
nagyúr

Én nagyon régen használtam a Splash Pro-t, és arra tényleg jó volt. Szépen oldotta meg ezt a feladatot, és más lejátszó nem nagyon tud(ott) ilyet.

(#53127) makoss válasza BiP (#53126) üzenetére


makoss
addikt

:R Van ami ettől jobb lejátszó ami 60 fps-re javít? youtube igen régi videók vannak róla, némelyik 8 éves :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53128) BitRider válasza makoss (#53125) üzenetére


BitRider
aktív tag

Semmiben sem jobb a pro, a 2.0 sima az újabb, de már az is sok éve elavult. Nálam most a színállítás se jó már, de a 60 Hz-re simítás működik. Poresznál tök jó. :) Ennek ellenére nem egy jó lejátszó, mozifilmekhez én nem használnám, artifact-ol és csúnyább a képe, mint egy normálisan sync-es monitorra beállított MPC-HC + MadVR kombinációval (K-Lite Codec Pack Full ugyebár, ami ezt tudja).

BiP: Szerintem pont ezért nem foglalkoznak már vele, mert a sync-es monitoroknál már eleve nincs az a durva laggolás, mint a 60-asokon. Remélhetőleg ki is kopnak lassan, bár a 24 képkockát is elfelejthetnék végre, semmire sem elég az akciódúsabb jeleneteknél.

[ Szerkesztve ]

(#53129) makoss válasza BitRider (#53128) üzenetére


makoss
addikt

:R a MPC-HC + MadVR-t nálam sosem lehetett beállítani :(
Az SVP Player volna még jó, de az meg sajnos fizetős :(((

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53130) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok ,

Tudtok nekem olyan programot vagy megoldást ajánlani PC-re ,hogy ha esetleg újraindul a gép ,jelezze pontosan mi okozta?

(#53131) JóGéza válasza TechN7ne (#53130) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Eseménynaplóban nincs nyoma?

(#53132) energomatt válasza wital (#53124) üzenetére


energomatt
senior tag

Pl. a karakter gyilkosság..

(#53133) BitRider válasza energomatt (#53132) üzenetére


BitRider
aktív tag

Meg a min dent külön író trend, mint ha sen ki se járt volna iskolába.

(#53134) zsoltip válasza zsoltip (#53106) üzenetére


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
PDF24 Toolbox egyes elemeit/egyes alfunkcióit, miként lehtséges direkt mód megnyitni, a Toolbox elindítása nélkül?
Hivatkozással nem tudtam elérni eddig...

(#53135) BiP válasza zsoltip (#53134) üzenetére


BiP
nagyúr

(#53136) zsoltip válasza BiP (#53135) üzenetére


zsoltip
őstag

Nem működik. Böngészőt nyitnak.

(#53137) BiP válasza zsoltip (#53136) üzenetére


BiP
nagyúr

Én most csak ezért letöltöttem, feltelepítettem. Nálam a külön exék külön programokat nyitnak, nem böngészőt.

[ Szerkesztve ]

(#53138) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tudnátok olyan ingyenes programot windows 11-re ami úgy működik mint annó az Opera böngészőben az "egérmozdulatok engedélyezése"? :R
Csak nekem az egész oprendszerre kellene, nem csak böngészőre.
Próbáltam beállítani a StrokesPlus progit, de csak windows 10-en hajlandó működni :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53139) total90


total90
veterán

Sziasztok

Annó, amikor még a régi istenek éltek, amikor még a Windows XP menő volt, létezett egy szoftver “Where is it?” néven. Sajnos abba hagyták a fejlesztést… és nekem kellene egy jó alternatíva Macre.
Tulajdonképpen régen a DVD/CD-im és külsős HDD-im tartalmát lehetett a szoftverrel be olvasni és le menteni katalógusokba. Aztán ha kellett valami, gyorsan meg lehetett keresni, anélkül, hogy DVD/CD-t beraktam volna a gépbe, vagy épp a HDD-t csatlakoztattam volna a géphez.
Tudna valaki ilyet ajánlani?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#53140) cigam válasza total90 (#53139) üzenetére


cigam
félisten

[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53141) zsoltip válasza BiP (#53137) üzenetére


zsoltip
őstag

Ez a része valid. A Toolbox-on belül, viszont számos lehetőség található.
Ezeket szeretném elérni egy kattal, nem az általad (is) linkelt program összetevőket, melyek egyike a nevezett Toolbox is.

(#53142) total90 válasza cigam (#53140) üzenetére


total90
veterán

Bocsi a késői válaszért.
Ezt a linket én is megtaláltam, de ezek közül egyik sem az amit én keresek.
A legtöbb app már nincs Mac-re, vagy nincs support. A maradék csak szimplán nem egy alternatíva.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#53143) cigam válasza total90 (#53142) üzenetére


cigam
félisten

Pedig a VVV elég hasonlónak tűnik. Na és ha nincs support? Találtál benne valami működéssel kapcsolat os hibát?

Ha pedig csavarnál rajta egy nagyot: Próbáld meg a Wine-on keresztül futtatni a Where is it programot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53144) total90 válasza cigam (#53143) üzenetére


total90
veterán

A support kevésbé probléma, inkább az, hogy a VVV sem az mint a Where… konkrétan nem tud külső HDD-két beszkennelni.

Van Parallelsem, ahol fut a Where… de valami natív appot szeretnék.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#53145) BitRider válasza total90 (#53144) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ha végignézted az alternatívákat, akkor ez ennyi. Mac sux.

[ Szerkesztve ]

(#53146) cigam válasza BitRider (#53145) üzenetére


cigam
félisten

Jah... Mert ha nem szerepel valami az osalt listáján, az nem is létezik. Szélesítsd a látóköröd/tudásod!

total90
Ott a DiskCatalogMaker, vagy a NeoFinder. Ez utóbbi ráadásul tudja importálni a Where is it adatbázisát is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53147) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Milyen programmal lehet egyszerűbb szöveges videókat készíteni?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#53148) total90 válasza cigam (#53146) üzenetére


total90
veterán

Egysze összefutunk, jövök egy sörrel :DDD

DCM lett a tökéletes választás számomra :R

#53147DrBubo77

A DaVinci Resolve ingyenes verziója pöpec :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#53149) cigam válasza DrBubo77 (#53147) üzenetére


cigam
félisten

Mutatnál egy példát? Csak mert az animáció bonyolultságától függően van egyszerübb, és bonyolultabb megoldás is. Pl. a PowePoint slide-okat ki lehet menteni videóként. Ugyanakkor már az egyszerübb videószerkesztők is képesek feliratok készítésére.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53150) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Milyen program amellyel betudom állitani, hogy automatikusan töröljön minden előzményt a böngészőkből leállítás előtt? Vagy ezt a win10 saját programjával is betudom állitani?

(#53151) poirot válasza qwertly (#53150) üzenetére


poirot
senior tag

A Vivaldi böngészőben be lehet állítani, hogy meddig tartsa meg az előzményeket, illetve csak a munka menetben. Szerintem minden böngésző tudja ezt nézd meg a beállításokat.

(#53152) qwertly válasza poirot (#53151) üzenetére


qwertly
addikt

Szia, köszönöm a válaszodat. DE én a chrome és firefoxra gondoltam, itt már sikerült megoltanom. DE igazából nem jól kérdeztem, mivel azt szeretném mindig minden előzmény törölve legyen tehát nem csak a böngészők hanem minden. Minden leállás után tiszta "lappal" induljon újra a számitógép. Igazából ezt szeretem volna megkérdezni... :B :C

(#53153) bluemirage válasza qwertly (#53152) üzenetére


bluemirage
őstag

A Chrome alá vannak olyan kiegészítők melyek ezt megteszik, azaz kilépéskor törlik. History Cleaner meg hasonlók. Sajnos sok beépülő modul nem teljesen korrekt. De egy próbát megér.

Most céges gépen vagyok és itt csak Edge engedélyezett, így kipróbálni nem tudom, hogy melyik.

Meliora sunt bono inimica

(#53154) ollie válasza qwertly (#53152) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen előzményekre gondolsz? Jó lenne tisztázni ,mert nem vagyunk gondolatolvasók.
Teljesen tisztán indítani windowst csak windows alapállapotra állítással lehet, de az géptől függően 10-30 perc is lehet, vagy akár több, ha nagyon régi gépről van szó. Windows image-t lehet készíteni persze, és azt mindig újrahúzni, az akár pár perc is lehet egy gyors SSD-vel, de az eléggé haladó téma.

Amúgy meg nem is értem miért van arra szükség. El akarod felejteni, hogy mit csináltál előző nap a gépen? Ha meg többen használjátok, akkor nem ez a módja annak, hogy ne lássatok rá más tevékenységére, hanem mindenkinek saját accountot kell használnia a windowsban.

[ Szerkesztve ]

***

(#53155) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Létezik valami program amivel meg tudom nézni, hogy mi foglalja a sok helyet a gépemen?

A C: rendszer partíción 200 GB foglalt, de nem tudom, hogy mi lehet az a sok "szemét".
Valami olyasmi kellene ami kilistázza a nagy fájlokat.

Köszi szépen!

(#53156) poirot válasza smallmer (#53155) üzenetére


poirot
senior tag

Wintree

[link]

(#53157) qwertly válasza ollie (#53154) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a válaszodat, jobban kéne fogalmaznom.... :B
Eddig helyi "szerver" volt rendkívül rosszul volt bekonfigurálva.
10-15 perc volt még betudott jelentkezni felhasználó "közoktattás" :O
DE most google szolgáltatás lesz, így minden a felhőbe van mentve.
Csak arra kellenek a gépek hogy letudja a tanár kolléga driverről tölteni fájlokat
és a levelezés miatt. Ezért nem lesznek tartományba léptetve.
De nem szeretnénk ha állandóan látnák egymás jelszavát.
Nagyjából ennyi a történet.

[ Szerkesztve ]

(#53158) qwertly válasza bluemirage (#53153) üzenetére


qwertly
addikt

Szia, köszönöm... megfogom nézni.. :)

(#53159) ollie válasza qwertly (#53157) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És miért nem hoztok nekik létre lokális felhasználókat? Akár ugyanaz is lehet, mint a domain-es. Mindenképpen a külön felhasználó a legjobb megoldás.

***

(#53160) Vesa válasza qwertly (#53157) üzenetére


Vesa
veterán

Private Browsing mód FF-ben? Az semmiféle előzményt nem tárol, csak addig, amíg a sessionhoz kell. Kilépéskor azok közül is mindent töröl.

A tudomány a valóság költészete!

(#53161) ollie válasza Vesa (#53160) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem a böngészőkkel van gondja, hanem minden mással.

***

(#53162) Vesa válasza ollie (#53161) üzenetére


Vesa
veterán

Bocs, akkor félreértettem.

A tudomány a valóság költészete!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.