Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Értelmes beszélgetés a biosokról (nem úgy mint az előzőben :U )

Bios típusok (award, ami, stb)
CPU mikrokód hozzáadás bioshoz
Integrált raid vezérlő bios frissítése
Hot swap bios csere.
Uniflash, egyéb progik
stb, stb.

Ajánlott (kötelező) olvasmány: [link]

Lehet kérdezni, témát felvetni. Lehetőleg ne olyat, hogy frissítsek biost. Kicsit komolyabban.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nagyobb hdd támogatás, pár egyéb hiba javítása, új cpu-k támogatása régebbi biosokba.
CSAK AWARD BIOS ESETÉN!
Okos orosz pajtások csinálják(ták :( ) ezt az oldalt: [link]
Innen le kell szedni pár dolgot, majd kicsomagolni az alaplaphoz tartozó .bin-el együtt egy mappába
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Ezek után parancssorba be kell menni (start, futtatás, cmd)

eztután be kell írni: bp-4_23 xxxxxxx.bin /m

A /m kapcsoló azért kell, hogy lásd mikor mit csinál a progi, és külön ki lehet választani, hogy elvégezze-e az adott részt.

Miután megcsinálta, uniflash-el vagy a laphoz tartozó gyári flasherrel bele lehet írni a módosított biost.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) ABnormal válasza kraftxld (#2) üzenetére


ABnormal
őstag

olyan mod-rol tudsz ahol +feszt lehet adni? a mostani official biosban csak +10%-ot lehet adni,de jó lenne a +18% ...

(#4) ABnormal


ABnormal
őstag

[kép]
[link]

így néz ki :)

(#5) Helvir


Helvir
tag

Én abszolút nem vok képben az alaplapom biosával kapcsolatban (tuning szempontjából) hogy mi mit csinál, akinek van hasonló alaplapja, konfigja, kérem segítsen!

(#6) kraftxld válasza ABnormal (#3) üzenetére


kraftxld
nagyúr

ilyenről nem tudok. forrasztani kell hozzá.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) kraftxld válasza Helvir (#5) üzenetére


kraftxld
nagyúr

ezatopic nem aza topic.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8) ABnormal


ABnormal
őstag

[link] <--- sok-sok okosság biosmaceráláshoz.... :D

(#9) t_ferenc válasza kraftxld (#1) üzenetére


t_ferenc
őstag

nemes kezdeményezés. :C

if you fall seven times, stand up eight

(#10) twollah


twollah
nagyúr

En a BIOShoz nem nyulnek semmi penzert sem.
Az az egesz alaplap lelke, ha meghal mehet az alaplap a kukaba.

(#11) Slax válasza twollah (#10) üzenetére


Slax
senior tag

Vagy a bios chip egy szakértőhöz.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#12) twollah válasza Slax (#11) üzenetére


twollah
nagyúr

Igaz, ez nem ugrott be hirtelen.

De en nem kivanom senkinek, hogy atelje a halott BIOS izgalmait.

(#13) kraftxld válasza twollah (#12) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Halott bios semmiség. Hot-swap bios cserével egyszerűen újraírható otthon is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#14) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Bios írása másik alaplapban:
Csak akinek biztos keze van, és képzettebb!!! Vigyázat, mert megsérülhet a chip!

Ha sikeresen elrontottuk a flash-elést, (rossz bios, áramszünet, stb) akkor se kell megijedni, javítható a dolog.
Legjobb esetben van kéznél egy ugyanolyan típusú alaplap. Indítsuk be az alaplapot, mindenféle kártya nélkül az asztalon, ne a házban, hogy hozzáférjünk ehhez a chiphez:
[kép]
Érdemes még a gép indítása elött egy kicsit csavarhúzóval alányúlni, és meglazítani a chipet. Majd indítsuk el a gépet egy bootlemezzel, amin rajta van a jó bios file, és a flashelő program is (awardflash, stb). Miután elindult a gép, egy határozott mozdulattal szedjük ki az IC-t és rakjuk vissza a másikat, figyelve hogy a chipen a jelölés ugyanúgy álljon. A kivételnél ügyeljünk arra, hogy ne nagyon hajoljanak el a chip lábai, mert letörhetnek. Miután benne van a rossz bios-ú IC, flasheljük be a jó biost, és kapcsoljuk ki a gépet. Rakjuk vissza az először kiszedett IC-t a ''rossz'' alaplapba, és menni fog szépen mindkettő :)

Ha esetleg nincs olyan lap kéznél ami pont ugyanilyen típusú, akkor uniflash-el kell csinálni a dolgot, valamint a végén vissza kell cserélni helyesen az IC-ket. Figyelem!! Az uniflash nem minden IC-t támogat!!!

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15) Slax


Slax
senior tag

Megtaláltam az msi lapom bios chipjét a winbond honlapján.[link]
Ezek [link] között találtam. Meg itt [link] is. Csak azért linkelem, mert az elsőben pölö a teljes strukturája benne van a chipnek. Ja, és most nézem, az uniflash támogatja.

[Szerkesztve]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#16) akaido válasza kraftxld (#14) üzenetére


akaido
addikt

Adott egy probléma: egy MSI 6119 SLOT1 BX-chipseteslapban AMI BIOS helyett AWARD BIOS lett beírva(a boot képernyőn-->ez még megy PCI VGA zsugával- ugyanis az AWARD BootBlockBios felirat látszik. A kérdés: az uniflash progival meg lehet oldani a fent említett bajt?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#17) Slax válasza akaido (#16) üzenetére


Slax
senior tag

A bios chipen nézd meg a sorszámot. Ez winbond-nál az első sor. Aztán itt [link] nézd meg köztük van-e. Ha közte van, akkor gondolom igen.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#18) kraftxld válasza akaido (#16) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen meglehet csinálni, ha az uniflash ismeri az IC-t. A fentebb írt hot-swap cserés dologgal.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19) akaido válasza Slax (#17) üzenetére


akaido
addikt

Köszöntem!
Már volt is egy bios uniflash, aminek nyomán a BIOS nyelve japán ( vagy kínai :F ) lett, így a fontosabb bios bállításokat nem tudom elvégezni, így lassúcska a gép, de műxik! :) Lehet, hogy valamit elszúrtam?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#20) akaido válasza akaido (#19) üzenetére


akaido
addikt

F1-gyel nyelv választás! :D

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#21) Slax válasza akaido (#20) üzenetére


Slax
senior tag

Akkor ez az első sikeres mentőakció? :)

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#22) akaido válasza Slax (#21) üzenetére


akaido
addikt

BIOS ügyileg ez volt az első ilyen ''kemény'' művelet, de most már menni fog, ha lesz hasonló.
BIOS-t már frissítettem többször is, de AWARD és AMI BIOS ilyen kicserélése ez volt az első.
A flashelt BIOS képe a hagyományos egymás alatti menüpontosra változott a felső menüsoroshoz képest, de nem zavar, mert szükség volt arra gépre, amire már a win98-at is felraktam. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23) Slax válasza akaido (#22) üzenetére


Slax
senior tag

Grat a sikerhez! :C Akkor a topic máris megérte, rajtad már segített.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#24) akaido válasza Slax (#23) üzenetére


akaido
addikt

Köszönök minden segítséget, és pontosan így van, nagyon hasznos a topic, és grat az indítónak :R . A magam részéről ajánlani fogom másoknak is. ;)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#25) #25954560


#25954560
törölt tag

a hp tiptop-ok bios-aban be van allitva h milyen miniPCI kartyaval menjenek egyutt, pl wlan-bol csak az intel 2200bg-vel hajlandoak az ujak. lementheto, modosithato, visszairhato? :)
nemelyik gepnel megoldhato egy regebbi bios visszatetele, amiben meg ez nincs benne, de az uj vasakhoz (pl nw8240) nincs ilyen bios. 5letek?

(#26) kraftxld válasza #25954560 (#25) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kellene a hp gépnek a biosa, valamint egy olyan gépnek a biosa amiben megy a kártya. Ha belinkeled őket, talán ki tudok/tudunk belőle sütni vmit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#27) becksim


becksim
aktív tag

Csáó!

Áldott legyen ez a topic! :C
Tegnap csesztem el a biosomat, és már lemondtam a lapról.
Egy Asrock 939dual sata2-n frissítettem egy owcbeta biossal, és nem bootol. Pedig a flash hibátlanul lement, meg két nappal korábban cseréletm le a gyári biost 1.3ra. Lehet, hogy a file sérült meg letöltéskor v szar volt a lemez, vagy ez a beta bios szar, nemtom.

Sajana ugyanilyen alaplap nincs a környéken, szerintetek hogy lehetne megmenteni?

Nindzsák?? Hol?

(#28) kraftxld válasza becksim (#27) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ír ki vmit a gép vagy csak sötétség van? A floppyt elkezdi keresni mikor bekapcsolod a gépet?
Nem feltétlen szükséges ugyanilyen alaplap. Ha van ugyanilyen bios foglalatú lap, és az uniflash ismeri az IC-t, megoldható a hot-swap cserés dolog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#29) kraftxld válasza akaido (#22) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Örülök, hogy ok lett minden :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#30) becksim válasza kraftxld (#28) üzenetére


becksim
aktív tag

Hát, ha keresné a floppyt az jó lenne! :))
De csak nagy sötétség, villognak a CD-k és úgy tűnik nekem, mintha kb 2 másodpercenként resetelne.
Próbáltam bootcd-t de nem nyertem :)

Nindzsák?? Hol?

(#31) csongi


csongi
veterán

Egy kis segítség kellene. Egy epox lapon.Nforce2-s Biost kéne frissítenem de nem tudom hogy és mivel kell+ milyen bist érdemes beégetni.

(#32) kraftxld válasza csongi (#31) üzenetére


kraftxld
nagyúr

''Lehet kérdezni, témát felvetni. Lehetőleg ne olyat, hogy frissítsek biost. Kicsit komolyabban.''

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#33) kraftxld válasza becksim (#30) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor vagy bevállalsz egy hot-swapes bios írást, vagy elviszed a Mikronikába az ic-t, esetleg www.biosiras.hu

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34) becksim válasza kraftxld (#33) üzenetére


becksim
aktív tag

Köszönöm!

A hot-swappet olvastam, korrektül leírtad, lehet, hogy belevágok sógorom lapján...
Azért ennek a linknek is utánajárok!

Ha valami nem megy, majd kérdezek, ok?

Nindzsák?? Hol?

(#35) csongi válasza kraftxld (#32) üzenetére


csongi
veterán

Értem.De nekem ez komoly. Mert még nem csináltam.

(#36) kraftxld válasza csongi (#35) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A lapnak van saját topicja, ott kérdezd meg.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37) kraftxld válasza becksim (#34) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nyugodtan kérdezhetsz.

Legelőször nézd meg itt: [link], hogy az uniflash ismeri-e az IC-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38) bibimad válasza csongi (#31) üzenetére


bibimad
aktív tag

Nagyon egyszerű.Felmész az epox honlapjára [link] és innen letöttöd a lapod BIOS-át és hozzá egy awdflash programot.Ezt a kettőt mármint a bin filet és az adwflash.exe file-t rámásolod egy floppyra,majd egy indítólemezzel elindítod dos módban a gépedet.Ezután rámész a floppy meghajtóra és beírod,hogy awdflash.exe ezután pedig értelemszerűen folytatod.Nagyon figyelj oda,hogy a megfelelő file-t töltsd le.

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#39) ABnormal válasza bibimad (#38) üzenetére


ABnormal
őstag

soha ne floppyról frissíts...! elindítod a gépet pl ME indítólemezről,ez létrehoz egy RAMdrive-ot,majd a floppyról bemásolod a RAMdrive-on előzőleg létrehozz tetszőleges mappába a flashelő progit és *.bin azaz a bios file-t.

MD parancsal tudsz könyvtárat létrehozni,tételezzük fel,hogy a C: lesz az adott RAMdrive betűjele,ekkor C: majd
MD bios
COPY a:*.* c:\bios
CD bios

(#40) kraftxld válasza ABnormal (#39) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hülyeség. Bios frissítéshez ''tiszta'' minden memkezelőtől mentes rendszer kell. Ha valaki nagyon tutira akar menni, csináljon egy 8 megás FAT partíciót a vinyója végén, és oda dobja fel a bin-t. Dos bootlemezzel látható lesz szépen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41) ABnormal válasza kraftxld (#40) üzenetére


ABnormal
őstag

lehet,hogy hülyeség...de én ezt tartom szem előtt (msi a forrás):

WARNING!!!!!
DON'T FLASH FROM A FLOPPY DISK!!!!
DON'T FLASH WHEN YOUR SYSTEM IS RUNNING FINE!!!!
DON'T FLASH IF YOU DON'T KNOW WHAT YOU ARE DOING!!!!

Flashing the BIOS for Non-FAT file system
1.Check your BIOS for BIOS FLASH DISABLED and ENABLE it, some boards have this function.For Example:
K7T266 Pro (MS-6380) -BIOS setup/chipset setup/BIOS protection/disabled 
 
2.Know Your model number
a. Open your case and look for the MS-XXXX number on the motherboard between the PCI slots, also check the version number that is written there as well. (some motherboards are named like K7T Turbo, make sure you have the right version number)
b. Boot up your system & take a look at the top left screen during POST, you should see something like ''A6380MS v1.7 122101'' This means the board is MS-6380 with BIOS version 1.7
Hint: Many systems are clearing this message very fast, the bios version is then unreadable, you can either press “PAUSE” or disable the “Quick Boot” in the BIOS setup.

3.Download the BIOS that matches your motherboard AND version number (some motherboards are named like K7T Turbo, make sure you have the right version number). BIOS can be found according to the CPU type of your board like if your CPU is Intel P4 478 type then look here
<http://www.msi.com.tw/support/bios/socket_478.php>
if you cannot find the BIOS that matches your board, try here <http://www.msi.com.tw/support/bios/more.php>
 
4.Extract the file you have downloaded to a floppy (not the win ME/98 startup floppy) by double clocking the file in windows mode and supplying the path a:\
 
5.Boot the computer using a windows ME or windows 98 startup disk. It must be one of these! A plain boot disk will not be good enogh.
If you do not have Windows ME or 98 to create the floppy you can make one on a friend's computer.
 
6.When boot is done there will be a message on the screen showing :''Diagnostic tools were successfully loaded to drive'' followed by a single letter.
This letter is the leter assigned to the RAMDRIVE. This RAMDRIVE is a virtual drive in the system memory and can be accessed and controlled like any other drive with DOS commands such as:
MD - Make Directory
Copy - copy a file
Deleate - Deleate a file
 
There is one important difference which is that being in the system memory this drive is wiped once the computer is restarted or shut down.
 
7.Replace the startup floppy with the one containing the flash utility and bios ROM files previously extracted in windows.
 
8.Copy the 2 files to the RAMDRIVE by using the DOS command copy.
Here is an example, in this example the flash utility is AWFL814B.EXE ,the ROM file is  w6373nms.220  and the RAMDRIVE letter assignment is D
 
copy awfl814b.exe d:\
copy w6337nms.220 d:\
 
9.Change the current working directory to the RAMDRIVE root directory, with the example case of the RAMDRIVE being drive D this is done by simply done with the command d:
 
10.Execute the flash utility with the ROM file as a command line argument, with this example:
awfl814b w6373nms.220
 
If you wish to save the current bios you must specify the full path a:\filename. Specifying only a file name will save the bios to the RAMDRIVE which will be wiped after restarting the computer and the file will not be saved.
 
a:\bios.old is an example of the correct way to save the bios.
 
11.Reboot your system when prompted

12. If your system doesn't boot after you flashed, please refer to the BIOS recovery method as described

[Szerkesztve]

(#42) kraftxld válasza ABnormal (#41) üzenetére


kraftxld
nagyúr

DON'T FLASH FROM A FLOPPY DISK!!!!
4.Extract the file you have downloaded to a floppy (not the win ME/98 startup floppy) by double clocking the file in windows mode and supplying the path a:\

Tetszik a HSZ :DDD

Kicsit furcsa volt így egymás után olvasni.
Én azt mondom, hogy ne fusson nekem semmi hülyeség, ha biost frissítek.

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43) ABnormal válasza kraftxld (#42) üzenetére


ABnormal
őstag

jajj,ne csináld már,érted Te ezt,csak most direkt fárasztasz,az is ott van,hogy indítsd újra a gépet egy boot lemezről majd a bios file-t amit elmentettél egy floppyra miután letöltötted másold át a ramdrive-ra :D ,na,ne ez legyen a topik főtémája :D

(#44) #25954560 válasza kraftxld (#26) üzenetére


#25954560
törölt tag

ha lenne hasonlo bios-om, mar megprobaltam volna athegeszteni :) milyen szinten fejtheto vissza bios? csak assembly-ig v letezik vmi bios-hoz optimalizalt fejlesztoi kornyezet egyszerubb programnyelvvel?
talan a regebbi gepek biosait erdemes lenne osszehasonlitani, az valoban jo otlet. hatha megtalalhato ugyanaz/hasonlo resz a mostaniban is. ha lesz, linkelem, koszi

(#45) akaido válasza ABnormal (#39) üzenetére


akaido
addikt

Nekem eddig a floppy bejött. Tudom, hogy a leggyakrabban tönkremenő lemez, de eddig (kopp-kopp) nem volt gond.
Az MSI onlány BIOS FRESH-e nekem nem fut le.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#46) becksim válasza akaido (#45) üzenetére


becksim
aktív tag

8-10x én is frissitettem már floopiról és nem volt gáz- eddig. De most is szerintem a ez a béta bios az oka.

Nindzsák?? Hol?

(#47) bibimad válasza ABnormal (#39) üzenetére


bibimad
aktív tag

Frissitettem az elmúlt jónéhány év alatt floppyról,cd-ről,winyoról és semmi gondom nem volt vele,pedig elhiheted,hogy nem egy frissítést csináltam. :)

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#48) #25954560 válasza bibimad (#47) üzenetére


#25954560
törölt tag

mindig ket floppy-t csinalok, igy ha az egyik elhervad, nagy valoszinuseggel a masik meg muxik es kesz. nem tul sok melo azert h ne kelljen izgulni

[Szerkesztve]

(#49) akaido válasza #25954560 (#48) üzenetére


akaido
addikt

:) Így szoktam én is. Két boot+ bios .rom-os floppyt készítek, mert az ;] nem egy aluszékony pofa...
Ki fogom próbálni az itt olvasott partíciórós ill. RAMdrive-os BIOS fissítést is. Persze csak akkor ha szükség lesz rá, mert ''fölöslegesen'' nem frissítek biost.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#50) BobChemistry


BobChemistry
őstag

up a topiknak :R

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.