Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!
A mai napon vásároltam egy 1Gb-os Kingmax superstick (nagyon kicsi) pendiveot. Ha a pendrivére egy pl nagy file-t másolok, akkor nagyon lassan megy 1.7-1.9Mb/s sebeséggel. Ha a pendriveröl másolok a vinyora akkor 8-9Mb/s sebeséggel megy. Szerintem az utobbi az megfelelő, de a pendrivere valo irás az nekem lassunak tünik. Ugyanolyan PC-n ugyanazt a file-t más pendrive (több darabbal is kiprobálva) 3-5.5Mb/s-al másolta. Persze ez Pendrive fügő volt.
Szerintetek viszavigyem, és mondjam azt hogy nem jó, vagy? Vagy normális, hogy ilyen lassú? :F
Kérlek mondjatok valamit! :R
mert a fejem :W
Köszönöm! :R :R :R :C

(#2) the_one válasza Imy (#1) üzenetére


the_one
tag

Kb. 1 éve a Teccsóban vásároltam A-Data MyFlash 1GB pendrive-ot. Egész korrekt cucc.
Az olvasás: 17 MByte/s, az írás: 6 MByte/s (6.54-es Total Commanderrel mérve, 1db nagyobb file esetén)
Egy régebbi total commanderrel nekem is qrva lassan írta fel az anyagot, ezért nagyobb file felmásolásához inkább az OS copy/paste-t használtam. De ez a 6.54-es TC teljesen korrekt.

Bár, szerintem lehetnek ilyen sebesség különbségek a PenDrive-ok között. Ha nagyon olcsón vetted, akkor kár mérgelődni...

[Szerkesztve]

(#3) Imy


Imy
veterán

A Kingmax nem egy rosz márka, és 5 év gari is van rá :)
6300Ft volt, de az árlistában ahol vettem ez volt a legdrágább...Kingmaxban abban a boltban volt 5800-ért is....
Szoval akkor tényleg elég lassu, de miért, másnak valami tapasztalata?
Köszönöm! :))

(#4) Imy


Imy
veterán

UPS!
Valakinek még tapasztalat? :Y
Köszönöm! :R :R :))

(#5) macilaci78 válasza Imy (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én kicseréltettem egy ADATA-át, mert 700.800kbps-al írt, TC 5.0-nál. Mással nem is írtam rá, de ezzel kicsi és nagy fájloknál is tetű lassú volt. Lehet, ha sajátgéppel másoltam volna rá, gyorsabb lett volna? :F Azóta nekem is van TC 6.64-em. :)) Viszont pendrive-om továbbra sincs. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6) Imy válasza macilaci78 (#5) üzenetére


Imy
veterán

Szia!
Nekem TC 6.55 van fent. Ahogy nézegettem ez a legujabb....
Remélem Nekem is visszaveszik, már irtam a boltnak ahol vettem.
Amugy kicserélés után a másik drive-ra mennyivel tudtál irni?

(#7) Imy


Imy
veterán

Valaki még megnézné, hogy mennyivel tud irni, és olvasni a pendrivejere? Mert jobban tudnák érvelni a boltban! 1000Köszönet aki megteszi Nekem, gyorsan! :R :R :R

(#8) tupacamaru válasza Imy (#7) üzenetére


tupacamaru
veterán

Az enyém 4-6 Mb-al ír, 11-12 Mb-al olvas. Toshiba 1 Gb. 6.52 Total C.

Próbáld ki az intézővel is.

[Szerkesztve]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#9) Imy válasza tupacamaru (#8) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm szépen!1000X :R
Mégvalaki? Gyüjteném az infot, mert max 1 ora mulva viszem vissza!Köszönöm! :DDD

(#10) Pompi válasza Imy (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A Kingmax Super Sticknek van külön topicja, célszerübb lenne ott megkérezni, mert szerintem attól nem fogod megtudni, hogy a tied hibás-e vagy sem, hogy mások ide írják, hogy a totál más márkájú pendrivjaik milyen sebességüek...

Kingmax Super Sick topic [link]

Továbbá javítottam a topic címét, az alapvető helyesírásra figyeljünk oda legalább a topic címekben.... sebesség

Feel Good Inc.

(#11) Imy válasza Pompi (#10) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm a tippet! Leköteleztél! :R

(#12) Imy


Imy
veterán

De hogyan lehet ilyen lassú, valakinek meg gyorsabb? Most cseréltettem ki, ugy 80Kb/s sebeséggel most gyorsabban másol....Hogy a fenébe lehet egy ilyen márkájúnál ekkora eltérés?És hogyhogy más dopla akkora sebeségel tud másolni? :F

(#13) the_one válasza Imy (#12) üzenetére


the_one
tag

Elég nagy eltérések lehetnek a pendrive-ok között. Pl. vezérlő chip, flashmem típusa. Még ugyanazon márkán belül is. Némi támpontot adhat a kövezkező cikk:

http://www.tomshardware.hu/storage/06q3/060816/index-10.html

Van 1 pendrive formájú 512megás MP3 lejátszóm (telstar klón), ez 0.9 - 1 Mbyte/s sebességgel ír és olvas.

(#14) Imy válasza the_one (#13) üzenetére


Imy
veterán

Ez egy nagyon jó cikk volt! Örömmel olvastam, és remélem nem csak én! :R

(#15) macilaci78 válasza Imy (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem cseréltem ki, visszakértem a zsét, megbosszantott. :) Egy ADATA JOGR volt, a vastag gumiborítás miatt melegedett is, nem tűnt hosszú életűnek a széria, bár lehet, hogy a melegedés inkább abból fakadt, amiből a lassú írási tempó és nem a gumiborításból. Maradok az USB-s vinyómnál.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16) rankesz


rankesz
veterán

Nekem 1Gigás Twinmos rd-dv mmc-m van nokiához és ennél a régi windows alatt total commander 6.0-val kb 480 kB/mp volt most meg a tc 6.55-el új winnel 1500k
Szóval biztos számít hogy milyen programmal másolsz...
Amúgy pont ilyen kártyát használok a Canon digit fényképezőmben is és ott nincs probléma az írási sebességgel.

[Szerkesztve]

(#17) ANT


ANT
őstag

Nekem egy 512-es A-DATA 6MB/s-el ír, és 11MB/s-el olvas. (A másolás Win Intézőből drag&droppal történt, ha ez számít valamit!)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#18) Tyberius


Tyberius
aktív tag

Hali!

Kingmax Super Stick 256MB

olvasás: 11 MB/s
írás: 7,5 MB/s

(#19) Imy válasza Tyberius (#18) üzenetére


Imy
veterán

Akkor csak az enyim ennyire lassu? :F
Pedig már az elsöt kicseréltettem, s ez sem lett számottevöen gyorsabb :W

(#20) Imy


Imy
veterán

Sony NW-E002F MP3 lejátszomra is 2.8-3.2Mb/s-al tudok másolni:)
Pedig az MP3 lejátszonak készült, nem pendrivének:)

(#21) Petie válasza Imy (#20) üzenetére


Petie
veterán

máshol próbáltad? más gépekben?

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#22) Imy válasza Petie (#21) üzenetére


Imy
veterán

Igen, más gépekben is ugyanennyit mérek, szoval szerintem biztos hogy nem gépfüggő!
Probáltam 2 egyforma gépen, csak az egyiken win2000, a másikon win XP volt, de ott sem volt különbség....

(#23) J97 válasza Imy (#22) üzenetére


J97
tag

Szia!

És intézővel is lassú ? Ahogy fentebb írták, intéző alól nekem is jóval gyorsabb. TC alatt 1000-1500 kb/s-el másolt, olyan 60 mb körüli fájl felmásolása megközelítóleg 1 percbe telt. Win alól sajátgép copy paste -vel ez a 60 megás fájl olyan 5-6-8 sec alatt került a pen drive -ra. Megközelítőleg olyan 10000 kb/sec -el írhatott. Az én pendriveom is egy kingmax super stick. 256 megás.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#24) sickbump válasza J97 (#23) üzenetére


sickbump
csendes tag

Sikerült bedőlni a Media Markt 10.000 Ft-os Toshiba TransMemory 2GB High Usb 2.0 akció-ajánlatának... Normál üzemmódban a gép 2200 KByte/s-os sebességgel írja. Bullshit.
A Total Commander-ben a Copy fül alatti Big file opciót bekapcsolva, valamint a Flash Drive betűjelét ''compatibility mode''-ra állítva 5500 Kbyte/s-os sebességet produkál. Efelé sajnos nem sikerül menni, s tök bosszantó hogy haver szintén 10.000 Ft-os 2GB Verbatimja (Metro áruház-akció) mindezek nélkül ír 12000Kbyte/s-mal.
Gyűlölöm a Media Markt-ot!

(#25) Imy válasza sickbump (#24) üzenetére


Imy
veterán

Szia! Pontossan hol is van a copy fül, mit, s hogyan kell beállitani?Köszönöm!!!

(#26) Imy válasza sickbump (#24) üzenetére


Imy
veterán

Bocs, közben megtaláltam, de nem lett gyorsabb:(

(#27) Imy válasza J97 (#23) üzenetére


Imy
veterán

Szia!

Most mértem le stopperral ugyanazt a filet a TC, és az intéző is ugyanolyan gyorsan másolja:(

(#28) T0MEEE


T0MEEE
tag

Hi all!
Nekem egy Corsair Flash Voyager 512mb-os van.
13000-14000kb/s-el ír, és 17000-18000kb/s-el olvas
Nagyon megvagyok elégedve vele :DDD

(#29) Imy válasza T0MEEE (#28) üzenetére


Imy
veterán

majdnem gyorsabb mint az USB-s vinyom :))

(#30) Ribi


Ribi
nagyúr

Nekem Aladdin NG-Flash token win alatt kb 10m/sec iras, mig TC5.5 alatt 5m/sec. :P

(#31) Imy válasza Ribi (#30) üzenetére


Imy
veterán

De a win nem is irja ki a sebességet:)

(#32) #54715584 válasza macilaci78 (#15) üzenetére


#54715584
törölt tag

nekem ugyanilyen Jogr van es meg vagyok vele elegedve :)
csak az egyik regi total commanderrel volt nagyon lassu, a sima wines masolas is korrekt sebessegu

(#33) ANT válasza Imy (#31) üzenetére


ANT
őstag

De stopperelsz, és ki tudod számolni! ;]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#34) Imy válasza ANT (#33) üzenetére


Imy
veterán

Stopereltem én már, de akkor is ugyanaz az eredmény TC alatt, meg Win intéző alatt :U

(#35) ANT válasza Imy (#34) üzenetére


ANT
őstag

De az előbb nem az volt a problémád, hogy ua. az eredmény, hanem hogy a win nem ír ki sebességet. Én erre ajánlottam a stopperelést, számítást! :)
Szerk: amúgy meg szvsz tök felesleges ez az állandó seb. ellenőrzés. Én is egyszer lecsekkoltam, ír-olvas annyival, amennyivel tud, oszt jónapot! :D

[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#36) Imy válasza ANT (#35) üzenetére


Imy
veterán

nekem csak az a bajom, hogy lsaau, mivel a Kingmax lebutitotta, mind ahogy nemrégen kiderült :O

(#37) hzcs


hzcs
senior tag

Most készülök pendrive-ot venni, 1-2 gigást, de elvesztem a sok választási lehetőség közül. 8-10 ezer között kéne lennie, és jó lenne, ha valami minőségi és gyors lenne. Nem a legjobb és leggyorsabb, mert tudom, hogy az nem ebben az árkategóriában van. Ajánlat? Nézegettem a Kingstonokat, de nem győzött meg. Néztem a tesztet, amit belinkeltetek, a Supertalent egész jónak tűnik, de az oldalán nincs sebességre utaló bejegyzés, és gondolom nem mindegyik ér fel a Fireball gyorsaságával.

(#38) Imy válasza hzcs (#37) üzenetére


Imy
veterán

Szia!

Itt ezen az oldalon van olcso, és gyors is...Havernak ez a fekete noname van...
[link]
Nagyon korrekt cég!!!

(#39) hzcs válasza Imy (#38) üzenetére


hzcs
senior tag

köszi!

sebességéről mit tudni?

most nézem, ez tőlem elég messze van, akár budapesttől, akár otthonról :)

[Szerkesztve]

(#40) hzcs


hzcs
senior tag

Ja és lenne egy olyan kérdésem is, hogy mindegyik pendrive-ről lehet bootolni? Mert az egyik cég (már nem tudom melyik) írta a honlapján nagy hanggal, hogy lehet. De szerintem mindegyikről lehet.
Erről vélemény?
RAM PEN DRIVE 1GB USB2.0 GEIL GOLD (Data Transfer of up to 28Mb/Sec Read & 20Mb/Sec Write, 30μ gold plating for USB connector, Dual BIOS firmware)
Lehetséges értékek ezek?

(#41) Imy válasza hzcs (#39) üzenetére


Imy
veterán

Szia!
Igen, messze van, de ugy sem drága!:) 5-6Mb/s-el lehet rá irni, s 10Mb/s fölött olvasni, és elég picike is:)

(#42) Imy válasza hzcs (#40) üzenetére


Imy
veterán

Szia!
Minegyikről, csak bootprogi kell hozzá. A HP-nak van progija! :))
Az a lényeg, hogy a BIOS-ban legyen lehetőség USB-s eszközről való indításra:)

(#43) hzcs


hzcs
senior tag

Köszi!

Akkor gyűjtögetek még és remélem hogy nem sz@rt veszek :)

(#44) Imy válasza hzcs (#43) üzenetére


Imy
veterán

Ne is, PQI-t tudom ajánlani!:)

(#45) hzcs válasza Imy (#44) üzenetére


hzcs
senior tag

Ezek szerint a PQI az jó? Emlékszem, hogy rammal sokat szenvedtem, mert a sulinetben vásárolt 2x512 PQI ram nem ment intel 865-ös chipsetben. Nekem ilyen volt. Se Abit IS7-E, se Asus p4p800. Akkor jó, csak nekem nem volt szerencsém.. :D

(#46) Imy válasza hzcs (#45) üzenetére


Imy
veterán

ismerösöm akinek van dicséri, igaz régebbi 512-ese van

(#47) zso73


zso73
veterán

Nekem Kingstone data travel van. Nagyon szuper kis kütyü.Sebességeket nem tudok, de gyors.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#48) Tanárúr válasza sickbump (#24) üzenetére


Tanárúr
csendes tag

Hello! Nekem is 2Gb-os Toshiba-m van a MediaMarkt-ból és gond nélkül megy vele 12Mb/s. Inkább a gépeddel van valami, vagy csak vadászni kell valami USB2 drivert!
:) :)) :)

(#49) wwhy válasza hzcs (#37) üzenetére


wwhy
veterán

Hali,

nekem volt: 256-os Memorex - szuper, 1 Gb -os Kingston - megjárja és váltottam A-data RB1 2 GB-osra - EZT NE TEGYE SENKI :W Elismert sebességei R/W: 8/10Mb/s, nekem ír :1-2 MB, olvas :7-8MB/s --al :((( Kb. 3 hetes, gariba nem veszik vissza, mondván, hogy alsó írási seb.határ nincs megadva :Y Uakkor a haverom 256-os RB1-e ír 8-10MB/s-al, olvas kb. 10-el ...

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#50) hzcs válasza wwhy (#49) üzenetére


hzcs
senior tag

hi

Ma vettem a ''VÍZ''-ben egy supertalent 1 gigást 5100 forint körül. Totalcommanderben bekapcsolva a kompatibilitási módot, 4 megával ír, 10-11 megával olvas. Nem egy sebességbajnok, de ennyi pénzért szerintem jó volt. Ha folyamatosan 4 megát bír, akkor 4 perc alatt telik meg, ami kibírható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.