Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) TaaT válasza Rivaul (#13800) üzenetére


TaaT
veterán

"Féktisztítóval ugyebár fékre fújunk ami meg izzásig képes hevülni."

Tudod mit csinál a féktisztító ha ráfújod valamire?

"Sztem ezen felesleges ilyen mélyre menni."

Ezt jónak mondod :U :D

Give them hell Ukraine!

(#13802) bitpork válasza DeFranco (#13797) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ismerős helyzet. Nekem nagy szerencsém van mert Mágus2 az én Gyurcsókom, csak ért hozzá, és Attix82 meg helyben van.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13803) parandroid válasza bitpork (#13802) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, olyan ez, mint a Totalcar, ők sem értik sosem, hogy miért gond autószerelőt találni, amikor ot a fényezős Csabika, meg a Csoresz, meg a Zsóti, meg a Melák, meg a Dömper, ha meg valami speckó probléma van, akkor a Jenő majd megoldja, vagy feldobunk egy blogbejegyzést, és valamelyik kedves olvasó csak hoz nekünk ingyen és bérmentve egy garnitúra alig használt, de még két szezonra jó 3 mm-es gumit felnivel, ami pont erre a modellre jó, mert neki úgyis csak ott áll a kert végében már a tatárok kivonulása óta. *

Így megy ez a szerelősdi abszurdisztánban. Egyszerű lúzer meg keressen csak szervízt, ha tud, ahol nem basszák át új helyett használt alkatrésszel, el nem végzett olacserével, nem röhögik ki, ha áfás számlát kér, küldik el a picsába, ha garanciát szeretne az elvégzett munkára, neadjisten valami alapvető környezetvédelmi normáknak még meg is felelnek legalább annyiban, hogy a fáradt olaj, vagy a motormosás utána trutyi nem rögtön a csatornába megy... Folytathatnám még egy darabig, de gondolom átjött már, hogy mire gondolok.

p

* A nevek a képzeletem szüleményei, a fene sem tudja a sok belsősélges poszt után a sok kreatív becenevet megjegyezni.

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13804) D4rkm4n válasza Dorien (#13768) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A kuplung visszatér amúgy az eredeti helyére, nem kell lábfejjel visszahúznom. Ellenben továbbra sem működik.

A légtelenítés hogy történik? :)

[ Szerkesztve ]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#13805) bitpork válasza parandroid (#13803) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Azért az is ide kívánkozik, hogy ezért a magyar tett is! Mindent okosba, olcsóbba, semmi nem számít. Mindenki mondja el a know-how-t, hogy otthon is lehessen megoldani mindent.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13806) parandroid válasza bitpork (#13805) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt én sosem értettem, nekem 2006-tól 2014-ig megvan az összes számlám az Astra javításairól és olajcseréiről, amikor nem számlára lett javítva, akkor azért nem, mert richtig úgy ment tönkre valami, hogy helyi műhely vállalta gyorsan és azonnal, minket meg szorított az idő, de az átvizsgálást és az olajcserét ők is bepecsételték, beírták a könyvbe, a másik meg egy németbe visszaindulás előtti este megrepedt szélvédő volt, marha rendesek voltak, másnap reggel nyitásra vihettem az autót, addigra sürgősséggel odarendelte az új üveget is, igaz, a ragasztás miatt egy napot állnia kellett, de megúsztuk egy nap csúszással.

Mondjuk én speciel nem is tudok rosszat mondani a kis megyeszékhelyi Opel-szervízről, aztán lehet, hogy csak azért, mert nem értek hozzá, de különben én is át lettem baszva, bár egy-két átvizsgálást, olajcserét végignéztem, nem tűnt semmi gyanúsnak, sőt, egészen profin, szervezetten, és szabáyosan dolgoztak, és nem csak az én autómon, hanem közben a többin is.

Szerk.: Pedig aztán kis pénz, kis autó, vagyonokat sose hagytam ott náluk, szóval egy tipikus kis szürke kisegér kuncsaft voltam, akit évente egyszer láttak. Az utolsó évben kétszer voltam német szervízben is az Astrával (egy klíma mágnesbizbasz, meg egy gyújtótekercs csere miatt) de sem árban, sem szolgáltatásminőségben nemigen éreztem a különbséget - szóval gyanítom, hogy ha a magyarok is tök szabályosan, számlával, dokumentáltan dolgoznak, akkor semmivel nem olcsóbbak a nyugatio műhelyeknél, csak ugye ezzel lehet játszani, csak azt nem érti meg az egyszeri autótulaj, hogy ezzel a megbízhatóságról, a garanciáról, meg a saját érdekvédelméről is lemond.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13807) Rivaul válasza TaaT (#13801) üzenetére


Rivaul
addikt

Tudod mit csinál a féktisztító ha ráfújod valamire?
Elmossa a dzsuvát és illan is. Nem kifejezetten értem a kérdés lényegét? :N


peterkeT

Garancia :)) Ilyenre még csak gondolni se merek ha szerelőhöz fordulok.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13808) AMD Power válasza Rivaul (#13800) üzenetére


AMD Power
titán

Birgéciól az jó. Régen ha kellett mi is minden motort azzal mostunk.

(#13809) trassher válasza DeFranco (#13777) üzenetére


trassher
addikt

Ahogy már írták többen is, Brigéciol. Anno a suzuki motorterét így mostam le:
-Kompresszor + rücsi pisztoly
-Brigiciol a flakonban, belecsavartam a pisztolyba
-Szépen befújtam ahol csak értem
-Ezután simán slaggal lemostam

Az opel-nél nem félek a beázástól, azt kozmetikában mosattam le.

Redmi Note 7

(#13810) Mágus2 válasza DeFranco (#13777) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A féktisztító a legjobb erre. A generátor szíjat én levenném, hogy ne mossa rá az olajat.

(#13811) do3om


do3om
addikt

Valaki ajánlana autó takarót?
Udvaron kint áll a kocsi szóval teljes kéne nem csak szélvédőig érő.
Télre-nyárra is alkalmas az még jobb.
(az autó egy golf 6, nem kombi 5 ajtós)

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#13812) D4rkm4n válasza do3om (#13811) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Eddig bárkivel beszéltem, senki nem ajánlotta az autótakarót. A le és fel húzkodásnál meg tudja karcolni az autót, ha azon van valami szennyeződés. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#13813) roti86 válasza D4rkm4n (#13812) üzenetére


roti86
őstag

plusz befülled az autó a takaró alatt és jön a rozsda...

(#13814) do3om válasza D4rkm4n (#13812) üzenetére


do3om
addikt

Ok nekem is ilyen gondolataim voltak.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#13815) Rivaul válasza D4rkm4n (#13812) üzenetére


Rivaul
addikt

Nagy szélbe magától is políroz egy kellemeset. Ha még tetézi is az ember és le gumi-pókozza nah az szép nyomot hagy az autón :(((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13816) -v- válasza DeFranco (#13799) üzenetére


-v-
addikt

Te tudod, én egy kerékrcserét nem bíznék már arra a bandára ...

leszarod az egészet

Ezt tudom ajánlani, nekem beválik mostanában. :D

[ Szerkesztve ]

(#13817) Elemental


Elemental
addikt

Ez az autószerelős buli nálam bizalmi dolog. Beadod a gépet, és ki tudja mit művelnek vele. Szegeden, ahová járok, a főnök nagy cimbim. A szerelők nagy részével haveri viszonyban vagyok. Teljesen megbízok bennük.

[ Szerkesztve ]

(#13818) DeFranco válasza Mágus2 (#13810) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi van a gyulladásveszéllyel? tényező?

szíjon kívül a többi gumi rész? (porvédő kupakok, abroncs, stb.)

van olyan üzemszerűen kent alkatrész, ahol megszünteti a kenést ha bejut?

a szíjat megnéztem, az nem olajos, viszont a tárcsás rész belső fala (a motor felől) tiszta olaj és az alsó tálca is az a szíj alatt.

@[rvilike]: jó, hát erre nem tudok többet mondani mint eddig. nem tudok jobbat, esetleg ivanicsékat, onnan is hallottam hideget-meleget. nyilván nem vagyok a magam ellensége, ha tudván tudva jobb lenne, váltanék. leszarni meg az én helyzetemben nem opció.

[ Szerkesztve ]

(#13819) tomcsi23 válasza Elemental (#13817) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azért az sem baj, ha értenek hozzá. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13820) parandroid válasza DeFranco (#13818) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy írták, ezek annyira illékony anyagok, hogy szerintem ha nem közvetlenül forró felületre fújod, akkor abszolut no para. Cégnél nálunk konkrétan mindenre féktisztítót használtak, hordószámra vettük, úgy fogyott, rossznyelvek szerint a hardcore karbantartók még kezet is abban mostak. Dohányzás előtt kétszer is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13821) Elemental válasza tomcsi23 (#13819) üzenetére


Elemental
addikt

Hát ez alap.

(#13822) tomcsi23 válasza Elemental (#13821) üzenetére


tomcsi23
veterán

Annak kéne lennie, de sajnos nem mindig van így.
Sokszor csak utólag derül ki, hogy nem te vagy a fax, hanem a pék szerelő.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13823) Rivaul válasza tomcsi23 (#13822) üzenetére


Rivaul
addikt

A legjobb új szerelőt keresni... Van egy bevált ismi ha marha nagy szerencséd van, de jön pl egy költözés... Én így jártam. Ahova addig jártam nem egy leányálom volt de át nem vertek. Azóta bárhova bementem csak a szájhúzás és a kontárkodás. Az élettől is elmegy az ember kedve egy új szerelő ajtajába.
Egyedül itt a savoyába találtam alternatívát. A gumis csóka nagyon korrekt arc csak komolyan korlátozott a szerviz lehetősége sajnos.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13824) TaaT válasza Rivaul (#13807) üzenetére


TaaT
veterán

Én meg az égő kerekes és izzó alkatrészes kommented nem értettem :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#13825) Rivaul válasza TaaT (#13824) üzenetére


Rivaul
addikt

Felnagyítva próbáltam rávilágítani hogy nem fogja felgyújtani az autót a féktisztítóval ha azt használja tisztítási célszerszámként. A féktárcsa jóval melegebb tud lenni mint a váltó alja. De forró tárcsát nem fúj vele az ember, utána meg másodpercek alatt elillan s ez volt amire akartam utalni :) Bár a: fújd bátran, nem gyullad fel semmi mondat is elég lett volna lehet :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13826) TaaT


TaaT
veterán

Áh mindegy, mennyivel egyszerűbb lett volna elvinni egy autókozmetikába hogy mossák le azt a motort...

Give them hell Ukraine!

(#13827) Rivaul válasza TaaT (#13826) üzenetére


Rivaul
addikt

De akkor az a suk lukas kis izé nem megy tönkre? ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13828) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Klíma ügyében írok. Úgy vettük meg 3 hónapja a kocsinkat, hogy a klíma meleget fújt.
Voltam töltetni, a nyomáspróba alatt elszivárgott elég gyorsan a gáz. Bebuktam az árát.
Elvittük Pesten klímáshoz. 30 ezer Ft-ért megcsinálták. Egy eldurrant gumicsövet kellett kicserélni, ehhez a lökhárítót is levették és gázt is töltöttek bele. Azt mondták a csőre van garancia és mostantól tuti fasza lesz a klíma, nem kell hozzányúlni. Ez volt 1 hónapja. A kocsit 2x használtuk ez idő alatt és pár napja megint meleget fúj... Gondolom még mindig ereszt. Kedden visszük vissza hozzájuk. Én reménykedem, hogy korrekt, előnyös megoldást fognak ajánlani a szervizben, mert a t&köm akarja újra kifizetni a gáz, szétszerelést és összerakást stb... Mire számíthatok? Nem bánnám ha egyszer én járnék jól és nem a szerviz.... Múltkor én azért fizettem, hogy hibátlan legyen a klíma és legyen benne gáz. Gáz nincs benne és ereszt...

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#13829) Land válasza Land (#13828) üzenetére


Land
veterán

A cég a honlapján ezt írja: "Munkáinkra minden esetben garanciát vállalunk, minimum 1 évet."

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#13830) bitpork válasza Land (#13829) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezt innen nehez megmondani. Siman mondhatjak h mashol eresztett. De ha picit is jo fejek a szamladra huvatkozva megcsinaljak.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13831) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Aki a tudás birtokában van azt illetően, hogy a jelenlegi legutolsó VW Caravelle/Transporter (nem a most bemutatott, hanem a futó) esetében hol van a belső keringetés beszívó nyílása, az közölje már velem. Magyarul klímatisztításnál hogy lehet a legrövidebb úton a hőcserélőhöz eljutni?
Személyautóknál jellemzően az anyósülés lábterében van, vagy akörül, de itt ez teljesen burkoltnak tűnik.
Csomagtérben a jobb hátsó kerékdob környékén van rács, de szerintem az inkább lábtérbe kifúvó nyílás.
Köszöntem előre is.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#13832) Rivaul válasza Land (#13829) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha már hibával lett véve akkor elsőre is festetni kellett volna. Vannak helyek ahol a szivárgás után olcsóbb az újratöltés ha elsőre is festetsz. A gari viszont a javított alkatrészre szól. Ha nem ott ereszt hanem máshol, és sajna ez benne a pakliba akkor újra zsebbe nyúlsz. Max a töltés árából lehet lefaragtatni velük ha korrektek.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13833) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

(#13834) roberto211 válasza MunezXBK (#13833) üzenetére


roberto211
őstag

Sose ertem meg hogy ez mitől jó vagy mitől "trendy". :U

Feketébe sokkal szebb volt.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#13835) Typhoon47 válasza parandroid (#13803) üzenetére


Typhoon47
őstag

+végtelen

Én pl. most vittem szilent cserére a vw-t és találtam egy remek kis futóműves műhelyt, ahova bemerem tolni a gépsárkányt, mert cserélt nekem ott nyári szettet egy nagyon korrekt kis arc (olyan gyönyörűen húzta meg a kerekeket, gépi kulcs majd a végén még pár fokot kézivel, megkönnyeztem.) és most hogy vissza vittem ő nem volt ott épp hanem egy másik arc volt aki ilyen basic kommunikációra se volt nagyon képes.. Elment a pi*ába az egésztől a kedvem..

"Education is important but big biceps are importanter"

(#13836) Zoli1222 válasza MunezXBK (#13833) üzenetére


Zoli1222
őstag

Ötletes, viszont baromi gusztustalan!

(#13837) Qru válasza roberto211 (#13773) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ehhez képest nekem sikerült 394,9-ért tankolnom szombaton. :D

#nincsbennetarcsi

(#13838) -v- válasza TaaT (#13826) üzenetére


-v-
addikt

Az autokozmetikak jo resze ugyanugy troger es szar munkat vegez.

(#13839) TaaT válasza -v- (#13838) üzenetére


TaaT
veterán

Mondanám hogyha egy autónak a motorját nem tudják rendesen megmosni akkor nincs helyük a piacon, de én még más autókozmetikában nem voltam csak a sajátunkban. :)

Give them hell Ukraine!

(#13840) -v- válasza TaaT (#13839) üzenetére


-v-
addikt

En is mindig ezt hiszem mindenre. De ez magyarorszag ....

(#13841) Melack


Melack
veterán

Csökken a benzin ára 9Ft/L :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#13842) Rivaul válasza Melack (#13841) üzenetére


Rivaul
addikt

9 forint lesz litere? Veszek egy tankert ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13843) MunezXBK válasza Rivaul (#13842) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem divat már a ragozás. :D

(#13844) SzlobiG válasza Melack (#13841) üzenetére


SzlobiG
félisten

Gázolaj is 2-3 forinttal. :)

(#13845) TaaT válasza Melack (#13841) üzenetére


TaaT
veterán

Give them hell Ukraine!

(#13846) kalmanchris válasza MunezXBK (#13833) üzenetére


kalmanchris
tag

Ezzel lehet menni a tecsó parkolóba :W

(#13847) AMD Power válasza MunezXBK (#13833) üzenetére


AMD Power
titán

Ebben a baromságban mi a jó? Ki ad ilyen hülyeségért pénzt... !? :F

(#13848) roberto211 válasza AMD Power (#13847) üzenetére


roberto211
őstag

Neha neha látni az utakon ilyesmiket.

Jó hányinger de valakinek ez jön be.

Olyan mint a retro stílus :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#13849) szőröscica


szőröscica
addikt

Ez a Fiat500 nagyon szuper kis autó, simán használnám munkába járós városi kocsinak.

(#13850) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Új autóhoz ( 3,5 millás) szeretnék valamilyen biztonsági védelmet.
Melyiket javasoljátok? Pajzs, vagy GPS-es nyomkövető, vagy egy erős kormányzár is megteszi?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.