Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) bitpork válasza DeFranco (#13450) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tisztán üvegen nemtom mennyire marad meg, de a sütők ablakát ilyennel tömítik uh elméletben jó.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13452) DeFranco válasza bitpork (#13451) üzenetére


DeFranco
nagyúr

fbs-sel akváriumokat ragasztanak...

(#13453) Qru válasza DeFranco (#13445) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+ bitpork: Persze, nem is tudtam nyugodtan aludni emiatt az éjjel. :DDD

roberto211: Nem kell a Swift/Fóbiára levetíteni csak a konkrét példát hoztam. Az a baj, hogy itthon többnyire tojnak a jobbra tartási kötelezettségre. :( Mindenki úgy érzi, hogy született előjoga csettegni a belsőben. Én tolom neki, de ha jön egy gyorsabb autó akkor elengedem. Most is nyomtam a szokásos tempómat ami azért nem gyök kettő, láttam a tükörbe, hogy jön egy Cayenne ágyúgolyóként már dobtam is ki az inexet és szépen lehúzódtam. Nem okozott fájdalmat, sztem mások is kipróbálhatnák... :U

A lassúság meg sztem kor függvénye nagy részt. Muter régen simán verette 130-al pályán, ma már 110 fölé nem mer menni és nem azért mert így kevesebbet eszik a gép. Az 1,2i-je akkor se eszik sokat ha 130-al mész.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#13454) roberto211 válasza rbalint88 (#13447) üzenetére


roberto211
őstag

Ezt ertem de a Swift nem a belsobe hanem a külsőbe ment.

A Fabia ment be a belső sávba ,Ő nem húzódott le. Neki valóban lekellett volna. De ha fordítva lett volna akkor is.

Qru: Szerintem is összefüggésben van a korral. Vagy máshogy látják vagy nem tudom. Belsobe en akkor megyek be ha látom hogy nem jon senki illetve ,előzés céljából max. Pont csütörtökön volt egy ilyen példa ,M0 rol jöttem 21 es útra. Előttem wagonr 1.3 vvt előtte meg vagy 2 teherautó. Nem merte megelőzni ,es igy jöttünk vagy 10km en keresztul. Na jött a 2x2 sávos gyorsító 21 es felé ami ugye annyit takar ,hogy a belső sav az párszáz méterig tart csak tehat nyomni kell rendesen plane nekem .. Így belekezdztem wagonr , plusz a ket teherautó előzésébe ,bementem belső sávba. Wagonr mit csinál ? Elem jon 90-100al es igy akarja megelőzni a par teherautót. Visszasorolni nem tudtam igy kezdett veszélyessé válni a szitu. Nem tudtam mit csinálni , addig dudáltam meg villogtam míg le nem húzódott mert lassan kezdett elfogyni a sav. Nagy nehezen ,szépen lassan lehuzodott es szerencsére volt annyi időm/helyem hogy a teherautok elé betudjak menni 3as padló , 4es elejével. Tehat kicsit para volt de megoldásra került végül.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#13455) rbalint88 válasza roberto211 (#13454) üzenetére


rbalint88
addikt

A swiftnek le kellett volna mennie kapaszkodoba, fabia marad kint, Franco meg vereti a belsoben huliganmodra es mindenki bulldog.

(#13456) Qru válasza rbalint88 (#13455) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Így-így. A kapaszkodó sáv am tök üres volt csak nem volt pofám onnan előzni... De legközelebb inkább elhúzok ott a surranópályán, nem fogok izmozni ilyen gyökerekkel.

#nincsbennetarcsi

(#13457) DeFranco válasza rbalint88 (#13455) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hülye vagy, hát pont jött a drop a musicfm mixen hát muszáj volt becsapatni a belsőbe visszakettő üveghangozni... :DDD

(#13458) rbalint88 válasza DeFranco (#13457) üzenetére


rbalint88
addikt

Na ezt megjegyzem :DD majd ha jona rendor, akkor bedobom neki

(#13459) roberto211 válasza rbalint88 (#13455) üzenetére


roberto211
őstag

Ezzel egyetértek. De ez túl egyszerű lett volna így kihagyták ezt az akciót :DDD

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#13460) grabber válasza Qru (#13456) üzenetére


grabber
addikt

Én kegyetlenül elmegyek ott is ;] Heti 1-2 ezer km megyek,sokan végig a középső sávot használják.De mind nyugdíjas,szemüveges...Kár velük foglalkozni,mert a kresszen is megbuknának.Nem értik meg,mert miután "elhaladok mellettük" nem jön rá a fogyatékos,hogy kihúzódhatna.Úgy van vele,hogy aki gyorsabb balról meg tudja előzni,a kamionoknak meg a külső való.De én nem panaszkodom,mert nagy problémám nem nagyon volt,nagy terepjáró előtt nem sokan bátrak :D

(#13461) -v- válasza Qru (#13456) üzenetére


-v-
addikt

Pedig szabalyos

(#13462) TaaT válasza Qru (#13453) üzenetére


TaaT
veterán

"Az a baj, hogy itthon többnyire tojnak a jobbra tartási kötelezettségre."

Tegyük hozzá ami csak lakott területen kívül van. :)

Give them hell Ukraine!

(#13463) EQMontoya válasza TaaT (#13462) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szlovén pályán is tessékelni kell a lakókocsik zömét a kapaszkodósavba. Igaz, legalabb veszik a lapot, es lemennek.

Same rules apply!

(#13464) aram01 válasza roberto211 (#13454) üzenetére


aram01
nagyúr

A 21-es amúgy is cinkes, Selyp előtti gyorsító volt?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13465) Skillet válasza roberto211 (#13446) üzenetére


Skillet
addikt

sziasztok.
szerintem 60km/h a minimum az autópályán.

DeFranco sima sziló is elég, nem kell hőálló. az fbs is hibátlan. de 3M (1mm vastag) kétoldalas ragasztó is jó. letakarítani szerintem egyiket sem leányálom, főleg, hogy nem árt vigyázni a fűtőszálakra. :)

én városban (ahol olyan a helyzet) nem egyszer megyek a belső sávban folyamatosan. nem akarok én feltartani senkit, de a külső sáv hullámvasútján, kátyútengerein, csatornafedelein sem akarom kinyírni az autót.
akinek nem tetszik, reklamáljon ahol kell, hogy csinálják meg az utakat patikára.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#13466) DeFranco válasza Skillet (#13465) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszi :) FBS van, úgy hogy az nyer. eltávolítani úgy látom oldószerrel kellene majd, tényleg kérdéses, hogy a fűtőszálakat nem bántja-e

én városban (ahol olyan a helyzet) nem egyszer megyek a belső sávban folyamatosan. nem akarok én feltartani senkit, de a külső sáv hullámvasútján, kátyútengerein, csatornafedelein sem akarom kinyírni az autót.
akinek nem tetszik, reklamáljon ahol kell, hogy csinálják meg az utakat patikára.

szégyen nem szégyen ezt én is gyakorlom ha muszáj. törekszem az előzékenységre és az élni hagyásra, de a kocsimat nem fogom tönkretenni más kedvéért.

(#13467) TaaT


TaaT
veterán

Oh én a múltkor simán megkaptam hogy mekkora büdös bunkó vagyok hogy ültetett nagykerekekes autóval lakott területen belül a belső a sávban megyek a széttaposott szélső helyett.

Amúgy meg is lett az eredménye hogy hídépítés miatt csak egy útvonalon tudtam közlekedni az utóbbi 2évben (kertváros to belváros) = [link]

Give them hell Ukraine!

(#13468) tboy93 válasza TaaT (#13467) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem is kell ehhez ültetett autó, az előző tulaja az autómnak a két éves gátlót is elküldte a hungárián gyári magassággal :DDD

(#13469) bitpork válasza TaaT (#13467) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem is értelek. Erre az Allroad való :D Vagy IFA.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13470) roberto211 válasza aram01 (#13464) üzenetére


roberto211
őstag

Hát ha rakanyarodok 21 esre az M0 rol akkor az első gyorsító volt.

Hogy most milyen város /falu van előtte mi utana fogalmam sincs ,GPS szerint mentem.

Amúgy most tankoltam. 14literből elmentem 192km-t. Regi literes stifthez kepest szerintem nem rossz ha azt nezem h nem vagyok akadály :)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#13471) aram01 válasza roberto211 (#13470) üzenetére


aram01
nagyúr

Lehet több 21-es van, de amiről én tudok oda max az M3-ról tudsz lemenni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13472) Qru válasza roberto211 (#13470) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

21-es nem megy az M0-ig. Legalábbis tegnap még Hatvannál ért véget mikor utoljára arra jártam...

#nincsbennetarcsi

(#13473) roberto211 válasza aram01 (#13471) üzenetére


roberto211
őstag

Akkor az M3. Azt tudom ,hogy Érdnél (utana kicsivel) megyek fel M0 ra de hogy onnet m hanyasra keveredek azt nem tudom :D Ezek szerint akkor m3ra.

Ezért mondtam m0-át.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#13474) rover45


rover45
senior tag

Srácok, használ valaki bőrápolót? Nem szeretnék próbálkozni bármivel, mi a legjobb választás?

(#13475) runner 125 válasza rover45 (#13474) üzenetére


runner 125
nagyúr

Autoglym-re keress rá, van ápolójuk és tisztítójuk is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#13476) Qru válasza roberto211 (#13473) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az lesz az. Hatvantól megy fel a határig. Most szépen el is kezdték bővíteni 2x2 sávosra.

#nincsbennetarcsi

(#13477) rover45 válasza runner 125 (#13475) üzenetére


rover45
senior tag

Már nézem is, köszönöm :)

(#13478) roberto211 válasza Qru (#13476) üzenetére


roberto211
őstag

Jaja, de olyan terelések vannak a 21 es fele asszem, hogy még a GPS is eltévedt :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#13479) -Mike-


-Mike-
addikt

Vajna Timi és a parkolás

(#13480) roberto211


roberto211
őstag

[link]

:)) :DDD

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#13481) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

(#13482) tresh válasza MunezXBK (#13481) üzenetére


tresh
addikt

:C
szerk: a szar dizől meg olcsóbb lett
;]

[ Szerkesztve ]

(#13483) Qru válasza roberto211 (#13478) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen vannak ott kacskaringós terelések most. Örömmel lendültem be 1-1-be, volt ahol a sperr ellenére is elkapart az ívbelső. :D Most hogy már rendes gumim van bátrabban kenem neki.

#nincsbennetarcsi

(#13484) aram01 válasza Qru (#13476) üzenetére


aram01
nagyúr

Ott lakom Selypen, legközelebb pár sörrel benézhetsz ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13485) TaaT válasza -Mike- (#13479) üzenetére


TaaT
veterán

És mikor készült a kép hogy téli guma van rajta? :D

Give them hell Ukraine!

(#13486) Rivaul válasza DeFranco (#13466) üzenetére


Rivaul
addikt

FBS patent. Én a gps tartót tettem első szélvédőre mert régi kilós darabom van és semmi nem bírta. 2 nyár után is azzal a tartóval adtam el a kocsit :D


Qru

Én múlt héten jártam meg a balcsi utat. Kifejezetten kultúrált volt a közlekedés. Talán 3x kelett kimennem a külsőbe. 140-145 tempóra ráállok és nem nagyon zavarok senkit. Aztán hazafele jött egy új A4. Az a tipikus barom aki kielőz és lemegy a külsőbe aztán megint előz és újra külső... Már vagy 3x elmentem melette mire oda jutottam hogy nem húzódok le többet előle. Persze hogy beleállt a p..ba és villog :((( Mondom a..ád. Jött egy kis üres hely a külsőbe, lazán kikerülhetett volna (2 percre megint) de semmi csak tapad. Aztán mikor már nem volt jó a terep mert a külsőbe is jött a sor akkor megindult hogy elém vág. Nah ilyenkor jó hogy a rover magasról indul. Gondolom nem egy 3 ezres gép lehetett de mire beért az ajtómig addigra elfogyott a lendülete (180-nál...) és visszacsorgott mögém. A sor után elengedtem és inkább lassítottam had húzzon el a p..ba. Nem ér annyit egy ilyen hülye hogy valakinek baja legyen. Csak érdekelne hány emberrel szórakozik egy nap az ilyen...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13487) Qru válasza aram01 (#13484) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott a környéken hol érdemes tankolni?
Mert Pásztón a MOL kút 399,9-es literára láttán szívgörcsöt kaptam enyhén, még az M3-ason is 5 ft-al olcsóbban adják a nyálat mint ott...

mod:

Rivaul: Milyen moci van abban a Roverben? Enyém olyan tempónál már nem vigéc...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#13488) roberto211 válasza Qru (#13487) üzenetére


roberto211
őstag

Akkor ezek szerint nem csak én sokaltam.

En ma Kisterenyén tankoltam 402ft -ert molnal. Néztem a vegen rendesen :S

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#13489) TaaT


TaaT
veterán

Én legutóbb 400ért tankoltam 99-est a Lukoilnál, de azóta vagy 3x drágult a benya. :(((

Give them hell Ukraine!

(#13490) bitpork válasza TaaT (#13489) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Na jó de te mire újra tankolsz már mindenkinek elektromos kocsija lesz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13491) Burt1793 válasza TaaT (#13467) üzenetére


Burt1793
veterán

Nem kötelező, de azért illik lemenni a szélső sávba lakott területen kívül is, persze, ha szar az út, az más. Ezen sokat vitáztunk, kresz bekezdéseket linkelgetve. :D Mindegy, aki haladni akar városban, úgyis tudja, hogy melyik sáv a nyerő.

(#13492) Qru válasza roberto211 (#13488) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerencsére nekem kitartott Pestig itt meg azért sokkal jobb áron megy a nyál.

#nincsbennetarcsi

(#13493) SzlobiG válasza -Mike- (#13479) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pénz van ész nincs. :(

(#13494) TaaT válasza Burt1793 (#13491) üzenetére


TaaT
veterán

"Nem kötelező, de azért illik lemenni a szélső sávba lakott területen kívül is"

"Ezen sokat vitáztunk, kresz bekezdéseket linkelgetve."

Nincs vita, kint kötelező bent nem. :)

"Olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két vagy több forgalmi sáv van (párhuzamos közlekedésre alkalmas úttest) - a (2)-(4) bekezdésben említett eseteket kivéve - a külső (jobb szélső) forgalmi sávban kell közlekedni."

"(4) Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza."

Give them hell Ukraine!

(#13495) Burt1793 válasza TaaT (#13494) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, szóval 50-es táblánál mehetsz 50-nel a belső sávban, de erre mondom, hogy annyira nem illik. Természetesen igazad van. :)

(#13496) K Norbi válasza TaaT (#13489) üzenetére


K Norbi
addikt

Pedig azt mondták nyáron 250Ft lesz literje a 95 nek ;]

(#13497) Rivaul válasza Qru (#13487) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem nagy. 1.6 109hp. Gondolom hasonló lehetett a négy karikás is. Azt hogy vigéc nem mondanám de mivel jóval később nyit így tarthattam az előnyt :) Kifejezetten pályán és magasabb tempóba van elemébe amúgy. Az állórajtos gyorsulás viszont nem az ő terepe. Valamit, valamiért.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13498) szőröscica válasza roberto211 (#13446) üzenetére


szőröscica
addikt

Én 160-al is kimegyek a kapaszkodóba, jobbra tarts van.

Egyébként a múltkor spottolt Pontiac Aztec után nem hittem, hogy van lejjebb, de ma láttam egy magyar rendszámos Ford Ecosportot. :O :O :O :(

[ Szerkesztve ]

(#13499) aram01 válasza Qru (#13487) üzenetére


aram01
nagyúr

Kb sehol, de 3 km-re van Petőfibányán egy kút, ott olcsóbb valamivel, én mindig úgy variálok hogy a lukoilnál tankoljak (Ami Gödöllő után van)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#13500) Burt1793 válasza szőröscica (#13498) üzenetére


Burt1793
veterán

A kapaszkodósávba 160-nal azért már nem kell kimenni, kamionok rendesen el tudják cseszni az aszfaltot ott és nem hiszem, hogy el akar menni melletted egymás mellett egy autó mondjuk 180-nal, illetve 200-zal... Főleg akkor, ha olyan üres az autópálya, hogy ki tudsz menni a kapaszkodóba.
Meg persze szabály szerint, a kapaszkodósávra nem vonatkozik a jobbratarts.
Az aztec hihetetlen, én beleszerettem a Breaking Bad során... ;] Persze nagyon adja, amikor megveszik a két izomautót. [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.