Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) roberto211 válasza Rivaul (#13200) üzenetére


roberto211
őstag

Addig megcsinaltatom majd .... De az is lehet hogy a jövőhéten.

Csak keresnem kell még kompresszort is ,stb.

Igen azt tudom hogy bizalmatlanok a vevők Magyarországon mondjuk valahol érthető is. Én is az lennék.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#13202) DeFranco válasza roberto211 (#13201) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen azt tudom hogy bizalmatlanok a vevők Magyarországon

hábaz+ itt rugózol, hogy inkább fősz két évet egy guruló dunsztosüvegben, csak ne kelljen rákölteni egy családi mozijegy árát a kocsira, 'szt a vevők a bizalmatlanok?

megnyerted a nap arany farmermellény díját, gratulálok. :C

[ Szerkesztve ]

(#13203) roberto211 válasza DeFranco (#13202) üzenetére


roberto211
őstag

Látom szokásodhoz híven sikerült kivenni a lényeget....

Ne fárassz kérlek....

Azt is írtam,hogy lehet jövőhéten megcsináltatom(ha találok kompresszort) de ebbe nyilván nem tudtál nagy mértékben belekötni ezért kellett bemásolni egy fél mondatot..

Én is gratulálok ehhez.. :C :C

Amúgy nem tudom,hogy jött ki ez a két év akárhogy számolok nekem nem jön ki, de látom megy a számolás ;)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#13204) DeFranco válasza roberto211 (#13203) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gyarló vagyok és egyszerű mint a bot :DDD

(10-ből 8 esetben ilyenkor kezdődik a vetítés amúgy, hogy hát jó, akkor ledobom a 8 éves gumit, kicserélem a 12 éves vezérlést, nem vetetem ki a katalizátort, stb. aztán szépen sumákban megy minden a maga kerékvágásában csak arcvesztés nélkül. láttunk már ilyet kis közösségünkben is, két kéz nem elég hozzá hányszor. ezek szerint te vagy a kettő. világos.)

[ Szerkesztve ]

(#13205) roberto211 válasza DeFranco (#13204) üzenetére


roberto211
őstag

Azt tudom.

10ből 8 esetben pont nem érdekel ki,hogy vetít és ki mit gondol elhiheted.. Én kocsimmal minden rendben van, fél éves vezérlés,pár hónapos gumi,igaz katalizátor kivan vetetve(hogy lásd milyen korrekt vagyok ezt is bevallom),uram bocsáss egy ajtózsanérszettet cserélnem kell,meg most a kompresszort.. Tehát ez nagyon nem jött be ;)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#13206) DeFranco válasza roberto211 (#13205) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jól van már, azért szívrohamot ne kapjál itt nekem, hogy random istván kullancsarcú avatar kifigurázta a két mondatod közti ellentmondást :))

(#13207) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tökéletes autó nem van. Illetve mindenkinek tökéletes. Ne is vesztegessetek erre szót. Van amit szeret a tulaj van amit nem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13208) mycso válasza DeFranco (#13202) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Én meg pont az ellenkezőjébe estem bele...ùj kuplung, turbó, szélvédő, fékek, vezérlés, stb. +friss műszaki, aztán mostanában gondolkodtam el, hogy eladom. És így is csak az ársáv alján fogom tudni eladni a futás miatt.
Illetve még nem igazán tudom eldönteni, hogy mi legyen helyette.

Runner annyiszor linkelte a volvóját és olyan gyönyörű, hogy most azokat nézegetem, mellete 3-as lagunákat, bár tök felesleges nekem akkora autó.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#13210) bitpork válasza TaaT (#13209) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És egyre több az ilyen. Tőlem meg nem veszik meg Domit amibe csak bele kell ülni.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13211) roberto211 válasza TaaT (#13209) üzenetére


roberto211
őstag

Mondjuk ez szerintem is így van...

10-12+ éves autónál elég nagy a rizikó ,hogy sorba jönnek elő a gondok.
15ről ne is beszéljünk.

Ezért (is) fogok minél fiatalabb kocsit venni majd ezután.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#13212) rbalint88 válasza roberto211 (#13211) üzenetére


rbalint88
addikt

Ezért kell olyat venni, ami végig szervizkönyves. Igen, van ilyen. Alfa 156-ból van egy 364e km-es első tulajos végig szervizkönyves 1100juróért pölö. 3000-ért meg van olyan, amiben 233ezer van és el lehetne adni 50ezresnek. Azt már megvettem volna, ha 1,4-et rá tudnék szánni a projektre.

(#13213) Elemental válasza rbalint88 (#13212) üzenetére


Elemental
addikt

Fater A4-e tavaly 1.1-ért ment el. Első tulaj, 12 év, 130e km. Mindig a porschéba vitte szervizbe . Ráadásnak megkapta a vevő felnistől a 2 éves conti téli gumikat is. ( a merci használt autó részlege 1millát adott volna érte kp-ban) Vannak még csodák :)

(#13214) Ck. válasza rbalint88 (#13212) üzenetére


Ck.
addikt

A szervizkönyves auto sem kerüli el az idő vas fogát.
A féknyergek idővel szétrobbannak ha még nem voltak cserélve, a fékcsövek elrozsdálnak, a motortérben a csövek elkezdenek szétmálni, a szervo szivattyú és a klíma szintén olyan, amit nem kell ütni-vágni, elintézi azt az idő is. Központi zár úgyszintén.
Ezektől a szervizkönyv se ment meg.

[ Szerkesztve ]

(#13215) DeFranco válasza rbalint88 (#13212) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ismerve a magyarországi márkaszervizek hozzáállását, a rengeteg negatív tapasztalatot a gányolásokról, kiszámlázott de ki nem cserélt alkatrészekről, a lehetetlen szervízperiódusokat és azt, hogy előfordul, hogy még akkor sem cserélődik le az olaj (vagy nem azt kapja, ami az előírás, vagy többet vagy kevesebbet kap), engem nem nyugtatna meg egy flottul kitöltött szervízkönyv még akkor sem, ha egyébként valós adatokat tartalmaz.

(#13216) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Autóba beépített navira milyen kijelzővédő fóliát érdemes rakni?
Ha jól tudom van tükröződésmentes meg matt.? :F

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#13217) rbalint88 válasza DeFranco (#13215) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem magyar szervizkönyvre gondoltam, hanem németre-svájcira-osztrákra ;)
Osztrák tüvről olyan autóval vágnak ki taknyon csúszva, ami itthon jattolás nélkül átmegy csont nélkül a műszakin.

Ck.: ezt aláírom, de a külföldi autónál sokszor megelőzési céllal is kicserélik az adott alkatrészt, mert olcsóbb megcsinálni előre egy másik munka mellett, mint fizetni az esetleges trélert és a plusz rezsiórát.

anonymus89: vedd meg a legolcsóbb matt tabletfóliát és vágd méretre. esetleg egy navi kijelzőátmérőt mérj előtte ;)

[ Szerkesztve ]

(#13218) DeFranco válasza rbalint88 (#13217) üzenetére


DeFranco
nagyúr

persze, petrolheadeknek ez járható út, ami a magyar autótulajok 2-5%-a körül van valahol. a többi nem fog külföldről direktben autót behozatni, mert se tudása se kapcsolata se mersze hozzá, és igaza is van.

szóval amit írsz, az max. egy nagyon-nagyon-nagyon szűk körre igaz.

(#13219) anonymus89 válasza rbalint88 (#13217) üzenetére


anonymus89
addikt

Üdv!

Köszi a választ a kijelző 6,5"-es de annyira új a készülék, hogy vonalzóval kellett lemérni az arányokat.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#13220) rbalint88 válasza DeFranco (#13218) üzenetére


rbalint88
addikt

true. de ha az emberek többsége nem lenne olyan öntudatos nyakas paraszt, hanem belátná, hogy ehhez nem ért és keres az ismerősi (vagy ismerős ismerőse) körében egy hozzáértőt és nem veretné át magát a nepperrel - aki ennek megfelelően nem egy alja rohadék, hogy tekeri az órát, hanem piaci igényt elégít ki -, akkor itthon sem lennének ilyen áldatlan állapotok.

(#13221) DeFranco válasza rbalint88 (#13220) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egyetértek de nem értek egyet. :) jó lenne találni ilyen ismerőst, de saját bőrömön tapasztaltam, hogy ez is közel impossibru. amikor autót kerestem, felforgattam mindent és mindenkit, fél éven keresztül csesztettem minden ismeretségi szálat, de senki nem tudott felmutatni ilyen ismerősismerőseboldogősét aki meg jött, az majdnem rám melegített egy gtk-s kombit.

szóval ez is a többségnek ilyen wishful thinking, hogy van ilyen ismerős szaki vagy koma, az a helyzet. neked, neki, nekik lehet hogy van (ami nyilván szignifikáns összefüggést mutat az előbbi körrel, mi szerint petrolheadek vagytok, ilyen az érdeklődés körötök), de szabó istván és becses neje munkaügyi előadónak nincs ilyen kapcsolata.

magamon is láttam, másokon is látom, hogy itt csak a hülyének levés boldogít, mert ha lelkiismeretes vagy de nem ez az életed, belebolondulsz a használtautó-vásárlásba.

persze, nagyon jó lenne körültekintően vásárolni, de egyszerűen a tömegnek ehhez se tudása se kapcsolatrendszere nincsen sajnos. ami valahol megszül egy valós piaci igényt, a profi, szervíz általi átvizsgálást, amire szintén szoktak itt hivatkozni a fórumon.

és amit egyrészt megint csak azok végeznek, akik az akciós castrolt töltik túl a 30k-s olajcsere periódus végén és nem cserélik a kiszámlázott stabrudat meg elgányolják a csatlakozókat mert lusták elmenni a műhely végébe a célszerszámért, másrészt meg a TC cikkében is bebizonyosodott, hogy lószart nem vesznek észre sokszor még a triviál hibákból sem, szóval itthon még ez sem működik.

[ Szerkesztve ]

(#13222) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok. Egy kérdésem lenne.
Elmennénk nyaralni 1 hétre Horvátországba.
Az autóm 13 éves. Kötelező és casco van rajta. Kell-e, lehet-e valami kiegészítő biztosítást kötni rá?
Műszakilag patika, csak ne adj Isten, belém jönnek, vagy történik valami váratlan.

(#13223) tboy93 válasza rover45 (#13222) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem kell semmi plusz biztosítás. Európai Egészségbiztosítási Kártyát igényeljetek ha még nincs (ingyenes), az jó cucc :K

(#13224) DeFranco válasza rover45 (#13222) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nézd meg mit fedez pontosan a casco-d külföldön, lehet érdemes rá kötni utazási biztosítással együtt valami kiegészítőt, nem egy ökör ára, pár gombóc fagyi.

persze lehet a csaó fedez mindent, csak érdemes megnézni azért :)

(#13225) MunezXBK válasza DeFranco (#13221) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ne írjá külföldiül, mer összezavarod a fél topikot. ;]

(#13226) Qru válasza rover45 (#13222) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha van casco-d akkor nem kell (ettől még magadra köthetsz baleset-poggyász biztit). Cascora még a hazatrélerezést is kifizeti a bizti ha úgy adódna.

mod:

DeF: Én Sanyikát cipeltem magammal (mit szídott, hogy miért egy japó fosch, és miért nem egy rendes BMW-t veszek :D), volt amelyiknél már 5 méterről mondta, hogy fújva volt én még 1 méterről se láttam amit kellett volna. De hát ő a szaki...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#13227) rover45


rover45
senior tag

Nagyon köszönöm :R

(#13228) DeFranco válasza Qru (#13226) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sanyika ért a befecskendező rendszerhez a diagnosztikához a futóműhöz a turbóhoz meg a hűtőkörhöz is? ;]

bááár... sanyikáról beszélünk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13229) Qru válasza DeFranco (#13228) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Viccelsz?! Sanyika mindenhez!!44!!4! :DDD

Befecsihez is van ismi amúgy. Szólj ha fel akarsz ülni egy szo...rollerre, szívesen lebeszél róla (jó pénzé' persze ;] ).

#nincsbennetarcsi

(#13230) bitpork válasza DeFranco (#13221) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezzel egyetertek. Annyival toditanam meg hogy itthona picipenz is nagy problema.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#13231) rbalint88 válasza DeFranco (#13221) üzenetére


rbalint88
addikt

Igazad van. én viszonylag hozzáértőként is a hajam tépem az autóvásárlástól.

attól a részétől főleg, hogy mindenféle szarokat akarnak eladni megkímélt meg szép állapotú címszavakkal, amikor már a kisfelbontású képről is ordít, hogy egy igazi fos.

[ Szerkesztve ]

(#13232) tresh


tresh
addikt

Lehet takarni az autókat le aki szabad ég alatt ál ha ilyen szép jégeső is gyűn :(

(#13233) MunezXBK válasza tresh (#13232) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én most kevertem be a sampont, mosni szeretném inkább. :DD

(#13234) raczger válasza tresh (#13232) üzenetére


raczger
őstag


Itthon már letakartuk, kivéve bátyámat, azt mondta ennek az autónak úgy is mindegy.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#13235) DeFranco válasza raczger (#13234) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én nem takartam le, most nem vagyok otthon, feleségem meg nem küldöm le. fingers crossed.

(#13236) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Lemostam. :DD Most mossa róla az eső a sampont. :))

(#13237) rbalint88 válasza MunezXBK (#13236) üzenetére


rbalint88
addikt

a jég meg majd polírozza? :DDD

(#13238) MunezXBK válasza rbalint88 (#13237) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Enyémet polírozni? :))

(#13239) rbalint88 válasza MunezXBK (#13238) üzenetére


rbalint88
addikt

miért, rat look?

(#13240) tboy93 válasza MunezXBK (#13238) üzenetére


tboy93
nagyúr

Muti mán egy képet a verdádról, tied még sose láttam:)

[ Szerkesztve ]

(#13241) MunezXBK válasza tboy93 (#13240) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#13242) runner 125 válasza tboy93 (#13240) üzenetére


runner 125
nagyúr

Autóápolás és karbantartás, nick-re szűrés, lesz 1-2.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#13243) rbalint88 válasza MunezXBK (#13241) üzenetére


rbalint88
addikt

Szép! mondjuk a sportkipufogós tdi az nekem mindig vicces :B

(#13244) MunezXBK válasza rbalint88 (#13243) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezzel vettem. Dobot nem veszek rá 50+k-ért, véget vettem volna, csak soha nem ért ide.

(#13245) tboy93 válasza MunezXBK (#13241) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szeeep, egyben van a vas :) Mennyit van ultetve?

(#13246) Rivaul válasza raczger (#13234) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha már lett volna egy színű taki a kocsira akkor tehetted volna úgy. Hát nincs neked szépérzéked? :D

(az enyémen most jegesmacis takaró van a stílusosság kedvéért :)) )

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13247) MunezXBK válasza tboy93 (#13245) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fogalmam nincs, így vettem. :D

Futóműves azt mondta, hogy elég sokat.

(#13248) tomcsi23 válasza Rivaul (#13246) üzenetére


tomcsi23
veterán

Fa ellen is véd(ett)? :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#13249) rbalint88 válasza tomcsi23 (#13248) üzenetére


rbalint88
addikt

mintha karcos lenne a swift...

(#13250) bitpork válasza rbalint88 (#13231) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Meg minden full-full és kurblis az ülés meg az ablak :W az hogy navi nincs benne, már említésre se méltó.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.