Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124301) hülyegyerek válasza zoo8800 (#124299) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Kösz, tisztában vagyok vele. Doki hsz-ére reagáltam, hogy nem csak Toyotából van feltűnően kevés a tesztben.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#124302) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Üdvözletem a Hölgyeknek/Uraknak!

Biztosítással kapcsolatos kérdésem lenne. Március 29-én lesz az évfordulóm és tanácsot szeretnék kérni, hogy ha váltani szeretnék biztosítót (még sohasem váltottam), akkor azt érdemes pl. a netrisk-en keresztül megtenni, vagy a kiszemelt új biztosítónál közvetlenül megkötni?

Előre is köszönöm! :R

(#124303) Declare válasza MunezXBK (#124300) üzenetére


Declare
őstag

Nem semmi :D Mindig elkepesztö azert, hogy ki mire hajlando penzt adni...en kis szorgos napi unkaval, hany honapig kell, hogy melozzak, hogy 40 k legyen a szamlamon....mig mas meg vesz belöle egy öreg autot, amit lefest pirosra es örül ennek....az öreg piros autojanak :DDD

(#124304) BigBlackDog válasza Kakaduku (#124302) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én netrisken számoltatok, majd a legolcsóbb hely (kivéve KöBe, Posta) oldalán megkötöm az újat. Ezután személyesen lemondom a régi biztosítónál a régi biztosítást. Nem mondom, hogy a legoptimálisabb, de én így biztosabbnak érzem a dolgot. :D

(#124305) Tsebacsi válasza Kakaduku (#124302) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Vagy BBD által ajánlott módon, vagy alkuszokkal is csinálhatod. Van, hogy olcsóbb a biztosítóval közvetlen kötni, és nem alkuszon keresztül, de cserébe az alkusz gyakran több dolgot elintéz helyetted, de ellenőrizni érdemes a munkájukat.
AZ alkusz oldal előnye még annyi, hogy sok biztosítót fog össze, könnyű megtalálni a legoptimálisabbat.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#124306) Magnum_


Magnum_
nagyúr

[link] igy egyszerubb lesz tisztan tartani.

Kakaduku: itt paran ugy csinaljuk, hogy kalkulalas pl netrisken, majd kalkulalas annak alapjan a biztosito oldalan is kozvetlenul.
Nekem igy olcsobbra jott ki kozvetlenul megkotve

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#124307) tboy93 válasza BigBlackDog (#124304) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja, erre fel eszembe jutott, hogy nem is meséltem a múltkori sztorit. Ugye az Accordra netrisken kötöttem biztosítást, kikalkulálta hogy 75k lesz az éves A0-ban, kijött róla az email is, aztán pár nappal később a fizetési felszólítás 91k-ra. Lett nekik írva email, reagáltak 2 hét múlva, a biztosítás összege pedig azért lett emelve, mert én a netrisken 1386kg-ot adtam meg a kocsi súlyának, de a BM(?) adatbázis szerint 1346kg. Így más kategória, bla-bla, nincs pénz vissza kapjam be :C

(#124308) Peter.70 válasza Kakaduku (#124302) üzenetére


Peter.70
őstag

Én úgy szoktam, hogy netrisken kalkulálok, aztán amit kihoz legolcsóbbnak, annak a biztosítónak az oldalán is kalkulálok, esetleg telefonon felhívom őket. A lemondást megkérdezem és ha elég emailen, akkor megírom, aláírom, és emailen küldöm.

(#124309) Doki16 válasza tboy93 (#124307) üzenetére


Doki16
addikt

Ha jól értem akkor azért lett drágább a biztosításod, mert könnyebb a kocsid mint amit megadtál? :Y

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#124310) tboy93 válasza Doki16 (#124309) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hja. K&H.

(#124311) Doki16 válasza tboy93 (#124310) üzenetére


Doki16
addikt

Ezt én biztos nem hagynám. Annyi súlyú egy kocsi amennyiféle felszereltség van benne. Nagyon nagy szemétség amit veled csináltak. Meg meg kell mutatni, hogy neked a forgalmiban annyit írtak be hivatalosan.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#124312) Integrale válasza Magnum_ (#124306) üzenetére


Integrale
veterán

Én is múlthéten vettem kettőt, zavart, hogy kopott a sarka. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#124313) Magnum_ válasza Integrale (#124312) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Engem is 🤫

I humbly and respectfully decline™

(#124314) Tsebacsi válasza Doki16 (#124309) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

MI a fszom köze van a biztosításhoz az autó tömegének?! :F :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#124315) Doki16 válasza Tsebacsi (#124314) üzenetére


Doki16
addikt

Ezt én sem értem. Biztos azt hitték, hogy azért könnyebb mert minden szénszálas rajta és az drágább ha törik :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#124316) Reaper válasza MunezXBK (#124300) üzenetére


Reaper
őstag

Az komoly, van ott baj a fejben, jó értelembem :) Gondolom a fényezés mellett még van benne valami airride, motortérből enni lehet, és amennyire látszik a beltér sem annyira gyári :) Van még kép? :DDD

(#124317) Kakaduku válasza BigBlackDog (#124304) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget!

@BigBlackDog: Azt írtad, hogy kivéve a KÖBE, Posta. Allianz-ról váltanék KÖBE-re. A KÖBE miért nem ajánlott? Vagy csak arra írtad, hogy nem a honlapjukon? Lenne kötelező és Casco is.

(#124318) mr_kickass válasza Kakaduku (#124317) üzenetére


mr_kickass
tag

KOBE nem ajanlott, mert egyesulet, tehat ha nem tudjak fizetni a fedezendo karokat a befolyt dijakbol, a tagokon hajtjak be.

(#124319) Qru válasza realist (#124291) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Zámbó fólia jó igaz Budaörsön vannak...

#nincsbennetarcsi

(#124320) molnarpeter válasza Tsebacsi (#124314) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én sem teljesen értem, nagyobb kalapács erősebbet üt... Aztán lehet, mást mond a statisztika :F

(#124321) Kakaduku válasza mr_kickass (#124318) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Köszönöm. Ez szomorú, mert a következő az Allianz és (bocsánat a kifejezésért) qva drága.

(#124322) Qru válasza molnarpeter (#124320) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A jobb súly/Le arány miatt azt feltételezik, hogy fokozott kockázati kategóriába tartozol.

#nincsbennetarcsi

(#124323) Magnum_ válasza Qru (#124322) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nagy diffi tenyleg :D

I humbly and respectfully decline™

(#124324) tboy93 válasza Qru (#124322) üzenetére


tboy93
nagyúr

:(((

ennyi erővel a sofőr súlyát is bekérhetnék :o

(#124325) bajnokpityu válasza nandow (#124289) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nézem, de nem merem asse. helyi szerelők a 2.0TD-re emlékeznek, hogy mekkora szopás láncot cserélni benne (és sajnos kell is), meg, h embertelen árú az alkatrész, és sajnos hondával ellentétben kell is hozzá. rozsda nem para általában, azt mondják, de japánbuzi szerelők szerint alig jobb statisztikailag, mint egy ford.

egy superben vagyok túl, már a 3rd gen TSI-vel, de olyan szar az ülése szinte új korában, hogy élmény volt a 170et futott "fapad" mondeomba ülni utána. valszeg style-től fölfele ad normális ülést a skoda.

terelődök két irányba: 1. marad a mondi. végülis 1db duda romlott el, 5e FT volt és egy fél órás szerelés, motorikusan tudom, hogy újszerű. porlasztók, dpf kb új értékekkel megy, legalábbis. olajszivárgás sose volt, checkengine se.
2. A6 , 530xd, syte-től felfele superb.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#124326) focvis válasza bajnokpityu (#124325) üzenetére


focvis
veterán

Anno az alapnál eggyel magasabb felszereltségű Octavia 2 FL-em volt, abban mindig fájt a derekam.

(#124327) nandow válasza bajnokpityu (#124325) üzenetére


nandow
aktív tag

Ez a lánccsere a benzineseket is érinti?
Én is nézegetem a 6-os Mazdákat (2013 utániak), de nem nagyon olvastam erről face csoportban. Bár lehet ott is elvakultak vannak, és a hibákat nem írják le. :D

(#124328) bajnokpityu válasza focvis (#124326) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2es oktávom nekem is volt, 1.8TSIvel, nem rossz felszereltséggel, de attól jobb a trend mondi. mazda6nak volt, avensisnek, nagy mondinak, bmwnek a méretemben keresett kocsik közül igen jó ülése.

nandow:nem, csak a dieseleket. ki kell venni a motort hozzá.

amúgy nepper haverom hivott, hogy elképesztően értékesek a szivóbenyás kocsik. vitara új ár felett megy 1.6 szivóval, pl.
örömteli, hogy az import fosok által totálisan eltorzitott képet fullosan komolyan veszik a magyarok. "remélem" az import benyákkal is ez lesz hamar a helyzet.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#124329) EQMontoya válasza tboy93 (#124307) üzenetére


EQMontoya
veterán

Engem durvabban akartak lehuzni, hasonloan bena uruggyel, irtam nekik, hogy akkor vagy megegyezunk es felmondom, vagy jogi ut lesz belole.
Hirtelen megis annyiba kerult, amennyiert kotni szerettem volna. :)

Same rules apply!

(#124330) tboy93 válasza EQMontoya (#124329) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem mondták, hogy nyugodtan felmondhatom, de az napi 1.000Ft, azaz kb 14k lett volna. Tehát ott vagyok ahol a part szakad...

(#124331) EQMontoya válasza tboy93 (#124330) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lehet kozos megegyezessel felmondani.
Nem csak a penz miatt, szorakozzonak a nenikejukkel.

Ha az ugyfelkezeles es hasonlo adminisztracios koltseg tobbe kerul, mint amit nyernek a lehuzasi kiserletekkel, majd nem csinaljak tobbet. Ha hagyod, akkor meg igen. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#124332) bajnokpityu válasza EQMontoya (#124331) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kötelezőnél annyiból bonyolultabb a dolog, hogy ott tényleg lehet biztosítatlansági napi bünti a biztositok szövetsége felé.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#124333) Kakaduku válasza Kakaduku (#124321) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Még egyszer köszönöm a segítségeteket. Felhívtam őket és még tudtam "alkudni" kemény 4000 forintot az éves díjból. :)

(#124334) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

ez hun vót?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#124335) Magnum_ válasza bitpork (#124334) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Budán.

I humbly and respectfully decline™

(#124336) Richard! válasza bitpork (#124334) üzenetére


Richard!
addikt

2-3 évvel ezelőtt valahol pöst megyében, ha jól emléxem :D

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#124337) máyköl válasza bitpork (#124334) üzenetére


máyköl
veterán

tyuhhh

(#124338) gaster


gaster
csendes tag

Sziasztok!

Amatőr kérdések: Hűtőfolyadékból utántölteni gondolom ugyanolyan színűből érdemes. A márka mindegy? Vagy ha nem tudom, hogy most milyen van benne, akkor érdemesebb teljesen lecserélni?
Ugyanez motorolajjal. Egyező paraméterekkel más márkájú olajjal is után lehet tölteni? Vagy ha nem tudom a márkát, akkor inkább olajcsere legyen?

(#124339) tboy93 válasza gaster (#124338) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Hűtőfolyadékhoz sima desztvizet nyugodtan hozzá lehet tölteni, ha csak egy picit fogy, aztán pár évente úgyis érdemes cserélni egyben.

Hosszú távon nem javallott különböző olajokat vegyíteni, más az adalékolás, ki tudja hogyan hatnak egymásra. Most nyilván ha külföldről jön haza az ember és villan az olajnyomás lámpa, akkor utántöltöd azonos viszkozitással (5w30-at nem keverünk 10w40-el), de én tuti cserélném utána egyben.

(#124340) aero. válasza tboy93 (#124339) üzenetére


aero.
veterán

Viszkozitást keverhetsz, ha a helyzet úgy adja, specifikációt nem érdemes. Tehát ha lehet pl. acea a1/b1-re lehetőleg ne a3/b4-et, sokkal fontosabb, mint a viszkozitás.

[ Szerkesztve ]

(#124341) tboldi válasza aero. (#124340) üzenetére


tboldi
nagyúr

Meg full szintetikusra se öntsünk ásványit, és fordítva. :K

(#124342) stickermajom


stickermajom
addikt

Dobozost béreltetek már? Honnan érdemes? Oda-vissza 1200km-re, 2 napra kéne majd valami nagyobbacska, még B kategóriával vezethető.

(#124343) kaszaking válasza molnarpeter (#124290) üzenetére


kaszaking
tag

Sajnos ultrahangos mosót nem tudok a környéken de a gázolajat kipróbálom. Köszönöm :R

(#124344) Peter.70 válasza stickermajom (#124342) üzenetére


Peter.70
őstag

Költöztök? :)

(#124345) stickermajom válasza Peter.70 (#124344) üzenetére


stickermajom
addikt

Tervezési fázisban vagyunk. :D

(#124346) MunezXBK válasza Declare (#124303) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azért nem csak egy öreg, piros autó. ;)

Reaper: sajna nincs, de ahogy írod.

[ Szerkesztve ]

(#124347) Qru válasza stickermajom (#124342) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Velük jó tapasztalataink vannak: [link]

mod:

Inkább kiszedem akkor...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#124348) gzbotii válasza Qru (#124347) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem a céges vírusirtó trojan altertet dob a linkre katt után.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#124349) tboy93 válasza gzbotii (#124348) üzenetére


tboy93
nagyúr

Uff, linux alól redirecttel, tényleg bajos a site.

(#124350) Magnum_ válasza gzbotii (#124348) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem is.

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.