Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123901) bitpork válasza zoo8800 (#123873) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

VAGon nem mind1ik. A felső szegmensben jellemzően nagy a szórás. A SUVoknál a gátsó tárcsa belsején van egy dob.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#123902) Snoop-y válasza EQMontoya (#123853) üzenetére


Snoop-y
veterán

nemnem

Arra hivatkoznak ,hogy olajnyomas meres inditaskor van csak semmi koze a sapkahoz.

Ez megnagyobb gaz szerintem! :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#123903) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

Forgalmi nelkul el tudom adni az automat? Torzskony van, muszaki lejart, viszont van ra vevo, kerdes hogyha a szerzodesben rogzitjuk hogy nincs forgalmi az eleg- vagy nem?(torzskonyvere mukodik es ha jol tudom ilyenkor az uj vevo fog kapni a BM-tol)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#123904) Serpiko válasza dellfanboy (#123903) üzenetére


Serpiko
addikt

Szerintem mehet így a dolog. Azért nem árt bejelenteni okmányirodàban, hogy elveszett a forgalmi amit adnak papírt abból adsz egy példányt a vevőnek.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#123905) zoo8800 válasza bitpork (#123901) üzenetére


zoo8800
veterán

Így van. Fiaton se mindenhol spirálos a kézifék, pl. Ducato
De azért a többség spirálos :)

rip and tear, until it is done

(#123906) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Vonóhorog vásárlásnál van autó specifikus és univerzális e-set, a specifikus 7 ezerrel drágább. Mi a különbség köztük?

(#123907) Integrale válasza zoo8800 (#123905) üzenetére


Integrale
veterán

Giulia QV-n van egy plusz nyereg a tarcsan. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#123908) EQMontoya válasza Snoop-y (#123902) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az az olajszintmeres volt, ami csak inditaskor van, nem?

Same rules apply!

(#123909) Integrale válasza EQMontoya (#123908) üzenetére


Integrale
veterán

De, a cikkben is azt irta.

"Bad reklám is reklám too"

(#123910) máyköl


máyköl
veterán

Megérkezett a kínai rétegvastagság mérőm.

Pár autón teszteltem, eddig hibátlanul működik, amelyik elem tényleg fújva volt azt mutatta is.
Ennyit szvsz megér.

(#123912) Snoop-y válasza EQMontoya (#123908) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat de ezek szerint olajnyomast sem mert kulonben mar minimum szintnel is villognia kellett volna a vigyazza rabaszol ha vilagit az ontozokanna :DDD

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#123913) tboy93 válasza máyköl (#123910) üzenetére


tboy93
nagyúr

A 12$-ost vetted?

(#123914) Doki16 válasza máyköl (#123910) üzenetére


Doki16
addikt

Ez érdekelne, mert én is tervezek valami hasonlót venni. Melyik verziót vásároltad? Kaptál hozzá kalibráló lapkát?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#123915) máyköl válasza tboy93 (#123913) üzenetére


máyköl
veterán

13,20 -ért vettem.

(#123916) bitpork válasza Dinter (#123906) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szia!
Mikori az autó ez a legfontosabb. Ha öregebb akkor mindkettő jó, a gyári vagyspeciálisan típushoz gyártott jobb a műszaki szempontjából. A fiatalabb autók esetében már nem mind1 mert pl a 2014 utáni VAG autóknál nem nagyon van olyan nem gyári ami működik a szakszerviz beavatkozása nélkül, már ha egyáltalán a nem gyárit lehet illeszteni a kocsi rendszeréhez.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#123917) molnarpeter válasza bitpork (#123916) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Annyit tennék hozzá, hogy műszakihoz egy bontós számla is jó használt horog esetén. Másik, hogy maga a visszajelző utólagos elektronikával faragást igényelhet, míg gyárival egyértelműen a műszerfalon villog.

(#123918) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Srácok. Vennék akku töltőt. Lidlbe nincs éppen de most a penny-be lesz éppen "intelligens" töltő. Vajon ez is olyan jó, mint a konkurensé?

(#123919) zolee3000


zolee3000
tag

A metál fényezés felára (meg törés/karc esetén költségesebb javíthatósága) miatt érdeklődnék, hogy amellett, h. jól néz ki, van valami objektív előnye is? Tudtommal tartósabb, jobban véd, ill. a tisztítása is könnyebb, mint az akrilnak, de érdekelne a véleményetek, mivel nekem nincs összehasonlítási alapom.
Lehet, hogy az akril negatívabb megítélése még a régi időkben gyökeredzik (amikor még egykomponensű volt) és manapság már bőven jónak számít, a metál meg csak lehúzás ill. esztétikai kérdés? :F

(#123920) BigBlackDog válasza zolee3000 (#123919) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hmmm... Az akril manapság akkor már nem egykomponensű? :U

(#123921) zolee3000 válasza BigBlackDog (#123920) üzenetére


zolee3000
tag

Tudtommal nem, de Ti vagytok a szakértők, én kérdezni jöttem. :DDD
Én még kvázi fiatal vagyok, csak metálfényű autóm volt. Most is azzal venném majd az újat, csak a felárát lehet, hogy hasznosabb kiegészítőre is tudnám költeni. :B

[ Szerkesztve ]

(#123922) Tsebacsi válasza zolee3000 (#123921) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

100k környéke egy metálfényezés, ennyiért milyen hasznos extrát adnak? :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#123923) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#123922) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pl. egy fél/harmad panorámatetőt azért meg lehet kapni. Vagy pl. egy Dusterbe ennyiért kapsz két darab automata klímát, vagy két darab hátsó tolatóradart is, vagy három magasságban állítható vezetőülés is belefér.

De inkább én 120-130e Hufot mondanék egy metálra, én inkább ilyen összegeket láttam. Mondjuk ennek ellenére inkább kérnék egy metálfényt, mint sima akrilt.

(#123924) focvis válasza zolee3000 (#123919) üzenetére


focvis
veterán

Ellenállóbb a metál fényezés, pont ahogyan írod. Általában megéri a felárát.

(#123925) kisza25 válasza Tsebacsi (#123922) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az attól függ milyen autóra. Tipo 80 k digit klíma, 25k könyöklő, 95 k kormánybőr+váltóbőr+könyöklő+deréktámasz, 100k a 16" alu (easy felszereltségtől) 40 eRt a 16" lemez, 25k pótkerék, sebességtartó ütközés megelőző 75 k, tovább is van mondjam még?:D
Dacia alufelni 100k navi, 70k

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#123926) Qru válasza zolee3000 (#123919) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Karcállóbb és általában vastagabb rétegben is viszik fel a lemezekre ezért tartósabb is. Eldobós autóra nem vennék metált de hosszabb távra feltétlenül. Új autónál azt a +100-150k-t megéri.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#123927) Tsebacsi válasza kisza25 (#123925) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezeket alapból ikszelném :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#123928) kisza25 válasza Tsebacsi (#123927) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nagy részét én is, de én 3,5M-nél húztam meg a határt, jelenleg nem hiányzik semmi, csak a kormánybőr, de azt előbb utóbb megoldom. Mindig agyalok, hogy hova kellene menni, hogy kicsit vezethessem:D
Mondjuk holnap megyek vele egy 70 km karikát, hétfőn meg Bp-re, meg lehet szerdán is Bp, meg pénteken biztos, de akkor a carensel. Vicces, hogy tavaly 3x vagy 4x voltam Bp-en egész évben. Idén már voltam 1x és lehet jövőhéten meglesz a 4., de 3 biztosan.
Még jó, hogy elsőre megvettem Fejér+Pest megyei matricát (Somogy az alap)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#123929) Qru válasza kisza25 (#123928) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kormánybőrözés utólag is megoldható olcsón és egyszerűen. Nekem 1 óra alatt kész volt, helyben megvártam és sokkal jobb minőségű mint a gyári.

#nincsbennetarcsi

(#123930) kisza25 válasza Qru (#123929) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Igen, csak nem itt sajnos
Ugye ezt tárgyaltuk mielött vettem, ez egy PH-n átfuttatott minimál felszereltség:D
A teljes pótkereket/könyöklőt még belekérhettem volna, de mindegyiket lehet utólag orvosolni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#123931) stickermajom válasza Qru (#123929) üzenetére


stickermajom
addikt

Valószínűleg jobb is lesz, mint a gyári. Astránál panaszkodnak, van akinek 2 év alatt lehámlott az egész, a kereskedés nem ismeri el garanciális hibának.

(#123932) Magnum_ válasza Qru (#123929) üzenetére


Magnum_
nagyúr

le kell venni hozzá a kormányt. Nem ugrik a gari, ha a garis autóról leszedeti a kormányt?

I humbly and respectfully decline™

(#123933) tboy93 válasza stickermajom (#123931) üzenetére


tboy93
nagyúr

Apósék elhozták a kia sorentot, 2 éves, 98k km és tök kopott a gyári bőrkormány...

(#123934) Magnum_


Magnum_
nagyúr

[link] 10w60 mi, bzdmg?

ezek true story-k, vagy kitalálják?

I humbly and respectfully decline™

(#123935) kisza25 válasza Magnum_ (#123932) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Arra hondoltam, hogy valahogy megpróbálom megoldani a kereskedéssel, hátha van ismeretség és 2 in 1

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#123936) Magnum_ válasza kisza25 (#123935) üzenetére


Magnum_
nagyúr

bőr kormánnyal kellett volna kérni, tesó :-/
a gari időt kibírta volna nálad

(btrw az én nem új -értsd: használt szar koldus- astrámban olyan minőségű a gyári bőr, hogy alig fényesedett ki 168k km alatt, de amperában sem volt szar. Jettában meg konkrétan matt még, igaz, ott végig rendben volt tartva + új tulajdonosa is odafigyel rá)

I humbly and respectfully decline™

(#123937) tboy93 válasza Magnum_ (#123936) üzenetére


tboy93
nagyúr

és a váltó szoknya? opeléknál az szokott 100k km fölött foszlani mint a takony...

(#123938) Magnum_ válasza tboy93 (#123937) üzenetére


Magnum_
nagyúr

pontosan (VW-nél is, anyu ex polóján cseréltem). hibátlan. Kérsz fotót róla? btw szerintem az nem bőr. (egyedül a kézifék gombról pattogott le a króm, de jó időben kap is plasti dipet, aztán viszonlángos)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#123939) Doki16 válasza Magnum_ (#123934) üzenetére


Doki16
addikt

Ezt olvastam én is. Nem is értem, hogy hívhatja magát az ilyen szerelőnek. Ez ilyenkor direkt arra mehet rá, hogy minél előbb tönkre menjen a motor és, hogy hozzá vigye javíttatni. Másra nem tudok gondolni.
Meg ahogy mondták előttem tegnap, a fórumon kívüli világban az átlag felhasználók nem igazán értenek a kocsikhoz. Így bármit elhisznek egy péknek is.

Mondjuk hozzáteszem, hogy nekem is a Toyota márkaszervizben a szerelő 5W30-at ajánlott a kocsimba. Megkérdeztem, hogy mégis miért. Hát mert már sokat futott és a 0W20 nem ajánlott egyáltalán. Mindössze 170k km van benne.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#123940) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Tegnap fenékpróbáztam a Riot és a ?kifutó? Vengát. Hát, nem tudom. Értékesítő azért erősen kihangsúlyozta, hogy a Suzukihoz képest más minőséget képvisel azért a Kia, érezhetően minőségibb. Legyek megkövezve, de beülve, nekem nem annyira tűnt ez fel. :( A Venga kifejezetten régi belsővel rendelkezik, amin nem is csodálkozok, mert 2010 körül jött ki. De a Rio is csak képeken néz ki olyan nagyon jól, belül már nem feltétlen éreztem azt az "úúú, meg ááá" érzést. Az ajtón lévő műanyag kartámasz meg kicsit elszomorított. Őszintén szólva kicsit kellemesebbnek (de mindenképpen szimpatikusabbnak) érzem a Swift/S-Cross belterét. Velem van a baj? :U

Más: némi érdekesség, ha valaki kérdezni akarna villany témában.

[ Szerkesztve ]

(#123941) máyköl válasza Doki16 (#123939) üzenetére


máyköl
veterán

Ugyanez, Bárdiban megkérdezte az eladó mennyi km van benne, mondtam hogy 230.000, azt mondja akkor 10W40 -et ad nem 5W30 -at...

(#123942) Dinter válasza bitpork (#123916) üzenetére


Dinter
addikt

Szia.

2012-es Toyota Avensis (Sedan). Azt mondták, hogy a specifikusat könnyebb beszerelni, mert van egy csatlakozó, amivel csak össze kell dugni, de viszont nem tudom akkor, hogy az univerzálisat hogy kötik be?

(#123943) bitpork válasza Dinter (#123942) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Azt kérlek alássan, ha egyáltalán minden a toyota által kínált funkciót be is kötnek kicsi kézimunkával. Csati csere, forrasztás miegymás.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#123944) Dinter válasza bitpork (#123943) üzenetére


Dinter
addikt

Akkor végülis megérné a specifikus? Így gondolom akkor a különbség kb. átmenne a munkadíjba, csak kóklerebb lenne.

(#123945) tboy93 válasza Dinter (#123944) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem ilyen kicsi árkülönbségnél mindenképp :K

(#123946) gzbotii válasza Doki16 (#123939) üzenetére


gzbotii
veterán

...és, hogy az pont kinyírja azt a motort, arra mi volt a reakció?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#123947) EQMontoya válasza Magnum_ (#123934) üzenetére


EQMontoya
veterán

A 10w60 tok jo. Hibatlan olaj. Palyanapokra, nyarra. :D

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#123948) mr_kickass válasza EQMontoya (#123947) üzenetére


mr_kickass
tag

Ill. nagy teljesitmenyu es hengerurtartalmu benzinmotorokba is, BMW M modellekben ez a gyari.

(#123949) Doki16 válasza gzbotii (#123946) üzenetére


Doki16
addikt

Nem kérdezősködtem, mert nem akartam a kötekedő ügyfél lenni. Még csak azt kellene, hogy tönkre vágják a kocsimat, mert neheztelnek rám. Csak annyit mondtam, hogy akkor legyenek szívesek inkább mégis 0W20-at belerakni. Nem lettem volna meglepődve, ha pékhez viszem és az ajánl rossz olajat, de itt kiakasztó az, hogy egy nagynevű márkaszervizbe vittem direkt.
Mindegy már, belerakták amit kértem és mindenki boldog volt rajtam kívül, mert a vért is olcsóbban mérik ennél az olajnál :D Legközelebb biztos magam viszem, mert kb háromszoros szorzót raktak rá.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#123950) kisza25 válasza Magnum_ (#123936) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nem volt csak csomagban, 95eFt-ért bőr kormány + váltó, 6 hangszóró, rádió kezelőszervek a kormányon.
Na ebből nekem csak a kormánybőr kellett volna. A váltó már bumszli lenne a bőrrel, így pont jó, van 4 hangszóró, de 95% ki van kapcsolva a rádió, nem szoktam zenét hallgatni róla.
A kihangosítót megint csak nem használom, mert 5 percenként ki-be szállok. Beszálok elfelejtem párosítani, vagy kiszállok és elfelejtem kikapcsolni. Szivatott meg már rengeteget előző autókban.
A nappali ablaka alatt áll az autó és hívtak az autóban csengett, mert párosodott vele a telefon....:P

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.