Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124451) mycso válasza footy (#124445) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Annó nálam:
Insignia, laguna3, 508, mondeo volt a kalapban. (2010-2013 közötti évjárat)

Nálam az ülés nem volt szempont, viszont volt egy csomó apróság: xenon, dupla digit klíma, kulcsnélküli mindent is csinálás, esőérzékelő, fényérzékelő...

mod.: természetesen árban is folt egy lélektani felső határ, tehát annak is meg kellett felelni.

Mondeo valahogy semmilyen szempontból nem adta.
Insigniáról egy opel szervizes beszélt le, hogy 2.0cdti-ne! Egyébként külsőre ezért voltam a legjobban oda.
508, ezt nagyon sajnálom, hogy nyuszi voltam beleugrani. Ez volt minden szempontból a best of.
Laguna3, a 2.0dci örökélet +1 nap, renault (hozzáértő) szertelő ismerős van, így ez lett a befutó.

Illetve még az automata amit nagyon sajnálok, hogy nem ugrottam bele, de számomra tök idegen pálya, így féltem tőle, mint a tűztől.

Az az 5literes fogyi nagyon b@szó. Nekem 6 - 6.5 körül alakul a nagyátlag.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#124452) mr_kickass válasza mycso (#124451) üzenetére


mr_kickass
tag

Nekunk az erosebb 2.0 CDTI van csaladban (ketto is, a 170 es a 190 LE-s), nem volt veluk gond. Persze nem egy szervizes tapasztalat, de erdemes lehet kicsit megkapargatni a felszint, hogy milyen motorok ezek. Lehet, csak nekunk van vele szerencsenk, de lehet, hogy a szervizes latott veletlenszeruen sokat belole.

(#124453) Qru válasza mycso (#124451) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 6-6,5 is parádé, nálunk Komi (2.0 TDI + DSG) a 8-at beveri simán igaz sokat mocorgunk vele a városban...

#nincsbennetarcsi

(#124454) Declare válasza mycso (#124451) üzenetére


Declare
őstag

Fogyasztas azert az mindig baromira hasznalat függö am. A passattal (2 liter/150 lo, dizel) a napi ingazasom kb 50 km, ebböl kb 15 km orszagut es kisebb varosok, a maradek palya. Palyan 180 tempomat, neha rövidebb gyorsabb szakaszok, orszagut 100 meg ugye forgalom függö. Igy a hosszutavu atlagom 6,5 alatti. Parádé. Ha külföldön, palyan 140 tempomattal megyek 5 liter, orszagut 90-100 tempomat 4,5 liter. Parádé.

Az automata valtos csereauto kb 1 liter plusszt hozott varosban, a 7-ik fokozatnak köszönhetöen viszont picit jobb fogyit a palyan es orszaguton. Bar a fordulatot siman ledobalta 1000-1200 körülre, ami szerintem baromsag es idegesitett....gondolom nagyon jo a kettöstömegünek, meg mindennek....

Autora visszaterve, a 2 literes insignianak az elsö verzioiban volt egy két széria hiba a motor körül, de nem überdurva es kesöbb ezeket javitották. Komolyabb hibarol nem tudok...par aprosag van, de nem hiszem, hogy olyan sok :F

Francia auto nalam nem kerül a mérlegre, igy marad a ford, meg az insi :B

(#124455) Doki16


Doki16
addikt

Ma megjött nekem is a Forensis kártya. December 26-án igényeltem.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#124456) kisza25 válasza Declare (#124440) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én mondjuk pont stresszelnék Bp nyálkás csúszós szutyok úton egy 30M+ autóval:P
Eleinte nem tudtam hova tenni Pistát még TC-s Karotta+ Winklerrel láttam párszor, azokat is nagyon bírom, de őket egyre kevesebbet látni.
A speedzone amit csinál az egész tetszik, live teszt, ahol lehet kérdezni, laptiming két autóversenyzővel, az amcsi túra, most mennek dubaiba.
Az autóépítések és versenyzések...
Amcsiban páran írtak mentek volna
Dubaiba intézték, hogy mehesenek
Akartak a rajongók kabalákat (poló, kulcstartó...) Csináltak webshopot...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#124457) Declare válasza kisza25 (#124456) üzenetére


Declare
őstag

Hat ez is igaz, bar tutira be van full cascozva minden, szoval nem kell tulstresszelnie. Meg raadasul meg is szokja ez tuti. Az ember mindent megszokik (jot es rosszat is). Elöször nagyon para, meg huuu mennyibe kerül meg stb, aztan szepen lassan atmegy minden egy hasznalati targyba, tökmind1, hogy 600 ezer forint vagy 30 millio.

(#124458) máyköl válasza kisza25 (#124456) üzenetére


máyköl
veterán

"Dubaiba intézték, hogy mehesenek
Akartak a rajongók kabalákat (poló, kulcstartó...) Csináltak webshopot..."

Én is nagyon csípem Pistáékat, bár a fent említett újításoknak valószínűleg jóval inkább anyagi okai voltak... :DDD :P

[ Szerkesztve ]

(#124459) bitpork válasza Tsebacsi (#124429) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Maximálisan veled értek egyet!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#124460) kisza25 válasza máyköl (#124458) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Persze, de azt mondom, hogy amíg ezt a szinvonalat hozzák és tényleg próbálnak szórakoztatni és minnél több mindent megmutatni nekünk autószerető emberkéknek, keresenek is vele rendesen.:)
Amúgy nen kötelező menni, és nem kötelező venni, de ha valaki akar Ők megtették amit kő.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#124461) footy válasza Declare (#124450) üzenetére


footy
addikt

Nem, kézivel van. Fentebb íram hogy (1 év keresés után) ebben kötöttem komprumisszumot.
Az a durva, hogy egy szülőlátogatást(2x620km) simán le lehet tudni egy tankkal, mert 1400 km-es hatótáv van.
Épp a múltkor néztem, hogy 140-nél 2000-et forog 6.-ban. :Y

(#124451) mycso
Pedig nem problémás a 2.0CDTI. A FL után egyik motor sem bajos, előtte is csak az olajpumpát kell cserélni. (már ha időben elkapják)
A Laguna 3 ár-érték arányban nagyon jó, de nekem mind3 kipróbált példánynál gondom volt a zajszigeteléssel.
Az 508 nekem is nagy szívfájdalom, mert nagyon jó autónak tartom. (Lehet hogy az opel majd egy FL 508ra cserélem le :B )

(#124462) Salex1


Salex1
senior tag

205/55R16-gumira szerintetek fel lehet tenni ezt a hóláncot?
Egyik leírásban sem írja ezt a méretet. KN100

(#124463) majnkopf


majnkopf
tag

Sziasztok. megvan a kiszemelt az e46ba: EONON viszont sajnos a tolatókamerát nem tudják bekötni hátra kábellel. a srác egy olyat ajánlott nekem hogy wifis kamera. na már most erről a technikáról van valakinek véleménye, tapasztalata milyen? illetve, hogy kompatibilis-e ezzel a fejegységgel? itt van pl. ez: [link] elvileg van hozzá ingyenes play alkalmazás. a kérdés már csak az hogy ha letöltöm oda akkor egyből vált vajon vagy nekem kell külön elindítani a progit? (ebben az esetben sokkal előrébb nem vagyok. jó lenne ha magától váltana át a tolatókamera képére rükvercben)
esetleg valakinek egyéb ötlet?

(#124464) sutszi válasza majnkopf (#124463) üzenetére


sutszi
veterán

Én is eonon-t veszek majd tavasszal, csak Mazdába.... A hozzá passzoló tolatókamerával együtt... Ahhoz garantált a váltás hátramenetben. Pont emiatt szimpatikus ez a kiépítés. Mi az, hogy nem tudják bekábelezni?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#124465) Salex1 válasza majnkopf (#124463) üzenetére


Salex1
senior tag

Szerintem nem vált magától, valamint a wifi-s kameráknál nekem az a tapasztalatom, hogy késik a képük valamennyit. Az nem túl jó egy tolatókameránál.

(#124466) MunezXBK válasza Salex1 (#124465) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem BT-os inkább :F

(#124467) sutszi válasza MunezXBK (#124466) üzenetére


sutszi
veterán

BT-n olyan kicsi a sávszél, hogy esélytelen. Wifi-s lesz az. Viszont tényleg van késleltetés...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#124468) mr_kickass válasza majnkopf (#124463) üzenetére


mr_kickass
tag

Miert nem tudjak bekotni? Rengetegen hasznalnak ilyen fejegyseget kamerakkal, nem mondott valamit, ami alapjan el tudnal indulni?

(#124469) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Tavaly is a Volkswagen adta el a legtöbb járművet

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#124470) molnarpeter válasza majnkopf (#124463) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen kasztni? A "probléma" tulajdonképp az szerintem, hogy a jelenlegi átvezetőbe kellene a többi vezeték melé befűzni a videóét, aminek szép bumszli RCA csatija van. Olyan helyre menj vele, ahol pl. ők csinálják egyedi hosszra a vezetéket, és dugó nélkül simán be lehet húzni. Plusz ha szépen akarod, akkor itt-ott kárpitot kell lepattintani, ha sérül vmi, műanyaghegesztő vagy új patent, stb... Szvsz magadnak csináld, vagy típusspecifikus szerelőnél. Én fix helyre szereltem furgonon (ajtó fölé), és tükrös kijelzőre van kötve, vezetékből kb az a 2 centi látszik, ami a tükörig megy a kárpit alól.

[ Szerkesztve ]

(#124471) bozont


bozont
veterán

Néhány napja vettem megyei matricát és csak most vettem észre, hogy nincs meg az igazoló címke róla. Valószínűleg ott maradt a kúton (ezért még futok egy kört). Csak a blokk van meg az aznapi vásárlásról. Lehet amúgy ebből problémám? Lehet újat kérni ha nem lesz meg?

(#124472) majnkopf


majnkopf
tag

Igen az a helyzet, hogy a rendszámtáblához szokták ezt. bontani és fúrni nem akarom a kasztnit, ezzel is adva neki egy potenciális rozsda indulási pontot. az viszont ugyebár a csomagtartóval együtt mozog (mármint a rendszámtábla) és azon a kis csövön nem tudják elvezetni. itt Miskolcon és környékén legtöbbször csak az a válasz fogad mikor ezt bedobom, hogy tolatókamerával együtt kellene megoldani, hogy "nem foglalkozunk bmw-vel" nem tudom, miért. autó kora, túl sok a macera, vagy csak én nem vagyok szimpatikus :DDD

az alany egy 2004es sedan egyébként :)
de köszönöm a segítséget, hogy ezekről a wifis kamerákról tegyek le, mert igazából érdemben akkor használhatatlan ha késik, laggol stb. megveszem ezt a csomagot így ajándék kamerával. aztán majd ha a későbbiekben találok valahol szakembert úgy is jó. veszíteni nem veszítek. ritkán tolatnék csak kamerából (viszont ha már van az a funkció akkor ugye miért ne legyen használható :) )

[ Szerkesztve ]

(#124473) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hát engem ez meglepett, hogy lehetett venni klíma nélkül 2014-ben Octaviat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#124474) focvis válasza footy (#124461) üzenetére


focvis
veterán

Olyasmit hallottam még, hogy az Insignia 2.0 cdti-ben az örvénycsappantyú (swirl flap) tengelye szeret szétesni, amit aztán beszippant a motor. Szívósor cseréjével lehet megelőzni a bajt.

(#124475) Integrale


Integrale
veterán

Valaki egy jo Me.... Benzt?
;]

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#124476) molnarpeter válasza majnkopf (#124472) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elég korrekt videó, én mondjuk inkább ilyen kamerát építettem be, mert jobban tömíthető, mint simán furaton áthúzva egy kábelt (egy O-gyűrű ment alá kívülre).

(#124477) aero. válasza majnkopf (#124463) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nekem volt wifis, most bekábeleztem rendesen, jobb a békesség. A wifis szeret rakoncátlankodni, a kép nem késik, de nagyon könnyen bezavar, remeg, hullámzik, hangyázik. Ehhez a fejhez jár canbus, tehát automatán vált, mikor rükibe teszed. FL vagy pre-fl a tiéd? FL előtt nincs canbus, csak az automata vált egyből, az elektronikus váltókar miatt, kézinél kell a tolatólámpáról kábel, itt értelmét is veszti a wifis egyből.

Wifisnél:

kamera 12v + wifi küldő egy áramon + kamera rca + wifi rca egyben.
fejnél wifi vevő 12v, vevő rca a fejbe

Amúgy nem nagy cucc végighúzni, bmw-nél egyszerű, főleg, ha lehajtható az ülés. Ha nem, az se gáz, ha nincs síalagút, a helyén akkor is van egy 3-4cm átmérőjű lyuk, ott átfér, hátsó ülőlap alatt be az utasoldali trimek alá, kesztyűtartó kickplate alatt pedig átmegy a fejhez. Ja, és van hozzájuk rsz. világítás helyére bedugható kamera.

ps: a gégecsövön nem fogod tudni elvezetni, én mellette vezettem el, senki nem hal bele, hogy két kábel megy a gégecső mellett. :)

[ Szerkesztve ]

(#124478) hacki87 válasza focvis (#124474) üzenetére


hacki87
senior tag

Az enyém 2010-es és azt már nem érintette a szívósor probléma. Ellenben már láttam a FB csoportban FL utánit is olajnyomás alacsony hibával.ami elvileg már javítva lett fl utánra.

[ Szerkesztve ]

(#124479) retesz147


retesz147
addikt

Srácok, MOL kutakon egy számlára tudják tenni, ha több megyei matricát veszek egyszerre (3db)?
12 000Ft felett kapok a bankomtól kedvezményt, ha egybe teszik, akkor ok, ha nem, külön-külön kell fizetni, akkor megveszem neten.

Nyáron tankoltam és matricát is vettem és külön szedték a blokkon, akkor még nem volt kedvezményem, most már egy picit számít, egy szendvics ára :D .

Köszi! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#124480) varsam


varsam
őstag

sziasztok,

205/55R16-ra fel lehet tenni ezt a láncot?

Új autóm lesz és nem feltétlen vennék minden áron másik láncot ha nem muszáj. Viszont ha kell, akkor tudjam használni évente 1-2szer az osztrák hegyekben.

(#124481) sutszi válasza varsam (#124480) üzenetére


sutszi
veterán

A címkéje szerint nem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#124482) Qru válasza varsam (#124480) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, mert a lánc átmérője nem egyezik a kerékméreteddel.

#nincsbennetarcsi

(#124483) barnam_ válasza retesz147 (#124479) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha OTP-s 1% kedvezményed van, az szerintem a tankolásra vonatkozik.

(#124484) retesz147 válasza barnam_ (#124483) üzenetére


retesz147
addikt

OTP Smart csomag, 12 000 felett 2% kedvezmény minden vásárlás után. Tankolással egybekötött matricavásárlás Forensis kártyával már fincsi kedvezmény....ezért kérdezem, hogy tudják e egy blokkra tenni a 3 megyeit, esetleg még a tankolást is hozzá?

Köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#124485) varsam válasza retesz147 (#124484) üzenetére


varsam
őstag

A kedvezmény maximális összege vásárlásonként 600Ft, azaz 30k fölött nem kapsz pluszt, azt már ne lépd át :)

(#124482) Qru
Ennyire számít az az 1-1cm kb?

[ Szerkesztve ]

(#124486) tboy93 válasza retesz147 (#124484) üzenetére


tboy93
nagyúr

En ugyan csak 1 matricat vettem múltkor, de egy blokkra kerult a tankolassal. Szerintem ha azonos rendszamra kered, akkor mehet egy blokkra.

[ Szerkesztve ]

(#124487) retesz147


retesz147
addikt

Mindenkinek köszönöm! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#124488) mdani01


mdani01
aktív tag

Ez itthon kapható lesz majd (talán) szerintetek? [link]

iPhone 6S SpaceGray

(#124489) Qru válasza varsam (#124485) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen mert vagy lötyögni fog vagy nem megy rá a kerékre. De ha már megvan az autó rápróbálhatod, az nem kerül semmibe... :K

#nincsbennetarcsi

(#124490) bbubby00 válasza mycso (#124451) üzenetére


bbubby00
őstag

Insginia. 2011, 2.0dízel. Amit cserélni kell 3évente az az olajszivattyúnál levő olajfelszívócsőtömítés. Ez egy speciális tömítőgyűrű, 5ezer píz, only gyári. Ezt olajteknő leszedése után tudják kicserélni és megszűnik a probléma. Másik ami előjött, az a turbócső repedés, gyári hiba. Azthiszem, h ami még meglepetést szokott okozni az a motortérbe bejutó műanyag pillangószelep darab. Arra nemtudom, h mi a megoldás. Amúgy mi 5 éve használjuk. Futóműve bírja a strapát, elvittem 2x is beállíttatni, de nem kellett hozzányúlni sem.
Külsőre szép autó, de belseje nagyon szűk. Inkább 4 mint 5 személyes autó. Kombi csomagtartója is rettentően pici, összefele szűkül az egész karosszéria.
Mi eljárunk 5-6 lityós átlaggal, pedig én szeretem lőni neki, sima osanos dízelt kapott legtöbbször.
Fényszóró sima halogén van, csak kapott egy NBLasert. Ablakmosó kupakokat elhagytuk már mindkettőt, autópályán nem bírta a nagy sebességet mosás közben.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#124491) tboy93 válasza bbubby00 (#124490) üzenetére


tboy93
nagyúr

Érdekes ez a középkategória, szinte kivétel nélkül mind 4 személyre van szabva. Insignia, accord, mazda6. Merem állítani, hogy a 7gen civicemben kényelmesebben elfért 5 ember mint most az accordban.

(#124492) varsam


varsam
őstag

sziasztok,

jól nézem, hogy ha az M1-es autópályát akarom használni Győr és BP közt, akkor megyei matricákból nem kell megvennem a Fejér megyeit, mert a pesti és komáromi együtt azt a részt áthidalja?

(#124489) Qru
Igen tudom, de csak holnap lesz meg az autó és szombaton már mennék vele ki Ausztriába, ezért kérdeztem, hátha valaki járt-e már így és tud valami biztosabbat mondani.

[ Szerkesztve ]

(#124493) Jaffa75 válasza tboy93 (#124491) üzenetére


Jaffa75
őstag

4 fotel vs 5 sámli... :DDD ;)

Úgy voltak vele, hogy aki 5 személynek akar igen kényelmes vasat venni, az vegyen egyterűt. Igaz a Honda a Stream óta Európában sokat nem tett le ebben a kategóriában... :U

Varsam:: a pestit Bicskéig szoktam használni, viszont a komáromi a Tatabánya-Óváros kihajtó utánig, azaz Bicskéig érvényes.. ;) azaz helytálló, Fejér megyeit nem kell venned szerintem! :K

[ Szerkesztve ]

(#124494) Doki16 válasza varsam (#124492) üzenetére


Doki16
addikt

Én is úgy látom, hogy mindkettő matricát Bicskéig lehet használni. Tehát elméletileg jó lehet oda az a két megyei.

Nem tudom, hogy haladási irányt néznek-e. Bár talán ennyire nem komplex a rendszer :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#124495) Qru válasza varsam (#124492) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Győrszentivánig tudsz menni (a pesti Bicskéig a komáromi Győrszentivánig jó az M1/M19-en). [link]

Ha nem akarod használni csak a yardnak mutogatni akkor tedd be a csomiba és hajrá. Aztán majd rápróbálod ha lesz rá időd.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#124496) bbubby00 válasza tboy93 (#124491) üzenetére


bbubby00
őstag

3 gyerek elfér hátul, ülésmagasító nélkül. De talán ők is szűken. Másik vicces, magam mögött már nem olyan kényelmes ülni benne, pedig 186/90 vagyok. Elől viszont jó minden, de bosszantó h nincs NINCS!!!! 1db pohártartó sem elől, csak hátul, ha lehajtod a középső ülést.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#124497) Qru válasza bbubby00 (#124496) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És elég hosszú hozzá a karod? :D

#nincsbennetarcsi

(#124498) varsam válasza Qru (#124495) üzenetére


varsam
őstag

A győrit mindenképp meg kell vennem + Vas megyét is mert amúgy Szombathelyig megyek. A Fejér megyei volt kérdés számomra, de akkor arra nincs szükségem, Bicskéig jó pesti és komáromi.

köszi mindenkinek!

Szombat reggel akkor felpróbálom gyors a láncot, max délelőtt még veszek egy másikat valahol.

Hegyre készülünk menni szánkózni, 2 éve kellett a lánc mert olyan hó volt, szóval szeretném ha mindenképp jó lenne. Akkor marad a próba.

(#124499) bbubby00 válasza Qru (#124497) üzenetére


bbubby00
őstag

Inkább vettem egy hosszú szívószálat és postásgumival odanyomtam az arcomhoz, h mindig szám előtt legyen :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#124500) Jaffa75 válasza varsam (#124498) üzenetére


Jaffa75
őstag

majdnem jobban járnál lassan egy évessel... :U :K pláne, ha legközelebb Miskolcra, vagy Szegedre tartasz..

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.