Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124751) Doki16 válasza gzbotii (#124748) üzenetére


Doki16
addikt

Az akkust annyira nem erőltetném ebben az árkategóriában. [link] Olyanban ami valamire használható és nem csak idegbajt kapsz tőle sokkal drágább :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#124752) SzlobiG válasza Doki16 (#124747) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mennyi volt egy ilyen? Gondolom csak néha lehet kapni náluk.

(#124753) Doki16 válasza SzlobiG (#124752) üzenetére


Doki16
addikt

16 vagy 17 volt. Nagyon megérte az árát. Én azóta se láttam a kínálatba náluk csak az akkumulátorosat, de az jóval gyengébb. Ezt tudom még ajánlani. [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#124754) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Van somogy, fejér, pest megye matricám, jól gondolom, hogy a camponanahoz eltudok menni ezekkel?
Az M0 az nem is fizetős?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#124755) Doki16 válasza kisza25 (#124754) üzenetére


Doki16
addikt

Jól gondolod. Fejér és Pest megyét használtam Camponába járáshoz. De fizetős, csak nem mindenhol. [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#124756) focvis válasza kisza25 (#124754) üzenetére


focvis
veterán

El tudsz. Az M0 is Pest megye. És Keszthelyre is eltudsz, Hatvanba is, Lajosmizsére is, Dunaföldvárra is. Talán még Tatabányára is.

[ Szerkesztve ]

(#124757) molnarpeter válasza focvis (#124756) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Sőt, egész Nógrád megyében is bárhova lehet menni akármelyik matricával... Vagy anélkül is, egyik út sem fizetős :DDD :DDD

(#124758) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Valamiert nem mukodik most a linkeles

https://mobilarena.hu/dl/upc/2019-02/02/164985_fn0wwai9m0v4glej_img_20190202_190425.jpg

Rendbe tettem a hosszu nap utan, a szaharai esoben meg ugysem veszem elo

I humbly and respectfully decline™

(#124759) Doki16


Doki16
addikt

Kaputelefont nem enged linkelni :D ;] [link]

Olyan ez a kocsi mint ha új lenne. Frankón meg tudd csinálni :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#124760) Magnum_ válasza Doki16 (#124759) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszi. Sotetben nem tudok jobbat fotozni, nincs penz iphone X-re ;]

I humbly and respectfully decline™

(#124761) Salex1 válasza Salex1 (#124361) üzenetére


Salex1
senior tag

Update: Megnéztem a gyertyákat, jónak tűnnek. Viszont most, hogy melegebb lett (1-2fok) is csinálta, de amikor én mentem vele akkor is hasonló volt és akkor nem jelentkezett.
Ötlet?

Előzmény: Kis segítséget szeretnék kérni. Van egy 800cc Sparkunk, ami néha 70km/h körül elkezd furán viselkedni. Nem nagyon akar gyorsabban menni, a hangja is kicsit mélyebb lesz, szinte kicsit rángatva megy. Valamelyik nap az asszony 90-el ment, és akkor jött elő, szépen visszalassult magától 70 körüli tempóra és padló gázzal sem ment fentebb. Most elvittem és simán felmegy 110-re is.

Autószerelőnek nem szeretnék első körben a fejvakarásért fizetni, jó lenne legalább sejteni, hogy mi lehet.

Most azon gondolkodtam, hogy talán a hideg időhöz köthető. Más ötletem nincs. Levegőszűrőt direkt kicseréltem, de nem használt.

(#124762) kisza25 válasza Doki16 (#124755) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Thx :R
Focvis: ezt a részt ismerem, Keszthelyen laktam 7 évig, Siófokon is vagy 2-t, átfedésben Blelle 33 év, Bboglár 5 év
Közben csapongtam Veszprémben, Fehérváron is, de a fizetős utakból pest megye matrica pontosan mit fed le azt nem tudom

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#124763) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Azert nem bannam ha szigorubb lenne az orvosi vizsgalat a jogositvany megszerzesehez/hosszabbitasahoz...

Ma epp indultunk el amikor egy no egy 80 koruli bacsikat kisert le az elottem allo Altohoz. Elsore azt hittem a no a bacsikat hozta unokazni es viszi haza. Hat sajnos nem igy volt, a bacsika ugyan menni sem birt de beult a vezeto oldalra es elment egyedul. :(

Ha jobban belegondolok tavaly ez a bacsika nem volt kepes parhuzamosan beparkolni, ugy segitett neki egy srac es arrebb allt a sajatjaval.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#124764) Qru válasza Gergőke88 (#124745) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvileg őszre lesz kész. Elvileg...

#nincsbennetarcsi

(#124765) gzbotii válasza szabonagyur (#124763) üzenetére


gzbotii
veterán

Az ősszel volt egy baráti vitank egyik jóbarátommal. Szerintem 80 fölött mindenkitől be kellene vonni a jogsit. Aki mégis szeretne vezetni, az kerelmezze külön, vizsgázzon újra (KRESZ, orvosi) és ha úgy ítélik, egy évente megújuló jogsit max. Nagyon kevés az a személy, aki megfelelő mentális és fizikai állapotban van abban a korban, talán nem kellene 1 tonnás, 150kmph képes vastombokkel rohangálni.
Azt hiszem, a tavaly több olyan baleset is volt, 90 év körüli személy okozta. :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#124766) Qru válasza Salex1 (#124761) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyertyacsere, az hogy ránézésre jónak tűnik az kevés, gondolom a gyertyahézagról nem mondod meg szemre, hogy jó-e vagy sem... Ha ez nem segít akkor meg az EGR és/vagy fojtószelep is okozhatja. Ki kéne takarítani őket.

mod:

Ha továbbra sem javul akkor a gyújtáskábeleket kell(ene) beméretni, ha az is ok akkor pedig a gyújtótrafó(k)ra ránézni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#124767) tboldi válasza szabonagyur (#124763) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem ma egy hasonló korú nénivel volt dolgom, az út jobboldalán lévő parkolóból akart kitolatni. Már az furcsa volt, hogy balra indexelt, de jobbra tekerte a kormányt, ezért gondoltam, jobb lesz, ha elővigyázatosságból inkább megállok és kiengedem. Csakhogy ennek úgy megörült, hogy lepadlózta az Aygót, centiken múlt, hogy nem zúzta le az autóm elejét. :U

(#124768) gzbotii válasza tboldi (#124767) üzenetére


gzbotii
veterán

Anno haveromék (akkor) 4 éves Corsája elé vágott ki egy cirka egy éves Dusterrrel egy papó, Corsa orrán nem maradt ép elem. Saját bevallása szerint elfelejtett szétnézni. Amikor kiállt az udvarról. Az útra. :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#124769) kisza25 válasza gzbotii (#124768) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem a ceed tükrét vitte el egy 85éves és észre se vette rendszám alapján találták meg

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#124770) brumi1024


brumi1024
veterán

Osztrákoknál nincs hóhiány :) És reggelre esett 20 centi.

(#124771) SzlobiG válasza brumi1024 (#124770) üzenetére


SzlobiG
félisten

Itt meg meleg rekordok dőltek tegnap. :D Ahogy nézem mi elbúcsúztunk a téltől jó ideig.

[ Szerkesztve ]

(#124772) Doki16 válasza SzlobiG (#124771) üzenetére


Doki16
addikt

Tegnap végre le is mostam a kocsit, Most már sómentes amennyire csak lehet. Én jobban élvezem ezt a melegebb időt. Jót tesz a fogyinak is :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#124773) SzlobiG válasza Doki16 (#124772) üzenetére


SzlobiG
félisten

Elvileg jön a sáros eső mára szóval én hagyom, de ha nem esne, akkor lemosnám én is mert nagyon dzsuvás. :(

(#124774) Peter.70


Peter.70
őstag

Tegnap én is lemostam, ma már megint koszos, pedig alig mentem vele :D

(#124775) Magnum_ válasza Peter.70 (#124774) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Limoval jottem el Mammutba. Nem azert van az auto, hogy osszekoszozzam 🤣

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#124776) Peter.70 válasza Magnum_ (#124775) üzenetére


Peter.70
őstag

Tudsz élni :D Limuzinnal járni bevásárló központba :DDD

(#124777) stickermajom válasza Peter.70 (#124774) üzenetére


stickermajom
addikt

Én is lemostam, hogy Ausztriáig elő sem veszem, de ma le kellett ugrani vidékre, az M3 meg dzsuvás volt. :(

(#124778) Qru válasza Doki16 (#124772) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tegnap mi is elmentünk haverral kocsit mosni, erre hazafelé nem elkezdett esni?! :W

#nincsbennetarcsi

(#124779) Peter.70 válasza stickermajom (#124777) üzenetére


Peter.70
őstag

Merre jártál?

(#124780) Richard!


Richard!
addikt

Én November óta csak 1x mostam le :P Szerintem én nyertem :D

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#124781) Magnum_ válasza Richard! (#124780) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szegyendijat :(

;]

I humbly and respectfully decline™

(#124782) focvis


focvis
veterán

Laptiming, szo-szo közepes. Skoda Fabia S1600 RX vs. Nissan Skyline R33

[ Szerkesztve ]

(#124783) Richard! válasza Magnum_ (#124781) üzenetére


Richard!
addikt

Hát figyelj! Vagy esik az eső, vagy a hó, vagy -°C van. Nekem sem teccik... :( De hála ystennek megint ömlik a hav :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#124784) Gergőke88 válasza focvis (#124782) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nissan szépet ment.

(#124785) mekker válasza focvis (#124782) üzenetére


mekker
őstag

Jót mentek (TM)

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#124786) v450 válasza Richard! (#124780) üzenetére


v450
tag

Nope. :D Én Október óta nem mostam le. :U

(#124787) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
tudtok budapesten jó szélvédőst? Kaptam egy kavicsot, szeretném minél előbb megcsináltatni. Cserélve lenne az egész.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#124788) MarioAna


MarioAna
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék a hozzáértőktől, hogy olyan esetben, amikor friss jogosítvánnyal (tehát semmi bónusz nincs itthon kötelezőre), használt autó vásárlásánál szerintetek mennyire lenne érdemes Szlovákiában venni autót úgy, hogy lényegében azzal járnék haza onnan (viszonylag ritkán, mondjuk két hetente egyszer). Pozsonyban dolgoznék és élnék, viszont a járművet nagyrészt itthoni utakon használnám, hétvégi sofőrként.
Elég szerencsétlenül jött ki a helyzet, mert épp megszereztem a jogosítványt, még nem tudtam itthon vezetni szinte semmit, de külföldi meló lehetőség meg összejött.

Próbáltam utánanézni annak, hogy mi is kell konkrétan pl Szlovákiában autó vételéhez külföldiként, de többnyire csak a pár évvel ezelőtti szlovák-céges magyar adókedvezményes dolgokat találtam. Mivel magyar állampolgár vagyok, külföldi munkavállalónak számítok és még a szlovák adóazonosító kérdését sem sikerült tisztáznom (15-én kezdek kint, még papírmunka folyamatban van). Nem tudom azt sem, hogy állandó vagy csak ideiglenes lakóhelyem lesz az albérletben, szerződésben benne van hogy bejelentkezhetek tartózkodásira, tehát elvileg az minimum lesz.

Nyilván célom lenne a spórolás elsődlegesen (ha jól kalkuláltam, itthon egy 400 ezres 25 éves kocsira fizetnék 200k átírás/biztosítás/ügyintézés mindent drága államunknak, azért is jutott eszembe a szlovák vétel, mert ott biztosan ezek olcsóbbak, csak nem tudom ilyen esetben van-e valami jogi kiskapu amibe beleütköznék :F .

Előre is köszönöm a válaszokat, ha valaki hasonló szituációban jártas! :)

[ Szerkesztve ]

(#124789) fecus


fecus
őstag

Mi a tapasztalatotok, ezek a tapadókorongos telefontartók valóban megállnak a recés, kopogós műszerfalon vagy az csak marketing?
Ha az üvegre tenném többet kitakar és hosszú lenne a kar és lehet hogy lengene.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#124790) MunezXBK válasza fecus (#124789) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szellőzőrácsosat használok, az neked nem opció?

(#124791) fecus válasza MunezXBK (#124790) üzenetére


fecus
őstag

Most én is, de egy idő és néhány alsóbbrendű út és csörgősre rázódik. Visszarakom szorosabbra és újra...

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#124792) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sutszi, itt vagy?

Motorter kicsit kitakaritva.
[link]

A motorhazteto belso felet is letakaritottam, mert elvileg a heten megjonnek a hangtompito lapok. Hetvegen szeretnem mar oket felragasztani, ha megjonnek (elotte meg egyszer attorolgetnem persze).
Azt ugy csinaltam, hogy festo nejlont teritettem a motorterre, amig azt torolgettem. Faketisztitoval.

Az elvileg gyari pedalgumik olyan kemenyek voltak, nem tudtam feltenni. Nem gyari. Kisfeleseget kertem, hogy hozza le a vizforralot, kis talat, mert emlekszsm, nagyapam a slag veget forrasban levo vizbe tette, hogy puhuljon es taguljon. Miutan megmeritettem, fel tudtam tenni. Ilyen lett: [link]

Az uj szovetszonyegeket meg nem tettem be, sose lesz jo ido (pedig kisfeleseg ma olyan napszemcsit talalt, ami sapkaval teto nelkul milyen jo lenne, hat azonnal ki is fizettem, talan igy kevesebb lesz a feszko, ha cabriozni akarok)

Pedalgumik egymas mellett: [link]

I humbly and respectfully decline™

(#124793) Szilágyi84 válasza fecus (#124789) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Szia mindent tudsz viszont a hosszú karost letudod ereszteni a műanyagra azon támaszkodva az űvegről én úgy használom nem lötyög annyira csak a nagyon rossz úton de akkor is kevésbé mint máshogyan.

(#124794) MunezXBK válasza fecus (#124791) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#124795) SzlobiG válasza Magnum_ (#124792) üzenetére


SzlobiG
félisten

Bár nem Sutszi vagyok, de a motorteret is szeretem tisztán tartani én is. [kép]

Általában így tartom max télen nem figyelek rá ennyire. :))

(#124794) MunezXBK Asszony kapott megvan elégedve vele.

[ Szerkesztve ]

(#124796) focvis válasza Magnum_ (#124792) üzenetére


focvis
veterán

1x cseréltem pedálgumit, véletlenül pont egy Astra H-n; 100%-ban gyári elsőszerelésű gumi volt (másik zsír új Astra H-ról jött le); qva nehéz volt feltenni mert merev.
A forró víz jó ötlet, nem jutott eszembe.

Vegyél már egy rendes kaputelefont, ez sötétben gáz képeket lő. ;] :R

(#124797) Magnum_ válasza SzlobiG (#124795) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R
Tisztellek

Focvis: a gyari full puha volt. Az uj tok merev.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#124798) sutszi válasza Magnum_ (#124792) üzenetére


sutszi
veterán

Itt vagyok! :DDD

Szép! Viszont most felkeltette az érdeklődésem a hangtompító lap. Az milyen? Gyári? Ragasztás mennyire tartós?

Veszek féktisztítót, aztán valamikor nekifekszem a témának. Mondjuk lesz vele meló, mert mondhatni zöld mezős projekt...

SzlobiG Ez is jól néz ki. :D

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#124799) MunezXBK válasza SzlobiG (#124795) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én is ilyet használok. A mágneses cuccot beraktam a tok és a telefon közé, így nem látszik és tökéletesen tart.

(#124800) Magnum_ válasza sutszi (#124798) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]

Ilyet rendeltem parat. Csomiba is fogok tenni.
Nem tudom, mennyire tartos.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.