Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124551) SzlobiG válasza hurenzon (#124504) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jó motorok, csak gyengék. Cserébe ha kinyomod a szemét se eszik sokat.

(#124553) Tsebacsi válasza #46372352 (#124552) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Osram Night Braker Laser pl.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#124554) tboy93 válasza Tsebacsi (#124553) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1

nekem is az van :K

(#124555) Doki16 válasza #46372352 (#124552) üzenetére


Doki16
addikt

4050K fölé nem menj színhőmérsékletben szerintem. Nem attól látsz jobban. Mazda 6-ba vettem kollégámnak még NBU-t. Én ajánlottam neki, azóta is nagyon dicséri. Csak már a projektor rossz a kocsiban azért nem lát valami jól. Osram NBL tuti, hogy jó lesz neked is.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#124556) Mágus2 válasza tboy93 (#124543) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

- Honda üzemanyagszűrő :F

Tudtommal csak a tankban van egz tasak. Rosszul tudom, vagy azt cserélték?

(#124557) dellfanboy válasza Qru (#124533) üzenetére


dellfanboy
senior tag

Van kölcsönzőnél dolgozó fórumtársunk ha biztosra mennél...
ki/hol/mennyiert?

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#124559) tboy93 válasza Mágus2 (#124556) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ezt cserélték:

A tankban van, 120e km vagy sok év a periódus.

(#124560) stickermajom válasza #46372352 (#124558) üzenetére


stickermajom
addikt

Teljesen jó, szerintem valahol 4300K körül van az ideális. Xenonos autók gyárilag pl. annyival jönnek ki. Aztán beégnek 5000 környékére, de az már más kérdés. :D

[ Szerkesztve ]

(#124561) zolynet válasza Mágus2 (#124556) üzenetére


zolynet
addikt

Ezt cserélték: katt

Mondjuk inkább gondoltam hogy így néz ki: katt

#124559 tboy93 vagy reflash előtt erősen ajánlott :K

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#124562) tboy93 válasza zolynet (#124561) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mondjuk azt nem értem pontosan, hogy miért :F

(#124563) Czimby válasza tboy93 (#124543) üzenetére


Czimby
addikt

Egy szelephézag ellenőrzés még nem ártott volna, ha már Imi-nél jártál.
Ki tudja mikor volt utóljára, és 40e Km-ként esedékes rácsekkolni, még ha általában nem is kell hozzányúlni.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#124564) tboy93 válasza Czimby (#124563) üzenetére


tboy93
nagyúr

Következő olajcserénél beiktatom, az most kimaradt.

(#124566) Doki16 válasza #46372352 (#124565) üzenetére


Doki16
addikt

Szerintem simán elírás. Ha jól megnézed minden H1 izzó mellé 1550lm van írva :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#124567) MunezXBK válasza stickermajom (#124560) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mégis 6000K a legkeresettebb.

(#124568) bbubby00


bbubby00
őstag

Lekértem az Insignia adatait. 5éve van nálunk és belement 100e km. Azthittem kevesebbet kocsikázunk :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#124569) stickermajom válasza MunezXBK (#124567) üzenetére


stickermajom
addikt

Gondolom mert az néz ki rajul. Cserébe esőben nem látni vele az aszfaltot. :D

(#124570) MunezXBK válasza stickermajom (#124569) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Dehogynem, az a legfehérebb.

(#124571) sutszi válasza stickermajom (#124569) üzenetére


sutszi
veterán

Én BKL-el sem látom esőben az utat. November környékén soroksári IKEA felől jöttünk késő este és az egész vizes út egy egybefüggő fénylő paca volt...majd megőrültem tőle...

De kb ugyanez volt kedden délelőtt 11 körül. Napsütés és a nedves aszfalt telibe szembeverte a fényt... :( Bár utóbbi nem az én lámpám miatt volt nyilván. De ugyanaz a történet...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#124572) stickermajom válasza MunezXBK (#124570) üzenetére


stickermajom
addikt

6000K inkább már kékes, 5000K a tiszta fehér. Sajnos a kék fényt elnyeli a vizes aszfalt, így esőben szívás.

(#124573) SzlobiG válasza MunezXBK (#124570) üzenetére


SzlobiG
félisten

Még se jó esőben, nejem osram cool blue van, de bánom, hogy nem az nbu-t vettem. Ha nem lenne 40k egy szett belőle már kicseréltem volna.

(#124575) MunezXBK válasza stickermajom (#124572) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:N

SzlobiG: nevében is benne van, hogy kék. YT-on nézz összehasonlító videót, ott is látszik.

[ Szerkesztve ]

(#124577) Csápájev


Csápájev
őstag

PANASZKÖNYV - Egy utat sem bírt ki a szervizből elhozott autó
nem tudom volt-e már,mindenesetre érdekes story.
Sokan írják a kommentelők között,hogy ez a diesel 300ezer km után bármikor összefoshatja magát.
Az nekem baromi kevésnek tűnik, pláne úgy,hogy az én 2.0TD Lacettiben 497ezer van :D

[ Szerkesztve ]

(#124578) bbubby00


bbubby00
őstag


Jöhetne már a tavasz... :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#124579) stickermajom válasza MunezXBK (#124575) üzenetére


stickermajom
addikt

Képe válogatja gondolom:

Lényeg a lényeg, 5000K fölött esőben romlik a vetített kép. A 6000K környéki LED a K-ban már bőven necces.

(#124580) tboldi válasza #46372352 (#124576) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem most 150%-os NBL van a 130-as után - igaz, H4-es verzióban. Ránézésre egy kicsit fehérebb a színhőmérséklete, más különbséget nem tapasztalok.

(#124581) ZeroX92P válasza #46372352 (#124576) üzenetére


ZeroX92P
tag

Izzó kérdésben szerintem itt nézz szét: bulbfacts

(#124582) Integrale válasza Csápájev (#124577) üzenetére


Integrale
veterán

O hibádzik sok hozzászólás, hogy csak alapjaiban Fiat motor, a hengerfejet az Opel kicsit áttervezte, illetve saját beszállítóktól veszi a csapágyakat pl. Van is velük gond.
érdekes, hogy amilyen hibákat lehet olvasni az Insigniákról motor téren, azok pl sem a 159-et, sem a Giuliettát nem érintik.

"Bad reklám is reklám too"

(#124583) EQMontoya válasza bbubby00 (#124568) üzenetére


EQMontoya
veterán

Miert, nem tudod, mennyivel vetted? :)

Same rules apply!

(#124584) Csápájev válasza Integrale (#124582) üzenetére


Csápájev
őstag

De létezik olyan motor, aminek az élettartama csupán kb 300 ezer km lenne?

(#124585) bbubby00 válasza EQMontoya (#124583) üzenetére


bbubby00
őstag

Mikor volt már az az 5éve.. :D
Azalatt már eladtam 3civicet meg 1 MX5öt is. :DDD

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#124586) Qru válasza Csápájev (#124584) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felhasználás (és karbantartás) függő is nem csak konstrukció kérdése. Az 1.8 TSI nálunk 100k km bírt igaz nagyon rúgva volt (hidegen) és hosszú olajcsereperiódussal futott...

#nincsbennetarcsi

(#124587) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Túléltem az idézést. Röviden egy pénzbeszedés az egész.
Hosszabban:
Beültem egy irodába és egy ~40 körüli nővel beszélgettem, felvett szociális adatokat opcionálisan volt(a büntetést mértéke múlhat), válaszoltam mindenre, mert úgy ítéltem meg, hogy ez csak javíthat a dolgokon. Kapcsolatban vagyok-e, van-e gyerek, milyen iskolám van, hol és mit dolgozok, nettó fizetés, van-e akit eltartok, családban tartós betegség.Tartós családi betegség rész eltartott vagy fél órát, elbeszélgettünk róla. Mutatta az ügyemet, végigolvastam stb. átbeszéltük. Hozzájárultam valami békéltető dologhoz, hogy átadják az ügyet a kormányhivatalnak és ők kirendelnek valakit, aki felveszi a kapcsolatot az ügyben sértettekkel, tesóm meg anyámmal és ha dűlőre jut velük, és azt teljesítem, akkor ennyi volt az ügy. De ehhez nekik(rendőrség) hozzá kell járulniuk, kevés baleset esetén szokták alkalmazni, de mivel sok volt a baleset, nem tesz ígéretet, hogy ez lesz, csak egy lehetőség, hogy így is lehetne. Így szabálysértési eljárás van, maximum 150k bírság, meg még a jogsimat is beveszik pár hónapra.(WTF, ezt nem értettem, hogy mire fel veszik el a jogsimat) Beadhatok az ügyfélkapun vagy a police.hu vagy e-mailen kérelmeket, de itt nálunk az e-mail nem járható út. Néztem, hogy ez mi, de ha náluk nem lehet, akkor minek sorolja. Na mind1, vallomás, ez is opcionális, csak javíthat a dolgokon, így éltem vele. Volt egy érdekes dolog, hogy hozzájárulok-e a ledolgozásához a büntetésnek. Magyarázza, magyarázza, de egyszerűen nem érettem minek kérdez ilyen hülyeséget. Visszakérdeztem, de rámförmedt, hogy mit nem értek rajta.(tény nekem se fogott már úgy a fejem, miután kibetegségeztem magam, meg felidéztem a megcsúszást). Ajánlott nemmel felelni, mondja a nő. Ábrázolta a szituációkat a büntetésről, úgy már kezdtem kapizsgálni a dolgot. Azon gondolkoztam, hogy igazából teljesen mindegy mit válaszolok, mert pénzbírság lesz a vége. Kérdezi min agyalok ennyire, meg mit nem értek. Mondtam, hogy megy a matek, miután sikerült megérteni mit akar, hogy a 150k büntetést, hogy smint megy ledolgozással 6óra/5k, évi 20 nap szabival az cumi. Mondja, hogy harmadoljam a max. büntetést, ha már számolgatok vele.(magamba elmészte az a...) végül nem. Ha le akarom dolgozni a büntetést kérhetem utólag is. De így, hogy nem kértem, így ők nem szabják ki a ledolgozást, meg amúgy se szoktak ilyet kiszabni. Kérdezte, hogy kérek-e másolatot, kérek, na itt már láttam, hogy forgatja a szemét. Mondtam, hogy az is jó, ha digitálisan megkapom, ne szennyezzük a környezetet. Hogy ilyen nincs meg mit kérek én ilyeneket, csak egy ötlet volt(nem kell felkapni a vizet). Aláírtam a vallomásomat, kérdeztem, hogy mi következik. Egy hét múlva valószínűleg kapok levelet, a büntetésről vagy a békéltető dologról.

(#124588) tboy93 válasza grizlisandor (#124587) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jól értem, hogy megcsúsztály és saját magadon kívül senkit nem ért kár, erre meg akarnak vágni 150k-val meg bevonni a jogsidat? :F

(#124589) Doki16 válasza #46372352 (#124576) üzenetére


Doki16
addikt

Hát ez így ebből a szempontból tényleg érdekes :) Én sima H7 Philipset cseréltem le H7 NBU-ra és láttam köztük a különbséget. Nincs LUX mérőd otthon, tök kíváncsi lennék, hogy tényleg egyformák-e :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#124590) Magnum_ válasza grizlisandor (#124587) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hozzájárultam valami békéltető dologhoz,

ez jó.

hogy átadják az ügyet a kormányhivatalnak és ők kirendelnek valakit, aki felveszi a kapcsolatot az ügyben sértettekkel, tesóm meg anyámmal és ha dűlőre jut velük, és azt teljesítem, akkor ennyi volt az ügy

szabályozás: A közvetítői eljárás célja, hogy a szabálysértés következményeinek jóvátételét és az eljárás alá vont személy jövőbeni jogkövető magatartását elősegítse. A közvetítői eljárásban arra kell törekedni, hogy az eljárás alá vont személy és a sértett között a közvetítői eljárás céljának elérését elősegítő megállapodás jöjjön létre.

Itt a két """"""""sértett"""""""", anyukád és testvéred szintén hozzájárulnak, gondolom azt fogják mondani, hogy grizlisandor, kérlek, a jövőben akkor is vezess óvatosabban, ha erről a szerencsétlen balesetről nem te tehetsz. megígéred? meg.
case closed.

(persze anyukád kérhet 300.000.000 $-t, ha azt nem tudod teljesíteni, akkor folytatódik a szabs.s. eljárás).

nem igazán értem, hogy juthatott ide ez az ügy, egyébként..
nem az volt, hogy megcsúsztál? Miért is csúsztál meg?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#124591) Jorus válasza grizlisandor (#124587) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nagyon köszi a tapasztalatokat! :R Amit ebből én leszűrtem a jövőre nézvést: ha elnézek egy kanyart, amivel felcsavarom egy fára / oszlopra / gémeskútra az autót, akkor nem szólok senkinek, csak a Tréleres Tominak, a többit meg megoldjuk okosban. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#124592) EQMontoya válasza tboy93 (#124588) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hat nekem ebbol semmit nem sikerult igy megertenem. :)

Same rules apply!

(#124593) tboy93 válasza Magnum_ (#124590) üzenetére


tboy93
nagyúr

Amúgy szuper, hogy ilyen f@sságokra van ideje a rendőrségnek, de határozatomat nem hajlandók kiküldeni :C

(#124594) grizlisandor válasza tboy93 (#124588) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igen, jól érted.
A hölgy elmondása alapján számoljak 50k büntivel és pár hónapra bevonják a jogsimat a közlekedési szabálysértés miatt.

(#124577) Csápájev:
Szerviz főnöke fullba tolja a kretént:
"Elhozta az úr ide az autóját gyomorfekéllyel, mi műszerekkel megoperáltuk az autót és gyakorlatilag 3 nap múlva meghalt." ;]

(#124590) Saint_:
Takarítatlan főúton bent a városban megcsúsztam 25-30 km/h-val.

(#124591) Jorus:
Én nem hívtam senkit, csak az utánam jövő szolgálaton kívüli tűzoltó hívott mindenkit.

[ Szerkesztve ]

(#124595) Magnum_ válasza Jorus (#124591) üzenetére


Magnum_
nagyúr

exactly. de várom grizlisanyi válaszát, mert nem értem, mi történt pontosan.

egyébként én amikor eldobtam a Saab-ot, jött arra rendőr, megállt, minden ok? ja, jól vagyok, menjen tovább nyugodtan (nincs itt semmi látnivaló), ment tovább nyugodtan, tényleg nem értem az intézkedés okát.

(#124590) Saint_:
Takarítatlan főúton bent a városban megcsúsztam 25-30 km/h-val.

gondolom, fotóid vannak. Miért volt rendőri intézkedés? Miért nem mentetted ki magad az eljárás alól ezzel?

Amikor az önkéntes rendőr rendőrt hívott, miért nem küldted el szépen őket, hogy valahol hajléktalanok vagy képviselők épp rájuk várnak, ott lenne értelme az intézkedésnek?

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#124596) tboy93 válasza Magnum_ (#124595) üzenetére


tboy93
nagyúr

Előzött, oszt a hóban megcsúszva átpörgött egy bicikliúton fel a patkára. Senki és semmi nem sérült a a saját autóján kívül. Nem nagy sztori, igazából nem értem mit keménykednek vele :D

(#124597) Magnum_ válasza tboy93 (#124596) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szabalytalan volt? Ugy okozott balesetet?

I humbly and respectfully decline™

(#124598) Qru válasza grizlisandor (#124587) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez orbitális nagy cumi. Nekem is volt hasonló kalandom de ott annyi volt, hogy kiszabtak egy pár ezres helyszíni bírságot és megkérdezték, hívjanak-e trélert. Mondtam, hogy kösz már úton van erre fogták magukat és elmentek.

#nincsbennetarcsi

(#124600) grizlisandor válasza Magnum_ (#124595) üzenetére


grizlisandor
addikt

Azt mondta a csóka, hogy ha nyíltak a légzsákok, akkor mindenkit(rendőr+mentő) kötelezően ki kell hívni.
[kép1] [kép2]
Ki lehet menteni magam az eljárás alól? El lehet a rendőröket küldeni?
Igazából örültem, hogy megvagyunk.

Kresz 25. § (1) szajkózta a nő, hogy e miatt van a szabálysértési ügy.

(#124596) tboy93 :
Nem előztem senkit akkor, hanem csak mentem és egyszer csak megcsúszott az autó.

(#124598) Qru:
Nem az büntessenek meg, de ne 150k, hanem legyen 20k, meg valami tanfolyamra, hogy következőleg kezeljem jobban az esetet és ne fajujjon el idáig. Ennek, hogy megbűntetnek mint szódás a lovát, mire jó?
Ebbe a békéltető dologban bízok, hogy még nem volt semmilyen eljárásom.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.