Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) vlevi válasza Xelo (#30499) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez két dolog miatt van.
Az egyik, hogy a Win10 (szerintem is hülyeség), az eltávolítható meghajtókat nem csak a sajátgépen belül, de még azon kívül is mutatja.
A másik, hogy szerintem neked az alaplapon a Sata csatlakozók eltávolíthatóra vannak állítva.
Ha a BIOS-ben ez átállítható, akkor kapcsold ki. Felesleges.
Ha nem állítható, akkor arra is van registry reszelés, hogy a Windows a SATA-t ne tekintse eltávolíthatónak. Win7-hez volt meg korábban, és most nem találom, de 10-hez is meg kell lennie.
Végül pedig, mivel én sem szerettem meg azt, hogy az USB-t külön is mutatja, nem csak a gépen belül, ezért kerestem hozzá registry reszelést.
[link]

u.i.: Tökjóezawin10, hogy a win7 utáni újdonságok annyira "hasznosak", hogy shellscriptek és registryreszelések tömkelegét veti be az ember, hogy megszabaduljon tőlük. :)
Igazából nem bántam meg, hogy átálltam 7-ről 10-re, mert saccperkábé működik úgy, ahogy a 7-es. Néhány apró hülyeségtől eltekintve. Szépmagyar szóval fogalmazva az UI nem olyan fluid, mint volt,és ez csak egy kicsit zavaró, de ha egy nap százszor fut bele az ember az apró kényelmetlenségekbe, akkor már frusztráló tud lenni.
Egy ilyen a Win+P. Hetesen azonnal váltott, és eltűnt a váltóképernő. Itt, most lassabban jön fel a váltást végző ablak, nem tudom miért, de ha ugyanolyan tempóban nyomom a win+p p gombokat, akkor nem vált, mert még nem töltődött be. És nem tűnik el az ablak. Miértnem? Kinek van még arra szüksége a váltás után?
A startmenü is sokkal butább, mint volt, az UWP appokra semmi szükség, de mivel oda kell ikonokat rakni, htá nagyduzzogva használgatja az ember. De, hogy én állandóan rendezgessem, na azt már nem.
Kikapcsolást sem értem, hogy mi történt vele. Ha egyszer bealtatom a gépet, akkor többet a powergombbal nem tudom kikapcsolni, csak a startmenü leállítással. Nem tudom, mit optimalzáltak bele, hogy ilyen, de valamit nem sikerült.
Mondjuk az Alt+Tab jobb lett.

(#30502) hawrlantb


hawrlantb
tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszíves!

Most vettem egy új gépet. Felraktam rá a win10-et és egy olyan probléma jött szembe, hogy a sima egyszerű trust tytan 2.1 hangszórómat nem tudja normálisan kezelni. A realtek hd audio csak sima sztereót tud, és így a bal hangfal megy, a jobbos viszont egyáltalán. A jobbost érzékeli szerintem mélyládának. Már mindenféle driveres hülyeséget kipróbáltam, de semmi.

Valami ötlet?

Az alaplap egy MSI B150M MORTAR.

Köszönöm

(#30503) Sándor -P20- válasza raidx (#30488) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Többször végigzongoráztam mindent, nem találtam semmi nyomát, hogy 5.1-et hol lehetne beállítani.
Ami a legjobban zavar, hogy a mejelenítő (tv) tulajdoságainál a hang 2.0 sztereó.
Esetleg nem zavarhat be a dologba, hogy a rendszer csak sztereónak ismeri fel a tv-t?
Őszintén szólva arra lennék kíváncsi, hogyan lehetne a mégialejátszóból a filmek 5.1-es hangját kiküldeni a HDMI-n ketesztöl a tv-re?

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#30504) dejvid8 válasza darkhorse (#30470) üzenetére


dejvid8
őstag

Na,megnéztem a LatencyMon-ban is hogy mi az mit ír, kb ugyanaz... Az alap latency bár nem mindig 1000us, de beszéljenek a képek: KÉP1 KÉP2
Ma gondoltam majd hallgatok egy kis zenét... Jó lett volna, ha nem AKADOZNA a zene. Vagyis nem akadozik, hanem különböző időközönként megakad 1 másodpercre... mondjuk 10 másodpercen belül legalább 1x megakad. Most úgy hallgatom a zenét , hogy a mobilra van rákötve... Csodás :W

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#30505) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Még fiatal csirke vagyok Win 10 témában, így szeretnék egyet kérdezni. Szóval adott egy friss telepítés, ami iszonyat gyorsan betölt; UEFI képernyő 5-6 mp, win üdvözlőképernyő 1-2 mp, a háttérben futó programok töltése 1-2 mp (SSD-vel). Viszont a driverek telepítése után az üdvözlőképernyőnél képes akár 15-20 másodpercig is mojolni (fekete képernyő nálam nincs és alapvetően nincs jelszó az adott gépen). Semmi nem történik, csak mennek a pöttyök körbe. Ha nyomok egy CTRL+ALT+DEL kombót és indítok egy feladatkezelőt, akkor megjelenik az asztal, de pl. az óra nem látszik, amíg le nem telik az a 15-20 másodperc.
Ideiglenes megoldásként találtam, hogy kikapcsolom az Intel automatikusan induló szolgáltatásait, így a betöltés ugyanolyan gyors, mint korábban. Viszont, ha frissítem pl. az Intel VGA driverét, hiába van kikapcsolva továbbra is az összes Intel szolgáltatás, a probléma ismét előjön.

Volt már néhány fullos újrahúzás, de szóról-szóra ugyanaz lesz az eredmény. Mit csinálok rosszul, mi lehet a gond? :R

[ Szerkesztve ]

(#30506) kezo0 válasza BigBlackDog (#30505) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,

lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha valaki itt azt javasolta volna korábban az ilyen esetekre, hogy a tálca tulajdonságainál ki kell kapcsolni a tálca automatikus elrejtését, és ez rejtélyes és csodálatos módon segít.
(Ha rosszul emlékszem, akkor bocs. Ha nálad most is ki van kapcsolva, akkor pláne bocs.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#30507) #56474624 válasza vlevi (#30501) üzenetére


#56474624
törölt tag

Most kikapcsoltam BIOS-ban ezt a "hot plug" funkciót, nagyon durva, hogy ami program HDD-ről eddig döcögve indult el, az most szinte kapásból. :U

(#30508) raidx válasza Sándor -P20- (#30503) üzenetére


raidx
őstag

Meg kéne próbálni driverfrissítést. Ha 2.0-nak ismeri fel a rendszer nem lesz abból 5.1. MPC HC beállítások, audiováltó 5.1 beállítása próba de nem valószínű a siker.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#30509) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
Fent van a 10.
A kérdésem az lenne,hogy csak a gépházban.lehez frissítéseket keresni?Régebben a vezérlőpult stb... belül szoktam.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#30510) wjbhbdux válasza Orlin (#30509) üzenetére


wjbhbdux
veterán

igen, a jövő év folyamán már lehet hogy a vezérlőpult teljes egészében átkerül a gépházba.

/s

(#30511) Orlin válasza wjbhbdux (#30510) üzenetére


Orlin
addikt

Hát ez elsőre elég szokatlan.Meg én szerettem a 8-ban a csempés kezdő képernyőt is.(Lehet egyedül voltam :D)
De az sincs már amint nézem.És a jobbra kiugró menüt sem látom.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#30512) wjbhbdux válasza Orlin (#30511) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Teljes start menüt vissza lehet állítani a személyre szabás / start részben, jobb oldali menü helyett műveletközpont van az óra meletti ikonnal nyílik vagy Win+A

[ Szerkesztve ]

/s

(#30513) BigBlackDog válasza kezo0 (#30506) üzenetére


BigBlackDog
veterán

És tényleg, köszönöm szépen! :R Ezt a "júzer manuálba" miért nem írják bele? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30514) Sándor -P20- válasza raidx (#30508) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Nem jött be. :O
Ezeket már párszor végigzongoráztam...
Szal én kifogytam az 5letekből. :(
Max dobok rá egy USB-s hangkártyát, amin van optikai kimenet...
Bár pont a lényege veszne el a Stick dolognak.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#30515) vlevi válasza #56474624 (#30507) üzenetére


vlevi
nagyúr

"program HDD-ről eddig döcögve indult el"
Valószínű (de legalábbis világoskék), hogy eltávolítható meghajtóként más házirend vonatkozik rá, és ilyenkor nem a teljesítmény, hanem a lekapcsolás az elsődleges szempont. Ilyenkor pl. nincs írási cache, satöbbi.

(#30516) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Sziasztok! Win 10 pro 64 em van kb 3 hónapja, eddig minden csodálatosan ment viszont tegnap meghalt a monitorom(most tv-n megy) és én rögtön elkezdtem a driverekkel bűvészkedni mert nem volt egyértelmű a dolog, már az, valószínűleg egy halott kondi lesz, de a lényeg hogy amd driver uninstall után eltűnt a hang, vagyis a win hang beállításoknál nincs hangeszköz telepítve de az eszköz kezelő szerint minden megfelelő, újra raktam a drivert (mind az amd mind a foccusrite) restart semmi sem változott, leszedtem egy win iso-t és újrahúztam a beállítások megtartása mellett hátha valami drivert kijavít újrarak de semmi, valakinek van tippje ?

ez így egyszerre kicsit sok átok karácsonyra :)

KÉP

(#30517) steele80


steele80
senior tag

Sziasztok! Valaki megnézné nekem, hogy nála is elhallgat-e a Groove Zene, ha letesszük a tálcára? Én ezt a hiányosságot most vettem észre, ha ez valóban nem csak nálam hiba.

(#30518) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Automatikus driver frissítést letiltottam Windows 10 alatt így: [link]

Windows 10 automatikus frissítést is kikapcsoltam ezen módszer szerint: [link]

Ma bekapcsoltam a gépet és arra lettem figyelmes hogy tölti le automatikusan a frissítéseket. Sőt a hardverekhez is tölti le a drivereket (Intel cuccok stb.)

Mi ennek az oka, hogy nem működik a beállítás? Hogy tudom véglegesen kikapcsolni a win update driver frissítéseket és hogy tudom kiiktatni az automatikus win update-et?

OS: Windows 10 Professional VL x64 VLSC (Hun)

[ Szerkesztve ]

(#30519) wjbhbdux válasza nemethchek19 (#30518) üzenetére


wjbhbdux
veterán

az internet biztonsága érdekében kötelező feltenni a frissítéseket.

/s

(#30520) nemethchek19 válasza wjbhbdux (#30519) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

A frissítéseket felakarom rakni, csak ne automatikusan menjen. Értesítsen letöltés és telepítés előtt is.
Viszont az automatikus driver frissítésre nem tartok igényt. Azt megoldom manuálisan, ha szükséges.
Ezt a két dolgot a linkek szerint meg lehet oldani, nekem mégse sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#30521) BemAnyó válasza BemAnyó (#30516) üzenetére


BemAnyó
senior tag

az sfc/scannow talált hibás win fájlt és javította is elvileg, de nem változtatott a hang problémámon, restart után be kapcsoltam az alaplapit is bios ban, drivert magától fel is rakta, eszköz megfelelően működik, de még mindig nincs hangeszközöm telepítve,, :W

[ Szerkesztve ]

(#30522) prannk


prannk
őstag

Elegem van ebből a winfosból A wefender egyfolytában kitörli a cuccaimat. Használok több programot és kitörli a fájlokat belőle úgy hogy nem lehet utána használni.

Hogy kell ezt a szart letörölni? :((( :((( :((( :W :W :W

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#30523) wjbhbdux válasza prannk (#30522) üzenetére


wjbhbdux
veterán

mégis milyen programról van szó?

/s

(#30524) raidx válasza nemethchek19 (#30520) üzenetére


raidx
őstag

Keress rá az MS oldalán a wushowhide fájlra. Annak segítségével letilthatók azon frissítések amik gubancot okoznak. Főleg driverekre adta ki MS.

Ha Pro verziód van lehet olyan beállítást eszközölni, hogy értesítést kapjál előbb (a 1024-nél működött).

Gpedit.msc, Felügyeleti sablonok, Windows összetevők, Windows update, Automatikus frissítések konfigurálása, Engedélyezve, 2- Értesítés letöltés és telepítés előtt egyaránt.

Restart kell!

Teljes frissítési tiltás egy idő után aktiválás megvonással jár MS részéről!

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#30525) BemAnyó válasza BemAnyó (#30521) üzenetére


BemAnyó
senior tag

erre senki sem tud tippet/megoldást ?

(#30526) nemethchek19 válasza raidx (#30524) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Úgy csináltam ahogy írtad, mégis tölti le automatikusan épp a win frissítést.

(#30527) 12cantona


12cantona
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy nincs Windows Media Player a rendszerben, és sehogy sem tudom telepíteni.

Windows 10 Pro N rendszerem van és szükségem lenne, hogy legyen a gépen Windows Media Player, mert az egyik játék csak ennek bekapcsolásával indul Windows 10-en. Viszont nekem nincs ilyen a rendszerben.
Ezért letöltöttem egy Media Features Packet a microsoft oldaláról, ezt:
https://www.microsoft.com/hu-hu/download/details.aspx?id=48231
Írja is, hogy "telepíti a Media Player programot".
Telepítettem ezt a packet, de továbbra sincs Media Playerem.
Aztán letöltöttem a Windows Media Playert, szintén a microsoft oldaláról, de telepítés közben hibaüzenetet kapok:

"Note: PkgMgr.exe has been deprecated. Please update your scripts to use DISM.exe to instal, uninstall, configure, and update features and packages for Windows.
See http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=195329 for more information.
Operation failed with 0x80070307

Az implementáció nem képes végrehajtani a kérelmet."

Rákerestem már a hibaüzenet tartalmára,de nem találtam semmi használhatót. Esetleg valaki tudna segíteni? Előre is köszönöm!

(#30528) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Hogyha a "Megjelenés és személyes beállítások/Testreszabás/Betűméret beállítása (DPI)"-nál nagy méretre állítom (120DPI) a betűméretet, akkor minden újraindítás/bekapcsolás után az asztalon lévő PDF fájlok ikonjai feketék lesznek, amíg nem nyomok egy frissítést az asztalra (utána megjelenik a pdf fájl előnézetének ikonképe). A hiba az én készülékemben van, vagy globális probléma (Windows 10 Pro 32bit)? Esetleg ezt az előnézetes ikonos cuccot ki lehet valahol kapcsolni, hogy mondjuk a PDF fájloknál csak az adobe reader logója jelenjen meg?

(#30529) raidx válasza nemethchek19 (#30526) üzenetére


raidx
őstag

A 10586-ban sok minden nem úgy működik ahogy az elődjénél. Az MS nagyon ráhajt, hogy a 10 az ő szájíze szerint működjön. Minden reggel bekapcsoláskor azzal kezdek, hogy az alapértelmezett progikat átállítom mert a sajátját erőlteti! Ez nem volt az elődjénél, ott beállítottam és a 10586 váltásig úgy volt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#30530) #56474624 válasza raidx (#30529) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nálam nem csinál ilyet, pedig már újra is telepítettem (nem tisztán, hanem frissítéssel iso-ból), de még akkor is megmaradtak az általam beállított alapértelmezett alkalmazások.

(#30531) sagit válasza csixy (#30469) üzenetére


sagit
addikt

Nem OEM, dobozos win7 pro. Azt hagytam frissulni win10 re. Megtartanam a win7 et, és felraknam az új gépemre, ott szintén frissitenem. Ha ez működik nem adom el a vevomnek mert valami vicc 5k - t adna érte, de ha úgyse tudom a win7 et az új gépemen használni win10 ként, akkor eladom neki.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30532) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Sziasztok,

Vettem egy Surface Pro 4-et, bejelentkeztem az asztali loginommal. A problemam az, hogy azota az asztali gepen es a tableten is hiba kapcsolom ki a hangokat, mindig visszaugrik Windows Default-ra. Meg lehet ezt oldani vhogy?

[ Szerkesztve ]

(#30533) bsh válasza BemAnyó (#30525) üzenetére


bsh
őstag

"az eszköz kezelő szerint minden megfelelő"
kivéve, hogy nincsen "hangkimenetek és -bemenetek" az eszközkezelőben...

(#30534) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Asztal megkettőzésekor be lehet azt állítani, hogy mindkettő eszközön menjen a hang? Nekem most csak az alapértelmezetten szól.

(#30535) Hunork


Hunork
veterán

Ha valakit érdekel, főleg a jövőre nézve,: amennyiben a Windows Store megkergül, eltűnik az Áruház ikonja, nem nyílnak meg a Windows alkalmazások, akkor egy Rendszer visszaállítás ugyan megoldja a gondokat, de végre kiderült, hogy mi okozza: Wise Registry Cleaner. Senki ne használja, vannak sokkal jobb ilyen programok ingyenesen!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#30536) saelin válasza Hunork (#30535) üzenetére


saelin
veterán

Én ccleanert használok szerencsére. Mondjuk azt jó lenne tudni hogy mit törölt, amitől megbolondultak a windows appok.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#30537) Misi-67gyurc válasza Hunork (#30535) üzenetére


Misi-67gyurc
csendes tag

Szia.

Én CCLeanert használok...,és a napokban azt tapasztaltam,hogy az Időjárásra kattintva nem jelenik meg semmi adat,...csak a sablon kék kép fogad és nem megy tovább.
Szerinted,szerintetek ennek mi lehet az oka...?

Köszi szépe.

Boldog Karácsonyt mindenkinek.

Misi-67

(#30538) lck válasza Hunork (#30535) üzenetére


lck
senior tag

A Win10 megjelenése óta használom hozzá a Wise Registry Cleaner-t.
Ráadásul a WRC ütemezője úgy van beállítva, hogy a gép üresjáratában - a háttérben - mindig lefusson. Ez azt jelenti hogy általában naponta többször is lefut.

Soha semmi ilyen gondom nem volt vele.

Természetesen ez az Én gépem Windows-ára vonatkozik, saját tapasztalatok alapján. Elképzelhető, hogy másoknál mást produkál a rendszer.

Viszont szívesen várom és kipróbálnám a "sokkal jobb ilyen programok ingyenes" listáját. ( Csak ne CCleaner-rel kezdődjön ! )

[ Szerkesztve ]

(#30539) Hunork válasza lck (#30538) üzenetére


Hunork
veterán

Szia, és még Misi-67gyurc, valamint Salein!

Nálam két hete történt meg a nagy W Store kiürülés, ami azt eredményezte, hogy az Áruház ikon eltűnt, a helye ott volt, de ha kattintottam, csak egy pillanatra felugrott egy üres ablak. Korábban itt is jeleztem, és kértem segítséget, hogy ez mitől lehet. És a Start menüben az alkalmazások @ jellel kezdődtek, a nevük "eltűnt". Eredeti W10 van a gépemen, és hirtelen felindulásból reinstall, amúgy is lett új VGA, és duplájára nőtt a memória. Aztán tegnap este bátorkodtam elindítani a Wise-t, és utána ismét ugyanaz történt, mint két hete.
Rutinos róka lévén, már volt restore pontom, és a teljes rendszerről is van backup, így 15 perc után minden rendben volt. De a Wise-t töröltem, pedig hosszú évekig használtam, minden gond nélkül!

De a legrosszabb, hogy még mindig nem jöttem rá, miért csinálja. Vagy a Win verzió teszi? Nem tudom... Nekem W10 Pro N van. Ennyi a biztos, és hogy amúgy már semmi probléma, de a neten tele volt ezzel a problémával sok-sok angol nyelvű fórum.

Programok: hát pedig az egyik a CCleaner :), a másik meg a puritán RegCleaner, a finn Jouni Vuorio-tól. :K

Misi-67gyurc: hát akkor gáz van, itt van pár tipp, ebben a hsz-ben: w store és más Ha nem jön be, reinstall, aztán rendszeresen restore point készítése, vagy mellette még backup is.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#30540) madle


madle
őstag

Sziasztok,

tesóm gépén a gyárilag telepített angol Win 8.1-et szerettem volna cserélni, mert totálon volt a rendszer a HP baromságaival. Win 7 volt itthon de nem engedte telepíteni, ráadásul a Bootolás sem volt egyszerű mire rájöttem hogy SecureBoot-os stb..

Aztán megint új dolog volt, hogy Uefi-s a gép, ami nekem teljesen idegen volt eddig. Lényeg, Win 7 nem sikerült. Szereztem egy kulcs nélküli 8.1-et ami felment USB-ről, de vállalhatatlan lassú a gép, ráadásul már nem is jelentkezik be a felhasználóval, nem értem miért, pedig egy tiszta rendszerről van szó.

Most szerzek végül egy Win10-et, remélem azt akadály nélkül tudom majd telepíteni erre az újabb fajta Boot-os gépre. Esetleg számíthatok hasonló akadályokra?

(#30541) lck válasza Hunork (#30539) üzenetére


lck
senior tag

Lehet N-miatt !? Igazán másra nem tudok gondolni.
Mondom napi használat van nálam - természetesen a legfrissebb verzió és ajánlott beállításokkal.
CC-t sosem éreztem elég alaposnak, JV pedig régebben volt nálam favorit. Asszem valami cég megvette és jól el is szarta. Hivatalos ( nem beta ) verziók olyan hibaablakokat dobáltak nálam hogy az csuda. :)

(#30542) BemAnyó válasza bsh (#30533) üzenetére


BemAnyó
senior tag

és azt hogy fogok tudni odavarázsolni ?

(#30543) #19617792 válasza Hunork (#30535) üzenetére


#19617792
törölt tag

akkor ezek szerint a Wise Registry Cleaner mégsem olyan bölcs. ba dum tss. ;] :DDD

(#30544) Hunork válasza #19617792 (#30543) üzenetére


Hunork
veterán

Hát nem. :N :W tipp-tiripp-tscssss. :)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#30545) Kátai


Kátai
senior tag

Akkor milyen tisztító programot ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#30546) daimonion válasza #19617792 (#30543) üzenetére


daimonion
senior tag

Bölcs az a progi csak valaki ész nélkül használja akkor belefuthat pár "fura" dologba.
De konkrétan itt egy kép

Ahol hiba van ott van lehetőség használni a legördülö menüt.Azt nekem ne mondja senki hogy olyan roppant nehéz belekukkantani, hogy vajon mit talált ? Megnézed és ha nem akarod NEM TÖRLÖD .Csak ugye könnyebb azt mondani egy progira hogy szar ne használd mert Nálam ezt meg azt eltüntetett mint bevallani hogy figyelmetlen voltam és ezért történt a dolog.Én azóta használom Win 10 alatt amióta a win 10 megjelent és soha semmi probléma nem lépett fel még az áruházzal a progi használata után..

[ Szerkesztve ]

(#30547) daimonion válasza Kátai (#30545) üzenetére


daimonion
senior tag

Wise progik tökéletesek csak oda kell figyelni hogy mit talált és nem "ész nélkül" törölni mindent.
Wise disk cleaner
Wise program Uninstaller
Wise registry cleaner mind jó progik és ingyenesek.

(#30548) lck válasza daimonion (#30546) üzenetére


lck
senior tag

:K
Sőt ilyet is tud:

Aki nem akar ( tud ) ilyen bejegyzéseket bogarászni, annak az Only Safe - beállítás jó lehet.
Hozzáteszem ezidáig én még soha nem bíráltam felül a találatait, normál keresésnél sem, hibátlanul megy.
( A Wise Disk Cleaner szintén. )

(#30549) tomp


tomp
félisten

Fél órája karácsony alkalmából megviccelt a Win10! Youtube közben megállt a kép majd elsötétült a laptop kijelzője. A gép ment tovább mintha semmi sem történt volna. Csak akkor jött vissza a kép amikor a TV-t rákötöttem HDMI-n keresztül. Kép visszajött de semmi értesítés nem volt, hogy mi történhetett. Eseménynaplóban sincs semmi. Vicces ez a Win10. :DDD

(#30550) senzaj


senzaj
senior tag

Sziasztok!
Először is boldog karácsonyt. ..
következő a gondom: van egy ssdm, meg 2 hddm. Az egyik hddn fent volt a win 10. Gondoltam pendriverol mindent elölről kezdek és ratelepitem az ssdre. Megtortent, majd ujrainditottam, beallitottam a boot priort az ssdre és nem indul el a rendszer. Ez mitől van illetve mi rá a megoldás? :/
Sokat segitenetek.
Köszönöma választ előre is!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.