Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) betyarr


betyarr
veterán

10 alatt megy a 2.2.1-es utorrent?

(#30202) mefistofeles válasza betyarr (#30201) üzenetére

Miért pont az? Valamelyik 2.x verzió volt a gépemen és simán futott de most 3.4.5. van és az is remek.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#30203) betyarr válasza mefistofeles (#30202) üzenetére


betyarr
veterán

mert az a legutolsó utorrent verzió,ami nem tiltott kliens,rendesen számolja az arányt,nem tartalmaz kéretlen dolgokat és úgy végzi a dolgát ahogy kell.

(#30204) Apucy01 válasza betyarr (#30203) üzenetére


Apucy01
őstag

igen megy én azt használom!

más!

Tapasztalt már valaki olyat hogy az uj AMD drivert föl tette és innen el tünt az ikonja???

[link]

A nézet fölött kellene lennie és nincs :W

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#30205) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Van már valami tweaker a win 10-hez amivel tiltani lehet mondjuk az automatikus frissítést, jelentéseket, stb?

Még tartom magam a win 8.1-el, frissítések kikapcsolva...ma feltettem egy progit és egyből megjelent a GWX panel... :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30206) Poplacsek válasza V.Stryker (#30205) üzenetére


Poplacsek
senior tag

30023
Tweaks fülön lehet válogatni a lehetőségek közül. ;)

[ Szerkesztve ]

(#30207) V.Stryker válasza Poplacsek (#30206) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm. :R

Mellesleg a f@sz kivan az MS-el, hogy ilyen k.rv. erőszakosak ezzel a win10-el. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30208) bopeti98 válasza raidx (#30176) üzenetére


bopeti98
őstag

Érdekes. Nekem az alapértelmezett böngésző a Chrome, az alapértelmezett lejátszó pedig a VLC, de még egyszer sem állította vissza a Win 10 a saját cuccaira.
A 1511-re frissítés után is megmaradtak a beállításaim.

[ Szerkesztve ]

(#30209) Milestone2


Milestone2
nagyúr

11082-es frissítéssel visszajött oldalra a vízjel... :((

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#30210) pzstm válasza Milestone2 (#30209) üzenetére


pzstm
titán

1. Teljesen normális, baj lenne ha nem jött volna vissza
2. Ez nem a megfelelő topik
3. Látom Insider vagy, gondolom tudod mit jelent ez, mivel jár és miért lett vízjel újra....

Ha nem akkor nagyongyorsan lépjél ki Insider programból, mert rengeteg bosszúságod lesz (és rollback 10586.36-ra)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#30211) Viper26


Viper26
nagyúr

Minden inditásnál kiírja a Win10, hogy "nem sikerült befejezni a frissítések telepítését".
Ez WTF? :F

Pixel 7 | FR955

(#30212) Milestone2 válasza pzstm (#30210) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ó ha én is ilyen segítőkészen válaszolnék a topicomban...igaz, volt idő megszokni.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#30213) netpeti98 válasza Milestone2 (#30212) üzenetére


netpeti98
addikt

A Windows tesztverzóknál mindig is kint volt a vízjel, ez ezzel ár.

(#30214) Milestone2 válasza netpeti98 (#30213) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem, eddig nem volt kint egy jó ideje (kb 3 build óta), és most visszajött.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#30215) netpeti98 válasza Milestone2 (#30214) üzenetére


netpeti98
addikt

Az 10586 buildnál és annak altváltozatainál nem volt kint, mivel az "RTM" volt.

(#30216) Neil Watts válasza tibike8 (#30200) üzenetére


Neil Watts
veterán

Köszönöm!
Ám ez ha jól gondolom nem oldja meg az ébresztés utáni monitoreldobást.

A 90 napos Enterprise amit használtam előtte az 10240-es build volt, mindent az alap driverrel hajtottam, kivéve az nvidia vga-t illetve az asus xonar hangkártyámat.

Semmi baja nem volt, altatni is lehetett.

Most a legfrisebb stabil builddel (MS oldaláról szedhető Win10, Home, eredeti) 10586.31 (1511 - TH2 ahogy nézem) van ez.

Rakjak fel MD-s chipset drivert?

Üdv. core2

(#30217) pzstm válasza Milestone2 (#30212) üzenetére


pzstm
titán

nézd, hidd el én segítőkész vagyok, de aki nem tudja mi van Insiderben annak nem ajánlom.

10586 és 10240 ami mérföldkő volt ott nem volt watermark, amúgy mindig van.

Sorry ha lelkedre vettem :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#30218) Anonymus23 válasza thebencus90 (#30157) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem is volt ilyen, csak az újratelepítés segített.
Lehet, hogy lehetett volna még mókolni, de 1 óra kínlódás (15x újraindítás, javítás stb) után meguntam és újratelepítettem, hamarabb megúsztam vele...

;) - The Power of the Light Side

(#30219) labeda


labeda
aktív tag

Szeretném megkérdezni: tudtok-e ajánlani olyan backup programot, ami magyarul is ért? (és az sem baj, ha nem ingyenes.) A Windows 7 rendszerűt nem tudom használni, néha viszont készítenék mentést. Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#30220) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Volt egy W7-.es gép, feltolták rá a W10-et, mert ingyé van, de nagyon nem jött be. Vissza lehet menni úgy W7-re, hogy mondjuk 1-2 év múlva ingyen vissza lehet frissíteni W10-re?

(#30221) Surda- válasza tibike8 (#30021) üzenetére


Surda-
őstag

Bocs,ha én vagyok sügér,de ha tiszta telepítést csinálsz 32bitesről,akkor miért nem kér már kulcsot? Hisz letöröltél mindent,honnan tudja a microsoft,hogy ezen már volt win 10? :B

Nem találom hol lehet letölteni a különböző win 10eket ezen az oldalon,amit linkeltél... :(((

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#30222) Neil Watts válasza Neil Watts (#30216) üzenetére


Neil Watts
veterán

Na, ha a berakom az Important Wake Timerst akkor megjavul, s a monitort sem dobja el.
Amikor eldobja akkor olyan hangot lehet hallani, mint amikor egy eszközt kihúzok a gépből.

VGA driver?

Üdv. core2

(#30223) Ted_Beneky válasza diegho (#30220) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Elvileg csak jövő július végéig van ingyen a W10.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#30224) Croft-21


Croft-21
őstag

Használ vki Frapsot? Nekem nem működik win 10-en. Utoljára 2013-ban jött ki a legújabb verzió, ami csak win 7-ig jó. Azóta nem frissítették.

(#30225) rétisün válasza Croft-21 (#30224) üzenetére


rétisün
veterán

nálam megy, 3.5.7-es verzió, ráadásul ez 2012.es.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30226) Xantor


Xantor
tag

Sziasztok!

Az elmúlt néhány nap óta valami nincs rendben a memóriahasználattal Win 10 alatt. Indításkor már kb. 90%-ot használ a 8GB-ból úgy, hogy a rendszeren kívül semmi egyéb nem indul. A maradék néhány száz MB alatt pedig szaggatnak a játékok, a Chrome, stb., stb. Feladatkezelőben semmit nem találtam ami sokat venne igénybe, s fogalmam sincs, hogy mi lehet a gond. Az elmúlt hetekben programokat nem telepítettem, maximum a frissítések jöttek.

Szerintetek hogyan lehetne orvosolni a problémát?

:R

A józan ész olyan ritka manapság, hogy lassan a "szuper erő" kategóriájába sorolható...

(#30227) Croft-21 válasza rétisün (#30225) üzenetére


Croft-21
őstag

Nálam is megy, csak éppen nem rögzít videót.

(#30228) labeda válasza labeda (#30219) üzenetére


labeda
aktív tag

Hátha Valaki: Szeretném megkérdezni: tudtok-e ajánlani olyan backup programot, ami magyarul is ért? (és az sem baj, ha nem ingyenes.) A Windows 7 rendszerűt nem tudom használni, néha viszont készítenék mentést. Előre is köszönöm!

(#30229) rétisün válasza Croft-21 (#30227) üzenetére


rétisün
veterán

tegnap véletelenül (a stalkerben máshoz volt konfigurálva a billenytű) csináltam vele videót. igaz, nem néztem vissza, töröltem is le egyből.

lehet, ezért crashelt a stalker? :F

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30230) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok, ma újra telepítettem a windows 10-et, mert az előzőleg ráfrissített verzió nem volt tökéletes. Először a Home verziót tettem fel, az nem aktiválta magát, majd feltettem a Pro verziót, ami egyből beaktiválta magát. Ez azért lehetett, mert előzőleg win 7 pro-t használtam? Illetve hogyan ismerte fel a régi termék kulcsot? Alkatrészekből? :)

Megyen!

(#30231) werttzui


werttzui
őstag

Üdv a műveletközpontot nem hajlandó megnyitni kicsit bug-os ,van valami ötlet?
Kihullik a hajam ettől a win 10 től lassan... :(

PENTAX

(#30232) csixy válasza CptAdamica (#30230) üzenetére


csixy
addikt

Win10-re frissítés után amikor beaktíválta magát, akkor Red°mond kijegyzetelte az alaplapodat és ezután már tiszta telepítéssel tolhatod fel ugyanazt a verziót és skipelni kell a kódkéréseket és beaktiválja magát , amikor nethez fér.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#30233) CptAdamica válasza csixy (#30232) üzenetére


CptAdamica
veterán

Tehát akkor csak alaplaphoz kötött? Ha cserélem, akkor elszáll ez a termék kulcs?

Megyen!

(#30234) Tokman válasza stanley00 (#30197) üzenetére


Tokman
csendes tag

Ez pedig tényleg memória/hardver hibára utal.
Én mindenképpen megnézném másik memóriával nem veszítesz semmit se.

(#30235) hdekakas


hdekakas
senior tag

Üdv!
Olyan problémám van, hogy mióta frissült a Win 10 a November update-tel, azóta sokára áll le a gép.
A windows gyorsan leáll, képernyő is no signal, de utána még bő egy percig megy a gép, világítanak a ventilátorok, pörög a hdd. Először azt hittem, hogy power gomb hosszan lesz belőle, de végül is leáll mindig, de jó soká.
Találkozott ilyennel valaki?
És hogy lehetne megoldani?

(#30236) Locutus válasza werttzui (#30231) üzenetére


Locutus
veterán

Szokásos experience shell ui bug... gondom a startmenü meg többi win app se megy.
Egy darabig okozta a tixati is, aztán most a dropbox kliensre esküszik mindenki, hogy anélkül jó, de igazából csak a M$ béna befoltozni a win10 hibáit... (vagy szándékosan így terelnek a onedrive felé..)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#30237) Kátai


Kátai
senior tag

Sziasztok!
Problémám az,hogy indításkor a kis kék ablak után fekete háttér jelenik meg rajta a kurzorral, majd 3-4 perc elteltével lehet csak bejelentkezni.Tudnátok segíteni?Már a tiszta telepítésen gondolkozom.Ha ez lesz a vége akkor mennyi helyet adjak a "C"-nek? Most egyben van az egész egy 500 gigás meghajtón.

(#30238) UnSkilleD válasza vbbb (#30198) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

csak a minidump alapján lehet megmondani hogy melyik folyamat okozza a kékhalált

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#30239) Croft-21 válasza hdekakas (#30235) üzenetére


Croft-21
őstag

Igen nekem is kicsit nehezen áll le a gép, de nem vészes.

(#30240) werttzui válasza Locutus (#30236) üzenetére


werttzui
őstag

Ez az új 1511 es frissítés okozza
azóta szar :W

PENTAX

(#30241) bopeti98 válasza hdekakas (#30235) üzenetére


bopeti98
őstag

Ez nálam Windows 8 óta így van.
A fast boot-hoz van köze, de hogy pontosan mi azt nem tudom, és hülyeséget sem akarok írni.
Viszont a lassabb leállásért cserébe gyorsabban indul.
Ha nagyon zavar, akkor a Vezérlőpult -> Energiagazdálkodási lehetőségek -> Rendszerbeállítások alatt a "Gyors rendszerindítás bekapcsolása" mellől vedd ki a pipát.

[ Szerkesztve ]

(#30242) watador600


watador600
senior tag

Sziasztok!

Beraknám ide is a kérdésemet hát ha tud valaki valami okosat mondani, mert nagyon valószínü hogy a rendszer van rosszúl beállítva, ugyan is egy win7-es laptoppal simán ment ugyan ez.

Illetve, olyan kérdésem lenne még, hogy szolgáltatásokat sem tudok engedélyezni, mert hibakódot dob. Ez mitől lehet, és az lehetséges, hogy a kettő összefügg?

Köszönöm előre is! :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#30243) #97246720 válasza watador600 (#30242) üzenetére


#97246720
törölt tag

a dhcp-t kapcsold ki a vinyós routeren és próbáld úgy...igy a zte router fog ipt adni,ja és az összekötés az lan-lan legyen...

(#30244) simos


simos
tag

Sziasztok !

Segítséget kérnék :

Win 10 pro-t telepítettem kb egy hete. De azóta ha torrentet indítok , eltűnik a winchesterem.
Megszűnik létezni a másodlagos winyó, miután kiírja a torrent a hibákat:
" write to disk " és "read from disk" és néha ezt " I/O eszközhiba"
Az oprendszer amúgy SSD-n van.

Előre is köszönöm a segítséget !

(#30245) worxland válasza bopeti98 (#30241) üzenetére


worxland
addikt

Fast boot: hasonló a hibernáláshoz, ezért nem csak leállítja a futó programokat, hanem el is tárol dolgokat. Ahhoz pedig idő kell.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#30246) watador600 válasza #97246720 (#30243) üzenetére


watador600
senior tag

Minden úgy van állítva ahogy mondod, amióta 2 router van. Ennyire amatőr nem vagyok.
Nem a routerrel van gond, hanem a géppel, pontosabban a win 10 beállításaival. Ugyan erre a kábelre kötve egy win 7-es laptopon megtudtam csinálni elsőre. Vissza kötve a win10-es gépet, utána a gépen folyton hibákat dobott, amiket leírtam a linkelt kérdésnél.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#30247) hdekakas válasza bopeti98 (#30241) üzenetére


hdekakas
senior tag

De nekem csak mostantól van így, mióta a nagy frissítés felment a Win 10-re.
Kipróbáltam, és valóban, ha kilövöm a gyors rendszerindítást, akkor azonnal leáll a gép, nem csak egy perc múlva, és 4 mp-el tovább tart betöltődnie indításkor.
Értem én, hogy kikapcsoláskor valamivel több idő kell neki hogy majd könnyebben bootoljon, na de bő egy perccel több vakerálás?! :)

(#30248) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

A notimon van ujjlenyomat érzékelő, driver is fent van, viszont nem találom hol kéne beállítani. A windows azt modnja,hogy a bejelentkezésnél, de ott nincs semmi. Rákeresve, a microsoft azt írja,hogy a vezérlőpultban kéne olyan legyen,hogy Biometria.... de nincs. Ilyenkor mi van? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#30249) #97246720 válasza watador600 (#30246) üzenetére


#97246720
törölt tag

bocsi,de első rádnézésre nem tudtam...bocsi...hát így látatlanban elég necces a dolog, elvileg mennie kéne pedig..

nekem speedportos t-home-os routrem van,ott is elég nehéz volt beállítani a külső hdd hozzáférését...

[ Szerkesztve ]

(#30250) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok,
van nálam egy notebook amire eredetileg W8 volt telepítve, majd a tulaj frissítette W10-re.
Vagyis szerette volna mert az egyik újraindítás után 0xc000000f hibaüzenettel köszöntötte.
A feladatom az lenne, hogy az adatok megtartásával telepítsem újra.
Hiren's Boot CD segítségével megpróbáltam lementeni a C-ről a dolgokat, de azt írja, hogy nincs formázva bla bla és RAW-ban jelenleg a fájlrendszer.
Tudtok ebben segíteni? :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.