Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!
Nem igazán jöttem még rá, hogyan lehet kikapcsolni azt értesítést, hogy üzenetem jött facebookra.
Fel ugrik egy kis "buborékba" az üzenet, tudtommal nem telepítettem fel semmilyen appot.

Köszi.

(#30152) kory24 válasza Norbika88 (#30151) üzenetére


kory24
őstag

Nem Chrome van fent véletlen?

(#30153) Norbika88 válasza kory24 (#30152) üzenetére


Norbika88
senior tag

De chrome ot használok. Lehet hogy ő ajánlott fel valamit első facebookozásnál.

(#30154) kory24 válasza Norbika88 (#30153) üzenetére


kory24
őstag

Itthon amelyik gépen Chrome van azon láttam olyat az egyébként win7es gép. Amelyiken Firefox azon nem. Ugyhogy szerintem ez vmi Chrome funkció lesz :)

(#30155) Neil Watts válasza Norbika88 (#30153) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Igen, ez új Chrome feature:

Settings / Show advanced settings / Privacy / klikk a Content settings-en / Notifications > Do not allow any site to show desktop notifications vagy manage exceptions, s akkor ott személyre szabhatod.

Üdv. core2

(#30156) Norbika88 válasza Neil Watts (#30155) üzenetére


Norbika88
senior tag

Köszi! Elvileg meg van! :R

(#30157) thebencus90 válasza thebencus90 (#30051) üzenetére


thebencus90
csendes tag

akk nincs megoldás :F :(

(#30158) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

Még egy kérdés: most volt W10 reinstall, minden szép. Ha most esetleg váltok VGA-t NV-ről AMD-re, akkor ugye nem fog nyekeregni? Mert semmi kedvem megint elölről kezdeni... Remélem, elég egy VGA driver uninstall, erre van külön program, oszt jó napot. Ha nem, kérlek, osszátok meg velem, mi erről a tapasztalat! Köszönöm előre is!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#30159) PuMbA válasza Hunork (#30158) üzenetére


PuMbA
titán

Biztos, hogy nem. Én egy Socket AM2+-os Athlon 64 X2 3600+-ról és NVIDIA GeForce 210-ről váltottam egy 7 évvel újabb Socket AM1-es Athlon 5150-re Radeon R3 VGA-val Win 8.1 alatt és amikor beindult a rendszer leszedtem a vezérlőpultból a régi drivereket, az újakat meg felraktam :)

[ Szerkesztve ]

(#30160) hengelhof válasza Gh00st (#30150) üzenetére


hengelhof
senior tag

Köszönöm a segítséget

(#30161) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Win10 tud már olyat, hogy ha zárolom a gépet (win+L), akkor a háttérprogramok ugyanúgy működjenek mintha le se zártam volna?
Olvastam, hogy a win7-nél ez lehetetlen volt, gondoltam azóta már megoldották.

(#30162) Syl válasza ReSeTer (#30161) üzenetére


Syl
nagyúr

>Olvastam, hogy a win7-nél ez lehetetlen volt

Ezt a marhaságot ki/hol írta? :Y

Még a youtube videó is vígan megy tovább lezárt gép mellett...

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30163) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Arra tudnátok esetleg valami megoldásfélét mondani, hogy Win 10 Home x64 (eredeti) alatt ha rányomok a Sleep-re akkor a leállást követő 1. mp-ben miért kapcsol vissza a gép? Miután visszakapcsol, a másodlagos monitromat nem érzékeli a rendszer, csak a leállítás + indítás segít.

Konfigurációm:

ASUS M5A97 EVO R2.0 (alap, ms féle driverrel hajtva, Win8 óta mindig a gyárit használom)
AMD FX 8320 @ stock
2x8G 1600MHz Corsair CMV8GX3M1A1600C11 RAM
Gigabyte GeForce GTX 960 GV-N960WF2OC-4GD 4GB (Legfrisebb elérhető driver - 359.06, tudtommal nincs frissebb stabil kiadás)
Samsung 830 128 GB
Samsung 1TB SATAII
SEAGATE 2TB 7200 SATAIII
SEAGATE 2TB 7200 SATAIII,
ASUS Xonar DS és OPA2604AP (legfrisebb elérhető beta W10 driverrel megy)
Chieftec CTG-500-80P táp
Corsair Carbide 300R
Edifier Multimedia HCS2330 C2 Plus 2.1 System
Logitech G400
Dell U2211H
Dell P2214H

Köszönöm!

Üdv. core2

(#30164) Hunork válasza PuMbA (#30159) üzenetére


Hunork
veterán

Köszönöm a gyors választ :R , megy a filózás, minden attól függ, mennyiért veszik be a mostanit. Törzs vagyok a boltban, így a remény még él. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#30165) betyarr


betyarr
veterán

csak a biztonság kedvvért kérdem (írom le) a frissítés/tiszta telepítés menetét:

1. MCT-vel elindítom a folyamatot
2. regisztrálja magát a w10 a 8.1-es kulcsomhoz
3. lehúzom a megfelelő telepítőt
4. telepítem a w10-et

így működik?nem gond hogy jelenleg csak 6gb helyem van összesen az ssd-n?

[ Szerkesztve ]

(#30166) norti válasza betyarr (#30165) üzenetére


norti
addikt

6GB a telepítőnek sem lesz elég.

(#30167) betyarr válasza norti (#30166) üzenetére


betyarr
veterán

mert mekkora telepítője van a w10-nek?8.1 esetében valami 2,5 gigányi körül mozog.
most ha ez így nem járható,akkor mit csináljak?húzzak fel előbb egy tiszta 8.1-et?

(#30168) AtHoS válasza betyarr (#30165) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kicsit érdekes ez a "sorrend". Úgy tűnik, mintha összemostad volna a frissítést a tiszta telepítéssel, de úgy, hogy a "sorrend" egyiknek sem felel meg

A.) Frissítés:

1. MCT elindít - kiválasztod, hogy frissítsen
2. leszedi magának amit kell és elindítja automatikusan a frissítési folyamatot, aközben pedig regisztrálja a géped a megfelelő helyen

B.) Tiszta telepítés

1. MCT elindít - kiválasztod, hogy telepítő készletet hozol létre
2. leszedi magának amit kell és elkészíti az ISO-t, PEN-t, amit választottál
3. ISO-t kiírod lemezre vagy rárakod megfelelően penre, majd az elkészült lemezről/penről indítod a rendszert és telepítesz

4. Ha korábban A.) már lement, akkor nincs további teendőd, ellenben az új 1511-es telepítőcsomag használatával A.)-ra tulajdonképpen nincs szükség, egyből tudod aktiválni a 7, 8 kódjával

Nálam 2.9 GB-ot foglal a nyers telepítőcsomag (1511), amit C-re húz le, majd frissítés esetén szépen elmenti a korábbi rendszert, ami plusz kb. 20 GB

read-only mode on the forum

(#30169) Steelers


Steelers
senior tag

Üdv! Segíséget szeretnék kérni. Adott egy win10 10586.36-os build, fast ring aktiválva és bármit csinálok nem talál frissítést, pedig kint van a 11082-es is.
Ötlet valakinek?

(#30170) betyarr válasza AtHoS (#30168) üzenetére


betyarr
veterán

hja,hogy már nem kell arra várni hogy aktiválódjon 8 alatt,elég megadni a 8 kulcsot a 10 tiszta telepítésénél?

(#30171) AtHoS válasza betyarr (#30170) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igen, de ahhoz az új 1511-es telepítőcsomag kell. Itt egy megfelelő link MCT-hez [link] plusz 1-2 infó ISO helyfoglalással kapcsolatban

read-only mode on the forum

(#30172) vlevi válasza AtHoS (#30171) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én a multhéten váltottam 7-rol 10-re, és furcsállottam, hogy a 10240-re frissitett, es utana utolag jott volna az 586.

(#30173) betyarr válasza AtHoS (#30171) üzenetére


betyarr
veterán

:R

(#30174) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Sziasztok!

Olyat tapasztalt már valaki, hogy hiába állítom be az alapértelmezett alkalmazásokat a Gépház->Rendszer->Alapért. alkalmazások felületen adott fájltípushoz , a Windows újra és újra visszaállítja az ő saját preferált kis szarjára? Konkrétan az alapértelmezett böngésző lesz valahogy mindig újra Edge, illetve a pdf fájlokhjoz rendeli az Edge-t folyamatosan, közben meg 2 dedikált pdf olvasó program is van a gépen. Frissítéseket nem is kell telepítenem, ha már tölt valami új frissítést a winhez, egyből visszaállítódnak ezek...legalábbis ezt figyeltem meg, ha nem jönt semmi frissítés akkor talán nem állítja vissza magától, de ebben sem vagyok biztos.

WTF? Mit lehet ez ellen tenni?

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#30175) AtHoS válasza vlevi (#30172) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mivel visszavonták korábban MCT oldalról a 10586-ot, így az előbb linkelt verziójával lehet leszedni azt. Bár azóta voltak már olyan hírek, hogy ismét elérhető a normál MS oldalról letölthető MCT-vel is.

Te honnan és mikor kerítetted az MCT-t amivel elindítottad a frissítést?

read-only mode on the forum

(#30176) raidx válasza AtHoS (#30175) üzenetére


raidx
őstag

Már rég kijavították a bugot és a 10586 jön le az MS-től.

@[Prolixus]

Sajnos elég erőszakosan naponta visszaállítja az Edge böngészőt. De néha mindent. Minden reggel bekapcsoláskor azzal kezdek, hogy visszaállítom a sajátokra az alapértelmezést.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#30177) Dtomka


Dtomka
veterán

Win10 ben az Edge böngészőt használom. De nagyon zavaró a sok felugró ablak? Mikor lesz már erre megoldás? :F

(#30178) vlevi válasza AtHoS (#30175) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én még aznap, novemberben letöltöttem, és kiirtam pendrivera a telepitőt. A win7-10 frissites után azzal telepitettem ujra a gépet. Azóta már frissült 10586.36-ra. Aaszem 36, tegnap este volt valami összegző frissítés, azóta nem láttam a gépemet.

(#30179) betyarr válasza AtHoS (#30171) üzenetére


betyarr
veterán

no,úgy oldottam meg,hogy egy másik gépemen szedtem le az adott MCT-vel a win10-es iso-t,mert amelyikre telepíteni szeretném,azon kevés a hely a c meghajtón.azonban azt írta a program a végén,hogy szükségem lesz egy win10-es kulcsra ha tiszta telepítést szeretnék csinálni,vagy ha frissítek,akkor egy 7 vagy 8.1 kulcsra.remélem csak elcseszték az írást,mert nem lenne jó,ha telepítésnél szembesülnék azzal,hogy nem fogadja el a 8.1 kulcsomat tiszta telepítéshez :U

(#30180) AtHoS válasza Dtomka (#30177) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Most akkor kérdezed vagy állítod?

Megoldás amúgy is van rá, csak Te nem használod....., Te ragaszkodsz az Edge-hez ;]

Amúgy Edge-hez is van megoldás, mindössze nem beépülőben kell keresni ;)

betyarr

A telepítőben lévő setup.exe tulajdonságainál ezt kellene látnod, akkor az új 10586-os a telepítő és el fogja fogadni a 7, 8 kulcsát:

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#30181) Dtomka válasza AtHoS (#30180) üzenetére


Dtomka
veterán

Mondom, hogy zavar. Kérdezem , hogy van rá megoldás? De amúgy köszi a semmit.
Ragaszkodom? Használom...

Találtam egy ilyet:
you can change the popup blocker to not allow any popups if you add these 2 lines in the Registry

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AppContainer\Storage\microsoft.microsoftedge_8wekyb3d8bbwe\MicrosoftEdge\New Windows

add DWORD 32bit value on both

BlockControls 1

BlockUserInit 1

I no longer have any popups

Nah ez az :). Így már nem jön fel 1 ablak sem amit én nem akarok...

[ Szerkesztve ]

(#30182) AtHoS válasza Dtomka (#30181) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálad így néz ki egy "mondás"/állítás? Nálam ez kérdésnek tűnik :P

"De nagyon zavaró a sok felugró ablak?"

Azt hiszem többet segítettem, mint semmi, de úgy látom nagyon-nagyon hideg területeken vaksötétben tapogatózol.

Egy kis fény az éjszakába:

Adguard — the best Adblock for Edge
After the release of new Microsoft browser, many users are switching to Edge. Fast and easy to use, it already becomes a decent competitor to all popular browsers. Currently the only ad blocker that is able to work in this browser is Adguard. It will not only completely remove all ads in Microsoft Edge, but also make web surfing a pleasant and safe one.

Szerk.
Igen, ragaszkodsz, mert ha tényleg zavarnak a felugrók, akkor váltasz olyan böngire, ahol ez megoldott a saját szinteden. De a döntés a Tied, megoldás van rá, több féle is, mint láthatod :K

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#30183) Locutus válasza Croft-21 (#30146) üzenetére


Locutus
veterán

Nálam is előfordul ez mostanság.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#30184) Dtomka válasza AtHoS (#30182) üzenetére


Dtomka
veterán

Nálam ez kötekedésnek tűnik....és a kioktatás/kötekedés nem segítség. Elírtam, na és?

A kétes progikat mellőzőm a gépről. Arra gondoltam, hogy az Edge, képes legyen megakadályozni a felugró ablakokat.
Azért köszi...

Az én megoldásom, jobb sztem. De csak a másodikat írtam be, mert ha mind a 2 szerepel, akkor mindig kattintgatni kell (engedélyezni)

[ Szerkesztve ]

(#30185) betyarr válasza AtHoS (#30180) üzenetére


betyarr
veterán

köszönöm,ez az a verzió! :R

(#30186) betyarr válasza AtHoS (#30182) üzenetére


betyarr
veterán

és ha valaki megvenné pl a lifetime licencet,akkor célszerű orosz rubelben fizetni,mert úgy csak ~2600ft körül jön ki,míg dollárban közel 18k :K

(#30187) simos


simos
tag

Sziasztok !

Segítséget kérnék :

Windows 10 pro, telepítés után " eldobálja " a winchesterem.
Ha újra indítom a gépet, akkor jó egy darabig. Driverek oké, kábelek oké.
HDD : 1 TB sata, a Windows pedig SSD-n van.

Előre is köszönöm a segítséget !

(#30188) Locutus válasza simos (#30187) üzenetére


Locutus
veterán

Mind a négy csavar meg van húzva? :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#30189) simos válasza Locutus (#30188) üzenetére


simos
tag

Ezért írtam idézőjelbe, hogy "eldobálja " ! :)

De akkor helyesbítek : egyszerűen megszűnik létezni :)

(#30190) steele80


steele80
senior tag

Ma egy kollégám laptopján dolgoztam, ami ugyanolyan mint az enyém, csak azon 8.1 van. Megrökönyödve tapasztaltam, hogy gyorsabb minden tekintetben mint az enyém. :(

(#30191) egykori válasza Norbika88 (#30151) üzenetére


egykori
őstag

Szerintem véletlenül a Facebook kérdést feltevő ablakán véletlenül beleegyező választ adhattál. Talán ott is lehet kikapcsolni, ha esetleg a Chrome-ban nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#30192) bandras0226 válasza betyarr (#30186) üzenetére


bandras0226
aktív tag

OTP MasterCarddal próbáltam úgy nem engedi rubelben.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#30193) Tokman válasza xigris (#30044) üzenetére


Tokman
csendes tag

Nüanszok:
Lassabban bootol ,de hibernálásból gyorsabban indul el.
Futuremark több pontot ad ugyanarra a hardverre, de miutan closed source a cucc ezért lehet Microsoft adott nekik 1millat hogy végére írjanak +5%-ot. :))
Amiket láttam benchmarkok mind ilyen hiba határon belüli különbségeket mutattak 8.1 és 10 között.
Meg ugye van dx12, + a kikapcsolhatatlan kémkedés.
Hyper-vs gépen belül lehet hyper-vs gépet futtatni, régen ez nem volt sokan pl ezért hasznának vmwaret vagy más megoldásokat.
+ ha jól olvastam mostmár be lehet kapcsolni,hogy cmd helyett powershell legyen ezt valaki erősítse meg pls! Kb két évig powershell scripteket írogattam anno ez jó feature lett volna.

Én még várnék egy service packet mindenképpen, ahogy elnézem itt a forumot jó páran megszenvedtek itt az upgradel.

[ Szerkesztve ]

(#30194) vlevi válasza Tokman (#30193) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egy servicepakk megvót, az a 10240-ről 10586-ra frissites.
Mondjuk nemsokatért :))

(#30195) betyarr válasza bandras0226 (#30192) üzenetére


betyarr
veterán

paypallal próbáltam,igaz nem fizettem,de a pp oldalára eldob simán.próbáld azzal,ha van.ha meg nincs,akkor csinálj egy pp fiókot.ingyen van.

(#30196) totoya76 válasza S. Szabi (#29971) üzenetére


totoya76
csendes tag

Szia!

Letöröltem 2 napig nem kinálgatta,majd ma ismét...

Szépen vagyunk...

Köszönöm:totoya76

(#30197) stanley00


stanley00
tag

Sziasztok!

Korábban használtam Win10 Enterprise-ot minden gond nélkül. Most felraktam a legújabb Windows 10 Pro version 1511 (Threshold 2). Teljesen friss telepítés. És a kezdetektől fogva kiszámíthatatlan időközönként kék halállal elszál a gép. A hibaüzenet CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION.
Az eseménynapló szerint a hiba:
Source=Kernel-Power
Event ID=41
Task Category (63)

Utánanéztem már a neten említenek mindenfélét, memóriahiba (amit kizárnék) STPD driver (Virtuális meghajtók) már próbáltam pár dolgot de a hiba nem szűnik meg. Elég kellemetlen mert a gépnek sem tesz jót másfelől pedig elég ciki ha a hiba egy fontos dolog vagy több órája tartó művelet közben lép fel.
Mint említettem egészen idáig az Enterprise tökéletesen működött. Vajon mi lehet a hiba forrása? Valamilyen telepített szoftver vagy driver? De szinte minden ugyanaz mint Enterprise alatt. Bármilyen ötlet jó lenne.

Köszi!

(#30198) vbbb válasza vbbb (#29071) üzenetére


vbbb
őstag

Adtam neki egy update-t és most jónak tűnik. Cool.

Viszont egy régebbi laptopomra - Lenovo T61p - vissza kellett pakolni a Windows 7-et, mert normális driverek hiányában fagyizgatott Windows 10-el.

(#30199) this is life


this is life
Ármester

Sziasztok ! Win 10 erintore szabott browsert nem tudtok veletlenul , ami a billentyuzetet is kezeli ? Vagy csak az edge, explorer 11 van ?

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#30200) tibike8 válasza Neil Watts (#30163) üzenetére


tibike8
őstag

Itt a megoldás.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.