Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) lck válasza senzaj (#30550) üzenetére


lck
senior tag

Legegyszerűbben azt tenném, hogy telepítéskor csak az SSD-t hagynám rákötve az alaplapra.
Akkor jó eséllyel arra kerül a bootinformáció is. Aztán a win telepítés végén dugnám vissza a hdd-ket.
Utána persze figyelve hogy a biosban megfelelő legyen a bootsorrend.
Illetve a hdd-k visszacsatlakoztatása után meg kell nézni hogy win alatt megkapták e a betűjelüket.

(#30552) Jazz válasza lck (#30551) üzenetére


Jazz
veterán

Erre is tudnátok valami megoldást?:
- Új Notiban volt 1db HDD a "Mastery" SATAIII helyen. Erre a szűz rendszerre felment win10 és minden más.
- Jönne egy SSD. Ergo: A HDD-t kéne meneszteni a "Secondery" SATAII helyre. SSD meg betenni a "Mastery" helyre.
- Ezen felül a HDD teljes tartalmát kéne klónozni SSD-re hogy arról fusson a rendszer. (Hiba nélkül)

Hogy lehet ezt megoldani atom stabilan, későbbi rendszerösszeomlás nélkül? Egyáltalán meg lehet?
Köszi! :R

Más:
A "Minden alkalmazás" beállításáról:
- 1.: Ellehet tüntetni az ABC jelölő betűket valahogy?
- 2.: Ellehet szeparálni valahogy az alkalmazásokat (áruház, első lépések...stb.) a programoktól?
- 3.: Miután eltűntek az ABC jelölők (mivel eddig ez fix), az utána keletkező listát lehet valahogy telepítési idő (program hozzáadása) szerint rendezni?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#30553) Hunork válasza daimonion (#30547) üzenetére


Hunork
veterán

Nem mondtam én semmi rosszat felőle, mivel hosszú évekig használtam. :K Azonban valami történhetett, hogy a W10 esetében a szokásos keresési algoritmusa rendre olyan elemeket nevez hibának, hiányzónak, amit adott esetben kitörölhetünk, közben meg nem kéne. Azt meg azért nem lehet elvárni az átlagembertől, hogy a registry kulcsok elemzésével töltse kevés szabadidejét. Hogy ilyen ne forduljon elő, arról a program készítőinek is kellene gondoskodni.
Nálam a CCleaner / RegCleaner is bevált, de sok esetben a Regedit manuális tisztítását végzem. Csak jelezni akartam, hogy jelen pillanatban a Wise produkál hibákat, rendszerhez nagyon fontos adatokat törölne ki, remélhetőleg a hibát majd később orvosolják!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#30554) olivera88


olivera88
veterán

Ööö. Izé. A Windows 10 meghülyült. :W Telepítettem Steamról az Euro Truck Simulator 2 játékot, és hogy ne SSD re menjen, ezért másik partícióra telepítettem HDD re. Oké megvolt a telepités, na majd bemásolom a mentéseim a játék mappájába, erre nincs ott a mappa ahol kellene lennie, na ráakadtam végül, az Onedrive felhőbe rakta a játék mappáját ahol mentések vannak, Nooormális? :W

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30555) dd4evercj


dd4evercj
újonc

Tíszteletem!

Egy olyan problémám lenne, ha torrentezek v steamről letöltök egy játékot pl. akkor elkezd felugrani a memóriám, több mint 6 gigát is megeszik és egyszerűen hiába zárom be a steamet v a torrentet nem üríti ki a memóriát. Windows rr után kiüríti a memóriát. Bármilyen más alkalmazást futtatok a bezárása után kiüríti a memóriát.

windows 10 pro van fent teljesen be van updatelve és aktiválva is van cd keyyel.

hyperx memóriám van 2x4 gb 1600 mhz fut

válaszokat előre is köszönöm

(#30556) RightNoW


RightNoW
csendes tag

Üdv! Nagyon nagy segítség kellene... valahogyan elállítottam a rendszerem. A jelenség a következő: az asztal és az ikonok helyett a csempéket látom mindig! Nem tudom sehogy sem visszaállítani. Néha néha beugrik az eredeti asztal az ikonokkal, amikor alkalmazást váltok, de ennyi és nem több. Semmi ésszerű magyarázatot vagy megoldást nem találtam eddig! :W

(#30557) jeni válasza RightNoW (#30556) üzenetére


jeni
félisten

a tálcán (jobb oldal alul lesz olyan ikon,hogy ÉRTESÍTÉSEK arra katt és ott lesz bejelölve,hogy Táblagép mód,ezt kapcsold ki.

(#30558) RightNoW válasza jeni (#30557) üzenetére


RightNoW
csendes tag

ISTEN VAGY! :DD :C :R

(#30559) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Először is boldog Karácsonyt! :)
Látom sok a panasz,de akkor legyen egy kis pozitívum is.(Remélem nem kiabálom el) :)
Tegnap tettem fel a 10-et microSD+USB adapterről Media Creation Tool megoldással.A termékkulcsal sem volt semmi bajom,elsőre elfogadta a régi Win 8-as hátulján levő kódot.Pár szokatlan dolog után már kezdem is megszokni.Néha el is felejtem,hogy nem a 8.1 van már fent.Pedig a notim sem mai,több mint 4 éves Asus K53TA...
Programok terén egyenlőre semmivel nem volt ESET 9 is teljesen hibátlanul megy.Ami viszont meglepett.hogy nekem nagyobb helyet foglal a rendszer mint a 8.1.20-26 GB-re szoktam méretezni a partíciót,de itt alig maradt 10 GB a telepítés után.Így feltettek újra 40 GB helyre ,most van helye bőven ,más programoknak is.
Még egyenlőre keresgélni kell pár dolgot ,de szerintem a 10-et is belakom pár nap múlva. :)

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#30560) karldergroße


karldergroße
senior tag

Tud valaki segíteni? Az a problémám, hogy Windows 10 alatt a hang furcsán viselkedik. Hiába dugom be a jackdugót a megfelelő helyre, a hang továbbra is a hangszóróból jön. A hangbeállításoknál mindig mechanikusan kell átkapcsolni. A skype még különösebben viselkedik, őt nem érdekli sem az, mi van a hangbeállításoknál és az sem, van-e bedugva jackdugó, ott csak a saját beállításoknál tudom skype-on belül beállítani, honnan jöjjön a hang. Volt valakinek hasonló tapasztalata?

(#30561) SybenX válasza dd4evercj (#30555) üzenetére


SybenX
őstag

Nálam is ez volt és szerintem az volt a gond,hogy az utorrent legújabb verzióját raktam fel.Most felraktam a 2.2.1-es verziót és minden ok,alig eszik valamit.Az újabb verzióval a 8 GB ramból 1GB volt szabad...

(#30562) this is life válasza Orlin (#30559) üzenetére


this is life
Ármester

Kellemes unnepeket kivanok mindenkinek !

S hogy a temahoz is szoljak, nalam a win10 tableten hasznalva , korrekt , furge , hiba nelkuli , semmi anomalia , hobortos mukodest meg hirbol sem ismerem ,a tabon lassan harom hete win 10. De ugyan ez elmondhato a laptoprol , amin mar nyar ota szalad a w10 , amd p360 konfigon . Virusirto baidu, eddig korrektul teszi a dolgat, a plussz funcioi pedig jol jonnek , mind az oprendszernek, mind a virus kergetonek .
Nem vagyok ms fan , de ezzel a w10-el kevesebb szivas van , mint anno az xp-vel volt, ak teszi a dolgat mint a win7 amirol frissitettem.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#30563) Shad0w válasza dejvid8 (#30504) üzenetére


Shad0w
senior tag

Ugyanez van nálam is. De most azt hiszem megoldottam (legalábbis már kemény 10 perce tünetmentes a gép). A Power options-nél átállítottam a processzor minimum állapotát 100%-ra.
KÉP

(#30564) E.Kaufmann válasza Orlin (#30559) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Emelt jogosúltságú parancssorból próbáld ki a következő parancsot, valamint ha updateltél távolítsd el a régi windows állományait a lemezkarbantartóval és több helyed lesz
compact /CompactOs:always

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30565) CirrMee válasza SybenX (#30561) üzenetére


CirrMee
addikt

Deluge oszt' csá'.
Nekem is sok ismerősöm besz*pta ezt a reklámokkal kitömött (útorrente) hulladékot. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#30566) Orlin válasza E.Kaufmann (#30564) üzenetére


Orlin
addikt

Nem update volt.Tiszta vinyóra ment fel.Utána azért nyomtam egy lemezkarbantartót a letöltött frissítsek eltávolításához,de nem nagyon változott.Nem is láttam a listában Windows update maradványokat.
Kicsit talán lassabb a boot nekem mint 8.1-en.Sima HDD van.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#30567) csixy válasza lck (#30538) üzenetére


csixy
addikt

Pedig abban ( ccleaner) eddig sosem csalódtam!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#30568) senzaj válasza lck (#30551) üzenetére


senzaj
senior tag

Köszönöm, működik! :R

(#30569) Orlin válasza lck (#30538) üzenetére


Orlin
addikt

Miért?A legjobb program.Mobilon is csak azt használom.Sokkal jobb mint az ASC a,Clean Master stb.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#30570) Orlin


Orlin
addikt

A gépházban van ilyen,hogy:

Insider Preview build

> Gépház > Frissítés és biztonság > Windows Update > Speciális beállítások > Insider buildek beszerzése > Kezdés

Ezt érdemes bekapcsolni?Van jelentősége?Leszedhet olyan frissítést ami instabillá teszi rendszert?

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#30571) worxland válasza Orlin (#30570) üzenetére


worxland
addikt

Ha meg kellett kérdezned, akkor nem.
Van.
Igen.
A bekapcsolásával bétateszter leszel, annak minden előnyével és hátrányával.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#30572) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Mikor zárolom a képernyőt bejön minden féle kép.
Ki lehet ezt kapcsolni?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#30573) sajog159 válasza King Unique (#30477) üzenetére


sajog159
aktív tag

Igazából a BitLocker lehetőséget nem/sem ismertem (én különben az alábbi opciótt találtam a Windows Útmutatóban: File Manager -> Tulajdonságok/Általános fül -> Speciális/Speciális attribútumok ablak alján a „Tartalom titkosítása az adatvédelem érdekében” opciónál pipa. Nem látom át most mi a lényegi különbség a két megoldás között.)

A logout cikkedben valóban jól le van írva a BitLocker használata, de lenne pár kérdésem:
- a pendrive kulcsot mindig be kell dugni a PC-be, ha be van kapcsolva a BitLocker vagy ez csak a zárolás feloldásához kell?

- a példádban a Windows meghajtót zárolod. Csak érdekel ennek mi a jelentősége? Mert én a személyes adatokat mappára gondoltam elsőre…

Persze, lehet, hogy legegyszerűbb kipróbálni mindkét módszert és nem Téged zaklatni… azért nem bánom, ha válaszolsz!

(#30574) Misi-67gyurc válasza Hunork (#30539) üzenetére


Misi-67gyurc
csendes tag

Szia.

Hálásan köszönöm a tanácsodat,délelőtt szántam rá egy kis időt de valójában nem segített.,még érdekesebben jött elő a kék időjárás felület.
Így most a Helyreállítást választottam,De mindenképpen megfogadom a tanácsodat,...ezentúl lesz vissza állítási pont létrehozva.
Köszönöm szépen még egyszer,...és Boldog Karácsonyt mindenkinek.

Misi-67

(#30575) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok! Kellemes Ünnepeket!

Még egy hülye kérdés, és abbahagyom:

Adott egy gép, Win7-el, ami nem legális. Ha fogom a Win10 telepítőt, fel tudom vele frissíteni, és aztán egy retail Win8 kulccsal aktiválni?
Vagy mindenképp 0-ról kell kezdenem?

Everybody lies.

(#30576) Neil Watts válasza DonThomasino (#30572) üzenetére


Neil Watts
veterán

Igen.

Settings/Personalisation/Lock screen > a Windows spotlishtot lökd át Pictures-re, és állíts be egy statikus képet.

Barthezz2:

Kezdd 0-ról inkább.

Win 8 fel, 8.1-re update, utána mehet fel a 10, beaktiválja magát a 8-as kulcs alapján, majd mehet a clean install, ekkor már nem kell kulcsot megadnod.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#30577) Syl válasza Neil Watts (#30576) üzenetére


Syl
nagyúr

Vagy kapcsolja ki teljesen a Lock Screen-t: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30578) MadGame


MadGame
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék Wlan ügyben. A gépem mindenhol tökéletesen érzékeli a wifit, kivéve itthon. Szegeden lakom, az ottani lakásban tökéletesen megy minden, TP-Link WR841ND routerünk van. Nyilvános hálózatokat is érzékel a gép, egyikkel sincs gondja. Itthon, a szüleimnél egy TP-Link 1042ND routerünk van, remekül osztja a jelet, több gép is használja. Na, a probléma az, hogy a laptopom is veszi a jelet, de egyszerűen van, hogy percenként megszakad a kapcsolat, korlátozottra vált. Nem a wifi megy el, jön a jel, csak egyszerűen korlátozott lesz. Minden más számítógéppel, telefonnal tökéletesen működik, csak az én laptopom nem szereti valamiért.

Na, ki tud megoldást erre a furcsa jelenségre? :)

Boldog karácsonyt!

(#30579) Mackósajt


Mackósajt
senior tag

Sziasztok!

Létezik valami kulturált módja a user mappák másik partícióra mozgatásának?

Létezik az a módszer, hogy az intézőben jobbkatt a gyorselérés mappára (pl. "dokumentumok"), és a tulajdonságok között a hely megváltoztatásával átteszem a másik partícióra, de ennek az eredménye totális káosz többszörösen egymásba ágyazott ismétlődő elérési linkekkel, amiket össze-vissza átnevez automatikusan az OS. Egyáltalán nem tudja kezelni ezt a manővert.

Ezen felül a gépház/rendszer/tárhely részen a mentési célpartíciókat átállíthatom, de ebben meg nem bízom, mert nem értem pontosan mit csinál. Az eredeti user mappákat a rendszerpartíción meghagyja, és mintha duplikálná őket, de nem tudom milyen viszonyban lesznek ezek egymással, ezért félek hogy aknákat rejteget ez a megoldás.

Én a saját gépemen teljesen ignorálom a felhasználói mappákat, és saját könyvtárszerkezetet használok, de most egy számítógéppel csak most ismerkedő családtag számára "építek" rendszert, és próbálom megkönnyíteni magamnak (mint későbbi supportnak) a rendszerpartíció védelmét és tisztántartását amennyire lehet.

(#30580) Syl válasza Mackósajt (#30579) üzenetére


Syl
nagyúr

>ennek az eredménye totális káosz többszörösen egymásba ágyazott ismétlődő elérési linkekkel, amiket össze-vissza átnevez automatikusan az OS. Egyáltalán nem tudja kezelni ezt a manővert.

Tökéletesen hibátlanul kezeli ezt a manővert. Már Win7 is ilyen volt :K
Én az "Ez a gép"-ben minden user mappát átraktam a D-re, a rendszer pedig mindent automatikusan elvégzett. Se a "Gyors elérés"-hez, se a "Könyvtárak"-hoz nem kellett nyúlnom.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30581) BemAnyó válasza BemAnyó (#30521) üzenetére


BemAnyó
senior tag

bsh kolléga észrevételezte hogy nincsen "hangkimenetek és -bemenetek" az eszközkezelőben, de ezzel sajnos nem lettem előrébb, még egy picit reménykedek hogy nem kell teljesen újra raknom a windowst emiatt,

bármilyen tippnek örülnék :))

[ Szerkesztve ]

(#30582) DonThomasino válasza Neil Watts (#30576) üzenetére


DonThomasino
veterán

De én nem másik képet akarok hanem a sima
régi bejelentkező képernyőt akarom vissza ahova a jelszót is írom...

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#30583) Mackósajt válasza Syl (#30580) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Egy Windows-os tanácsadó oldalra hallgatva állítgattam át a beállításokban a helyet, és abból lett ez:

Illetve minden egyes mappa mögött:

De akkor megpróbálom egyszerűen áthúzni a mappákat. Kérdés: vissza tudom állítani az eredeti állapotot a nélkül, hogy törölném és újra létrehoznám a fiókot?

(#30584) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok!
Most vettem észre, hogy az egyik gépemen amit pár hete frissítettem 8.1-ről 10 home-ra, a legtöbb játék app amit az áruházból települt, nem indulnak. Elkezd indulni, felugrik pár mo-re az ablak és kilép. De van ami simán elindul. Újratelepítés nem segít. Merre érdemes elindulni alapra állítás helyett? Bocsi, ha korábban már lett erre írva javaslat. Akkor elsiklottam felette.

(#30585) Barthezz2 válasza Neil Watts (#30576) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Csak jó lenne megtartani mindent, mert gyorsabban megvan, minthogy mindent újra rakjak. Azért is kérdezem, hogy az update ilyen esetben menne-e vagy sem.

Everybody lies.

(#30586) Neil Watts válasza DonThomasino (#30582) üzenetére


Neil Watts
veterán

[link]

Barthezz2: Pedig ez a legegyszerűbb, ha nem akarsz szórakozni. Egy gányolt rendszerhez nem rendelnék hozzá egy tiszta kulcsot, az tuti, már csak a HW ID miatt sem...

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#30587) King Unique válasza sajog159 (#30573) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Amit írsz a mappa szintű titkosításra, kipróbáltam. Valóban van ilyen lehetőség, de én nem tapasztaltam, hogy bármit is csinált volna, hiába jelöltem be. Igaz írt valami helyreállítási kulcsot, és a tálcán is megjelent egy ikon, ami felajánlotta a mentést. De kijelentkezés után ugyanúgy hozzáférhető volt a tartalma. Ha működik, akkor vsz csak más felhasználói fiókkal belépve nem férhető hozzá a mappa és tartalma.

A logout cikk valóban kicsit túlment a dolgokon a rendszerpartíció titkosításával. Én olyat még nem csináltam Bitlocker által, mert annyira paranoiás azért nem vagyok. :D Annál opcionálisan lehet kiválasztani, hogy a gép csak pendrive-val legyen indítható, ha valaki nagyon az. De, ha csak sima adatpartíciót titkosítasz, vagy pendrive-ot, külső HDD-t, akkor a megnyitáshoz elég a jelszó is. Illetve, ha elfelejted a jelszót, akkor jön jól a helyreállítási kulcs, amit előzőleg lehet menteni fájlként, pendrive-ra, felhőbe stb.

(#30588) sajog159 válasza King Unique (#30587) üzenetére


sajog159
aktív tag

Köszönöm a türelmes magyarázatot!
:R

(#30589) pjen válasza E.Kaufmann (#30020) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Egy win 10 pro t honnan tudok letőlteni magyar nyelvűt?Kiírnám lemezre onnan telepíteném.Kulcsom van.

(#30590) Syl válasza pjen (#30589) üzenetére


Syl
nagyúr

MS-től: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30591) cattus válasza pjen (#30589) üzenetére


cattus
őstag

Innen.

Do the thing!

(#30592) Fred23 válasza pjen (#30589) üzenetére


Fred23
nagyúr

Innét.

Egyik gépen olyan bugok jöttek elő Win10 alatt, hogy csak néztem... -aztán magától elmúlt, pedig frissítés se volt, beállítások módosítása se, semmi. Három restart után minden megjavult, akkor, mikor már 5 percre voltam attól, hogy rakjam újra az egészet.

(#30593) Syl


Syl
nagyúr

Juj, mekkora kockák vagyunk! :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30594) Sándor -P20- válasza MadGame (#30578) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Próbálj egy másik titkosítási protokollt beállítani a router Wifi beállításainál.
Nekem a HDMI stickem csinálta ugyanezt win10 alatt, miközben az összes többi cuccos rendben ment.
Beállítottam egy másik protokollt, azóta semmi gond.

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#30595) MadGame válasza Sándor -P20- (#30594) üzenetére


MadGame
senior tag

Sajnos nem jött be :( Meg már átírtam a wifi nevét, áttettem másik csatornára, semmi. De csak az én gépemnél, többivel megy rendesen.

(#30596) Sándor -P20- válasza MadGame (#30595) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Ha átállítod titkosítatlanra?
Ideiglenesen adhatsz neki MAC cím szűrést ha nem bízol a szomszédokban.. :F

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#30597) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Szép Estét!

Lenne egy olyan kérdésem,hogy Microsodt Edgehez van már valami Adblock féle plugin?

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#30598) cattus válasza Ngtx (#30597) üzenetére


cattus
őstag

Jelenleg nincs, egy várhatóan jövőre érkező frissítéssel már támogatni fogja a kiegészítőket.

Do the thing!

(#30599) Barthezz2 válasza Neil Watts (#30586) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mondjuk igazad van. Lehet az lesz.
De akkor már mehet egyből a 10 nem? Vagy nem eszi meg a 8 kulcsát?(mintha azt olvastam volna)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#30600) Partyface007 válasza MadGame (#30595) üzenetére


Partyface007
őstag

nincs a routeren beállítva MAC address filter?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.