Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) KISDUCK válasza Lenry (#30850) üzenetére


KISDUCK
addikt

Most tölti le a program a fájlokat és készíti a médiát. A frissítésen már túl vagyok úgy hogy mindegy. A liszenszem az úgy lett, hogy w7-tel telepített gépet vettem amit akció keretében kedvezményesen frissítettem w8-ra.

Ezek szerint, ha a frissítéshez kapott w8as kulcsot megadhattam volna sikeresen a w10 telepítéséhez?

[ Szerkesztve ]

(#30852) morfondőr válasza Lenry (#30847) üzenetére


morfondőr
őstag

Pontosan erre lennék kíváncsi! Vagyis, hogy két ember egyszerre tudja használni a pc-t. A videó az alap, az meg van oldva, Kodi-val pofon egyszerű, és nem zavar be, ha valaki püföli film közben a bill-t. De játék közben más a helyzet.
Valami virtuális asztalra, vagy gépre vagy ilyesmire gondoltam (ahol kvázi két OS megy egyszerre :F ) a játékos gépen tiltva lenne a bill+egér és máris nem kavar be. De nem tudom hogy lehetséges-e a dolog, pl. ha átváltok a másik asztalra/gépre, akkor pl. lerakja-e a játékot tálcára meg ilyenek. Ha valaki azt mondja, megoldható, akkor beleásom magam a témába!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#30853) SP4C3 válasza morfondőr (#30852) üzenetére


SP4C3
veterán

Üdv, lehetséges (csak legyen elég pénzed hozzá :D:DD::D). [link]

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#30854) SP4C3 válasza madle (#30832) üzenetére


SP4C3
veterán

Üdv. Avast + beállítások. :C

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#30855) Lenry válasza morfondőr (#30852) üzenetére


Lenry
félisten

a Kodit is csak azért nem zavarja, mert alapból nem valódi teljesképernyős módban működik, hanem csak a képernyőt teljesen kitöltő méretűre van széthúzva az ablak.
valódi fullscreenbe kapcsolva, az is lemegy tálcára, ha kikattintasz belőle

Use fullscreen window instead of true fullscreen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30856) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Bár alapvetően win 8.1-et kerestem, és ezt írtam is ott a topikban, de ide is beírom, hisz azt is frissíteném később win 10-re.

Szóval:

Saját kata-s vállalkozásom részére szeretnék venni egy windows 10-et (64 bit). Azt nem tudom, melyik verzió kellene, most 8.1 pro-t használok, a gép, amin lenne, grafikai munkákat lát el (pshop, maya, mudbox, stb).
Nézelődtem a neten, jórészt oem-eket látok, ami ha jól tudom, azt jelenti, hogy ha alaplapot cserélek, akkor újra meg kellene vennem (javítsatok ki ha tévedek).

Tehát honnan vegyek, melyik verzió elég nekem (gondolom a pro elég), amiről kapok számlát, és esetleg 1-2 év múlva, ha lecserélem a gépet (így az alaplapot is), akkor arra át tudjam vinni?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#30857) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok. Tiszta telepítéssel fent van a Windows 10,és néha kapok egy kékhalált, Page fault in non paged area címen. Mitől lehet, illetve mit tehetek ellene? Korábbi rendszerrel (8.1) nem volt kékhalál, lehet hogy valami driver okozza? Automatikusan telepített fel mindent.

(#30858) ffodi válasza icecave (#30856) üzenetére


ffodi
veterán

Szerintem pro verziót érdemes venned abból is a retail-t. Az OEM licence-t elvileg nem tudod átvinni másik gépre, ha már be van reggelve (w10), a retialt viszont biztos, ugyanis én már cseréltem Win10-es rendszer alatt komplett gépet, és a sorozatszám újbóli megadásával gyönyörűen be lehetett aktiválni (eredetileg w8 pro x64 volt, az lett frissítve w10 pro x64-re, retail. Legutóbb az új gépre már a 1511-es verziót telepítettem direktbe és az is szépen ment.).

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#30859) E.Kaufmann válasza icecave (#30856) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pro-t akkor érdemes venni, ha van Active Directory, meg talán még a Bitlocker támogatásban van különbség. A 64 bites változat jó lesz a home verzióból is grafikára. OEM-ről meg nem akarok hülyeséget írni, meghibásodás esetén talán nem kell eldobni a licenszet, van még talán pár hivatalos lehetőség.

Megelőztek :)
Igaz más szemszögből látjuk.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30860) Lenry válasza icecave (#30856) üzenetére


Lenry
félisten

ha most már van egy 8.1 Pro-d, akkor fölösleges venned egy Win10-et, jövő őszig ingyenesen frissíthetsz az eredeti 8.1 kulcs birtokában
persze ha másik gépre kell a Win10, vagy később tervezed a frissítést, akkor nyilván vegyél egyet.

nem feltétlenül lesz szükséged Pro-ra, lehet, hogy elég a Home is, az jóval olcsóbb, itt egy összehasonlító oldal, láthatod, hogy szükséged van-e a Pro nyújtotta többletszolgáltatásokra vagy sem

OEM vagy retail... ha dobozos, retailt veszel, azt viheted át másik gépre, gyakorlatilag viszont az OEM-mel is csak annyi fog történni, hogy automatikusan nem fog aktiválódni, hanem fel kell hívni a Microsoft Magyarország termékaktivációs telefonszámát (06-80/018-749) és ott az automatával aktiváltatni, ez nekem eddig sok esetből ugyanennyiszer bevált.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30861) kippedli


kippedli
tag

Mostanában azt csinálja a gépem win 10alatt ,hogy a régebbi játékok (portal 2, empire earth és még jó néhány) elindulnak de egyfeszt tálcára dobál, sehogy nem tudtam megoldani, kb az utolsó win frissítés óta ilyen. Mi lehet a gond?

(#30862) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Win10-hez keresek képnézegetőt. A Win7-es/Win8-as képnézegető nekem teljes mértékben megfelelt, csak ugye Win10-ben ilyen nincs.
Első blikkre az Xnview nem rossz, az Irfanview viszont nem szimpatikus (kezdve attól, hogy számomra rondán néz ki már az ikonja is... Tudom, hogy az nem minden, de a sok ilyen kis apróság eléggé illúzióromboló.).
Mit ajánlanátok?
Köszi a választ!
UI.: A Win10-es beépítettel az a fő gondom, hogy Totalcommandert használok, és ha így nyitok meg egy képet, akkor nem lehet lapozni a képek között. Erre esetleg van megoldás?

(#30863) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

A start menüben a csempék személyre szabásához van valami program?8.1-en az OblyTile volt.Van 10-re is?Néztem most egy progit ami az áruházban is fent van.TileCreator,de ez nekem bonyolult. ;]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#30864) Lenry válasza pete_21 (#30862) üzenetére


Lenry
félisten

pedig az IrfanView az egyik legjobb. ha ilyenen elvérzik, hogy nem tetszik az ikonja, hát cseréld le az ikont, de ne írj le egy baromi sokrétű és jól kezelhető szoftvert ilyen marhaság miatt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#30865) ntomtb válasza ntomtb (#30672) üzenetére


ntomtb
tag

Erre senki? :F

(#30866) zaskar


zaskar
senior tag

Sziasztok! 4 éves, i7-es üzleti Dell 6420-ra telepítettem a Win 10-et. Minden jól működik, de van egy kivétel, amit már más is tapasztalt, ahogy visszaolvastam. A wifit időnként eldobálja, ilyenlor wifi ki-be, aztán működik megint egy darabig. Ez teljesen véletlenszerű, van hogy órákig semmi, máskor meg ötpercenként. A Dell oldalán sajnos az alábbiakat olvasom a 6420-assal kapcsolatban:

"Product not tested for Windows 10 upgrade.
Dell is not testing or developing Windows 10 drivers for this product. If you choose to upgrade, some features, applications, and connected devices may not work as expected."

Ezek szerint kénytelen leszek együtt élni ezzel a problémával, vagy térjek vissza Win 7-re?

(#30867) pete_21 válasza Lenry (#30864) üzenetére


pete_21
addikt

Virtuális gépen kipróbáltam, de annyira nem jött be. Mennyivel jobb, mint az Xnview?

(#30868) dokee78 válasza pete_21 (#30862) üzenetére


dokee78
félisten

Faststone Image Viewert használom évek óta.
Tud pár extra dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#30869) vlevi válasza zaskar (#30866) üzenetére


vlevi
nagyúr

""Product not tested for Windows 10 upgrade."
Na, igen, ez szopás. Egyfelől a Dell sz***k bele, másfelől viszont a Microsoft erőlteti.
Ezt a Wifi dolgot egyébként nem csak ennnél olvastam, sajnos elég sűrűn előfordul a "hibalistán".
Egy ismerősöm pl. járt már úgy, hogy otthon kipróbálta, hogy a win10-es laptopján hogyan tudja elérni a mobiltelefonról wifin megosztott mobilnetet, és jól működött. Amikor viszont a világvégén szüksége lett volna valamire, akkor persze ba****tt működni a dolog.

Nekem asztali gépem van, azon szerencsére nincsenek ilyenek.

"hogy Totalcommandert használok, és ha így nyitok meg egy képet, akkor nem lehet lapozni a képek között."
Nem kell ahhoz totálozni, sűrűn előfordul windows intézőből nyitott képeknél is. Lapozz viszssa párat, én tettem be olyan képernyőmásolatot, ahol látszik, hogy a képek közül, ha az elsők valamelyikét nyitom meg, akkor nem tud lapozni, de ha a közepéről választok, akkor van lapozás. De nem mindíg abban a sorrendben, ahogy a windows intéző névsorban mutatja. WWWáááááá.
Sajnos ez a szép új világ, ezt tudja az UWP. Elvétve láttam egykét normálisan kinéző, és elfogadhatóan működő UWP appot. Ha a Microsoft sem tud alá rendes szoftvert írni, akkor ott a platformmal van valami baj.

[ Szerkesztve ]

(#30870) zaskar válasza vlevi (#30869) üzenetére


zaskar
senior tag

Van itthon asztali gép is, kábeles nettel, azzal semmi probléma nincs. Volt olyan nap, amikor alig csinálta, ma viszont nagyon rájött, pár percenként elmegy a wifi. És ez egy felső kategóriás laptop, amire azért még nem kellene sz...a a Dell-nek. Persze ellennék én a Win 7-el is, csak kitöröltem a visszaállítás lehetőségét, pedig ezen gyárilag jogtiszta 7-es volt. Nem tudom, vissza lehet-e állni rá valahogy.

(#30871) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

vettem egy használt laptopot (hp 8560w), nincs recovery partíció rajta, csak egy szűz win7 pro sp1, amit nem tudok aktiválni a készülék alján lévő win7 pro matricával.

Szeretnék win10-re frissíteni, és élni az ingyenes frissítés lehetőségével, viszont gondolom nem aktivált win7-ről hiába próbálok meg frissíteni.

Mit tudnék tenni? Van valami mód csak a termékkulcs alapján win10-es termékkulcsot szerezni?

(#30872) netpeti98 válasza KilgoreTrout (#30871) üzenetére


netpeti98
addikt

A legfrissebb 1511-es ISO-k már aktiválhatóak a régi kulcsokkal.

(#30873) icecave válasza Lenry (#30860) üzenetére


icecave
nagyúr

8.1-em ilyen "féllegális", nem tudom, ki szabad-e írni, a lényeg, hogy fejlesztői kódot vásároltam hozzá. Számlám nincs róla, így mindenképp kell vennem.

Az a baj,hogy sem 8.1-ből, sem 10-ből nem találok retail verziót, bárhol keresem, ott az OEM felirat.

(#30874) kungzi


kungzi
veterán

üdv

vettem a windows 10 pro-hoz egy serial kulcsot (Az új verziójú win 10 pro van fent!)
windows 8.1 kulcsot vettem, hogy esetleg majd ahhoz is jó legyen
most viszont nem tudom a 10-t aktiválni, mert ezt a hibát írja ki

0xC004F074

pls help

[ Szerkesztve ]

(#30875) vlevi válasza zaskar (#30870) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ne bízd el magad. Nekem valamelyik Insider Preview azt csinálta, hogy altatásból ébredezés után vacakolt a vezetékes háló. Szerencsére az csak Insider Preview (tesztverzió) volt, és a mostaniban nem jelentkezik ilyen hiba.

(#30876) KilgoreTrout válasza netpeti98 (#30872) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Tehát jól értem, hogy ha a 1511-es ISO-val csinálok egy clean install-t, akkor oda elég beírnom a win7 Pro termékkulcsot, és lesz egy aktivált Win10 Pro-m?

Ha igen, ez szuper!

(#30877) bandras0226 válasza zaskar (#30866) üzenetére


bandras0226
aktív tag

A Latitude-okból a legöregebb széria ami támogatott a Dell részéről az xx30-ok. A régebbiekkel meg vagy megy a Win10 vagy nem.

Támogatási lista.

[ Szerkesztve ]

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#30878) World-Soft válasza vatomi (#30791) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi.
Ki fogom próbálni amint fel megy itt is a Win10.
Azt hittem az csak a gép indítására van kihatással, de remélem tényleg megoldja, mert idegesítő, hogy mindig új meghajtó jel van, és a végén már 5x annyi a meghajtó mint a HDD partíciók száma.
És ha egy progi a lemezt vissza, akkor rittig mindig máshova mountol.
Zoli

(#30879) netpeti98 válasza KilgoreTrout (#30876) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen, ha működik a termékkulcs akkor aktiválnia kell. Feltéve, hogy nincsenek problémák a kulccsal és ezért nem sikerült aktiválni.

[ Szerkesztve ]

(#30880) KilgoreTrout válasza netpeti98 (#30879) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ilyen matricám van:

Egyedül az OA furcsa, de egyébként céges gép volt gyárilag aktiválva, szóval elvileg ehhez az alaplaphoz van hozzárendelve a kulcs...

Az ISO-nál a techbench-es linkre gondolsz? Melyik verziót töltsem le (sima, N, KN, Multilanguage)?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#30881) netpeti98 válasza KilgoreTrout (#30880) üzenetére


netpeti98
addikt

Tech bench vagy Media Creation Tool ISO. Sima nem N-es változat.

Ha valamiért nem aktiválódna, akkor ügyfélszolgálat biztos tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#30882) szucsi


szucsi
őstag

Sziasztok, egy legális Win7Pro OEM angol nyelvű oprendszert, ha updatelek 10-esre, meg tudom valahogy magyarítani, vagy ott is megkötik, hogy OEM-hez nincs language pack?

Köszi!

(#30883) zaskar válasza bandras0226 (#30877) üzenetére


zaskar
senior tag

Lehet, hogy nem a Dell oldalán kellett volna kezdenem, ők csak elvették a kedvem azzal a szöveggel. Vagy félórája rányomtam a wifi illesztőprogram keresésre. Talált is valamit, frissítette. Nem akarom elkiabálni, de azóta egyszer sem dobta el. Ha így marad, akkor probléma megoldva.

(#30884) World-Soft válasza KilgoreTrout (#30880) üzenetére


World-Soft
senior tag

Egy hasonló (nem pontosan ez a típus) gépet vettem én is.
Én az MS-nél ellenőriztettem előtte a dolgot, és ez úgy történt végül, hogy telefonos aktiválást végeztünk az ügyfélszolgálatossal.
Nem tudom, hogy azért ezt ajánlotta a rendszer, mert még nem volt hálózat vagy más miatt, de végül sikeres volt az aktiválás, és azt kaptam a Win is így rendben van.
Amúgy kedden hívtam este a HP-t, mert tudtam ki lehet kérni a telepítő médiát díjmentesen.
Ma szóltak a munkahelyemről, hogy Cseh országból DHL-el meg is érkezett ma 5-6 DVD-n.
Tehát igen gyorsak voltak.
Így mindig lesz kéznél egy telepítő média, meg alap driverek meg még pár lemeznyi valami.
Zoli

(#30885) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!

Holnap új gépet veszek (mindene új) kérdésem az lenne, hogy fog-e menni a Win10 az új gépen ha bejelentkezek a Live fiókomba telepítés után/közben? Egy Win7-ről frissítettem korábban 10-re.

(#30886) Neil Watts válasza -FreaK- (#30885) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Amennyiben az előző gépen a licenc dobozos volt, és nincs az előző gépen is aktiválva akkor igen.
OEM licenc nem vihető tovább.

Üdv. core2

(#30887) brcz válasza bigrob (#30765) üzenetére


brcz
tag

Helló, ugyanez a problémám nekem is mióta váltottam win10re. Még nem sikerült megoldást találnom rá sajnos. :(

Te jutottál valamire?

(#30888) netpeti98 válasza -FreaK- (#30885) üzenetére


netpeti98
addikt

Kérdés, hogy milyen Win 7 volt. De Live fiókkal nem fog aktiválódni. Vagy fel kell raknoda frissítési alapot újra, vagy annak kulcsával aktiválni.

(#30889) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Pár napja tettem fel a rendszert usb-én keresztül.Megosztottam a meghajtót a megszokott módon.De most néztem,hogy nem C és D van,hanem C és E.Ez miért?Azt lehet mert usb-ről tettem fel a Wint?Eddig mindig lemezről telepítettem.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#30890) sqpp


sqpp
őstag

Skacok egy kérdés.

Ha frissítettem Win10 -re 7-ről akkor a kódom változik?

(#30891) saelin válasza Orlin (#30889) üzenetére


saelin
veterán

Nekem is így csinálta, de egyszerűen korrigálhatod a "Lemezkezelővel".

Kezd el beírni a windows keresőjébe, hogy "Partíció" és ott válaszd ki a "Partíciók létrehozása és formázása..." alkalmazást. Ott jobb katt az átbetűzni kívánt lemezre, majd a "Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása", ezen belül pedig módosítás és a legördülő menüből kiválasztod a neked megfelelő betűjelet.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#30892) hape60 válasza mouzrr (#30857) üzenetére


hape60
aktív tag

A google-ben sok helyen foglalkoznak vele, egy összefoglaló cikk: [link]

(#30893) genndy válasza Orlin (#30889) üzenetére


genndy
addikt

Valószínűleg igen. Az USB-t vette D:-nek. Lemezkezelésnél át tudod állítani, bár ha E:-re is telepítettél progikat, játékokat akkor azok meg fognak kergülni (kézzel átírogatod a registryben... :B )

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#30894) albert8


albert8
addikt

Helló!
Akadt egy kis problémám a rendszerrel ugyanis az 5.1-et sehogy sem képes eddig érzékelni.
Maga a hdvdeck sem akar elindulni. Mit tudnék ezzel csinálni?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#30895) Orlin válasza genndy (#30893) üzenetére


Orlin
addikt

genndy,saelin köszi!Én is így gondoltam.Igen néztem nem nehéz a korrigálás,csak furcsa volt,hogy így nevezte el őket.Meg nekem rosszabb mert megszokta sok-sok éve mi a "D" és,ha rá van kötve a külső vinyó akkor szokatlan.De akkor átnevezgetem. :R

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#30896) csixy válasza pete_21 (#30862) üzenetére


csixy
addikt

Az IrfanView szerintem a legjobb. Már van belőle 64 bites is . Érdemes mind a kettőt telepíteni, mert különbözőek a pluginjaik. A magyar nyelvi fájl ugyanaz. Nagyon ügyes progi és free. Ezt használom , mióta világ a világ. Foto feldolgozásra is nagyon alkalmas! A RIOT bedolgozójával nagyon sok mindent be lehet gyűrni 512 kilobájt alá és bármelyik internetes oldalra fel lehet tölteni.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#30897) csixy válasza pete_21 (#30867) üzenetére


csixy
addikt

Sokkal ...

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#30898) bigrob válasza brcz (#30887) üzenetére


bigrob
őstag

Nem sikerült... Mondjuk csak upgradeltem win7-et utána nem csináltam clean installt, veled mi a helyzet?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30899) Partyface007 válasza morfondőr (#30852) üzenetére


Partyface007
őstag

ha erős géped van akkor talán kivitelezhető (gyors proci elég RAM és van két ssd-d) akkor hyper-v -vel tudsz futtatni egy guest os-t onnét a video szerintem nem lesz probléma de hogy a játék mennyire terheli ki a gépet azt nehéz megmondani

(#30900) general


general
addikt

helló!
Egy elég egyszerű kérdésem lenne, egyáltalán nem szeretnék esetleges vitát gerjeszteni, csak kíváncsi vagyok!

Mennyiben jobb és/vagy gyorsabb Windows 10-et használni Windows 7 64 bit helyett?

Általános felhasználásban érződik bármilyen fejlődés? Fotó- és videószerkesztés fut nálam egyébként munka szinten. Nem tudom, megérné-e lecserénem, vesződni vele.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.