Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) zoltan6 válasza Jazz (#30450) üzenetére


zoltan6
őstag

miért jó az,ha tiltakozol az ellen,hogy befoltozzák a hibákat,bug-okat? :F

(#30452) saelin válasza zoltan6 (#30451) üzenetére


saelin
veterán

A sima frissítéseket én sem tiltanám, csak a driver update-ket, mert azok okozzák inkább a bajt. Első lépésem volt w10 telepítés után. Notira mindig a touchpad generikus driver-jét szedte le, hiába raktam fel a hp sajátját, mert hogy szerinte az a frissebb... Ja, csak gyakorlatilag egy csomó funkció nincs is benne, ami a hp sajátjában viszont igen - ilyen az egér csatlakoztatásánál magától kikapcsoló tapipad, gépelés közbeni tiltás, jobb szélen egy ujjal scrollozás, és a többi.

Persze lehet valami speciális a problémája, hogy valamelyik frissítés gajra vágott valamit.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#30453) Jazz válasza zoltan6 (#30451) üzenetére


Jazz
veterán

A kérdés teljesen helytelen, ami egyúttal meg is válaszolja teoretikusan saját magát egy általad feltételezett "valóságra" alapozva. ;)

(Ha valaki keresné: gpedit.msc / felügyeleti sablonok / windows összetevők / windows update / auto. frissítések konfigurálása.)

Más:
A keresésnél be van kapcsolva a "korábbi keresés ezen az eszközön" funkció, de még sem jegyzi meg az előzményeket. Se lista, se gyors találat....mindig be kell gépelni hogy regedit pl.
Ez mitől van?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#30454) Hunork válasza la_cc (#30447) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Valamelyik frissítés kavart be.(vagy ki tudja mi, én sem kaptam erre választ)
1. Ha van, akkor rendszer visszaállítás, hátha bejön.
2. Start menüre probléma megoldás: fix start menü
3. Ha az Áruház sem megy: W 10 store és store és más
Amik ilyenkor megőrülnek, azok a W Stroe saját alkalmazásai, ha a fentiektől nem gyógyul m, akkor egy tiszta telepítés.
Nekem is volt a te problémád, azóta a tiszta telepítés után egy teljes System Backup-ot csinálok rendszeresen, mikor már kész van minden, saját programok, játékok...stb. Így ha gáz van, csak vissza kell állítani. Erre NE a Windows backup-ját használd, hanem egy külső programot, például ezt
Remélem, sikerül megoldanod! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#30455) Sub-ZeRo válasza tonyi (#30439) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mindig a régebbi rendszert kell elsőnek telepíteni. Ha Linux + windows kombót szeretnél használni, akkor elsőnek a windowst, majd utána a linuxot kell telepíteni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#30456) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Adott egy asztali gép amin dobozos win7 pro-ról frissítettem win 10 re. Aktivalva van, minden szuper de a rendszer vinyón van.

A gépet eladnam de a win t nem, jól tudom hogy a frissitett win10 csak ezen a gépen lesz elérhető?

A vevő venné de ujrahuzna ssd re, az megoldható?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30457) bopeti98


bopeti98
őstag

A gépházban lévő "Gép alaphelyzetbe állítása" pontosan hogyan működik?
Ha Windows 8-ról lett frissítve, akkor arra fogja visszaállítani? Vagy a jelenleg feltelepített rendszer marad, csak olyan lesz, mintha frissen telepítettem volna?

(#30458) Milestone2 válasza bopeti98 (#30457) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Utóbbi.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#30459) csixy válasza sagit (#30456) üzenetére


csixy
addikt

Igen tiszta telepítéssel telepíthető ugyanarra a gépre ugyanaz a win10 verzió (vagy home, vagy pro , amelyik előzőleg beaktiválódott azon a vason) akár az új SSD-re is. Telepítéskor a kódkéréseket skipelni kell és az újratelepített win 10 majd ha nethez jut , akkor be fogja aktiválni magát. De az újabb verziójú telepítők esetén telepítéskor be is írható a jogelőd oprendszer telepítési kódja.

Egyszerre egy időben a régi jogelőd oprendszer és az utód win10 közül csak az egyik használható.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#30460) sagit válasza csixy (#30459) üzenetére


sagit
addikt

Köszi a választ, ha megtartanam a dobozos win7 et, felraknam az új gépre, ott is be tudnám regelni és használni? Természetesen a másik gépről torolnem akkor.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30461) olivera88


olivera88
veterán

Mától kezdve én is Windows 10 felhasználó lettem. Az lenne kérdésem hogy a VGA drivert SSD re telepítsem vagy jó a HDD is?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30462) #56474624 válasza olivera88 (#30461) üzenetére


#56474624
törölt tag

Miért kéne HDD-re? Felesleges ennyire kímélni az SSD-t, használni kell.

(#30463) olivera88 válasza #56474624 (#30462) üzenetére


olivera88
veterán

Hát gondoltam h csak ilyen igényesebb programokat telepítem SSD re , mint pl a Photoshop, Corel Video Studio, az egyszerű kis programok meg mehetnek a HDD re, meg a játékok is.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30464) zoltan6 válasza olivera88 (#30463) üzenetére


zoltan6
őstag

a drivereket pont az ssd-re,adattárolásra meg hdd,filmek,képek zenék.

(#30465) bopeti98 válasza Milestone2 (#30458) üzenetére


bopeti98
őstag

Köszi! :R
Akkor megkockáztatom a használatát.
Egyszer már próbáltam, de aztán végtelen ciklusba futó kékhalálozás lett belőle.

(#30466) la_cc válasza Hunork (#30454) üzenetére


la_cc
addikt

Szia!

Köszi szépen a segítséget! :R

A 2. lépést már próbáltam. Nem segített.

A többit kipróbálom és jelentkezek lett-e eredménye.

Boldog Karit! :))

Üdv!

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#30467) krealon válasza dejvid8 (#30449) üzenetére


krealon
veterán

"Latency gonddal szenvedek,"

A kereso 5 masodperc alatt kiadta a megoldast
http://prohardver.hu/tema/windows_9_kodnev_threshold/hsz_27927-27927.html

[ Szerkesztve ]

(#30468) dejvid8 válasza krealon (#30467) üzenetére


dejvid8
őstag

Igen, láttam ezt, hogy lehetséges hogy nem korrekt értéket mutat. De ha az érték nem helytálló, és MÉGIS lefagy a program, több program is, akkor mi a gond? Csak ez lehet a gond, mert akkor fagy le, mikor a latency felugrik pirosra... Szóval ez szerintem nem teljesen igaz, hogy hamis az érték.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#30469) csixy válasza sagit (#30460) üzenetére


csixy
addikt

Nem úgy volt véletlenül anno, amikor vetted a Win7-et, hogy az egy OEM verzió, csak Te vagy a rendszerépítő?

Mert ugye ez esetben ez nem dobozos...

Ha OEM akkor csak vagy-ez vagy-az használható egyszerre egy időben. Meg , ha dobozos ,akkor hány gépre szólt a licence? Ha csak egyre akkor már megint a b@sz-hattyú esete forog fenn olyan értelemben, hogy egyszerre csak az egyik OS működhet..

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#30470) darkhorse válasza dejvid8 (#30468) üzenetére


darkhorse
tag

Ezzel nézd meg, ez használható win10 alatt is.

(#30471) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Erre tud valaki megoldást javasolni?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#30472) csixy válasza Dan-szan (#30471) üzenetére


csixy
addikt

Szerintem a defender adatbázisát frissítsd meg, futtass le egy gyors viruskergetést és indítsd újra a gépet utána.Ujrainítás után kerestesd vele a frissítéseket megint.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#30473) Orlin


Orlin
addikt

Úgy néz ki,hogy felismerte a micro sd usb adapteres windows 10-et a gépem.
Jól gondolom,hogy a boot-nál az ő ott középen?
A Media Creation tool-al tettem fel rá.Remélem a telepítés is menni fog hibátlanul.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#30474) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

A keresésnél be van kapcsolva a "korábbi keresés ezen az eszközön" funkció, de még sem jegyzi meg az előzményeket. Se lista, se gyors találat....mindig be kell gépelni hogy regedit, msconfig....nincs előzmény, se gyors találat, se megjegyzés se semmi.
Ez mitől van?

A másik kérdésem lenne: Classic startmenut visszalehet állítani valahogy?

Köszi! :R

free your mind

(#30475) King Unique válasza Jazz (#30474) üzenetére


King Unique
titán

Másodikra: Classic Shell :D

(#30476) sajog159


sajog159
aktív tag

Valaki!

Nem kifejezetten Windows 10 a kérdés, de nem látom ehhez konkrét topikot…

Biztonságom növelésére gondoltam, hogy a személyes dolgokat tartalmazó mappát levédem jelszóval. Utána olvasva látom, hogy file kezelőben megoldható viszonylag egyszerűen a dolog, de pár részlet nem világos ezzel kapcsán:
1. Ha a védett könyvtárból, mondjuk, Excellel ki akarom nyitni egy filet, elegendő „szokásos módon” kezdeményezni a megnyitás és majd megkérdezi t szoftver a jelszavamat?
2. Vagy előtte a titkosításakor létrehozott kulccsal meg kell szüntetni a könyvtár titkosítást és majd csak ezt követően tudok benne „turkálni”? Ez elég macerásnak tünik így.
3. Jól értem, hogy titkosítás első kezdeményezésékor automatikusan létrejön egy a titkosítási tanúsítvány, amit érdemes jó helyen biztonsági másolatot készíteni… jelszót is ekkor adom meg?

Szóval, ha valaki tudna erről egy linket küldeni vagy leírni a lényeget, hálás lennék.

Üdv,

(#30477) King Unique válasza sajog159 (#30476) üzenetére


King Unique
titán

Személyes adatok, privátszféra...kb. ne használj X-est, vagy egyáltalán W-t! :DDD

Nem tudom mire gondolsz pontosan helyi, mappa szintű titkosításnál, de nekem elsőre a Bitlocker ugrik be, az viszont teljes lemezeket, partíciókat tud titkosítani. Itt egy jó kis logout cikk róla.

[ Szerkesztve ]

(#30478) ooloo


ooloo
őstag

Üdv a közösség tagjainak !

Szeretném frissíteni a jelenlegi operációs rendszeremet ( win7 ) win.10 -re . A gép felkínálja a frissítést , és a visszaigazolás is megérkezett , de a letöltés és később telepítés gombra klikkelve annyi történik , hogy a felugró ablakban engedélyt kér a program a hozzáféréshez . Ezen kívül semmi nem történik , azaz nem töltődik le a program . Vagy arra is várni kell ?

A válaszokat köszönöm !

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#30479) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Hi All!

Mivel nem találtam jobb fórumot ide írok, max megmondjátok hova menjek... :U

Szal adott egy win 10-el "megáldott" HDMI stick. HDTV (Intel SST Audio Device (WDM)) hang eszközzel.
Az istennek sem tudom rávenni, hogy az 5.1-es hang a HDMI-n keresztül kijusson a TV-re.
A hang tulajdonságoknál csak sztereó mód van, ott nem tudok semmit engedélyezni.

A TV és az erősítő OK.
A Tv simán lejátssza a ráküldött tartalmat, és az átkerül az erősítőbe, ami azt teszi ami a dolga.

Esetleg mit csinálok rosszul?
Egyáltalán kell nekem az 5.1 a rendszeren?
Nem lehet valahogy rávenni a wint, (Lejátszót MPC / VLC ) hogy átalakítás nélkül kiküldje a filmek 5.1-es adatfolyamát a HDMI-re?
Jelenleg Klite van a gépen... Esetleg ott nem tudok valahol valamit beállítani? Telepítéskor bejeleöltem az 5.1-et... :F

Na előre is köszi a segítséget.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#30480) Jazz válasza King Unique (#30475) üzenetére


Jazz
veterán

Hála az égnek, megmentőnk! :D

(nektek is akadoznak a gif-ek animáció a lenti sorban hsz. íráskor?)

free your mind

(#30481) raidx válasza Sándor -P20- (#30479) üzenetére


raidx
őstag

Bocs! De mi a fenének a K lite? Win 7 óta felesleges a kodekpakk. Pláne MPC HC esetében!

A gépbe milyen hangkártya található? Annak telepítetted a driverét? Ha Realtek kártya akkor a megfelelő dríver telepítése után lesz egy Sound Manager progi ikonja jobbra lent. Abba kell beállítanod a kimenetet és a hangszóró konfigurációt.

Alapból sztereó megy ki.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#30482) Jazz


Jazz
veterán

Hmm....mint FF fan, ennek ellenére azt kell hogy mondjam, jó lett az IE a W10-ben. Ejj...naon pöpec....vagy csak délibáb?:) Persze egyszerű mint az ék, de minden más tekintetben....nem rossz.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#30483) Sándor -P20- válasza raidx (#30481) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Kódekpack? Mondjuk megszokásból? :U
Hiába a régi megszokások... :K
Hangkátya? huh jót kérdeztél... :DDD
Ez egy HDMI PC stick... Van rajta 1db HDMI csatlakozó, oszt ennyi.. Azt a TV-be-be.
+ még 2db USB, és egy micro SD memória bővítésnek. Bár ez nem volt kérdés.
Naszóval a kis aranyosban HDTV (Intel SST Audio Device (WDM)) hang eszköz van, természetesen driver felrakva, sztereóban tökéletesen szól.
A hangeszköz tulajdonságaiban ahol normál esetben ki lehetne jelölni mit is várok el a cuccostól, csak a sztereó lehetőség van.

Bocs ha nagy lesz a kép, nem tudom hogyan fog megjelenni...

Szal ha a cuccosra android, vagy linux van rakva, rá lehet venni, hogy a kiadja a HDMI-re az 5.1-et, de mivel win10 lakik a kicsikén, gondoltam a win10 guruk majd kisegítenek, esetleg megmondják hova menjek a PC stickemmel... :U :DDD
Tehát az lenne a kérdés, mit lehetne még elkövetni, hogy az 5.1-ből kiszedett sztereó hangcsatorna helyére az eredeti hang kerüljön? A többit már intézné a TV és az erősítő. De ha a TV-re nem jut ki a teljes (5.1) hang, kerülgethetem a rugós lovat... :F

Ja lényeg lemaradt. Ez egy MODECOM Free PC.[link]

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#30484) Partyface007 válasza sajog159 (#30476) üzenetére


Partyface007
őstag

ha a windows beépítettre gondoltál (EFS) akkor az teljesen transzparensen működik

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/encrypt-decrypt-folder-file#1TC=windows-7

(#30485) Partyface007 válasza ooloo (#30478) üzenetére


Partyface007
őstag

használd a media creation tool-t az a biztos

letöltöd az iso-t bemountolod és upgrade...

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

(#30486) #16695808


#16695808
törölt tag

Win10, office 2013. Nagyon lassan nyitja meg a word vagy az excel a fajlokat. Tapasztalt már valaki ilyet, es mi lehet esetleg a megoldas. Ja ssd-t hasznalok mindenre.

(#30487) Petyyyyy válasza #16695808 (#30486) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Passz. W10 - Office 2013 - HDD kombóval is 3-4 mp alatt nyitja meg az állományokat.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#30488) raidx válasza Sándor -P20- (#30483) üzenetére


raidx
őstag

Esetleg a tulajdonságok, speciális alatt nem lehet választani 5.1-et?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#30489) ooloo válasza Partyface007 (#30485) üzenetére


ooloo
őstag

Köszönöm ! :R

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#30490) olivera88


olivera88
veterán

Na sikerült kinyírnom a Win 10 et már első nap.. :DD A Debian telepités után feldobta a talpát. :DDD Csak nem világos miért nyiffant ki. Volt egy 92 gigás partició a hardon, na ide tettem a lapozófájlt, hogy ne SSD re íródjon.. Na és szépen megfeledkeztem róla ide csináltam egy home particiót a Debiannak, de ettől nem lenne szabad kinyírogatnia elvileg. Nem világos mitől halt be.
A diagnosztika után kiírja h lemezhibák javítása és h 1 óránál is tovább tarthat. de pár mp után kiírja nem tudta megjavítani.
Mi lehet kezdeni evvel?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30491) rgeorge válasza olivera88 (#30490) üzenetére


rgeorge
addikt

Gyors rendszerindítás be volt kapcsolva a Windows 10-ben?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#30492) olivera88 válasza rgeorge (#30491) üzenetére


olivera88
veterán

Nem tudom. Az is bezavarhat? Hol kell kikapcsolni? De már rájöttem, véletlen a Win rendszer partícióra telepítettem az üres helyett. :W :DDD
Csoda h betudott bootolni egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#30493) YM


YM
senior tag

Telepítés közben végig kattingattam, hogy ne küldjön adatokat, ezen kívül telepítés után valamit ki kell még kapcsolni?

Meg miért hullámozza alá pirossal minden szavam, amit most írok? :F :W

(#30494) bopeti98 válasza YM (#30493) üzenetére


bopeti98
őstag

Semmit nem KELL kikapcsolni.
Ha mindent alapbeállításon hagysz, akkor is működni fog a rendszer.
Egyébként menj be a gépházba, és az adatvédelmen belül fusd végig a dolgokat.

Azért hullámozza alá, mert nem magyarra van állítva a helyesírás ellenőrző, de ez inkább böngészős gond mintsem Win 10-es.

[ Szerkesztve ]

(#30495) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

Tegnap lefrissítettem a legújabb Win10 update-re (novemberi nagy frissítés).
Azóta azt csinálja a gép, hogy sötét képernyőnél lentebb veszi a fényerőt fokozatosan (vagy kontrasztot?), majd ha fényes képernyőre kapcsolok, az iszonyatosan sötét, majd szép lassan kivilágosodik. Ezzel az őrületbe kerget...

Van rá valami mód hogy ezt az automata fényállítgatást kikapcsoljam? Mert ettől csak idegbeteg leszek, ha ez itt folyamatosan állítgatja a fényerőt, attól függ hogy milyen tartalom jelenik meg a kijelzőn.

Szerk: Ez az adaptív fényerős marhaság ki van kapcsolva, mégis ezt csinálja.

Intel IGP 4600 + GT840m van benne, mindkettő legfrissebb driverrel.

[ Szerkesztve ]

(#30496) YM válasza bopeti98 (#30494) üzenetére


YM
senior tag

"GÉP-HÁZ" :Y Tejóisten, nem véletlen van angol windózom. :U

(#30497) bgergo93


bgergo93
csendes tag

Üdv!

Van egy MSDNA-s Windows 8.1 Professional licenszem, és szeretnék egy clean Windows 10 telepítést csinálni (mindenképpen formáznék, és egyből a 10-et tenném fel).

A Microsoft szerint, a licenszelt Windowsok ingyenesen frissíthetők 10-re, de ez csak frissítésre vonatkozik, vagy pedig egy frissen telepített Win10-et is be lehet aktiválni korábbi verziók érvényes kódjával?

(#30498) vlevi válasza bgergo93 (#30497) üzenetére


vlevi
nagyúr

Media Creation toll, a 10586-os buildet tölti le, az már elfogadja a win8-as kulcsokat.

(#30499) Xelo


Xelo
addikt

üdv. ma szemet ütött valami a win10 fájlkezelőjében, méghozzá a következő:

a meghajtók a bal sávban az "ez a gép" címszó alatt is megtalálhatóak meg alatta külön is. nem rémlik hogy ez így lett volna alapból és eléggé zavarja a szememet. én vagyok a hülye és így volt alapból, bug, vagy elállítottam esetleg valamit? :D ha tudnátok rá megoldást hálás lennék

[ Szerkesztve ]

(#30500) #56474624 válasza Xelo (#30499) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ezt én is a napokban vettem észre, tudtommal nem állítottam semmit.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.