Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) Vistaboy válasza npeter (#30401) üzenetére


Vistaboy
veterán

Pár napig nem volt, ma megint előjött ez a kékhalál nálam. Még mindig nem tudni, mi okozza? Valami driver lehet a ludas, de hogy melyik, arról egy szót sem írnak sehol sem. Mostanában egyedül az nVidia GeForce driverek cserélődnek nálam, lehet, hogy azok kevernek be?

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#30652) Sándor -P20- válasza Syl (#30648) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Ha a win filekezelőt kell használnom, én jobb gombbal szoktam húzni mindent, (filet, mappát, nincs különbség) majd a megjelenő menüben választom ki mit csináljon...
Nekem így egyszerűbb...

[ Szerkesztve ]

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#30653) *Ropi* válasza *Ropi* (#30650) üzenetére


*Ropi*
félisten

Közben látom, hogy elvileg elfogadja a már a 8.1 szériaszámot is. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#30654) Syl válasza Sándor -P20- (#30652) üzenetére


Syl
nagyúr

De itt nem sima fájlkezelsről van szó, hanem a user rendszermappák (pl. asztal, letöltések stb.) másik partícióra való helyezéséről.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30655) vlevi válasza Syl (#30654) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam is át vannak helyezve a mappák (úgy, ahogy te is csináltad, jobbegér, tulajdonságok, hely, ...)
Most az a furcsaság, hogy, ha a c:\users\vlevi könyvtárat nézem az intézővel, akkor mutatja ezeket a könyvtárakat, de, ha a desktopon lévő profilmappa ikonból nézem, akkor nincs ott. :F

Régebben viszont, valamelyik preview verziókban, volt, amikor úgy mutatta, hogy ezeket a mappákat duplán jelenítette meg.

[ Szerkesztve ]

(#30656) Syl válasza vlevi (#30655) üzenetére


Syl
nagyúr

A Win7 szerette összekutyulni a user mappa tartalmát. De a 8 és a 10 már jól működik. Nálam ilyen üres:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30657) szaszapi


szaszapi
őstag

Helló!

Ma bekapcsolás után alul vízjel fogadott hogy teszmód és build szám.Hogy lehet eltűntetni és miért írja ki?

(#30658) Neil Watts válasza szaszapi (#30657) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Pakoltál fel mostanában valami drivert a géphez?

Üdv. core2

(#30659) szaszapi válasza Neil Watts (#30658) üzenetére


szaszapi
őstag

ŐŐŐ Igen telefonhoz, az miatt van?

(#30660) Syl


Syl
nagyúr

Van itt olyan topic ahol a modern/metro/univerzális appokat lehet kibeszélni?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30661) Neil Watts válasza szaszapi (#30659) üzenetére


Neil Watts
veterán

Milyen telefonhoz pontosan milyen drivert? :D Lehet aláíratlan az illesztőprogram, és amiatt csinálja.

"Windows since Windows Vista 64-bit, does not allow unsigned or test-signed kernel mode code (drivers) to be loaded at all.

In order for developers of drivers to be able to properly develop the driver, they need to rapidly load different versions of it into windows. This would require them to get each version signed by Microsoft. That's not reasonable, so Microsoft added the ability to allow loading of test-signed drivers through the use of "Test Mode".

End users don't have much use for this feature and it is a security risk.

The only use for an end user, is if they need to use a driver for some reason that hasn't been certified by Microsoft. Certification costs money, and some independent or amateur developers opt not to do it.

The text cannot be disabled or removed so long as you are in test mode. Only disabling test mode will remove it."

Amennyiben szükséged van a driverre akkor ez hozhat megoldást, bár én nem szórakoznék ilyennel, sőt kifejezetten NEM ajánlom:

Tenforums test mode kikapcsolás hivatalos módon

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#30662) Gabo982


Gabo982
újonc

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni win 10 pro van fent a gépemen,és olyan hibáim vannak vel hogy pl youtube video nézésekor iszonyatosan lassan tölti be a videokat és a torrentben totálisan visszaesik a sebbeség (Firefox).A másik gond hogy mióta kijött az ősszi frissítés nem érem el a letöltési sebességem-et amit előtte tudtam mérni,már cseréltem hálókártyát is,próbáltam frssíteni a drivert de nem frissült ha pedig újabb drivert adtam neki,nem volt net és amikor újraindítottam visszarakta magától a régi drivert (Realtek).Érdekelne hogy másnál is van ez a hiba és hogy van e rá megoldás.

(#30663) szaszapi válasza Neil Watts (#30661) üzenetére


szaszapi
őstag

Xiaomi Redmi Note 3, IMEI visszaállításhoz. Ha letörlöm a drivert el fog tűnni? Nagyon idegesítő a látványa... :)

[link]

(#30664) Neil Watts válasza szaszapi (#30663) üzenetére


Neil Watts
veterán

Amennyire tudom, igen.

Üdv. core2

(#30665) cattus válasza Syl (#30660) üzenetére


cattus
őstag

Van.

Do the thing!

(#30666) szaszapi válasza Neil Watts (#30664) üzenetére


szaszapi
őstag

Köszönöm a segítséget! ;)

(#30667) Syl válasza cattus (#30665) üzenetére


Syl
nagyúr

:R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30668) ph2012


ph2012
senior tag

Billentyűproblémáim vannak.

Firefoxban kommentíráskór a billentyűnek kattogó hangja van mint egy okostelefonnak. Hogy lehet kikapcsolni?

Dupla billentyűket nem lehet beütni. Pl. dupla törlés, dupla enter sem. Mi lehet ez?

(#30669) 12cantona


12cantona
csendes tag

Windows 10 Pro N-ről vissza lehet állítani a korábbi OP. rendszerre? (Windows 8.1 volt fent, frissítettem, amikor felajánlotta, kb 2-3 hete). Vissza szeretném állítani, mert rengeteg általam futtatni kívánt program nem akar működni, viszont szeretném, ha ugyanúgy megmaradnának az adatok, mint amikor felfrissítettem 10-re. Lehetséges ez?

(#30670) Dewri


Dewri
aktív tag

Sziasztok!

Felmerült némi probléma a win10 otthoni hálózatával, konkrétan nem tudom sehogy összehozni 2 win10 gép között a fájl és nyomtatómegosztást. Az egyik PC, kábeles nettel, a másik laptop, wifis routerről kapja a netet.

A fájlokat időnként látja valamelyik gép, nagyritkán mindkettő, de a nyomtatót 1x se tudtam összehozni. Korábban win7-en nem volt ilyen gond, PC-n win10 és laptopon win7 esetén is ment rendesen. Mióta mindkét gépen win10 van, azóta nem működik, ami nem kicsit nevetséges szerintem...

Már mindent széthekkeltem, minden mindenhol engedélyezve van, mindenféle user fullos jogokkal, minden beállítás stimmel, pingelés jó. Most éppen a PC látja a laptop megosztásait, a laptop egyáltalán nem látja a PC-t, csak pingelve. Egy órája még mindkét gép látta egymást... De a nyomtatót sehogy nem látja a laptop...

Jelenleg épp a win7 visszarakásán gondolkodok, mert már nincs több ötletem. Röhej, hogy két "legújabb-legjobb-mindent leváltó" tök egyforma termék, azonos gyártótól nem hajlandó rendesen együttműködni, miközben a tizenéves XP-vel se volt soha ilyen probléma... :W

(#30671) rétisün válasza 12cantona (#30669) üzenetére


rétisün
veterán

ha nem törölted le a windows.old mappát a win partíciójáról,akkor gépház-frissítés és biztonság-helyreállítás-visszaállás windows 7-re.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30672) ntomtb


ntomtb
tag

Karácsonyra kapott ssd alkalmával újra telepítettem a Windows 10-et. Viszont BIOS-ban átállítva AHCI-ra nem talált illesztőprogramot a dvd-hez. Visszaállítva IDE-re majd a Windowst felrakva (ha jól olvastam az ssd jobban szereti az achi-t) regeditben visszaállítottam hogy újratelepítés nélkül AHCI-ben menjen, a BIOS-ban ugyanígy, a dvd olvasó azóta nem elérhető. Próbáltam már mindenféle regedit-es tanácsot megfogadni és átállítani, de még mindig nem működik.
Valakinek van tanácsa :F

[ Szerkesztve ]

(#30673) 12cantona válasza rétisün (#30671) üzenetére


12cantona
csendes tag

És amiket azóta raktam fel, Windows 10-re, azok megmaradnak vagy törlődnek és csak a Window 8-on található dolgok maradnak meg?

(#30674) rétisün válasza 12cantona (#30673) üzenetére


rétisün
veterán

nem tudom, én még nem állítottam vissza így a korábbi op.rendszert. biztos ami biztos, mindig csináltam egy rendszermentést, mielőtt 10-re frissítettem volna, és abból állítottam vissza a régi rendszert.

lehet, most kipróbálom ezt a módszert is :DDD

de mivel abból a mappából dolgozik, amit a frissítéskor hozott létre, valószínűleg csak az a rendszer lesz meg, ami frissítés előtt volt, az azóta történt változások elvesznek.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30675) 12cantona válasza rétisün (#30674) üzenetére


12cantona
csendes tag

Értem. Köszönöm a segítséget. :)
Akkor szerintem particionálom a merevlemezt és a fontosabb dolgokat átrakom arra a partícióra, amin nem a Windows van. :)

(#30676) togaba


togaba
tag

Sziasztok!

Asztali gépemre kis felújítást követően előbb Win7, majd win10 került. Ahogy szükséges, regisztráltam egy hotmail-es fiókot. Semmi gond nem volt, amíg a nejem gépére is regisztráltunk egy hotmail-es postafiókot. Onnan kezdve nemcsak az ő gépére, hanem az enyémre is az ő bejelentkezési adataival lehet belépni. Hiába csináltam meg a saját bejelentkezési lehetőséget, és hiába sikerült később kikapcsolni a bejelentkezési jelszót, továbbra is az "ő nevén van minden", ami némileg bonyolítja a helyzetet.

Hogyan léphetnék az ő helyébe, azaz hogyan állíthatnám vissza a gépet a saját fiókomra a legegyszerűbben?

Köszi. Mindenkinek Boldog Karácsonyt!

(#30677) Jazz


Jazz
veterán

Nektek is ilyen a fényképnézegető, hogy ha gyorsan scrolloztok, akkor homályos a frissen lehúzott tartalom? (tömörített). Egy fél mp kell mire kiélesedik mindig.:S

free your mind

(#30681) brcz


brcz
tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, ugyanis mióta felraktam a windows 10 pro x64-es változatát azóta full random beakad a hang tehát lefagy a gép 1 másodpercre. Mind1, hogy mit csinálok éppen gondol egyet és megtörténik a fagyás. Tiszta telepítéssel telepítettem fel és eredeti kulcsot használtam. Többször is újratelepítettem már, kipróbáltam régebbi/újabb driverekkel, windows frissítéssel/anélkül de nekem úgy néz ki, hogy semmi sem segített. Olvasgattam fórumukon és találtam 2 parancsot is mégpedig:

bcdedit /set disabledynamictick yes
bcdedit /set useplatformclock true

de ezek sem segítettek. Írták azt is, hogy tegyem teljesítmény módba a rendszert az energiagazdálkodásnál. Nem vált be. Windows 7 ultimate sp1 volt fent ezelőtt szintén eredeti és azzal tökéletesen működött.
A konfigurációm a következő:

Intel core i5 4670K
Gigabyte 760 2gb oc rev 2.0
Corsair Vengeance 2x4gb 1600mhz
Asrock Z87 Extreme4

(#30682) pjen válasza brcz (#30681) üzenetére


pjen
félisten

Üdv.Frissítettem netről a 7-et 10 re.Kaptam termék kulcsot és azonosítót és kiírja aktiválva van.Kiírtam lemezre ugyanazt a wint,ha tisztán telepítem elég ha beírom a kulcsot és azonosítót vagy még aktiválni is kell a neten?

(#30683) cattus válasza pjen (#30682) üzenetére


cattus
őstag

Aktiválja magát kulcs nélkül, amint internetkapcsolattal rendelkezik.

Do the thing!

(#30684) brcz válasza pjen (#30682) üzenetére


brcz
tag

A telepítés előtt kérte a kulcsot, megadtam és magától aktiválódott!

(#30685) delibab


delibab
senior tag

Sziasztok,

Vettem egy gépet, amin jelenleg win 10 fut, de az enterprise N... így kaptam! Ezzel az a baj, hogy nincs aktiválva és gondolom nem is lehet, egyéb okok miatt ;] ha elindítom a "gép alaphelyzetbe állítását" akkor az visszarakja nekem a pro verziót ami legálisan jár hozzá?

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#30686) Neil Watts válasza delibab (#30685) üzenetére


Neil Watts
veterán

Nem, az Enterprise az Enterpriset fog visszarakni.

Misi1980: Nem, de jó ha van backup minden fontos adatodról! Erősen ajánlom, helyzetfüggetlenül!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#30687) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Ha frissítek(a laptop folyamatossan küldi az üzeneteket hogy frissítsek) win7-ről a C-meghajtón lévő adataim törlődni fognak?

[ Szerkesztve ]

(#30688) pjen válasza brcz (#30684) üzenetére


pjen
félisten

Köszi.

(#30689) delibab válasza Neil Watts (#30686) üzenetére


delibab
senior tag

Köszi a gyors választ! :R
akkor, hogy lesz nekem win 10 pro amit aktiválni is tudok, illetve tudja magát?

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#30690) Misi1980 válasza Neil Watts (#30686) üzenetére


Misi1980
senior tag

Olyan fontos adataim nincsenek a C-n,de vannak programok telepítve amiket nincs kedvem keresgetni és újratelepíteni.Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#30691)



addikt

Sziasztok!

Van egy új HP Pavilion laptopom, Windows 10-zel.

Az a probléma, hogy altatás után a wifi egyáltalán nem megy, életre sem lehet kelteni.
Egyedül restart oldja meg a problémát.

Eszközkezelőben kivettem a pipát onnan, hogy a gép kikapcsolhassa a Wifit, illetve az energiabeállításoknál is max teljesítményre van állítva, más ötletem nincs.

Kérlek segítsetek! :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#30692) rétisün válasza (#30691) üzenetére


rétisün
veterán

ez nálam is előfordul néha egy dell laptopon......ha még 2-3x előfordul megy vissza a 8.1, annál legalább ilyen gond nem volt.

a kérdésre válaszolva: megoldásom sajnos nincs rá :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30693) Neil Watts válasza delibab (#30689) üzenetére


Neil Watts
veterán

Feltehetőleg sehogy. Az Enterprise egy mennyiségi licencelés keretében elérhető vállalati rendszer. A Pro pedig otthoni/munkahelyi professzionális felhasználásra szánt termék.

A Pro frissítető Enterprisera, ám ez fordítva nem működik.
Amennyiben nem kaptál valamiféle telepítőmédiát illetve a géppel együtt OEM Windowst vagy esetleg dobozosat, számlával és minden egyébbel akkor sajnos átverhettek.

Üdv. core2

(#30694) delibab válasza Neil Watts (#30693) üzenetére


delibab
senior tag

na ennek nem örülök... remélem nem átverésről van szó... ez egy dell latitude e7440, járt hozzá a win 8, azt lehette is frissíteni win 10-re, de én az enterprise n kaptam... nem tudom visszarakna ha mondjuk az egész rendszert legyalulom?

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#30695) válasza rétisün (#30692) üzenetére



addikt

az a baj, hogy nálam konzisztens, minden altatásnál előjön

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#30696) Neil Watts válasza delibab (#30694) üzenetére


Neil Watts
veterán

Remélhetőleg megvan a recovery partíciód. Ha igen akkor a laptop leírása alapján visszaállítható a rendszer.

Ha nem, akkor egy oem Win 10 Pro iso-ból való telepítés ajánlott s ha szerencséd van akkor a gép BIOS-ából/UEFI-jéből kiolvassa a rendszer a kulcsot.

De inkább az eladóval kellene rendezni ezt szerintem.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#30697) netpeti98 válasza delibab (#30694) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha 1511-es ISO-val telepíted és BIOS-ba volt égetve a kulcs, akkor ki tudja olvasni a kulcsot. A Microsofttól a Media Creation Tool segítségével tudsz eredeti ISO-t letölteni.

(#30698) delibab válasza Neil Watts (#30696) üzenetére


delibab
senior tag

Ezt az info-t kaptam, hogy a BIOS-ból kiolvassa ha telepítem a pro-t...
Köszönöm a segítséget, holnap remélem lesz időm és akkor nekifeszülök... :R

netpeti98 : Neked is nagyon köszi, megnézem és remélem sikerülni fog... :R

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#30699) ph2012


ph2012
senior tag

Olyan laptopot vettem amin előtelepített Windows 8.1 volt. Lefrissítettem Win 10-re és menet közben jutott eszembe, hogy ez nem járhat-e garanciavesztéssel.

A frissítés nem jár garanciavesztéssel?

(#30700) csixy válasza ph2012 (#30699) üzenetére


csixy
addikt

Szerintem nem. Egyébként 30 napon belül visszaállítható a régi rendszer.
Nincs COA matrica ragasztva az aljára termékkulccsal?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.