Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75651) Skillet válasza Speeedfire (#75647) üzenetére


Skillet
addikt

Melyik GTR-ben van ugyanaz a motor?
:B

(#75636) BigBlackDog
Mosás mehet. Tali holnap, a szokott helyen! :K

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#75652) Speeedfire válasza Skillet (#75651) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Az R35-ösben, ugyan az a 3.7L-es motor van. Nyílván a körítés más. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#75653) pècsimunkás válasza BigBlackDog (#75636) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi ! Ilyesmire gondoltam . Egyre többet gondolok rá, hogy le kène cserèlnem a nèmet rendszámot magyarra .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#75654) rii válasza barnam_ (#75460) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

megint megevett (kiköpött, eleresztett a jóégtudja .... vagy ahogy írtad: elégetett, de füstöt nem tapasztaltam, igaz,nem is nagyon tudtam nézni menet közben) egy liter olajat .... jöv. hét közepén lesz már rá időm reggel elmenni vele autószerelőhöz ... (sajnos most melóhely-szabadságolás-sokamunka-enni'sincs'idő nincs)

napi 100 km-t megyek ... 500 km se volt amíg megint kijelzett az olajszintmérő ....
(szombaton lett bele töltve, kedden már jelzett .... 250 km kb.)

mindenképpen elviszem, mert ez így horror minden szempontból ... meg amúgyis karban kell tartani, hogy menni akarok vele még fél év múlva is ....

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#75655) Skillet válasza Speeedfire (#75652) üzenetére


Skillet
addikt

:N
Az R35 3.8 literes, nem 3.7.

370z - VQ37VHR
R35 GT-R - VR38DETT

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#75656) barnam_ válasza rii (#75654) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha 250-500 km alatt eltűnik 1 liter olaj, ott valami nagyon nem jó, mindenképpen nézess utána.
S biztos, hogy nem az 5w vs 10w fog rajta segíteni.

(#75657) Snoop-y válasza aero. (#75595) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen ezert teszem en mindig. Szepen elkerem tole es elpostazom magam :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#75658) Integrale válasza Speeedfire (#75652) üzenetére


Integrale
veterán

A motor is más, a GTR-é VR motorcsalád, a 370Z-é VQ.

"Bad reklám is reklám too"

(#75659) Speeedfire válasza Skillet (#75655) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Valami miatt úgy rémlett, hogy ugyan az. :B :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#75660) rii válasza barnam_ (#75656) üzenetére


rii
nagyúr

ok!
köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#75661) gooool


gooool
őstag

Valamilyen késztetést éreztem, hogy ma délután 911-es népítéleteket olvasgassak...
Ezért már megérte: [link] :DDD
Na az ilyennel nem akarok közúton találkozni, ha egyáltalán van neki ilyen verdája, nem csak a NFS-ben sikerült feloldani. ;]

Üdv, Balázs

(#75662) Snoop-y válasza gooool (#75661) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ne aggodj nem fogsz. Illetve elofordulhat,hogy megis csak ne Porsche-t keress hanem egy M packetes 316i-ot mert abban vereti a dzsukel zenejet...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#75663) Tsebacsi válasza gooool (#75661) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jézusom, ez fellelhető a közúton, ugye nem?! :Y

"egy nagyobb gáz fröccs és az orra máris megelőzte az elejét" és még sok egyéb... Szent egek... Remélem tényleg csak otthon játsza xbox-on...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75664) tboy93 válasza Tsebacsi (#75663) üzenetére


tboy93
nagyúr

(#75665) gooool válasza Snoop-y (#75662) üzenetére


gooool
őstag

Erre asszociáltam én is... :DDD

Tsebacsi:

Azért azt megnézném amikor az ORRA megelőzi az ELEJÉT. ;]
Bár ha olyan menő srác és belerakja egy fába, akkor az ő orrocskája lehet megelőzi a Porke elejét. :))

tboy93:

San Andreas mod. :C

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#75666) Tsebacsi válasza tboy93 (#75664) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Fúúúúú bázzeg hát én el is bújok a sarokba :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75667) brumi1024 válasza gooool (#75661) üzenetére


brumi1024
veterán

Szerk.: más gyorsabb volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75668) Gyick


Gyick
őstag

Mi a pontos neve azoknak csillagalkú csavaroknak ami az opelben sok helyen van.Valszeg akkor vmi készletet is kell vennem ha ki akarom cserélni a pollenszűrőt.Autós boltból lehet ilyet rendelni vajon?

(#75669) hacki87 válasza Gyick (#75668) üzenetére


hacki87
senior tag

(#75670) Snoop-y válasza Gyick (#75668) üzenetére


Snoop-y
veterán

Valoszinuleg torx -ra gondolsz.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#75671) Skillet válasza Gyick (#75668) üzenetére


Skillet
addikt

Torx
Elkéstem :R
Duplán is elkéstem :DD

(#75669) hacki87
Veled mi újság? Jössz holnap talira?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#75672) focvis válasza tboy93 (#75664) üzenetére


focvis
veterán

Qva jó volt. :C

(#75668) Gyick: olyan torx készletet vegyél, amiben van T-20 és T-25. Nem érdemes gagyit venni, 3000-4000 Ft között már értelmes készletet kapsz pl. LUX-ból az Praktikerben / Obiban, és ebben lesz 20-30 db bit , plusz racsnis markolat.

[ Szerkesztve ]

(#75673) #94529552 válasza Gyick (#75668) üzenetére


#94529552
törölt tag

Általában az autósboltokból is lehet venni[link], de akár Lidl, Aldi, Tesco, Metro, szerszámbolt, barkács szaküzlet, stb. szinte bárhol.

(#75674) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Vajon ilyenkor a téli gumik mennyire kopnak le? Ma strandra mentünk és elég sok német illetve svéd járműn volt még téli gumi... azért ekkora út alatt gondolom nem keveset kopnak illetve nem kicsit veszélyesebb a manőver.

(#75675) tboy93 válasza szabonagyur (#75674) üzenetére


tboy93
nagyúr

Pályán elegge. Muter telit hasznal nyaron 2km ingazasra, az ove nem kopik szerintem jobban mint egy nyári, de városban max 45-el megy kb :DDD Fater autouton tolja telivel, azon mar jobban latszik.

(#75676) Tsebacsi válasza szabonagyur (#75674) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem szereti a nyári a +20-30 fokokat. Morzsolódik tőle, nyúlik, sokkalta jobban kopik.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75677) t72killer válasza szabonagyur (#75674) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem sokkal veszélyesebb, viszont sokkal jobban kopik. A kopás ugyan "pénzbe kerül", de a szezononkénti csere is, a szabályok pedig nem tiltják (így annyira veszélyes sem lehet).

Szerk: Lassú voltam:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#75678) Joker88


Joker88
őstag

nemtudom mennyire ütközik topicszabályzatba,vagy se, de K&xyz biztosítóról mi a vélemény,tapasztalat ? csak mert most kell váltanom, legalábbis szeretnék sima kötelezőt váltani, az ő ajánlatuk eléggé merész..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#75679) BigBlackDog válasza Joker88 (#75678) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Voltam náluk egy ideig, nem volt gondom. Most már (elvileg) felmondtam és átmegyek máshoz a következő évadra.

(#75680) aero. válasza t72killer (#75677) üzenetére


aero.
veterán

a szabályok pedig nem tiltják (így annyira veszélyes sem lehet).

??? :U

Az egy dolog, egészen addig, amíg nem kell egy nagyot fékezni, mikor odakint napon 52 fok van, mert az úgy 2-5 méterrel lesz több 100-ról, mint egy nyári. Azzal pont el lehet tüntetni egy fél autót a Kraz hátuljában. :)

(#75681) bitpork válasza aero. (#75680) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sok Krazzal szoktál találkozni 52°c-ban? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75682) aero. válasza bitpork (#75681) üzenetére


aero.
veterán

Miért, csak 7°C alatt jönnek elő? Nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#75683) bitpork válasza aero. (#75682) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem, 53°C felett kizárólag! :P

Értetted te: a konstelláció annyira volt szemléletes mint egy egylábú albínó sündisznó átkelése a 8 sávos autópályán.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75684) t72killer válasza aero. (#75680) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, mennyi a fékút-különbség, de kétlem, hogy engednék a szabályok, ha duplázódna. Én mondjuk cseréltetem szervizben, de nem mindenki megy nyaranta 20+e km-t főleg sztrádán.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#75685) MunezXBK válasza Snoop-y (#75662) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#75686) aero. válasza bitpork (#75683) üzenetére


aero.
veterán

Nyílván a Kraz itt költői túlzűsként szerepel (mint ahogy te is linkeltél már Krazos poént :P ). Ugyan ezt a hatást váltja ki egy kamion trélere is, én nem akarom kipróbálni, biztos nem használnék télit nyáron, már azért se mert gyorsabban kopik.

(#75687) bitpork válasza aero. (#75686) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem a Krazon volt a hangsúly hanem a szituáción. Neked hány volt ilyen? Nekem tán 2x eddigi életemben és mindkétszer messze elég volt a téli.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75688) Skillet válasza t72killer (#75684) üzenetére


Skillet
addikt

Szerintem meg ugyanolyan veszélyes, mint nyárival menni télen. Teljesen máshogy viselkedik az autó, megnő a fékút is.
A szabályok? A szabályok a télit sem írják elő itthon.
Akkor? :B
Én nyárival megyek télen-nyáron... szóval jobb, ha csendben vagyok, csak ki ne találjuk már, hogy a télivel, nyáron, az sokkal nagyobb ötlet. ;)
Amúgy meg szerintem itthon hosszabb a nyári gumis szezon, mint a téli. Így jó eséllyel több km megy a nyáriba, mint a télibe.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#75689) bitpork válasza Skillet (#75688) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ki mondta h sokkal jobb? Ne adj más szájába olyat amit nem mondott ;) Csak annyi hangzott el, hogy simán lehet azt is használni , mert amikor már akkorát kell fékezni, a nyári sem véd. Ahhoz előrelátás , szabálytisztelet és megfontoltság kell.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75690) Magnum_ válasza bitpork (#75689) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Te teli gumit hasznalsz nyaron?

I humbly and respectfully decline™

(#75691) aero. válasza bitpork (#75687) üzenetére


aero.
veterán

Nekem 2 hete, mikor egy Mercis úgy döntött, nagyon megáll előttem satuzva, kb. 10 méterrel a felfestés előtt. Én meg csak mentem, kicsit rábambultam. Egy 50 forintos talán befért volna a rendszám meg a lökös közé. Nem azon van a hangsúly, hogy hányszor volt ilyened, mert nem tudod lesz-e még. Aki nyáron is télivel akar járni vegyen négyévszakosat szvsz, mert nálam télizni nyáron az fillérbaszás.

(#75692) bitpork válasza Magnum_ (#75690) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én mindig azt használok. 2évente csere. Ennyi.

(#75691) aero.: nálad :) A 4 évszakos meg tényleg használhatatlan minden körülmények közt. Így nyáron legalább annyira nem hajtok mint télen, és megkímélem magam hogy minden szezonban vegyek feleslegesen egy pár gumit. A böhömök ugyanis elnyalják az első kettőt. Bár Montoya szerint minden erősebb autó ami hajtja a kormányzott kereket.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75693) t72killer válasza aero. (#75691) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Aki nyáron is télivel akar járni vegyen négyévszakosat szvsz" - ezen már 1x elgondolkoztam:R Bár így, hogy rengeteget megyek nyáron, sztem marad a kifejezetten nyári gumi.

Télen persze nem is kérdés, hogy nem csúszkálok nyárival, egyrészt németajkúaknál kötelező, másrészt a saját utcánkba feljövet még a téli is csúszik, ha van rajta egy kis hó.

#75692: Najó, a tuareggel a kamiont is letolod az útról, ha meg véletlen lecsúszott a verda az útról, négykézláb visszamászik, a biztosító meg majd fizeti a bakterházat, amit szétdúrt;] (+az sem valószínű, hogy 200-al rongyolnál 2.5+2tonnával a Balcsira)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#75694) rbalint88 válasza bitpork (#75692) üzenetére


rbalint88
addikt

ideológia is van mögé vagy csak fillérszex?

ha úgyse cseréled, akkor vegyél négyévszakost, az legalább nem "ég meg" nyáron. nem az a baj a télivel, hogy gyorsabban kopik, hanem egyrészt nyáron szar, mert ugye mint a neve is mutatja, nem oda van kitalálva, másrészt a hő hatására szerkezetileg átalakul az anyag, "kiég" belőle a szilika és télen is szar lesz.

(#75695) t72killer válasza rbalint88 (#75694) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

""kiég" belőle a szilika és télen is szar lesz." - ez a gyanúm a mostani télimmel is. Bár szorgosan cserélgetem, érzésre kemény a felülete, pedig ~2éve még egész lágynak éreztem. Ideje kukázni:F? Idén lesz 5éves.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#75696) bitpork válasza rbalint88 (#75694) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Lásd fentebb. Minden második évben cserélődik a teljes szett.Szeptemberben veszem a következő kettőt az elsők helyére. A hátsók még 7 mm körüliek. Az elsők meg addigra 3 lesznek. Eszi. Ha van két külön gumim, ami a vezetési stílusomat tekintve háááát, bátran fogalmazva is felesleges, akkor évente 2 szett felét kellene megvenni így évente egy fél és 2 évente cserélődik.

Úgy kérdezitek mintha ezt Már Gazsinál nem írtam volna le. Csak ott nem évente fél szett volt hanem 2 évente teljes egyszerre.

(#75693) t72killer : én ha pár km-nél többet kell hogy vezessek, akkor városban is tempomatozok a lehetőségek erejéig :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75697) hacki87 válasza Skillet (#75671) üzenetére


hacki87
senior tag

Hali!

Jöttem volna de behalt valószínű a fesz.szabályzóm és holnap lesz cserélve munka után. Így most kihagyom.

(#75698) gzbotii


gzbotii
veterán

Holnap hanytol és hol lesz a tali, egész pontosan?
Ha lesz kedvem átvergődni az egész városon, lehet kimegyek.
Megy meg valaki a város északi feléből?:B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#75699) BigBlackDog válasza gzbotii (#75698) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem 17-18 óra körül szokott indulni a tali nagyja, de a kemény mag egy része már 16 óra környékén ott van (remélhetőleg holnap én is beesek akkora már :) ). A helyszín ez a parkoló szokott lenni a Szerémi út mellett. Ha északról jössz a Szerémin, akkor legegyszerűbb jobbra lekanyarodni a Mezőkövesd útra, majd a második lehetőségnél balra behajtva egy kisebb parkolóba meg tudsz fordulni és ki tudsz kanyarodni visszafelé a Szerémire. Tehát valahogy így.

Gyere csak nyugodtan, kis kikapcsolódás nem árthat! :)

[ Szerkesztve ]

(#75700) TheProb


TheProb
veterán

Hey!

2 hónapja cseréltem gyertyákat és ma már másodjára 3hengerezett a motor. Múltkor kb 15-20km után "javult meg". Utána ~300km-ig megint semmit, most megint csinálja. Ezmiez? Próbáljak kábeleket is cserélni? Hibakód nincs.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.