Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75851) t72killer válasza bbubby00 (#75850) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most, hogy mondod, egy délnémet szárnyasnak is sikerült valami brutálisat pottyantania a hátsó szélvédőre, amit hagyományos eszközökkel képtelen vagyok levakarni:Y. Kb mintha olvasztott műanyagot sz@rt volna rá, ami odakötött:W. Kb késsel kell majd levakargatnom...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#75852) B-L-A-C-K válasza bbubby00 (#75850) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez a meleg szépen bele tudja olvasztani, én az auchaban vettem valami fújós tisztítót (most nem tudom megnézni mi a neve), majdnem mindenre jó, azzal jól lejön.

(#75853) -v- válasza bbubby00 (#75820) üzenetére


-v-
addikt

strand

A balaton amúgy a másik irányban van ;]

(#75854) gzbotii válasza bbubby00 (#75850) üzenetére


gzbotii
veterán

Én épp a minap láttam egy H Astrat. Akkora kulák voltak rajta, egy tehén megirigyelne. És persze a nagy melegben jól rá volt száradva.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#75855) boogie84


boogie84
veterán

Üdv urak, néznem kell valamit a fényszóró kaméleon fólia helyett mert olyan fos minőségű az összes h a 2. jön le a kavicsfelverődések miatt.

Ilyen műanyag búra miatt a rendőr azonnal, vagy rögtön ba...z meg?

Igazából a füst színűre lehet h nem mond semmit, de a sárgára? :DDD

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#75856) bbubby00


bbubby00
őstag

Rápróbáltam az utolsó mentsváramra: Féktisztító... Kudarcot vallottam azzal is. Vállalkozó szelleműek megpróbálhatják lesikálni valamivel, azt megköszönöm :DDD
Ja... ha már a takarításnál járunk, foltmentesen csillog az autó, errefel elkezd köpködni az eső. Gratu :(((
Holnapi túrát egyedül kell űzzem? :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#75857) t72killer válasza bbubby00 (#75856) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Smirgli;]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#75858) focvis válasza -v- (#75853) üzenetére


focvis
veterán

Ebbe az irányba csak Mordor van? ;]

(#75859) focvis válasza bbubby00 (#75856) üzenetére


focvis
veterán

Tegyél rá egy bő vizes rongyot mondjuk 10 percre; fel kéne lazítsa.

(#75860) bbubby00 válasza boogie84 (#75855) üzenetére


bbubby00
őstag

3rétegűt vegyél, nekem azok jól bírták. Füstöt toltam csak fel előre-hátra, azért sosem szóltak. Ez a sárga kicsit rikító, főleg egy fehér ótón, próba cseresznye. Max lehúzod a helyszínen aszt' nem tud belekötni semmibe :D

(#75859) focvis:
3percig ázott rajta a féktisztító, újrafújkálva, de semmi változás. Motorháztetőn kb egy teli tenyérnyi foltban, a tetőn pedig egy fele akkora. Nagyon bosszantó :((( :W

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#75861) focvis válasza bbubby00 (#75860) üzenetére


focvis
veterán

Próbáld meg szappanos vízzel áztatni, mert nem gépzsír, hogy a féktisztító oldja.
Ha ez sem OK, akkor vegyél bogároldó sprayt autósboltban / hipermarketben. Jobb ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#75862) boogie84 válasza bbubby00 (#75860) üzenetére


boogie84
veterán

A kaméleon volt csak fólia, ezek már műanyag búrák a lámpabúrára. Paddock Style Headlight Covers

[link]

Piros autóm van, sárga fólia került a ködlámpákra, az teljesen jó, de a fényszórókon szar az egész..

Grey színben sztem nem lehet probléma a közúton, műszakihoz meg le tudom venni.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#75863) dnelb válasza boogie84 (#75862) üzenetére


dnelb
veterán

Ha a kamélelonra nem szedtek ki akkor kb semmiért nem fognak, arra nagyon harapnak a rendőrök. 2 autót is tudok akinek repült miatta a forgalmi.. Egy light-os füstfóliáért senki se fog szólni szerintem, nekem is csak megdícsérték az autót ha volt igazoltatás..

(#75864) bbubby00 válasza focvis (#75861) üzenetére


bbubby00
őstag

Nem bogár ez, hogy a bogároldó lehozza :DDD Amúgy azzal is próbáltam. Marad a szappanos forróvíz. Ha ezse, akkor egy kis polír...

(#75862) boogie84:
Ennyi pénzből azért párszor lefóliázod azt a lámpát.. :D :U
Az enyhe füst jólállna a kocsin, de a full fekete mégjobban ;] Csak azzal 1 baj van, sötétbe ne közlekedj :D
Am milyen kocsiról van szó? Miata?

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#75865) boogie84 válasza bbubby00 (#75864) üzenetére


boogie84
veterán

Így néz ki most:
[link]
Fólia nélkül már már furcsa:
[link]
Sötétebb búrával:
[link]

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#75866) tboldi válasza boogie84 (#75865) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem fólia nélkül a legjobb. :B

(#75867) #94529552 válasza bbubby00 (#75864) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt találtam: Ápolás és tisztítás
Vagy:
FILLÉRES NEPPERTRÜKK – GYURMA MEG A SZILIKON Fáról lehullott viasz, madárürülék, bogártetem, kátrány, és még ki tudja, mi minden marad a lakkon, amit a mosószer sem oldott le. Ezeket meg lehet próbálni a szivaccsal ledörzsölni, de csak akkor csináljon ilyet, ha feltétlenül tönkre akarja tenni a fényezést. :D

[ Szerkesztve ]

(#75868) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, szerintetek mi lehet ez?
VW polo 2001, benzin mutató 40% on, de mutat a tankolás figyelmeztető lámpa. Eddig nem volt még ilyen hiba. Tudom rá fogok tankolni és ha a mutató megy feljebb akkor valószínű az érzékelő lámpa lehet rossz? Kocogtatásra ütögetésre nem mozdul a mutató.

Vagy a tankolást figyelmeztető lámpa bármi más miatt éghet?

[ Szerkesztve ]

(#75869) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Üdv!
Ford focusomban jobb első talpas csapágyat kell cserélni, de csak két hét múlvára tudtak időpontot adni. Mennyit ártok neki, ha így használom? Kb 800-1000km-t kell még mennem addig. :U

(#75870) aero. válasza _ATi_1 (#75869) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Kifordulhat a kerék a helyéről és irányíthatatlan lesz. Én nem tenném. Azt meg se említsem, hogy csak párban cserélünk futóműalkatrészeket.

(#75871) _ATi_1 válasza aero. (#75870) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Köszi a választ...ez nem túl biztató :D
Akkor megpróbálok keríteni egy másik szervizt.

(#75872) lsc válasza aero. (#75870) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben a bal nem lóg miért kellene cserélni? Nem lengéscsillapító vagy fék.

Az élet kegyetlen .

(#75873) aero. válasza lsc (#75872) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Honnan tudod mikor fog elkezdeni lógni? Most akkor megint elmész külön cseréltetni vagy megvárod míg az is kifordul? :U Filléres tétel, nem jobb biztonságban tudni magad, hogy mindkettő új?

(#75874) lsc válasza aero. (#75873) üzenetére


lsc
nagyúr

A balt hallani a jobbat nem vagy mi van? Nálam amikor vettem a corollát sérült volt a gumi rajta úgy is elment még két évet /akkor kezdett hallhatóan lógni/, a másik még akkor is jó volt amikor rá 3 évre eladtam, akkor miért is cseréltem volna idióta módra?

Az élet kegyetlen .

(#75875) aero. válasza lsc (#75874) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem tudom feltűnt-e de azokat idiótázod, akik karban tartják az autójukat. Felőlem járjál kiszakadt gumival, mit érdekel engem. Csak ne hangoztasd a hülyeséget.

szerk.: milyen személyeskedés? :D Mutass rá kérlek. Az nem elég indok, hogy biztonságban közlekedj az úton? Nem akartam leírni, de nagybátyjámnak kifordult, mert trehány és nem törődik vele. Az első a kapualjban, kicseréltette. Rá 2 héttel a másik oldalon is kifordult, az volt a szerencséje, hogy 10-zel ment. Párezer forinton ne múljon már az életem.

[ Szerkesztve ]

(#75876) lsc válasza aero. (#75875) üzenetére


lsc
nagyúr

Tehát indok elfogyott, marad a "személyeskedés"? Akkor erről ennyit.

Az élet kegyetlen .

(#75877) B-L-A-C-K válasza lsc (#75874) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

"Nálam amikor vettem a corollát sérült volt a gumi rajta úgy is elment még két évet"

Csak gratulálni tudok...

(#75878) lsc válasza B-L-A-C-K (#75877) üzenetére


lsc
nagyúr

Mihez? Ahhoz hogy nem lógott és úgy mentem vele mert volt a gumiján egy tűfejnyi sérülés? Köszönöm szépen, igaz az autóboltosoknak gondolom nem ez a véleménye.

Az élet kegyetlen .

(#75879) #94529552 válasza lsc (#75872) üzenetére


#94529552
törölt tag

Valaki úgy gondolja, hogy biztonságosabb párban cserélni. Ha az egyik oldalon elkopott, számítani lehet a másik oldalon is rá. De majd eldönti a gazdája, vagy ahol megnézeti. Egy utazás előtti átvizsgálás nem árt amúgy sem, amiben folyadékok feltöltése, e. fékbetét vastagság, lámpák, stb. benne van.

(#75880) lsc válasza #94529552 (#75879) üzenetére


lsc
nagyúr

Van olyan alkatrész amit "illik" párban cserélni, a talpas nem az. Azt természetesen nem mondom hogyha lóg mind a kettő akkor ne, de ennyire alacsony szintre azért már ne menjünk le.

Az élet kegyetlen .

(#75881) lsc válasza aero. (#75875) üzenetére


lsc
nagyúr

Nagybátyádnak javaslok egy hallásvizsgálatot, a szerelőjének meg szakmaváltást. Ha az egyiket cserélem akkor csak ránézek a másikra is, ha lóg csere ha nem akkor felesleges, igaz nem a szerelő szemszögéből.

Az élet kegyetlen .

(#75882) -v- válasza lsc (#75881) üzenetére


-v-
addikt

Fuggetlenul attol, igazad van-e vagy nem, ebben a topicban nem divat ez a hangnem amit tolsz ... :U

(mielott focvis megjegyezne: a vilike stilus az mas ;] )

[ Szerkesztve ]

(#75883) B-L-A-C-K válasza lsc (#75878) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hibás gumival mentél 2 évet, az hogy tűfejnyi sérülés volt rajta azt nem írtad, de tűfejnyi sérülést szerintem bármilyen gumin találni, szóval ezt miért nevezed hibának?

(#75884) lsc válasza B-L-A-C-K (#75883) üzenetére


lsc
nagyúr

Félreérted, a talpas porvédőjén volt a sérülés.

[vilike]:Semmi gond, ignorálj.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#75885) Skillet válasza aero. (#75870) üzenetére


Skillet
addikt

Ezzel picit én is vitazkoznék és nem fillércsinálásból, csak feleslegesen nem fogok kidobni egy hibátlan gömbfejet pl. Simán van rá esély, hogy több 10e km-t el lehet menni az autóval csere nélkül. Talán előbb fogod újra cserélni az előző gömbfejet! Lehet, hogy mondjuk az autó jobb oldala többet kap, csatornafedelek, ha sokat mész a külsőben.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#75886) kenny123


kenny123
addikt

Hali, sziasztok!

Nem tudjátok, szlovák és cseh pályamatricát van lehetőség valahol előre megvásárolni? Pl. interneten, vagy ilyesmi, mint itthon.

yo

(#75887) EQMontoya válasza kenny123 (#75886) üzenetére


EQMontoya
veterán

Semmi. Utolsó szlovák kúton Pozsony után.

Same rules apply!

(#75888) #03969024 válasza aero. (#75870) üzenetére


#03969024
törölt tag

"Azt meg se említsem, hogy csak párban cserélünk futóműalkatrészeket."
No, erre én is csak azt tudom mondani, hogy tévedés. De, mint tudjuk, ehhez én nem értek...

[ Szerkesztve ]

(#75889) kenny123 válasza EQMontoya (#75887) üzenetére


kenny123
addikt

Az király. Köszi. :(

yo

(#75890) focvis válasza -v- (#75882) üzenetére


focvis
veterán

Ma már csak a söröket minősítem.
Pilzeni über alles. 😋 Oswaldot van ittam, "10 komlós", fasza. 👍

Hülyék meg mindig teremnek. :D

[ Szerkesztve ]

(#75891) #94529552 válasza lsc (#75884) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez is éppen elég gáz, ha tudtad és úgy használod, ezért ne is ragozzuk tovább. Mondjuk elviszed egy sufni műhelybe, lehet meg se tudják állapítani, hogy melyik lóg, vagy melyik nem. :O
De egy gömbfejért miért harcolsz ennyit, azt sem értem.

Sajnos itt tényleg az megy, hogy annyira csináltatjuk meg, hogy lehessen használni, meg csak csússzon át a műszakin valahogy, vagyis csak tűzoltás megy.
Skillet Pedig ez filléreskedés, viszont az meg trehányság, ha hosszú útra indul valaki, és nem nézeti át az autót előtte. Az itthoni utakat meg ismerjük, nemcsak az egyik oldal rossz.

[ Szerkesztve ]

(#75892) focvis válasza kenny123 (#75886) üzenetére


focvis
veterán

SK-t tudsz online vásárolni az SK autópályakezelő oldalán.

Előző hsz: a "van" az autocorrect, nem kell a mondatba.

[ Szerkesztve ]

(#75893) Skillet válasza #94529552 (#75891) üzenetére


Skillet
addikt

A "csak annyira csináltatjuk meg, hogy műszakira jó legyen" és a "nem dobunk ki hibátlan alkatrészt" között azért elég nagy a szakadék.
Nem látom be, hol itt a filléreskedés.
Kerékcsapágy nekem astrán és előző galanton is cserés lett egyik oldalon. És nem, nem lett párban cserélve.
Nem is volt rá szükség később sem.
Ne hasonlítsuk a lengéscsillapítót, rugót, abroncsot egy gömbfejhez, porvédőhöz, vagy csapágyhoz :N
De te nyugodtan cserélj mindent párban ;)
Az autót meg igen, át kell nézetni rendszeresen. Nem csak, ha hosszú útra megy az ember.
És?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#75894) -v- válasza focvis (#75890) üzenetére


-v-
addikt

Ehh .. nekem is de hiányzik a jó sörike :( de azért kellő mennyiségű fröccs leszaladt ma :DD

(#75895) EQMontoya válasza -v- (#75894) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én is mindjárt szisszentek egy jó búzát. :)

Same rules apply!

(#75896) -v- válasza EQMontoya (#75895) üzenetére


-v-
addikt

>:

(#75897) #94529552 válasza Skillet (#75893) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van ami állapotfüggő, de ha 2 öreg elfáradt rugóból eltörik az egyik, az nem az, és 4 db elkopott abroncsból se nyerő egyet újra cserélni, stb, stb, stb, de mindegy, és itt nem muszáj egyetérteni, csak egyéni véleményeket tudunk mondani. Ki mit hallott, tanult, mint gyakorlott szaki, vagy csak hobbiautós, még ez se fontos itt. Orvos is mondhat véleményt, vagy postás is. A minimális 1-2 db saját autós tapasztalat se gond, de arra azért nem alapoznék.

És? :o Nem vagyok Munez, de ez nagyon csúnya szerintem. :K

(#75898) a8l válasza Parci (#75720) üzenetére


a8l
aktív tag

Pedig jó az a gáz, hidd el nekem, én gázosítanám azonnal a 4.0TFSI-t ha lehetne.
Régi a8 nagyon finoman ment gázzal(még mindig azzal megy), csak azért vették meg mert gázos, és most is imádja a tulaj(nő), kérdeztem, tőle miért, a válasz az volt hogy mert olyan jó a gáz, meg nyilván fillérekből autózik a 4.2v8-al. Hummerbe is megvettem a gázt, itt van a garázsban minden hozzá, csak be kéne építeni, de olyan keveset megy vele az asszony hogy nincs értelme év 500-1000km miatt gázosítani.
Előnye még hogy sokkal tisztább lesz tőle az autó, az olaj huszon ezer km után is átlátszó még valamennyire, benzinnel 5-8ezer után már teljesen fekete. Nincs korom a kipuf végeken, szebben jár.
Tuning autóban normálisan programozva nem hogy gyengébb, hanem akár erősebb is lehet lpg-vel.

(#75899) focvis válasza EQMontoya (#75895) üzenetére


focvis
veterán

Honlap meg fel leszel fújódva a búzától, turbós lesz az IS, megjön végre a nyomaték. :DD

Ma este régi cimbimmel bandáztunk, rohadós Mazzag 3-a van, már 2x alvázvédőztette, 1x kasztniztatta -> rozsdakupac -> 13 évesen kb. kuka. :/

Szeretne másik japó vagy francia sz@rt venni: utóbbiból Mégane 3 vagy Citrom C5 játszik, mert olcsó. Ezekről sikeresen ledumáltam (Trianon, életsz@ra, gagyiműbőrkormány, nemvéletlenülilyenolcsó).
Nazi gépet nem érdemel. ;]

Rizsrakétából kizárólag Ufó Civic és régi IS 200 érdekli. Melyiket ajánlaná neki a tisztelt japppófan társaság?

Alternatívaként még új Suzukik / Kia Rio jöttek fel, de elsősorban a fenti használtak érdeklik.

Szerk: havi 400 km Bp sűrűje + 1 500 km autópálya (M7).

[ Szerkesztve ]

(#75900) rbalint88 válasza focvis (#75899) üzenetére


rbalint88
addikt

S-cross szigoruan. Szalonbol szigoruan.

Aztan a vetel pillanatatol elkezdhet gondolkozni, hogy milyen racionalis erveket hozzon fel a nemszeretemfos auto lecserelesere, ami nem nagyon akar elromlani...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.