Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75901) EQMontoya válasza focvis (#75899) üzenetére


EQMontoya
veterán

Rizsrakétából kizárólag Ufó Civic és régi IS 200 érdekli. Melyiket ajánlaná neki a tisztelt japppófan társaság?

Ha ez kérdés, akkor Civic.
Az IS városban azért enni fog, biztosan nehezebben talál jót, ezek ma már azért nem új autók.
Nagyon megbízható konstrukció, de ha valakinek A-ból B-be kell autó, ez nem feltétlen a legracionálisabb választás. Ha némi élményt is szeretne mellé, akkor nyilván az, viszont akkor meg az Ufó Civic nem nagyon játszik.

Szóval először döntse el, hogy érzelmi vagy racionális alapon akar autót venni. Ha ez sikerült, meg is van a válasz az előző kérdésre.

Same rules apply!

(#75902) Skillet válasza #94529552 (#75897) üzenetére


Skillet
addikt

Leírtad ugyanazt, amit én :)
Rugót és abroncsot írtam én is, hogy az nyilván más tészta, mint egy gömbfej.
De szerintem te nem is nagyon érted, amiket írunk, ezért vitázol mindig. ;)

(#75898) a8l
:) szerintem sem hüleség a gáz.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#75903) focvis válasza rbalint88 (#75900) üzenetére


focvis
veterán

Ignis-Swift szűk neki (195 cm, kb. 130 kg), a Vitarat említette még, de főleg használtban gondolkodik.

@EQM: Mindent szeretne egyszerre, IS-ből csak a sperres. A Mazdája is sokat fogyaszt autópályán, ebből a szempontból talán a Civic előnyösebb.

[ Szerkesztve ]

(#75904) tboldi válasza focvis (#75903) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem vitatkozni szeretnék (felesleges is lenne, hiszen mindenkinek más a kényelmes), de érdekes, hogy én ugyanilyen paraméterekkel egész jól elfértem az új Ignis-ben és Swiftben is. :B

[ Szerkesztve ]

(#75905) Tsebacsi válasza focvis (#75903) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem az IS kicsi lesz neki, Kornél is szenvedett benne én meg főleg, pedig alig vagyok 180 se :P

Emlékeztek a kulcsos sztorimra tavalyról biztos. Most végre szabin vagyok szétszedtem megnéztem okosodtam. A rohadt immo a távirányítóban túl kicsi távra ad jelet. A gyári házban a tolltól szinte rögtön kezdődik a távirányító, míg a bicskásban meg van vagy 1-2 centi. Kész... Már nem látja.
Félek valahogy erősíteni az immo jelet nem lehet, gondolom mágneses vagy egyéb induktív alapon működik, és ha nincs elég közel, akkor nincs elég közel. Fck :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75906) Skillet


Skillet
addikt

csütörtök esti gangsta találkozó

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#75907) gzbotii válasza Skillet (#75906) üzenetére


gzbotii
veterán

:C :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#75908) Mágus2 válasza Skillet (#75906) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ismerős nekm az a kettes golf. ;) Nem az a 60 lovas 1.3 ami mindenkibe kötekszik, aztán meg megy a sírás, hogy gyengus? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75909) tomcsi23 válasza Skillet (#75906) üzenetére


tomcsi23
veterán

:C
Mági, azaz. :K
Nem 1.2 htp :F

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#75910) VR6-Fan válasza Skillet (#75906) üzenetére


VR6-Fan
veterán

Lattom egy kis lc megadta az alaphangulatot :)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#75911) FoBCRaistlin válasza Skillet (#75906) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Hoppacska! :)

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#75912) Peter.70 válasza Skillet (#75906) üzenetére


Peter.70
őstag

:C kár hogy nem nagyítható

[ Szerkesztve ]

(#75913) Skillet válasza Peter.70 (#75912) üzenetére


Skillet
addikt

Miért nem jöttél? :)
Amúgy de, kép megnyitása után nagyítható. Annyira biztosan, hogy a szöveget el lehessen olvasni.
De amúgy sajna tényleg erősen lebutította a program, amivel szerkesztettem :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#75914) Peter.70 válasza Skillet (#75913) üzenetére


Peter.70
őstag

Nem volt kedvem ebben a trópusi hőségben végig bumlizni a városon :D meg más elfoglaltságom is volt ( adat mentés ) :)

Én nem tudom megnyitni :((

[ Szerkesztve ]

(#75915) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Leírás... ha még nem volt.

(#75916) pècsimunkás válasza focvis (#75899) üzenetére


pècsimunkás
addikt

( ráncfelvarrott első Auris 1,6 132 le ? )

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#75917) EQMontoya válasza Tsebacsi (#75905) üzenetére


EQMontoya
veterán

181cm vagyok, annyira nem is vagyok kicsi (83kg, de voltam 90+ is), és kényelmesen elférek az IS-ben, pedig az enyém napfénytetős.
Szerintem egy dolog szűk benne, az a hátsó lábtér egy átlagosnál magasabb sofőr mögött. Magam mögé én sem ülnék be kényelmesen.

focvis: bontott sperr 250-300 GBP között mozog UK-ban, ha nem sperresből talál jót, akkor vesz bele egy sperrt. Plug&play.
Sperr csak a "sport" verzióban volt, viszont azokban ritkábbak az egyéb frankó extrék, pl. alcantara-félbőr ülés, napfénytető.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#75918) K Norbi válasza -secret- (#75915) üzenetére


K Norbi
addikt

Új autók ilyenek, hulladék az összes.
A haverom 2014 es Passat CC re 450 ezert Ft vert, úgy köpködi. És nincs vége még sorolhatnám.
De a golfom árát már ráköltötte. ;]
Másiknak Audi A6 2 szer állt meg.
És ezek gondos tulajok, mindenből a legjobbat kapják.
Régi autók legjobbak. :K

[ Szerkesztve ]

(#75919) Skillet válasza Peter.70 (#75914) üzenetére


Skillet
addikt

Elvileg jobb egér gomb, kép megnyitás.
Itt is meg lehet nyitni, de én nem mobil nézetben vagyok.... lehet nálad az a baj, passz.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#75920) bajnokpityu válasza K Norbi (#75918) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2008 as skodánk, vagy a 2015ös vitaránk hibátlanok (skoda ráadásul TC szerint fos TSIs volt.

tény, h egyre bonyolultabbak az autók, de nem feltétlen szarok mind. sorento topicban meg a 2.5ös dieselekkel van baja a népeknek, az újabbak nincs bajuk. ők meg a régit köpködik.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#75921) focvis válasza pècsimunkás (#75916) üzenetére


focvis
veterán

Megemlítette a ráncfelvarrott Aurist, ill. egyéb Toyotakat is, amikben már 6 sebességes váltó van (az autópálya miatt lenne fontos). Úgy vettem ki a szavaiból, hogy főleg az IS vagy a Civic az, amiért hajlandó kompromisszumot kötni.
Volt még Fabia is, de parázik a turbós motoroktól, ahhoz viszont túl jó barátom, hogy rádumáljam, és pont kifogjon egy foscsit. Meg amúgy sem érdemel nazi technikát egy zsigeri japóbérenc. ;]

Többiek: Thx az infókat!

(#75922) a8l válasza K Norbi (#75918) üzenetére


a8l
aktív tag

Ezzel nem értek egyet. A régi autóknak is van baja csak más jellegű, inkább mechanikus.
Nekem 2013-as A8L van 4.0Tfsi motoros és eddig semmi baja nem volt 2014 óta használom. Na jó két stabpálcát cseréltek gariban mert nyekergett hidegben. A régebbi a8 meg sok bajom volt főleg 1-2 éves korig. A még régebbi D2-vel még több probléma volt. Szóval nem rossz az új autó csak nem szabad sok km-t futott dízelt venni.

(#75923) EQMontoya válasza focvis (#75921) üzenetére


EQMontoya
veterán

The man in the high castle c. sorozatot ismered? Szerintem Neked tetszene. :)

Same rules apply!

(#75924) Peter.70 válasza Skillet (#75919) üzenetére


Peter.70
őstag

sikerült, jók a szövegek :DDD

(#75925) focvis válasza EQMontoya (#75923) üzenetére


focvis
veterán

Nem ismerem; csak a Breaking Badet néztem, az jó.

(#75926) brumi1024 válasza EQMontoya (#75923) üzenetére


brumi1024
veterán

+1, tényleg jó. :K

[ Szerkesztve ]

(#75927) BigBlackDog válasza focvis (#75921) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha kell, tudok egy -talán eladó- szép Civicet.

;]

Mondjuk, ha csak az UFO Civic/IS200 játszik, nem egyszerű a menet. Amennyiben sikerülne kifognia az IS-ből egy szép darabot 1-1.5M Huf körül, akkor szerintem az apróbb hibajavításokkal, alkatrészcserékkel is még bőven egy szép Civic ára alatt megállna a dolog (és azért a régi IS nem az elromlós fajta, ahogy hallom). Viszont biztos vagyok, hogy nagyarányú városi használatnál fogyasztásban jobban jár a Civickel és amíg nem megy ki egy hosszabb pályázásra, addig komfortban is egész tűrhető. Ennek ellenére, ha találnék egy szép IS-t, lehetséges, hogy én azt választanám, de én -még- nem szoktam sírni a benzinkúton tankolás után (azért a 6 henger, az 6 henger).

(#75918) K Norbi: Véleményem szerint újak között is vannak egész megbízható darabok, viszont manapság már nem elég csak a márkát megkötni ehhez, elég konkrét típus/évjárat/motor meghatározás kell.

[ Szerkesztve ]

(#75928) hacki87 válasza hacki87 (#68014) üzenetére


hacki87
senior tag

Ma megtörtént a vezetés. :) Nagyon fasza volt, csak kár, hogy a váltófülek dísznek voltak pöccintettem volna rajta egyet vagy kettőt. Ameddig oda nem álltam a Ferrari mellé addig semmit se éreztem. Amikor beültem elkezdett remegni a bal térdem :D Ez az érzés fokozódott amikor negyedikbe kapcsolt a váltó. :) Volt még kint Mustang, Camaro, e46 M3, együléses versenyautó, Lambo.

Videó

(#75929) barnam_ válasza hacki87 (#75928) üzenetére


barnam_
nagyúr

Bazz... még a videót nézni is kurva jó volt, hát még vezetni milyen lehetett... :))

(#75930) B-L-A-C-K válasza hacki87 (#75928) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Grat az új kocsidhoz.

(#75931) hacki87 válasza barnam_ (#75929) üzenetére


hacki87
senior tag

Tényleg nagyon fasza volt. :) bár amikor a végén megkérdezi az ember, hogy milyen volt akkor olyan mintha semmi extra egynek elmegy hangon mondom. Legalábbis szerintem. De belül nem ez volt :D Nekem ehhez idő kell, hogy feldolgozzam :D kár, hogy a km/h-ra nem néztem rá. Nem mertem lenézni. :)

Black Köszi majd elviszem a legközelebbi Ph-talira. :D élőben kicsit világosabb a színe. :DDD

(#75932) K Norbi válasza hacki87 (#75928) üzenetére


K Norbi
addikt

Na ez már autó :K

(#75933) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#75927) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Vanvan :DDD
+1 a Man in the high castle-ra.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75934) #94529552 válasza Skillet (#75902) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem te nem is a témával foglalkozol, hanem csak a személyekkel állsz le felesleges vitákra. Ez a legnagyobb baj. Meg csak a saját kis szűk látókörű szempontjaidat hajtogatod állandóan. Te spórolsz a gömbfejen, mert sok fillérbe kerül szerinted, más meg nem. Nem lehet ezt megérteni? :N

[ Szerkesztve ]

(#75935) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Egy autó vételnél ugye kell biztosítást kötni. Viszont van egy másik autó is ugyanezen a néven, amit még nem sikerült eladni. Ilyenkor a biztosítással illetve a bónuszokkal hogy lehet "játszani", hogy a lehető legjobban jöjjek ki...?

1) A régi autón lévő biztosítást lemondani és az újra átvinni a bónuszt. Így a régin nem lesz, de gondolom így a forgalomból is ki kellene vonni, ami csökkenti az eladhatóságát...

2) Az új autóra megkötöm az új biztosítást. Így viszont a bónusz ugrik (b9).

3)?

Köszi előre is! :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#75936) lsc válasza pocokxx (#75935) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha a régit eladod addig az új b0-ban van, amint eladtad át kell az újra íratni a b9-et.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#75937) pocokxx válasza lsc (#75936) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Akkor ezen kívül nincs opció... Rendben, köszi.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#75938) lsc válasza pocokxx (#75937) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha beszámíttatod vagy aznap adod el a régit akkor lehet olyan hogy a régiről leveszik és átteszik az újra, tehát az már azzal indul.

Az élet kegyetlen .

(#75939) roberto211 válasza pocokxx (#75935) üzenetére


roberto211
őstag

Add el papíron egy családtagnak akiben megbízol x összegért utána vonasd ki ideiglenesen amíg elnem adod meghatival, s problem megoldva. 2300ft a ki 2300 a behelyezes forgalomba.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#75940) #03969024 válasza #94529552 (#75934) üzenetére


#03969024
törölt tag

Szerintem elengedhetnéd már a témát, annál is inkább, mert nincs igazad. Olyan ez, mint az olajleeresztő csavar. Azt is meg lehet (ál)tudományosan magyarázni...

(#75941) #94529552 válasza #03969024 (#75940) üzenetére


#94529552
törölt tag

Te nem engedted el, mert most is beleszóltál. :W Nem ismerem az ál- tudományos magyarázatodat sem, de nem is érdekel :O .

Nem tudod te sem felfogni, hogy ez egy vélemény-topik, és ez baj. Te úgy tanultad a szakmát-ahogy éppen azon a helyen tanították; más meg másképpen gondolkodhat, és itt semmi nincs kőbe vésve.

(#75942) K Norbi


K Norbi
addikt

(#75943) #03969024 válasza #94529552 (#75941) üzenetére


#03969024
törölt tag

Már megbocsáss, de azt sem értelmezted helyesen, amit írtam! A szakmát pedig nem az iskolában tanulja meg az ember...
Részemről befejeztem a témát.

(#75944) #94529552 válasza #03969024 (#75943) üzenetére


#94529552
törölt tag

Olvasd el újra, mert itt iskoláról nem írt az égvilágon senki. Ez alapján úgy tűnik, hogy te nem tudtad a leírtakat értelmezni. Ezt a félreértelmezést meg éppen ideje volt befejezni. :K Jó döntés.

(#75945) Skillet válasza #94529552 (#75934) üzenetére


Skillet
addikt

:C

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#75946) #94529552 válasza Skillet (#75945) üzenetére


#94529552
törölt tag

:K

[ Szerkesztve ]

(#75947) pocokxx válasza roberto211 (#75939) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi, ez nem rossz gondolat.

MÁS:
Szintén az adás-vételhez kérdés.
Ha venni szándékozok egy külföldről behozott autót, és egy olyan adás-vételivel találkozom, amelyen a német eladó adatai mellett a saját adataimat kéne vevőként megadnom az jó vagy nem? Én nem tőle veszem, hanem egy "cégtől", aki behozta. Ez így megy?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#75948) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Qru disszidált vagy mivan? Be kéne fejezni az izomszagot, mert nem kapok levegőt...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75949) MunezXBK válasza Tsebacsi (#75948) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kanadában van. :B

(#75950) -v- válasza MunezXBK (#75949) üzenetére


-v-
addikt

Nyaral csak vagy lelécelt?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.