Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76501) barnam_ válasza Magnum_ (#76477) üzenetére


barnam_
nagyúr

Bezzeg ha régi Merci dízel lenne, csak felnyitod a motorháztetőt, aztán lenyomod a leállítókart :DDD

(#76502) -v- válasza B-L-A-C-K (#76500) üzenetére


-v-
addikt

:K bááár. ... M0-n belül van még nem? Mintha csak onnantól kéne :F

[ Szerkesztve ]

(#76503) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#76500) üzenetére


Magnum_
nagyúr

néznél nekem a Nike boltban a hátsó polcon (utolsó darabok) egy sima, klasszik, belépő futócípőt 43-as méretben? Feketét, vagy fehéret 8-10k körül?
Köszi :R

I humbly and respectfully decline™

(#76504) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#76500) üzenetére


Gergőke88
addikt

Menj a sima 1 úton. Akkor biztos nem kell.
( én úgy tudom az auchan Ikea vonalától már kell a megyei).

(#76505) i-sti válasza focvis (#76499) üzenetére


i-sti
senior tag

BMW-t és MILF-et mindenkinek! :DDD

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#76506) K Norbi válasza i-sti (#76505) üzenetére


K Norbi
addikt

Azt azt! [link] :P

(#76507) focvis válasza B-L-A-C-K (#76500) üzenetére


focvis
veterán

Kell matrica.

(#76508) t72killer válasza i-sti (#76505) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó lesz nekem egy Touareg hátsó ülése is;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#76509) Declare válasza mdani01 (#76439) üzenetére


Declare
őstag

Köszi, akkor megnyugodtam es vasalom a feher ingemet tovabb :D

(#76511) Tsebacsi válasza Gergőke88 (#76493) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Előleg befizetve, banki hitel elfogadva, várjuk az alvázszámot a főszerződéshez :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#76512) -v- válasza Tsebacsi (#76511) üzenetére


-v-
addikt

Kiraly! ;]

(#76513) Tsebacsi válasza -v- (#76512) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ja most várunk október végéig :O

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#76514) Snoop-y válasza Tsebacsi (#76513) üzenetére


Snoop-y
veterán

Foka lett vegul? Ha igen melyik?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#76515) aero. válasza t72killer (#76497) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Amúgy a szupermodern hibaüzenetek helyett elzárhatta volna az üzemanyagellátást a motor, így magától lefulladt volna még időben. Bravo BMW...

Éppen ez a lényege, hiába zárod el (megtörténik amúgy a gyújtás levételével), de folyamat kapja a motorolajat, ami ugyanúgy öngyullad a hengerben, így csak a lefullasztás segít, ha manuál.

[ Szerkesztve ]

(#76516) pècsimunkás válasza Tsebacsi (#76513) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Kèszleten nem volt olyan ami tetszett volna ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#76517) i-sti válasza aero. (#76515) üzenetére


i-sti
senior tag

Akkor miért nem fullasztotta le magát a motor ha látta, hogy a fordulatszám kiakadt?
Szerintem sok szenzorból megtudná mondani a motor, hogy valami nem oké az égéssel.
Zárja el a levegő útját.

Novum Forum Siculorum

(#76518) mdani01 válasza Declare (#76509) üzenetére


mdani01
aktív tag

Jo vasalast :D

iPhone 6S SpaceGray

(#76519) EQMontoya válasza BigBlackDog (#76475) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem ebben az a fura, hogy porrá égett.
Mert az oké, hogy ilyen hiba elő tud fordulni egy dízelnél, hallottunk már több hasonló esetről, a motor nyilván kuka a végére.

De miért gyulladt ki az egész autó kb. azonnal?
Nyilván nagy hőterhelés van ilyenkor, de az, hogy az autó elég hamar ki is gyulladt, elég gáz.

Same rules apply!

(#76520) BigBlackDog válasza EQMontoya (#76519) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hát, gondolnék arra esetleg, hogy a hengerben fellépő történés (olajos-gázolajos égés) átégeti a hengerfejet/dugattyút és úgy kicsit már gyorsabban elkezdi felzabálni a kocsit a történés. Olyan gyors nem lehetett a kigyulladás, mert még el tudtak szaladni a benzinkúthoz, majd onnan is vissza tudtak érni úgy, hogy még a kocsi egyben volt (gondolom, mivel sikerült még beleülni).

(#76521) Snoop-y válasza EQMontoya (#76519) üzenetére


Snoop-y
veterán

A hiba ott volt hogy nem fullasztotta le azonnal. Vagyis ment vagy 5-10 percig a verda full gazon.

Az nem kis hoterheles. Minden tuzforro lett (diesel porog 6000 rpm-en + miutan mar nincs elektronikai limit megy amivel a csovon kifer :DDD ) abban a pillanatban amikor ategett a hengerfej ugy ahogy a kollega irta szejjelfrocskolte a fasza kis ego olajat a motorter felgyulladt onnan meg mar csak nezo vagy...

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#76522) aero. válasza i-sti (#76517) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én úgy vettem ki a szövegkörnyezetből, hogy az áldozat nem hallott még ilyenről, ergó nem tudta mi történik. Másik meg, hogy ha pl. feleség, gyerekek mögötted, tele az autó az értékeitekkel, akkor nyilván nem tudod mitévő légy és inkább mented a menthetőt. Abból, hogy üresbe tette tisztán kivehető, hogy nem tudta mivan.

(#76523) brumi1024 válasza aero. (#76522) üzenetére


brumi1024
veterán

Ettől függetlenül szerintem is kellene egy feltételnek valamelyik ECU-ban, ami ilyen esetben lekapcsolja a motort (mondjuk nem ismert az autó előélete, lehet, hogy van, de nem működött), főleg mert már korábban észlelte a hibát. Mindezt egy olyan modellnél, ahol a facelift után csak és kizárólag a 18d-hez kérhető manuális váltó (az utód G30 már csak automatával van), és abból túl sok nem fogyott.

(#76524) aero. válasza brumi1024 (#76523) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha lehetne már raktak volna. A turbó elengedi az olajat, az ugye át a cooleren felmegy a csöveken be a motorba. Azt képtelenség mérni, hogy mennyi jut be, illetőleg ez egy elég gyorsan lezajló folyamat.

A hibaüzenet okán arra tudok gondolni, hogy ugye menet közben kezdődött az összeomlás és gondolom az ecu elkezdte elvenni a levegőt, mert többségben volt az üzemanyag (a dízel és az olaj együtt), így felállt a csökkentett mód.

(#76525) EQMontoya válasza aero. (#76524) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pedig szerintem nem lenne annyira bonyolult megoldani, hogy ha a motor fordulatszáma mondjuk 10%-kal túllépi az eletronikus limitet (amiből ugye erősen következik, hogy baj van), akkor akár a pillangót is elzárhatja. Főleg, ha drive by wire.

Same rules apply!

(#76526) dnelb válasza aero. (#76524) üzenetére


dnelb
veterán

Ugyan. Ha a fordulat több mint 20 másodpercen át nagyobb mint ~6000, akkor állítsa le a motort. Ennyi lenne.

[ Szerkesztve ]

(#76527) Snoop-y válasza brumi1024 (#76523) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez mar teljesen fuggetlen az ecutol. Mivel ez egy robbanomotor plusz raadasul diesel is ahol nem kell gyujtogyertya hanem a surites miatt meggyullad az uzemamnyag baszhatod. Mikor begyullad onnantol egy kemiai reakcio ergo csak akkor er veget ha elfogy az oxigen es/vagy az egheto anyag.

Mivel nem az uzemanyag eg hanem a turbobol az olaj ezt eleg nehez elzarni.

Krisztiannak is : Mikor mar 6000 RPM volt akkor mar begyulladt nincs mit elzarni :U

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#76528) EQMontoya válasza Snoop-y (#76527) üzenetére


EQMontoya
veterán

krisztiannak is : Mikor mar 6000Rpm volt akkor mar begyulladt nincs mit elzarni :U

De, a levegőt. Anélkül ugyanis nem fog tudni égni.

Same rules apply!

(#76529) aero. válasza EQMontoya (#76525) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

A pillangószelep zárt állásában is működik a motor, pl. alapjáratkor. Nem vagyok szagértő, de tartom, hogy szerintem nem véletlen hogy egy nagyon régóta élő jelenségre nincs megoldás.

Krisztián: Hiába állítod le a motort, de már 5x elmondtuk. A dízelmotorhoz nem kell szikra.

(#76530) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Akkor a mai napon kiderült, hogy nem veszek dízelt, főleg nem automatával. Mert büdös, meg hangos, meg elkezd önállóan működni néha és kigyullad a kocsi. :DDD

(#76531) Snoop-y válasza EQMontoya (#76528) üzenetére


Snoop-y
veterán

Amit nem annyira egyszeru elzarni emiatt:

Diesel engine's speed is controlled by varying the amount of fuel supplied to the cylinders in the Unit injector and since no air restriction is present (and is moreover accelerated by the crankshaft driven turbocharger or compressor mechanism) an unlimited supply of air is thus possible

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#76532) -v-


-v-
addikt

(#76533) EQMontoya válasza Snoop-y (#76531) üzenetére


EQMontoya
veterán

No, ma is tanultam valamit. Meggyőztetek. :)

Same rules apply!

(#76534) Snoop-y válasza EQMontoya (#76533) üzenetére


Snoop-y
veterán

Abban igazad van ,hogy a logikad nem rossz mert ha atterveznek az autokat akkor ez elkerulheto lenne ugyanis diesel meghajtasu hajokon, eromuvekben etc kotelezo az air cut off rendszer beepitese.

Van egy olyan megerzesem hogy ez nem ket filleres muvelet es mivel ez a jelenseg eleg ritka kocsiknal szimplan csak szarnak ra. :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#76535) Szevam válasza BigBlackDog (#76530) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

"Mert büdös, meg hangos, meg elkezd önállóan működni néha és kigyullad a kocsi."

Valamiért a metró jutott eszembe erről :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#76536) Magnum_ válasza -v- (#76532) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#76537) Snoop-y válasza -v- (#76532) üzenetére


Snoop-y
veterán

:K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#76538) i-sti


i-sti
senior tag

Esetleg egy utolsó lehetőségként, ahogy van cirkula is, hogy veszély esetén force-stop.
Itt is lehet, ha már a számítógép látja, hogy 6000+ rpm, az égés teljesen szabálytalan, az ipse 5x megnyomta a Stop engine gombot, akkor valahogy blokkolja le a főtengelyt.

Novum Forum Siculorum

(#76539) bbubby00


bbubby00
őstag

Olvasgatván az Euroringről meghozta a kedvem, igaz, még sosem voltam versenypályán... De itt az ideje, azon gondolkozom, hogy hétfőn munka előtt ki kéne menni egy órácskát, kipróbálni milyen is valójában.
Remélem akkor nincsenek sokan és nem nézik ahogy bénázok jobbra-balra és nem kell kerülgetniük :DDD

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#76540) -v- válasza bbubby00 (#76539) üzenetére


-v-
addikt

Helyes ;]

(#76541) EQMontoya válasza Magnum_ (#76536) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez amúgy egész jól néz ki.

Same rules apply!

(#76542) Magnum_ válasza EQMontoya (#76541) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, kifejezetten

I humbly and respectfully decline™

(#76543) brumi1024 válasza Snoop-y (#76527) üzenetére


brumi1024
veterán

Világos, ez nekem is új volt (az air restriction hiánya). Gondoltam még az automatánál a leffulasztásra, de az meg balesetveszéles a körülmények nem pontos ismeretében.

(#76544) Tsebacsi válasza Snoop-y (#76514) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Igen, ST-Line kombi 1.5 150LE automata Magnetic szürke metál. :))

(#76516) sky11: Nem nagyon van készleten normális felszereltségű. Plusz gondoltam egyet bementem az M3-as Ford Solymár-hoz és ott ragadtam, pedig a kerepesi/veres péteren lévő Ford Petrányi? közelebb lenne :P Így hozta a sors. Hyundai-t mentem nézni, és Ford lett belőle. :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#76545) -v- válasza Tsebacsi (#76544) üzenetére


-v-
addikt

Automata lett végül? Mintha ebből kézit néztél volna nem? Ez rendes automata vagy ford féle dsg?

(#76546) Mágus2 válasza -v- (#76545) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

PowerShift szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#76547) kisza25 válasza aero. (#76515) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

pont ezen gondolkoztam, ha nem manual akkor mindenképpen kuka?vagy 2-be behúzva le lehet fullasztani? (sose volt autómatám :B )

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#76548) aero. válasza kisza25 (#76547) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem lehet, ott csak a levegő kiiktatása játszik.

(#76549) Mágus2 válasza kisza25 (#76547) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Minden modern dízelen van fojtószelep, ami leálltáskor elzárja a levegő útját, Az automatánál csak a gyujtás rá és vissza segít, olyankor zárja és nyitja a fojtószelepet. Minen egyes gyujtás le alkalmával bezárja és még utána 2x megjáratja, nehogy megragadjon. Szóval azt lehet próbálgatni, amíg le nem áll levegő hiányában. A régieken volt kallantyú, amivel be lehettett zárni a levegőt a szívósoron, kérdés ki mer közel menni egy 6000-en pörgő dízelhez, hogy bezárja és ér-e annyit az egész, hogy leviheti valamidet az elrepülő alkatrészek valamelyike. ;) Legjobb amit tehetsz ha nem sikerül leállítani, 2x-3x gyujtás ráad, levesz, és ha nem segít, kiszállsz és biztonságos távolsába mész, ott keseredjen meg, ahol van. Majd megáll. ;)

(#76550) kisza25 válasza Mágus2 (#76549) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

értem, mondjuk sose szerettem volna automatát, diesel-t is eladtam hálaisten, csak a szívó:P
"kiszállsz és biztonságos távolsába mész, ott keseredjen meg, ahol van. Majd megáll. ;)"
mond ezt annak akinek nincsen cascoja, erre fizetne amúgy :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.