Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75951) K Norbi válasza MunezXBK (#75949) üzenetére


K Norbi
addikt

:( :( nem nem, így írjuk Canada ;]

(#75952) B-L-A-C-K válasza MunezXBK (#75949) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem is tudtam a moderátorsággal ilyen jól keres... :P

(#75953) MunezXBK válasza -v- (#75950) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nyaral. :K

K. Norbert: Pont Te írod, hogy kell írni? :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#75954) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ma kész szenvedés volt végigjönni a horvát és magyar autópályán egyaránt.

Horvátoknál ez a kapus megoldás még mindig eszméletlen béna és időpazarlás, ma csak ~1,5 óra volt a 4km dugó, közben láttam egy kiégett BMW-t is. Mikor lesz már ott is valami értelmesebb megoldás?

Magyaroknál meg szokásos...jobbra tarts hírből sem ismerik, sőt 3 sávoson jobb szélsőben mentem végig mert középsőben állt mindenki, de találkoztam belsőben is nénikével az M3-n aki szerintem a GPS-t követve volt a belső sávban mivel nem sikerült értelmezni rendesen.

A végére érdekességként 7,7L lett a 2.000km átlaga mérés szerint, BC szerint 7,8-at mutat, egész jó ennyi dugóval stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75955) t72killer válasza szabonagyur (#75954) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Horvátoknál értelmes megoldás? Addig soha, míg az állami dolgozóiknak (beleértve a kapuknál ülő értelmiséget) szakszervezete van:( Agyrém, hogy egy Mo.-nál is kisebb területű országra nem képesek matricarendszert kitalálni, de ez náluk népfoglalkoztatási-ill turistalenyúlási kérdés:((( (Olaszoktól tanulták)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#75956) roberto211 válasza pocokxx (#75947) üzenetére


roberto211
őstag

Teljes mértékben. Eladó a nemet ,vevő meg Te. Csak nagyon drága autókat (külföldi )szoktak cégre venni.

Különben 2x kene megfizetni kereskedőnek vagy neppernek Regado ,vagyonszerzési ,vizsgaztatas,etc...

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#75957) K Norbi válasza MunezXBK (#75953) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez már kihívás! [link] ;]

(#75958) tboy93 válasza szabonagyur (#75954) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mi kedden megyunk Makarska-ba, Split utan van kicsivel, remélem nem lesz veszes a forgalom.

(#75959) blt.62


blt.62
őstag

[link]

Ezek milyen kocsik? Az ismerősöm nézegeti.

MegtorloXp

(#75960) #94529552 válasza roberto211 (#75956) üzenetére


#94529552
törölt tag

Így szokták, de ez nem szabályos, mivel az eladó nincs jelen az ügyletnél, ha jól tudom.

(#75961) B-L-A-C-K válasza blt.62 (#75959) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem lehet látni, csatlakozni kellene a csoporthoz...

(#75962) brumi1024 válasza szabonagyur (#75954) üzenetére


brumi1024
veterán

Én ezt az útvonalat tettem meg 2 hete szerdán (éjfélkor indultam otthonról), majd hétfőn vissza, itt nem volt gondom a kapukkal (se a határral), de valszeg kevésbé népszerűbb. Az M6 meg király, se véda, se madár, aki arra járna, hozzá se kellett nyúlnom a tempomathoz.

Nekem is 2000km-es volt a túra, 6.5 körül jöttem ki végül 4 fővel megpakolva, autópályán 140(-160) tempomat, szerpentinen pedig mentünk, kellett a történés, hogy ne aludjunk el (bosnyákoknál, montenegróiaknál a záróvonal ténylegesen dísznek van, kizárólag csak az előzni tilos tábla után hajlandóak előzni, lehetőleg az indokolatlan, mindenféle logikát nélkülöző 40-es tábla mellett 120-szal, a szembe lévő kapaszkodósávban).

[ Szerkesztve ]

(#75963) Qru válasza -v- (#75950) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne félj, hamarosan visszajövök. :P :D

#nincsbennetarcsi

(#75964) HoaryFox válasza Qru (#75963) üzenetére


HoaryFox
őstag

Várunk vissza kishazánkba :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#75965) Skillet


Skillet
addikt

még egy csütörtöki... :)
ahogy nézem, itt még gzbotii is ott volt :K

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#75966) Peter.70 válasza Skillet (#75965) üzenetére


Peter.70
őstag

A vér nem válik vízzé. Anyatej és benzingőz ;) :)

(#75967) Skillet válasza Peter.70 (#75966) üzenetére


Skillet
addikt

Azaz, de szigorúan benzingőz, nem dízelgőz! :N
;]

Ja, még valami... a fenti képet Szevam-nak köszönhetjük ;)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#75968) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ez a motorost leckéztessük meg dolog nem jött össze...

(#75969) szabonagyur válasza brumi1024 (#75962) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na igen nekem M6 nem volt sajna opció :( A 7,7L-t csak azért emeltem ki mivel a cégesek cserében vannak, így a saját Honda City-vel mentünk ami azért nem éppen pálya autó, illetve még automata is, így szerintem tejesen jó érték lett úgy, hogy pályán szinte végig mentem fix 130-140-el és volt 2 óra dugóban araszolás is.

Kint a táblák nagy részét betartják, de a felező vonal az inkább dísz csak, ahogy a zebra is. Parkolni pedig kifejezetten nem tudnak. Rengeteg bérelt autóval találkoztam és mind meg volt húzva a bal hátsó ajtónál. Féltem is kicsit, hogy engem is meghúznak.

(#75958) tboy93: Kifele semmi gond nem volt, kapunál is 1 perc volt max, utána Zágrábnál majd Zadarnál is a lehajtás, fizetés szintén maximum 5 perc, forgalom is alig volt, ez volt vasárnap 1 hete. Meg is lepődtem milyen laza volt, de a visszafele sávot már néztem akkor is, eléggé durva volt. Horvátországba menet a határ sem volt vészes, hamar pörgött.

Visszafele volt kész állatkert. Pályán lehetett menni amúgy rendesen, a probléma Zágrábig az utolsó 4 km volt. Ami fura volt fizetés gyorsan ment, szerintem megint az emberi hülyeség csinálta inkább a dugót, pedig 5-6 kapun is lehetett fizetni. Érdemes kártyával fizetni szerintem, nem kell az apróval szórakozni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#75970) Szevam válasza Skillet (#75965) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

:C

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#75971) mdani01 válasza tboy93 (#75958) üzenetére


mdani01
aktív tag

Mi szerdan Zadarba, forgalomra kivancsi leszek.

iPhone 6S SpaceGray

(#75972) tibbike01 válasza tboy93 (#75958) üzenetére


tibbike01
őstag

Mi is Makarskába megyünk csak nem kedden, hanem szerdán hajnalban indulunk. Ti melyik útvonalon mentek?

(#75973) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Pénteken belső savoztam a pályán, 130 szigoruan. A felhajtoroll becsatlakozott egy vám -es penzugyorseges kocsi, a belső savban egész kozel jött utanam, követett kb fél percig, majd levallt rolam, és lelassitott. Ez mi volt?

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#75974) roberto211 válasza tboy93 (#75958) üzenetére


roberto211
őstag

Bp-től az 800km ha jól mutatja a maps. Szoktatok 4-5 óra alvószünetet tartani legalább ?

Mi nem is tudom kb egy hete voltunk München előtt kicsivel valami faluba Peitingbe de egyből indultunk is vissza kb fel óra szünettel. Brutális volt így. Oda vissza majd 1600 nagyon lebirja az embert meríteni ha egyhuzamban mennek.

Úgy jöttem hazafele 31esen már h majd elaludtam de inkább ilyenkor mindig felrealltam vmelyik kútnál meg 2energy óránként. Nagyon vészes volt a helyzet paraztam be ne aludjak.

Aztán meg is beszéltük srácokkal többet ilyen nem lesz h egyből indulunk is vissza mert nagyon fárasztó.

Én nyaralni majd talán aug közepe fele :D. Addig még hajt a tatár.

Bekoltozok majd vmi piroslámpás negyedbe :DDD :))

Peti78: Az hogy minek belsősávozol a pályán 130al? Azért h aki menne rákényszerítsd a jobbról elozesre?

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#75975) Peti78 válasza roberto211 (#75974) üzenetére


Peti78
őstag

Bocs, rosszul fogalmaztam. Folyamatos előzésben voltam sok volt a kamion utánam amúgy senki nem volt.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#75976) Magnum_ válasza Peti78 (#75973) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez semmi.

I humbly and respectfully decline™

(#75977) roberto211 válasza Peti78 (#75975) üzenetére


roberto211
őstag

Így már más. Valszeg erősebb volt a vámos autó aztán leakart tolni :D Ennyi az egész nem kell tulkomplikalni.

Inkább hallgasd a Despacitot. :DDD :)) :))

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#75978) Peti78 válasza roberto211 (#75977) üzenetére


Peti78
őstag

Nem hiszem, hogy erősebb lenne, de biztos bescannelte a csomagtartot, meglatta a mikroszalas kendok tömkelegét és megnyugodott :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#75979) tomcsi23 válasza Skillet (#75965) üzenetére


tomcsi23
veterán

A minden nap egy fotó szivárogtatás menő? ;]

Kiccsávesz ott van a szeren. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#75980) tboy93 válasza szabonagyur (#75969) üzenetére


tboy93
nagyúr

Majd meggyozom apost, hogy kartyaval fizessunk.

@mdani01
Remeljuk kedd, szerda tajekan nem lesz veszes a forgalom.

@tibbike01
Azon amit dob az IGO. Amugy terveztem egyet, Letenye - Zagrab - Sibenik - Makarska.

@roberto211
Alvoszunet?! :DDD Francia utat is siman letoltuk nehany pisiszunettel, pedig az 1.450km volt :K

[ Szerkesztve ]

(#75981) lenko válasza roberto211 (#75974) üzenetére


lenko
aktív tag

Alvószünet :D 600-700kmre, 1x megallok csorgatni 5percre..

Az embereknek fáj az igazság!

(#75982) roberto211 válasza tboy93 (#75980) üzenetére


roberto211
őstag

Ha kipihenten megy az ember gondolom más megint meg ha nem kell sietnie.

Én koltoztetesbol indultam rögtön szinte :D 3,5 tonnassal 3napig kb éjjel nappal utána meg atulni az szgk ba egyből nemet utána meg vissza. Húzós volt.

lenko: Jó... Nem tudhatom h ti h indultatok útnak. Múltkor Linz /osztrák utat megse éreztem a G3 talicskával most h hajtás van most igen. De nem aludtam odafele se visszafelé mert sietni kellett sajna. Pedig szet akartam nézni.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#75983) gzbotii válasza roberto211 (#75974) üzenetére


gzbotii
veterán

Tavaly, visszaút Moldáviából elég fárasztó volt, már úgy indultunk, hogy most inkább egy alvás esne jól.
Haver cél előtt 200km úgy elaludt az anyósülésen, hogy az sem zavarta, hogy a feje kocogtatta a B oszlopot.
Én ablak le, zene fel, énekeltem és próbáltam élvezni a Békás-szoros szerpentinjeit. Amikor megálltam egy benzinkúton, éjjel 2 környéken, az épp ott kávézó rendőrök nagyon néztek, aztán a mosdóban megértettem, hogy miért: úgy néztem ki a fáradságtól, mint aki részeg.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#75984) roberto211 válasza gzbotii (#75983) üzenetére


roberto211
őstag

Nalam ez visszafelé volt. Odafele hagyján de egyből visszafelé. Imadkoztam h érjük már el osztrák határt. Odafele csak szimplán monoton volt.

Visszafelé már alig segített vmi. Ezután még Csobánka Budakalász toalmas Erd következett. Ezután tudtam aludni.

Hazaértem full összeesett arccal le az agyba 30mp en belül aludtam. A húslevesem is kiborult .. :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#75985) Skillet válasza tomcsi23 (#75979) üzenetére


Skillet
addikt

Még ha tervszerű lenne... de ennyi idő van bármire is a gyerek mellett :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#75986) BigBlackDog válasza Skillet (#75985) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Tényleg, az ifjú úr nem próbált még szolidan érdeklődni, hogy az összes többi kocsiban miért van jó oldalon a kormány és miért csak a Ti kocsitokban van olyan furcsa helyen? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75987) a8l válasza Peti78 (#75975) üzenetére


a8l
aktív tag

Azért remélem ha jött volna valaki hátulról akkor lehúzódtál volna előle, ha van hely. Én az olyanoktól kapok agybajt akik a belsőbe nyomják 130-al és nem akar lemenni egyáltalán. Megérkezek 200-al mögé, előtte már villogok hogy vegy észre magát, aztán pár méterre követem villogás kiséretében, és ha nem megy le pedig lenne hova akkor elmegyek jobbról de csak kb fél méterre tőle. Van aki ettől se veszi a lapot.
Az más amikor valaki előz rendesen és ahogy van hely lesorol a jobb sávba, a kedvencem amikor megy 100-al elhagyja a kamiont ami megy 90-el, és a következő kamion ami 500m-re van azt is megelőzné úgy hogy feltartja a forgalmat, mert percekig utol se éri.

(#75988) Peter.70 válasza BigBlackDog (#75986) üzenetére


Peter.70
őstag

Pláne ha utána be ülteti a Daewo-ba :DD

(#75989) MunezXBK válasza a8l (#75987) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

(#75990) Skillet válasza BigBlackDog (#75986) üzenetére


Skillet
addikt

Áhhh. Tudja, hogy a kormánynak ez az igazi helye. Azt is tudja, hogy nekünk "nincs" kocsink, csak autónk. :DD
Tudja, hogy a kocsi az a zsúr; baba; lovas; bevásárló; toló... stb ;)
;]
Van még pár ilyen dolog. Pl, hogy dízelt a traktorba töltjük
:B

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#75991) B-L-A-C-K válasza Peti78 (#75978) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha valami gyanúsat szállító járművet kiszemelnek, megállíthatják, gondolom téged is csekkoltak kicsit.

(#75992) #03969024 válasza a8l (#75987) üzenetére


#03969024
törölt tag

Gondolom, az a 200 Németországban volt.

(#75993) tboy93 válasza lenko (#75981) üzenetére


tboy93
nagyúr

En/mi azert 200-250km-enkent ki szoktunk allni pisire/kávéra.

@munez
+1, en se sietek lehuzodni a seggtolos kcsgoknek :DDD

(#75994) B-L-A-C-K válasza #03969024 (#75992) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Néha én is megtolom neki körfogalomban, nincs ezzel semmi baj...

;]

(#75995) Peter.70 válasza Skillet (#75990) üzenetére


Peter.70
őstag

Helyes, jó nevelést kap a kis srác ;) :)

Esetleg hybrid? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#75996) roberto211 válasza tboy93 (#75993) üzenetére


roberto211
őstag

Na jó de a te seggedbe ilyen ezres swiftek ,matizok ,Ford ka-k szoktak lenni nem ? ;]

Jójó csak viczzzz :DD : :DD

BLACK: jajjj ,a macska rúgja meg ennyivel nem szabad menni. :DDD

Ez Viccen kívül tényleg nemetbe volt. Egyszer nem tudtam mennyivel megyek mert csak 200ig mert az óra és túl haladta a vonalat. :DDD Magyarba max 150. E fölött itt életveszély.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#75997) tomcsi23 válasza Skillet (#75990) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kocsitok van nektek is, nem kell a felvágás. ;]

Black, ez tuti ps, opel nem megy ennyit. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#75998) B-L-A-C-K válasza tomcsi23 (#75997) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ment volna még, csak nem akartam az átlagfogyasztás felmenjen 5,5ről... ;]

[ Szerkesztve ]

(#75999) Skillet válasza tomcsi23 (#75997) üzenetére


Skillet
addikt

Van hát, amióta a levi megvan, több kocsink is van. Mind babakocsi :DD
:P

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#76000) szőröscica


szőröscica
addikt

Ma megvolt az elso helyszini ,,birsagom". Nem egett Szerbiaban lakott belul a lampam, 10 ezer ft zsebbe.

Most pedig a hataron araszolunk mar egy ideje, nagyjabol 1 ora az atkeles. Suerencsere megy a klima.:D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.