Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76151) EQMontoya válasza Mágus2 (#76143) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szépen aprították magukat a srácok. Karosszériások szerintem már előre isznak. :)

t72killer: azért az a 15% difi fékútban nagyon sokat számít. Illetve ebből következik az is, hogy kicsit benézett kanyarban vagy valami hirtelen irányváltásnál elfér +10-15% tempó. És ez utóbbi a nagyon nem mindegy.
Mert elnézve a Mágus által linkelt autókat, a hátulról ráfutó VW-t leszámítva a többieknek a kanyargós hegyi úton "nem adta ki".

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#76152) t72killer válasza EQMontoya (#76151) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne "férjen bele" a +10-15% tempó, ennyi. Az évszakos guminak is megvannak a határai, ha valaki akar, annak is alá tud úgy pörkölni - és teszik is időnként - hogy ároknézés lesz a vége.

De ne legyek semmi rossznak elrontója, ha valaki óvatos (nem feltétlen én vagyok...), és nem kerüli meg évente a földet (km-számban ez se én vagyok), az el tud boldogulni négyévszakossal ha akar. Ha kicsit gyorsabban akar menni (=10%), akkor vesz évszakosat, vagy adakozik a környékbeli műhelyeknek.

Más: "Betiltanák a franciák a benzin- és dízelüzemű új autók értékesítését" - elég demagóg cím, uis rögtön ott az évszám: 2040-re. Mindenesetre ez is mutatja, hogy a (fogyasztásukhoz képest) drága benzineseknek sincs kegyelem. Pár kisebb országban, pl Hollandiában és Norvégiában viszont 2025(!) a terv. Ez azért már meredekebb, elég komoly bukókat jelez előre a most jó drágán megvett csilivili EUR6-os kocsiknál.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#76153) szilva01


szilva01
őstag

Siofokon ma olyan vihar volt, 2 autonkra is radolt egy fa (ugyanaz), aram nincs, sotet van. Kicsit fosunk, jon meg egy ilyen.

Szerk.: Az anyagi kar jelentos. A nyaralo tetejen is van 16 meternyi fenyofa, mindket auto szelvedoje rekettyes.

[ Szerkesztve ]

(#76154) szőröscica válasza szilva01 (#76153) üzenetére


szőröscica
addikt

Sajnalom. :(

Egyre jobban gondolkozom egy E36-on szaladgalosnak, amit nem feltek a jegesotol es a sok budapesti baromtol. Az E61 pihenhetne valami garazsban (vagy otthon teto alatt), hetvegi es kirandulos auto lenne, az E36 meg a nyuzos.

(#76155) Magnum_ válasza szőröscica (#76154) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem is vannak ilyen gondolataim, de ha már messzebb fogunk lakni a melóhelytől, akkor inkább csajom kap olcsó szaladgálósat, amit jobbára természetesen én fogok vezetni - meg mosni

tegnap sajnos rbálint88-al kiszúrtunk egy újabb borsonyi horpadást a motorháztetőn faszázás közben.... :(

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#76156) B-L-A-C-K válasza szőröscica (#76154) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én ezt nem második autóval hanem cascoval oldom meg. :)

(#76157) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#76156) üzenetére


Magnum_
nagyúr

van, akinek akkor is fáj, ha ott a casco. pl nekem.

I humbly and respectfully decline™

(#76158) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#76157) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze hogy fáj, mert gond van vele így is, meg neked karcmentes a kocsid...Nekem meg ugye van rajta karc, és nem kell azért annyira babusgatni se mint a tiéd, patika állapotú kocsit max akkor fogok venni ha lesz garázsom, addig csak ideg lenne vele.

(#76159) -v- válasza szőröscica (#76154) üzenetére


-v-
addikt

28i :K

(#76160) aero. válasza Magnum_ (#76157) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Add el es vegyel helyette egy használtabbat, amit nem feltesz.

;]

(#76161) rbalint88 válasza B-L-A-C-K (#76156) üzenetére


rbalint88
addikt

erre nem casco kell, hanem leszaromtabletta. csak egyes embereknél ez mondjuk bizonyos érték vagy kötődés felett nem működik :)

a toyotánál működött, az alfánál nem. pedig az érték kb ugyanannyi, a kötődés viszont tök más.

aero: á, ő menthetetlen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76162) B-L-A-C-K válasza rbalint88 (#76161) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért ha elveri a jég az egészet nem elég a leszarom tabletta mert anyagilag nem 2 Ft a javítás.

(#76163) EQMontoya válasza szilva01 (#76153) üzenetére


EQMontoya
veterán

Uhh, részvét. Az kemény.
Itt BP-n egyelőre "csak" sima vihar van.

Same rules apply!

(#76164) Magnum_ válasza aero. (#76160) üzenetére


Magnum_
nagyúr

áhh, E36-ra is vigyáznék.

ha egyszer szétbassza valami, vagy valaki a jettát, akkor könnyebb szívvel veszek E46-ot :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#76165) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#76164) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Úgyis megcsináltatod, és megy tovább minden, lásd mikor belementek, akkor ott volt az aknafedél... :P

(#76166) EQMontoya válasza Magnum_ (#76164) üzenetére


EQMontoya
veterán

E36-ból vagy E46-ból csak coupet vennék, abból azért egy frankó sorhat jöhetne. Csak asszem, ezekbe nincs gyári sperr.

Same rules apply!

(#76167) mdani01 válasza EQMontoya (#76166) üzenetére


mdani01
aktív tag

330Ci-t?

iPhone 6S SpaceGray

(#76168) tomcsi23 válasza EQMontoya (#76166) üzenetére


tomcsi23
veterán

M-esbe van. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#76169) szilva01 válasza EQMontoya (#76163) üzenetére


szilva01
őstag

Koszi mindenkinek. Tuzoltok, katasztrofavedelem nem jott meg ki. Most fejeztuk be a munkat, egy sovenyvagoval meg furesszel kiszedtuk mindket autot, majd kepeket toltok fel a folyamatrol. Szerencsere meg van 6 sor meg 2 uveg bor. :DDD

(#76170) tboy93 válasza szilva01 (#76169) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nálunk is jo a buli :DDD 12m-es tujat gyokerestul csavarta ki a szel :U

(#76171) Magnum_ válasza szilva01 (#76169) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:(

I humbly and respectfully decline™

(#76172) -v- válasza mdani01 (#76167) üzenetére


-v-
addikt

Ez egész jó.

(mondjuk a leírás szánalmas, "sok minden cserélve lett" és akkor ír olajakat meg szűrőket :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#76173) szőröscica


szőröscica
addikt

Ki az a Macsuga Janos? :U

(#76174) mdani01 válasza -v- (#76172) üzenetére


mdani01
aktív tag

Ahelyett, hogy leirna a fel auto ki lett cserelve :D

iPhone 6S SpaceGray

(#76175) focvis válasza szőröscica (#76173) üzenetére


focvis
veterán

Kik a Cuccolós Cincik? :)

A viharkárosultaknak együttérzésem. :/

(#76176) EQMontoya válasza tomcsi23 (#76168) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mármint az M3-ban?
Abban van, de az azért nem is ennyibe kerül. :)

mdani01: a fekete vese nem annyira jön be, amúgy alapvetően egész jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#76177) -v- válasza EQMontoya (#76176) üzenetére


-v-
addikt

E36-ba még rendelhető volt a simához is.
Nem gyári meg van E46-ba is ..

(#76178) -v- válasza -v- (#76060) üzenetére


-v-
addikt

[link]

Egyre többen mondják, hogy gyorsabban elterjednek ezek, mint várjuk .. még 10 évet kell kihúzni kb ;]

[ Szerkesztve ]

(#76179) Speeedfire válasza -v- (#76178) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Addig bekkeld ki egy E36 328i-vel, hozzá egy heggesztett sperr, meg egy nagy garrett. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#76180) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Feltalálták a spanyolviaszt: "szerel(tes)d magad hibridautó" - apró szépséghiba, hogy a számla 5kEUR-nál kezdődik, de inkább 10kEUR környékén van - azaz soha az életben nem szagol a gazdaságosság közelébe:Y

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#76181) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok,
Keresek francia autokra specializalt szerelot. Citroen C3 robotizalt valtoval van problema. Markaszerviz probalta ujratanitani a valtot mert neha nem kapcsolt vagy csak nehezen, de legutoljara mar nem engedte tanitani (ezt mondtak). 140k km van benne, allitolag a fizikai kopas miatt lehet es cserelni kellene a valto egyes reszeit, ami ugy 300k + munkadij. Mivel markaszerviz alapbol mindent cserel (kompletten), ezert megkerdeznek egy erre specializalt szerelot, hogy javithato-e olcsobban (pl. szoftvereresen vagy kevesebb alkatresz cserejevel, reszben felujitassal).
Tudtok ajanlani ilyen szerelot az orszagban? Az se baj ha pesten van :)

(#76182) Magnum_ válasza ALI_G (#76181) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Bártfait hívd fel, hogy ilyen váltóval is foglalkoznak-e.

I humbly and respectfully decline™

(#76183) -v- válasza Speeedfire (#76179) üzenetére


-v-
addikt

garrett

:N

(#76184) Speeedfire válasza -v- (#76183) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Akkor HKS, nekem 8. :D

---------------------

Nem rossz ez, de azért amikor vízzel vereti a motor körül...elég merész.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#76185) -v- válasza -v- (#75434) üzenetére


-v-
addikt

[link]

Tesla amúgy felhúzott valami brutál akksipakkot valami szélerőmű mellé most :C hogy lehessen tárolni az energiát .. kíváncsi vagyok ezekkel mi lesz a tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#76186) Snoop-y válasza aero. (#76160) üzenetére


Snoop-y
veterán

En megoldottam volna a problemajat egy 2-es csiszolopapirral 5 perc alatt. Nem kellett volna neki eladni meg atiratni meg kocsit keresni... :U ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#76187) kisza25 válasza t72killer (#76180) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

minek ez, itt a tesla 3 mindössze 9,5M-ért, népautó:D (400e ember rendelte elő) :DDD

Látom a jövőt, 5-10 év múlva itt az autós topikba (ha nem agyhullámokon keresztül komunikálunk addigra)
Az lesz a téma, hogy a tiedben milyen aksi van?:D Meg hogy mennyit mész el egy feltöltéssel:P
Te hol szoktál tölteni, melyik kút a leggyorsabb:P

Meg használta autónál visszük a mérőt rámérni az aksikra milyen állapotban vannak:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#76188) t72killer válasza -v- (#76185) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Globally, the price of solar panels has fallen 50% between 2016 and 2017, they write." - Nem tudom, ez valahogy nekem nem jött le, még mindíg 1kEUR környékén van a panelek 1kW-ja, vagy lemaradtam valamiről?

Szép és jó mindez, csak amikor féltonnás akksival megy sima úton jó időben 400km-t egy 100kEUR-s autó, valahogy nem érzem kereknek a dolog praktikus oldalát...

#76187: Szuper. Látom ezzel a 400km csak úgy lesz meg, ha az ember befizet a 75kWh-s akksira... Az az 5-10év jó lesz 15-20nak is sztem:))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#76189) ALI_G válasza Magnum_ (#76182) üzenetére


ALI_G
veterán

(#76190) focvis válasza t72killer (#76188) üzenetére


focvis
veterán

Ha beszopom és a belvárosban kell dolgoznom, akkor erősen gondolkozom, hogy veszek egy ilyent az ősszel 2,5 m-ért.

(#76191) EQMontoya válasza focvis (#76190) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ha már belváros, akkor bringa/motor. Feltéve, ha nem kell öltönyben megjelenned.

Same rules apply!

(#76192) -v- válasza t72killer (#76188) üzenetére


-v-
addikt

Szép és jó mindez, csak amikor féltonnás akksival megy sima úton jó időben 400km-t egy 100kEUR-s autó, valahogy nem érzem kereknek a dolog praktikus oldalát...

lemaradtam valamiről --> mondjuk arról a részről, a(z első) cikk a jövőről szól, nem arról most mi van :DDD

(#76193) Declare válasza focvis (#76190) üzenetére


Declare
őstag

Nekem akkor mar a Renault zoe vagy mi jobban tetszik :) en is szivesen belehuppannek itt helyben egy ilyen elektromos cuccba....

Vissza kellene terned amugy a golfhoz...GTE ;) megy is, elektromos is ha kell, plug in is ha kell, de Horvatorszag sem problema nyaron vele. Problem solved :P :D

(#76194) Magnum_ válasza ALI_G (#76189) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen.

focvis: mesélj, viberen, mik a hírek :-)

DEclare: vissza van térve a golfhoz :-)))

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#76195) -v- válasza EQMontoya (#76191) üzenetére


-v-
addikt

Meg tömegközlekedés :)

(#76196) focvis válasza EQMontoya (#76191) üzenetére


focvis
veterán

Sokat filózok a kérdésen:
- a bringa csak nyáron játszik, ~130 méterrel a Duna szintje felett lakom, lever a víz hazafelé, a cuccaimat (laptop, stb.) is macerás szállítani, időnként öltöny kell.
- a motor se működik esőben, télen.

@Declare: GTE nagyon drága; továbbá az az érzésem, hogy a sok "kamu plug-in" miatt meg fogják különböztetni a full elektromos autókat tőlük, és csak utóbbiak fogják élvezni a jelenlegi előnyöket.

@Saint: semmi konkrét, csak megy a kavarás. Viberen is ennyit tudnék mondani.

@Vilike: Az a legutolsó opció, f@szm. Amúgy kocsmába-kocsmából OK a BKV, mindig érvényesítem a jegyet.

[ Szerkesztve ]

(#76197) Magnum_ válasza focvis (#76196) üzenetére


Magnum_
nagyúr

aszittemmá' hírek vannak.

I humbly and respectfully decline™

(#76198) t72killer válasza focvis (#76190) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Belváros = tömegnyomorközlekedés, ennyi. Villanyautóval is a dugóban fogsz várni, és ennek is egy komplett parkolóhely kell.

#76192: 2017 tudtommal már nem a jövő, és azt írta, hogy tavalyról idénre feleződtek a napelem-árak. Őszintén nem néztem tavaly, mennyiért árulják a dzsunka kínai napelemeket ebayen, de az európai kiskereskedelemben ennek az árzuhanásnak nem sok nyoma van...

#76199: úgy már érdekes. Persze a buszsávot se használhatják majd örökké a villanyosok, ez csak most, a beetetési fázisban van:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#76199) Magnum_ válasza t72killer (#76198) üzenetére


Magnum_
nagyúr

és ha a munkahelye ad parkolót, de a közlekedés olcsóbb (villany), gyorsabb (buszsáv) az e-autóval?
Nekem ad a melóhelyem parkolót, de még e-töltő is van (csak én közel lakom, gyalog járok, ezért nem ülök autóban)

I humbly and respectfully decline™

(#76200) focvis válasza t72killer (#76198) üzenetére


focvis
veterán

A busz is a dugóban áll időnként, büdös, nincs ülőhely, koszos a kapaszkodó, várni kell rá.

A benzinköltség nem különösebben érdekel, napi 2x6,5 km-ről van szó. Parkoló viszont nincs, nem szeretnék napi 4000, azaz havi 80 000 Ft-ot elparkolni.

Ez éves szinten kb. 900 000 Ft! :Y

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.